Homorúd Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 3/2015 (II.28.) önkormányzati rendelete

Települési támogatásról és a lakókörnyezet rendezettségére vonatkozó előírásokról

Hatályos: 2020. 11. 01- 2020. 12. 16

Homorúd Községi Önkormányzat Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 132. § (4) bekezdés a) és g) pontjában kapott felhatalmazás alapján, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8a. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

I.Fejezet

Általános rendelkezések

1. A rendelet célja

1.§

A rendelet célja, hogy megállapítsa

a)[1] a települési támogatást igénylők részére a lakókörnyezet rendezettségének biztosítása körében előírt részletes szabályokat,

 b) az önkormányzat által a helyi sajátosságoknak megfelelő szociális rászorultságtól függő települési támogatások formáit, a jogosultság feltételeit, a támogatás igénylésének, megállapításának, kifizetésének, valamint felhasználása ellenőrzésének szabályait. 

2. Eljárási rendelkezések

2. §


(1)[2] A települési támogatás iránti kérelmet

a)      a Lánycsóki Közös Önkormányzati Hivatal Homorúdi Kirendeltségén (a továbbiakban: hivatal) (7716 Homorúd, Hársfa tér 9.) lehet szóban vagy írásban előterjeszteni vagy

b) elektronikus ügyintézés keretében Homorúd Községi Önkormányzat hivatali kapuján keresztül E-papír beadványon lehet benyújtani.

(2) Az egyes támogatási típusok esetében alkalmazandó kérelem nyomtatványokat a rendelet mellékletei tartalmazzák. A jövedelemnyilatkozat és a vagyoni nyilatkozat kivételével a kérelem nyomtatvány alkalmazása nem kötelező, de amennyiben a kérelem az elbíráláshoz szükséges adatokat – különösen a kérelmező természetes személyazonosító adatait és társadalombiztosítási azonosító jelét – valamint a kötelezően előírt melléketeket nem tartalmazza, a kérelmező hiánypótlásra történő felszólításának van helye.

(3) A jövedelemtől függő támogatások esetében a jövedelem számítására, annak igazolására vonatkozóan a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szoctv.) előírásait kell figyelembe venni. A jövedelemnyilatkozat nyomtatványt a rendelet 1. melléklete tartalmazza.

(4) Vagyoni feltétel meghatározása esetén a vagyon fogalmára a Szoctv. előírásait kell figyelembe venni. Vagyonnyilatkozat nyomtatványt a rendelet 2. melléklete tartalmazza.

(5) Amennyiben a támogatás iránti kérelemben előadott életkörülmények vizsgálata kapcsán a kérelem megalapozott elbírálása szükségessé teszi, az igénylőnél környezettanulmányt kell készíteni.

(6) Nem kell környezettanulmányt készíteni az igénylőről, ha életkörülményeit a hivatal már bármely ügyben vizsgálta, és azokban lényeges változás nem feltételezhető.

3. §


(1A települési támogatások megállapítása esetében – kivéve a 17.§ szerinti rendkívüli méltánylást érdemlő esetekben – a hatáskörét a polgármesterre átruházza.

(2Átruházott hatáskörben hozott döntéseiről a polgármester a következő testületi ülésen, zárt ülés keretében beszámol. 

4. §


(1A határozatlan időre megállapított támogatások esetén a jogosultság fennállását évenként felül kell vizsgálni, ennek tényét – azaz a továbbfolyósíthatóságot – az ügyiratban rögzíteni kell.

(2A települési támogatás igénylőjének adataiban, a támogatásra való jogosultság megállapításánál figyelembe vett adatokban bekövetkező változásokat a kérelmező köteles 15 napon belül bejelenteni. 

3. Kifizetés

5. §


(1A rendszeres pénzbeli támogatás folyósítása a tárgyhót követő hónap 5. napjáig, nem rendszeres pénzbeli támogatás kifizetése a határozat jogerőre emelkedésétől számított 5 napon belül átutalással történik.

