Kondorfa Község Önkormányzat Képviselő-testületének 3/2000. (VII.11.) önkormányzati rendelete

Kondorfa község helyi építési szabályzatáról és szabályozási tervéről

Hatályos: 2016. 12. 05

Kondorfa Község Képviselő Testülete az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVII. törvény 6. § (3), (4) továbbá a 13. § (1) bekezdésében, valamint a helyi önkormányzatokról szóló többször módosított 1990. évi LXV. tv. 8. § (1) bekezdésében és a 16. § (1) bekezdésében biztosított feladat- és jogkörében eljárva a következő rendeletet alkotja:



I. Fejezet

Általános rendelkezések

1. §

(1) [1]


(2) A helyi építési szabályzat (továbbiakban: HÉSZ) az országos szabályoknak megfelelően, illetve az azokban megengedett eltérésekkel a település közigazgatási területének felhasználásával és beépítésével, továbbá a környezet természeti, táji és épített értékeinek védelmével kapcsolatos, a telkekhez fűződő sajátos helyi követelményeket, jogokat kötelezettségeket rögzíti.


(3)-(5) [2]


2-3. § [3]


II. Fejezet

A belterület és a külterület

4. §

(1) Kondorfa közigazgatási területe 21,6 km2, melyből a belterület 2,34 km2. A lakónépesség 100 %-ban belterületen, nagyrészt falusias lakóterületen él. A község önkormányzatának településfejlesztési koncepciója úgy rendelkezik, hogy a rendezési terv eszközrendszere a táji védelmet nem sértve- a korábbinál nagyobb kedvezménnyel segítse a lakhatási körülményeket. Az építési feltételek adjanak lehetőséget a környező községekből, távolabbi vidékekről való letelepülésre.


(2) Belterületbe vonást nem határozott meg a Képviselő Testület. A szabályozási terv és a HÉSZ a belterületbe vonásra javasolt területeket külterületen lehatárolt beépítésre szánt övezeteken biztosítja, miután Kondorfa külterülete az Őrségi Tájvédelmi Körzet része és az belterületbe vonással nem csökkenthető.



III. Fejezet

Építési előírások a beépítésre szánt és a beépítésre nem szánt területekre

5. § [4]

(1) A község igazgatási területe levegőtisztasági szempontból védett I. kategóriájú.


(2) Zajvédelmi szempontból a község igazgatási területe fokozottan védett.”


6. § [5]

(1) Az építési övezetekre vonatkozó telekalakítási és beépítési előírásokat az 1-24. melléklet tartalmazza.


(2) A különleges terület övezetei:

a) temető területe (TE-1),

b) rekultiválandó szilárd hulladék lerakó helyek (Rs).


(3) Ha az egyedi telek területe a belterületen az övezetre előírt legkisebb telekterületet 25 %-nál jobban meghaladja, a beépítési % számításánál a 25 % feletti telektöbbletet figyelmen kívül kell hagyni.


(4) A lakó és üdülőtelek terepszint alatti építményeinek alapterülete a telekre vonatkozó beépítési % szerint számított értéknek legfeljebb kétszerese lehet.


(5) Az építési övezetekben elhelyezett épületek tömege és anyaghasználata tükrözze az épület (építmény) funkcióját, illeszkedjen a kialakult épített és természeti környezethez.


(6) A lakóterületeken az építési teleknek az épület elhelyezésére szolgáló, a telek közterületi határvonala felé eső 15,0 méteres mélységű területrészen, az övezeti előírás szerint egyébként megengedett különálló árnyékszék, állattartó épület, állatkifutó, trágyatároló, komposztáló, siló, valamint ömlesztett anyag-, folyadék- és gáztároló melléképítmény – a terepszint alatti fedett kialakítású kivételével – nem helyezhető el.


7. § [6]

(1) A szerkezeti terv a beépítésre nem szánt területen belül a következő területfelhasználási egységeket határolja le

a) a közlekedési és közműterület,

b) a zöldterület,

c) az erdőterület,

d) a mezőgazdasági terület és

e) vízgazdálkodással összefüggő terület.


