Olaszfa Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2020.(II.28) önkormányzati rendelete

az önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról

Hatályos: 2023. 12. 04

Olaszfa Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2020.(II.28) önkormányzati rendelete

az önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról

2023.12.04.

Olaszfa Község Önkormányzatának Képviselő-testülete Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés d. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva az alábbi rendeletet alkotja:

I. Fejezet

Általános rendelkezések

1.  § (1) Az önkormányzat hivatalos megnevezése:Olaszfa Község Önkormányzata (a továbbiakban: önkormányzat)

(2) Az önkormányzat székhelye: 9824. Olaszfa, Ady u. 15.

(3) Az önkormányzati jogok gyakorlására feljogosított szervezet: Olaszfa Község Önkormányzatának Képviselő-testülete (a továbbiakban: képviselő-testület).

(4) Az önkormányzat hivatala: Győrvári Közös Önkormányzati Hivatal, székhelye: 9821. Győrvár, Balogh Ádám u. 85. (továbbiakban: Hivatal).

(5) Az önkormányzat jelképei: a címer, és a zászló.

(6) Az önkormányzat jelképeit és azok használatának rendjét a képviselő-testület külön rendeletben állapítja meg.

II. Fejezet

A KÉPVISELŐ-TESTÜLET FELADAT ÉS HATÁSKÖRE

2.  § (1) Az önkormányzat ellátja a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvényben (a továbbiakban: Mötv.) meghatározott feladatokat, saját hatáskörében dönti el a feladatok ellátási módját.

(2) Az önkormányzat által ellátandó alaptevékenységeket a kormányzati funkciókat az 1. melléklet tartalmazza.

(3) Az önkormányzat önként vállalja az alábbi feladatok ellátását: civil szervezetek támogatása

(4) A képviselő-testület által átruházott hatáskörök felsorolását a 2. melléklet tartalmazza.

(5) A polgármester és a jegyző az átruházott hatáskörökben hozott döntésekről – eltérő rendelkezés hiányában – a képviselő-testület soron következő ülésén beszámolni köteles.

III. Fejezet

A KÉPVISELŐ-TESTÜLET MŰKÖDÉSE

A képviselő-testület ülése

3.  § (1) A képviselő-testület munkáját rendes és rendkívüli ülés keretében végzi.

(2) A képviselő-testület szükség szerint, de évente legalább 6 ülést tart.

(3) A képviselő-testület rendes ülését a polgármester, akadályoztatása esetén az alpolgármester hívja össze az önkormányzat székhelyére. Amennyiben a tárgyalandó napirend, vagy egyéb körülmény indokolja a képviselő-testület ülése a székhelyén kívül máshol is összehívható.

(4) A polgármesteri és az alpolgármesteri tisztség egyidejű betöltetlensége, illetőleg tartós akadályoztatásuk esetén a korelnök hívja össze az ülést.

4.  § A képviselő-testület ülésére tanácskozási joggal meg kell hívni:

a) a napirend előadóját,

b) akinek meghívását a polgármester és a testület indokoltnak tartja,

c) önszerveződő közösségek tevékenységi körük szerint: Olaszfa Községért Közalapítvány, Szívügyünk Olaszfa Egyesület, Olaszfai Polgárőr Egyesület,

5.  § (1) A képviselő-testületi ülés meghívóját, illetve az egyes napirendi pontokhoz kapcsolódó előterjesztéseket a képviselőknek, a tanácskozási joggal meghívottaknak olyan időpontban kell megküldeni, hogy azok azt az ülés előtt legalább három nappal megkapják. Az ülés meghívója és az egyes napirendi pontokhoz kapcsolódó előterjesztések elsősorban elektronikus úton, a képviselő kérésre nyomtatott formában kerül kiküldésre.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően – halasztást nem tűrő esetben – a képviselő-testület rendkívüli ülést tart. A rendkívüli ülés szóban vagy telefonon is összehívható. A sürgősség okát azonban a meghívottal mindenképpen közölni kell.

(3) Az ülés meghívóját – a kézbesítéssel egyidejűleg – az önkormányzat hirdetőtábláin ki kell függeszteni.

6.  § (1) A képviselő-testület évente egy alkalommal közmeghallgatást tart.

