Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2008. (IV. 17.) önkormányzati rendelete

A falugondnoki szolgálatról

Hatályos: 2021. 12. 02

Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2008. (IV. 17.) önkormányzati rendelete

A falugondnoki szolgálatról

2021.12.02.

Lippó Községi Önkormányzat képviselő- testülete a helyi önkormányzatokról szóló – módosított 1990. évi LXV. törvényben kapott felhatalmazás, valamint a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló- módosított – 1993. évi III. törvény 60. § (4) értelmében a falugondnoki szolgálat keretében ellátandó (a továbbiakban: falugondnok) által ellátandó egyéb szolgáltatási feladatokat és azok mértékét e rendeletben állapítja meg.

1. RÉSZ

A rendelet célja, hatálya

1. § A rendelet célja, hogy a falugondnoki szolgáltatást szabályozott keretek között az aprófalvak és külterületi vagy egyéb belterületi lakott helyek intézményhiányából eredő hátrányait enyhítse, az alapvető szükségletek kielégítését segítő szolgáltatásokhoz, közszolgáltatáshoz, valamint egyes alapszolgáltatásokhoz való hozzájutást biztosítsa, továbbá az egyéni, közösségi szintű szükségletek teljesítését segítse.

2. § A rendelet hatálya kiterjed a község közigazgatási területén élő magyar állampolgárokra, a magyar hatóság által menekültként elismert személyekre.

2. rész

A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó feladatok

A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó közvetlen, személyes szolgáltatás alapfeladatai

3. § A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó alapellátási feladatok:

a) étkeztetésben való közreműködés,

b) házi segítségnyújtásban való közreműködés,

c) közreműködés a közösségi és szociális információk szolgáltatásában,

d) az egészségügyi ellátáshoz való hozzájárulás biztosítása,

e) az óvodáskorú, iskoláskorú gyerekek szállítása,

f) egyéni hivatalos ügyek intézésének segítése, lakossági igények továbbítása.

Étkeztetésben való közreműködés

4. § (1) Az étkeztetésben való közreműködés során a falugondnoki szolgálat biztosítja az Önkormányzat szociális igazgatásról és szociális ellátásról szóló 6/2006./IV.5./ számú képviselő- testületi rendelete 22. § -a alapján megállapított szociális étkeztetés ellátását az étel házhoz szállításával vagy az ellátott étkezési helyre, illetve onnan otthonába szállításával.

(2) Az ellátott a szociális étkeztetés díjaként az (1) bekezdésben hivatkozott rendelet alapján megállapított térítési díjat köteles fizetni.

(3) A szállításért külön díjat nem kell fizetni akkor sem, ha a szociális étkeztetés térítési díjának meghatározásakor a szállítás költségét nem vették figyelembe.

(4) Az étkeztetésben való közreműködés a falugondnoki szolgálat számára kötelezően ellátandó feladat.

A házi segítségnyújtásban való közreműködés

5. § (1) A házi segítségnyújtásban való közreműködés során a falugondnoki szolgálat biztosítja az Önkormányzat szociális igazgatásról és szociális ellátásról szóló 6/2006./IV.5./ Számú képviselő- testületi rendelete 23. §-a alapján megállapított ellátásokat: a házi gondozó ellátotthoz való szállításával, és/vagy a házi gondozó munkájába tartozó – nem szakmai jellegű – feladatok ellátásával, pl: favágás, fa behordás, hó eltakarítás, fűnyírás, nehezebb tárgyak mozgatása, szennyes összegyűjtése és mosodába szállítása, takarítás, bevásárlás, gyógyszer kiváltás, kisebb, speciális szakértelmet nem igénylő javítások.

(2) A házi segítségnyújtáshoz kapcsolódó falugondnoki szolgáltatás térítésmentes.

(3) Az (1) bekezdésben leírt feladat ellátása kötelező.

A közösségi és szociális információk szolgáltatásban való közreműködés

6. § (1) A közösségi és szociális információk szolgáltatásban való közreműködés során a falugondnoki szolgálat a szociális biztonság megteremtéséhez és a helyi közösségi életbe történő bekapcsolódáshoz elengedhetetlenül szükséges információkról tájékoztatást nyújt a szociális és gyermekvédelmi törvényben meghatározott személyes gondoskodást nyújtó ellátásokkal és szolgáltatásokkal, valamint az egészségügyi ellátással kapcsolatban, a helyben igénybe vehető pénzbeli és természetbeni ellátások, illetve a személyes gondoskodást nyújtó alap- és szakellátások köréről, feltételeiről és az igénybe vétellel kapcsolatos eljárási kérdésekről.

