Zsennye Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2015. (II.24.) önkormányzati rendelete

A szociális ellátások helyi szabályairól és a fizetendő térítési díjakról

Hatályos: 2021. 01. 02- 2021. 08. 04

Zsennye Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2015. (II.24.) önkormányzati rendelete

A szociális ellátások helyi szabályairól és a fizetendő térítési díjakról[1]

Zsennye Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 1. § (2), 10. § (1), 26. §, 32. § (1) b) és (3), 48. § (4), 92. § (1), 115. § (1) és (3), valamint 132. § (4) bekezdéseiben kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában és a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

I. FEJEZET Eljárási rendelkezések és hatásköri szabályok

1. § (1) Az e rendeletben szabályozott pénzbeli és természetbeni ellátásokra való jogosultság megállapítása iránti kérelmet az erre a célra rendszeresített és jelen rendelet mellékleteként meghatározott formanyomtatványokon kell benyújtani:

  • a) Települési támogatás és rendkívüli települési támogatás igénylésére vonatkozó formanyomtatványt a 2. melléklet,
  • b) köztemetés iránti formanyomtatványt a 3. melléklet
  • c) szociális étkeztetés igénylésére vonatkozó formanyomtatványt az 4. melléklet tartalmazza.
  • d) szociális tűzifa támogatás igényléséhez szükséges formanyomtatványt a 6. melléklet tartalmazza.
  • e) lakás építéshez, - vásárláshoz szükséges kérelmet a 7. melléklet tartalmazza

(2) A képviselő-testület hatáskörébe tartozó kérelmeket a Vasszécsenyi Közös Önkormányzati Hivatal Rumi Kirendeltségénél (9766 Rum, Béke u. 22.) kell benyújtani.

(3) A kérelmező - figyelemmel a Szoc.tv. 4. § (1) bekezdés a) és b) pontjaiban meghatározott jövedelemre és vagyonra - a kérelme benyújtásakor köteles saját maga, illetve családja jövedelmi, vagyoni viszonyairól igazolást csatolni vagy amennyiben ez nem alkalmazható, akkor jövedelmi, vagyoni viszonyairól büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozatot tenni. A nyilatkozatban foglaltak valódiságát az eljáró hatóság ellenőrizheti.

(4) Sürgős szükség esetén – ha az igénylő életkörülményei az azonnali segítséget indokolják – a támogatás bizonyítási eljárás nélkül, az igénylő nyilatkozata alapján megadható, a bizonyítékok utólagos csatolása mellett.

2. § (1) A települési támogatás, a rendkívüli települési támogatás, a köztemetés és a szociálisan rászoruló személy részére biztosítandó étkeztetés elbírálása a polgármester hatáskörébe tartozik.

(2) A polgármester a képviselő-testülettől kapott átruházott hatáskörben hozott döntéseiről a képviselő-testületet a soron következő ülésén tájékoztatja.

(3) A családsegítés, házi segítségnyújtás és jelzőrendszeres házi segítségnyújtás iránti kérelmeket a Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ és Gyermekjóléti Szolgálathoz kell benyújtani, (9700 Szombathely, Széll K. u. 4.), amelyek elbírálása az intézményvezető hatáskörébe tartozik.

3. § (1) A havi rendszerességgel nyújtott települési támogatás havi összege –a lakhatási kiadásokhoz kapcsolódó hátralékot felhalmozó személyek kivételével –3000 Ft.

(2) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás a kérelmezőt a kérelem benyújtása hónapjának 1. napjától illeti meg.

(3) Az eseti jelleggel nyújtott települési támogatás, valamint a rendkívüli települési támogatás összege éves viszonylatban kérelmezőnként nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb össsezgének a háromszorosát.

(4) Létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet, valamint tartós létfenntartási gond esetén a polgármester egyedi mérlegelés alapján e rendeletben foglalt jövedelemhatároktól, valamint a (3) bekezdés szerint adható támogatás összegétől eltérhet azzal a megkötéssel, hogy az egy háztartásban élők számára megállapított támogatás összege éves viszonylatban nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 500 %-át. Elemi kár esetén nyújtott rendkívüli települési támogatás esetén a polgármester mérlegelési jogkörében eljárva összeghatár megkötöttsége nélkül dönthet.

(5) A megállapított eseti és rendkívüli települési támogatás a döntést követő 15 napon belül, a havi rendszerességgel nyújtott települési támogatás minden hónap 5. napjáig kerül kifizetésre. A polgármester döntésétől függően a települési és rendkívüli települési támogatás természetbeni formában is nyújtható.

(6) Ha a rendszeres jelleggel nyújtott települési támogatásban részesülő személy lakcíme a támogatás folyósításának időtartama alatt megváltozik, vagy a jogosult meghal, a változás, illetve a haláleset hónapjára eső támogatást teljes összegben kell folyósítani, de a támogatás további folyósítását meg kell szüntetni.

4. § Magas gyógyszerköltségre tekintettel nem állapítható meg települési támogatás annak a személynek, aki az Szt. 50. § (1) –(2) bekezdése alapján közgyógyellátásra jogosult.

5. § (1) A polgármester a települési és a rendkívüli települési támogatás felhasználását ellenőrizheti.

(2) A polgármester települési és a rendkívüli települési támogatást megállapító határozatában meghatározhatja a támogatással való elszámolás feltételeit és módját. Amennyiben a támogatásban részesített személy az előírt számadási kötelezettségnek határidőre nem tesz eleget, és a megállapító határozat alapján további támogatásra is jogosult lenne, a támogatás kifizetését fel kell függeszteni. Az elszámolás elmulasztása esetén kérelmező további települési támogatásra nem jogosult.

