Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2022. (II. 11.) önkormányzati rendelete
az önkormányzat 2022. évi költségvetéséről
Hatályos: 2022. 11. 26- 2023. 05. 24Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2022. (II. 11.) önkormányzati rendelete
az önkormányzat 2022. évi költségvetéséről
Gige Község Önkormányzatának Képviselő-testülete Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (2) bekezdésben meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, valamint az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 23. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, figyelemmel a Magyarország 2022. évi központi költségvetéséről szóló 2021. évi XC. törvény rendelkezéseire, valamint a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 111. §-ában foglaltakra a következőket rendeli el:
1. § A rendelet hatálya a képviselő-testületre, annak szerveire (polgármester, bizottságok, óvoda) terjed ki.
2. § (1) A képviselő-testület a címrendet a (2) bekezdés szerint állapítja meg.
(2) Az önkormányzat költségvetésében szereplő „Nem intézményi kiadások és bevételek” az 1. Címet, a „Gige Gerlefészek Óvoda” mint önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv a 2. Címet alkotja.
3. §1 (1) A képviselő-testület az önkormányzat és költségvetési szervei együttes 2022. évi költségvetését 144 006 066 Ft tárgyévi költségvetési bevétellel, 187 362 387 Ft tárgyévi költségvetési kiadással és 45 852 189 Ft költségvetési finanszírozási bevétellel 2 495 868 Ft költségvetési finanszírozási kiadással hagyja jóvá. Ezen belül:
a) a működési célú bevételt 110 322 954 Ft-ban
b) a működési célú kiadásokat 129 259 920 Ft-ban
ba) a személyi juttatások kiadásait 62 043 805 Ft-ban
bb) a munkaadókat terhelő járulékokat és adókat 7 102 068 Ft-ban
bc) a dologi kiadásokat 37 681 349 Ft-ban
bd) az ellátottak pénzbeli juttatásait 11 263 750 Ft-ban
be) egyéb működési célú kiadásokat (Tartalék nélkül) 5 095 755 Ft-ban
bf) tartalékát 6 073 193 Ft-ban
c) a felhalmozási célú bevételt 33 683 112 Ft-ban
d) a felhalmozási célú kiadást 58 102 467 Ft-ban
da) intézményi beruházások összegét 0 Ft-ban
db) intézményi egyéb felhalmozási kiadások 0 Ft-ban
dc) felújítások összegét 54 683 112 Ft-ban
dd) beruházások összegét 3 419 355 Ft-ban
e) finanszírozási bevételt 45 852 189 Ft-ban
ea) működési célú pénzmaradványt 21 455 863 Ft-ban
eb) felhalmozási célú pénzmaradványt 24 396 326 Ft-ban
f) finanszírozási kiadásokat 2 495 868 Ft-ban (Áht-n belüli megelőlegezés visszafizetést 2 495 868 Ft-ban) állapítja meg.
(2) Az (1) bekezdésben szereplő bevételek és kiadások az önkormányzat kötelező feladatainak ellátását szolgálták. Kivételt képez ez alól az egyéb működési célú kiadások soron szereplő összegből 0 Ft, mely a Civil szervezetek támogatására fordított, és önként vállalt feladat.
(3) A költségvetési hiány belső finanszírozására szolgáló előző évi pénzmaradványt, vállalkozási maradványt működési, illetve felhalmozási célú igénybevétel szerinti tagolásban az 5. melléklet - MÉRLEG - alapján hagyja jóvá.
(4) A képviselő-testület a (3) bekezdésen kívüli költségvetési hiány külső finanszírozására vagy a költségvetési többlet felhasználására szolgáló, finanszírozási célú pénzügyi műveletek bevételeit, kiadásait működési, illetve felhalmozási cél szerinti tagolásban 0 Ft-ban hagyja jóvá.
Az önkormányzat bevételei és kiadásai
4. § (1) A helyi önkormányzat konszolidált költségvetési bevételeit e rendelet 5. melléklete bevételi oszlopa tartalmazza. A nem intézményi bevételeit a rendelet 6. melléklet bevételi oszlopa, míg a részletes bevételeit és finanszírozási bevételeit a rendelet 2. és 4. melléklet szerint állapítja meg. Az intézményi (Óvoda) bevételeit a rendelet 7. melléklet bevételi oszlopa tartalmazza.
(2) A helyi önkormányzat konszolidált költségvetési kiadásait e rendelet 5. melléklete kiadási oszlopa tartalmazza. A nem intézményi kiadásait a rendelet 6. melléklet kiadási oszlopa, míg a részletes kiadásokat és finanszírozási kiadásokat a 1. és 3. melléklet szerint állapítja meg. Az intézményi (Óvoda) kiadásai a 7. melléklet kiadási oszlopa tartalmazza.
(3) A helyi önkormányzat nevében végzett beruházások kiadásait beruházásonként és Címenként e rendelet 8. melléklete tartalmazza.
(4) A helyi önkormányzat nevében végzett felújítások kiadásait felújításonként e rendelet 9. melléklete tartalmazza.
(5) A helyi önkormányzat által a lakosságnak juttatott támogatásokat, szociális jellegű ellátásokat e rendelet 1. melléklete – Ellátottak juttatásai – oszlopa tartalmazza.
(6) Az európai uniós forrásból finanszírozott támogatással megvalósuló programokat a rendelet 12. és 12. melléklet mutatja be.
(7) A képviselő-testület az önkormányzati hivatal (közös hivatal) költségvetését a rendelet 7. melléklet szerinti mérleggel hagyja jóvá.
(8) A képviselő-testület a nem intézményi, az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv, valamint közfoglalkoztatottak tervezett és engedélyezett létszámát e rendelet 10. melléklete szerint állapítja meg.
(9) Olyan fejlesztési célokat, amelyek megvalósításához Magyarország gazdasági stabilitásáról szóló 2011. évi CXCIV. törvény (továbbiakban: Stabilitási tv.) 3. § (1) bekezdése szerinti adósságot keletkeztető ügylet megkötése szükséges, nem tervez.