(2Házipénztárból történő kifizetés kérelemre, illetve az elszámolási kötelezettséggel megállapított támogatások esetében történhet. A jogosult az összeget legkésőbb a határozat kézhezvételét követő 15 napig – pénztári órák idején veheti fel az önkormányzat házipénztárában. 

4. Jogosulatlanul igénybe vett támogatás megtérítése

6. §


(1) A jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatás esetén az igénybevevő köteles

a) a pénzbeli támogatás visszafizetésére,

b) a természetben nyújtott támogatás esetén a dolog visszaszolgáltatására vagy a dolog, szolgáltatás értékének megfelelő pénzegyenérték megfizetésére.

(2) Az (1) bekezdés szerinti megtérítést a jegybanki alapkamattal megemelt összegben kell visszafizetni.

(3) A képviselő-testület indokolt esetben a kötelezett kérelmére legfeljebb 6 havi részletfizetést engedélyezhet.

II. Fejezet

Lakókörnyezet rendezettsége

7.§


(1)[3] A havi rendszerességgel megállapított települési támogatásra az jogosult, aki a lakókörnyezete rendezettségének biztosítására vonatkozó feltételeket teljesíti.

(2) A lakókörnyezet rendezettsége körében a jogosult köteles

a) biztosítani az általa életvitelszerűen lakott – saját, bérelt vagy szívességi lakáshasználat alapján használt – ingatlan állagát, rendeltetésszerű használhatóságát, higiénikus állapotát;

b) gondoskodni az ingatlan területén lévő járdák, udvarok, kertek, kapulajak, továbbá az ingatlanhoz tartozó valamennyi terület, helyiség rendszeres tisztántartásáról, gyommentesítéséről;

c) az ingatlannal közvetlenül határos közterületet, járdát gazmentesen, tisztán tartani, síkosság mentesítéséről gondoskodni,

d) az ingatlanról a járdára kinyúló, és a közlekedést zavaró ágakat lemetszeni;

e) gondoskodni arról, hogy ingatlanán háztartási, építési vagy veszélyes hulladékot ne halmozzon fel.

(3) A lakókörnyezet rendezettségének ellenőrzése helyszíni szemle során történik, melyről a rendelet 3. melléklete szerinti adatlapot kell kitölteni.

(4) A lakókörnyezet rendezettségére vonatkozó szabályok teljesítésére a települési támogatást kérelmezőt, illetve a jogosultat megfelelő, de legalább ötnapos határidő tűzésével – az elvégzendő tevékenységek konkrét megjelölésével – fel kell szólítani. Amennyiben a kérelmező vagy a jogosult a feltételeknek felszólítás ellenére sem tesz eleget, a kérelmet el kell utasítani, vagy a megállapított támogatást meg kell szüntetni.

III. Fejezet

Települési támogatás

8.§


(1) A képviselő-testület a Szoctv. rendelkezései alapján nyújtott pénzbeli és természetbeni ellátások kiegészítéseként települési támogatást ebben a fejezetben meghatározottak szerint nyújt.

(2) Települési támogatás formája lehet

a) születési támogatás,

b) temetési támogatás,

c) tanévkezdési támogatás,

d)[4] művészetoktatási és sporttevékenység támogatás,

e) gyógyszertámogatás

f) ápolási támogatás

g)[5] rendkívüli támogatás,

h)[6] lakásfenntartási támogatás,

i)[7] letelepedési támogatás,

j)[8] támogatás kompbérlet vásárlásához

k)[9][10]

l)[11] támogatás hulladékszállítás költségeihez,

m)[12] támogatás középiskolások kollégiumi díjához,

n)[13] rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek nyári gyermekétkeztetése.

(3)[14] Települési támogatásként – az erre a célra biztosított forrás rendelkezésre állása esetén – külön rendeletben meghatározott feltételek szerint szociális célú tűzifa támogatás is megállapítható.

5. Születési támogatás

9.§


(1) Születési támogatás állapítható meg gyermek születése esetén a család jövedelmi viszonyaira tekintet nélkül a homorúdi lakóhellyel rendelkező anyának.

(2)[15] A születési támogatás mértéke gyermek születése esetén 50 000 forint.