(3) A települési támogatás természetbeni ellátás (élelmiszer, tüzelő, szociális utalvány, tankönyv, iskolai kirándulás, táborozás költségeihez való hozzájárulás, intézményi térítési díj) formájában is biztosítható, különösen akkor, ha a kérelmező háztartásában védelembe vett gyermek él, valamint ha a család, illetve a kérelmező esetében, különösen a gyermekek körülményeinek, érdekeinek mérlegelését követően feltételezhető, hogy a természetben nyújtott támogatás a célravezetőbb. Ebben az esetben a támogatás közvetlenül a szolgáltató vagy intézmény felé kerül megfizetésre.

6. § A polgármester az Szt. 17. §-ában szabályozott esetben a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett települési támogatás összegének megtérítését – amennyiben a kérelmező családjában az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 150 %-át – a települési támogatást igénybe vevő kérelmére méltányosságból elengedheti vagy csökkentheti vagy a települési támogatás összegének megtérítésére maximum tizenkét havi részletfizetést biztosíthat.

II. FEJEZET Szociális rászorultságtól függő pénzbeli és természetbeni ellátások

Települési támogatás

7. § (1) Települési támogatás nyújtható:

  • 1. a lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres és eseti költségek viseléséhez,
  • 2. gyógyszerköltségek enyhítésére,
  • 3. tanévkezdés alkalmával az óvodai nevelésben, az általános iskolai és nappali rendszerű középiskolai oktatásban részesülő gyermekek, tanulók, valamint a felsőfokú oktatásban első diplomát szerző nappali tagozatos hallgatók részére.
  • 4. tárgyév december hónapban a reá irányadó nyugdíjkorhatárt betöltött személyek, valamint a gyermekek részére 0 éves kortól az iskolai tanulmányok végéig.

8. § (1) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás, vagy nem lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez, elsősorban a villanyáram-, a víz- és a gázfogyasztás és a szemétszállítás költségeihez nyújtható.

(2) Tüzelőanyag beszerzéséhez eseti jelleggel pénzbeli, vagy természetbeni támogatás nyújtható annak, akinek háztartásában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 400 %-át, egyedül élő esetén a 500 %-át. Háztartásonként maximum 5 erdei m3 tűzifa beszerzése támogatható.

(3) Lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres települési támogatásra jogosult az a személy, akinek háztartásában az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 3,00 %-át, egyedül élő esetén a 400 %-át, és a kérelem benyújtását megelőző hónapban az (1) bekezdésben megjelölt díjakra fizetett kiadása meghaladja a háztartás egy főre jutó havi nettó jövedelmének a 15 %-át, vegyes tüzelés esetén a 10 %-át.

(4) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres települési támogatást természetben kell biztosítani akkor, ha a kérelmező fizető mérővel rendelkezik. Több fizető mérő esetén a támogatást a lakásfenntartással összefüggő azon rendszeres kiadásokhoz kell nyújtani, amelyek megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

(5) Lakhatással kapcsolatos települési támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.

9. § (1) Gyógyszerköltségek enyhítése céljából települési támogatásra jogosult, akinek a családjában az egy főre jutó nettó havi jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 350 %-át, és a havi gyógyszerköltségének összege meghaladja a családban az egy főre jutó jövedelem 15 %-át.

(2) Gyógyszerköltségre tekintettel személyenként évente legfeljebb 4 alkalommal adható támogatás, melynek összege alkalmanként nem haladhatja meg az igazolt gyógyszerköltség 75 %-át.

(3) A jogosultság megállapítása iránti kérelemhez mellékelni kell a jövedelemigazoláson túl a havi gyógyszerszükségletet tanúsító háziorvosi igazolást, valamint ha a gyógyszerköltséget ez nem tartalmazza, a gyógyszertár igazolását a gyógyszerek értékéről.

10. § (1) Tanévkezdés alkalmával adható települési támogatás összege 10000 Ft/fő.

(2) A támogatásra az jogosult, akinek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíjminimum 500 %-át nem haladja meg. A jövedelemről az igénylő köteles az 5. mellékletnek megfelelő nyilatkozatot tenni. Amennyiben valaki valótlan nyilatkozatot tesz, köteles a jogtalanul felvett támogatás összegét visszafizetni.

(3) A kérelemhez a helyben óvodai nevelésben és általános iskolai oktatásban részesülő gyermekeken kívül csatolni kell az általános és középiskolai iskolalátogatási igazolást.

(4) Nem részesülhet az e § szerinti települési támogatásban az a gyermek, akinek családja gyermek, fiatal felnőtt iskoláztatása, illetve gyermek óvodakezdése okán rendkívüli települési támogatást kapott.

(5) A tanévkezdési támogatás minden év augusztus 1-től szeptember 30-ig igényelhető.

11. § (1) A december hónapban nyújtható települési támogatás összege 20000 Ft/fő.

(2) A támogatásra az jogosult, akinek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíjminimum 500 %-át nem haladja meg. A jövedelemről az igénylő köteles az 5. mellékletnek megfelelő nyilatkozatot tenni. Amennyiben valaki valótlan nyilatkozatot tesz, köteles a jogtalanul felvett támogatás összegét visszafizetni.

Rendkívüli települési támogatás

12. § (1) Rendkívüli települési támogatásban részesíthető:

  • a) Az a személy, aki létfenntartást veszélyeztető, rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan létfenntartási vagy tartósan létfenntartási gonddal küzd.
  • b) Az a személyt, aki elhunyt személy eltemettetéséről gondoskodott.
  • c) A gyermeket szülő anya.

(2) A rendkívüli települési támogatásra az a személy jogosult, akinek családjában az egy főre eső nettó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegének

  • 1. Az (1) bekezdés a) pontjában megjelölt támogatási forma esetén –kivétel létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet, amikor a támogatás jövedelemre tekintet nélkül állapítható meg – 300 %-át, egyedülélő esetén a 350 %-át
  • 2. Az (1) bekezdés b) pontjában megjelölt támogatási forma esetén 350%-át, egyedülélő esetén az 500 %-át.
  • 3. Az (1) bekezdés c) pontjában megjelölt támogatási forma esetén az 500 %-át.

