Lulla Község Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2011. (XII.15.) önkormányzati rendelete

az ivóvíz díjról

Hatályos: 2012. 01. 01- 2012. 04. 22

Lulla Község Önkormányzata Képviselő-testületének

17/2011. (XII. 15)

RENDELETE

az  ivóvíz díjról


lulla Község Önkormányzata Képviselő-testülete az árak megállapításáról szóló 1993. évi CIV. törvénnyel módosított 1990. évi LXXXVII. tv. 7. §. (1) bekezdése alapján a víziközműből szolgáltatott ivóvíz díját az alábbiak szerint állapítja meg:


1.§.


  1. A képviselő-testület az illetékességi területén a tulajdonában lévő víziközműből szolgáltatott ivóvíz legmagasabb hatósági árát 382 Ft/m3-ben, azaz háromszáznyolcvankettő forint/köbméterben állapítja meg, amely az általános forgalmi adót nem tartalmazza.
  2. Az (1) bekezdésben megállapított díj a vízmérők alapján történő számlázás költségeit is tartalmazza.
  3. Nem kell díjat fizetni a közműhálózaton lévő tűzcsapról a tűzoltáshoz felhasznált vízért
  4. A vízdíjat havi rendszerességgel kell megfizetni.


2. §.


  1. A vízdíj kiegyenlítése – a vízmérők állásának megfelelően – az üzemeltető által készített számla alapján postai befizetéssel, vagy átutalással történik.
  1. A szolgáltató a szolgáltatás díjáról szolgáltatási helyenként és időszakonként - az általános forgalmi adóról szóló törvény és a vonatkozó jogszabályok előírásainak megfelelő - számlát bocsát ki, melyet a fogyasztó a szerződésben meghatározott feltételekkel köteles kiegyenlíteni.
  2. A szolgáltató a lakossági állandó vízfogyasztók vízmérőin a vízfogyasztást 6 havonta olvassa le. Az idény jellegű fogyasztók esetében a leolvasás évente egy alkalommal történik.                A szolgáltató a közületi vízfogyasztók vízmérőin a vízfogyasztást havonta olvassa le.
  3. A (3) bekezdésben megjelölt lakossági fogyasztóknál a vízmérőóra leolvasása közötti időszakban, havonta a részszámlában szereplő fogyasztás mennyisége az előző év azonos időszakának megfelelő egy havi átlagfogyasztást tartalmazza az e rendeletben meghatározott díjakkal számolva. Elszámoló számla kibocsátására 5 részszámla küldését követően kerül sor. Az elszámoló számla alapja a vízmérő óra 6 havonta leolvasott vízmérő óra állása alapján mért fogyasztás.

A megelőző öt hónap részszámláját figyelembe véve a szolgáltató a féléves elszámoló számlában írja jóvá, vagy terheli meg azzal az összeggel a fogyasztót, amely az átlagfogyasztás alapján számított fogyasztásnál alacsonyabb vagy magasabb fogyasztásból ered.

3.§.


E rendelet a belső piaci szolgáltatásokról szóló, az Európai Parlament és a Tanács 2006/123/EK irányelvnek való megfelelést szolgálja.


4.§.


A rendelet 2012. január 1. napján lép hatályba, egyidejűleg Lulla Község Önkormányzata Képviselő-testületének  11/2010. (XII. 23.) számú rendelete hatályát veszti.



Lulla, 2011. december 13.




           Kleiber Jenőné                                                 Dr. Szűts Dóra

 polgármester                                                       jegyző
















I N D O K O L Á S



Lulla Község Önkormányzata Képviselő-testületének

17/2011. (XII.15.) számú

az ivóvízdíj megállapításáról szóló rendeletéhez



Általános indokolás



Az árak megállapításáról szóló többszörösen módosított 1990. évi LXXXVII. tv. 10. § (1) „A hatósági ár megállapítása - ideértve az áralkalmazási feltételeket is - hivatalból vagy az árat érvényesítő vállalkozó kérelmére történhet. Ez utóbbi esetben a kérelmező köteles a hatósági árra vonatkozó javaslatát a hatósági ár megállapítója részére egyidejűleg megküldeni.”


A tv. 8. §. (3) bekezdése a következő rendelkezést tartalmazza: „A legalacsonyabb árat úgy kell megállapítani, hogy az legalább a hatékonyan működő vállalkozó ráfordításaira fedezetet biztosítson, tekintettel az elvonásokra és támogatásokra is.”


A szolgáltató DRV Zrt és Lulla Község Önkormányzata között hatályban lévő üzemeltetési szerződésnek megfelelően a DRV Zrt. megküldte a 2012. évre vonatkozó ivóvízdíj kalkulációját.


A javaslat az előző évi díjakhoz képest 5,817 %-os díjemelést tartalmaz, ami infláció követő díjnövekedést jelent.


A díjemelési javaslat elfogadható, a szolgáltatás biztonságos ellátása érdekében indokolt.



Lulla, 2011 december 13.



                                                                                                          Kleiber Jenőné

                                                                                                            polgármester