Fiad Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelete
az önkormányzat 2025. évi költségvetéséről
Hatályos: 2025. 02. 14- 2030. 02. 12Fiad Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelete
az önkormányzat 2025. évi költségvetéséről
[1] Magyarország 2025. évi központi költségvetéséről szóló 2024. évi XC. törvényben előírtak betartásával, a helyi sajátosságok figyelembevételével, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában biztosított jogkörben eljárva, az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény és annak végrehajtási rendeletének rendelkezései alapján kell a Képviselő-testületnek megalkotnia a 2025. évi költségvetési rendeletét. A rendelet megalkotása szükséges a felelős gazdálkodás megalapozásához. A költségvetési tervezés elengedhetetlen feltétele az önkormányzatok gazdálkodásának.
[2] Fiad Község Önkormányzata Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
1. A rendelet hatálya
1. § A rendelet hatálya a képviselő-testületre, annak szerveire (polgármester, bizottságok) és az önkormányzat költségvetési szerveire terjed ki.
2. Címrend
2. § (1) Az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) 15. § (2) bekezdése alapján a képviselő-testület a címrendet a (2) bekezdés szerint állapítja meg.
(2) Az önkormányzat által irányított költségvetési szervek külön-külön alkotnak egy-egy címet. Ennek felsorolását e rendelet 1. melléklete tartalmazza.
(3) Az önkormányzat költségvetésében szereplő nem intézményi kiadások és bevételek e rendelet 1. melléklete szerint külön-külön címet alkotnak.
A KÖLTSÉGVETÉS BEVÉTELEI ÉS KIADÁSAI
3. A költségvetés bevételeinek és kiadásainak fő összege, a hiány/többlet mértéke
3. § (1) A képviselő-testület az önkormányzat és költségvetési szervei együttes 2025. évi költségvetésének egyenlegét 43.168.585 Ft tárgyévi bevétellel, 43.168.585 Ft tárgyévi kiadással állapítja meg.
(2) Az önkormányzati szinten összesített költségvetés fő számait:
a) a működési célú bevételt 37.318.585 Ft-ban, ebből előző évi maradványt 0 Ft-ban,
b) a működési célú kiadásokat 37.318.585 Ft-ban,
c) a felhalmozási célú bevételt 5.850.000 Ft-ban, ebből előző évi maradványt 5.850.000 Ft-ban,
d) a felhalmozási célú kiadást 5.850.000 Ft-ban állapítja meg.
4. § (1) Az önkormányzat önkormányzati szinten összesített 2025. évi kiemelt költségvetési bevételi előirányzatai:
a) B1. Működési célú támogatások államháztartáson belülről 21.520.371 Ft
b) B2. Felhalmozási célú támogatások államháztartáson belülről 0 Ft
c) B3. Közhatalmi bevételek 10.800.000 Ft
d) B4. Működési bevételek 200.000 Ft
e) B5. Felhalmozási bevételek 0 Ft
f) B6. Működési célú átvett pénzeszközök 0 Ft
g) B7. Felhalmozási célú átvett pénzeszközök 0 Ft
h) B8. Előző évi maradvány 10.648.214 Ft
i) Költségvetési bevételek összesen 43.168.585 Ft.
(2) Az önkormányzat önkormányzati szinten összesített költségvetési bevételeiből:
a) a kötelező feladatok bevételei 43.168.585 Ft
b) az önként vállalt feladatok bevételei 0 Ft
c) az államigazgatási feladatok bevételei 0 Ft.
(3) Az önkormányzat önkormányzati szinten összesített költségvetési bevételei előirányzat csoportonként:
a) Működési költségvetés bevételi előirányzat csoport 43.168.585 Ft
b) Felhalmozási költségvetés bevételi előirányzat csoport 0 Ft.
5. § (1) Az önkormányzat összevont 2025. évi kiemelt költségvetési kiadási előirányzatai:
a) K1. Személyi juttatások 23.229.660 Ft
b) K2. Munkaadókat terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó 2.754.526 Ft
c) K3. Dologi kiadások 10.830.562 Ft
d) K4. Ellátottak pénzbeli juttatásai 0 Ft
e) K5. Egyéb működési célú kiadások 503.837 Ft
f) K6. Beruházások 0 Ft
g) K7. Felújítások 5.850.000 Ft
h) K513 Tartalék 0 Ft
i) Költségvetési kiadások összesen 43.168.585 Ft.
(2) Az önkormányzat önkormányzati szinten összesített költségvetési kiadásaiból:
a) a kötelező feladatok kiadásai 43.168.585 Ft
b) az önként vállalt feladatok kiadásai 0 Ft
c) az államigazgatási feladatok kiadásai 0 Ft.
(3) Az önkormányzat önkormányzati szinten összesített költségvetési kiadásai előirányzat csoportonként:
a) Működési költségvetés kiadási előirányzat csoport 37.318.585 Ft
b) Felhalmozási költségvetés kiadási előirányzat csoport 5.850.000 Ft.