(10) Az adósságot keletkeztető ügyletekhez történő hozzájárulás részletes szabályairól a 353/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdésében meghatározott saját bevételek és a Stabilitási tv. 3. § (1) bekezdése szerinti adósságot keletkeztető ügyletekből és kezességvállalásokból fennálló kötelezettségek arányát e rendelet elfogadásával egyidejűleg elfogadott határozat tartalmazza.
(11) Az önkormányzat konszolidált költségvetési mérlegét, mely működési bevétel és kiadás, valamint felhalmozási bevétel és kiadás szerinti bontásban szerepel, e rendelet 5. melléklete tartalmazza.
A bevételek és kiadások közötti egyensúly megteremtéséhez szükséges intézkedések, a hitelműveletekkel kapcsolatos hatáskörök
5. § (1) A képviselő-testület a bevételek és kiadások közötti egyensúly megteremtése érdekében kiegészítő hitel forrás felvételét nem tervezi. A legfeljebb 1 éves időtartamra – éven belül - felvehető folyószámla hitel összege 10.000 e Ft.
(2) A képviselő-testület felhatalmazza a polgármestert a számlavezető bankkal a folyószámla hitelkeret megállapodásnak a bankszámla-szerződésben rögzített 2022. évi kondíciókkal történő aláírására, illetve amennyiben a likviditási helyzet indokolja a számlavezető banktól munkabér és más rövid lejáratú hitel felvételére.
A bevételi többlet kezelése
6. § (1) A gazdálkodás során az év közben létrejött bevételi többletet a képviselő-testület értékpapír vásárlás, illetve pénzintézeti lekötés útján hasznosíthatja.
(2) Az (1) bekezdés szerinti hasznosítással kapcsolatos szerződések, illetve pénzügyi műveletek lebonyolítását 20.000.000 Ft-ig a képviselő-testület a polgármester hatáskörébe utalja. A polgármester a megtett intézkedésekről a következő képviselő-testületi ülésen tájékoztatást ad.
(3) A (2) bekezdésben meghatározott összeget meghaladó bevételi többlet felhasználásáról a képviselő-testület annak felmerülését követő testületi ülésén esetenként dönt.
Tartalékok
7. §2 (1) A képviselő-testület az önkormányzat tartalékát 6 073 193 Ft összegben határozza meg, melyből működési tartalék 6 073 193 Ft, felhalmozási tartalék 0 Ft.
(2) A képviselő-testület a 3.000 e Ft-ot meg nem haladó mértékű általános tartalékkal való rendelkezés jogát a polgármesterre ruházza, aki a tartalékkal való rendelkezésről a legközelebbi képviselő-testületi ülésen köteles tájékoztatást adni.
Több éves kihatással járó feladatok
8. § A képviselő-testület többéves kihatással járó feladatai az európai uniós forrásból finanszírozott támogatással megvalósuló programok, melyeket a rendelet 12. melléklet és 13. melléklet mutatja be.
Előirányzat-felhasználási ütemterv
9. § A 2022. évi költségvetés bevételi és kiadási előirányzatainak felhasználási ütemtervét havi bontásban a 11. melléklet tartalmazza.
Közvetett támogatások
10. § Az önkormányzat által közvetett támogatásokat tartalmazó kedvezményeket nem biztosít.
A 2022. évi költségvetés végrehajtásának szabályai
11. § (1) A képviselő-testület és szervei szervezeti és működési szabályzatáról szóló 12./2014.(XII.02.) számú önkormányzati rendeletben átruházott hatáskörökön túl a jóváhagyott kiadási, bevételi előirányzatok közötti és a tartalék terhére történő átcsoportosítás jogát a polgármesterre ruházza át az alábbiak szerint:
a) személyi kiadások között 1000 eFt-ig
b) munkaadókat terhelő adók, járulékok között 150 eFt-ig
c) dologi kiadások között 1000 eFt-ig
d) működési hozzájárulások között 0 eFt-ig.
(2) Az átruházott hatáskörben hozott döntések a későbbi években a képviselő-testület által jóváhagyottnál nagyobb többletkiadással nem járhatnak.
(3) Az átruházott hatáskörben történt átcsoportosításokról az érdekeltek negyedévente, a negyedévet követő első képviselő-testületi ülésen kötelesek beszámolni. A költségvetési rendelet módosítására a polgármester ezzel egyidejűleg javaslatot tesz.
(4) A képviselő-testület a polgármester által kezdeményezett rendelet-módosításáról a 15. § (2) bekezdésben foglalt módon dönt.
12. § (1) A költségvetési szervek éves költségvetésének végrehajtásáért, a gazdálkodás jogszerűségéért, a takarékosság érvényesítéséért, a bevételek növeléséért az alapfeladatok sérelme nélkül a költségvetési szerv vezetője a felelős.
(2) A költségvetési szerv éves költségvetését a megállapított önkormányzati támogatás és saját bevételei terhére úgy köteles megtervezni, hogy abból biztosított legyen az éves gazdálkodás, illetve kötelezően ellátandó feladatait maradéktalanul teljesíteni tudja.
(3) A költségvetési szervnél tervezett bevételek elmaradása nem vonja automatikusan maga után a költségvetési támogatás növekedését. A kiadási előirányzatok – amennyiben a tervezett bevételek nem folynak be – nem teljesíthetők.
(4) A költségvetési szervek számadási kötelezettséggel tartoznak a részükre juttatott céljellegű támogatás rendeltetésszerű felhasználására vonatkozóan.
(5) A költségvetési szervek kizárólag a képviselő-testület előzetes jóváhagyásával nyújthatnak be szakmai pályázatokat abban az esetben, ha a pályázattal megvalósuló feladat ellátása költségvetési többlettámogatást igényel.
(6) Az önkormányzat költségvetési szervei éven túli fejlesztési kötelezettséget csak a képviselő-testület jóváhagyásával vállalhatnak.
13. § A helyi önkormányzati költségvetési szerv pénzmaradványát a képviselő-testület zárszámadásában hagyja jóvá.
14. § (1) A helyi önkormányzat gazdálkodásának végrehajtó szerve a költségvetési szervként működő önkormányzati hivatal (Csökölyi Közös Önkormányzati Hivatal).
(2) A helyi nemzetiségi önkormányzat gazdálkodásának végrehajtó szerve - a helyi nemzetiségi önkormányzattal történő megállapodás alapján - a költségvetési szervként működő önkormányzati hivatal (Csökölyi Közös Önkormányzati Hivatal).
