Bakonyjákó Község Önkormányzat Képviselő-testületének 2/2015 (II.25.) önkormányzati rendelete

A települési támogatásokról, szociális étkeztetésről és házi segítségnyújtásról

Hatályos: 2021. 06. 01- 2021. 08. 14

Bakonyjákó Község Önkormányzat Képviselő-testületének 2/2015 (II.25.) önkormányzati rendelete

A települési támogatásokról, szociális étkeztetésről és házi segítségnyújtásról

Bakonyjákó Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. tv. 10. § (1) bekezdésében, 25. § (3) bekezdés b) pontjában, 32. § (3) bekezdésében, 45. § (1) bekezdésében, 62. § (2) bekezdésében, a 92. § (2) bekezdésében és a 132. § (4) bekezdés d) és g) pontjaiba foglalt felhatalmazás alapján, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8a. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, a következőket rendeli el:[1]

1. Általános rendelkezések

1. § [2] (1) E rendeletben (a továbbiakban: Rendelet) meghatározott szociális feladat és hatásköröket:

  • a) a Képviselő-testület,
  • b) a polgármester és
  • c) a Pápakörnyéki Önkormányzatok Feladatellátó Intézménye (a továbbiakban: Intézmény)

gyakorolja.

(2) A Rendelet határozza meg az önkormányzat költségvetése terhére nyújtandó pénzbeli, természetbeni szociális ellátások formáit, a jogosultság feltételeit, a megállapításra vonatkozó eljárási szabályokat.

(3) A Rendeletben használt kifejezéseken a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. tv. (a továbbiakban: Sztv.) 4. §-ában meghatározottakat kell érteni.

2. Eljárási rendelkezések

2. § [3] (1) A Rendeletben szabályozott pénzbeli és természetbeni ellátások megállapítása iránti kérelmeket az Adászteveli Közös Önkormányzati Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) Bakonyjákói Kirendeltségén (Bakonyjákó, Rákóczi tér 9.) lehet szóban, vagy írásban előterjeszteni. A kérelem benyújtására, visszavonására az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény vonatkozó szakaszai az irányadók.

(2) A Hivatalnál a közigazgatási hatósági eljárás során az ügyek elektronikus úton – azon ügyek kivételével, amelyek esetében magasabb szintű jogszabály rendelkezései alapján biztosítani kell - az elektronikus út ügyfél által történő igénybevételének lehetőségét – nem intézhetők.

(3) A személyes gondoskodást nyújtó szociális alapszolgáltatások igénybevétele önkéntes. Az ellátást igénylő részére a Hivatal formanyomtatványt biztosít.

(4) A kérelmet – ha törvény másként nem rendelkezik – az a szociális hatáskört gyakorló szerv bírálja el, amelynek illetékességi területén a kérelmező lakcíme van. A kérelmező lakcíme az a lakóhely, vagy tartózkodási hely, ahol életvitelszerűen lakik. A lakcím megállapítása szempontjából a személyi adat- és lakcímnyilvántartás adatai az irányadók.

(5) A rendszeres ellátások folyósítása havonta utólag, kifizetése minden hónap 5-éig, nem rendszeres ellátások kifizetése a határozat jogerőre emelkedésétől számított 15 napon belül a pénztárból, külön kérelem esetén átutalással történik.

2/A. § (1) A rendkívüli települési támogatás, a szülési települési támogatás, a temetési települési támogatás, a köztemetés, a méltányossági közgyógyellátási települési támogatás, a lakhatási települési támogatás, tanévkezdési települési támogatás, a gyermeknevelési települési támogatás, a szociális étkeztetés, házi segítségnyújtás iránti kérelmek kizárólag az erre a célra rendszeresített formanyomtatványon nyújthatók be.

(2) A rendkívüli települési támogatás iránti kérelem formanyomtatványt az 1. melléklet, a szülési települési támogatás iránti kérelem formanyomtatványt a 2. melléklet, a temetési települési támogatás iránti kérelem formanyomtatványt a 3. melléklet, a köztemetés iránti kérelem formanyomtatványt a 3/A. melléklet, a méltányossági közgyógyellátási települési támogatás iránti kérelem formanyomtatványt a 4. melléklet, a lakhatási települési támogatás iránti kérelem formanyomtatványt az 5. melléklet, a tanévkezdési települési támogatás iránti kérelem formanyomtatványt az 5/A. melléklet, a gyermeknevelési települési támogatás iránti kérelem formanyomtatványt az 5/B. melléklet, a szociális étkeztetés és házi segítségnyújtás iránti kérelem formanyomtatványt a 6. melléklet tartalmazza.

(3) A kérelmek elbírálása során a Hivatal környezettanulmányt készít.

3. § (1) A jogosultsági feltételek közül kérelmező a kérelmében saját, valamint a vele egy háztartásban lakó személyek adatairól, jövedelmi viszonyairól köteles nyilatkozni, továbbá a jövedelmi adatokra vonatkozó bizonyítékokat a kérelem benyújtásával egyidejűleg becsatolni. A kérelemnek tartalmaznia kell az Sztv. 18. § a), b), d), f) és l) pontjaiban szereplő adatokat.

(2) A jogosultság megállapításakor

  • a) a havi rendszerességgel járó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelmét,
  • b) a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból származó jövedelem esetén a kérelem benyújtásának hónapját közvetlenül megelőző 12 hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni.

(3) Jövedelem igazolható:

  • a) havonta rendszeresen mérhető jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap nettó átlagkeresetéről szóló munkáltatói igazolással,
  • b) munkanélküli ellátásról a kérelem benyújtását megelőző hónapban folyósított ellátást igazoló szelvénnyel, ennek hiányában a munkaügyi kirendeltség által kiállított igazolással,
  • c) társadalombiztosítás keretében folyósított ellátások esetében a kérelem benyújtását megelőző hónapban kifizetett ellátást igazoló szelvénnyel, ennek hiányában az utolsó havi bankszámla kivonattal,
  • d) vállalkozó esetében az illetékes Nemzeti Adó- és Vámhivatal - a kérelem benyújtását megelőző gazdasági év személyi jövedelemadó alapjáról szóló – igazolásával.