4. A bevételek és kiadások közötti egyensúly megteremtéséhez szükséges intézkedések, a hitelműveletekkel kapcsolatos hatáskörök
6. § (1) A költségvetési hiány belső finanszírozására szolgáló előző évi maradványt – beleértve az Áht. 6. § (7) bekezdés a) pont ab) alpontja szerinti betét visszavonását - működési célú, illetve felhalmozási célú igénybevétel szerinti tagolásban a 2. melléklet alapján hagyja jóvá.
(2) A képviselő-testület a költségvetési hiány külső finanszírozására vagy a költségvetési többlet felhasználására szolgáló, finanszírozási célú pénzügyi műveletek bevételeit, kiadásait működési, illetve felhalmozási cél szerinti tagolásban a 3. melléklet alapján hagyja jóvá.
5. Az önkormányzat bevételei és kiadásai
7. § (1) A helyi önkormányzat önkormányzati szintű költségvetési bevételeit a 4. melléklet tartalmazza.
(2) A helyi önkormányzat önkormányzati szintű költségvetési kiadásait az 5. melléklet tartalmazza.
(3) A képviselő testület a helyi önkormányzat nevében végzett beruházások kiadásait beruházásonként a 6. melléklet szerint állapítja meg.
(4) A képviselő testület a helyi önkormányzat nevében végzett felújítások kiadásait felújításonként a 7. melléklet szerint állapítja meg.
(5) Európai unió támogatással megvalósuló programok, projektek kiadásait, valamint a helyi önkormányzat ilyen projektekhez történő hozzájárulásait a 8. melléklet szerint állapítja meg.
(6) A képviselő-testület a lakosságnak juttatott támogatásokat a 9. melléklet alapján határozza meg.
(7) A képviselő-testület az önkormányzat által irányított költségvetési szervek és a közfoglalkoztatottak engedélyezett létszámkeretét 10. melléklet szerint állapítja meg.
(8) A képviselő-testület az önkormányzat működési támogatásait Áht.-n belül és Áht.-n kívül 11. melléklet szerint hagyja jóvá.
(9) Az adósságot keletkeztető ügyletekhez történő hozzájárulás részletes szabályairól szóló 353/2011. (XII.30.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdésében meghatározott saját bevételek és a Magyarország gazdasági stabilitásáról szóló 2011. évi CXCIV. törvény 3. § (1) bekezdése szerinti adósságot keletkeztető ügyletekből és kötelezettségvállalásokból fennálló kötelezettségek arányát 12. melléklet tartalmazza.
(10) Az önkormányzat összevont költségvetési mérlegét a 13. melléklet tartalmazza.
6. A bevételi többlet kezelése
8. § Az önkormányzati gazdálkodás során az év közben létrejött költségvetési többletet, általános és céltartalékot pénzintézeti pénzlekötés útján - a fizetési kötelezettségek figyelembevételével - hasznosíthatja. A hasznosítással kapcsolatos szerződések, pénzügyi műveletek lebonyolítására a polgármestert felhatalmazza, aki a megtett intézkedésekről a következő képviselő-testületi ülésen tájékoztatást ad. A kamatok a lekötés szerinti pénzeszközöket működési, illetve céltartalék növelik.
7. Általános és céltartalék
9. § Az önkormányzat költségvetésében a K5. Egyéb működési célú kiadások kiemelt kiadási előirányzaton belül a Tartalékok összege 0 Ft, melyből a felhalmozási céltartalék: 0 Ft.
8. Több éves kihatással járó feladatok
10. § A képviselő-testület a többéves kihatással járó feladatok előirányzatait a 14. melléklet szerint fogadja el azzal, hogy a későbbi évek előirányzatait véglegesen az adott évi költségvetés elfogadásakor állapítja meg.
9. Előirányzat-felhasználási ütemterv
11. § A 2025. évi költségvetés bevételi és kiadási előirányzatainak felhasználási ütemtervét havi bontásban a 15. melléklet tartalmazza.
10. Közvetett támogatások
12. § A Képviselő-testület a közvetett támogatásokat, azok jellege, mértéke, összege, kedvezményezettje szerinti részletezettséggel a 16. melléklet szerint hagyja jóvá.
A 2025. ÉVI KÖLTSÉGVETÉS VÉGREHAJTÁSÁNAK SZABÁLYAI
11. Előirányzatok átcsoportosítása
13. § (1) A Képviselő-testület a Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 7/2024. (XI.11.). számú rendeletének 2. számú mellékletében meghatározott átruházott hatáskörben a jóváhagyott kiadási előirányzatok közötti és a céltartalék terhére történő átcsoportosítás jogát 500 000,-Ft összegig az Áht. 74. § (2) bekezdése alapján a polgármesterre ruházza át.
(2) Az átruházott hatáskörben hozott döntések a későbbi években – a Képviselő-testület által jóváhagyottnál nagyobb többletkiadással nem járhatnak.
(3) Az átruházott hatáskörben hozott döntésekről a polgármester félévente, a negyedévet követő első ülésen köteles beszámolni. A költségvetési rendelet módosítására a polgármester ezzel egyidejűleg javaslatot tesz.