(3) A Gige Gerlefészek Óvoda gazdálkodásának végrehajtó szerve szintén az önkormányzati hivatal (Csökölyi Közös Önkormányzati Hivatal).
15. § (1) Ha a helyi önkormányzat év közben a költségvetési rendelet készítésekor nem ismert többletbevételhez jut, vagy bevételei a tervezettől elmaradnak, e tényről a polgármester a képviselő-testületet tájékoztatja.
(2) A képviselő-testület a (1) bekezdés alapján - az első negyedév kivételével – negyedévenként, döntése szerinti időpontokban, de legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig, december 31-i hatállyal módosítja a költségvetési rendeletét. Ha év közben az Országgyűlés – a helyi önkormányzatot érintő módon – a meghatározott hozzájárulások, támogatások előirányzatait zárolja, azokat csökkenti, törli, az intézkedés kihirdetését követően haladéktalanul a képviselő-testület elé kell terjeszteni a költségvetési rendelet módosítását.
A költségvetési szerv előirányzat-módosításának szabályai
16. § (1) A helyi önkormányzat költségvetési rendeletében megjelenő bevételek és kiadások előirányzatának módosításáról, a kiadási és bevételi előirányzatok közötti átcsoportosításról a (2)–(6) bekezdésekben foglalt kivétellel a képviselő-testület dönt.
(2) A költségvetési szervek a költségvetésben jóváhagyott kiadási és bevételi előirányzataikat saját hatáskörben módosíthatják, a kiadási előirányzatokon belül átcsoportosítást hajthatnak végre a (3) – (6) bekezdésben foglalt szabályok betartása mellett.
(3) Az átcsoportosítás nem irányulhat a személyi juttatások előirányzatának növelésére kivéve az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról rendelkező 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) 36. §. (2) bekezdésében foglalt eseteket.
(4) A költségvetési szervek a gazdálkodási év során elért többletbevételeiket – kivéve Választással összefüggő többletbevételeket – 1000 e Ft értékhatárig saját hatáskörben felhasználhatják.
(5) Az értékhatárt meghaladó többletbevételek felhasználásról - a költségvetési szervek vezetői által benyújtott kérelem alapján a képviselő-testület dönt.
(6) A költségvetési szervek a saját hatáskörben végrehajtott előirányzat-módosításokat, valamint a többletbevételek felhasználáshoz kapcsolódó módosításokat kötelesek az irányító szervnek beterjeszteni, melyről a polgármester a képviselő-testületet 30 napon belül tájékoztatja. Az önállóan működő költségvetési szervek e kötelezettségüknek a pénzügyi-gazdasági feladatok ellátására kijelölt önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv adatszolgáltatása útján tesznek eleget.
Létszám- és bérgazdálkodással kapcsolatos előírások
17. § (1) A költségvetési szerv által jutalmazásra tervezett előirányzat (prémium címén teljesítményösztönzésre, személyi ösztönzésre) az eredeti rendszeres személyi juttatások előirányzatának maximum 12 %-a.
(2) A költségvetési szerv vezetője önálló létszám- és bérgazdálkodási jogkörében eljárva a költségvetési szerv részére engedélyezett létszám-keretet a tényleges foglalkoztatás során köteles betartani.
(3) Az egyes foglalkoztatási formákra (teljes munkaidős, részmunkaidős, valamint a megbízási, tiszteletdíjas foglalkoztatás) álláshelyenként, illetve összességében az elemi költségvetésben tervezett (módosított személyi juttatás) előirányzatot nem lépheti túl.
(4) A költségvetési szerv csak abban az esetben fordulhat a fenntartóhoz személyi juttatási pótelőirányzat kérelemmel, ha előirányzata, illetve maradványa nem biztosítja törvényben előírt kötelezettségei teljesítését.
Támogatási szerződés
18. § A Képviselő-testület a támogatások megítéléséről, civil szervezetek és non-profit szervezetek támogatásáról külön rendeletet alkot, tekintettel a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (1) bekezdésére.
19. § A költségvetési szerv költségvetési támogatását a képviselő-testület a költségvetési szervek pénzellátási rendje szerint biztosítja. Az egyéb szervezetek részére nyújtott támogatások a megállapodásoknak megfelelően, illetve negyedévente egyenlő részletekben kerülnek kiutalásra.
Önkormányzati biztos kirendelése
20. § (1) Ha a helyi önkormányzat vagy az által irányított költségvetési szerv harminc napon túli elismert tartozásállományának mértéke eléri az éves eredeti kiadási előirányzatának 10%-át vagy a ötven millió forintot, és e tartozását két hónapon belül nem tudja harminc nap alá szorítani, a képviselő-testület a költségvetési szervhez – az Áht. 71. § (2) és (3) bekezdésben foglalt hatáskörrel rendelkező önkormányzati biztost jelöl ki.
(2) Az önkormányzati biztos kirendelését az (1) bekezdésben meghatározott mértékű elismert tartozásállomány elérése esetén a képviselő-testületnél a polgármester kezdeményezi.
(3) Ha a polgármester a kötelezettségének nem tesz eleget, a biztos kirendelését indítványozhatja
a) a helyi önkormányzat jegyzője a polgármesteren keresztül,
b) a helyi önkormányzat képviselő-testülete által megbízott könyvvizsgáló,
c) a költségvetési szerv vezetője.
(4) Az önkormányzati biztost a jelölhető személyek, illetve szervezetek közül a képviselő-testület döntése alapján a polgármester bízza meg, és ennek tényét a helyben szokásos módon teszi közzé.
Záró és egyéb rendelkezések
21. § A képviselő-testület az átmeneti időszak gazdálkodásáról külön rendeletet nem alkotott, a polgármesternek e rendelet elfogadásáig az átmeneti időszakban tett intézkedéseiről (bevételek beszedése, az előző évi kiadási előirányzatokon belül a kiadások arányos teljesítése) szóló beszámolóját elfogadja. Az átmeneti időszakban beszedett bevételek és teljesített kiadások e rendeletbe beépítésre kerültek.
22. § Ez a rendelet 2022. február 12-én lép hatályba.
