Lulla Község Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2014. (IV.18.) önkormányzati rendelete

A 2013. évi zárszámadásról.

Hatályos: 2014. 04. 18- 2021. 02. 09

Lulla Község Önkormányzata Képviselő-testületének
4/2014. (IV.18.)

RENDELETE

a 2013. évi zárszámadásról




Az önkormányzat képviselő-testülete Magyarország Alaptörvényének 32. cikk (1) bekezdése f.) pontjában és az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény /továbbiakban: Áht./ 91. §-ában kapott felhatalmazás alapján a 2013. évi zárszámadásáról az alábbiakat rendeli el:



I.

A BEVÉTELEK ÉS KIADÁSOK TELJESÍTÉSE

1. §


(1)       Lulla Község Önkormányzata Képviselő - testülete a 2013. évi költségvetés végrehajtásáról szóló beszámolót



28.507 eFt bevétellel (1.sz.melléklet)

                                               26.659 eFt kiadással (1.sz.melléklet)

                                                 9.015 eFt pénzmaradvánnyal (6.sz.melléklet)

jóváhagyja.


(2)       Az Önkormányzat bevételeit forrásonként és a kiadásokat – ezen belül a kiemelt kiadásokat szakfeladatonként részletezve a 2. számú mellékletben foglaltaknak megfelelően hagyja jóvá.


(3)       Az önkormányzat költségvetésében szereplő átadott pénzeszközök teljesítését a 5. sz. mellékletben foglaltaknak megfelelően hagyja jóvá.


2. §


Az Önkormányzat fejlesztési kiadásainak teljesítését 248 eFt főösszegben, valamint célonkénti részletezését az 4. számú mellékletben foglaltak szerint határozza meg.




3. §


A képviselő-testület az önkormányzat közvetett támogatásait a 8. számú melléklet szerint fogadja el.


4. §

Az Önkormányzatnak több éves kihatással járó kötelezettsége nincs.


5. §

Az Önkormányzatnak 2013. 12.31-én hitelállománya nincs.




II.


AZ ÖNKORMÁNYZAT VAGYONA


6. §


(1)       Az Önkormányzat 2013. év december 31-i állapot szerinti vagyonát a 8. és 9. számú mellékletben részletezett mérlegadatok alapján 92.883 eFt-ban állapítja meg.


(2)       Az Önkormányzat vagyonleltárát a képviselő-testület a 9.sz. melléklet alapján jóváhagyja.


7. §

Az Önkormányzat adósságának és az általa nyújtott hitelek állományának kimutatását a 10. sz. mellékletnek megfelelően hagyja jóvá.



III.


A PÉNZMARADVÁNY MEGÁLLAPÍTÁSA, JÓVÁHAGYÁSA


8. §

Az Önkormányzat 2013. évi költségvetési módosított pénzmaradványát 9.015 eFt összegben a 6. számú mellékletnek megfelelően hagyja jóvá.












IV.


ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK


9. §

                       

A rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.



Lulla, 2014. április 15.








                        Kleiber Jenőné                                                Dr. Szűts Dóra
 polgármester                                                          jegyző





















I N D O K O L Á S

a 4/2014. (IV.18.)

a 2013. évi zárszámadásról szóló rendelethez


A 2013. évi költségvetés végrehajtása a következők szerint alakult:


BEVÉTELEK ALAKULÁSA:

A bevételek összességében 95 %-ra teljesültek (1. sz. melléklet) a módosított előirányzathoz viszonyítva, ezen belül a működési bevételek 94 %-ra (3. sz. melléklet) realizálódtak.


Az intézményi működési bevétel, amely az összes bevétel 15,6 %-át teszi ki, kamatbevételből, sírhelymegváltásból, közterület bérleti díjból, tüzifaértékesítésből, áramelszámolásból, illetve a Nemzeti Infrastruktúra ZRt.-től   befolyt bevételből tevődik össze.

Az intézményi működési bevételek 106 %-ra teljesültek.


A 2013. évi adókivetések március 15. előtt megtörténtek. Az adó befizetésére kamatmentesen két egyenlő részletben van lehetőség, minden év március 15. és szeptember 15. napjáig.