14. § (1) A költségvetési szervek éves költségvetésének végrehajtásáért, a gazdálkodás jogszerűségéért, a takarékosság érvényesítéséért, a bevételek növeléséért az alapfeladatok sérelme nélkül a költségvetési szerv vezetője a felelős.
(2) A költségvetési szerveknél tervezett bevételek elmaradása nem vonja automatikusan maga után a költségvetési támogatás növekedését. A kiadási előirányzatok – amennyiben a tervezett bevételek nem folynak be – nem teljesíthetők.
(3) A költségvetési szervek kizárólag a Képviselő-testület előzetes jóváhagyásával nyújthatnak be szakmai pályázatokat abban az esetben, ha a pályázattal megvalósuló feladat ellátása költségvetési többlettámogatást igényel.
(4) Az önkormányzat költségvetési szervei éven túli fejlesztési kötelezettséget csak a Képviselő-testület jóváhagyásával vállalhat.
(5) A költségvetési szervek számadási kötelezettséggel tartoznak a részükre juttatott céljellegű támogatás rendeltetésszerű felhasználására vonatkozólag.
15. § Az év közben engedélyezett központi pótelőirányzatok felosztásáról – ha az érdemi döntést igényel – a testület dönt a polgármester előterjesztésére a költségvetési rendelet egyidejű módosításával.
16. § A helyi önkormányzat gazdálkodásának végrehajtó szerve a költségvetési szervként működő Andocsi Közös Önkormányzati Hivatal.
17. § (1) Az önkormányzati költségvetési szerv maradványát a képviselő-testület hagyja jóvá.
(2) A képviselő-testület gazdasági szükséghelyzetben a költségvetési szervet megillető maradvány felhasználását korlátozhatja. Gazdasági szükséghelyzetnek minősül különösen az, amikor az önkormányzat működése fizetésképtelenség miatt veszélybe kerül.
12. A költségvetési szerv előirányzat- módosításának szabályai
18. § (1) A Képviselő-testület az első negyedév kivételével- negyedévenként, döntése szerinti időpontban, de legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig módosítja a költségvetési rendeletét. Ha év közben az Országgyűlés - a helyi önkormányzatot érintő módon - a meghatározott hozzájárulások támogatások előirányzatait zárolja, azokat csökkenti, az intézkedés kihirdetését követően haladéktalanul a Képviselő-testület elé kell terjeszteni a költségvetési rendelet módosítását.
(2) Az önkormányzat költségvetési rendeletében megjelenő bevételek és kiadások módosításáról, a kiadási és bevételi előirányzatok közötti átcsoportosításról a (3)–(7) bekezdésekben foglaltak kivételével a Képviselő-testület dönt.
(3) A költségvetési szervek a költségvetésben jóváhagyott kiadási és bevételi előirányzatokat saját hatáskörben módosíthatják, a kiadási előirányzatokon belül átcsoportosítást hajthatnak végre a (4)–(7) bekezdésben foglalt szabályok betartása mellett.
(4) Az átcsoportosítás nem irányulhat a személyi juttatások előirányzatának növelésére kivéve az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 36. § (2) bekezdésben foglalt eseteket.
(5) A költségvetési szervek a gazdálkodási év során elért többletbevételeket 300 000 Ft értékhatárig saját hatáskörben felhasználhatják.
(6) Az értékhatárt meghaladó többletbevételek felhasználásáról- a költségvetési szervek vezetői által benyújtott kérelem alapján a Képviselő-testület dönt.
(7) A gazdasági szervezettel nem rendelkező költségvetési szervek esetében az előirányzatok módosítására csak a pénzügyi- gazdasági feladatok ellátására kijelölt szerv vezetőjével történő előzetes egyeztetés alapján, annak egyetértésével kerülhet sor.
(8) A költségvetési szervek a saját hatáskörben végrehajtott előirányzat-módosításokat, valamint a többletbevételek felhasználáshoz kapcsolódó módosításokat kötelesek az irányító szervnek beterjeszteni, melyről a polgármester a Képviselő-testületet 30 napon belül tájékoztatja. A gazdasági szervezettel nem rendelkező költségvetési szervek ezen kötelezettségüket a pénzügyi- gazdasági feladatok ellátására kijelölt költségvetési szerv adatszolgáltatása útján tesznek eleget.
13. Létszám- és bérgazdálkodással kapcsolatos előírások
19. § (1) A költségvetési szerv vezetője önálló létszám- és bérgazdálkodási jogkörében eljárva a költségvetési szerv részére engedélyezett létszám (álláshely) - keretet a tényleges foglalkoztatás során köteles betartani.
(2) Az egyes foglalkoztatási formákra (teljes munkaidős, részmunkaidős, valamint a megbízási, tiszteletdíjas foglalkoztatás) álláshelyenként, illetve összességében az elemi költségvetésben tervezett (módosított személyi juttatás) előirányzatot nem lépheti túl.