(2) A közösségi és szociális információk szolgáltatáshoz kapcsolódó falugondnoki szolgáltatás térítésmentes.

(3) Az (1) bekezdésben leírt feladat ellátása kötelező.

Az egészségügyi ellátáshoz való hozzájutás biztosítása

7. § (1) Az egészségügyi ellátáshoz való hozzájutás biztosítása során a falugondnoki szolgálat ellátja a háziorvosi rendelésre szállítást, az egyéb egészségügyi intézménybe való szállítást, a gyógyszerkiváltását és a gyógyászati segédeszközökhöz való hozzájutás biztosítását.

8. § (1) A betegek háziorvosi rendelőbe, illetve egyéb egészségügyi intézményekbe szállítását az érintett személy településről az intézménybe, illetve onnan lakóhelyre szállítását jelenti.

(2) A szállítás engedélyezésekor figyelembe kell venni az igénylő egészségi állapotát, a kezelés jellegét (szükséges ajánlott, rehabilitációs jellegű stb.),az igénylő és családja szociális helyzetét. Az egészségi állapot, a kezelés jellege, valamint a szociális helyzet megítélése során szükség szerint ki kell kérni a háziorvos, a házi gondozó véleményét, illetve szükség esetén környezettanulmányt kell készíteni. (E feladatokat a polgármester felkérésére az önkormányzat hivatala köteles ellátni.)

(3) A szállítási szolgáltatás térítésmentes.

9. § (1) A gyógyszerkiváltást és a gyógyászati segédeszközökhöz való hozzájutás biztosítása a rászoruló személy számára a gyógyszer kiváltásával a gyógyászati segédeszköz beszerzésével, illetve azok házhozszállításával történik.

(2) A gyógyszerkiváltás történhet a vény átadásával a falugondnoknak, illetve az orvosi rendelés alkalmával az orvosnál hagyott vények alapján.

(3) A falugondnok az átvett, illetve összegyűjtött vényeket heti egy alkalommal kiváltja, majd a gyógyszereket, illetve a beszerzett gyógyászati segédeszközöket az ellátottak számára házhoz szállítja.

(4) A gyógyszer, illetve gyógyászati segédeszköz beszerzése térítésmentes.

Az óvodáskorú, iskoláskorú gyerekek szállítása

10. § (1) Az óvodások és iskolások szállítási feladata azt jelenti, hogy meg kell oldani az Intézményfenntartó társulás hatáskörébe tartozó területen lakó gyermekek meghatározott intézményekbe, illetve onnan vissza, a közigazgatási területre történő szállítását.

(2) A falugondnoki szolgálat az (1) bekezdésben meghatározott rendszeres szállítási feladatot egyedi képviselő- testületi határozat alapján végezhet. Ez a feladatellátás a falugondnoki szolgálat számára a határozatnak foglaltaknak megfelelően lehet kötelező, illetve nem kötelező feladat.

(3)1

A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó közvetlen, személyes szolgáltatás kiegészítő feladatai (lakossági szolgáltatások)

11. § A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó közvetlen, személyes szolgáltatás kiegészítő feladatai

a) a közösségi, művelődési, sport és szabadidős tevékenységek szervezése, segítése,

b) az egyéni hivatalos ügyek intézésének segítése, lakossági igények továbbítása,

c) az egyéni lakossági szolgáltatások, illetve az alapfeladatokban meghatározottakon kívül egyéb alapszolgáltatások biztosításában való közreműködés. Ad a) A közösségi, művelődési, és szabadidős tevékenységek szervezése, segítése:

12. § (1) A falugondnoki szolgálat feladata az önkormányzati rendezvények (közösségi, művelődési, sport és szabadidős tevékenységek) szervezésében, lebonyolításában való részvétel konkrét feladatait a polgármester irányításának megfelelően kell ellátni.

(2) Önkormányzati rendezvények, összejövetelnek számít többek között: képviselő- testületi ülés, közmeghallgatás, falugyűlés, egyéb lakossági fórum, Önkormányzat által szervezett egyéb rendezvények: falunap, gyermeknap, idősek napja stb.