(4) A jövedelemszámításnál figyelmen kívül kell hagyni

  • a) a kérelem benyújtását megelőzően megszűnt havi rendszeres jövedelmet,
  • b) a vállalkozásból származó jövedelmet, feltéve, hogy a vállalkozási tevékenység

megszűnt.

(5) A jövedelemmel nem rendelkező, nem tanköteles, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat nem folytató, aktív korú személy részéről a kérelemhez csatolni kell az állami foglalkoztatási szerv igazolását arról, hogy annak nyilvántartásában álláskeresőként szerepel.

(6) A jogosultsági feltételek megállapításához e §-ban szabályozottakon túl szükséges, egyes speciális igazolások és bizonyítékok köre a konkrét ellátási forma szabályozásánál kerül felsorolásra.

4. § [4] A települési támogatásra való jogosultság egyéb feltétele, hogy a kérelem benyújtója, illetve az ellátás jogosultja a lakókörnyezete rendezettségének biztosítására, életvitel szerűen lakott lakása, vagy családi háza udvarát, kertjét, kerítéssel kívül határos területét, járdát tisztán tartsa.

4/A. § [5] (1) E rendelettel megállapított ellátások jogosultsági feltételeinek fennállását – a jogosultság megállapítását követően is – a hatáskör gyakorlója bármikor jogosult ellenőrizni.

(2) A hatáskör gyakorlója – a hatáskörébe tartozó ellátás felhasználásának ellenőrzése céljából – a felhasználást igazoló dokumentumok bemutatására vagy nyilatkozat megtételére kötelezi a jogosultat, ha a támogatást nem rendeltetésszerűen, a kérelemnek megfelelően használja fel.

(3) A jogosulatlanul igénybe vett ellátás megtérítése esetén a Sztv. 17. §-ában foglaltak szerint kell eljárni.

5. § A szociális ellátási formák tekintetében a

  • a) Polgármester dönt
    • aa) Rendkívüli települési támogatás,
    • ab) Szülési települési támogatás,
    • ac) Temetési települési támogatás,
    • ad) Köztemetés,
    • ae) Méltányossági közgyógyellátási települési támogatás,
    • af) Lakhatási települési támogatás,
    • ag) Tanévkezdési települési támogatás,
    • ah) Gyermeknevelési települési támogatás és
    • ai) Szociális étkeztetés,
  • b) Intézmény dönt házi segítségnyújtás kérelmek elbírálásában.

3. Rendkívüli települési támogatás

6. § [6] (1) Rendkívüli települési támogatást kell megállapítani a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint az időszakosan, vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személy részére, aki önmaga, vagy családja létfenntartásáról más módon nem tud gondoskodni, és

  • a) akinek - családban élő esetében - 1 főre számított havi nettó családi jövedelme az ÖNYLÖ-nek 1500 %-át,
  • b) akinek - egyedül élő esetén - az 1 főre számított havi családi jövedelme az ÖNYLÖ összegének 2000 %-át

nem haladja meg.

(2) Létfenntartást veszélyeztető, rendkívüli élethelyzetnek minősül, ha a kérelmezők akik önmaguk, illetve családjuk létfenntartásáról más módon nem tudnak gondoskodni vagy alkalmanként jelentkező többletkiadások - így különösen betegséghez, halálesethez, elemi kár elhárításához, a válsághelyzetben lévő várandós anya gyermekének megtartásához, iskoláztatáshoz, a gyermek fogadásának előkészítéséhez, a nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartásához, a gyermek családba való visszakerülésének elősegítéséhez kapcsolódó kiadások - vagy a gyermek hátrányos helyzete miatt anyagi segítségre szorulnak.

(3) A (2) bekezdésében meghatározott, létfenntartást veszélyeztető élethelyzet fennállását igazoló iratot a kérelemhez csatolni kell.

4. Szülési települési támogatás

7. § (1) Szülési települési támogatást kell megállapítani annak a rászoruló anyának, akinek

  • a) a gyermeke születése és a Rendelet hatálybalépése között 1 év nem telt el,
  • b) a gyermeke a Rendelet hatálybalépését követően született.

(2) Szülési települési támogatásban kell részesíteni – kérelemre - azt a személyt, akinek 1 főre számított havi nettó családi jövedelme az ÖNYLÖ-nek 700 %-át nem haladja meg.

(3) A szülési települési támogatás összege 40.000,-Ft.

(4) A kérelemhez mellékelni kell a gyermek anyakönyvi kivonata másolatát, és a kérelmező és családja jövedelemigazolásait.

(5) A szülési települési támogatás iránti kérelmet a szüléstől számított 1 éven belül lehet benyújtani a Hivatal Bakonyjákói Kirendeltségén.

(6) [7]

5. Temetési települési támogatás és köztemetés

8. § (1) A Képviselő-testület az elhunyt személy eltemettetésének költségeihez való hozzá-járulásként temetési települési támogatást nyújt annak a kérelmezőnek, aki a meghalt személy eltemettetéséről gondoskodott

  • a) annak ellenére, hogy arra nem volt köteles, vagy
  • b) tartására köteles hozzátartozó volt ugyan, de a temetési költségek viselése a saját, illetve családja létfenntartását veszélyezteti, és akinek a családjában a saját és vele közös háztartásban élő személyek figyelembe vételével számított, 1 főre jutó havi nettó jövedelme nem haladja meg az ÖNYLÖ 700 %-át.

(2) A temetési települési támogatás összege nem lehet kevesebb a helyben szokásos legolcsóbb temetés költségének 10 %-ánál. Bakonyjákón a szokásos legolcsóbb temetés összege: 100.000,- Ft.