(3) A költségvetési szerv csak abban az esetben fordulhat a fenntartóhoz személyi juttatási pótelőirányzat kérelemmel, ha előirányzata, illetve maradványa nem biztosítja törvényben előírt kötelezettségei teljesítését.
14. Támogatások odaítélésének, folyósításának, elszámolásának rendje
20. § (1) A támogatások átadása előtt a támogatás címzettjével megállapodást kell kötni.
(2) A támogatási szerződésben meg kell határozni:
a) a támogatott tevékenység konkrét meghatározását,
b) a támogatás összegét,
c) a támogatás felhasználásának módját,
d) a támogatás időtartamát, felhasználásának határidejét,
e) a támogatás rendelkezésre bocsátásának módját, feltételeit, ütemezését,
f) a beszámolással, továbbá az ellenőrzéssel kapcsolatos szabályokat,
g) a jogosulatlanul igénybe vett támogatás jogkövetkezményeit, visszafizetésének rendjét,
h) a támogatással kapcsolatos iratok, valamint a támogatás felhasználását alátámasztó bizonylatok teljes körű megőrzésének határidejét,
i) a támogatott tevékenység megvalósításában közreműködők bevonásának lehetőségét, a közreműködők által megvalósítható tevékenységeket,
j) a támogatás nyújtásához szükséges adatok és az azokban bekövetkező változások támogató felé történő bejelentésének kötelezettségét,
k) a támogatási szerződéstől való elállás, felmondás okait, valamint a támogatás visszavonásának okait.
(3) A képviselő testület a támogatások elbírálásával kapcsolatos hatáskörét a polgármesterre ruházza át.
(4) A képviselő-testület február 28-ig az önkormányzat költségvetéséből céljelleggel juttatott támogatások felhasználása elszámolását ellenőrzi.
(5) Az elszámolási kötelezettséget nem teljesítő, illetve a támogatást nem célirányosan felhasználó szervezetek, személyek részére újabb támogatás 3 évig nem ítélhető meg.
21. § A nettó 5 millió Ft-ot elérő, vagy azt meghaladó értékű az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény 1.melléklet III. Gazdálkodási adatok 4.pontjában meghatározott szerződéseket közzé kell tenni a helyben szokásos módon, illetve e törvénynek megfelelően a szerződés létrejöttét követően 60 napon belül.
15. Szolgáltatási szerződés
22. § (1) Az önkormányzat által felügyelt költségvetési szervnél, szakmai alapfeladat keretében szellemi tevékenység végzésére szolgáltatási szerződéssel, számla ellenében külső személy vagy szervezet az e §-ban meghatározott feltételekkel vehető igénybe.
(2) A szolgáltatási szerződést írásban kell megkötni.
(3) A szerződéskötés feltétele, hogy
a) a költségvetési szerv az adott feladat ellátáshoz megfelelő szakértelemmel rendelkező személyt nem foglalkoztat, vagy
b) eseti, nem rendszeres jellegű feladat ellátása szükséges és a költségvetési szerven belül a feladat ellátásához megfelelő szakértelemmel rendelkező személy átmenetileg nem áll rendelkezésre.
(4) Jogszabályban vagy a költségvetési szerv szervezeti és működési szabályzatában meghatározott vezetői feladat ellátására szolgáltatási szerződés nem köthető.
(5) A feladat ellátásának – a fenntartóval egyeztetett - részletes feltételeit, az ellátható feladatokat a költségvetési szerv szervezeti és működési szabályzatban határozza meg.
(6) A szerződésnek tartalmaznia kell különösen:
a) az ellátandó feladatot,
b) a díjazás mértékét,
c) részletes utalást arra, hogy a (3) bekezdésben írt feltétel mely körülményre tekintettel áll fenn,
d) a szerződés időtartamát,
e) szervezettel kötendő szerződés esetén azt, hogy a szervezet részéről személy szerint ki(k) köteles(ek) a feladat ellátására, valamint,
f) a teljesítés igazolására felhatalmazott személy megnevezését.
16. Önkormányzati biztos kirendelése
23. § (1) Ha a helyi önkormányzat által irányított költségvetési szerv harminc napon túli, lejárt esedékességű elismert tartozásállományának mértéke eléri az éves eredeti kiadási előirányzatának 10%-át, vagy a százmillió millió forintot, a képviselő-testület a költségvetési szervhez az Áht. 71. §-ban foglalt hatáskörrel rendelkező önkormányzati biztost bíz meg.
(2) Az önkormányzati biztos kirendelését az (1) bekezdésben meghatározott mértékű elismert tartozásállomány elérése esetén a képviselő-testületnél a polgármester kezdeményezi.
(3) Ha a polgármester a kötelezettségének nem tesz eleget, a biztos kirendelését indítványozhatja
a) a helyi önkormányzat jegyzője a polgármesteren keresztül,
b) a helyi önkormányzat képviselő-testülete által megbízott könyvvizsgáló,
c) a költségvetési szerv vezetője.
(4) Az önkormányzati biztost a jelölhető személyek, illetve szervezetek közül a képviselő-testület döntése alapján a polgármester bízza meg, és ennek tényét a helyben szokásos módon teszi közzé.