A helyi adók 56 %-ra teljesültek, ennek oka, hogy a Lullát Balatonendréddel összekötő út építése befejeződött, az iparűzési adóalanyok száma, ezáltal a befizetett adó összege is csökkent. Az átengedett központi adók (gépjárműadó) teljesülése 90 %-os.


Az állami támogatásokat a költségvetési törvényben meghatározottak szerint kaptuk, ezek 100 %-ra teljesültek, a következő csoportosítás szerint:

  • Normatív állami hozzájárulás                            8.869 eFt
  • Központosított előirányzatok                            2.399 eFt
  • Normatív kötött felhasználású támogatások      2.521 eFt
  • Egyéb központi támogatás                                  706 eFt
  • Kiegészítő támogatások                                     143 eFt.


Központosított előirányzatként jelentkezik a lakott külterülettel kapcsolatos feladatok támogatása 119 eFt-tal és a lakossági víz-és csatornaszolgáltatás támogatása 2.114 eFt-tal, illetve a nyári gyermekétkeztetésre kapott 166 eFt.

Egyéb központi támogatásként jelenik a természetbeni támogatás 110 eFt-tal, valamint a Itthon vagy-Magyarország Szeretlek program keretén belüli 150 eFt támogatás.

Működőképesség megőrzését szolgáló kiegészítő támogatás címén Lulla Község Önkormányzata 143 eFt támogatást kapott.


A támogatásértékű bevételek összességében 100 %-ra teljesültek.

A működési célú támogatásértékű bevételeknél a teljesítés 5.989 eFt, melyből 4.867 eFt a közfoglalkoztatás támogatása. Tab Város Önkormányzatától 2012. évi elszámolás alapján 655 eFt-ot vettünk át az óvodára, 203 eFt-ot zeneiskolára, valamint 67 eFt-ot alsótagozatra. Nyári diákmunkára 207 eFt-ot kaptunk.

A fejlesztési bevételek 89 %-ra (4. sz. melléklet) realizálódtak.

Felhalmozási bevételként jelentkezik a DRV Zrt. által átutalt 89 eFt koncessziós díj, valamint a  biztosítótól  az önkormányzat költségvetési elszámolási számlájára befolyt 194 eFt kártalanítási összeg.


KIADÁSOK:

A kiadások a módosított előirányzathoz viszonyítva 89 %-ra realizálódtak az 1. sz. melléklet alapján.


A működési kiadások 90 %-ra realizálódtak. (3.sz.melléklet). A működési kiadások, amelyek az összes kiadás 99,6 %-át teszik ki, a személyi juttatásokból, a munkaadókat terhelő járulékokból, szociális juttatásokból, működési célú támogatásértékű kiadásból és átadott pénzeszközből, valamint a dologi kiadásokból tevődik össze.

Dologi kiadások közé tartoznak a helyi hivatal, a közösségi ház, a köztemető működtetési kiadásai, a közüzemi díjak, a postaköltség, a vagyonbiztosítás, a bankköltségek és egyéb szolgáltatási díjak.


A működési célú pénzeszköz átadások 100 %-ban teljesültek (5. sz. melléklet). A kötelező alapfeladatok ellátásáért /hivatali feladatok, iskolai, óvodai ellátások, orvosi ügyelet, a családsegítő és gyermekjóléti szolgálat/ az önkormányzat az összes kiadás 19%-át térítette meg az ellátó Tab Város Önkormányzatának és a Koppány-völgye Többcélú Kistérségi Társulásnak.


Koppány-völgye KEK-nek járóbeteg szakellátásra 509 eFt-ot, Arany János ösztöndíjat 8 eFt-ot, árvízvédelmi hozzájárulásként 15 eFt-ot, a Tabi Fúvószenekari Egyesületnek 15 eFt-ot, míg a DRV-nek lakossági víz- és csatornaszolgáltatás támogatására 2.114 eFt-ot adtunk át.


