Egerbocs Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 12/2020. (XI.30.) önkormányzati rendelete

A helyi közművelődési feladatok ellátásáról szóló 10/2019. (VIII.29.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2020. 12. 02- 2020. 12. 02


Egerbocs Községi Önkormányzat Képviselő-testülete a muzeális intézményekről, a nyilvános könyvtári ellátásról és a közművelődésről szóló 1997. évi CXL. törvény 83/A.§ (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 7. pontja és az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában foglalt feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:



  1. §


A helyi közművelődési feladatok ellátásáról szóló 10/2019. (VIII.29.) önkormányzati rendelet (a továbbiakban: R.) 2. § (3) bekezdés helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) E rendelet 2. § (1) bekezdés b) pontja szerinti közösségi és társadalmi részvétel fejlesztése keretén belül:

       a) közösségfejlesztő programokat szervez

       b) önkéntes tevékenységeket támogat

       c) a lelki egészség megőrzését szolgáló programokat szervez

       d) a programok megvalósításához szakmai és infrastrukturális támogatást nyújt.” 



2. §


R. 3. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A közösségi színterek helyszínéül szolgáló önkormányzati ingatlanok:

       a) Egerbocs, Béke u. 21. szám alatti ingatlan

       b) Egerbocs, Alkotmány út 48. szám alatti ingatlan

    c) Egerbocs, Anna utca 8. szám alatti ingatlan”


3. §


R. 3. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

„(5) Az önkormányzat a községi könyvtári ellátást a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár szolgáltatásainak igénybevételével látja el.”


4. §


R. 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„Az önkormányzat a közművelődési feladatainak ellátása során együttműködésre törekszik:


        1. a kulturális tevékenységet is végző társadalmi, civil szervezetekkel, alapítványokkal


        2. köznevelési intézményekkel, különösen a településen működő óvodával, iskolával


        3. római katolikus egyházzal


4. közművelődési feladatokat ellátó országos, és megyei szervezetekkel, intézményekkel, más önkormányzatokkal


5. Az önkormányzat és intézményei a közművelődési lehetőségekről plakát útján, valamint a település honlapján és szociális hálón keresztül ad tájékoztatást a lakosság részére.


5. §



E rendelet a kihirdetést követő napon lép hatályba.