ZÁRÓ ÉS EGYÉB RENDELKEZÉSEK
24. § A képviselő-testület a polgármesternek e rendelet elfogadásáig az átmeneti időszakban tett intézkedéseiről (bevételek beszedése, az előző évi kiadási előirányzatokon belül a kiadások arányos teljesítése) szóló beszámolóját elfogadja. Az átmeneti időszakban beszedett bevételek és teljesített kiadások e rendeletbe beépítésre kerültek.
25. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, és 2030. február 13-án hatályát veszti.
1. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Az önkormányzat önállóan működő költségvetési szervei |
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Fiad Község Önkormányzata |
||||||
|
Az Önkormányzat költségvetésében szereplő nem intézményi kiadások |
||||||
|
Nem lakóingatlan bérbeadás üzemeltetés |
||||||
|
Közművelődés-hagyományos közöségi kulturális értékek gondozása |
||||||
|
Város- és községgazdálkodás |
||||||
|
Közfoglalkoztatás |
||||||
|
Köztemető fenntartás |
||||||
|
Közvilágítás |
||||||
|
Rendszeres segélyek, támogatások |
||||||
|
Települési támogatás |
||||||
|
Falugondnoki szolgálat |
||||||
|
Önként vállalt feladatok |
||||||
2. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Működési célú igénybevétel |
4.798.214 Ft |
|
Felhalmozási célú igénybevétel |
5.850.000 Ft |
|
Összesen |
10.648.214 Ft |
3. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Működési cél |
0 Ft |
|---|---|
|
Rövid lejáratú folyószámlahitel |
0 Ft |
|
Felhalmozási cél |
0 Ft |
4. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Rovat Megnevezése |
Előirányzat |
ebből kötelező feladat |
ebből |
|---|---|---|---|
|
B111Általános működési támogatás |
9.440.700 Ft |
9.440.700 Ft |
|
|
B112 Köznevelési támogatás |
0 Ft |
0 Ft |
|
|
B113 Szociális és gyermekjóléti feladatok támogatása |
6.343.500 Ft |
6.343.500 Ft |
|
|
B1132 Gyermekétkeztetési feladatok támogatása |
48.450 Ft |
48.450 Ft |
|
|
B114 Kulturális feladatok támogatása |
2.270.000 Ft |
2.270.000 Ft |
|
|
B115 Működési célú költségvetési támogatások, kiegészítések |
3.417.721 Ft |
3.417.721 Ft |
|
|
B116 Elszámolásból származó bevételek |
|||
|
B11 Önkormányzatok működési támogatása |
21.520.371 Ft |
21.520.371 Ft |
|
|
B16 Egyéb működési célú támogatások Áht. belülről |
|||
|
ebből fejezet kezelésű előirányzat |
|||
|
ebből elkülönített állami pénzalapok |
|||
|
B1 Működési célú támogatások Áht. belülről 10+11 |
21.520.371 Ft |
21.520.371 Ft |
|
|
B2 Felhalmozási célú támogatás Áht. belül |
|||
|
ebből Felhalmozási célú támogatások bevétele ÁHT-belül |
|||
|
B34 Vagyoni típusú adók |
650.000 Ft |
650.000 Ft |
|
|
Telekadó |
|||
|
Magánszemélyek kommunális adója |
650.000 Ft |
650.000 Ft |
|
|
B351 Értékesítési és forgalmi adó |
10.000.000 Ft |
10.000.000 Ft |
|
|
B352 Fogyasztási adó (jövedéki) |
|||
|
B354 Gépjárműadó |
|||
|
B355 Idegenforgalmi adó |
|||
|
B35 Termékek és szolgáltatások adói |
20.000.000 Ft |
20.000.000 Ft |
|
|
B36 Egyéb közhatalmi bevételek (pótlék) |
150.000 Ft |
150.000 Ft |
|
|
B3 Közhatalmi bevételek |
10.800.000 Ft |
10.800.000 Ft |
|
|
B401 Készletértékesítés |
|||
|
B402 Szolgáltatások ellenértéke |
|||
|
B403 Közvetített szolgáltatások ellenértéke |
|||
|
B404 Tulajdonosi bevételek |
200.000 Ft |
200.000 Ft |
|
|
B405 Ellátási díjak |
|||
|
B406 Kiszámlázott általános forgalmi adó |
|||
|
B408 Kamatbevétel |
|||
|
B410 Egyéb működési bevételek |
|||
|
B4 Működési bevételek |
200.000 Ft |
200.000 Ft |
|
|
B5 Felhalmozási bevételek |
|||
|
B62 Kölcsönök visszatérülése Áht. kívül |
|||
|
B63 Egyéb működési célú átvett pénzeszköz (támogatások) |
|||
|
B6 Működési célú átvett pénzeszközök |
|||
|
B7 Felhalmozási célú átvett pénzeszköz |
|||
|