(2) A közmeghallgatást, igénylő napirendeket tárgyaló ülések időpontját, helyét legalább 5 nappal a közmeghallgatás előtt a meghívó hirdetőtábláira történő elhelyezésével nyilvánosságra kell hozni.

7.  § (1)1 A képviselő-testület ülését a polgármester, távollétében a képviselő-testület tagjaiból választott alpolgármester vezeti. Együttes akadályoztatásuk, a tisztség egyidejű betöltetlensége ., vagy érintettségük esetén a képviselő-testület ülését a korelnök vezeti.

(2) Az ülésen megjelent állampolgárok az ülésteremben részükre kijelölt helyet foglalhatják el.

(3) A képviselő-testület tagjai – az ülés megkezdése előtt – jelenléti ívet írnak alá.

(4) Határozatképtelenség esetén a képviselő-testületi ülést 5 napon belül ismételten össze kell hívni. Az összehívás írásban, új meghívó kiküldésével történik.

Napirend előtti témák és a napirend

8.  § (1) A képviselő-testület két ülése közötti időszak fontosabb eseményeiről szóló tájékoztatót a testület a napirend előtti témák között – vita nélkül – tudomásul veszi, valamint dönt a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról szóló beszámolók, illetőleg az átruházott hatáskörben hozott intézkedések elfogadásáról.

(2) A képviselők az ülésen – a napirendi pont jóváhagyását megelőzően – halaszthatatlan esetben tehetnek új napirendi pontra vonatkozó, illetőleg a meghívóban szereplő napirendi pontot tartalmilag módosító javaslatot. A képviselő-testület vita nélkül, egyszerű szótöbbséggel dönt.

(3) A képviselő-testület az ülés napirendjéről vita nélkül, egyszerű szótöbbséggel határoz.

(4) Napirendi pont tárgyalásának elhalasztására az előterjesztő vagy bármely képviselő-testületi tag indoklással ellátott javaslatot tehet. A képviselő-testület az indítványról vita nélkül, egyszerű szótöbbséggel dönt.

A napirendek vitája, döntéshozatal, határozatok nyilvántartása

9.  § (1) A polgármester a napirendek sorrendjében minden előterjesztés felett külön-külön nyit vitát, amelynek során:

a) az előterjesztő a napirendhez a vita előtt szóbeli kiegészítést tehet.

b) az előterjesztőhöz a képviselő-testület tagjai és a tanácskozási joggal résztvevők kérdéseket intézhetnek, amelyekre az előterjesztő köteles választ adni.

c) Vita során az ülés vezetője valamennyi félnek köteles biztosítani egyszeri alkalommal a viszontválasz lehetőségét.

(2) A képviselő-testület tagjai a vita lezárásáig bármely előterjesztéshez módosító indítványt nyújthatnak be a képviselő-testülethez.

(3) Az előterjesztő – figyelemmel a vitában elhangzottakra – az előterjesztésben szereplő javaslatot, illetve a módosító javaslatot benyújtó javaslatát a vita bezárásáig megváltoztathatja, vagy azt a szavazás megkezdéséig visszavonhatja.

10.  § (1) A polgármester a vitát akkor zárja le, ha a napirendi ponthoz több felszólaló nincs, vagy a képviselő-testület – egyszerű szótöbbséggel – a polgármester javaslatára a vita folytatását szükségtelennek tartja.

(2) A vita lezárására, a hozzászólások időtartamának a korlátozására a testület bármely tagja javaslatot tehet. A javaslatról a testület vita nélkül határoz.

(3) A vita bármelyik szakaszában, illetve annak lezárása után, a jegyző a törvénysértést jelzi a képviselő-testületnek.

(4) Bármelyik képviselő, illetve a napirendi pont előadója a szavazás megkezdéséig javasolhatja a téma napirendről történő levételét. A javaslatról a képviselő-testület vita nélkül, egyszerű többséggel dönt.

