Tiszainoka Község Önkormányzat Képviselő-testületének 9/2017.(VII.24.) önkormányzati rendelete

A partnerségi egyeztetés szabályairól

Hatályos: 2017. 07. 25

Tiszainoka Község Önkormányzat Képviselő-testülete a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdésének 1. pontjában meghatározott feladatkörben eljárva, a Magyarország alaptörvénye 32. cikk (1) bekezdés a) pontban és a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Kormányrendelet 29/A. §-ban kapott feladatellátás érdekében a következőket rendeli el:



Az egyeztetésben résztvevők (a továbbiakban: Partnerek) köre


  1. § Tiszainoka Község közigazgatási területének belterületén, illetve külterületén történő településrendezési eszköz tervezésével érintett településrészeken a lakosság, az érdekképviseleti, civil és gazdálkodó szervezetek, valamint a községben működő, elismert egyházak.



Általános rendelkezések


  1. § (1) Jelen rendelet alkotás célja, hogy a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok, valamint a településarculati kézikönyv és településképi rendelet megalkotása során biztosított legyen az érintett partnerek tájékoztatása, véleményezési lehetősége és az elfogadott településrendezési eszközök nyilvánossága.

(2) E rendelet hatálya Tiszainoka Község közigazgatási területére, a településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia és a településrendezési eszközök dokumentumaira, a településarculati kézikönyvre, a településképi rendeletre valamint a dokumentumok kidolgozása során az eljárásában közreműködő partnerekre és a véleményezés szabályaira terjed ki.



A tájékoztatás módja


  1. § (1) Partnerségi egyeztetés a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendeletben (továbbiakban: Korm. r.) meghatározott dokumentumok és eljárások fajtái szerint az alábbi szakaszokban történik:


Dokumentum

(valamint módosításaik)

Egyeztetésének és elfogadásának

eljárási szabályai

Egyeztetési szakasz

„előzetes tájékoztatási szakasz”

„véleményezési szakasz”

1. Településfejlesztési koncepció

1.1. Korm. rend. 30. § szerint

van

partnerségi egyeztetés

van

partnerségi egyeztetés

2. Integrált

településfejlesztési

stratégia - ITS

2.1. Korm. rend. 30. § szerint

van partnerségi egyeztetés

van

partnerségi egyeztetés

3. Településrendezési

eszközök

(településszerkezeti terv

TSZT, helyi építési

szabályzat - HÉSZ)

3.1. Teljes eljárás a Korm. rend. 36-40. § szerint

van

partnerségi egyeztetés

van

partnerségi egyeztetés

3.2. Egyszerűsített eljárás a Korm. rend. 41. § szerint

X

van

partnerségi egyeztetés

3.3. Tárgyalásos eljárás a Korm. rend. 42. § szerint

X

van partnerségi egyeztetés

3.4.  Állami főépítészi eljárás a Korm. rend. 42/A. § szerint

X

van

partnerségi egyeztetés

4. Településképi arculati kézikönyv

4.1. Korm. rendelet 43/A. § szerint

van

partnerségi egyeztetés

van

partnerségi egyeztetés

5. Településképi rendelet

5.1. Korm. rendelet 43/A. § szerint

van

partnerségi egyeztetés

van

partnerségi egyeztetés


(2) A tájékoztatók megjelenésének időpontjáról hirdetményt kell megjelentetni a település honlapján és az önkormányzat hirdetőtábláján kellő időben a tájékoztató megjelenése előtt.

(3) A hirdetményben közölni kell a tájékoztató megjelenésének tárgyát, időpontját és a javaslatok, vélemények beadásának határidejét.

(4) A tájékoztató az önkormányzat honlapján illetve munkaidőben az önkormányzat hivatalos helyiségében nyomtatott formában tekinthető meg az előzetes tájékoztatási szakaszban legalább 21 nap, a véleményezési szakaszban legalább 30 nap időtartamig, az egyszerűsített eljárás véleményezési szakaszában legalább 15nap időtartamig, a tárgyalásos eljárás és az állami főépítészi eljárás tervkészítés időszakában legalább 8 nap időtartamig, a településarculati kézikönyv és településképi rendelet esetében legalább 15 nap.



IV.  

A javaslatok, vélemények dokumentálásnak módja


  1. § (1) A javaslatok, vélemények benyújtásának módja, határideje: javaslatot, véleményt írásos formában az önkormányzati hivatal titkárságán a tájékoztató megjelenésének első napjától számítva az előzetes tájékoztatási szakaszban 21 napon, a véleményezési szakaszban 30 napon, illetve az egyszerűsített eljárás véleményezési szakaszában legalább 15 napon belül, a tárgyalásos eljárás és az állami főépítészi eljárás tervkészítési időszakában legalább 8 napon belül, a településarculati kézikönyv és a településképi rendelt esetében legalább 15 napon belül lehet benyújtani.

(2) A javaslatok, vélemények dokumentálásának, nyilvántartásának módja az iratkezelés általános rendje szerint történik.

(3) A partner a 3. § (1) bekezdésében meghatározott előzetes tájékoztatóval kapcsolatban kifejtheti előzetes javaslatait a településrendezési eszköz készítésével kapcsolatban.

(4) Amennyiben a partner a tájékoztatási szakaszban a 3. § (1) bekezdésében meghatározott határidőn belül részvételi szándékát nem jelzi, az eljárás további - azaz a véleményezési - szakaszban nem vesz részt és kifogást nem emelő véleményezőnek kell tekinteni.

(5) A partner a véleményezési szakaszban a meghatározott határidőn belül kifejtheti a dokumentummal kapcsolatos, indokolással alátámasztott véleményét, észrevételét.

(6) Valamennyi vélemény az adott településrendezési eszköz ügyiratának részét képezi, és azokat a polgármester az önkormányzati főépítész felé továbbítja.

(7) Valamennyi beérkezett véleményt – egyeztetés esetén a jegyzőkönyvet is - a Korm. r. 39. § (2) bekezdésében meghatározott döntés meghozatalához a döntéshozó képviselő-testülettel ismertetni kell.


V.

Az el nem fogadott javaslatok, vélemények indokolásának módja, dokumentálásuk, nyilvántartásuk rendje


  1. § (1) A javaslatok, vélemények elfogadására, illetve el nem fogadására, valamint mindezek indokolására a főépítész, illetve a tervezők, az illetékes bizottság közreműködésével javaslatot tesz, amelyet a döntéshozó képviselő-testülettel ismertetni kell.

(2) A főépítészi válaszokról a képviselő-testület a Korm. r. 39. § (2) bekezdésében meghatározott határozatával egyidejűleg dönt.

(3) A nyilvántartás módja az iratkezelés általános rendje szerint történik.


VI.

Az elfogadott koncepció, stratégia és településrendezési eszköz nyilvánosságát biztosító eszközök


  1. § Az elfogadott koncepció, stratégia és településrendezési eszköz valamint az elkészült településarculati kézikönyv és településképi rendelet az elfogadástól számított 15 napon belül nyomtatott formában kifüggesztésre kerül a Cibakházi Közös Önkormányzati Hivatal Tiszainokai Kirendeltségén és felkerül a település honlapjára.


VII.

Záró rendelkezések


  1. § (1) E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

(2) A rendelet kihirdetéséről a jegyző gondoskodik.