Rövid lejáratú hitel (folyószámlahitel) |
|||
|
B813 Maradvány igénybevétele |
10.648.214 Ft |
10.648.214 Ft |
|
|
B8 Finanszírozási bevételek |
|||
|
B1-B8 Bevételek összesen |
43.168.585 Ft |
43.168.585 Ft |
5. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Rovat Megnevezés |
Előirányzat |
ebből |
ebből |
|---|---|---|---|
|
I. MŰKÖDÉSI KIADÁSOK |
37.318.585 Ft |
37.318.585 Ft |
|
|
K1 Személyi juttatások |
23.229.660 Ft |
23.229.660 Ft |
|
|
K11 Foglalkoztatottak személyi juttatásai |
9.358.845 Ft |
9.358.845 Ft |
|
|
K12 Külső személyi juttatások |
13.870.815 Ft |
13.870.815 Ft |
|
|
K2 Munkaadót terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó |
2.754.526 Ft |
2.754.526 Ft |
|
|
K3 Dologi kiadások |
10.825.562 Ft |
10.825.562 Ft |
|
|
K31 Készletbeszerzés |
3.000.000 Ft |
3.000.000 Ft |
|
|
K32 Kommunikációs szolgáltatások |
50.000 Ft |
50.000 Ft |
|
|
K33 Szolgáltatási kiadások |
5.000.000 Ft |
5.000.000 Ft |
|
|
K34 Kiküldetések, reklám és propaganda kiadások |
|||
|
K35 Különféle befizetések és egyéb dologi kiadások |
2.775.562 Ft |
2.775.562 Ft |
|
|
K4 Ellátottak pénzbeli juttatásai |
0 Ft |
0 Ft |
|
|
K5 Egyéb működési célú kiadások |
508.837 Ft |
508.837 Ft |
|
|
K502 Elvonások és befizetések |
|||
|
K506 Egyéb működési célú támogatások Áht. -n belülre (Közös Hivatal) |
508.837 Ft |
508.837 Ft |
|
|
K508 Műk.c.visszatérítendő tám, kölcsönök Áht. -n kívülre |
|||
|
K512 Egyéb működési célú támogatások Áht. -n kívülre |
|||
|
K513 Tartalékok |
|||
|
II. FELHALMOZÁSI KIADÁSOK |
5.850.000 Ft |
5.850.000 Ft |
|
|
K6 Beruházások |
|||
|
K61 Immateriális javak beszerzése, létesítése |
|||
|
K62 Ingatlanok beszerzése, létesítése |
|||
|
K63 Informatikai eszközök beszerzése |
|||
|
K64 Egyéb tárgyi eszköz beszerzése, létesítése |
|||
|
K65 Részesedések beszerzése |
|||
|
K67 beruházási c. előzetesen felszámított ÁFA |
|||
|
K7 Felújítások |
5.850.000 Ft |
5.850.000 Ft |
|
|
K71 Ingatlanok felújítása |
4.600.000 Ft |
4.600.000 Ft |
|
|
K72 Informatikai eszközök felújítása |
|||
|
K73 egyéb tárgyi eszközök felújítása |
|||
|
K74 Felújítási célú előzetesen felszámított ÁFA |
1.250.000 Ft |
1.250.000 Ft |
|
|
K8 Egyéb felhalmozási célú kiadások |
|||
|
III. FINANSZÍROZÁSI KIADÁSOK |
|||
|
K9 Finanszírozási kiadások |
|||
|
K911 Hitel-, kölcsön törlesztése államháztartáson kívülre |
|||
|
K912 belföldi értékpapírok kiadásai |
|||
|
K913 Államháztartáson belüli megelőlegezések visszafizetése |
|||
|
K914 Központi, irányító szervi támogatások folyósítása |
|||
|
KIADÁSOK MINDÖSSZESEN(I+II+III) |
43.168.585 Ft |
43.168.585 Ft |
6. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Feladat megnevezése |
Előirányzat nettó értéke |
Előirányzat Áfa értéke |
Beruházás összesen |
|---|---|---|---|
|
Összesen: |
0 Ft |
0 Ft |
0 Ft |
7. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Feladat megnevezése |
Előirányzat nettó értéke |
Előirányzat Áfa értéke |
Felújítás |
|---|---|---|---|
|
Magyar Falu Program Útfelújítás |
4.600.000 Ft |
1.250.000 Ft |
5.850.000 Ft |
|
Összesen: |
4.600.000 Ft |
1.250.000 Ft |
5.850.000 Ft |
8. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Feladat megnevezése |
EU forrás |
Saját forrás |
Összesen |
|---|---|---|---|
|
Összesen: |
0 Ft |
0 Ft |
0Ft |
9. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Megnevezés |
Előirányzat |
|---|---|
|
Önkormányzati rendeletben megállapított juttatások |
0 Ft |
|
ebből iskolakezdési támogatás |
0 Ft |
|
ebből temetési költség |
0 Ft |
|
ebből születési támogatás |
0 Ft |
|
ebből lakhatási támogatás |
0 Ft |
|
ebből rendkívüli települési támogatás |
0 Ft |
|
ebből gyógyszertámogatás |
0 Ft |
|
Települési támogatás Szoctv.45§ természetbeni |