Szociális kiadások alakulása


Az összkiadás 15,5 %-a került kifizetésre szociális juttatásként a lakosságnak az alábbi jogcímekre:

                                      Foglalkoztatást hely.tám.                 997 eFt

                                      Lakásfenntartási támogatás              726 eFt

                                      Pénzbeli átmeneti segély                  298 eFt

                                      Rendszeres szoc. segély               1.222 eFt

                                      Beiskolázási támogatás                    202 eFt

                                      Újszülött támogatása                         60 eFt

                                      Temetési segély                                 63 eFt

                                      Természetbeni támogatás                110 eFt

                                      Étkezési térítési díj kedv.                     5 eFt

                                      Ápolási díj méltányossági alapon     330 eFt

                                      Nyári gyermekétkeztetés                 166 eFt


                                      Összesen:                                    4.179 eFt

                           

2013. január 1-től nagy változást jelent a Járási rendszer kialakítása. A járáshoz átkerült államigazgatási hatáskörök közül a legjelentősebb változások a szociális pénzbeli és természetbeni ellátásokat érintették. Járási szint mellett is megmaradnak jegyzői hatáskörök, illetve vannak olyanok, amelyeket közösen kell ellátni, tehát bizonyos ügyekben mint pl. az ápolási díj, vagy a közgyógyellátás a jegyzőnek és a járási hivatalnak is van hatásköre.  Többnyire azok a hatáskörök maradnak az önkormányzatoknál, amelyeket a település saját költségvetéséből biztosít, ezek a következők:

RENDSZERES PÉNZBELI ELLÁTÁSOK:


Aktív korúak ellátása:


Magyarország 2012. évi költségvetését megalapozó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CLXVI. törvény alapján a foglalkoztatást helyettesítő támogatás (FHT) 2012. január hó 1. napjától az öregségi nyugellátás havi összegéről, annak 80 %-ára (22.800.-Ft/hó) csökkent.

A nyugdíjkorhatár emelkedése miatt rendszeres szociális segélyre életkoruknál fogva – a korábbi 55. életévet betöltő személyek helyett – az jogosult, aki a rá irányadó nyugdíjkorhatárt öt éven belül betölti. A jogszabályváltozás következtében az 55 év feletti személyek is foglalkoztathatóvá váltak, így nagyobb lehetőség nyílik a munkaerő-piacra történő visszavezetésükre.

Az FHT a felülvizsgálat során meg kell szüntetni azon személyek ellátását, akik egy éve részesülnek az ellátásban, és ezen idő alatt nem tudtak legalább 30 nap kereső tevékenységet igazolni, illetve az Flt. szerinti és legalább hat hónap időtartamra meghirdetett képzésben nem vettek részt.


2013. december 31-én 16 fő volt jogosult aktív korúak ellátására, melyből 12 fő foglalkoztatást helyettesítő támogatásban (közülük 2 fő ellátása szünetelt, közfoglalkoztatásuk, illetve rövid idejű munkavégzésük miatt), 4 fő egészségkárosodottak rendszeres szociális segélyében részesült.

Az előző év azonos időszakában 11 fő részesült aktív korúak ellátásában. A 2013. évre 15 fő ellátásával számoltunk.


Ápolási díj:

Az ápolási díj a tartósan gondozásra szoruló személy otthoni ápolását ellátó nagykorú hozzátartozó részére biztosított havi rendszerességű anyagi hozzájárulás.

2013. január hó 1 napjától az alanyi jogon, jövedelemtől függetlenül járó ápolási díj megállapítása a járási hivatalok hatáskörébe került, az önkormányzat hatáskörében csak a méltányossági alapon megállapítandó ápolási díj maradt, melynek a fedezetét a város saját költségvetéséből biztosítja. Ezen ellátás esetében az ápolási díjra való jogosultság megállapítása előtt az ápoló családjának a jövedelmét vizsgálnunk kell.


2013. december 31-én 1 személy részesült a településen ápolási díjban, hozzátartozója ápolására, gondozására tekintettel 2013. évben ápolási díj megállapítására, megszüntetésére, illetve ellátás iránti kérelem elutasítására nem került sor.

A költségvetés tervezése során éves szinten átlagosan 2 fő ápolási díjra jogosult személlyel számoltunk, így a tervezett alatt alakult az ellátásban részesülők száma.





Lakásfenntartási támogatás:

A települési önkormányzat lakásfenntartási támogatást nyújthat annak a családnak vagy személynek, aki a lakásával kapcsolatos költségeit nehezen, vagy egyáltalán nem képes fedezni, és a jogszabályokban meghatározott feltételeknek megfelel.