(2) Általános közlekedési és közműterület (K) a vasúti és légi közlekedést kivéve a közlekedés további céljára kijelölt terület, melyen a közforgalmú vasutak, a légi közlekedés építményeit kivéve az OTÉK szerinti építmények helyezhetők el. Az elhelyezhető építmények által elfoglalt terület a telekterület 2 %-át, és magasságuk a 4,5 m-t nem haladhatja meg.


(3) Közparkok céljára kijelölt terület, állandóan növényzettel fedett közterület (KP).


(4) Az erdőterület:

a) egészségügyi – szociális – turisztikai rendeltetésű erdőterület (Et), amely elsődlegesen egészségügyi, szociális, turisztikai rendeltetésű erdőhasználat céljára szolgál. A 100000 m2-t meg nem haladó területnagyságú telken épület nem helyezhető el.

b) gazdasági rendeltetésű erdőterület €, amely esetében a 100000 m2-t meghaladó területnagyságú telken az erdő rendeltetésének megfelelő építmények helyezhetők el. Az építmények magassága nem haladhatja meg a 4,5 m-t.


(5) A mezőgazdasági terület:

a) általános mezőgazdasági terület (M), amely a növénytermesztés és az állattenyésztés, továbbá az azokkal kapcsolatos termékfeldolgozás és tárolás építményei elhelyezése céljára szolgáló terület.

b) mezőgazdasági gyepterület (GY), amely olyan szántóföldi művelésre nem alkalmas terület, amely takarmányozási, legeltetési célt szolgál, és a művelés épület építését nem igényli.


(6) A vízgazdálkodással összefüggő terület (VT):

a) VT-1 (Lugos-patak) övezetben az ivóvízellátást és a vízkárelhárítást szolgáló épület helyezhető el.

b) VT-2 (víztározó) övezetben csak az OTÉK szerinti építmény helyezhető el.

c) VT-3 (vízbeszerzési terület) övezetben elhelyezhető épület által elfoglalt terület a telekterület 20 %-át, magassága a 4 m-t nem haladhatja meg.

A parti sáv mérete egységesen 6,0 méter.



IV. Fejezet

A kialakult helyzetre vonatkozó előírások

8. § [7]

(1) Az építési övezeti előírásoktól eltérően kialakult telekméreteket, telekhasználatot, vagy megvalósult épületet illetőleg bármely más, a követelményeknek meg nem felelő övezeti tényező, ha az jogszerűen vagy jóhiszeműen valósult meg a HÉSZ hatályba lépését megelőzően, továbbá ha annak megvalósítása érvényes építési engedély alapján folyamatban van, kialakultnak kell tekinteni. A kialakult, az előírásoknak meg nem felelő állapot fenntartható és folytatható.


(2) Ha a beépítettség mértéke magasabb a megengedettnél, és ha az eltérés a korábbi előírások szerint alakult ki, akkor a telken a meglévő épület felújítható, de sem a beépítettség, sem az épület(ek) szintterülete, homlokzatmagassága nem növelhető. A tetőtér beépíthető, ezáltal a homlokzatmagasság és a beépítettség megtartása mellett a szintterület növelése megengedhető). Ha az épület lebontásra kerül, a telket beépítetlen teleknek kell tekinteni és a HÉSZ előírásait kell alkalmazni.


(3) Ha a jelenlegi homlokzatmagassága nem felel meg az építési övezeti előírásoknak, a meglévő épület csak úgy bővíthető, ha annak homlokzatmagassága nem növekszik, és a telekre vonatkozó építési övezet egyéb előírásai betarthatók. Ha a meglévő épület lebontásra kerül, a telket beépítetlen teleknek kell tekinteni és a rá vonatkozó övezet homlokzati előírásait érvényesíteni kell.


(4) A HÉSZ hatálybalépését megelőzően kialakult telek építési teleknek minősül akkor is, ha a telek mérete az övezeti előírásoknak nem felel meg, feltéve ha építmény az OTÉK rendelkezései szerint a telken elhelyezhető.



V. Fejezet

A települési értékvédelem előírásai

9. §

Az országos objektum és területi védelem

(1) 1997. évi LIV. törvény a műemlékvédelemről előírásait be kell tartani.


(2) A település igazgatási területén országosan kiemelt védelemben lévő épület: nincs.