(3) Létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet:

  • a) elemi kár,
  • b) baleset,
  • c) haláleset,
  • d) jövedelem igazolt elvesztése;
  • e) hosszantartó (3 hónapot meghaladó) súlyos betegség,
  • f) válsághelyzetben lévő várandós anya gyermekének megtartása,
  • g) gyermek családba való visszakerülésének elősegítése
  • h) lakhatás elvesztésének veszélye,
  • i) közüzemi szolgáltatás megszűnésének veszélye díjtartozás miatt.

(4) Létfenntartási gondnak tekintendő különösen:

  • a) megfelelő élelmezés hiánya,
  • b) aktív korúak ellátásában részesülő személy;
  • c) nyugdíjbiztosítási szervektől ellátásban részesülő személy, ha az ellátás havi összege az öregségi nyugdíj legkisebb összegét nem haladja meg.
  • d) 1 hónapot meghaladó táppénzes állomány,
  • e) a megfelelő ruházkodás hiánya,
  • f) gyermekét vagy gyermekeit egyedülállóként nevelő szülő;
  • g) munkahely létesítése esetén első alkalommal, a munkába járáshoz szükséges bérlet

megvásárlásának nehézsége

h) gyermek, fiatal felnőtt iskoláztatása, illetve gyermek óvodakezdése,

i) óvodai, iskolai étkeztetés megfizetésének nehézségei,

j) nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartás,

k) hátrányos és halmozottan hátrányos gyermek,

l) fogyatékos vagy tartósan beteg családtag rehabilitációjának biztosítása;

m) napi megélhetési gondok

(5) A rendkívüli települési támogatás iránti kérelemhez mellékelni kell a jövedelemigazoláson túl a rendkívüli élethelyzet bekövetkeztét bizonyító igazolást, nyilatkozatot, így különösen:

a) keresőképtelenséget alátámasztó kórházi vagy orvosi igazolást,

b) lakhatási kiadásokkal összefüggő felhalmozott hátralék esetén a közüzemi szolgáltató, pénzintézeti tartozás esetén a pénzintézet által kiállított igazolást

c) terhesgondozásról szóló igazolást

d) elemi kár esetén nyilatkozatot a várható helyreállítási költségek összegéről

e) étkeztetést biztosító intézmény igazolását a térítési díj, illetve a fennálló hátralék összegéről

f) a tanulói vagy hallgatói jogviszony fennállását igazoló, az adott tanévre vonatkozó iskolalátogatási, illetve hallgatói jogviszony igazolást,

g) munkahely létesítéséhez nyújtott önkormányzati támogatás esetén a munkaszerződést, vagy a munkáltató kérelmező alkalmazásáról szóló nyilatkozatát.

13. § (1) Iskoláztatásra tekintettel kért rendkívüli települési támogatás nem állapítható meg annak, aki jogszabály rendelkezése folytán vagy más forrásból ingyenes tankönyvellátásra jogosult.

(2) A fiatal felnőtt részére iskoláztatással összefüggő rendkívüli települési támogatás legfeljebb a jogosult 23. életévének betöltéséig és abban az esetben állapítható meg, ha közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul.

14. § (1) Rendkívüli települési támogatásban kell részesíteni az elhunyt zsennyei állandó lakóhellyel rendelkező hozzátartozóját vagy a temetésről gondoskodó más személyt, aki az elhunyt személy temetéséről gondoskodott, de arra nem volt köteles.

(2) Az (1) bekezdésben szabályozott támogatás iránti kérelemhez mellékelni kell:

  • 1. a jövedelemigazolásokat, illetve nyilatkozatokat,
  • 2. az eltemettető nevére szóló temetési számlák hitelesített másolati példányát,
  • 3. amennyiben a haláleset nem Zsennyén történt, a halotti anyakönyvi kivonat másolatát.

(3) A helyben szokásos legolcsóbb temetés összege 250 000.- Ft.

(4) A támogatás legkisebb összege 30 ezer Ft, legnagyobb összege elérheti a helyben szokásos legolcsóbb temetés költségének teljes összegét, ha a temetési költségek viselése a kérelmező vagy családja létfenntartását veszélyezteti.

(5) Az (1) bekezdésben szabályozott támogatás iránti kérelmet a haláleset anyakönyvezését követő 30 napon belül lehet benyújtani.

14/A. § (1) Rendkívüli települési jogosult a zsennyei állandó lakóhellyel rendelkező, gyermeket szülő anya. A támogatás összege újszülöttenként 20 ezer Ft.

(2) A támogatás iránti kérelmet a gyermek születését követő hat hónapon belül lehet benyújtani.

(3) Az (1) bekezdésben szabályozott támogatás iránti kérelemhez mellékelni kell:

  • a) a jövedelemigazolásokat, illetve nyilatkozatokat,
  • b) és a születési anyakönyvi kivonat másolatát.

14/B. § (1) A képviselőtestület háztartásonként legfeljebb 5 m3 szociális célú tűzifa támogatást nyújthat annak a kérelmezőnek, aki

  • 1. aktív korúak ellátására
  • 2. Időskorúak járadékára
  • 3. –tekintet nélkül annak természetbeni vagy pénzbeli formában történő nyújtására –települési támogatásra (elsősorban a lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viselésével kapcsolatos támogatásban részesül

jogosult.

1. a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvényben szabályozott halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket nevelő család;

2. kiskorú gyermeket egyedül nevelő személy;

3. fogyatékossági támogatásban részesülő személy,

4. azok a 70 év feletti személyek, akiknek családjában az egy főre jutó havi jövedelem összege az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 350 %-át, egyedülélő esetében az 500 %-át nem haladja meg;

amennyiben az általa lakott lakás fűtését fatüzelésre alkalmas berendezéssel biztosítja.