A jövedelemszámítás alapja 2011. szeptember hó 1-től az egy főre jutó jövedelem helyett, a háztartás fogyasztási szerkezetét jobban kifejező fogyasztási egység lett. Ezen ellátásra az jogosult, akinek a háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250%-át (71.250.- forintot), és a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona.

2013. december 31-én 14 háztartás részesült lakásfenntartási támogatásban, 2012. december 31-én ezen ellátásban részesülő háztartások száma 12 volt.

A költségvetés tervezésekor 14 háztartás támogatásával számoltunk 730 eFt összegben

Éves szinten a tervezett szerint alakult az ellátás igénybevevők száma.



ESETI PÉNZBELI ELLÁTÁSOK:


Átmeneti segély:

A települési önkormányzat képviselő-testülete a létfenntartását veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személyek részére a helyi rendeletben meghatározott feltételek szerint átmeneti segélyt nyújt, mely pénzbeli és természetbeni szociális ellátás formájában is megállapítható.

A vizsgált időszakban 75 esetben került megállapításra az átmeneti segély, valamennyi támogatott pénzbeli ellátásban részesült. Ebből 67 esetben a településen élő nyugellátásban részesülő személyeket részesítette a képviselő-testület hivatalból személyenként 3.000 forint összegű támogatásban. 11 esetben kérelemre indult az eljárás. A vizsgált időszakban átmeneti segély elutasítására 3 alkalommal került sor.

A támogatási esetek száma 10 fővel elmaradt a 2013. évre tervezetthez képest.

Az előző év azonos időszakában 77 fő részesült átmeneti segélyben.


Rendkívüli gyermekvédelmi támogatás:

A települési önkormányzat képviselő-testülete rendkívüli gyermekvédelmi támogatásban részesítheti azokat a gyermekeket gondozó családokat, amelyek időszakosan létfenntartási gondokkal küzdenek vagy létfenntartásukat veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe kerültek. A képviselő-testület döntése alapján a támogatás pénzbeli vagy természetbeni ellátás formájában is nyújtható.

2013. évben 21 esetben került megállapításra a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás, valamennyi ellátott hivatalból 3000.- forint támogatásban részesült.


Beiskolázási támogatás:

A képviselő-testület az oktatási és nevelési intézménybe járó gyermekeket évente két alkalommal hivatalból, a család életkörülményeire és jövedelmi viszonyaira való tekintet nélkül támogatásban részesítheti.

A képviselő testület 2013. év július 23-i, illetve 2013. szeptember 3-i ülésén döntött (20 gyermek esetében) beiskolázási támogatások odaítéléséről. Az oktatási és nevelési intézménybe járó gyermekeket személyenként 5.000 – 8.000 forint közötti támogatásban részesítette a testület, mely ellátások kifizetésére 2013. augusztus hó 15-ig, illetve egy esetben 2013. szeptember hó 15-ig került sor.


Újszülöttek támogatása:

Lulla Község Képviselő-testülete az újszülött gyermeket egyszeri, 20.000 forint összegű támogatásban részesítheti.

2013. évben három újszülött eltartója részesült ebben a támogatásban.



Közgyógyellátás:

A közgyógyellátás a szociálisan rászorult személy részére – egészségi állapota megőrzéséhez és helyreállításához – az egészségügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos kiadások kompenzálását célzó hozzájárulás. 2013. január hó 1 napjától az önkormányzattól már csak méltányossági alapon igényelhető a közgyógyellátási igazolvány, a jogosultsági feltételek a helyi rendeletben kerültek szabályozásra.

2013. évben a településen méltányosságból közgyógyellátásra való jogosultság nem került megállapításra. Kérelem elutasítására 2 estben került sor, tekintettel arra, hogy a kérelmezők igazolt gyógyszerköltsége nem érte el a helyi rendeletben meghatározott mértéket. A költségvetésben éves szinten 1 fő közgyógyellátásra való jogosultságának megállapításával számoltunk.