(3) Az Önkormányzat által szervezett rendezvények megszervezésében, lebonyolításában való részvétel a falugondnok számára a következő feladatokat jelentheti: a rendezvény helyszínének berendezésével kapcsolatos feladatok ellátása, rendezvényekhez kapcsolódó szállítási feladatok (eszközök, személyek szállítása), a rendezvények során rendezőként való részvétel, a felmerült problémák kezelése, hárítása, a rendezvény utáni takarítási feladatokban való részvétel stb.

(4) A feladatellátás a polgármester intézkedése alapján kötelező, térítés nélküli szolgáltatás. Ad b)Az egyéni hivatalos ügyek intézésének segítése, lakossági igények továbbítása:

13. § (1) A falugondnoki szolgálat feladata segítséget nyújtani a rászorulóknak hivatalos ügyeik intézésben, így az Önkormányzathoz benyújtott kérelmekkel kapcsolatban, a különböző ellátások igényléséhez szükséges iratok beszerzésében stb.

(2) A falugondnok meghallgatja a lakosság igényeit, majd az információkat továbbítja az Önkormányzat felé.

(3) A feladatellátás a polgármester intézkedése alapján kötelező, térítés nélküli szolgáltatás. Ad c)Az egyéni lakossági szolgáltatások, illetve az alapfeladatokban meghatározottan kívül egyéb alapszolgáltatások biztosításában való közreműködés:

14. § (1) A falugondnoki szolgálat biztosítja az Önkormányzat szociális igazgatásról és szociális ellátásról szóló önkormányzati rendelete alapján megállapított egyéb alapellátások biztosításában való közreműködést.

(2) Így közreműködhet a családgondozásban, a támogató szolgálat működésében .

(3) A feladatellátás a polgármester intézkedése alapján kötelező, térítés nélküli szolgáltatás.

A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó az önkormányzati feladatokat segítő, közvetett szolgáltatások

15. § A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó az önkormányzati feladatokat segítő, közvetett szolgáltatások

a) a település ellátását, működését szolgáló anyag-és árubeszerzés az önkormányzat és intézményei számára,

b) az önkormányzati információk közvetítése a lakosság részére,

c) a falugondnoki szolgáltatás működtetésével kapcsolatos teendők ellátása.

Az önkormányzati információk közvetítése a lakosság részére

16. § (1) A falugondnoki szolgálat önkormányzati információkat szolgáltat a lakosság részére. Így tájékoztatást nyújt különösen az Önkormányzat által szervezett programokról, az önkormányzati gyűlés időpontjáról, a lakosságot érintő információkról.

(2) Az (1) bekezdés alapján leírt általános, valamint az általános feladat alapján konkretizált feladat ellátása a falugondnoki szolgálat számára kötelező.

(3) A feladatellátásért a falugondnoki szolgálatnak térítés nem jár.

A falugondnok által ellátandó egyéb szolgáltatási feladatok

17. § A falugondnok által ellátandó egyéb szolgáltatási feladatok közé az alábbi feladatok tartoznak:

a) személyszállítási feladatok,

b) önkormányzati feladathoz tartozó egyéb szállítási feladatok,

c) egyéb, nem részletezett, szolgáltatás jellegű feladatok.

Személyszállítási feladatok

18. § (1) A falugondnoki szolgálat a személyszállítási feladati között ellátja:

a) a családsegítő szolgálat igénybevételéhez kapcsolódó szállítási feladatokat,

b) a közösségi ellátások igénybevételéhez kapcsolódó szállítási feladatokat,

c) a nappali ellátások igénybevételéhez kapcsolódó szállítási feladatokat,

d) a tömegközlekedéshez való csatlakozás érdekében történő szállítást,

e) a munkanélküliek munkaügyi központba történő szállítását,

f) kórházi, szociális otthoni stb. látogatás céljára történő szállítást,

h) nagybevásárlás céljára történő szállítást,

i) önkormányzati, illetve egyéb, települési rendezvényre történő szállítást.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott személyszállítási feladatok közül a falugondnok: kötelező feladata – a 20-30. §-ban foglaltak figyelembe vételével – az a), b), d), i) pontban meghatározott szállítási feladat, nem kötelező feladata – 20- 30. §-ban foglaltak figyelembe vételével- a c), e), f), g), h) pontban meghatározott szállítási feladat, családsegítő szolgálat igénybevételéhez kapcsolódó személyszállítás.