(2) A támogatás megállapítása során előnyt élveznek az (1) bekezdés a.) – d.) pontjában felsoroltak.

(3) A szociális célú tűzifa támogatás forrása a központi költségvetés alapján a belügyminiszter által az Önkormányzat számára megállapított előirányzat, kiegészítve a pályázatban meghatározott Önkormányzati saját erővel. A forrás kimerülését követően beérkezett kérelmeket el kell utasítani.

(4) A rendelkezésre álló mennyiséget meghaladó igény esetén az elbírálás során figyelembe kell venni a kérelmek beérkezési sorrendjét, valamint az (1) bekezdés a-d) pontjában meghatározott jogosulti kört kivéve - azon belül a kérelmezők jövedelmi viszonyait.

(5) A képviselőtestület a szociális célú tűzifában részesülőtől ellenszolgáltatást nem kér.

Támogatás lakásépítéshez, lakásvásárláshoz

14/C. § (1) Zsennye Község Önkormányzatának Képviselő-testülete évente vissza nem térítendő támogatást nyújthat az arra rászoruló, 45. életévüket be nem töltött nagykorú személyeknek (házas- vagy élettársak esetében legalább az egyik fél) Zsennye község közigazgatási területén az első lakásuk építéséhez, vásárlásához.

(2) A támogatás mértéke 100.000 Ft.

(3) A támogatásra az a házaspár, élettársak, gyermekét egyedül nevelő személy és egyedülálló jogosult, aki az alábbi feltételeknek megfelel:

  • 1. az önkormányzat által nyújtott – e rendelet 14/C. § (1) bekezdésében felsorolt támogatásban még nem részesült;
  • 2. a lakás vásárlása a kérelem benyújtását megelőző 1 éven belül történt, lakás építése esetén a tetőszerkezetkész állapot igazolása;
  • 3. családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj nyolcszorosát, egyedülálló esetén a tízszeresét;
  • 4. az igénylő(k) összességében 5 millió forintot meghaladó, lakás céljára szolgáló ingatlan vagyonnal nem rendelkeznek, kivéve, ha azt értékesítik és az ebből befolyó teljes vételárat igazoltan az új lakásuk építésére, megszerzésére fordítják.

(4) A támogatás igényléséhez csatolni kell:

  • 1. lakás vásárlása esetén az adás-vételi szerződés 1 példányát;
  • 2. lakás építése esetén fotókkal alátámasztott nyilatkozatot a tető szerkezetkész állapotáról;
  • 3. a jövedelemigazolásokat munkáltatói igazolással együtt és a vagyonnyilatkozatot.

(5) A támogatás iránti kérelmet a Vasszécsenyi Közös Önkormányzati Hivatal Rumi Kirendeltségén kell benyújtani. A képviselőtestület döntését követően a támogatási megállapodás megkötésére a polgármester jogosult.

(6) A kapott támogatást azonnal és egyösszegben kell visszafizetni a hatályos Ptk-ban meghatározott mindenkori késedelmi kamattal növelten, ha a jogosult:

  • 1. valótlan adatok közlésével, megtévesztés útján, jogosulatlanul jutott a támogatáshoz, vagy
  • 2. a támogatásban részesült fél(ek) a megépített, illetve megvásárolt lakást 5 éven belül elidegenítik és helyette Zsennye községben újabb lakást nem vásárolnak, vagy
  • 3. a használatbavételi engedélyt a támogatás átutalásától számított 4 éven belül nem szerzik meg.

(7) A képviselő-testület a támogatás egy részének vagy egészének visszafizetése alól különös méltánylást érdemlő esetben az adóst mentesítheti. Nincs helye méltányosságnak a támogatás rosszhiszemű, jogtalan igénybevétele miatti visszatérítés esetén.

(8) A (7) bekezdés alkalmazása szempontjából különösen méltányolható körülmény, ha:

  • a) a lakásépítés vagy lakásvásárlás együttköltöző közeli hozzátartozó halála, vagy válás miatt ellehetetlenül,
  • b) az elidegenítésre vagyonmegosztás miatt kerül sor.

Köztemetés

15. § (1) A polgármester a köztemetés költségeinek visszafizetésére az eltemettetésre köteles személy részére kérelmére – amennyiben a kérelmező családjában az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegét, egyedül élő esetében 150%-át – maximum tizenkét havi részletfizetési lehetőséget biztosíthat.

(2) Az első részlet visszafizetésének határideje a részletfizetést megállapító határozat jogerőre emelkedését követő hónap 15. napja.

(3) Az eltemettetésre köteles személyt kérelmére, létfenntartást veszélyeztető élethelyzete esetén a polgármester a köztemetés költségének megtérítési kötelezettsége alól részben vagy egészben mentesítheti.

(4) A köztemetés elrendelése során tekintettel kell lenni az elhunyt vallására, a temetésével kapcsolatos esetleges nyilatkozatára.

III. FEJEZET Szociális szolgáltatások

16. § (1) A képviselő-testület a szociális szolgáltatások keretében szociális alapszolgáltatásként:

  • 1. étkeztetést vállalkozóval kötött ellátási szerződés útján,
  • 2. házi segítségnyújtást a falugondnoki szolgálat, valamint a Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ és Gyermekjóléti Szolgálat intézménye (továbbiakban: szociális szolgáltató) útján,
  • 3. jelzőrendszeres házi segítségnyújtást, valamint családsegítéshez való hozzáférést a szociális szolgáltató útján

biztosít az arra rászorulók részére.

(2) A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybe vétele önkéntes.

(3) Az ellátás az ellátott személy halálával megszűnik.