(3) [8]

(4) Az (1) bekezdésbe foglalt temetési települési támogatás iránti kérelmet a haláleset bekövetkezésétől számított 3 hónapon belül lehet benyújtani a Hivatal Bakonyjákói Kirendeltségén.

(5) A kérelemhez - a kérelem benyújtásával egyidejűleg - csatolni kell:

  • a) a halotti anyakönyvi kivonatot, amennyiben nem a haláleset helye szerint illetékes települési önkormányzattól kérik a temetési települési támogatást,
  • b) a temetés költségeiről a támogatást kérő, vagy az egy háztartásban élő családtagja nevére kiállított számlák eredeti példányát.

8/A. § [9]

8/B. § (1) A köztemetés költségének megtérítési kötelezettsége alól - különös méltánylást érdemlő körülmények fennállása esetén - a polgármester részben, vagy egészben mentesítheti az eltemettetésre köteles személyt.

(2) Az (1) bekezdés alkalmazásakor különös méltánylást érdemlő körülmények:

  • a) kérelmező a hozzátartozója eltemettetéséről saját és háztartásában élő családtagjai létfenntartása veszélyeztetése nélkül nem tud gondoskodni, vagy
  • b) kérelmező, vagy háztartásában élő közeli hozzátartozója súlyos beteg, kórházi kezelésre szorul, vagy
  • c) kérelmező a háztartásában három, vagy több kiskorút nevel.

6. Méltányossági közgyógyellátási települési támogatás

9. § (1) Kérelemre, méltányossági közgyógyellátási települési támogatás állapítható meg minden Bakonyjákón állandó lakóhellyel rendelkező lakó részére, akinek a rendszeresen szedett vényköteles gyógyszere havi költségének 100 forintra kerekített összege meghaladja az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 10 %-át és akinek

  • a) családban élő esetén az 1 főre számított havi nettó családi jövedelme az ÖNYLÖ-ének 500 %-át,
  • b) egyedül élő esetén az 1 főre számított havi nettó jövedelme az ÖNYLÖ-ének 600 %-át nem haladja meg, feltéve, hogy közgyógyellátásra az Sztv. 50. § (1)-(2) bekezdése alapján nem jogosult.

(2) A méltányossági közgyógyellátási települési támogatás havi összege

  • a) 5.000,-Ft-ot el nem érő gyógyszerköltség esetén: 3.000,-Ft
  • b) 4.999,-Ft-ot meghaladó, de 8.000,-Ft-ot el nem érő gyógyszerköltség esetén: 4.000,-Ft
  • c) 7.999,-Ft-ot meghaladó, de 12.000,-Ft-ot el nem érő gyógyszerköltség esetén: 6.000,-Ft
  • d) 11.999,-Ft-ot meghaladó gyógyszerköltség esetén: 8.000,-Ft.

(3) A méltányossági közgyógyellátási települési támogatás iránti kérelemhez – a 3. § (1) bekezdésében meghatározottakon túl - mellékelni kell a háziorvos, vagy szakorvos által leigazolt, havi rendszerességgel szedett, vényköteles gyógyszerek egy havi költségéről a gyógyszertár igazolását.

9/A. § (1) A méltányossági közgyógyellátási települési támogatásra a kérelmező a kérelem benyújtása hónapjának első napjától jogosult.

(2) A méltányossági közgyógyellátási települési támogatást egy évre kell megállapítani.

(3) [10]

7. Lakhatási települési támogatás

10. § (1) A polgármester lakhatási települési támogatást állapít meg a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadások - villanyáram, víz-, gáz-, tűzifa-és szénfogyasztása, csatornahasználat és a szemétszállítás díja, a lakbér, vagy az albérleti díj, a lakáscélú pénzintézeti kölcsön törlesztő részlete - viseléséhez.

(2) A lakhatási települési támogatást azon rendszeres kiadásokhoz kell nyújtani, amelyek megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

(3) A lakhatási települési támogatásra jogosult az a személy,

  • a) akinek 1 főre számított havi nettó családi jövedelme az ÖNYLÖ 400 %-át nem haladja meg,
  • b) a lakás fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadások a háztartás nettó havi jövedelme 10 %-át meghaladja és
  • c) a háztartása tagjai nem rendelkeznek vagyonnal.

(4) A lakhatási települési támogatás havi összege, ha a háztartásban élők egy főre jutó havi jövedelme nem haladja meg az ÖNYLÖ

  • a) 200 %-át, akkor 5.000,-Ft,
  • b) 300 %-át, akkor 4.000,-Ft,
  • c) 400 %-át, akkor 3.000,-Ft.

(5) A lakhatási települési támogatás iránti kérelemhez - 3. § (1) bekezdésében meghatározottakon túl – mellékelni kell a szolgáltatást szolgáltatási, vagy közszolgáltatási szerződés alapján, szerződőként igénybe vevő fogyasztónak és a fogyasztási helynek a szolgáltató általi azonosításához szükséges adatot tartalmazó számlarészletezőt, tüzelő számlát.

10/A. § (1) A lakhatási települési támogatásra a kérelmező a kérelem benyújtása hónapjának első napjától jogosult.

(2) A lakhatási települési támogatást egy évre kell megállapítani.

(3) A lakhatási települési támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg.

(4) A lakhatási települési támogatásra való jogosultság megszűnik, ha

  • a) a rendeletben foglalt feltételek nem állnak fenn,
  • b) a jogosult meghal, vagy
  • c) a jogosult kéri.

(5) A lakhatási települési támogatásra való jogosultság a (4) bekezdésben meghatározott körülmény bekövetkezésének napjával szűnik meg, a támogatás folyósítását pedig a tárgyhónap utolsó napjával kell megszüntetni.

8. Tanévkezdési települési támogatás

10/B. § [11] (1) A Képviselő-testület a tanévkezdési költségekhez való hozzájárulásként, annak a köznevelési intézménybe járó gyermeknek és felnőttnek tanévkezdési települési támogatást állapít meg,

  • a) akinek - családban élő esetében - 1 főre számított havi nettó családi jövedelme az ÖNYLÖ-nek 1500 %-át,
  • b) akinek - egyedül élő esetén - az 1 főre számított havi családi jövedelme az ÖNYLÖ összegének 2000 %-át

nem haladja meg.

