Bánfa Község Önkormányzat képviselő testületének 4/2017 (X.4.)

a településfejlesztéssel és településrendezéssel összefüggő partnerségi egyeztetésről

Hatályos: 2017. 11. 04

Bánfa Község Önkormányzat Képviselő-testületének

4/2017. (X.04.) önkormányzati rendelete

a településfejlesztéssel és településrendezéssel összefüggő partnerségi egyeztetésről



Katádfa Község Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében és a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény 12. § (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:



1. Általános rendelkezések



1. §

Katádfa Község Önkormányzat (a továbbiakban: Önkormányzat) közigazgatási

területére vonatkozó településfejlesztési és településrendezési dokumentumok

tervezetével kapcsolatos partnerségi egyeztetési eljárás során

a) a partnerek tájékoztatásának módjára és eszközeire,

b) a partnerségi javaslatok, vélemények megadásának módjára, határidejére, nyilvántartásának módjára,

c) az el nem fogadott partnerségi javaslatok, vélemények indokolásának módjára és a dokumentálásuk, nyilvántartásuk rendjére,

d) az elfogadott koncepció, stratégia, településrendezési eszközök, kézikönyv és településképi rendelet nyilvánosságát biztosító intézkedésekre

a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) és e rendelet szabályait kell alkalmazni.



2. §

E rendelet alkalmazásában:

1. Partner (a továbbiakban: Partner): a partnerségi egyeztetésben résztvevő

a) a település közigazgatási területén ingatlannal rendelkezni jogosult

természetes vagy jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező

szervezet,

b) az eljárás előzetes tájékoztatási szakaszában, továbbá, ha az egyeztetési eljárásban nincs előzetes tájékoztatási szakasz, a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok tervezetével kapcsolatos partnerségi egyeztetési eljárás során írásban bejelentkezett, a településfejlesztési és településrendezési dokumentum vonatkozásában székhelye, telephelye vagy tevékenysége okán érintett érdekképviseleti, civil és gazdálkodó szervezet, vallási közösség,

c) környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 98. § (2) bekezdés c) pontja alapján a településrendezési eszközök véleményezési eljárásába - a partnerségi egyeztetés megkezdése előtt legalább 30 napnál korábban - a polgármesternél írásban bejelentkező egyéb szervezet.

2. Településfejlesztési és településrendezési dokumentumok:

a) a településfejlesztési koncepció,

b) az integrált településfejlesztési stratégia,

c) a településrendezési eszközök,

d) a településképi arculati kézikönyv,

e) a településképi rendelet.



2. A partnerek tájékoztatásának módja és eszközei



3. §

A polgármester a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok Korm. rendelet 28. § (1) bekezdésében meghatározott partnerségi egyeztetési kötelezettségének a Korm. rendeletben meghatározott szabályoknak megfelelően, az egyeztetési eljárás módjától függően, az előzetes és munkaközi tájékoztatás során az 1. mellékletben részletezettek szerint a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok

a) az Önkormányzat honlapján,

b) az Önkormányzat helyi lapjában,

c) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

d) lakossági fórumon

történő ismertetése útján tesz eleget.



4. §

(1) A polgármester - a főépítész/térségi főépítész közreműködésével - a Partnerek tájékoztatása, valamint a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok tervezetével kapcsolatos partnerségi egyeztetési eljárásának elősegítése céljából, a dokumentumok tartalmától és az egyeztetési eljárás módjától függően, az Önkormányzat honlapján teszi közzé az értelmezéshez szükséges mértékben részletezett előzetes tájékoztatást és a munkaközi tájékoztatás véleményezési dokumentumait.

(2) Az előzetes és munkaközi tájékoztatás során – a partnerségi egyeztetésre nyitva álló határidőn belül – a Partnerek írásbeli kérelemre a polgármestertől további tájékoztatást kaphatnak a készítés vagy módosítás alatt álló településfejlesztési és településrendezési dokumentumok tartalmával kapcsolatban.



5. §

A településfejlesztési és településrendezési dokumentumok tervezetének 3. § d) pontja szerinti partnerségi egyeztetése esetén a polgármester a lakossági fórumot a Korm. rendelet 29/A. § (4) bekezdés a) pontja szerinti feltételek teljesülését követő időpontra hívja össze.



3. A partnerségi javaslatok, vélemények megadásának módja, határideje, nyilvántartásának módja



6. §

(1) A 2. § b) és c) pontjában meghatározott személyek a partnerségi egyeztetésben az egyeztetés módja szerinti írásbeli bejelentkezést követően vehetnek részt.

(2) Az (1) bekezdés szerinti bejelentkezésében meg kell jelölni a véleményezési eljárás tárgyát, a Partner nevét, törvényes képviselőjét, telefonszámát, postai és e-mail címét, és igazolni kell a 2. § b) pont szerinti érintettséget.