(4) A személyes gondoskodás körébe tartozó ellátást meg kell szűntetni, ha:

  • 1. az ellátás megállapítása határozott időre vagy feltétel következtéig történt,
  • 2. az ellátott az ellátást előzetes bejelentés nélkül tartósan (legalább 1 hónapig) nem vette igénybe, s ezt utólag elfogadható módon nem mentette ki.
  • 3. az ellátott magatartásával az ellátást lehetetlenné teszi vagy akadályozza.
  • 4. a személyi téritési dij megfizetését figyelmeztetés ellenére elmulasztotta, feltéve, hogy annak megfizetésére egyébként köteles illetve képes lenne.

Étkeztetés

17. § (1) A polgármester a szociálisan rászoruló részére a Szoctv. 62. §-ában foglaltak figyelembevételével napi egyszeri meleg ételt (ebédet) biztosít térítési díj ellenében.

(2) Korára való tekintettel rászorulónak kell tekinteni azt a személy, aki a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény alapján a reá irányadó nyugdíjkorhatárt betöltötte.

(3) Egészségi állapota miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki mozgásában korlátozott, krónikus, vagy akut megbetegedése miatt önmaga ellátásáról – részben vagy teljesen – nem tud gondoskodni.

(4) Fogyatékossága miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásban részesül.

(5) Pszichiátriai betegsége, vagy szenvedélybetegsége miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igényel, önmaga ellátására részben képes.

18. § (1) Az étkezés igénybevételéhez a jogosultságot az alábbiak alapozzák meg:

  • 1. a 17. § (2) bekezdés esetében a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló jövedelemigazolás
  • 2. a 17. § (3) és (5) bekezdés esetében a háziorvos, kezelőorvos, szakorvos igazolása,
  • 3. a 17. § (4) bekezdés esetében a fogyatékossági támogatásról, vagy az emelt összegű családi pótlékról szóló határozat,

(2) A 18. § (1) bekezdés b) pontja szerinti igazolásnak ki kell térnie a megbetegedés, mozgáskorlátozottság fennállásának várható időtartamára. Az étkezésre való jogosultság erre az időtartamra, határozott időre állapítható meg. A jogosultság lejártát megelőzően az ellátott egészségi állapotát felül kell vizsgálni és amennyiben jogosultsága továbbra is fennáll, az ellátás – a megfelelő orvosi igazolás ismételt csatolásával – meghosszabbítható.

(3) Azon jövedelemmel nem rendelkező, egészségi állapota miatt rászorult személy, aki mozgásában korlátozott, krónikus, vagy akut megbetegedése miatt önmaga ellátásáról – részben vagy teljesen – nem tud gondoskodni, térítésmentesen jogosult napi egyszeri meleg ételt (ebédet) igénybe venni.

19. § Az étkeztetés szociális ellátásként hivatalból is megállapítható.

20. § Az önkormányzat külön eljárás nélkül, haladéktalanul köteles étkeztetést és házi segítségnyújtást biztosítani annak a rászorulónak, akinek életét, testi épségét, egészségi állapotát az ellátás elmaradása veszélyezteti.

IV. FEJEZET Térítési díj

21. § (1) A személyes gondoskodást nyújtó ellátásokért térítési díjat kell fizetni. Az étkezésért fizetendő térítési díjak mértékét e rendelet 1. melléklete tartalmazza.

(2) A szociális szolgáltató által biztosított házi segítségnyújtás, valamint jelzőrendszeres házi segítségnyújtás intézményi térítési díját Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata állapítja meg.

(3) Amennyiben az intézményvezető által megállapított, és a Szoctv. 116. § (3) bekezdésének figyelembe vételével ténylegesen megfizetett személyi térítési díj és az ellátottra jutó normatíva együttesen nem fedezi az intézményi térítési díjat, a díjkülönbözetet az önkormányzat fizeti.

(4) A házi segítségnyújtás és a jelzőrendszeres házi segítségnyújtásért fizetendő térítési díjhoz kedvezményt és mentességet az önkormányzat nem biztosít.

V. FEJEZET Záró rendelkezések

22. § (1) Ez a rendelet 2015. március 1. napján lép hatályba.

(2) A rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti Zsennye Község Önkormányzata Képviselő-testületének a szociális ellátások helyi szabályairól és a fizetendő térítési díjakról szóló 13/2013. (XII. 30.) önkormányzati rendelete, valamint a gyermekvédelem helyi szabályairól szóló 13/2011. (XI. 15.) önkormányzati rendelet 8. §-a és 1. melléklete.

(3) A rendeletet a képviselőtestület a 2015. február 18. napon megtartott ülésén fogadta el.

Szilvágyi József sk Gáspár Tivadar sk.
polgármester jegyző

Kihirdetve: 2015. február 24.

Gáspár Tivadar sk.
jegyző

1. melléklet

A fizetendő térítési díjakról

I. RÉSZ Az étkezésért fizetendő térítési díj mértéke:

1. Intézményi térítési díj: 500 Ft/ebéd

2. melléklet

KÉRELEM

TELEPÜLÉSI és rendkívüli települési TÁMOGATÁS megállapításához

(A kérelem tartalmától függően értelemszerűen töltendő)

1.A kérelmező neve: …………………………………………………....................................

Születési helye, ideje: …………………………………………………....................................

Anyja neve: ………………………………………………...………………………………

Családi állapota: …………………………………………………...……………………………

Lakcíme: ………………………………………………………………………………………

tartózkodási helye: ………………………………………………...…………..........................

TAJ száma: ……………………………………………………...……………………………

Bankszámlaszám: ………………………………………………………………………………

Telefon elérhetősége (kitöltése önkéntes): ……………………………………….......................