(3) [8] A település igazgatási területén helyi jelentőségű védelemben lévő épületek (H)

     Fővég: 938 hrsz., 1049 hrsz., 898 hrsz., 806 hrsz.,

     Alvég: 566 hrsz., 676 hrsz., 661 hrsz., 664 hrsz., 274 hrsz., 1339 hrsz., 1300 hrsz., 1268 hrsz., 126 hrsz.


(4) [9]



VI. Fejezet

A természetvédelem előírásai

10. §

Országos védelem alatt álló táj- és természetvédelmi területek

(1) A 4/78 OKHT. sz. határozat az Őrséget tájvédelmi körzetté nyilvánította, melybe Kondorfa teljes igazgatási területéből a külterület bele tartozik. Ezért az 1996. évi LIII. törvény a természetvédelemről előírásait be kell tartani.


(2) A területeken bármilyen gazdasági tevékenység, építmények elhelyezése csak a természetvédelmi hatóság hozzájárulásával történhet.


11. §

A helyi védelemben részesülő természeti értékek:

Az övezetekre a község táj- és természet helyi védelméről szóló rendeletet kell alkalmazni.


12. §

Tűzvédelem

(1) A helyi tűzvédelemről a község önkéntes tűzoltóegyesülete gondoskodik.


(2) Az éjjel-nappali tűzjelzés lehetősége a nyilvános telefonállomásokról biztosított.


(3) Az újonnan parcellázott területeken a tűzivíznyerésről az önkormányzat gondoskodik.


(4) Az épületek közötti tűztávolság és a legkisebb távolság biztosításáról az épületek építésének engedélyezésekor gondoskodni kell.


(5) Az új építési területeken biztosítani kell a tűzoltógépjárművek számára az akadálytalan közlekedést.



VII. Fejezet

Egyéb rendelkezések

13. §

Közlekedési létesítmények

(1) A közutak osztályba sorolása


Az út megnevezése

Átlagos szélesség

Tervezési osztály

Környezeti körülmény

Külterület




07453 Őriszentpéter-Rönök összekötőút

6,01

K.II.b.

A

Belterület




07453 Őriszentpéter-Rönök összekötőút

6,01

B.III.a.

B

gyűjtőút

6,01

B.III.a.

B

az összes többi lakóút

6,01

B.III.a.

50-30


(2) Az utak szabályozási szélessége:

7453 összekötő út: szabályozási szélessége külterületen 22,0 méter, belterületen 12,0 méter. Azon az átkelési szakaszon ahol az OTÉK szerinti szabályozási szélesség nem biztosítható az úthasználatból eredő károkkal a Közútkezelő nem terhelhető.

A temető előtti területen parkoló létesül.


(3) A szabályozási szélességen belül csak a közút létesítményei és berendezései, közművek létesíthető, illetve növényzet telepíthető. Egyéb létesítmények közterület-szabályozási előírások alapján helyezhetők el.


(4) Az egyes közlekedési létesítmények védőterületeit az OTÉK 36. § (6) bekezdése szabályozza.


(5) A községen átmenő 7453 sz. összekötő út forgalomszámolási adatai:

536 jármű/nap ill.

634 egység/nap nagyságrendű volt.


14. §

Közművek általános előírásai

(1) Új útépítésnél, útrekonstrukciónál a tervezett közművek egyidejű kiépítéséről, a csapadékvízek elvezetéséről és a meglévő közművek szükséges egyidejű rekonstrukciójáról gondoskodni kell.


(2) A közművezetékek telepítésénél (átépítéskor és új vezetékek létesítéskor) a gazdaságos területhasználatra figyelmet kell fordítani. Utak alatt bármely közmű építését a távlati összes közmű elhelyezési lehetőségét biztosítva kell megvalósítani. A közművek elrendezésénél az utcák fásítási igényét is figyelembe kell venni.


(3) Közművezetékek, járulékos közműlétesítmények elhelyezésénél a városképi megjelenítésre, a környezetvédelmi (zaj, rezgés, szag) és az esztétikai követelmények betartására is figyelemmel kell lenni.


(4) Mindennemű építési tevékenységnél a meglévő és megmaradó közművezeték vagy közműlétesítmények védelméről gondoskodni kell.


Közművek ágazatonkénti előírásai

15. § [10]

(1) Távközlési hálózatokat lehetőleg földbe fektetve, vagy alépítménybe helyezve szabad létesíteni.