19. § (1) A családsegítésben való közreműködés során a falugondnoki szolgálat biztosítja az Önkormányzat szociális igazgatásról és szociális ellátásról szóló 6/2006./IV.5./ számú képviselő- testületi rendelet 27. §-a alapján megállapított ellátást: a családgondozó ellátotthoz való szállításával, és/vagy az ellátott, illetve családja Családsegítő Központba, majd onnan településre történő szállításával.

(2) A családsegítéshez kapcsolódó falugondnoki szolgáltatás térítésmentes.

(3) Az (1) bekezdésben leírt feladat ellátása kötelező.

A közösségi ellátások igénybevételéhez kapcsolódó személyszállítás

20. § (1) A közösségi ellátásokban való közreműködés során a falugondnoki szolgálat biztosítja az Önkormányzat szociális igazgatásáról és szociális ellátásról szóló 6/2006./IV.5./ számú képviselő- testületi rendelete 20. § alapján megállapított ellátásokat: a gondozó ellátotthoz való szállításával, és/ vagy a gondozó munkájához tartozó – szakmai jellegű, az önálló életvitel fenntartásához kapcsolódó – feladatok ellátásával.

(2) A közösségi ellátásokhoz kapcsolódó falugondnoki szolgálat térítésmentes.

(3) Az (1) bekezdésben leírt feladat ellátása kötelező.

Nappali ellátást nyújtó intézménybe történő személyszállítás

21. § (1) A rászorulók idősek napközi otthonába, egyéb nappali ellátást nyújtó szociális intézménybe szállítási feladata a rászorulók közigazgatási területről el, illetve vissza szállítását jelenti.

Tömegközlekedéshez való csatlakozás érdekében történő személyszállítás

23. § (1) A falugondnoki szolgálat keretében gondoskodni kell a közigazgatási terület egyes tömegközlekedésből kieső településrészein lakó személyek legközelebbi, tömegközlekedéssel érintett helyre történő szállításáról.

(2) A feladatellátás kötelező, függetlenül az igénybevevők számától.

Munkanélküliek Munkaügyi Központba szállítása

24. § (1) A munkanélküliek Munkaügyi Központba történő szállítása a kapcsolattartásra kötelezett munkanélküli személyek szállítási feladatát jelenti a megyei Munkaügyi Központ székhelyére, illetve vissza a településre.

(2)2

(3)3

(4) A feladat ellátása nem kötelező.

Kórházi, szociális otthoni stb. látogatás, családi eseményeken való részvétel, illetve nagybevásárlás céljára történő személyszállítás

25. § (1) Az igénylők:

a) kórházi, szociális otthoni stb. látogatás céljára,

b) családi eseményekre,

c) nagybevásárlás céljára történő szállítása településtől maximum. 50 km . távolságra.

(2)4

(3) A szolgáltatás általában csak egyszerre, egy intézményt vagy szállítási helyet érintő – legalább 10 fő– igény esetén nyújtható, egyedi igények csak kivételes esetben teljesíthetőek.

(4) A falugondnoki szolgálat számára a feladat nem kötelezően teljesítendő.

Önkormányzati, illetve egyéb települési rendezvényre szállítás

26. § (1) Az önkormányzati, illetve egyéb települési rendezvényre szállítás az Önkormányzat által olyan közzétett és meghirdetett rendezvényekre vonatkozó szállítási feladatot jelent, ahol a közzététel tartalmazza a személyszállítási feladat falugondnoki szolgálat keretében való megoldását is. A személyszállítás történhet: meghatározott gyülekező helyről a rendezvényre, és/vagy rendezvényről meghatározott településrészre, lakóházhoz.

(2) A feladat ellátása az (1) bekezdésben fennálló feltételek teljesülése esetében a falugondnoki szolgálat számára kötelező jellegű.

A falugondnoki szolgálat önkormányzati feladathoz tartozó szállítási feladatai

27. § (1) A falugondnoki szolgálat az önkormányzati feladathoz tartozó egyéb szállítási feladatai között ellátja: a helyi kereskedelmi ellátáshoz szükséges szállítási, árubeszerzési feladatokat.