1. melléklet3
01 űrlap - K1-K8. Költségvetési kiadások (Ft-ban) |
|||
Megnevezés |
Eredeti előirányzat |
Módosított előirányzat |
|
01 |
Törvény szerinti illetmények, munkabérek (K1101) |
33 542 491 |
33 453 399 |
13 |
Foglalkoztatottak egyéb személyi juttatásai (>=14) (K1113) |
335 338 |
424 430 |
15 |
Foglalkoztatottak személyi juttatásai (=01+…+13) (K11) |
33 877 829 |
33 877 829 |
16 |
Választott tisztségviselők juttatásai (K121) |
10 652 372 |
10 652 372 |
17 |
Munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban nem saját foglalkoztatottnak fizetett juttatások (K122) |
1 175 400 |
1 175 400 |
18 |
Egyéb külső személyi juttatások (K123) |
500 000 |
500 000 |
19 |
Külső személyi juttatások (=16+17+18) (K12) |
12 327 772 |
12 327 772 |
20 |
Személyi juttatások (=15+19) (K1) |
46 205 601 |
46 205 601 |
21 |
Munkaadókat terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó (=22+…+27) (K2) |
4 947 933 |
4 947 933 |
22 |
ebből: szociális hozzájárulási adó (K2) |
0 |
0 |
27 |
ebből: munkáltatót terhelő személyi jövedelemadó (K2) |
0 |
0 |
28 |
Szakmai anyagok beszerzése (K311) |
50 000 |
50 000 |
29 |
Üzemeltetési anyagok beszerzése (K312) |
5 146 972 |
5 350 854 |
31 |
Készletbeszerzés (=28+29+30) (K31) |
5 196 972 |
5 400 854 |
32 |
Informatikai szolgáltatások igénybevétele (K321) |
308 000 |
308 000 |
33 |
Egyéb kommunikációs szolgáltatások (K322) |
177 000 |
177 000 |
34 |
Kommunikációs szolgáltatások (=32+33) (K32) |
485 000 |
485 000 |
35 |
Közüzemi díjak (K331) |
1 340 000 |
1 340 000 |
36 |
Vásárolt élelmezés (K332) |
50 000 |
50 000 |
37 |
Bérleti és lízing díjak (>=38) (K333) |
492 000 |
492 000 |
39 |
Karbantartási, kisjavítási szolgáltatások (K334) |
150 000 |
150 000 |
40 |
Közvetített szolgáltatások (>=41) (K335) |
400 000 |
400 000 |
42 |
Szakmai tevékenységet segítő szolgáltatások (K336) |
0 |
2 971 000 |
43 |
Egyéb szolgáltatások (>=44) (K337) |
8 253 448 |
7 532 448 |
44 |
ebből: biztosítási díjak (K337) |
0 |
0 |
45 |
Szolgáltatási kiadások (=35+36+37+39+40+42+43) (K33) |
10 685 448 |
12 935 448 |
46 |
Kiküldetések kiadásai (K341) |
1 667 985 |
1 667 985 |
48 |
Kiküldetések, reklám- és propagandakiadások (=46+47) (K34) |
1 667 985 |
1 667 985 |
49 |
Működési célú előzetesen felszámított általános forgalmi adó (K351) |
4 342 209 |
4 138 327 |
58 |
Egyéb dologi kiadások (K355) |
338 566 |
254 146 |
59 |
Különféle befizetések és egyéb dologi kiadások (=49+50+51+54+58) (K35) |
4 680 775 |
4 392 473 |
60 |
Dologi kiadások (=31+34+45+48+59) (K3) |
22 716 180 |
24 881 760 |
100 |
Egyéb nem intézményi ellátások (>=101+…+119) (K48) |
11 263 750 |
11 263 750 |
117 |
ebből: települési támogatás [Szoctv. 45. §], (K48) |
0 |
0 |
120 |
Ellátottak pénzbeli juttatásai (=61+62+73+74+85+94+97+100)(K4) |
11 263 750 |
11 263 750 |
123 |
A helyi önkormányzatok előző évi elszámolásából származó kiadások (K5021) |
0 |
392 435 |
126 |
Elvonások és befizetések (=123+124+125) (K502) |
0 |
392 435 |
150 |
Egyéb működési célú támogatások államháztartáson belülre (=151+…+160) (K506) |
3 000 000 |
3 000 000 |
158 |
ebből: társulások és költségvetési szerveik (K506) |
0 |
0 |
178 |
Egyéb működési célú támogatások államháztartáson kívülre (=179+…+188) (K512) |
0 |
1 703 320 |
181 |
ebből: egyéb civil szervezetek (K512) |
0 |
0 |
186 |
ebből: egyéb vállalkozások (K512) |
0 |
0 |
189 |
Tartalékok (K513) |
7 078 866 |
6 073 193 |
190 |
Egyéb működési célú kiadások (=121+126+127+128+139+150+161+163+175+176+177+178+189) (K5) |
10 078 866 |
11 168 948 |
195 |
Egyéb tárgyi eszközök beszerzése, létesítése (K64) |
1 874 697 |
2 825 208 |
200 |
Beruházási célú előzetesen felszámított általános forgalmi adó (K67) |
506 168 |
506 168 |
201 |
Beruházások (=191+192+194+195+196+198+200) (K6) |
2 380 865 |
3 331 376 |
202 |
Ingatlanok felújítása (K71) |
19 369 609 |
43 057 569 |
205 |
Felújítási célú előzetesen felszámított általános forgalmi adó (K74) |
5 229 794 |
11 625 543 |
206 |
Felújítások (=202+...+205) (K7) |
24 599 403 |
54 683 112 |
269 |
Költségvetési kiadások (=20+21+60+120+190+201+206+268) (K1-K8) |
122 192 598 |
156 482 480 |
2. melléklet4
02 űrlap - B1. - B7. Költségvetési bevételek (Ft-ban) |
|||
Megnevezés |
Eredeti előirányzat |
Módosított előirányzat |
|
01 |
Helyi önkormányzatok működésének általános támogatása (B111) |
19 448 327 |
19 448 327 |
02 |
Települési önkormányzatok egyes köznevelési feladatainak támogatása (B112) |
18 134 070 |
18 134 070 |
03 |
Települési önkormányzatok egyes szociális és gyermekjóléti feladatainak támogatása (B1131) |
20 328 387 |
