Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2015. (II. 24.) önkormányzati rendelete
a helyi szociális ellátásokról
Hatályos: 2024. 08. 08Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2015. (II. 24.) önkormányzati rendelete
a helyi szociális ellátásokról
Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. § (1), 25. § (3) b), 32. § (1) b), 32. § (3), 45. § (1), 48. § (4) 132. § (4) g) pontjában kapott felhatalmazás alapján, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. Törvény 13. § (1) bekezdés 8a. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
Általános rendelkezések
1/A. § A rendelet célja, hogy meghatározza Kéleshalom Községi Önkormányzat által biztosított szociális ellátásokat, az egyes ellátásokra való jogosultság feltételeit, az egyes ellátások megállapításának, kifizetésének, folyósításának, valamint felhasználása ellenőrzésének szabályait.
Eljárási szabályok
2. § (1) Az e rendeletben szabályozott szociális ellátások megállapítása iránti kérelmeket az erre rendszeresített formanyomtatványon a Borotai Közös Önkormányzati Hivatalhoz (6444 Kéleshalom, Fő utca 2., továbbiakban: Hivatal) lehet szóban, vagy írásban előterjeszteni.
(2) A szociális ellátásokra való jogosultság elbírálásához a kérelem benyújtásával egyidejűleg az alábbi igazolásokat, nyilatkozatokat és egyéb iratokat kell becsatolni:
a) a kérelmező és a vele egy háztartásban élő személyek jövedelmi viszonyairól szóló igazolások az alábbiak szerint:
aa) a munkáltató által kiállított jövedelemigazolás, fizetési jegyzék, postai feladóvevény, nyugdíjszelvény és a nyugdíjas igazolvány vagy nyugdíjösszesítő, pénzintézeti igazolás, ellátást folyósító szerv határozata, ellátást folyósító szerv által kiállított igazolás, tartásdíj esetén bírósági ítélet, vagy gyámhivatali határozat,
ab) jövedelemmel nem rendelkező személy esetében szükséges az állami foglalkoztatási szerv (továbbiakban: munkaügyi kirendeltség) által az együttműködés tényéről, vagy annak hiányáról kiállított hatósági bizonyítvány,
ac) alkalmi vagy idénymunkából származó jövedelem esetén az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2010. évi LXXV. törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett munkából származó jövedelem igazolása.
b) kiadások igazolására elfogadható okmányok, iratok:
ba) közüzemi díj igazolására a szolgáltató által kiállított számla, a közüzemi számla befizetését igazoló csekkszelvény vagy átutalásáról szóló pénzintézeti igazolás,
bb) gyógyszerköltség bizonyítására a gyógyszertár által kiállított igazolás, számla a gyógyszerköltségről.
c) Az 5. § (3) bekezdésében írt feltételek meglétét a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet jellegének megfelelő dokumentumokkal kell igazolni.
d) A 6. § szerinti rendkívüli települési támogatás megállapításához a halotti anyakönyvi kivonat másolata, a temetés költségeiről a segélykérő vagy egy háztartásban élő családtagja nevére kiállított számlák eredeti példánya szükséges.
e) Ha a szükséges okmányok vagy igazolások nem állnak rendelkezésre, beszerzésük nehézségbe ütközik vagy hosszabb időt vesz igénybe és sürgős intézkedés szükségessége áll fenn, mert a késedelem emberi életet, egészséget vagy testi épséget veszélyezteti, a kérelmező írásban tett nyilatkozata is elfogadható.
A szociális ellátások folyósítása
3. § A megállapított pénzbeli ellátás kifizetéséről a Hivatal gondoskodik az ellátást megállapító határozatban foglaltak szerint. Ennek formája lehet, kérelemre:
a) folyószámlára történő átutalás
b) intézményhez, szolgáltatóhoz történő átutalás
c) házi pénztári kifizetés
A helyi szociális ellátások formái
4. § (1) Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testülete (továbbiakban: Képviselő-testület) szociális rászorultság esetén e rendeletben meghatározott feltételek szerint a jogosult részére az alábbi szociális ellátást nyújtja pénzbeli vagy természetbeni formában:
a) rendkívüli települési támogatás
b) lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás (továbbiakban: lakásfenntartási támogatás)
(2) A személyes gondoskodást nyújtó szociális alapszolgáltatások:
a) étkeztetés,
b) házi segítségnyújtás,
c)1 család- és gyermekjóléti szolgálat,
d) falugondnoki szolgálat.
Rendkívüli települési támogatás
5. § (1) Rendkívüli települési támogatásra elsősorban azon személy jogosult, aki létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzd és önmaga, illetve családja létfenntartásáról más módon nem tud gondoskodni vagy alkalmanként jelentkező, nem várt többletkiadások, illetve a családban nevelkedő gyermek hátrányos helyzete miatt anyagi segítségre szorul.