A lakosság igényei kielégítését célzó, mezőgazdasági tevékenységéhez kapcsolódó feladatok

28. § (1) Az Önkormányzat által meghirdetett, lakosság igényei kielégítését célzó, mezőgazdasági tevékenységhez kapcsolódó falugondnoki szolgáltatások: közreműködés az egyes mezőgazdasági termékek beszerzésében.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szolgáltatást az Önkormányzat – a falugondnoki szolgálat közreműködésével – a lakossági közzétételt követően teljesíti.

(3) A szolgáltatást szociális rászorultság alapján, csak magánszemélyek vehetik igénybe. Az Önkormányzat a meghirdetett szolgáltatás tekintetében mennyiségi, vagy értékbeli korlátokat is megadhat.

(4)5

(5)6

(6) A falugondnoki szolgálat számára a feladatellátás kötelező, amennyiben a tevékenység megfelel az (1)- (3) bekezdésben foglaltaknak.

Egyéb nem részletezett, szolgáltatás jellegű feladatok

29. § (1) A falugondnoki szolgálat köteles ellátni az egyéb, a 3-24. §-ba nem tartozó feladatokat, ha azok ellátására a polgármester intézkedése kötelezi, és az nem ellentétes az e rendelet 1. §-ában meghatározott céllal.

(2) Az (1) bekezdés szerint ellátott feladatok a falugondnoki szolgálat számára kötelezőek és térítésmentesek.

3. rész

A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó feladatok rangsorolása

30. § A falugondnoknak elsősorban az alapellátáshoz kapcsolódó szolgáltatási feladatokat kell ellátnia. A többi kötelező feladatokat úgy kell ellátnia, hogy az alapellátáshoz kapcsolódó feladatellátással ne ütközzön. Az egyéb – nem kötelező – szolgáltatási feladatokat csak akkor láthatja el, ha azok a kötelező feladatok ellátását nem veszélyeztetik.

31. § A kötelezően ellátandó feladatok rangsorolását a falugondnok végzi a polgármester iránymutatása szerint.

4. rész

A falugondnoki szolgáltatás igénybevételi rendszere

Igénybevétel határozat alapján, illetve alanyi jogon, valamint a jogtalanul igénybe vett ellátás jogkövetkezményei

32. § (1) A rendelet 3. §-ában foglalt ellátásokat az Önkormányzat a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény alapján alkotott helyi rendeletén alapuló határozatban foglaltak alapján lehet igénybe venni.

(2) A képviselő- testület felhatalmazza a polgármestert arra, hogy átruházott hatáskörben döntsön egyes falugondnoki szolgáltatás igénybevételének lehetőségéről, ha adott helyzet azonnali intézkedést kíván, az igénylő, illetve ellátásra szorult személy a szolgáltatást a soron következő képviselő- testületi ülés előtti időpontban igénybe kívánja venni.

(3) A polgármester az átruházott hatáskörben hozott döntéseiről a képviselő testületnek a soron következő ülésen beszámolni köteles.

(4) A polgármester által hozott döntés ellen fellebbezésnek van helye, melyet az önkormányzat hivatalához kell benyújtani és a képviselő- testületnek címezni. A képviselő- testület másodfokon köteles az igényt elbírálni, és arról határozattal dönteni.

33. § (1) A falugondnoki szolgáltatás keretében nyújtott ellátások igénybevételének lehetősége: egyes szolgáltatások esetében kérelem alapján, vagy hivatalból hozott határozattal nyílik meg. más szolgáltatások esetében alanyi jogon jár.

(2) Ahol e rendelet az alanyi jogon való igénybevételéről nem rendelkezik, ott a szolgáltatás igénybevételét kérelmezni kell. A kérelem történhet szóban és írásban. Lehetőség van arra, hogy az Önkormányzat hivatalból is megállapítsa adott szolgáltatás igénybevételének lehetőségét. Az igénybevétel lehetőségéről a kérelmezőt, illetve a hivatalból indított eljárás érintettjét határozatban értesíteni kell.

(3) A hozott határozatok egy példányát a falugondnoki szolgálatnak is át kell adni.