20 328 387 |
04 |
Települési önkormányzatok gyermekétkeztetési feladatainak támogatása (B1132) |
11 397 080 |
11 397 080 |
05 |
Települési önkormányzatok szociális, gyermekjóléti és gyermekétkeztetési feladatainak támogatása (=03+04) (B113) |
31 725 467 |
31 725 467 |
06 |
Települési önkormányzatok kulturális feladatainak támogatása (B114) |
2 270 000 |
2 270 000 |
07 |
Működési célú költségvetési támogatások és kiegészítő támogatások (B115) |
4 191 367 |
5 810 267 |
08 |
Elszámolásból származó bevételek (B116) |
0 |
0 |
09 |
Önkormányzatok működési támogatásai (=01+02+05+06+07+08) (B11) |
75 769 231 |
77 388 131 |
34 |
Egyéb működési célú támogatások bevételei államháztartáson belülről (=35+…+44) (B16) |
28 347 388 |
28 347 388 |
38 |
ebből: egyéb fejezeti kezelésű előirányzatok (B16) |
0 |
0 |
40 |
ebből: elkülönített állami pénzalapok (B16) |
0 |
0 |
41 |
ebből: helyi önkormányzatok és költségvetési szerveik (B16) |
0 |
0 |
45 |
Működési célú támogatások államháztartáson belülről (=09+...+12+23+34) (B1) |
104 116 619 |
105 735 519 |
70 |
Egyéb felhalmozási célú támogatások bevételei államháztartáson belülről (=71+…+80) (B25) |
1 349 403 |
33 683 112 |
71 |
ebből: központi költségvetési szervek (B25) |
0 |
0 |
76 |
ebből: elkülönített állami pénzalapok (B25) |
0 |
0 |
81 |
Felhalmozási célú támogatások államháztartáson belülről (=46+47+48+59+70) (B2) |
1 349 403 |
33 683 112 |
109 |
Vagyoni tipusú adók (=110+…+115) (B34) |
608 000 |
608 000 |
111 |
ebből: magánszemélyek kommunális adója (B34) |
0 |
0 |
116 |
Értékesítési és forgalmi adók (=117+…+136) (B351) |
780 000 |
780 000 |
123 |
ebből: állandó jelleggel végzett iparűzési tevékenység után fizetett helyi iparűzési adó (B351) |
0 |
0 |
164 |
Termékek és szolgáltatások adói (=116+137+141+142+147) (B35) |
780 000 |
780 000 |
165 |
Egyéb közhatalmi bevételek (>=166+…+183) (B36) |
0 |
0 |
177 |
ebből: egyéb bírság (B36) |
0 |
0 |
184 |
Közhatalmi bevételek (=93+94+104+109+164+165) (B3) |
1 388 000 |
1 388 000 |
186 |
Szolgáltatások ellenértéke (>=187+188) (B402) |
285 000 |
285 000 |
189 |
Közvetített szolgáltatások ellenértéke (>=190) (B403) |
400 000 |
400 000 |
191 |
Tulajdonosi bevételek (>=192+…+197) (B404) |
2 120 000 |
2 120 000 |
205 |
Egyéb kapott (járó) kamatok és kamatjellegű bevételek (>=206+207+208) (B4082) |
2 000 |
2 000 |
209 |
Kamatbevételek és más nyereségjellegű bevételek (=201+205) (B408) |
2 000 |
2 000 |
217 |
Biztosító által fizetett kártérítés (B410) |
0 |
0 |
218 |
Egyéb működési bevételek (>=219+220) (B411) |
0 |
0 |
220 |
ebből: kiadások visszatérítései (B411) |
0 |
0 |
221 |
Működési bevételek (=185+186+189+191+198+199+200+209+216+217+218) (B4) |
2 807 000 |
2 807 000 |
246 |
Egyéb működési célú átvett pénzeszközök (=247…+257) (B65) |
0 |
392 435 |
253 |
ebből:önkormányzati többségi tulajdonú nem pénzügyi vállalkozások (B65) |
0 |
0 |
258 |
Működési célú átvett pénzeszközök(=233+...+236+246) (B6) |
0 |
392 435 |
285 |
Költségvetési bevételek (=45+81+184+221+232+258+284) (B1-B7) |
109 661 022 |
144 006 066 |
3. melléklet
forintban |
|||
Sor- szám |
Rovat megnevezése |
Rovat |
Előirányzat |
13 |
Államháztartáson belüli megelőlegezések visszafizetése |
K914 |
2 495 868 |
14 |
Központi, irányító szervi támogatások folyósítása |
K915 |
30 814 957 |
21 |
Belföldi finanszírozás kiadásai (=04+11+…+17+20) |
K91 |
33 310 825 |
30 |
Finanszírozási kiadások (=21+27+28+29) |
K9 |
33 310 825 |
4. melléklet5
04 űrlap - B8. Finanszírozási bevételek (Ft-ban) |
|||
Megnevezés |
Eredeti előirányzat |
Módosított előirányzat |
|
11 |
Előző év költségvetési maradványának igénybevétele (B8131) |
45 842 401 |
45 787 239 |
13 |
Maradvány igénybevétele (=11+12) (B813) |
45 842 401 |
45 787 239 |
22 |
Belföldi finanszírozás bevételei (=04+10+13+…+18+21) (B81) |
45 842 401 |
45 787 239 |
31 |
Finanszírozási bevételek (=22+28+29+30) (B8) |
45 842 401 |
45 787 239 |
5. melléklet6
Ft-ban |
||||||
Megnevezés |
Eredeti előirányzat |
Módosított ei. |
Megnevezés |
Eredeti előirányzat |
Módosított ei. |
|
Ssz |
BEVÉTELEK |
3 |
4 |
KIADÁSOK |
5 |
6 |
1 |
Önkormányzatok működési támogatásai (B11) |
75 769 231 |
77 388 131 |
Személyi juttatások (K1) |
62 043 805 |
62 043 805 |
2 |
Működési célú támogatások államháztartáson belülről (B16) |
28 347 388 |
28 347 388 |
Munkaadókat terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó (K2) |
7 102 068 |
7 102 068 |
3 |
Közhatalmi bevételek (B3) |
1 388 000 |
1 388 000 |
Dologi kiadások (K3) |
35 603 748 |
37 681 349 |
4 |
Intézményi működési bevételek (B4) |