(2) Rendkívüli települési támogatás azon rászorulók részére állapítható meg, akiknek
a)2 családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a 125.000 Ft-ot, egyedül élő esetében a 150.000 Ft-ot.
b)3
(3) Létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetnek, illetve létfenntartási gondnak tekintendő különösen:
a) családot ért elemi kár, egyéb családi tragédia bekövetkezése,
b) lakhatás elvesztésének veszélye,
c) váratlan betegség, baleset, orvosi kezelés miatti jelentős jövedelem-kiesés,
d) temetési költségek viselése,
e) közüzemi szolgáltatás kikapcsolásának veszélye,
f) alanyi és normatív jogon közgyógyellátásra nem jogosult és a gyógyszerköltségeit nem képes viselni,
g) lakásfenntartási támogatásra nem jogosult, de a lakásfenntartási költségek megfizetésére nem képes és emiatt hátraléka keletkezett,
h) válsághelyzetben lévő várandós anya gyermekének megtartása,
i) gyermek beiskoláztatása, élelmezése, ruházkodása,
j) gyermekintézmények térítési díjának kifizetése,
k) gyermek fogadásának előkészítése,
l) nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartás biztosítása,
m) gyermek családba való visszakerülésének elősegítése,
n) a gyermek(ek) hátrányos helyzete miatt anyagi segítségre szorulnak.
(4)4 A rendkívüli települési támogatás egyszeri legkisebb összege 1.000 Ft., maximum összege 100.000 Ft.
(5) Rendkívüli települési támogatás adható eseti jelleggel vagy meghatározott időszakra havi rendszerességgel.
(6) Rendkívüli települési támogatásra való jogosultság hivatalból is megállapítható az
Szt. 45. § (5) bekezdésében meghatározott szervek kezdeményezésére.
(7) A rendkívüli települési támogatás készpénzben, természetben vagy egyszerre mindkét formában is biztosítható.
(8) A természetbeni támogatást a kérelmező szükséglete szerint:
a) Erzsébet-utalvány,
b) élelmiszersegély,
c) tüzelősegély,
d) tankönyv és tanszervásárlás támogatása,
e) tandíj,
f) közüzemi díjak,
g) gyermekintézmények térítési díjának kifizetéséhez,
h) családi szükségletek kielégítését szolgáló, gazdálkodást segítő támogatás
i) gyógyszertámogatás
formájában kell nyújtani.
(9)5
6. § (1)6 Az 5. § (3) bekezdés d) pontjában foglalt temetési költségekhez való hozzájárulásként megállapított rendkívüli települési támogatást azon személy részére lehet megállapítani, aki az elhunyt személy temetéséről gondoskodott, és a családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a 150.000 Ft-ot.
(2)7 Az elhunyt személy eltemettetésének költségeihez való hozzájárulásként megállapított rendkívüli települési támogatás összege 100.000 Ft.
(2a)8 A temetési költség igényléséhez az 1. melléklethez csatolni kell az eltemettető részére kiállított számlát és az elhunyt halotti anyakönyvi kivonatát.
(3) A temetési költségek finanszírozása érdekében rendkívüli települési támogatás nem állapítható meg annak a személynek, aki a hadigondozásról szóló 1994. évi XLV. törvény alapján temetési hozzájárulásban részesül.
(4)9 Az 5. § (3) bekezdés i) pontjában rendkívüli beiskolázási támogatásra jogosult az a szülő, nagykorú kérelmező, amennyiben a családban az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a a 64.125Ft-ot, egyedül élő esetén 69.825 Ft-ot és a gyermek, nagykorú a köznevelési, a közoktatási intézménybe beiratkozott.
(5)10 A támogatás összege maximum 30.000 Ft/gyermek.
(6)11 A kérelem szeptember 1-e és 25-e között nyújtható be, melyhez csatolandó a nevelési, oktatási intézmény igazolása. A határidő elmulasztása jogvesztő.
(7)12 A rendkívüli települési támogatás iráni kérelmet az 1. melléklet szerinti adatlapon kell benyújtani.
Lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás
7. § (1) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás (továbbiakban: lakásfenntartási támogatás) a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás, vagy nem lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez nyújtott hozzájárulás. A Képviselő-testület a villanyáram-, a víz- és a gázfogyasztás, a szemétszállítás díjához, a lakbérhez vagy az albérleti díjhoz, a lakáscélú pénzintézeti kölcsön törlesztő részletéhez, illetve a tüzelőanyag költségeihez lakásfenntartási támogatást nyújt az e rendeletben meghatározott feltételek szerinti jogosultnak.
(2) A lakásfenntartási támogatást elsősorban természetbeni szociális ellátás formájában, és a lakásfenntartással összefüggő azon rendszeres kiadásokhoz kell nyújtani, amelyek megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.