(2) A vízfolyások természetes ártéri növényállománya helyi értékvédelemben részesül. A vízfolyások vízmedrének területén belül és a vízmedrével érintkező földrészleteken tájidegen örökzöldet telepíteni nem szabad.


(3) A tervezett épületek alaprajzi kialakításánál alkalmazkodni kell a meglévő utcai sorfákhoz. Hiányos fasor esetén a pótlás lehetőségét biztosítani kell.


16. §

Általános környezetvédelmi előírások

(1) [11]


(2) A település igazgatási területén, ahol állattartó telepek létesítése és üzemeltetése a vonatkozó szabályozás szerint lehetséges, csak olyan állattartó telepet szabad üzemeltetni, ahol a keletkező trágya kezelése, ártalmatlanítása megoldott.


(3)-(4) [12]


(5) Külszíni anyagnyerő hely, bánya területét az anyagnyerés megszüntetése után a tulajdonos, üzemeltető a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően köteles újrahasznosításra előkészíteni.


(6) Vízfolyások, csatornák, vízelvezető árkok, védgátak folyamatos karbantartásáról, tisztításáról a kezelő, üzemeltető köteles gondoskodni.


(7) A talaj és felszíni, ill. felszín alatti vizek védelme érdekében veszélyes hulladékot, növényvédő szert, műtrágyát, útsózási anyagot csak fedett, szivárgásmentes, vízzáró szigetelésű, zárt tárolóban szabad elhelyezni.


(8) Külterületen a telek tulajdonosa köteles gondoskodni a keletkező szennyvíz, trágya, kommunális hulladék és egyéb hulladék ártalommentes átmeneti tárolásáról és a kijelölt telepekre szállításáról.


(9) Élővízfolyásokba, csapadékcsatornákba, felhagyott kutakba bármely hulladékot, szennyvizet vezetni tilos, a meglévő szennyvízbekötéseket a jelen rendelet hatályba lépését követő egy éven belül meg kell szüntetni.


(10) [13] A talaj- és talajvíz védelme érdekében kommunális szennyvíz belterületen csak közcsatornába, annak kiépítéséig zárt tárolóba vezethető. Külterületen, ha a szennyvíz közcsatornába nem vezethető, csak zárt szennyvíztároló vagy egyedi szennyvíztisztító berendezés létesíthető.


(11) [14]


(12) Az építési törmeléket, valamint a kikerülő föld-felesleges a kommunális hulladéktól elkülönítve kell deponálni.



Vegyes és záró rendelkezések

17. §

E rendelet a kihirdetése napján lép hatályba. Rendelkezéseit az I. fokú határozattal el nem bírált, folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell.


18. § [15]


1. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [16]



A

B

1

Jele:

FL-1

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 20 méter

mélysége 35 méter

területe: 1500 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(É-K) 5,0 méter előkert, magas tetős

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

20 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,3


2. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [17]



A

B

1

Jele:

FL-2

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ben meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 20 méter

mélysége 35 méter

területe: 750 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(É-K) 5,0 méter előkert, magas tető

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,4


3. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [18]



A

B

1

Jele:

FL-3

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

60 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14méter

mélysége 40 méter

területe: 750 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(É-K) 5,0 méter előkert, magas tető

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,4




4. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [19]



A

B

1

Jele:

FL-4

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14 méter

mélysége 40 méter

területe: 750 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(K) 5,0 méter előkert, magas tető

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,4


5. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [20]



A

B

1

Jele:

FL-5

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14 méter

mélysége 40 méter

területe: 750 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(NY) 5,0 méter előkert, magas tető

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,4




6. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [21]



A

B

1

Jele:

FL-6

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14 méter

mélysége 40 méter

területe: 1000 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(kialakult) 5,0 méter előkert, magas tető

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

25 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,3




7. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [22]



A

B

1

Jele:

FL-7

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 12 méter

mélysége 35 méter

területe: 500 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(kialakult) magas tető

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,4


8. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [23]



A

B

1

Jele:

FL-8

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14 méter

mélysége 30 méter

területe: 1000 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(É) magas tetős

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

25 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,3




9. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [24]



A

B

1

Jele:

FL-9

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14 méter

mélysége 35 méter

területe: 750 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(kialakult) magas tető

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,4




10. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [25]



A

B

1

Jele:

FL-10

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14 méter

mélysége 40 méter

területe: 750 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(É), 5,0 méter előkert, magas tetős

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,4


11. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [26]



A

B

1

Jele:

FL-11

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14 méter

mélysége 30 méter

területe: 1000 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(É), előkert 5,0 m, magas tetős

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

25 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,3




12. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [27]



A

B

1

Jele:

FL-12

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 20 méter

mélysége 40 méter

területe: 1500 m2

10

A beépítési mód

szabadonálló,  magas tetős, 5,0 m előkert

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

15 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,3




13. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [28]



A

B

1

Jele:

FL-13

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 30 méter

mélysége 40 méter

területe: 1500 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(kialakult) magas tetős, 5,0 m előkert

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

25 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,3


14. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [29]



A

B

1

Jele:

FL-14

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 30 méter

mélysége 30 méter

területe: 1000 m2

10

A beépítési mód

szabadonálló, magas tetős, 5,0 előkert

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

25 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,3




15. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [30]



A

B

1

Jele:

FL-15

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14 méter

mélysége 40 méter

területe: 1000 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló(kialakult) 5,0 m előkert, magas tetős

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

25 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,3




16. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [31]



A

B

1

Jele:

FL-16

2

Megengedett használat

a) legfeljebb egy lakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,

c) szálláshely szolgáltató épület,

d) helyi igazgatási, egyházi, oktatási, szociális, egészségügyi épület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari műhely,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb két lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet, mező-, erdőgazdasági (üzemi) építmény,

d) üzemanyag töltő,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) kultúrház, mozi,

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

65 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 20 méter

mélysége 50 méter

területe: 1000 m2

10

A beépítési mód

szabadonálló, 5,0 m előkert, magas tetős

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

25 %

12

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,3


17. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [32]



A

B

1

Jele:

TV-1

2

Megengedett használat

a) többlakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó, szálláshely szolgáltató épület,

c)egyéb közösségi szórakoztató épület, a terület azon részén, amelyben a gazdasági célú használat az elsődleges,

d) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari üzem, raktár,

e) tornacsarnok, edző-, fitness terem

f) templom, kolostor, konvent, szakiskola, könyvtár, szakrendelő,

g) helyi szintű igazgatási épület, orvosi szakrendelő, idősek otthona

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) nem zavaró hatású gazdasági építmény

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet

4

Nem valósítható meg

a) műanyag feldolgozás

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű

c) melléképítmény

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Teljes közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

30 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 12 méter

mélysége 35 méter

területe: 500 m2

10

A beépítési mód

oldalhatáronálló (kialakult), magas tetős

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

12

A megengedett építménymagasság:

6,0 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,4




18. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [33]



A

B

1

Jele:

TV-2

2

Megengedett használat

a) többlakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó, szálláshely szolgáltató épület,

c)egyéb közösségi szórakoztató épület, a terület azon részén, amelyben a gazdasági célú használat az elsődleges,

d) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari üzem, raktár,

e) tornacsarnok, edző-, fitness terem

f) templom, kolostor, konvent, szakiskola, könyvtár, szakrendelő,

g) helyi szintű igazgatási épület, orvosi szakrendelő, idősek otthona

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) nem zavaró hatású gazdasági építmény

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) termelő kertészet

4

Nem valósítható meg

a) műanyag feldolgozás

b) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű

c) melléképítmény

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Teljes közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

30 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 14 méter

mélysége 40 méter

területe: 750 m2

10

A beépítési mód

szabadonálló, magas tetős, 5,0 m előkert

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

12

A megengedett építménymagasság:

6,0 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,4


19. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [34]



A

B

1

Jele:

KG-1

2

Megengedett használat

a) nem jelentős zavaró hatású gazdasági tevékenységi célú

b) a tulajdonos, a használó, és a személyzet céljára szolgálati lakások

c) áruház, üzlet, kisvendéglő,

d) igazgatási, egyéb irodaépület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari üzem, raktár,

f) tornacsarnok, edző-, fitness terem,


3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) kultúrház, mozi, színház,

b) egyházi, oktatási, egészségügyi, szociális épület,

c) tűzoltóság, rendőrörs,

d) parkolóház,

e) üzemanyag töltő

4

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Teljes közművesítettség

5

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

6

A zöldfelület legkisebb mértéke

40 %

7

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

8

A telek legkisebb:

szélessége: 30 m

mélysége 40 m

területe: 1500 m2

9

A beépítési mód

szabadonálló, magastetős

10

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

11

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

12

Szintterület sűrűség:

0,3




20. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [35]



A

B

1

Jele:

KG-2

2

Megengedett használat

a) nem jelentős zavaró hatású gazdasági tevékenységi célú

b) a tulajdonos, a használó, és a személyzet céljára szolgálati lakások

c) áruház, üzlet, kisvendéglő,

d) igazgatási, egyéb irodaépület,

e) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású kézműipari üzem, raktár,

f) tornacsarnok, edző-, fitness terem


3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) kultúrház, mozi, színház,

b) egyházi, oktatási, egészségügyi, szociális épület,

c) tűzoltóság, rendőrörs,

d) parkolóház,

e) üzemanyag töltő

4

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Teljes közművesítettség

5

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

6

A zöldfelület legkisebb mértéke

40 %

7

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

8

A telek legkisebb:

szélessége: 60 m

mélysége 80 m

területe: 3000 m2

9

A beépítési mód

szabadonálló, magastetős

10

A beépítettség legnagyobb mértéke:

30 %

11

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter

12

Szintterület sűrűség:

0,3


21. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [36]



A

B

1

Jele:

MG-1

2

Megengedett használat

mezőgazdasági termelést szolgáló építmények az OTÉK figyelembe vételével


3

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Legalább részleges közművesítettség

4

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

5

A zöldfelület legkisebb mértéke

40 %

6

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

7

A telek legkisebb:

szélessége: 60 m

mélysége 60 m

területe: 6000 m2

8

A beépítési mód

szabadonálló, előkert betartása nélkül, OTÉK szerint

9

A beépítettség legnagyobb mértéke:

10 %

10

A megengedett építménymagasság:

4,5 méter




22. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [37]



A

B

1

Jele:

ÜÜ-1

2

Megengedett használat

a) több üdülőegységet tartalmazó üdülőépület,

b) a személyzet szállásépülete,

c) a helyi lakosság ellátását szolgáló üzlet, kisvendéglő,

d) hosszabb tartózkodásra szolgáló üdülőtáborok, kempingek,

3

Kivételesen elhelyezhető, az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb hat lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs,

c) szálloda,

d) mozi,

e) sportépítmény

4

Nem valósítható meg

a) állattartó épület, melléképítmény

b) terepszint feletti folyadék-, és gáztároló építmény,

c) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító jármű számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Teljes közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

7

A zöldfelület legkisebb mértéke

60 %

8

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

9

A telek legkisebb:

szélessége: 12,00 méter

mélysége 30,00 méter

területe: 1500 m2

10

A beépítési mód

szabadonálló, magas tetős, 20 m előkert megtartásával

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

10 %

12

A megengedett építménymagasság:

6,0 méter

13

Szintterület sűrűség:

0,6


23. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [38]



A

B

1

Jele:

ÜÜ-2

2

Megengedett használat

a) több üdülőegységet tartalmazó üdülőépület

b) a személyzet szállásépülete,

c) a helyi lakosság ellátását szolgáló üzlet, kisvendéglő,

d) hosszabb tartózkodásra szolgáló üdülőtáborok, kempingek,

3

Kivételesen elhelyezhető

az OTÉK figyelembe vételével.

a) legfeljebb hat lakásos lakóépület,

b) a helyi lakosság közbiztonságát szolgáló tűzoltóság, rendőrörs

c) szálloda,

d) mozi

e) sportépítmény,

4

Nem valósítható meg

a) állattartó épület, melléképítmény

b) terepszint feleteti folyadék-, és gáztároló építmény,

c) a 3,5 tonna önsúlynál nehezebb, vagy az ilyeneket szállító járművek számára önálló parkolóhely, garázs

5

A közművesítettségre vonatkozó előírások

Részleges közművesítettség

6

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100%-át a telken belül kell biztosítani.