7. §

(1) A 4. §-ban meghatározott tájékoztatás alapján a Partnerek a Korm. rendelet 29/A. § (4), 30. § (9), 37. § (4), 38. § (3) vagy 41. § (3) bekezdésében meghatározott határidőben tehetik meg a javaslataikat, észrevételeiket, adhatnak véleményt.

(2) A Korm. rendelet 29/A. § (4) bekezdés b) pont bb) alpontja szerinti esetben a javaslattételi, véleményezési határidőt a településfej-lesztési és településrendezési dokumentumok Önkormányzat honlapján VAGY közterületen elhelyezett hirdetőfelületen történt közzétételétől kell számítani.



8. §

A Partnerek a 7. §-ban meghatározott határidőig

a) személyesen papír alapon vagy az Önkormányzat címére postai úton történő megküldéssel,

b) elektronikus levélben az Önkormányzat honlapján VAGY a hirdetményben erre a célra megjelölt e-mail címre történő megküldéssel,

c) a lakossági fórumon a Korm. rendelet 29/A. § (4) bekezdés b) pont ba) pontja szerinti módon

tehetnek javaslatot, észrevételt, nyilváníthatnak véleményt.



9. §

(1) A településfejlesztési és településrendezési dokumentumok tervezetével kapcsolatos partnerségi egyeztetési eljárásban beérkezett javaslatokat, észrevételeket, véleményeket az Önkormányzat nyilvántartásba veszi.

(2) A lakossági fórumon elhangzott észrevételeket a lakossági fórumon készült hangfelvétel alapján jegyzőkönyvezéssel kell rögzíteni, amelyet az Önkormányzat nyilvántartásba vesz.

(3) A név és cím nélkül érkezett vagy adott, a nem Partnertől származó, a 6. § rendelkezéseinek meg nem felelő és az elkésett javaslatok, észrevételek, vélemények nem vehetők nyilvántartásba.

(4) A jelen rendeletben foglaltak szerint beérkezett véleményeket, javaslatokat a főépítész a tárgy és az eljárási szakasz rögzítésével, a beérkezés sorrendjében nyilvántartja. 

(5) A (4) bekezdés szerinti nyilvántartás legalább az alábbiakat tartalmazza:

a) a véleményező, javaslattevő nevét, továbbá lakhelyét, székhelyét, vagy telephelyét, b) a vélemény beérkezésének időpontját,
c) a vélemény, javaslat rövid tartalmát,
d) a véleményezési szakasz lezáró, vagy a 12. § (2) bekezdés szerinti döntést követően a véleményt, javaslatot elfogadó, vagy elutasító képviselő-testületi határozat számát, illetve a Polgármester döntését.

(6) Az (1) bekezdés szerinti dokumentumokat a közfeladatot ellátó szervek iratkezelésére vonatkozó szabályok szerint, az ott meghatározott határidőig kell őrizni.





4. A beérkezett partnerségi javaslatok, észrevételek, vélemények kezelése



10.§

(1) Azt a partnert, aki a 7. § (1) bekezdés szerint közétett határidőn belül véleményt nem nyilvánított, javaslatot nem tett, a határidő leteltét követően hozzájáruló partnernek kell tekinteni, az egyeztetési további szakaszaiban és elfogadási szakaszban egyaránt.

(2) Tárgyalásos eljárásban, az egyeztető tárgyalás vonatkozásában az eljárásban érintett partnernek az egyeztető tárgyalást megelőző partnerségi egyeztetésben jogszabályon alapuló ellenvéleményt tett partnert kell tekinteni.

(3) Az (1) bekezdés szerint beérkezett vélemények tisztázása érdekében a polgármester a véleményező partnerrel meghívásos egyeztető tárgyalás keretében további egyeztetést kezdeményezhet, amelyről jegyzőkönyvet kell készíteni.

(4) Azt a partnert, aki a partnerségi egyeztetés során határidőn belül véleményt nem adott, vagy adott, de a (4) bekezdés szerinti meghívásos egyeztető tárgyaláson a meghívás ellenére nem vett részt, kifogást nem emelő partnernek kell tekinteni, az egyeztetés további szakaszaiban és elfogadási szakaszban egyaránt.

(5) A beérkezett javaslatokat, véleményeket a főépítész az 7. § (1) bekezdésben megjelölt határidő elteltét követően továbbítja az arculati kézikönyv, településképi rendelet, fejlesztési dokumentum vagy a településrendezési eszköz készítésével megbízott tervezőnek.

(6) A tervező a véleményekkel, javaslatokkal kapcsolatos szakmai véleményét – a tervezési szerződésben megállapított határidőben - megküldi az önkormányzat részére, a Polgármesternek címezve.

(7) A szakmai javaslatok alapján a főépítész/térségi főépítész a vélemények, javaslatok elfogadására, el nem fogadás esetén indokolására vonatkozó döntés-tervezetet készít.