(2) A tanévkezdési települési támogatások mértéke:

  • a) óvodások 10.000,-Ft/fő/év
  • b) általános iskolások, középiskolások, szakmunkásképzősök 15.000,-Ft/fő/év
  • c) főiskolások és egyetemisták 20.000,-Ft/fő/év

(3) A tanévkezdési települési támogatásra azok a bakonyjákói óvodások jogosultak, akik az Adászteveli Óvoda Bakonyjákói Tagóvodájába járnak. A főiskolás és egyetemista kérelmezők közül csak azok támogathatók, akik nappali képzésben szerzik meg első diplomájukat.

(4) Kérelmezők az óvodai és tanulói jogviszonyukat óvoda- és iskolalátogatási igazolással igazolják, melyet kérelmükhöz csatolnak.

9. Gyermeknevelési települési támogatás

10/C. § [12] (1) A Képviselő-testület a gyermeknevelési költségekhez való hozzájárulásként 5.000,-Ft/fő/év gyermeknevelési támogatást állapít meg annak a bakonyjákói gyermeknek és fiatal felnőttnek

  • a) akinek - családban élő esetében - 1 főre számított havi nettó családi jövedelme az ÖNYLÖ-nek 1500 %-át,
  • b) akinek - egyedül élő esetén - az 1 főre számított havi családi jövedelme az ÖNYLÖ összegének 2000 %-át

nem haladja meg.

(2) A gyermeknevelési települési támogatásra jogosultak:

  • a) a 18. életévét be nem töltött gyermekek,
  • b) a 18. életévét betöltött, közép-, vagy felsőfokú nappali iskolai képzésben részesülő fiatalok.

(3) A (2) bekezdéstől eltérően, nem jogosult a gyermeknevelési települési támogatásra az az óvodás korú gyermek – kivéve a tartósan beteg és sajátos nevelési igényű gyermekeket, aki nem az Adászteveli Óvoda Bakonyjákói Tagóvodájába jár.

(4) A 18. életévüket betöltött kérelmezők a közép-, vagy felsőfokú iskolai tanulói jogviszonyukat iskolalátogatási igazolással igazolják, melyet kérelmükhöz csatolnak.

10. Szociális étkeztetés

11. § [13] (1) A személyes gondoskodás keretében, a szociális rászorultaknak napi egyszeri meleg étkeztetését a Képviselő-testület vásárolt élelmezéssel biztosítja.

(2) Az (1) bekezdésbe foglalt ellátásra jogosultak az Sztv. 62. § (1) bekezdésébe foglalt személyek.

(3) Rászorulónak kell tekinteni az ellátottat

  • a) az életkora miatt, ha a 65. életévét betöltötte.
  • b) az egészségi állapota miatt, ha mozgásában korlátozott, krónikus, vagy akut megbetegedése miatt önmaga ellátásáról – részben vagy teljesen – nem tud gondoskodni, illetve, ha házi segítségnyújtásban részesül.
  • c) a fogyatékossága miatt, ha a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásban részesül.
  • d) a pszichiátriai betegsége, vagy szenvedélybetegsége miatt, ha fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igényel, és önmaga ellátására részben képes.
  • e) a hajléktalansága miatt, ha bejelentett lakóhellyel nem rendelkezik, kivéve, ha a bejelentett lakóhelye a hajléktalan személyek átmeneti szállása.

(4) Az étkezés igénybevételéhez a (3) bekezdés szerinti jogosultságot az alábbiak alapozzák meg: a) pont esetében a személyi igazolvány, b) és d) pontok esetében a háziorvos, kezelőorvos, szakorvos igazolása, c) pont esetében a fogyatékossági támogatásról, vagy az emelt összegű családi pótlékról szóló határozat, e) pont esetében a lakcímkártya, vagy a hajléktalan szálló igazolása.

(5) Az (1) bekezdésbe foglalt ellátás megszűnik és a jogosultságot meg kell szüntetni:

  • a) a jogosult halálával,
  • b) a határozott időtartam lejártával,
  • c) a jogosult kezdeményezésére,
  • d) ha a jogosult két hónapot meghaladóan nem veszi igénybe a szolgáltatást,
  • e) ha a megállapított térítési díjat a jogosult a fizetési határidő lejártától számított 15 napon belül nem fizeti meg, és írásos felszólítást követően az abban foglaltak alapján sem tesz eleget a fizetési kötelezettségének.

(6) Külön eljárás nélkül kell ellátást nyújtani az Sztv. 7. § (1) bekezdésében foglalt esetekben. A térítési díjakkal kapcsolatos szabályokat külön rendelet rögzíti.

11. Házi segítségnyújtás

12. § [14] (1) A Képviselő-testület a házi segítségnyújtás szolgáltatást - az Sztv. 63. §-ában foglatak szerint – az Intézmény házi szociális gondozói hálózatán keresztül biztosítja.

(2) A társult feladatellátás kapcsán a kötelező rendeletalkotási kötelezettségnek Bakonyjákó település közigazgatási területére kiterjedően a társulási megállapodásban kijelölt önkormányzat tesz eleget.

12. Záró rendelkezések

13. § (1) A Rendelet 2015. március 1. napján lép hatályba.

(2) A Rendelet hatálybalépésével egyidejűleg, hatályát veszti a Képviselő-testület az egyes szociális ellátási formák szabályozásáról szóló, 8/2013.(IX.5.) önkormányzati rendelete.

1. melléklet

KÉRELEM

rendkívüli települési támogatás iránt

1. A kérelmező személyre vonatkozó adatok:

1.1. Neve: ........................................................................................

1.2. Születési neve: ..........................................................................

1.3. Anyja neve: ...............................................................................

1.4. Születési helye, ideje (év, hó, nap): ..........................................

1.5. Lakóhelye: ................................................................................

1.6. Tartózkodási helye: ...................................................................

1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele: ......................................