A tanácskozás rendjének fenntartása

11.  § (1) A levezető elnök gondoskodik a tanácskozás rendjének a fenntartásáról, ennek során:

a) figyelmezteti azt a hozzászólót, aki eltér a tárgyalt napirendi ponttól, valamint a tanácskozáshoz nem illő, sértő kifejezéseket használ, aki a képviselő-testület tagjához méltatlan magatartást tanúsít;

b) rendreutasítja azt a személyt, aki a tanácskozás rendjét megzavarja;

c) ismétlődő rendzavarás esetén a terem elhagyására kötelezi a rendbontót;

d) tartós rendzavarás, állandó lárma, vagy a tanácskozást lehetetlenné tevő egyéb körülmény esetén a levezető elnök az ülést felfüggesztheti, vagy az ülést berekesztve a még meg nem tárgyalt napirendi pontokat a soron következő ülésre elnapolja, vagy rendkívüli ülést hív össze.

(2) A levezető elnöknek a rendfenntartás érdekében tett intézkedései ellen felszólalni, azokat visszautasítani, velük vitába szállni nem lehet.

Nyílt szavazás

12.  § (1) A nyílt szavazás kézfelemeléssel történik.

(2) Az ülés elnöke a vita lezárása után az elhangzás sorrendjében először a módosító indítványokat, majd az eredeti javaslatot teszi fel szavazásra. Először az „igen” szerinti válaszra majd a „nem” és a „tartózkodom” szavazatokra kér szavazást.

(3) Az ülés elnöke megállapítja és kihirdeti a javaslat mellett, majd az ellene szavazók, illetve a tartózkodók számát.

(4) Szavazategyenlőség esetén a szavazást ugyanazon az ülésen meg kell ismételni.

(5) Ismételt szavazategyenlőség esetén a képviselő-testület a következő ülésen határoz.

Név szerinti szavazás

13.  § (1) Név szerinti szavazást a képviselő-testület egyszerű szótöbbséggel, Mötv.-ben meghatározott ügyek kivételével bármely ügyben elrendelhet.

(2) Név szerinti szavazás esetén a polgármester felolvassa a képviselő-testületi tagok névsorát, a képviselő válaszát „igen”-nel vagy „nem”-mel illetve „tartózkodom”-mal adja meg.

(3) A név szerinti szavazásról külön jegyzőkönyvet kell készíteni, amelyet hitelesítve a képviselő-testületi ülés jegyzőkönyvéhez kell csatolni.

(4) A szavazás eredményét a levezető elnök állapítja meg, illetőleg – a szavazatok téves összeszámlálása miatti panasz esetén – elrendeli a szavazás megismétlését.

Titkos szavazás

14.  § (1) Titkos szavazásra a képviselő-testület jelenlévő tagjainak több mint a fele tehet javaslatot. Titkos szavazás tartásáról a képviselő-testület vita nélkül, egyszerű szótöbbséggel dönt.

(2) A titkos szavazás lefolytatása az Ügyrendi Bizottság feladata.

(3) A szavazás borítékba zárt szavazólapon és urna igénybevételével történik.

(4) A szavazólapon fel kell tüntetni a döntési javaslatot. A képviselők úgy szavaznak, hogy „igen”, „nem”, „tartózkodom” nyilatkozatot jelölnek meg, két egymást metsző vonallal.

(5) A titkos szavazás eredményét az Ügyrendi Bizottság állapítja meg. Összeszámolja a szavazatokat, megállapítja az érvényes és érvénytelen szavazatok számát és a szavazás eredményét. A szavazásról jegyzőkönyvet készít, amit a bizottság tagjai és a jegyzőkönyvvezető ír alá. A titkos szavazásról felvett jegyzőkönyv az ülés jegyzőkönyvének melléklete.

(6) A titkos szavazásról készült jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell:

a) a szavazás helyét, napját, kezdetét és végét,

b) a szavazatszámláló bizottság tagjainak nevét és tisztségét,

c) a szavazás eredményét.

(7) A bizottság elnöke a jegyzőkönyv alapján kihirdeti a szavazás eredményét.

(8) A határozathozatal formájától függetlenül a szavazás végeredményét a polgármester állapítja meg és ismerteti a döntést.

A Képviselő-testület döntései

15.  § (1) A képviselő-testület tagjai a képviselő-testület ülésén határozat meghozatalát szóban, rendelet megalkotását írásban kezdeményezheti.