0 Ft |
|
K48 Egyéb nem intézményi ellátás |
0 Ft |
10. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Fiad Községi Önkormányzat összesen |
17 fő |
|---|---|
|
Választott tisztségviselők |
5 fő |
|
ebből főállású polgármester |
1 fő |
|
ebből alpolgármester |
1 fő |
|
ebből képviselők |
3 fő |
|
Közalkalmazottak |
2 fő |
|
ebből: falugondnok |
1 fő |
|
ebből: kulturális munkatárs |
1 fő |
|
Közfoglalkoztatottak |
10 fő |
11. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Pénzeszköz átadások államháztartáson belülre |
|
|---|---|
|
Támogatott neve |
Előirányzat |
|
Andocs Község Önkormányzata (Közös Hivatal működéséhez) |
503.837 Ft |
|
Összesen: |
503.837 Ft |
|
Pénzeszköz átadások államháztartáson kívülre |
|
|
0 Ft |
|
|
0 Ft |
|
|
0 Ft |
|
|
0 Ft |
|
|
Összesen: |
0 Ft |
12. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Saját bevételek |
Rendszeressége, esedékessége |
Bevétel összege |
|---|---|---|
|
Helyi adóból és a települési adóból származó bevétel |
03.15., 09.15., 12.20., |
10.800.000 Ft |
|
Az önkormányzati vagyon és az önkormányzatot megillető vagyoni értékű jog értékesítéséből és hasznosításából származó bevétel |
||
|
Osztalék, koncessziós díj, hozambevétel |
negyedévente |
|
|
Tárgyi eszköz és az immateriális jószág, részvény, részesedés, vállalat értékesítéséből vagy privatizációból származó bevétel |
||
|
Bírság-, pótlék- és díjbevétel |
folyamatos |
150.000 |
|
Kezességvállalással kapcsolatos megtérülés |
||
|
Összesen |
||
|
Adósságot keletkeztető ügyletek |
Futamidő/kezesség érvényesíthetőségi határideje |
Kötelezettség összesen |
|
Hitel, kölcsön felvétele, átvállalása |
||
|
Hitelviszonyt megtestesítő értékpappír, kamatozó értékpapír, egyéb értékpapír |
||
|
Váltó kibocsátása |
||
|
Pénzügyi lízing megkötése |
||
|
Adásvételi szerződés megkötése visszavásárlási kötelezettség kikötésével |
||
|
Legalább 365 nap időtartamú halasztott fizetés, részletfizetés, és a még ki nem fizetett ellenérték |
||
|
Hitelintézetek által, származékos műveletek különbözeteként az Államadósság Kezelő Központ Zrt.-nél elhelyezett fedezeti betétek, és azok összege |
||
|
Összesen |
13. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Megnevezés |
2025.évi |
Megnevezés |
2025.évi Előirányzat |
|---|---|---|---|
|
KÖLTSÉGVETÉSI BEVÉTELEK |
KÖLTSÉGVETÉSI KIADÁSOK |
||
|
Működési célú bevételek |
37.318.585 Ft |
Működési célú kiadások |
37.318.585 Ft |
|
1. Önkormányzatok működési támogatásai |
21.520.371 Ft |
1. Személyi jellegű kiadások |
23.229.660 Ft |
|
2. Egyéb működési célú támogatás Áht.-on belülről |
2. Munkaadót terhelő járulékok |
2.754.526 Ft |
|
|
3. Közhatalmi bevételek |
10.800.000 Ft |
3. Dologi és egyéb folyó kiadások |
10.825.562 Ft |
|
4. Működési bevételek |
200.000 Ft |
4. Ellátottak pénzbeli juttatásai |
0 Ft |
|
5. Működési célú átvett pénzeszköz Áht.-on kívülről |
5. Egyéb működési célú támogatások Áht.-n belülre |
503.837 Ft |
|
|
6. Működési célú kölcsönök vtér Áht.-on kívülről |
6. Elvonások és befizetések |
||
|
7. Működési célú támogatás Áht.-n kívülre |
|||
|
Felhalmozási célú bevételek |
Felhalmozási célú kiadások |
5.850.000 Ft |
|
|
1. Felhalmozási célú önkormányzati támogatás |
1. Beruházási kiadások |
||
|
2. Felhalmozási célú támogatás áht-n belülről |
2. Felújítások |
5.850.000 Ft |
|
|
3. Felhalmozási bevételek |
3. Egyéb felhalmozási c. támogatás Áht.-on belülre |
||
|
4. Felhalmozási célú átvett pénzeszközök Áht.-n kív. |
4. Egyéb felhalmozási c. támogatás Áht.-on kívülre |
||
|
BEVÉTELEK ÖSSZESEN |
PÉNZFORGALOM NÉLKÜLI KIADÁSOK |
||
|
HIÁNY FINANSZÍROZÁSÁNAK MÓDJA |
Működési célú tartalékok |
||
|
Belső forrásból |
1. Általános tartalék |