(4) A határozatoknak tartalmazniuk kell, hogy adott ellátás: a falugondnoki szolgálat számára kötelezően előírt feladat, tehát a szolgáltatás az ellátást megítélő határozat alapján ténylegesen igénybe vehető, illetve, hogy a falugondnoki szolgálat számára nem kötelezően előírt feladat, ezért a határozat a vonatkozó ellátás igénybevételének lehetőségét nyitja meg, de adott szolgáltatás falugondnoki szolgálat keretében való tényleges megvalósítását nem garantálja.

(5) Az alanyi jogon igénybe vehető ellátások esetében határozatot nem kell hozni. A szolgáltatás igénybevételének jogszerűségét, a falugondnoki szolgálatot ellátó személy ítéli meg. Az igénybevétel jogtalansága gyanúja esetén haladéktalanul megkeresi az önkormányzat hivatalát, amely intézkedik a jogosultság megvizsgálása tárgyában.

(6)7

A falugondnoki szolgálat ellátása

34. § (1) A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó feladatokat a falugondnok – a szolgálat rendelkezésére álló gépjármű segítségével – látja el. A falugondnoknak a feladatait a munkaköri leírásában, valamint a polgármester utasításának megfelelően kell ellátnia.

(2) A falugondnok a feladatokat a személyi, személyzeti irataiban meghatározott munkarend szerinti időben köteles ellátni. A munkarendjét a feladatellátáshoz legjobban igazodó rend szerint kell megállapítani. A polgármester köteles e rendelet hatálybalépésekor érvényben lévő munkarendet felülvizsgáltatni, indokolt esetben kezdeményezni annak a feladathoz igazodó módosítását. A fülvizsgálatról és a tett intézkedésről a polgármester e rendelt hatálybalépésétől számított 60 napon belül írásos beszámolót készít, melyet a soron következő ülésen terjeszt a képviselő- testület elé.

(3) A falugondnoki szolgálat ellátását a falugondnok szabadsága, betegsége, egyéb törvényes távolmaradása esetében helyezettesítés útján kell megoldani. A helyettesítés rendjét a polgármester a munkarendben leírtak szerint határozza meg.

(4) A falugondnok munkaidején kívül eső feladatok ellátását, a túlórakeret kimerülését követően a következők szerint kell megoldani: kötelező feladat esetében a falugondnok adott feladatra történő külön megbízásával, melyért megbízási díjra jogosult, nem kötelező feladat esetében a falugondnok helyettesítésével.

(5) A falugondnok megbízási díja, illetve a falugondnokot helyettesítő személynek fizetett személyi juttatás legalább a falugondnok személyi juttatásának adott feladat ellátási idejére jutó részének megfelelő összege, de maximum 25%-kal több.

Az egyes ellátásokért fizetendő térítési díj

35. §8

36. §9

37. §10

Vegyes és záró rendelkezések

38. § E rendelet alkalmazása során a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény szerint – az itt meghatározott kiegészítésekkel együtt – kell eljárni.

39. § A rendelet a kihirdetés napján lép életbe. A kihirdetésről a körjegyző gondoskodik.

1

A 10. § (3) bekezdését a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2021. (XII. 1.) önkormányzati rendelete 1. § a) pontja hatályon kívül helyezte.

2

A 24. § (2) bekezdését a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2021. (XII. 1.) önkormányzati rendelete 1. § b) pontja hatályon kívül helyezte.

3

A 24. § (3) bekezdését a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2021. (XII. 1.) önkormányzati rendelete 1. § b) pontja hatályon kívül helyezte.

4

A 25. § (2) bekezdését a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2021. (XII. 1.) önkormányzati rendelete 1. § c) pontja hatályon kívül helyezte.

5

A 28. § (4) bekezdését a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2021. (XII. 1.) önkormányzati rendelete 1. § d) pontja hatályon kívül helyezte.

6

A 28. § (5) bekezdését a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2021. (XII. 1.) önkormányzati rendelete 1. § d) pontja hatályon kívül helyezte.

7

A 33. § (6) bekezdését a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2021. (XII. 1.) önkormányzati rendelete 1. § e) pontja hatályon kívül helyezte.

8

A 35. §-t a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2021. (IX. 1.) önkormányzati rendelete 1. §-a hatályon kívül helyezte.

9

A 36. §-t a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2021. (IX. 1.) önkormányzati rendelete 1. §-a hatályon kívül helyezte.

10

A 37. §-t a Lippó Község Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2021. (IX. 1.) önkormányzati rendelete 1. §-a hatályon kívül helyezte.