Temetési segély:

A temetési segély olyan szociális rászorultságtól függő pénzbeli ellátás, amelyet a települési önkormányzatok nyújthatnak a rászorultak részére. Tekintettel arra, hogy temetési segély szociális rászorultságtól függő pénzbeli ellátások körébe tartozik, ezért csak annak a személynek állapítható meg, aki úgy gondoskodott az elhunyt személy temetéséről, hogy arra nem volt köteles, vagy tartásra kötelezett hozzátartozó volt ugyan, de a temetési költségek viselése saját, illetve a családja létfenntartását veszélyeztetik.

A vizsgált időszakban 3 fő hozzátartozó részére került megállapításra temetési segély.

2013. évre szintén 3 hozzátartozó segélyezésével számoltunk.


Köztemetés:

A haláleset szerint illetékes települési önkormányzat polgármesterének kell gondoskodnia az elhunyt személy közköltségen történő eltemettetéséről, ha nincs vagy nem lelhető fel az eltemettetésre köteles személy, vagy az eltemettetésre köteles személy az eltemettetésről nem gondoskodik.

2013. évre 1 köztemetéssel számoltunk, a tervezett összeg 150 eFt volt. 2013. évben köztemetés elrendelésére nem került sor.


Szociális kölcsön:

Lulla Község Képviselő-testülete kamatmentes szociális kölcsönben részesítheti évente egy alkalommal legfeljebb a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összege négyszeresének megfelelő összeg erejéig azt a rászoruló személyt, akinek a családjában az egy főre jutó nettó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének két és félszeresét nem éri el, és rendelkezik olyan jövedelemforrással, amely garanciát jelent a kölcsön visszafizetésére és a helyi rendeletben meghatározott kizáró okok vele szemben nem állnak fenn.

A vizsgált időszakban szociális kölcsön iránti kérelem nem érkezett.

A költségvetés tervezésekor 2 fő támogatásával számoltunk 150 eFt összegben.




Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény:

Ezen ellátásra jogosultak nem részesülnek havi rendszerességgel pénzellátásban, csak egy évben két alkalommal augusztusban és novemberben kapnak jelenleg gyermekenként 5800 – 5800 forint támogatást. 2013. december 31-én 11 gyermek részesült ebben az ellátásban, akik 8 családban nevelkedtek.

Előző év azonos időpontjában 9 fő részesült rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben.

A 2013. évi költségvetés tervezésekor 13 gyermek támogatásával számoltunk.


EGYÉB SZOCIÁLIS ILLETVE GYERMEKVÉDELMI TÁMOGATÁS:


Üdülési támogatás:

A gyermekvédelemről szóló helyi rendelet értelmében Lulla Község Polgármestere évente egy alkalommal üdülési támogatásban részesíti az oktatási intézmény által belföldön, vagy csereüdültetés keretében szervezett legalább 5 napos üdülésen, illetve táborozáson részt vevő gyermekeket, amennyiben a gyermeket nevelő családban az egy főre eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át.

Üdülési támogatás megállapítására 2013. évben nem került sor, a költségvetés tervezésekor 2 fő támogatásával számoltunk.


Óvodáztatási támogatás:

A települési önkormányzat jegyzője az óvodáztatási támogatásra való jogosultságát - kérelmére - annak a szülőnek állapítja meg, akinek gyermeke tekintetében a halmozottan hátrányos helyzet fennállását a jegyző megállapította, és a gyermek legkésőbb annak az óvodai nevelési évnek a kezdetéig, amelyben az ötödik életévét betölti, megkezdi az óvodai nevelésben való tényleges részvételt és a kérelem benyújtását megelőző időszakban legalább két hónapon keresztül rendszeresen jár óvodába.

Az óvodáztatási támogatás összege a 2012. évhez hasonlóan 2013. évben gyermekenként első alkalommal 20.000.-Ft, ezt követően esetenként és gyermekenként 10.000.-Ft.

2013. évben a településen óvodáztatási támogatás megállapítására nem került sor. 2013. évre 2 gyermek óvodáztatási támogatásával számoltunk 50.000 forint összegben.