||
|
1. Működési célú maradvány igénybevétele |
4.798.214 Ft |
2. Céltartalék |
|
|
2. Felhalmozási célú maradvány igénybevétele |
5.850.000 Ft |
Felhalmozási célú tartalékok |
|
|
Külső forrásból |
1. Fejlesztési céltartalék |
||
|
1.Rövid lejáratú hitel (folyószámlahitel) |
FINANSZÍROZÁSI CÉLÚ KIADÁSOK |
||
|
2. Felhalmozási célú hitelfelvétel |
1. Hitel-, kölcsön törlesztés |
||
|
2. Államháztartáson belüli megelőlegezések vfiz. |
|||
|
BEVÉTELEK MINDÖSSZESEN |
43.168.585 Ft |
KIADÁSOK MINDÖSSZESEN |
43.168.585 Ft |
|
Működési célú bevételek összesen |
37.318.585 Ft |
Működési célú kiadások összesen |
37.318.585 Ft |
|
Felhalmozási célú bevételek összesen |
5.850.000 Ft |
Felhalmozási célú kiadások összesen |
5.850.000 Ft |
14. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
2025 |
2026 |
2027 |
2028 |
2029 |
|
|
beruházási és fejlesztési |
0 Ft |
0 Ft |
0 Ft |
0 Ft |
0 Ft |
15. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
I. |
II. |
III. |
IV. |
V. |
VI. |
VII. |
VIII. |
IX. |
X. |
XI. |
XII. |
Össz: |
|
|
Bevételek |
|||||||||||||
|
Önkormányzatok működési támogatása |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.367 Ft |
21.520.371 Ft |
|
Működési c. támogatások Áht.-on belül |
|||||||||||||
|
Közhatalmi bevételek |
7.000.000 Ft |
500.000 Ft |
3.300.000 ft |
10.800.000 Ft |
|||||||||
|
Működési bevételek |
200.000 Ft |
200.000 Ft |
|||||||||||
|
Működési c. átvett pénzeszk. Áht.-on kívül |
|||||||||||||
|
Felhalmozási bevételek |
|||||||||||||
|
Felhalmozási c. támogatás Áht.-on belül |
|||||||||||||
|
Felhalmozási c. átvett pénze. Áht.-on kívül |
|||||||||||||
|
Finanszírozási bevételek |
10.648.214 Ft |
10.648.214 Ft |
|||||||||||
|
Bevételek összesen |
12.441.578 Ft |
1.793.364 Ft |
8.793.364 Ft |
2.493.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.36 4 Ft |
1.793.364 Ft |
5.093.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.364 Ft |
1.793.367 Ft |
43.168.585 Ft |
|
Kiadások |
|||||||||||||
|
Személyi juttatások |
2.996.305 Ft |
2.996.305 Ft |
2.996.305 Ft |
1.582.305 Ft |
1.582.305 Ft |
1.582.305 Ft |
1.582.305 Ft |
1.582.305 Ft |
1.582.305 Ft |
1.582.305 Ft |
1.582.305 Ft |
1.582.305 Ft |
23.229.660 Ft |
|
Munkaadót terhelő járulékok |
298.476 Ft |
298.476 Ft |
298.476 Ft |
206.566 Ft |
206.566 Ft |
206.566 Ft |
206.566 Ft |
206.566 Ft |
206.566 Ft |
206.566 Ft |
206.566 Ft |
206.570 Ft |
2.754.526 Ft |
|
Dologi kiadások |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.130 Ft |
902.132 Ft |
10.825.562 Ft |
|
Ellátottak pénzbeli juttatásai |
|||||||||||||
|
Egyéb működési célú kiadások |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.986 Ft |
41.991 Ft |
503.837 Ft |
|
Beruházások |
|||||||||||||
|
Felújítások |
5.850.000 Ft |
5.850.000 Ft |
|||||||||||
|
Egyéb felhalmozási kiadások |
|||||||||||||
|
Finanszírozási kiadások |
|||||||||||||
|
Kiadások összesen |
4.238.897 Ft |
4.238.897 Ft |
4.238.897 Ft |
8.582.987 Ft |
2.732.987 Ft |
2.732.987 Ft |
2.732.987 Ft |
2.732.987 Ft |
2.732.987 Ft |
2.732.987 Ft |
2.732.987 Ft |
2.732.998 Ft |
43.168.585 Ft |
16. melléklet a 3/2025. (II. 13.) önkormányzati rendelethez
|
Támogatás megnevezése |
összeg |
|---|---|
|
ellátottak térítési díjának, illetve kártérítésének méltányossági alapon történő elengedésének összege |
0 Ft |
|
lakosság részére lakásépítéshez, lakásfelújításhoz nyújtott kölcsönök elengedésének összege |
0 Ft |
|
helyi adónál, gépjárműadónál biztosított kedvezmény, mentesség összege adónemenként |
0 Ft |
|
helyiségek, eszközök hasznosításából származó bevételből nyújtott kedvezmény, mentesség összege |
0 Ft |
|
egyéb nyújtott kedvezmény vagy kölcsön elengedésének összege |
0 Ft |