2. A kérelmező(vel) családjában (közös háztartásban)* élők felsorolása: (*A megfelelő aláhúzandó)
Név: Születési hely, idő TAJ rokoni kapcsolat
………………...…………………………………………………………………………………………………………………...…………………………………………………………………………………………………………………...…………………………………………………………………………………………………………………...…………………………………………………………………………………………………………………...…………………………………………………………………………………………………………………...…………………………………………………………………………………………………

3. A kérelmező a házban, lakásban milyen minőségben lakik: …………..………...………
A háztartás havi rezsije:
Víz- és csatornadíj:……………………………. Gáz:……………………………………….....
Villany:……………………………………….. Telefon:………………………………………
Fűtés költsége:………………………………... Kölcsöntörlesztés:…………………………..
Gyógyszer:……………………………………. Egyéb:………………………………………

5. Van-e a családban krónikus betegségben szenvedő: igen - nem
Ha igen: neve:
Mióta beteg, betegség megnevezése:

6. Szenvedélybeteg van- e a családban? Igen - nem
- a szenvedélybeteg áll-e gyógykezelés alatt: igen - nem

7. A kérelmező vagy családtagja
részesül-e aktív korúak ellátásában: : igen - nem
részesül-e közgyógyellátásban: igen - nem
részesül-e ápolási díjban: igen - nem
részesül-e rendszeres gyermekvédelmi támogatásban: igen - nem
8.Milyen címen kéri a támogatást (a megfelelő aláhúzandó):

öregségi nyugdíj legkisebb összegét nem haladja meg.

  • a) megfelelő élelmezés hiánya,
  • b) a lakásfenntartás kiadásaihoz,
  • c) lakhatási kiadásokkal összefüggő felhalmozott hátralékok csökkentéséhez
  • d) közüzemi szolgáltatás megszűnésének veszélye,
  • e) nyugdíjbiztosítási szervektől ellátásban részesülő személy, ha az ellátás havi összege az
  • f) 1 hónapot meghaladó táppénzes állomány,
  • g) hosszantartó (3 hónapot meghaladó) súlyos betegség,
  • h) a megfelelő ruházkodás hiánya,
  • i) gyermekét vagy gyermekeit egyedülállóként nevelő szülő;
  • j) munkahely létesítése esetén első alkalommal, a munkába járáshoz szükséges bérlet

megvásárlása

k) gyógyszer, gyógyászati segédeszköz megvásárlása

l) gyermek, fiatal felnőtt iskoláztatása, illetve gyermek óvodakezdése,

m) óvodai, iskolai étkeztetés megfizetésének nehézségei,

n) nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartás,

o) gyermek hátrányos helyzete miatt anyagi segítségnyújtás,

p) fogyatékos vagy tartósan beteg családtag rehabilitációjának biztosítása;

q) gyermek fogadásának előkészítése

r) elemi kár,

s) baleset,

sz) haláleset,

t) jövedelem igazolt elvesztése;

u) válsághelyzetben lévő várandós anya gyermekének megtartása,

v) gyermek családba való visszakerülésének elősegítése,
w) gyermek születéséhez

z) tanévkezdési támogatás (a rendelet 10. § alapján)

zs) karácsonyi települési támogatás (a rendelet 11. § alapján)

9. Részletes indoklás:
………………...…………………………………………………………………………………………………………………...…………………………………………………………………………………………………………………...…………………………………………………………………………………………………………………...…………………………………………………………………………………………………………………...…………………………………………………………………………………………………………………...……………………………………………………………………………………………………..
…………………………………………………………………………………………………..
…………………………………………………………………………………………………..
……………...……………………………………………………………………………………
Alulírott hozzájárulok, hogy adataimat (családtagjaim adatait) a kérelem elbírálása céljából kezeljék.
Dátum:
……………………………….. …………………………………
kérelmező aláírása nagykorú hozzátartozó aláírása
A kérelemhez mellékelni kell:

1. Jövedelemigazolásokat:
- havi rendszeres jövedelmeknél a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelméről
- nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból származó jövedelem esetén a kérelem benyújtásának hónapját közvetlenül megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagáról.

2. Az igénylés címéhez kapcsolódó igazolásokat:
JÖVEDELMI ADATOK:

A jövedelmek típusai

A kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő személyek jövedelme

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz

2. Társas és egyéni vállalkozásból származó jövedelem:

3.Ingatlan, ingó vagyontárgyak értékesítéséből származó jövedelem

4. Nyugellátás, baleseti nyugellátás, egyéb nyugdíjszerű ellátások

5.a gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások( különösen: GYED,GYES,GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj,. árvaellátás

6. Munkaügyi szervek által folyósított rendszeres pénzellátás

7. Föld bérbeadásából származó jövedelem:

8. Egyéb (különösen: kapott tartás, ösztöndíj, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések, stb)

9.Önkormányzat által folyósított rendszeres pénzellátáss a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993.évi III. tv. 4. §(1) bek.i) pontja

10. A család összes nettó jövedelme:

11. a család összes nettó jövedelmét csökkentő tényezők ( tartásdíj összege)

A család összes nettó jövedelme:……………………………………………….Ft/ hó.

Egy főre jutó havi nettójövedelem( ügyintéző tölti ki):…………………………Ft/hó.

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a fentiekben közölt adatok a valóságnak megfelelnek. Tudomásul veszem, hogy a közölt adatok valódiságát a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. tv 10. § (7) bekezdése alapján az önkormányzat a megyei NAV útján ellenőrizheti.