(3)[16] A születési támogatás igénylésére a születést követő 90 napon belül van lehetőség a rendelet 4. melléklete szerinti kérelemmel.

(4) A kérelemhez be kell mutatni a gyermek születési anyakönyvi kivonatát.

6. Temetési támogatás

10.§


(1Temetési támogatás állapítható meg elhunyt személy eltemettetésének költségeihez való hozzájárulásként a család jövedelmi viszonyaira tekintet nélkül.

(2)[17] A temetési támogatás mértéke 50 000 forint.

(3A temetési támogatás igénylésére a temetést követő 30 napon belül van lehetőség a rendelet 5. melléklete szerinti kérelemmel.

(4A kérelemhez mellékelni kell

a) a kérelmező nevére kiállított temetési szolgáltatásról szóló számlát

b) ha a haláleset nem helyben történt, az elhunyt személy halotti anyakönyvi kivonatát

(5Indokolt esetben az eltemettetésről gondoskodó a temetési támogatási kérelmét a temetési számlák nélkül is benyújthatja, és részére a támogatás – utólagos elszámolási kötelezettség előírása mellett – megállapítható és kifizethető.

(6Nem állapítható meg temetési segély annak a személynek, aki a hadigondozásról szóló törvény alapján temetési hozzájárulásban részesült. 

7. Tanévkezdési támogatás

11.§


(1)[18] Tanévkezdési támogatás adható a család jövedelmi viszonyaira tekintet nélkül annak a kérelmezőnek, akinek gyermeke óvodába, általános iskolába jár, illetve nappali képzés keretében középiskolai vagy felsőfokú tanulmányait végzi. Nagykorú tanuló, hallgató kérelme esetén a támogatás a szülő helyett a kérelmező részére kell megállapítani.

(2A tanévkezdési támogatás mértéke

a) óvodás gyermek esetében 10 000 forint,

b) általános iskolás gyermek esetében (1-8. osztály) 15 000 forint,

c) középiskolás gyermek esetében (9. osztálytól) 20 000 forint,

d) felsőfokú oktatási intézményben tanuló gyermek esetében 25 000 forint.

(3)[19] A tanévkezdési támogatás igénylésére óvodás, általános iskolás, középiskolás gyermek esetén augusztus 15. és szeptember 30. közötti időben, felsőfokú oktatásban részt vevő esetében a félévenként szeptember 30-ig, illetve február 28-ig benyújtott kérelem alapján, melyet a rendelet 6. melleklete szerinti tartalommal kell benyújtani.

(4A kérelemhez mellékelni kell a gyermek iskolalátogatási igazolását, vagy az intézmény listáját az ott tanuló gyermekekről.

8. Művészetoktatási és sporttevékenység támogatás

12.§[20]

(1) A gyermeket nevelő családok részére támogatás biztosítható a gyermek művészetoktatásához vagy sportegyesületi részvételéhez kapcsolódó többletköltségek fedezéséhez. Ennek keretében az önkormányzat tanulmányi félévente támogatást biztosít

a) a művészetoktatási intézmény részére kifizetett tandíj,

b) a sportegyesület részére megfizetett egyesületi tagdíj

megfizetéséhez.

(2) A támogatás mértéke a kifizetett tandíj vagy tagdíj összege, de legfeljebb tanítási félévenként 10 000 forint. A támogatás megállapítására gyermekenként, félévente egy alkalommal, a szülő kérelme alapján vagy a művészetoktatás vagy a sportegyesületi tagsághoz kapcsolódóan kerülhet sor.

(3) A támogatás igénylésére a rendelet 7. melléklete szerinti kérelemmel van lehetőség, melyhez mellékelni kell a művészetoktatási intézmény vagy a sportegyesület igazolását a gyermek tagságáról, valamint a tandíj, illetve a tagdíj befizetését igazoló bizonylatot vagy igazolást.

9. Gyógyszer támogatás

13.§


(1-A tartósan beteg, rendszeres gyógyszeres kezelést igénylő, szociálisan rászoruló személy részére a gyógyszerköltségek mérsékléséhez gyógyszer támogatás adható, amennyiben a kérelmező nem jogosult közgyógyellátásra.