7

A zöldfelület legkisebb

60,00%

8

A megengedett határértékek

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett 1. kategóriájú

9

A telek legkisebb

szélesség: 12,00 méter

mélység: 30,00 méter

terület: 1500 m2

10

A beépítési mód

Szabadonálló, magas tetős, 10 m előkert megtartásával

11

A beépítettség legnagyobb mértéke:

20,00%

12

A megengedett építménymagasság

6,0 méter

13

Szintterület sűrűség

0,6

14.

Egyéb kikötés

Építési engedély csak az környezetvédelmi állapotfelmérést követő intézkedések megtétele  után adható ki.



24. melléklet a 3/2000. (VII. 11.) önkormányzati rendelethez [39]



A

B

1

Jele:

KP-1

2

Megengedett használat

pihenést és testedzést szolgáló építmény (sétaút, pihenőhely, gyermek játszótér, stb.) vendéglátó épület, a terület fenntartásához szükséges épület, beleértve a szomszédos tározó tó szolgáltató létesítményeit is.

3

A közművesítettségre vonatkozó előírások

 részleges közművesítettség

4

Személygépkocsi várakozás és tárolás

Az OTÉK-ban meghatározott jármű elhelyezési igény 100 %-át a telken belül kell kielégíteni.

5

A zöldfelület legkisebb mértéke

95 %

6

A megengedett szennyezettségi határértékek:

a) a zaj elleni védelem előírásai: 50/40 DB

b) a levegőtisztaság-védelem előírásai: védett I. kategóriájú

7

A telek legkisebb:

szélessége: 20 m

mélysége 100 m

területe: 2000 m2

8

A beépítési mód

szabadonálló

9

A beépítettség legnagyobb mértéke:

2 %

10

A megengedett építménymagasság:

3,0 méter

11

Szintterület sűrűség:

0,1


[1]

Módosította a 6/2009. (IV. 21.) önkormányzati rendelet 1. § (1) bekezdése, hatályos 2009.04.21-től; hatályon kívül helyezte a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 2. § a) pontja, hatálytalan 2016.12.05-től.

[2]

Hatályon kívül helyezte a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 2. § a) pontja, hatálytalan 2016.12.05-től.

[3]

Hatályon kívül helyezte a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 2. § b) pontja, hatálytalan 2016.12.05-től.

[4]

Módosította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (1) bekezdése, hatályos 2016.12.05-től.

[5]

Módosította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (2) bekezdése, hatályos 2016.12.05-től.

[6]

Módosította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (3) bekezdése, hatályos 2016.12.05-től.

[7]

Módosította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (4) bekezdése, hatályos 2016.12.05-től.

[8]

Módosította a 14/2009. (X. 27.) önkormányzati rendelet 1. §-a, hatályos 2009.10.27-től.

[9]

Hatályon kívül helyezte a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 2. § d) pontja, hatálytalan 2016.12.05-től.

[10]

Módosította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (5) bekezdése, hatályos 2016.12.05-től.

[11]

Hatályon kívül helyezte a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 2. § e) pontja, hatálytalan 2016.12.05-től.

[12]

Hatályon kívül helyezte a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 2. § e) pontja, hatálytalan 2016.12.05-től.

[13]

Módosította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (6) bekezdése, hatályos 2016.12.05-től.

[14]

Hatályon kívül helyezte a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 2. § e) pontja, hatálytalan 2016.12.05-től.

[15]

Megállapította a 9/2001. (VII. 26.) önkormányzati rendelet 1. §-a; hatályon kívül helyezte a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 2. § f) pontja, hatálytalan 2016.12.05-től.

[16]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 1. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[17]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 2. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[18]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 3. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[19]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 4. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[20]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 5. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[21]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 6. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[22]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 7. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[23]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 8. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[24]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 9. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[25]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 10. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[26]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 11. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[27]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 12. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[28]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 13. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[29]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 14. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[30]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 15. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[31]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 16. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[32]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 17. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[33]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 18. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[34]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 19. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[35]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 20. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[36]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 21. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[37]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 22. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[38]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 23. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.

[39]

Megállapította a10/2016. (XII. 2.) önkormányzati rendelet 1. § (7) bekezdése és 24. melléklete, hatályos 2016.12.05-től.