1.8. Állampolgársága: .......................................................................

1.9. Telefonszám (nem kötelező megadni): ......................................

1.10. A kérelmező idegenrendészeti státusza (nem magyar állampolgárság esetén):

1.10.1. □ szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, vagy

1.10.2. □ EU kék kártyával rendelkező, vagy

1.10.3. □ bevándorolt/letelepedett, vagy

1.10.4. □ menekült/oltalmazott/hontalan.

2. A közeli hozzátartozókra és jövedelmükre vonatkozó adatok

2.1. A kérelmező családi körülménye:

2.1.1. □ egyedülélő,

2.1.2. □ nem egyedülélő.

2.2. A kérelmező családjában élő közeli hozzátartozók adatai

2.2.1. A kérelmező családjában, a kérelmezővel azonos lakcímen élő közeli hozzátartozók száma: ......... fő.

A

B

C

D

E

F

1.

Közeli
hozzátartozó neve (születési neve)

Anyja neve

Születési helye, ideje
(év, hó, nap)

Társadalom-
biztosítási Azonosító Jele

Családi kapcsolat megnevezése

Megjegyzés*

2.

3.

4.

5.

6.

3. A rendkívüli települési támogatás megállapítását*
□ a rendszeres pénzellátás kifizetésének késedelme,
□ rendszeres jövedelem megszűnése,
□ gyermek beiskolázásával kapcsolatos nehézségek,
□ tartós betegség, vagy rokkantság miatt a családban jelentős jövedelem kiesés következett be és egyszeri kiadás,
□ megbetegedés miatt egyszeri, jelentős mértékű gyógyszerkiadás,
□ kórházi kezelés,
□ elemi kár, vagy baleset,
□ bűncselekmény áldozatává válás, vagy

□ élelmezés,

□ ruházkodás,

□ tüzelőanyag hiánya,

□ a közüzemi szolgáltatás megszűnésének és

□ a lakhatás elvesztésének veszélye

miatt kérelmezem.

* a kérelem indokát/ait a □-be X-el kell megjelölni

- a) Létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet:

- b) létfenntartási gondok:

4. Jövedelmi adatok
A kérelmező, valamint a családban élő közeli hozzátartozók a havi jövedelme forintban:

A

B

C

1.

A jövedelem típusa

Kérelmező

A családban élő közeli hozzátartozók

2.

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó

ebből közfoglalkoztatásból származó:

3.

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

4.

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

5.

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

6.

Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

7.

Egyéb jövedelem

8.

Összes jövedelem

A családban az 1 főre jutó jövedelme:……………………..Ft.

5. Nyilatkozatok

5.1. Kijelentem, hogy
5.1.1.*életvitelszerűen a lakóhelyemen/a tartózkodási helyemen élek (a megfelelő rész aláhúzandó),

5.1.2. a családomban élő közeli hozzátartozóként feltüntetett személyek életvitelszerűen az enyémmel megegyező lakcímen élnek,

5.2. a közölt adatok a valóságnak megfelelnek.
(* Ezt a nyilatkozatot csak abban az esetben kell megtenni, ha egyidejűleg bejelentett lakó- és tartózkodási hellyel is rendelkezik.)

5.3. Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt adatok valódiságát a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. § (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóigazgatósága útján - ellenőrizheti.

5.4. Kijelentem, hogy az ellátásra való jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozásáról 15 napon belül értesítem az ellátást megállapító szervet.


Bakonyjákó, 20…., … hó, … nap
...................................................................... ......................................................................
kérelmező aláírása kérelmező házastársának/élettársának aláírása


TÁJÉKOZTATÓ A KÉRELEM KITÖLTÉSÉHEZ


Személyi adatok
Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, kivéve, ha élettársa van. A házastársak akkor tekinthetők különélőnek, ha a lakcímük különböző.
Egyedülélő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik.
Család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége.
A kérelmezővel egy háztartásban élő személyek mindegyikének ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel kell rendelkeznie.

II. Jövedelmi adatok:

Jövedelem: a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó – megszerzett – vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is, továbbá az a bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.
A jövedelmi adatok alatt havi nettó jövedelmet kell érteni. A nettó jövedelem kiszámításánál a bevételt az elismert költségekkel és a befizetési kötelezettséggel csökkentett összegben kell feltüntetni. Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj.
Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék. Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40 %-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetve állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.

Nem minősül jövedelemnek, így a jövedelemként nem kell feltüntetni a rendkívüli települési támogatást, a nevelőszülők számára fizetett nevelési díjat és külön ellátmányt, az anyasági támogatást, a szépkorúak jubileumi juttatását, a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményeit, a vakok személyi járadékát és a fogyatékossági támogatást, a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatást, az alkalmi munkavállalói könyvvel történő munkavégzés, az egyszerűsített foglalkoztatás, valamint az adórendszeren kívüli keresettel járó háztartási munka havi ellenértékét, a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíjat, az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatást. A jövedelemszámításnál figyelmen kívül kell hagyni a közfoglalkoztatásból származó havi jövedelemnek a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegét meghaladó részét. A családtagok jövedelmét külön-külön kell feltüntetni. A családi pótlékot, az árvaellátást és a tartásdíj címén kapott összeget annak a személynek a jövedelmeként kell figyelembe venni, akire tekintettel azt folyósítják.

A havi jövedelem kiszámításakor

Jövedelem típusai:

- a) rendszeres jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap alatt,

- b) a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni azzal, hogy a b) pont szerinti számításnál az adóbevallással lezárt időszak és a kérelem benyújtását megelőző hónapig keletkezett jövedelem egy havi átlagáról nyilatkozatot kell tenni.