(3)13 Lakásfenntartási támogatásra jogosult az a személy, akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a 125.000 Ft-ot, egyedül élő esetén a 150.000 Ft-ot.
(4) A lakásfenntartási támogatás egy hónapra jutó összege
a)14 4.000 Ft, akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem kevesebb, mint a 62.500 Ft, egyedül élő esetén 75.000 Ft,
b)15 2.000 Ft, akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem meghaladja a 62.500 F-ot, de nem éri el a 125.000 Ft-ot, egyedül élő esetén az egy főre jutó havi jövedelem meghaladja a 75.000 Ft-ot, de nem éri el a 150.000 Ft-ot..
(5) A lakásfenntartási támogatást egy évre kell megállapítani. A kérelmezőt a havi rendszerességgel járó lakásfenntartási támogatás a kérelem benyújtása hónapjának első napjától illeti meg.
(6) Lakásfenntartási támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától. Külön lakásnak kell tekinteni a társbérletet, az albérletet és a jogerős bírói határozattal megosztott lakás lakrészeit.
(7) A lakásfenntartási támogatás megállapításához szükséges
a) a háztartás tagjai jövedelmének hitelt érdemlő igazolása,
b) közüzemi számla vagy közszolgáltatási szerződés másolata.
(8) A természetbeni szociális ellátás formájában megállapított lakásfenntartási támogatás folyósítása a szolgáltató részére történik és annak összegét a támogatással érintett költség(ek) tekintetében a szolgáltató írja jóvá. Ebben az esetben a jogosultságot megállapító határozatban arról is rendelkezni kell, hogy a támogatást mely lakásfenntartási kiadás(ok)hoz nyújtják.
(9) A Képviselő-testület a szolgáltatási, egyetemes szolgáltatási vagy közszolgáltatási szerződés alapján, természetbeni szociális ellátás formájában, havi rendszerességgel nyújtott lakásfenntartási támogatásra való jogosultság megállapítása esetén a szolgáltató részére - a jogosultság megállapítását követő hónaptól kezdődően minden hónap 5. napjáig - elektronikus úton adatszolgáltatást teljesít az adatszolgáltatás hónapjában folyósításra került támogatásokról.
(10) Ha a lakásfenntartási támogatásban részesülő személy lakcíme a támogatás folyósításának időtartama alatt megváltozik, vagy a jogosult meghal, a változás, illetve a haláleset hónapjára járó támogatást teljes összegben kell folyósítani, de a támogatás további folyósítását meg kell szüntetni.
Köztemetés
8. § (1) A képviselő-testület – a halálesetről való tudomásszerzést követő 21 napon belül – gondoskodik az elhunyt személy közköltségen történő eltemettetéséről, ha
a) nincs vagy nem lelhető fel az eltemettetésre köteles személy, vagy
b) az eltemettetésre köteles személy az eltemettetésről nem gondoskodik.
(2) Ha utólag jut a Képviselő-testület tudomására, hogy a közköltségen eltemetett után olyan vagyon maradt, amelyből a temetés költsége fedezhető lett volna, akkor a költségeket hagyatéki teherként a területileg illetékes közjegyzőnél bejelenti.
(3)16
(4)17 A Képviselő-testület a helyben szokásos legolcsóbb köztemetés költségét 2024. évben
a) koporsós temetés esetén 167.065 Ft-ban,
b) urnás temetés esetén 147.085,- Ft-ban
határozza meg.
Szociális alapszolgáltatások
9. § (1)18 A Képviselő-testület a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyével-vel (továbbiakban: Szolgáltató) kötött ellátási szerződés alapján a Szent József Katolikus Integrált Szociális Intézmény (6447 Felsőszentiván, Rákóczi u. 81.) útján biztosítja a 4. § (2) bekezdés a-c) pontjában foglalt alapszolgáltatásokat.
(2)19 Az ellátás igénybevételére vonatkozó kérelmet a Szolgáltató telephelyén kell benyújtani. (6444 Kéleshalom Fő utca 4.)
Falugondnoki szolgáltatás
10. § (1)20
(2)21
(3)22
A falugondnok tevékenysége
11. § (1)23
(2)24
Térítési díj
12. § (1)25
(2)26 A szociális alapszolgáltatás térítési díját a Szolgáltató határozza meg.
Záró rendelkezések
13. § Ez a rendelet 2015. március 1. napján lép hatályba.
Hatályon kívül helyező rendelkezés
14. § Hatályát veszti a helyi szociális ellátásokról szóló 2/2014. (I. 30.) önkormányzati rendelet.