11. §

A településfejlesztési és településrendezési dokumentum tervezetével egyet nem értő Partnerekkel a polgármester egyeztetés kezdeményezhet. Az egyeztetésről jegyzőkönyvet kell felvenni.



12. §

(1) A településfejlesztési és településrendezési dokumentum tervezete partnerségi egyeztetési eljárásában nyilvántartásba vett javaslatok, észrevételek, vélemények elfogadásáról vagy elutasításáról a főépítész/ térségi főépítész szakmai javaslata alapján a képviselő-testület dönt a településrendezési eszköz tárgyalásos vagy állami főépítészi eljárásban történő lefolytatása esetét kivéve.

(2) Településrendezési eszköz tárgyalásos vagy állami főépítészi eljárásban történő lefolytatása esetén a beérkezett partneri vélemények, javaslatok elfogadásáról vagy el nem fogadásáról, az el nem fogadás indokolásáról a Polgármester dönt.

(3) Minden a partnerségi egyeztetéssel kapcsolatos Korm. rendeletben és jelen rendeletben nem szabályozott kérdésben a Polgármester dönt, a vonatkozó eljárási szabályok megtartása mellett.

(4) A képviselő-testület javaslat, észrevétel, vélemény elutasítása esetén döntését a határozatában megindokolja.

(5) A képviselő-testület vagy a polgármester javaslat, észrevétel, vélemény elfogadása esetén dönt a településfejlesztési és településrendezési dokumentum elfogadásra javasolt tervezetébe történő beépítésről, beépítésre vonatkozó döntés esetén a beépítés ütemezéséről.



13. §

(1) A képviselő-testület vagy a polgármester döntését a meghozatalt követő 5 napon belül az Önkormányzat honlapján közzé kell tenni.

(2) A polgármester az (1) bekezdés szerinti döntést követő 10 napon belül a döntés megküldésével írásban tájékoztatja az érintett Partnert a javaslata, észrevétele, véleménye elfogadásáról vagy elutasításáról.

(3) A településfejlesztési és településrendezési dokumentumok tervezetével kapcsolatos partnerségi egyeztetési eljárásában nyilvántartásba vett javaslatok, észrevételek, vélemények elfogadásáról vagy elutasításáról szóló képviselő-testületi és polgármesteri döntések nyilvántartása a közfeladatot ellátó szervek iratkezelésére vonatkozó szabályok szerint történik, azokat az ott meghatározott határidőig kell őrizni.





5. Az elfogadott településfejlesztési és településrendezési dokumentumok nyilvánosságát biztosító intézkedések



14. §

(1) A képviselő-testület által elfogadott településfejlesztési és településrendezési dokumentumokat az Önkormányzat honlapján folyamatosan közzé kell tenni.

(2) A polgármester a településképi arculati kézikönyv és a településképi rendelet hatásainak vizsgálata érdekében az Önkormányzat honlapján nyilvános értékelő felületet működtet.

(3) A főépítész/ térségi főépítész évente egy alkalommal kiértékeli a (2) bekezdés szerinti felületre beérkezett véleményeket, és azokról tájékoztatja a képviselő-testületet.

6. Záró rendelkezések

15. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba. Kihirdetéséről a jegyző a helyben szokásos módon gondoskodik.

Bánfa, 2017. október 3



Szabó Melinda                      Mecseki Péter

                                             polgármester                                 jegyző



Kihirdetve: 2017. október 4.





Mecseki Péter

jegyző













  1. melléklet a 4/2017. (IX.04.) önkormányzati rendelethez



A

B

C

D


DOKUMENTUM MEGNEVEZÉSE

TELEPÜLÉSRENDEZÉSI ESZKÖZ EGYEZTETÉSI

ELJÁRÁSÁNAK TÍPUSA

TÁJÉKOZTATÁSI FORMA


AZ ELŐZETES TÁJÉKOZTATÁS

ESZKÖZEI


A MUNKAKÖZI TÁJÉKOZTATÁS ESZKÖZEI

1.

Településfejlesztési koncepció készítése


a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

2.

Településfejlesztési koncepció módosítása


-

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen vagy

b) önkormányzati honlapon

3.

Integrált településfejlesztési stratégia készítése


a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

4.

Integrált településfejlesztési stratégia módosítása


-

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen vagy

b) önkormányzati honlapon

5.

Településképi arculati kézikönyv készítése és módosítása


a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

6.

Településképi rendelet készítése és módosítása


a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

7.

Településrendezési eszköz készítése és módosítása

teljes

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

egyszerűsített

-

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

tárgyalásos

-

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen,

b) az önkormányzat helyi lapjában,

c) önkormányzati honlapon,

d) lakossági fórumon

a Korm. rend. 32. § (6) bekezdés b) pontban foglalt tárgyalásos

eljárás esetében

-

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen vagy

b) önkormányzati honlapon

állami főépítészi

-

a) közterületen elhelyezett hirdetőfelületen vagy

b) önkormányzati honlapon