(2) Az egyedi és normatív határozatok, valamint a rendeletek megjelölésére külön jogszabályok rendelkezései az irányadóak.

(3) A képviselő-testület határozatait évenként folyamatos sorszámmal és évszámmal, valamint a kihirdetés dátumával (hónap, nap) kell ellátni a következők szerint: ...../...... (... ...) számú határozat

16.  § (1) Önkormányzati rendelet megalkotását kezdeményezheti:

a) a képviselő-testület tagja;

b) a polgármester, az alpolgármester; a jegyző;

c) a település társadalmi, érdekképviseleti és más civil szervezetek vezetői;

(2) A rendelet-tervezet képviselő-testület elé terjesztése és elfogadása: a jegyző (illetve más előterjesztő) az előkészítést és véleményezést követően a rendelet-tervezetet szóbeli, vagy írásos indokolással együtt a képviselő-testület elé terjeszti. Egyidejűleg tájékoztatja a testületet az előkészítés és véleményezés során felvetett, de a tervezetben nem szereplő kisebbségi javaslatokról is, utalva a mellőzés indokaira.

(3) A rendelet hiteles, végleges szövegét a jegyző szerkeszti meg.

(4) A képviselő-testület rendeleteit évenként folyamatos sorszámmal és évszámmal, valamint a kihirdetés dátumával (hónap, nap) kell ellátni a következő minta szerint:Olaszfa Község Önkormányzata Képviselő-testületének ...../..... (.....) önkormányzati rendelete, a rendelet tárgyának megjelölésével.

(5) Az önkormányzati rendeletek kihirdetése Olaszfa Község Önkormányzata – 9824 Olaszfa, Ady u. 15. - hirdetőtábláján kifüggesztéssel történik.

17.  § A képviselő-testület üléséről készített jegyzőkönyvhöz csatolni kell a meghívót, az előterjesztéseket, az elfogadott rendeleteket, határozati javaslatokat, a tárgyalt írásbeli anyagokat és a jelenléti ívet. A képviselő kérelmére az írásban benyújtott hozzászólását mellékelni kell a jegyzőkönyvhöz.

Képviselő személyes érintettsége

18.  § (1) A képviselő köteles a napirendi pont tárgyalása kezdetén bejelenteni személyes érintettségét.

(2) A személyes érintettségre vonatkozó bejelentési kötelezettség elmulasztásának jogkövetkezménye, hogy a tudomásra jutást követően a soron következő ülésen ismertetni kell.

(3) Ezt követően a képviselő-testület azt a döntést, melyben a személyesen érintett képviselő szavazott visszavonja és újra tárgyalja.

Képviselő kötelezettségszegése.

18/A.  § Az önkormányzati képviselő megállapított tiszteletdíját az Mötv-ben előírt kötelezettségeinek megszegése esetén a képviselő-testület legfeljebb 25 %-kal, maximum 12 havi időtartamra csökkentheti.

IV. Fejezet

A KÉPVISELŐ-TESTÜLET BIZOTTSÁGA

19.  § (1) A képviselő-testület tagjai sorából, 2 tagból és elnökből álló három fős Ügyrendi Bizottságot választ.

(2) Az Ügyrendi Bizottság feladatai:

a) Ellátja a képviselő-testület működésével kapcsolatos ügyrendi feladatokat, közreműködik a titkos szavazás lebonyolításában.

b) Döntésre előkészíti a képviselők összeférhetetlenségi és méltatlansági ügyeit; Az összeférhetetlenségi és méltányossági eljárással kapcsolatos ügyeket 5 napon belül vizsgálja.

c) Biztosítja a polgármester és az önkormányzati képviselők vagyonnyilatkozatának nyilvánosságát, megtekinthetőségét; Az erre irányuló kérelem beérkezésétől számított 5 napon belül biztosítja a nyilatkozat megtekintését.

d) Lefolytatja a vagyonnyilatkozattal továbbá a személyes érintettség bejelentésének elmulasztása miatt kezdeményezett eljárást. Az eljárás eredményéről tájékoztatja a soron következő ülésen a képviselő-testületet.

e) A bizottság ülését az elnök hívja össze és vezeti le.

f) A bizottságot össze kell hívni a polgármester vagy a bizottsági tagok több mint felének napirendi javaslatot tartalmazó indítványára illetve a képviselő-testület határozata alapján.

g) Az ügyrendi bizottság ülésére tanácskozási joggal meg kell hívni a polgármestert, alpolgármestert, jegyzőt, vagy akinek a meghívását a bizottság indokoltnak tart.