2 807 000 |
2 807 000 |
Ellátottak pénzbeni juttatásai (K4) |
11 263 750 |
11 263 750 |
5 |
Működési célú átvett pénzeszközök államháztartáson kívüli (B6) |
0 |
392 435 |
Egyéb célú pénzeszköz átadások (K5) |
3 000 000 |
5 095 755 |
6 |
Tartalék (K5) |
7 078 866 |
6 073 193 |
|||
7 |
Működési célú bevételek összesen: |
108 311 619 |
110 322 954 |
Működési célú kiadások összesen: |
126 092 237 |
129 259 920 |
8 |
Felhalmozási célú támogatások államháztartáson belülről (B2) |
1 349 403 |
33 683 112 |
Beruházások (K6) |
2 380 865 |
3 419 355 |
9 |
Egyéb felhalmozási bevételek (B5) |
0 |
0 |
Felújítások (K7) |
24 599 403 |
54 683 112 |
10 |
Felhalmozási célú átvett pénzeszközök államháztartáson kívüli (B7) |
0 |
0 |
Egyéb felhalmozási célú kiadások(K8) |
0 |
0 |
11 |
Felhalmozási célú bevételek összesen: |
1 349 403 |
33 683 112 |
Felhalmozási célú kiadások összesen: |
26 980 268 |
58 102 467 |
12 |
Költségvetési bevételek összesen: |
109 661 022 |
144 006 066 |
Költségvetési kiadások összesen: |
153 072 505 |
187 362 387 |
13 |
Hitel felvétel, pénzintézeti bevételek (B811-12) |
0 |
0 |
Hitel törlesztés, pénzintézeti kiadások |
0 |
0 |
14 |
Működési Pénzmaradvány igénybevétel (B813) |
20 276 486 |
21 455 863 |
Áht belüli megelőlegezés visszafizetése K914) |
2495868 |
2495868 |
Felhalmozási Pénzmaradvány igénybevétel (B813) |
25 630 865 |
24 396 326 |
Irányítószervi intézmény finanszírozás (K915) |
|||
15 |
Áht-n belüli megelőlegezések (B814) |
0 |
||||
16 |
Irányítószervi intézmény finanszírozás bevételei(B816) |
|||||
17 |
Finanszírozási bevételek összesen: |
45 907 351 |
45 852 189 |
Finanszírozási kiadások összesen: |
2 495 868 |
2 495 868 |
18 |
BEVÉTELEK MINDÖSSZESEN: |
155 568 373 |
189 858 255 |
KIADÁSOK MINDÖSSZESEN: |
155 568 373 |
189 858 255 |
Ebből: Működési bevételek |
128 588 105 |
131 755 788 |
Ebből: Működési kiadások |
128 588 105 |
131 755 788 |
|
Ebből: Felhalmozási bevételek |
26 980 268 |
58 102 467 |
Ebből: Felhalmozási kiadások |
26 980 268 |
58 102 467 |
6. melléklet7
Ft-ban |
||||||
Megnevezés |
Eredeti előirányzat |
Módosított ei. |
Megnevezés |
Eredeti előirányzat |
Módosított ei. |
|
Ssz |
BEVÉTELEK |
3 |
4 |
KIADÁSOK |
5 |
6 |
1 |
Önkormányzatok működési támogatásai (B11) |
75 769 231 |
77 388 131 |
Személyi juttatások (K1) |
46 205 601 |
46 205 601 |
2 |
Működési célú támogatások államháztartáson belülről (B16) |
28 347 388 |
28 347 388 |
Munkaadókat terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó (K2) |
4 947 933 |
4 947 933 |
3 |
Közhatalmi bevételek (B3) |
1 388 000 |
1 388 000 |
Dologi kiadások (K3) |
22 716 180 |
24 881 760 |
4 |
Intézményi működési bevételek (B4) |
2 807 000 |
2 807 000 |
Ellátottak pénzbeni juttatásai (K4) |
11 263 750 |
11 263 750 |
5 |
Működési célú átvett pénzeszközök államháztartáson kívüli (B6) |
0 |
392 435 |
Egyéb célú pénzeszköz átadások (K5) |
3 000 000 |
5 095 755 |
6 |
Tartalék (K5) |
7 078 866 |
6 073 193 |
|||
7 |
Működési célú bevételek összesen: |
108 311 619 |
110 322 954 |
Működési célú kiadások összesen: |
95 212 330 |
98 467 992 |
8 |
Felhalmozási célú támogatások államháztartáson belülről (B2) |
1 349 403 |
33 683 112 |
Beruházások (K6) |
2 380 865 |
3 331 376 |
9 |
Egyéb felhalmozási bevételek (B5) |
0 |
0 |
Felújítások (K7) |
24 599 403 |
54 683 112 |
10 |
Felhalmozási célú átvett pénzeszközök államháztartáson kívüli (B7) |
0 |
0 |
Egyéb felhalmozási célú kiadások(K8) |
0 |
- |
11 |
Felhalmozási célú bevételek összesen: |
1 349 403 |
33 683 112 |
Felhalmozási célú kiadások összesen: |
26 980 268 |
58 014 488 |
12 |
Költségvetési bevételek összesen: |
109 661 022 |
144 006 066 |
Költségvetési kiadások összesen: |
122 192 598 |
156 482 480 |
13 |
Hitel felvétel, pénzintézeti bevételek (B811-12) |
0 |
0 |
Hitel törlesztés, pénzintézeti kiadások |
0 |
- |
14 |
Működési Pénzmaradvány igénybevétel (B813) |
20 211 536 |
21 455 863 |
Áht belüli megelőlegezés visszafizetése K914) |
2 495 868 |
2 495 868 |
Felhalmozási Pénzmaradvány igénybevétel (B813) |
25 630 865 |
24 331 376 |
Irányítószervi intézmény finanszírozás (K915) |
30 814 957 |
30 814 957 |
|
15 |
Áht-n belüli megelőlegezések (B814) |
|||||
16 |
Irányítószervi intézmény finanszírozás bevételei(B816) |
- |
||||
17 |
Finanszírozási bevételek összesen: |
45 842 401 |
45 787 239 |
Finanszírozási kiadások összesen: |
33 310 825 |
33 310 825 |
18 |
BEVÉTELEK MINDÖSSZESEN: |
155 503 423 |
189 793 305 |
KIADÁSOK MINDÖSSZESEN: |
155 503 423 |
189 793 305 |
Ebből: Működési bevételek |
128 523 155 |
131 778 817 |
Ebből: Működési kiadások |