1. Munkaviszonyból és más foglalkoztatási viszonyból származó jövedelem: különösen a munkaviszonyban, közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, bírósági, ügyészségi, igazságügyi szolgálati jogviszonyban, honvédség, rendvédelmi szervek, a NAV, polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos és szerződéses szolgálati jogviszonyában folytatott munkavégzésre irányuló tevékenységből, továbbá szövetkezet tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenységből származó jövedelem.

2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem: itt kell feltüntetni a jogdíjat, továbbá a bérbeadó, a választott könyvvizsgáló tevékenységéből származó jövedelmet, a gazdasági társaság magánszemély tagja által külön szerződés szerint teljesített mellékszolgáltatást.

3. Táppénz, gyermekgondozási támogatások: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, családi pótlék, gyermektartásdíj.

4. Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások: öregségi, özvegyi és szülői nyugdíj, árvaellátás, baleseti hozzátartozói nyugellátások; korhatár előtti ellátás, szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, az átmeneti bányászjáradék, rokkantsági ellátás, rehabilitációs ellátás, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, rokkantsági járadék, rehabilitációs járadék, politikai rehabilitációs ellátások, házastársi pótlék, házastárs után járó jövedelempótlék, közszolgálati járadék.

5. Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások: különösen az időskorúak járadéka, a rendszeres szociális segély, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás, az ápolási díj, a munkanélküli járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, képzési támogatásként folyósított keresetpótló juttatás.

6. Egyéb jövedelem: például az ösztöndíj, szakképzéssel összefüggő pénzbeli juttatások a felzárkózást elősegítő megélhetési támogatás, a nevelőszülői díj, szociális gondozói díj, végkielégítés és állampapírból származó jövedelem, ingatlan és ingó tárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem, életjáradékból, föld és más ingatlan bérbeadásából származó jövedelem, illetve minden olyan jövedelem, amely az előző sorokban nem került feltüntetésre.

A jövedelemnyilatkozatban szereplő jövedelmekről a jövedelem típusának megfelelő iratot vagy annak másolatát a kérelemhez mellékelni szükséges.


III. Jogosultsági feltételekre vonatkozó adatok:
Rendkívüli települési támogatás a létfenntartást veszélyeztető élethelyzetbe került, vagy az időszakosan, vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személyek, vagy családok részére nyújtható.

2. melléklet

KÉRELEM

Szülési települési támogatás

1. A kérelmező személyre vonatkozó személyi adatok
Neve:.............................................................................................................................
Születési neve:…..........................................................................................................
Anyja neve:...................................................................................................................
Születési hely,év,hó,nap:..............................................................................................
Állampolgársága:……….………..…………………………………………….
Lakóhelye:.....................................................................................................................
Tartózkodási helye:.......................................................................................................
Társadalombiztosítási Azonosító Jele:…………………………………………………...

2. A kérelmező családi állapota (a megfelelő választ kérjük a □-be x-el megjelölni.)
□ egyedülálló
□ házastársával/élettársával él együtt

3. A házastárs/élettárs személyi adatai
Neve:...................................................................................
Születési neve:…..........................................................................................................
Anyja neve:...................................................................................................................
Születési hely,év,hó,nap:...............................................................................................
Állampolgársága:……….………………….………………………………….......................
Lakóhely:......................................................................................................................
Tartózkodási hely:…………………………………………………………………………......
Társadalombiztosítási Azonosító Jele:………………………………………………….......

4. A szülési települési támogatás megállapítását az alábbi gyermekem/gyermekeim után kérem.

A

B

C

D

E

1.

Gyermek neve

Születési helye,ideje

Anyja neve

Állampolgársága

TAJ száma

2

3

4

5. A kérelmező, valamint a családban élő közeli hozzátartozók a havi jövedelme forintban:

A

B

C

1.

A jövedelem típusa

Kérelmező

A családban élő közeli hozzátartozók

2.

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó

ebből közfoglalkoztatásból származó:

3.

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

4.

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

5.

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

6.

Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

7.

Egyéb jövedelem

8.

Összes jövedelem

A család 1 főre jutó jövedelme:……………………..Ft.

Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (továbbiakban: Sztv.) 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - az állami adóhatóság illetékes igazgatósága útján – ellenőrizheti. Amennyiben az ellátást jogosulatlanul és rosszhiszeműen veszem igénybe, úgy azt az Sztv. 17. §-ában foglaltak alapján meg kell térítenem.

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a kérelemben foglaltak a valóságnak megfelelnek.

Bakonyjákó, 20… év … hó … nap

…………………………………………… …………………………………………..

Kérelmező(törvényes képviselő) házastárs/élettárs (törvényes képviselő)

TÁJÉKOZTATÓ A KÉRELEM KITÖLTÉSÉHEZ

Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, kivéve, ha élettársa van. A házastársak akkor tekinthetők különélőnek, ha a lakcímük különböző.

Egyedül élő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik;

Család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;

Közeli hozzátartozó: a házastárs, az élettárs, a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező; a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató; a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek; korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg, az autista, illetve a testi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek, amennyiben ez az állapot a gyermek 25. életévének betöltését megelőzően is fennállt (a továbbiakban: fogyatékos gyermek); a 18. életévét be nem töltött gyermek vonatkozásában a vér szerinti és az örökbe fogadó szülő, illetve a szülő házastársa vagy élettársa.

Jövedelem: az elismert költségekkel és befizetési kötelezettséggel csökkentett, a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó - megszerzett - vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is, továbbá az a bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.

Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj. Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40%-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetőleg állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.

Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék.