(2Gyógyszer támogatásra jogosult az a személy, akinek

a) a családjában az egy főre számított havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének

aa) családban élő esetén a 175 %-át,

ab) egyedülélő esetében a 200 %-át,

b) havi rendszeres gyógyító ellátás költsége az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 20%-át meghaladja,

c) és a családtagok egyikének sincsen vagyona.

(3A támogatás igénylésére a rendelet 8. melléklete szerinti kérelemmel van lehetőség, melyhez mellékelni kell a háziorvos, vagy szakorvos igazolását a rendszeresen szedett gyógyszerekről, a gyógyszertár igazolását a rendszeres gyógyító ellátás költségéről, valamint a közgyógyellátás megállapítása iránt benyújtott kérelem elutasításáról szóló határozatot.

(4A gyógyszer támogatás havi összege 5.000.- forint, mellyel havonta utólag a háziorvosi igazoláson feltűntetett gyógyszerek megvásárlásáról kiállított számlával el kell számolni.

(5A gyógyszer támogatást egy évre kell megállapítani.

10. Ápolási támogatás

14.§


(1Ápolási támogatás állapítható meg annak a hozzátartozónak, aki a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy ápolását, gondozását végzi és

a) családjában az egy főre számított családi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét,

b) egyedülálló esetén jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át,

c) és a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona.

(2A támogatás igénylésére a rendelet 9. melléklete szerinti kérelemmel van lehetőség, melyhez csatolni kell a háziorvos igazolását arról, hogy az ápolt tartósan beteg, és szakvéleményét arra vonatkozóan, hogy az ápolt állandó és tartós gondozásra szorul.

(3Az ápolási támogatás havi összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90 %-a.

(4A támogatást egy évre kell megállapítani.

(5Meg kell szüntetni az ápolási támogatás folyósítását, ha az ápolást végző személy a kötelezettségét nem teljesíti.

(6Az ápolást végző személy a kötelezettségét nem teljesíti, ha az ellátott rendszeres étkeztetéséről, ápolásáról nem gondoskodik, az ellátott és lakókörnyezete higiéniás körülményeinek megtartásában nem működik közre.

10/A. Lakásfenntartási támogatás

14/A.§[21]


(1) Lakásfenntartási támogatás a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás, vagy nem lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez nyújtott támogatás.

(2) A kérelem elbírálásakor figyelembe vehető, támogatható lakásfenntartási kiadások: villanyáram, vízfogyasztás, gázfogyasztás, hulladékszállítás, amennyiben ezen költségek együttes, havi összege meghaladja az 5000 forintot.

(3) A támogatás igénybe vételére jogosult, akinek a nevére az lakásfenntartási költségekről kiállított közüzemi számlák szólnak.

(4)[22] Rászorultnak tekinthető

a) egyedül élő nyugdíjas esetén, akinek a jövedeme az öregségi nyugdíjminimum 250%-át,

b) egyéb esetben, akinél a lakásban élők egy főre eső jövedeleme az öregségi nyugdíjminimum 200%-át

nem éri el, és a háztartás tagjai egyikének sincsa vagyona..

(5) Lakásfenntartási támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.

(6)[23] A támogatás mértéke havonta:

a) legalább két olyan gyermeket nevelő család esetében, akik után családi pótlékot folyósítanak, 10 000 forint,

b) az a) pontban meghatározott háztartáson kívüli esetben 5000 forint.

(7) A támogatás megállapítás igénylésére a rendelet 11. melléklete szerinti kérelem benyújtásával van lehetőség, melyhez mellékelni kell a támogatható lakásfenntartási kiadásokról a kérelmező nevére kiállított közüzemi számlák másolatát.

(8)[24] A támogatás megállapításának kezdő napja a kérelem hiánytalan benyújtását követő hónap első napja, utolsó napja a kérelem benyújtását  követő év február utolsó napja lehet.