20.  § (1) A képviselő-testület valamely konkrét feladat ellátása érdekében ideiglenes bizottságot hozhat létre. Az ideiglenes bizottság létszámáról, feladat és hatásköréről valamint összetételéről a bizottságot létrehozó határozatban kell dönteni.

(2) Az ideiglenes bizottság a képviselő-testület által meghatározott feladat elvégzését, illetve mandátuma lejártát követően megszűnik.

V. Fejezet

A polgármester, alpolgármester, a jegyző

21.  § (1) A polgármester a megbízatását társadalmi megbízatásban látja el.

(2) Az alpolgármesterek száma 1 fő képviselő.

(3) Az alpolgármester feladatait társadalmi megbízatásban látja el.

22. § (1) A jegyző az Mötv. 81. § (3) bekezdésében meghatározott feladatokon túl - gondoskodik az önkormányzat működésével kapcsolatos feladatok ellátásáról.

(2) A jegyzői és az aljegyzői tisztség egyidejű betöltetlensége, illetve tartós akadályoztatásuk esetén - legfeljebb hat hónap időtartamra – a jegyzői referens, felsőfokú végzettségű köztisztviselő látja el a jegyzői feladatokat.

23.  § A képviselő-testület az Mötv. 84. §-ában foglalt feladatok ellátására Andrásfa, Győrvár, Bérbaltavár, Hegyhátszentpéter, Nagytilaj, Oszkó, Pácsony, Petőmihályfa, Püspökmolnári önkormányzataival megállapodás alapján Közös Önkormányzati Hivatalt hoz létre.

VI. Fejezet

A TÁRSULÁSOK

24.  § Az önkormányzat feladatainak hatékonyabb, célszerűbb és gazdaságosabb megoldása érdekében az alábbi társulásokban vesz részt:

a) Nyugat-Balaton és Zala folyó medence Nagytérség Települési Szilárd Hulladékai Kezelésének Korszerű Megoldására létrehozott Önkormányzati Társulás ( Zalaegerszeg)

b) Vasi Hegyhát Önkormányzati Társulás (Vasvár)

VII. Fejezet

Falugyűlés

25.  § (1) A képviselő-testület a lakosság, társadalmi szervezetek közvetlen tájékoztatása, a fontosabb döntések előkészítésébe való bevonása érdekében falugyűlést hívhat össze.

(2) A falugyűlésen elhangzottakról feljegyzést kell készíteni.

(3) A falugyűlést igénylő napirendeket tárgyaló ülések időpontját, helyét legalább 5 nappal a falugyűlés előtt a meghívó hirdetőtábláira történő elhelyezésével nyilvánosságra kell hozni.

VIII. Fejezet

A települési nemzetiségi önkormányzat testülete működési feltételeinek meghatározása

26.  § (1) Olaszfán 3 fős közvetlen módon választott Olaszfai Roma Nemzetiségi Önkormányzat (a továbbiakban: ORNÖ) működik.

(3) Az Önkormányzat az ORNÖ feladatellátásához, működéséhez szükséges tárgyi és személyi feltételeket, a Olaszfa, Ady u. 15. szám alatti önkormányzati ingatlan épületén belül biztosítja.

(4) Az RNÖ erre vonatkozó igénye esetén, a közcélú rendezvények – közmeghallgatás, lakossági fórum - megtartása érdekében az Önkormányzat a ORNÖ rendelkezésére bocsát ingyenesen, egy erre a célra alkalmas helyiséget.

(5) A hivatal ellátja az ORNÖ testületi üléseinek előkészítését, a testületi döntések és a tisztségviselők döntéseinek előkészítését és egyéb működéssel, gazdálkodással kapcsolatos nyilvántartási, iratkezelési feladatokat.