Dátum:

  • a) keresőképtelenséget alátámasztó orvosi vagy kórházi igazolást,
  • b) gyógyszerszükségletet tanúsító háziorvosi igazolást, valamint ha a gyógyszerköltséget ez nem tartalmazza, a gyógyszertár igazolását a gyógyszerek értékéről,
  • c) lakhatással kapcsolatos kiadásokat igazoló havi közüzemi számlák, hátralék esetén a közüzemi szolgáltató, pénzintézeti tartozás esetén a pénzintézet által kiállított igazolást,
  • d) terhesgondozásról szóló igazolást,
  • e) étkeztetést biztosító intézmény térítési díj kimutatását,
  • g) a tanulói vagy hallgatói jogviszony fennállását igazoló, az adott tanévre vonatkozó iskolalátogatási, illetve hallgatói jogviszony igazolást,
  • h) munkahely létesítéséhez nyújtott önkormányzati támogatás esetén a munkaszerződést vagy a munkáltató kérelmező alkalmazásáról szóló nyilatkozatát.

3. melléklet

Köztemetés iránti kérelem

Alulírott kérem Rábatöttös Község Önkormányzatát, hogy

néhai ………………………………………………………..…………………………. (név)

leánykori név: ……………………………………………………………………….…..

Szül. hely, idő: ………………………………………………………………………….

Anyja leánykori neve: …………………………………………………………………..

elhalálozás időpontjában fennálló utolsó lakóhelye: ……………………………………

………………………………………..., TAJ száma: …………………………………..

elhalálozás ideje: ………………………………………………….

közköltségen történő eltemetéséről gondoskodjon.

Kijelentem, hogy temetésre kötelezett személy vagyok, de anyagi helyzetem miatt a temetés költségeit létfenntartásom veszélyeztetése nélkül vállalni nem tudom.

Kérem az elhunyt ……………………….. szertartás szerinti temetésének elrendelését.

A köztemetés helyéről, idejéről kérek /nem kérek értesítést. (megfelelő rész aláhúzandó)

Kérelmező:

Neve: ………………………………………………………..…………………………

leánykori név: ……………………………………………………………………….…..

Szül. hely, idő: ………………………………………………………………………….

Anyja leánykori neve: …………………………………………………………………..

lakóhelye: …………………………..............................................................................…………

………………………………………..., TAJ száma: …………………………………..

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy tudomásom szerint

- A temetést szerződésben vállalta …………………………………………... ……..(név) ………………………………….……………………. (lakcím) szerinti lakos.

- A temetést szerződésben vállaló személy nincs.

- Az elhunyt végrendeletében az alábbi személyt nevezte meg: …..………………………

…………………………. (név) …………………………………………………… (lakcím), akinek a temetésről gondoskodni kell.

- Végrendelet nem készült, nem jelölt meg végrendeletben temetésre köteles személyt.

- Az elhunyttal elhalálozása előtt együtt élő házastársa ………………………………

………………………. (név), leánykori neve:………………………………………

Szül. helye, ideje: …………………………………………………………………..

állandó lakcíme: …………………………………………………………………….

Az elhunyt közeli hozzátartozója: házastárs, egyeneságbeli rokon, az örökbe fogadott, a mostoha- és nevelt gyermek, az örökbe fogadó, a mostoha- és nevelőszülő, valamint a testvér

Név

szül. idő

anyja neve

rokoni foka

Belföldi állandó lakcímre

Belföldi tartózkodási lakcíme






Kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek. Hozzájárulok a nyilatkozatban szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárásban történő felhasználásához, kezeléséhez.

Kijelentem, hogy az eljárás során az önkormányzattal együttműködöm.

……………………, 20…... …………………….. hó ……. nap

…………………………………

aláírás

Tájékoztatom, hogy az 1999. évi XLIII. Tv. 20. § /1/ bekezdése alapján a temetésre kötelezett személy:

  • a) aki a temetést szerződésben vállalta;
  • b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;
  • c) végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;
  • d) az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója [Ptk. 685. § b) pontja] a törvényes öröklés rendje szerint.

Tudomásul veszem, hogy az elhunyt személy utolsó lakóhelye szerinti települési önkormányzat

- a költségeket hagyatéki teherként a területileg illetékes közjegyzőnél bejelenti, vagy

- az eltemettetésre köteles személyt a köztemetés költségeinek megtérítésére kötelezi.

A kérelemhez mellékelni kell:

- a köztemetésre kötelezett – és családja - jövedelemigazolását

4. melléklet

KÉRELEM

Szociális étkeztetés ellátás igénybevételéhez

Név:………………………...……….Születési név:…………………………………………….

Anyja neve:………………………………... Személyi igazolvány száma:…..……………….…

Születési hely, idő:…………………………………………..………………….………..……...

Lakóhely:…………………………………………………………………….…..……………...

Tartózkodási hely:…………………………………………………………..…………………...

Értesítési cím és telefonszám:……………………………………………….…………………

TAJ száma:……...………………………………………………………..……………………..

Állampolgárság:..:…………………………………………………………..…………………...

Magyarországon tartózkodás jogcíme

Bevándorolt:……..…………Letelepedett:…….…………Uniós állampolgár:…….………..…

Menekült:……………………………………..Hontalan:………...……………………………

A szabad mozgás és tartózkodás jogára vonatkozó adat:...............................................................

cselekvőképesség mértéke:………………………………………….………………….……..

Törvényes képviselő

Neve:…………………………………….…….Születési neve:…………………….......………

Címe, telefonszáma:…………………….………………………………….……………………

Születési helye, ideje:…………………………….……………………………………………

Anyja neve:…………………..……...…...Személyi igazolvány száma:…………………..……

Más hozzátartozó

Neve:……………………………………….Születési neve:……………………….…………

Címe, telefonszáma:…………………………………………………………………….………

Születési helye, ideje:………………………………………………………………….………

Anyja neve:…………………………..…...Személyi igazolvány száma:………..……...………

Rokoni kapcsolat az igénylővel:…………………………………………..……………………

Étkeztetés

Milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

Milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását

Milyen időtartamra kéri az ellátás biztosítását

határozatlan időre 

határozott időre, éspedig:…………………………………-ig 

Az étkeztetés módja:

Elvitellel 

Kiszállítással 

Étkezés:

Normál 

Diétás, éspedig: 

Kelt………………………………………………………

……………….……………………………………….