128 523 155 |
131 778 817 |
|
Ebből: Felhalmozási bevételek |
26 980 268 |
58 014 488 |
Ebből: Felhalmozási kiadások |
26 980 268 |
58 014 488 |
7. melléklet8
Ft-ban |
||||||
Megnevezés |
Eredeti előirányzat |
Módosított ei. |
Megnevezés |
Eredeti előirányzat |
Módosított ei. |
|
Ssz |
BEVÉTELEK |
3 |
4 |
KIADÁSOK |
5 |
6 |
1 |
Önkormányzatok működési támogatásai (B11) |
0 |
0 |
Személyi juttatások (K1) |
15 838 204 |
15 838 204 |
2 |
Működési célú támogatások államháztartáson belülről (B16) |
0 |
0 |
Munkaadókat terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó (K2) |
2 154 135 |
2 154 135 |
3 |
Közhatalmi bevételek (B3) |
0 |
0 |
Dologi kiadások (K3) |
12 887 568 |
12 799 589 |
4 |
Intézményi működési bevételek (B4) |
0 |
0 |
Ellátottak pénzbeni juttatásai (K4) |
0 |
0 |
5 |
Működési célú átvett pénzeszközök államháztartáson kívüli (B6) |
0 |
0 |
Egyéb célú pénzeszköz átadások (K5) |
0 |
0 |
6 |
Tartalék (K5) |
|||||
7 |
Működési célú bevételek összesen: |
0 |
0 |
Működési célú kiadások összesen: |
30 879 907 |
30 791 928 |
8 |
Felhalmozási célú támogatások államháztartáson belülről (B2) |
0 |
0 |
Beruházások (K6) |
87 979 |
|
9 |
Egyéb felhalmozási bevételek (B5) |
0 |
0 |
Felújítások (K7) |
0 |
0 |
10 |
Felhalmozási célú átvett pénzeszközök államháztartáson kívüli (B7) |
0 |
0 |
Egyéb felhalmozási célú kiadások(K8) |
0 |
0 |
11 |
Felhalmozási célú bevételek összesen: |
0 |
0 |
Felhalmozási célú kiadások összesen: |
0 |
87 979 |
12 |
Költségvetési bevételek összesen: |
0 |
0 |
Költségvetési kiadások összesen: |
30 879 907 |
30 879 907 |
13 |
Hitel felvétel, pénzintézeti bevételek (B811-12) |
0 |
0 |
Hitel törlesztés, pénzintézeti kiadások |
0 |
0 |
14 |
Működési Pénzmaradvány igénybevétel (B813) |
64 950 |
Áht belüli megelőlegezés visszafizetése K914) |
0 |
0 |
|
Felhalmozási Pénzmaradvány igénybevétel (B813) |
64 950 |
Irányítószervi intézmény finanszírozás (K915) |
||||
15 |
Áht-n belüli megelőlegezések (B814) |
0 |
0 |
|||
16 |
Irányítószervi intézmény finanszírozás bevételei(B816) |
30 814 957 |
30 814 957 |
|||
17 |
Finanszírozási bevételek összesen: |
30 879 907 |
30 879 907 |
Finanszírozási kiadások összesen: |
0 |
0 |
18 |
BEVÉTELEK MINDÖSSZESEN: |
30 879 907 |
30 879 907 |
KIADÁSOK MINDÖSSZESEN: |
30 879 907 |
30 879 907 |
Ebből: Működési bevételek |
30 879 907 |
30 791 928 |
Ebből: Működési kiadások |
30 879 907 |
30 791 928 |
|
Ebből: Felhalmozási bevételek |
0 |
87 979 |
Ebből: Felhalmozási kiadások |
0 |
87 979 |
8. melléklet9
Feladat megnevezése |
Eredeti ei. Összege (Ft) |
Módosított ei. |
|---|---|---|
Magyar Falvak Program: rendezvényekhez kapcsolódó eszközbeszerzés MFP tv, bútor |
590 000 |
590 000 |
MFP Közösségszervezéshez kapcsolódó eszközbeszerzés: |
1 790 865 |
1 790 865 |
Közfoglalkoztatási programhoz kapcsolódó beszerzés |
950 511 |
|
Összesen: |
2 380 865 |
3 331 376 |
9. melléklet10
Felújítási cél megnevezése |
Eredeti előirányzat (Ft) |
Módosított előirányzat |
|---|---|---|
Közösségi ház felújítása MFP |
23 250 000 |
23 250 000 |
Útak felújítása Közfogl.pr. |
1 349 403 |
1 349 403 |
Közösségi ház felújítás (Kossuth u. 4.) |
0 |
30 083 709 |
Összesen: |
24 599 403 |
54 683 112 |
10. melléklet
Megnevezés: |
Létszám: |
Státusz: |
||||
Gige |
||||||
Polgármester |
1 fő |
|||||
Falugondnok |
1 fő |
Kjt. |
||||
Közműv.szakember |
1 fő |
Mt. |
||||
Létszám öszesen: |
3,0 fő |
|||||
Gigei Gerlefészek Óvoda 2020. évi költségvetése - Létszámadatok |
||||||
Megnevezés: |
Létszám: Fő |
Státusz: |
||||
Létszám öszesen: |
3,625 |
|||||
Óvodai nevelés: |
3 |
|||||
Óvodapedagógus: |
2 |
Kjt. /Nkt. |
1 státusz betöltetlen |
|||
ebből vezető: |
1 |
Kjt. /Nkt. |
||||
Dajka/Gondozó és takarító |
1 |
Kjt. |
||||
Óvodai tálalókonyha: |
0,625 |
|||||
konyhai dolgozók |
0,625 |
Mt. |
||||
Összes létszám (közfoglalkoztatottak nélkül |
6,625 fő |
|||||
A közfoglalkoztatottak létszáma költségvetési szervenként |
||||||
Költségvetési szerv |
Létszám |
Átlag Létszám |
||||
Gige Önkormányzatnál |
54 |
25 |
||||
Összesen: |
54 fő |
25 fő |
||||
Mindösszesen: |
31,625 |
fő |
||||
11. melléklet
Kiadások |
Január |
Február |
Március |
Április |
Május |
Június |
Július |
Augusztus |
Szeptember |
Október |
November |
December |
Összesen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K1. Személyi juttatások |
3 772 967 |
3 952 967 |
3 772 967 |
3 772 967 |
3 772 967 |
4 147 967 |
3 772 967 |
3 772 967 |
3 772 967 |
3 772 967 |
3 772 967 |
4 147 967 |
46 205 601 |
K2. Munkaadókat terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó |
401 578 |