(6) Az ORNÖ ülésein az önkormányzat megbízásából és képviseletében a jegyző (akadályoztatása esetén a jegyző által megbízott (aljegyző, jegyzői referens) vesz részt és jelzi, amennyiben törvénysértést észlel.

IX. Fejezet

Záró rendelkezések

27.  § (1) E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

(2) E rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti Olaszfa Község Önkormányzata Képviselő-testületének a képviselő-testület Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 3/2015.(III.20.) önkormányzati rendelete.

1. melléklet a 3/2020. (II. 28.) önkormányzati rendelethez

Az önkormányzat kormányzati funkció

011130

Önkormányzatok és önkormányzati hivatalok jogalkotó és általános igazgatási tevékenysége

013320

Köztemető-fenntartás és – működtetés

041231

Rövid időtartamú közfoglalkoztatás

041232

Start-munka program - Téli közfoglalkoztatás

042233

Hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás

041236

Országos Közfoglalkoztatási Program

041237

Közfoglalkoztatási mintaprogram

045120

Út, autópálya építése

045160

Közutak, hidak, alagutak üzemeltetése, fenntartása

051030

Nem veszélyes (települési) hulladék vegyes (ömlesztett) begyűjtése, szállítása átrakása

052020

Szennyvíz gyűjtése, tisztítása, elhelyezése

052080

Szennyvízcsatorna építése, fenntartása, üzemeltetése

061030

Lakáshoz jutást segítő támogatások

063020

Víztermelés, -kezelés, -ellátás

064010

Közvilágítás

066010

Zöldterület-kezelés

066020

Város-, községgazdálkodási egyéb szolgáltatások

072111

Háziorvosi alapellátás

074011

Foglalkoztatás egészségügyi ellátás

082044

Könyvtári szolgáltatások

082092

Közművelődés-hagyományos közösségi kulturális értékek gondozása

082094

Közművelődés - kulturális alapú gazdaságfejlesztés

084031

Civil szervezetek működési támogatása

091140

Óvodai nevelés, ellátás működtetési feladati

094260

Hallgatói és oktatói ösztöndíjak, egyéb juttatások

101150

Betegséggel kapcsolatos pénzbeli ellátások, támogatások

104037

Intézményen kívüli gyermekétkeztetés

107051

Szociális étkeztetés szociális konyhán

107052

Házi segítségnyújtás

107055

Falugondnoki, tanyagondnoki szolgáltatás

107060

Egyéb szociális pénzbeli és természetbeni ellátások, támogatások

2. melléklet a 3/2020. (II. 28.) önkormányzati rendelethez

A Képviselő-testület által a polgármesterre átruházott hatáskörök

1. Közérdekű foglalkoztatással kapcsolatos feladatok ellátása;

2. Közfoglalkoztatással kapcsolatos feladatok ellátása

3. elrendeli az általa megállapított és jogosulatlanul felvett ellátás visszafizetését;

4. dönt a közterület használat iránt benyújtott kérelmekben.

5. a szociális rendelet szerint dönt a települési támogatás, rendkívüli települési támogatás, települési gyermekszületési támogatás, települési gyermeknevelési támogatás megállapítása, települési temetési támogatás megállapítása, elhunyt személy közköltségen történő eltemettetése, étkeztetés megállapítása és megszüntetése iránti ellátási ügyekben.

6. nyilatkozik a nem önkormányzati rendelettel alapított elővásárlási jogokkal kapcsolatban,

7. tulajdonosi nyilatkozatot tesz az önkormányzati vagyon megterhelésével nem járó ügyekben,

8. dönt a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvényben meghatározott közútkezelői feladatok ügyében.

Függelék 1 a 3/2020. (II. 28.) önkormányzati rendelethez

A Képviselő – testület tagjai:
Fekete Róbert polgármester
Jakabné Varga Ildikó alpolgármester
Beke Éva képviselő
Németh Károly képviselő
Babócs Ferenc képviselő

Függelék2 a 3/2020. (II. 28.) önkormányzati rendelethez

A Képviselő – testület Ügyrendi Bizottságának tagjai
Beke Éva elnök
Babócs Ferenc tag
Németh Károly tag

1

A 7.  § (1) bekezdése az Olaszfa Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2023. (XII. 1.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.