1. melléklet az 5/2015. (II. 24.) önkormányzati rendelethez
NÉV és |
Rokoni |
Szül. |
Munkahely, |
Havi nettó jövedelem |
Bejelentett lakóhely |
---|---|---|---|---|---|
Tartózkodási hely |
|||||
részesültem - nem részesültem
2. melléklet az 5/2015. (II. 24.) önkormányzati rendelethez
(LAKÁSFENNTARTÁSI TÁMOGATÁS)
1. Személyi adatok
1.1. A kérelmező személyre vonatkozó adatok:
1.1.1. Neve: ....................................................................................................................................
1.1.2. Születési neve: .......................................................................................................................
1.1.3. Anyja neve: ............................................................................................................................
1.1.4. Születés helye, ideje (év, hó, nap): ........................................................................................
1.1.5. Lakóhelye: □□□□ irányítószám ............................................................................ település ...................................………… utca/út/tér .............. házszám ............ épület/lépcsőház ............. emelet, ajtó
1.1.6. Tartózkodási helye: □□□□ irányítószám............................................................. település
1.1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele: □□□ □□□ □□□
1.1.8. Állampolgársága: ............................................................................................................
1.1.9. Telefonszám, e-mail: (nem kötelező megadni): ..................................................................
1.2. Kérelmezővel közös háztartásban (azonos lakcímen) élők száma: ........................... fő.
1.3. Kérelmező háztartásában élők személyi adatai:
NÉV |
Születési helye, ideje |
Anyja neve |
TAJ |
|||
1 |
||||||
2 |
||||||
3 |
||||||
4 |
||||||
5 |
||||||
6 |
||||||
7 |
||||||
8 |
||||||
9 |
||||||
10 |
||||||
|
||||||
2. Jövedelmi adatok: A kérelmező, valamint a vele közös háztartásban élő személyeknek a havi nettó jövedelme forintban: |
A |
B |
C |
||||
A jövedelem típusa |
Kérelmező |
A kérelmezővel közös háztartásban élő további személyek |
||||
1 |
Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó |
|||||
2 |
Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó |
|||||
3 |
Táppénz, gyermekgondozási támogatások |
|||||
4 |
Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások |
|||||
5 |
Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások |
|||||
6 |
Egyéb jövedelem |
|||||
7 |
Összes nettó jövedelem |
3. Lakásviszonyok
3.1. A támogatással érintett lakás nagysága: ………………….............. m2.
3.2. A lakásban tartózkodás jogcíme: ........................................................................................
4. Nyilatkozatok
4.1. A kérelemmel érintett lakásban előrefizetős gáz- vagy áramszolgáltatást mérő készülék
működik - nem működik (a megfelelő rész aláhúzandó).
Amennyiben igen, kérjük, nevezze meg a szolgáltatót: ...................................................
……………………………………………………..
kérelmező aláírása
A 4. § (2) bekezdés c) pontja a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 7. §-a szerint módosított szöveg.
Az 5. § (2) bekezdés a) pontja a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. Az 5. § (2) bekezdés a) pontja a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 10/2024. (VIII. 7.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.
Az 5. § (2) bekezdés b) pontja a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. Az 5. § (2) bekezdés b) pontját a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 10/2024. (VIII. 7.) önkormányzati rendelete 4. §-a hatályon kívül helyezte.
Az 5. § (4) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5. § (9) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 8. § a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 6. § (1) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 6. § (1) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 10/2024. (VIII. 7.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. § (2) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. § (2a) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdése iktatta be.
A 6. § (4) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. A 6. § (4) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 10/2024. (VIII. 7.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. § (5) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 2. § (4) bekezdése iktatta be.
A 6. § (6) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 2. § (4) bekezdése iktatta be.
A 6. § (7) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 2. § (4) bekezdése iktatta be.
A 7. § (3) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 7. § (3) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 10/2024. (VIII. 7.) önkormányzati rendelete 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 7. § (4) bekezdés a) pontja a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. A 7. § (4) bekezdés a) pontja a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 10/2024. (VIII. 7.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 7. § (4) bekezdés b) pontja a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. A 7. § (4) bekezdés b) pontja a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 10/2024. (VIII. 7.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 8. § (3) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 8. § b) pontja hatályon kívül helyezte.
A 8. § (4) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.
A 9. § (1) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.
A 9. § (2) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.
A 10. § (1) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 8. § c) pontja hatályon kívül helyezte.
A 10. § (2) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 8. § c) pontja hatályon kívül helyezte.
A 10. § (3) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 8. § c) pontja hatályon kívül helyezte.
A 11. § (1) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 8. § d) pontja hatályon kívül helyezte.
A 11. § (2) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 8. § d) pontja hatályon kívül helyezte.
A 12. § (1) bekezdését a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 8. § e) pontja hatályon kívül helyezte.
A 12. § (2) bekezdése a Kéleshalom Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 30.) önkormányzati rendelete 6. §-ával megállapított szöveg.