Nem minősül jövedelemnek az önkormányzati segély, a lakásfenntartási támogatás, az adósságcsökkentési támogatás, a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményhez kapcsolódó támogatás: (Erzsébet-utalvány), a családbafogadó gyámként kirendelt hozzátartozónak biztosított pótlék; a nevelőszülők számára fizetett nevelési díj és külön ellátmány, az anyasági támogatás, a tizenharmadik havi nyugdíj és a szépkorúak jubileumi juttatása, a személyes gondoskodásért fizetendő személyi térítési díj megállapítása kivételével a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményei, a vakok személyi járadéka és a fogyatékossági támogatás, a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatás, az alkalmi munkavállalói könyvvel történő munkavégzésnek, az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény alapján történő munkavégzésnek, valamint a természetes személyek között az adórendszeren kívüli keresettel járó foglalkoztatásra vonatkozó rendelkezések alapján háztartási munkára létesített munkavégzésre irányuló jogviszony keretében történő munkavégzésnek (a továbbiakban: háztartási munka) a havi ellenértéke, a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíj, az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatás, a szociális szövetkezet (ide nem értve az iskolaszövetkezetet) tagja által a szövetkezetben végzett tevékenység ellenértékeként megszerzett, a személyi jövedelemadóról szóló törvény alapján adómentes bevétel.

Jövedelem számítás: A jogosultság megállapításakor

- a havi rendszerességgel járó - nem vállalkozásból, illetve őstermelői tevékenységből (a továbbiakban együtt: vállalkozás) származó - jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelmét,

- a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból származó jövedelem esetén a kérelem benyújtásának hónapját közvetlenül megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni, azzal, hogy azon hónapoknál, amelyek adóbevallással már lezárt időszakra esnek, a jövedelmet a bevallott éves jövedelemnek e hónapokkal arányos összegében kell beszámítani. Ha a vállalkozási tevékenység megkezdésétől eltelt időtartam nem éri el a 12 hónapot, akkor az egyhavi átlagos jövedelmet a vállalkozási tevékenység időtartama alapján kell kiszámítani.

A jövedelemszámításnál figyelmen kívül kell hagyni

- a kérelem benyújtását megelőzően megszűnt havi rendszeres jövedelmet,

- a vállalkozásból származó jövedelmet, feltéve, hogy a vállalkozási tevékenység megszűnt,

- a közfoglalkoztatásból származó havi jövedelemnek a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegét meghaladó részét.

Szülési települési támogatás annak a rászoruló anyának nyújtható, akinek

  • a) a gyermeke születése és a Rendelet hatálybalépése között 1 év nem telt el,
  • b) a gyermeke a Rendelet hatálybalépését követően született.
  • c) akinek 1 főre számított havi nettó családi jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 400 %-át, egyedül élő esetén az 500 %-át nem haladja meg.

A kérelemhez mellékelni kell a gyermek anyakönyvi kivonata másolatát, és a kérelmező és családja jövedelemigazolásait.

3. melléklet

KÉRELEM

Temetési települési támogatás

1. A kérelmező személyre vonatkozó személyi adatok
Neve:............................................................................................................................................
Születési neve:….........................................................................................................................
Anyja neve:..................................................................................................................................
Születési hely,év,hó,nap:..............................................................................................................
Állampolgársága:……….………..……………………………………..……………………….
Lakóhelye:.....................................................................................................................................
Tartózkodási helye:.......................................................................................................................
Társadalombiztosítási Azonosító Jele:………………………………………...…………...........

2. A kérelmező családi állapota (a megfelelő választ kérjük a □-be x-el megjelölni.)
□ egyedülálló
□ házastársával/élettársával él együtt

3. A házastárs/élettárs személyi adatai
Neve:.............................................................................................................................................
Születési neve:….........................................................................................................................
Anyja neve:..................................................................................................................................
Születési hely,év,hó,nap:...............................................................................................................
Állampolgársága:……….………………….…………………………………………................
Lakóhely:......................................................................................................................................
Tartózkodási hely:……………………………………………………………………...…..........
Társadalombiztosítási Azonosító Jele:………………………………………………...…...........

4. Az elhunyt személyi adatai:
Neve:.............................................................................................................................................
Születési neve:…..........................................................................................................................
Anyja neve:...................................................................................................................................
Haláleset helye, ideje:………………………………………………………...............................
Utolsó lakóhelye/tartózkodási helye:.............................................................................................
Nyilatkozom, hogy elhunyt:
- tartására, eltemettetésére köteles voltam - nem voltam köteles*
- hadirokkant járadékban részesült - nem részesült*
- eltemettetését szerződésben vállaltam - nem vállaltam*
- olyan életbiztosítással rendelkezett - nem rendelkezett*, melynek a kedvezményezettje vagyok, és a biztosítás összege meghaladja a temetés költségét.
* a megfelelő válasz aláhúzandó

5. A kérelmező, valamint a családban élő közeli hozzátartozók a havi jövedelme forintban:

A

B

C

1.

A jövedelem típusa

Kérelmező

A családban élő közeli hozzátartozók

2.

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó

ebből közfoglalkoztatásból származó:

3.

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

4.

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

5.

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

6.

Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

7.

Egyéb jövedelem

8.

Összes jövedelem

A család 1 főre jutó jövedelme:……………………..Ft.

Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (továbbiakban: Sztv.) 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - az állami adóhatóság illetékes igazgatósága útján – ellenőrizheti. Amennyiben az ellátást jogosulatlanul és rosszhiszeműen veszem igénybe, úgy azt az Sztv. 17. §-ában foglaltak alapján meg kell térítenem.

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a kérelemben foglaltak a valóságnak megfelelnek.

Bakonyjákó, 20… év … hó … nap

…………………………………………… …………………………………………..

Kérelmező(törvényes képviselő) házastárs/élettárs (törvényes képviselő)

TÁJÉKOZTATÓ A KÉRELEM KITÖLTÉSÉHEZ

Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, kivéve, ha élettársa van. A házastársak akkor tekinthetők különélőnek, ha a lakcímük különböző.

Egyedül élő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik;

Család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;

Közeli hozzátartozó: a házastárs, az élettárs, a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező; a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató; a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek; korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg, az autista, illetve a testi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek, amennyiben ez az állapot a gyermek 25. életévének betöltését megelőzően is fennállt (a továbbiakban: fogyatékos gyermek); a 18. életévét be nem töltött gyermek vonatkozásában a vér szerinti és az örökbe fogadó szülő, illetve a szülő házastársa vagy élettársa.