445 578 |
401 578 |
401 578 |
401 578 |
486 578 |
401 578 |
401 578 |
401 578 |
401 578 |
401 578 |
401 578 |
4 947 933 |
K3. Dologi kiadások |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
1 893 015 |
22 716 180 |
K5. Egyéb működési célú kiadások |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
10 078 866 |
K5. Egyéb működési célú kiadások |
- |
||||||||||||
K5. Egyéb működési célú kiadások |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
839 906 |
10 078 866 |
K6. Beruházások |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
198 405 |
2 380 865 |
K7. Felújítások |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
2 049 950 |
24 599 403 |
K8. Finanszírozási kiadások |
4 428 687 |
2 625 649 |
2 625 649 |
2 625 649 |
2 625 649 |
2 625 649 |
2 625 649 |
2 625 649 |
2 625 649 |
2 625 649 |
2 625 649 |
2 625 649 |
33 310 825 |
Összesen |
14 131 487 |
12 552 449 |
13 378 449 |
12 328 449 |
12 328 449 |
13 838 449 |
12 828 449 |
12 328 449 |
13 378 449 |
12 328 449 |
12 328 449 |
13 753 449 |
155 503 423 |
Bevételek |
Január |
Február |
Március |
Április |
Május |
Június |
Július |
Augusztus |
Szeptember |
Október |
November |
December |
Összesen |
B1. Működési célú támogatások államháztartáson belülről |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
8 676 385 |
104 116 619 |
B2. Felhalmozási célú támogatások államháztartáson belülről |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
112 450 |
1 349 403 |
B3. Közhatalmi bevételek |
- 309 333 |
- 309 333 |
190 667 |
- 309 333 |
3 190 667 |
- 309 333 |
- 309 333 |
190 667 |
- 309 333 |
- 309 333 |
- 309 333 |
290 667 |
1 388 000 |
B4. Működési bevételek |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
233 917 |
2 807 000 |
B8. Finanszírozási bevételek |
45 842 401 |
45 842 401 |
|||||||||||
Összesen |
54 555 820 |
8 713 419 |
9 213 419 |
8 713 419 |
12 213 419 |
8 713 419 |
8 713 419 |
9 213 419 |
8 713 419 |
8 713 419 |
8 713 419 |
9 313 419 |
155 503 423 |
Bevételek-Kiadások egyenleg |
40 424 333 |
36 585 303 |
32 420 272 |
28 805 242 |
28 690 212 |
23 565 182 |
19 450 151 |
16 335 121 |
11 670 091 |
8 055 061 |
4 440 030 |
- |
12. melléklet
Projektazonosító: |
KEHOP-5.4.1-16-2016-00528 |
|||
Projekt címe: |
Gige Község Önkormányzatának szemléletformálási programja |
|||
Kedvezményezett neve: |
Gige Község Önkormányzata |
|||
Megnevezés |
2020. év |
2021. év |
2022. évi terv |
Össz bevétel/Kiadás |
BEVÉTELEK: |
||||
EU forrásból származó támogatás előleg összege: |
4 938 812 |
0 |
0 |
4 938 812 |
Összes bevétel: |
0 |
0 |
0 |
0 |
KIADÁSOK: |
||||
Személyi kiadások: |
0 |
0 |
0 |
0 |
Munkáltató teher |
0 |
0 |
0 |
0 |
Dologi kiadások |
0 |
0 |
4 938 812 |
4 938 812 |
Beruházási kiadások |
0 |
0 |
0 |
0 |
Kiadások összesen |
0 |
0 |
4 938 812 |
4 938 812 |
13. melléklet
Projektazonosító: |
TOP-5.3.1-16-SO1 |
||||
Projekt címe: |
A helyi identitás és kohézió erősítése/Értékmegőrzés a Kapo-Rinya mentén |
||||
Kedvezményezett neve: |
Gige Község Önkormányzata |
||||
Megnevezés |
2019. év |
2020. év |
2021. év |
2022. évi terv |
Össz bevétel/Kiadás |
BEVÉTELEK: |
|||||
EU forrásból származó támogatás előleg összege: |
23 284 978 |
* |
23 284 978 |
||
Összes bevétel: |
23 284 978 |
0 |
0 |
0 |
23 284 978 |
KIADÁSOK: |
|||||
Személyi kiadások: |
1 306 000 |
1 567 200 |
1 567 200 |
1 175 400 |
5 615 800 |
Munkáltató teher |
217 455 |
235 085 |
218 628 |
154 043 |
825 211 |
Dologi kiadások |
5 836 035 |
6 582 825 |
40 000 |
617 933 |
13 076 793 |
Beruházási kiadások |
682 598 |
0 |
0 |
0 |
682 598 |
Kiadások összesen |
8 042 088 |
8 385 110 |
1 825 828 |
1 947 376 |
20 200 402 |
A 3. § a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.
A 7. § a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.
Az 1. melléklet a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 2. melléklet a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 4. melléklet a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5. melléklet a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (4) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. melléklet a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.
A 7. melléklet a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (6) bekezdésével megállapított szöveg.
A 8. melléklet a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (7) bekezdésével megállapított szöveg.
A 9. melléklet a Gige Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2022. (XI. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (8) bekezdésével megállapított szöveg.