Étkezési térítési díjkedvezmény:

A helyi gyermekvédelmi rendelet értelmében a kettő, vagy több gyermekes, továbbá gyermeküket egyedül nevelő szülők az oktatási és nevelési intézménybe járó gyermekekre tekintettel gyermekenként napi 30 Ft étkezési térítési díjkedvezményben részesülnek, utolsó alkalommal abban a tanévben, amelyben a gyermek az általános iskola 8.osztályát befejezi. E térítési díjkedvezmény csak akkor vehető igénybe, ha a gyermek más térítési díjkedvezményben nem részesül.

A vizsgált időszakban étkezési térítési díjkedvezmény 1 gyermek részére került megállapításra, 4.350.-Ft összegben. A 2013. évi költségvetés tervezésekor 4 gyermek támogatásával számoltunk, 20 e forint összegben, így a 2013. évre tervezett előirányzatnak csak töredéke került felhasználására.






Nyári gyermekétkeztetés:

Lulla Község Önkormányzata 2013. évben sikeres pályázatot nyújtott be a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek nyári gyermekétkeztetésére, melyet a Nemzeti Erőforrás Minisztérium 30/2013. (IV.30.) napján kiadott rendeletében (a továbbiakban: rendelet) szabályozott. Lulla település a leghátrányosabb helyzetű települések közé került besorolásra a rendelet szerint.

A pályázat benyújtásakor a településen 10 kiskorú gyermek részesül rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben. 7 gyermek részére leigénylésre került a támogatás.

Önkormányzatunk a 49/2013. (V. 14.) számú határozatával felhatalmazta arra a polgármestert, hogy a nyári gyermekétkezetés lebonyolítására TABI GAZDASÁGI MŰSZAKI ELLÁTÓ ÉS SZOLGÁLTATÓ SZERVEZETTEL szerződést kössön.

Az étel kiszállításában a Koppány-völgyi Alapszolgáltatási Központ családgondozói voltak az önkormányzat segítségére.




Vagyongazdálkodás


- A „Települési szilárd hulladéklerakó rekultivációja” c. beruházás keretén belül befejeződtek a bezárt lerakó fenntartás-megőrző munkálatai, a beruházást 1.853.875  Ft értékben nyilvántartásba vettük.


- A START munkaprogram keretén belül 1db fűnyíró és 1db sövényvágó került beszerzésre, 112.900 Ft értékben.


- 2013. december  hónapban  1db aljnövény tisztító  került  beszerzésre,  229.900 Ft értékben,  melyet  nyilvántartásba vettünk.



Ivóvízminőség-javítás


2009. őszén Tamási város gesztorságával 36 önkormányzat részvételével Önkormányzati Társulás alakult – közte Lulla Község Önkormányzata (9/2010. (I. 26.) sz Képviselő-testület határozat és Torvaj Község Önkormányzata (12/2010. (I. 27.) Képviselő-testület határozat – az ivóvízminőség javítás érdekében.


A Társulás az Önkormányzatok képviseletében 2013 első félévében benyújtotta a KEOP felhívásra a „A somogy megyei Torvaj és Lulla települések ivóvízminőség-javító programja” című 2 fordulós pályázatot. A projekt tervezett összköltsége 145.533.892 Ft, melynek 90 %-a lehet az uniós támogatás.


A pályázat kedvező bírálatát követően a Társulás megkötötte a támogatási szerződést.

Az Önerő Alap pályázat kedvező elbírálásban részesült, a Belügyminisztérium, valamint a Társulás a támogatási szerződést 2013. december 19-én aláírta. A beruházás így 100 %-ban támogatásból valósulhat meg.







Közvetett támogatás indoklása:

Az önkormányzat 2013. évben közvetett támogatást nem nyújtott.



Többéves kihatással járó kötelezettségek:

Az önkormányzatnak többéves kihatással járó kötelezettségei nincsenek.



Az önkormányzat pénzmaradványa:

Az önkormányzat 2013. évi helyesbített költségvetési pénzmaradványa 9.015 eFt. (6. sz. melléklet).


Az önkormányzat előző években képzett pénzmaradványa 1.566 eFt.


Az önkormányzat hitelállománya:

Az Önkormányzatnak 2013. 12.31-én hitelállománya nincs.





Lulla, 2014. április 15.



                                                                                                     Kleiber Jenőné

                                                                                                       polgármester