5. melléklet

NYILATKOZAT

Alulírott………………………………...Zsennye.………………………….utca.………szám alatti lakos, születési idő: …………………….. a települési támogatás folyósításához anyagi és büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy családomban az egy főre eső havi nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum 500 %-át, vagyis a ………….Ft-ot.

Kijelentem, hogy amennyiben az Önkormányzat részéről igazolás benyújtását írják elő, úgy azt a megadott határidőre benyújtom.

Hozzájárulok ahhoz, hogy adataimat az Önkormányzatnál a segélyezettek, támogatottak nyilvántartásában kezeljék.

Zsennye, 20………………………

……………………………..

6. melléklet

KÉRELEM

SZOCIÁLIS CÉLÚ TÜZIFA IGÉNYLÉSÉHEZ

Személyi adatok

1. Név: ……………………………………………………….………………………………………..

2. Születési név: ………………………………………………………………………………………

3. Születési hely és idő:………………………………………………………TAJ szám: ....................

4. Anyja neve: ………………………………………………………………………………………...

5. Az igénylő lakóhelyének címe: …………………………………...……………………………….

6. Ha az ellátást igénylő nem cselekvőképes, a törvényes képviselő neve: ………………………………………………………………………………………………………… 7. A törvényes képviselő bejelentett lakóhelyének címe:…………………………………....………..

8. Nyilatkozom, hogy 70 év feletti személy vagyok és családomban az egy főre jutó havi jövedelem összege (a csatolt jövedelemnyilatkozat és igazolások alapján):*
………………. Ft

9. Az alábbi ellátások valamelyikében részesülök:*

  • a) aktív korúak ellátása
  • b) időskorúak járadéka
  • c) települési támogatás (pénzbeli vagy természetbeni)
  • c) halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket nevelő család vagyok
  • d) kiskorú gyermeket egyedül nevelek
  • e) fogyatékossági támogatásban részesülök (csatolandó: megállapító határozat)

10. Lakásom fűtését fatüzelésre alkalmas fűtőberendezéssel biztosítom *: igen nem
*(A megfelelő aláhúzandó és kitöltendő.)
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a kérelemben közölt adatok a valóságnak megfelelnek.
Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatok szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
…………………………………
Kérelmező
JÖVEDELMI ADATOK:

A jövedelmek típusai

A kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő személyek jövedelme

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz

2. Társas és egyéni vállalkozásból származó jövedelem:

3.Ingatlan, ingó vagyontárgyak értékesítéséből származó jövedelem

4. Nyugellátás, baleseti nyugellátás, egyéb nyugdíjszerű ellátások

5. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások( különösen: GYED,GYES,GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj,. árvaellátás

6. Munkaügyi szervek által folyósított rendszeres pénzellátás

7. Föld bérbeadásából származó jövedelem:

8. Egyéb (különösen: kapott tartás, ösztöndíj, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések, stb)

9.Önkormányzat által folyósított rendszeres pénzellátáss a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993.évi III. tv. 4. §(1) bek.i) pontja

10. A család összes nettó jövedelme:

11. A család összes nettó jövedelmét csökkentő tényezők ( tartásdíj összege)

A család összes nettó jövedelme:……………………………………………….Ft/ hó.

Egy főre jutó havi nettójövedelem( ügyintéző tölti ki):…………………………Ft/hó.

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a fentiekben közölt adatok a valóságnak megfelelnek. Tudomásul veszem, hogy a közölt adatok valódiságát a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. tv 10. § (7) bekezdése alapján az önkormányzat a megyei NAV útján ellenőrizheti.

Dátum: .............................................................

7. melléklet

K É R E L E M

lakás vásárlásához, új lakás építéséhez és lakás bővítéséhez

1. I. Kérelmező adatai:
neve:
születési neve:
születési helye, ideje:
anyja neve:
TAJ száma:
lakcíme:
telefonos elérhetősége:

II. RÉSZ Kérelmező adatai:

neve:

születési neve:

születési helye, ideje:

anyja neve:

TAJ száma:

lakcíme:

telefonos elérhetősége:

Számlaszám, amelyre a támogatás utalását kéri:

Együtt költöző családtagok adatai:

_____________________________________________________________________

Neve születési helye, anyja neve rokoni kapcsolat TAJ szám

ideje

____________________________________________________

2. A lakás, illetve az építkezéssel érintett ingatlan címe:
........................................................................................................

3. Vételár-, vagy építés költségvetésének összege: …………………………….. Ft

4. Adásvételi szerződés kelte: …………………………………….

5. Önkormányzati lakáscélú helyi támogatást korábban vette-e igénybe?
- igen, ennek dátuma: …………………………………
- nem
/A megfelelő válasz aláhúzandó!/

6. Összességében 5 millió Ft-ot meghaladó ingó és ingatlan vagyonnal
- rendelkezem
- nem rendelkezem
/A megfelelő válasz aláhúzandó!/
A kérelemhez csatolni kell (értelemszerűen):
- adásvételi szerződést,
- nyilatkozat a tető szerkezetkész állapotáról fotókkal alátámasztva,
- a kérelem benyújtását megelőző havi jövedelemigazolásokat munkáltatói igazolással együtt
- vagyonnyilatkozatot
Zsennye, 201………………………..
……………………………………………..


[1] Az önkormányzati rendeletet a Zsennye Község Önkormányzat Képviselő-testületének 6/2021. (VIII. 2.) önkormányzati rendelete 29. §-a hatályon kívül helyezte 2021. augusztus 5. napjával.