Örményes Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 12/2015. (XI. 27.) önkormányzati rendelete
a szociális ellátásokról szóló 3/2015.(II.25.) önkormányzati rendelet módosításáról
Hatályos: 2015. 11. 27- 2015. 11. 27Örményes Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 12/2015. (XI. 27.) önkormányzati rendelete
a szociális ellátásokról szóló 3/2015.(II.25.) önkormányzati rendelet módosításáról
2015.11.27.
Örményes Község Önkormányzata a Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában biztosított hatáskörében eljárva a szociális ellátásokról szóló
2/2015. (II. 26.) rendeletét az alábbiak szerint módosítja:
„(1) a) A létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint
időszakosan, vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személy részére rendkívüli települési támogatást kell megállapítani, amennyiben az egy főre számított havi családi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130 %-át, egyedül élő esetén annak 200 %-át nem haladja meg.
b) Évente egy alkalommal hivatalból rendkívüli települési támogatás nyújtható az Önkormányzat költségvetési rendeletében megállapított előirányzat kimerüléséig
ba) 0-14 éves gyermekek,
bb) 65 éven felüliek,
bc) gondnokoltak,
bd) tartósan betegek,
be) ápolási díjban részesülők, és
bf) lakhatáshoz kapcsolódó települési támogatásban részesülők
gb) külön önkormányzati rendeletben megállapított szociális tüzelőanyag támogatásban részesülők
bh) kötelező közszolgáltatáshoz kapcsolódó rendkívüli kiadások viselője
részére
(2) A R. 8. § (3) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:
„(3) a) az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott esetben a rendkívüli
települési támogatás pénzbeli vagy természetbeni támogatásként évente egy alkalommal állapítható meg, melynek összege nem lehet kevesebb 5.000.- Ft-nál és nem haladhatja meg a 10.000.- Ft-ot.
b) az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott esetben a rendkívüli települési támogatás természetben állapítható meg, melynek összege nem haladhatja meg a 100.000..- Ft-ot.”
Záró rendelkezések
2. § (1) E rendelet kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit folyamatban lévő
ügyekben is alkalmazni kell.
(2) E rendelet a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.