10/B. Letelepedési támogatás

14/B.§[25]

(1) Letelepedési támogatásként 200 000 forintos támogatásban részesülhet az a fiatal házaspár, akik a településen házat, lakást vásárolnak, építenek, vagy felújítanak, és vállalják, hogy a támogatással megszerzett, felújított házban állandó lakcímet létesítenek, és 5 évig életvitelszerűen ott laknak.

(2) Fiatal házaspárnak számít, ha a házastársak egyikének életkora sem éri el a 40. életévet.

(3) A kérelem benyújtásakor mellékelni kell az ingatlan tulajdonjogát bizonyító iratot, vagy az építésre, felújításra kötött kivitelezési szerződést, kifizetett számlákat.

(4) Amennyiben 5 éven belül az ingatlant elidegeníti, vagy nem állandó lakás céljára, életvitelszerű tartózkodásra használja, a megállapított támogatást vissza kell fizetni.

10/C. Támogatás kompbérlet vásárlásához

14/C.§[26]

(1) A teljes árú, dolgozói kompbérlet megvásárlásához támogatás biztosítható oly módon, hogy a kifizetett bérlet összegének 50%-át az önkormányzat utólag megtéríti.

(2)[27] A támogatás megállapításra a negyedévente február, május, augusztus és november hónap 5-15. között benyújtott kérelem alapján, a megelőző három hónapra megváltott bérletjegyek vonatkozásában kerül sor.

(3)[28] A támogatás igénylésére a rendelet 12. melléklete szerinti kérelemmel van lehetőség, melyhez mellékelni kell a megelőző negyedévre vonatkozó eredeti kompbérlet-jegyeket, vagy azok megvásárlásáról kiállított igazolást.

10/D.

14/D.§[29]

10/E. Támogatás hulladékszállítás költségeihez

14/E.§[30]

Az önkormányzat a hulladékszállítás költségeinek megtérítéséhez támogatást biztosít azok részére, akik a hulladékszállítási költségeit rendszeresen megfizetik. A támogatás mértéke fizetési időszakonként (negyedévente) 1000 forint, melyet az önkormányzat a jogosultakról a szolgáltató által készített kimutatás alapján közvetlenül a szolgáltató felé fizet meg.

10/F. Támogatás középiskolások kollégiumi díjához

14/F.§[31]

(1) Támogatás biztosítható azon családok részére, akik középiskolás gyermekük kollégiumi elhelyezésénél teljes összegű kollégiumi díj megfizetésére kötelezettek.

(2) A támogatás mértéke havi 5000 forint.

(3)[32]

(4)[33] A támogatás igénylésére tanévenként a rendelet 13. melléklete szerinti kérelemmel van lehetőség, melyhez mellékelni kell a kollégiumi díj befizetését igazoló számlát, vagy annak másolatát is.

(5) A támogatás kifizetésére az adott havi kollégiumi díj befizetését igazoló számla bemutatásával kerülhet sor.

10/G. Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek nyári gyermekétkeztetése

14/G.§[34]

(1) Az önkormányzat nyári szünet, illetve az óvodai ellátásban részesülők részére az óvodai nyári zárvatartása, idejére ingyenes gyermekétekeztetést biztosít azon rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek számára is, akik a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 21/C.§ (1) a) pontja alapján szünidei gyermekétkeztetésre nem jogosultak.

(2) A nyári gyermekétkeztetés keretében a 18. életévüket be nem töltött rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek részére az önkormányzat ingyenesen biztosítja a déli meleg főétkezést.

(3) A gyermekétkeztetés biztosítása iránti igényt a szülő, törvényes képviselő a rendelet 14. melléklete szerinti formában nyújthatja be.

(4) A jogosultak számára a hivatal a szünidő kezdetét megelőzően tájékoztatást küld az igénylés menetéről, határidejéről, az étkeztetési napok számáról.

(5) A nyári szünidő alatt jogosultságot szerző gyermek esetében az igénylést a szülő, törvényes képviselő a szünidő folyamán is benyújthatja. Az étkezés biztosítására az igénylést követő 3 napon belül lehetséges.

11. Rendkívüli támogatás

15.§


(1A létfenntartását veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint az időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személyek részére az önkormányzat rendkívüli támogatást nyújt.

(2Elsősorban azokat a személyeket indokolt rendkívüli támogatásban részesíteni, akik önmaguk, illetve családjuk létfenntartásáról más módon nem tudnak gondoskodni vagy alkalmanként jelentkező, nem várt többletkiadások – így különösen betegséghez, halálesethez, elemi kár elhárításához, a válsághelyzetben lévő várandós anya gyermekének megtartásához, iskoláztatáshoz, a gyermek fogadásának előkészítéséhez, a nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartáshoz, a gyermek családba való visszakerülésének elősegítéséhez kapcsolódó kiadások – vagy a gyermek hátrányos helyzete miatt anyagi segítségre szorulnak.

(3Rendkívüli támogatás kérelemre – a rendelet 10. melléklete szerint – és hivatalból – különösen nevelési-oktatási intézmény, gyámhatóság, továbbá más családvédelemmel foglalkozó intézmény, illetve természetes személy vagy a gyermekek érdekeinek védelmét ellátó társadalmi szervezet kezdeményezésére – is megállapítható.

16.§


(1)[35] Eseti rendkívüli támogatás összege

a) egyedül élő esetében, amennyiben a jövedelme az öregségi nyugdíjminimum

aa) 150%-a alatt van, 10 000 forint,

ab) 150 és 200%-a között van, 6000 forint,

b) családban élő esetében, amennyiben az egy főre eső jövetelem az öregségi nyugdíjminimum

ba) 130%-a alatt van, 10 000 forint,

bb) 130 és 150%-a között van, 6000 forint.

(2A támogatás megállapításának feltétele, hogy a család tagjai egyikének sincs vagyona.

(3Eseti rendkívüli támogatás évente legfeljebb két alkalommal állapítható meg. A két alkalom számításánál figyelmen kívül kell hagyni a 17.§ szerint megállapított támogatást. 

17.§


(1Rendkívüli támogatás, rendkívüli méltánylást érdemlő esetben (elemi csapás, hosszabb kórházi ápolással járó, tartós táppénzes állomány, betegség, baleset stb.) évente egy alkalommal jövedelemre tekintet nélkül, a képviselő-testület egyedi döntése alapján is megállapítható.

(2Rendkívüli méltánylást érdemlő esetben a támogatás adható egyszeri támogatásként, vagy havi rendszerességgel.

(3A rendkívüli méltánylást érdemlő esetben a támogatás összege az eset körülményeinek egyedi mérlegelését követően a képviselő-testület döntése alapján kerül megállapításra.

IV. FEJEZET

ZÁRÓ ÉS HATÁLYBA LÉPTETŐ RENDELKEZÉSEK

18.§


(1A rendelet 2015. március 1. napján lép hatályba.

(2A rendelet települési támogatásra vonatkozó szabályait kell alkalmazni a hatálybalépéskor folyamatban lévő, el nem bírált, önkormányzati segély kérelmek ügyében.

(3A rendelet hatályba lépésekor már megállapított, folyósított helyi ápolási díjak tekintetében 2015. április 30-ig felülvizsgálatot kell végezni, és amennyiben az igénylő megfelel a rendelet feltételeinek, az ellátás települési támogatás, ápolási támogatás formájában folyósítható tovább.

(4A rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti a pénzben és természetben nyújtott szociális ellátásokról szóló 4/2011. (III.16.) önkormányzati rendelet 2-34.§-a.

(5A rendelet kihirdetéséről a jegyző gondoskodik a helyben szokásos módon.

Homorúd, 2015. február 27.


                Teszárik József s.k.,                                                    Iloskityné dr.Pantyata Ágnes s.k.,

                     polgármester                                                                             jegyző

Z á r a d é k:

A jelen rendelet HOMORÚD községben 2015. február 28. napján az Önkormányzat hirdetőtábláján való kifüggesztéssel kihirdetésre került.


Homorúd, 2015. február 28.

                                                                                                   Iloskityné dr.Pantyata Ágnes s.k.,

                                                                                                                     jegyző

[1]

A rendelet szövegét a 4/2016. (VI.24.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2016. július 1-jétől

[2]

A rendelet szövegét a 8/2018. (XI.5.) önkormányzati rendelet 1. §-a módosította. Hatályos: 2018. november 6-tól

[3]

A rendelet szövegét a 4/2016. (VI.24.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2016. július 1-jétől

[4]

A rendelet szövegét a. 8/2020. (X.29.) önkormányzati rendelet 1. §-a módosította. Hatályos: 2020. november 1-jétől

[5]

A rendelet szövegét a 4/2016. (VI.24.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2016. július 1-jétől

[6]

Beiktatta a 4/2016. (VI.24.) önkormányzati rendelet 1. §-a. A rendelet szövegét a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[7]

Beiktatta a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 1. §-a. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[8]

Beiktatta a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 1. §-a. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[9]

Hatályon kívül helyezte a 9/2019. (XII.3.) önkormányzati rendelet 1. §-a. Hatálytalan: 2019. december 4-től

[10]

Beiktatta a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 1. §-a. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[11]

Beiktatta a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 1. §-a. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[12]

Beiktatta a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 1. §-a. A rendelet szövegét a 8/2017. (VI.9.) önkormányzati rendelet 3.§-a módosította. Hatályos: 2017. június 10-től

[13]

Beiktatta a 8/2017. (VI.9.) önkormányzati rendelet 1. §-a. Hatályos: 2017. június 10-től

[14]

Beiktatta a 8/2018. (XI.5.) önkormányzati rendelet 2. §-a. Hatályos: 2018. november 6-tól

[15]

A rendelet szövegét a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[16]

A rendelet szövegét a .8/2020. (X.29.) önkormányzati rendelet 3. §-a módosította. Hatályos: 2020. november 1-jétől

[17]

A rendelet szövegét a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[18]

A rendelet szövegét a 8/2018. (XI.5.) önkormányzati rendelet 3. §-a módosította. Hatályos: 2018. november 6-tól

[19]

A rendelet szövegét a 8/2018. (XI.5.) önkormányzati rendelet 3. §-a módosította. Hatályos: 2018. november 6-tól

[20]

A rendelet szövegét a 8/2020. (X.29.) önkormányzati rendelet 2. §-a módosította. Hatályos: 2020. november 1-jétől

[21]

Beiktatta a 4/2016. (VI.24.) önkormányzati rendelet 2. §-a. Hatályos: 2016. július 1-jétől

[22]

A rendelet szövegét a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 2. §-a módosította. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[23]

A rendelet szövegét az 5/2018. (VIII.29.) önkormányzati rendelet 1. §-a módosította. Hatályos: 2018. szeptember 1-jétől

[24]

A rendelet szövegét a 3/2017. (II.21.) önkormányzati rendelet 1. §-a módosította. Hatályos: 2017. február 22-től

[25]

Beiktatta a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 3. §-a. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[26]

Beiktatta a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 3. §-a. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[27]

A rendelet szövegét a 8/2018. (XI.5.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2018. november 6-tól

[28]

A rendelet szövegét a 8/2018. (XI.5.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2018. november 6-tól

[29]

Hatályon kívül helyezte a 9/2019. (XII.3.) önkormányzati rendelet 1. §-a. Hatálytalan: 2019. december 4-től

[30]

Beiktatta a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 3. §-a. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[31]

Beiktatta a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 3. §-a. Hatályos: 2017. június 1-jétől

[32]

Hatályon kívül helyezte a 8/2018. (XI.5.) önkormányzati rendelet 5. §-a. Hatálytalan: 2018. november 6-tól

[33]

A rendelet szövegét a 8/2018. (XI.5.) önkormányzati rendelet 5. §-a módosította. Hatályos: 2018. november 6-tól

[34]

Beiktatta a 8/2017. (VI.9.) önkormányzati rendelet 2. §-a. Hatályos: 2017. június 10-től

[35]

A rendelet szövegét a 7/2017. (V.26.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2017. június 1-jétől