Jövedelem: az elismert költségekkel és befizetési kötelezettséggel csökkentett, a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó - megszerzett - vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is, továbbá az a bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.

Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj. Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40%-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetőleg állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.

Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék.

Nem minősül jövedelemnek az önkormányzati segély, a lakásfenntartási támogatás, az adósságcsökkentési támogatás, a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményhez kapcsolódó támogatás: (Erzsébet-utalvány), a családbafogadó gyámként kirendelt hozzátartozónak biztosított pótlék; a nevelőszülők számára fizetett nevelési díj és külön ellátmány, az anyasági támogatás, a tizenharmadik havi nyugdíj és a szépkorúak jubileumi juttatása, a személyes gondoskodásért fizetendő személyi térítési díj megállapítása kivételével a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményei, a vakok személyi járadéka és a fogyatékossági támogatás, a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatás, az alkalmi munkavállalói könyvvel történő munkavégzésnek, az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény alapján történő munkavégzésnek, valamint a természetes személyek között az adórendszeren kívüli keresettel járó foglalkoztatásra vonatkozó rendelkezések alapján háztartási munkára létesített munkavégzésre irányuló jogviszony keretében történő munkavégzésnek (a továbbiakban: háztartási munka) a havi ellenértéke, a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíj, az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatás, a szociális szövetkezet (ide nem értve az iskolaszövetkezetet) tagja által a szövetkezetben végzett tevékenység ellenértékeként megszerzett, a személyi jövedelemadóról szóló törvény alapján adómentes bevétel.

Jövedelem számítás: A jogosultság megállapításakor

- a havi rendszerességgel járó - nem vállalkozásból, illetve őstermelői tevékenységből (a továbbiakban együtt: vállalkozás) származó - jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelmét,

- a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból származó jövedelem esetén a kérelem benyújtásának hónapját közvetlenül megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni, azzal, hogy azon hónapoknál, amelyek adóbevallással már lezárt időszakra esnek, a jövedelmet a bevallott éves jövedelemnek e hónapokkal arányos összegében kell beszámítani. Ha a vállalkozási tevékenység megkezdésétől eltelt időtartam nem éri el a 12 hónapot, akkor az egyhavi átlagos jövedelmet a vállalkozási tevékenység időtartama alapján kell kiszámítani.

A jövedelemszámításnál figyelmen kívül kell hagyni

- a kérelem benyújtását megelőzően megszűnt havi rendszeres jövedelmet,

- a vállalkozásból származó jövedelmet, feltéve, hogy a vállalkozási tevékenység megszűnt,

- a közfoglalkoztatásból származó havi jövedelemnek a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegét meghaladó részét.

A Képviselő-testület az elhunyt személy eltemettetésének költségeihez való hozzájárulásként temetési települési támogatást nyújt annak a kérelmezőnek, aki a meghalt személy eltemettetéséről gondoskodott

  • a) annak ellenére, hogy arra nem volt köteles, vagy
  • b) tartására köteles hozzátartozó volt ugyan, de a temetési költségek viselése a saját, illetve családja létfenntartását veszélyezteti,

és akinek a családjában a saját és vele közös háztartásban élő személyek figyelembe vételével számított, 1 főre jutó havi nettó jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 300 %-át.

Temetési települési támogatás iránti kérelmet a haláleset bekövetkezésétől számított 3 hónapon belül lehet benyújtani a Hivatal Bakonyjákói Kirendeltségénél. A határidő elmulasztása jogvesztő.

A kérelemhez - a kérelem benyújtásával egyidejűleg - csatolni kell:

a) a halotti anyakönyvi kivonatot, amennyiben nem a haláleset helye szerint illetékes települési önkormányzattól kérik a temetési települési támogatást,

b) a temetés költségeiről a támogatást kérő, vagy az egy háztartásban élő családtagja nevére kiállított számlák eredeti példányát.

Nem állapítható meg temetési települési támogatás

a) ha az elhunyt olyan életbiztosítással rendelkezett, melynek kedvezményezettje az eltemettető, és a biztosítás összege meghaladja a temetés költségét, vagy

b) annak, aki az elhunyt eltemettetését szerződésben vállalta.

A temetőkről és a temetkezésről szóló 1999. évi XLIII. törvény 20. § (1)-(2) bekezdése alapján a temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:

a) aki a temetést szerződésben vállalta;

b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;

c) végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa, vagy élettársa;

d) az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint. /Ptk. 685. § b) pontja közeli hozzátartozók: a házastárs, a bejegyzett élettárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér; hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, bejegyzett élettársa, a jegyes, a házastárs, a bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa, bejegyzett élettársa./

3/A. melléklet

K É R E L E M

köztemetés elrendelése iránt

1. A kérelmező személyre vonatkozó adatok:

1.1. Neve: .......................................................................................

1.2. Születési neve: ..........................................................................

1.3. Anyja neve: ...............................................................................

1.4. Születési helye, ideje (év, hó, nap): ...........................................

1.5. Lakóhelye: .................................................................................

1.6. Tartózkodási helye: ....................................................................

1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele: .......................................

1.8. Állampolgársága: .......................................................................

1.9. Telefonszám (nem kötelező megadni): ......................................

1.10. A kérelmező idegenrendészeti státusza (nem magyar állampolgárság esetén):

1.10.1. □ szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, vagy

1.10.2. □ EU kék kártyával rendelkező, vagy

1.10.3. □ bevándorolt/letelepedett, vagy

1.10.4. □ menekült/oltalmazott/hontalan.

2. A közeli hozzátartozókra és jövedelmükre vonatkozó adatok

2.1. A kérelmező családi körülménye:

2.1.1. □ egyedülélő,

2.1.2. □ nem egyedülélő.

2.2. A kérelmező családjában élő közeli hozzátartozók adatai

2.2.1. A kérelmező családjában, a kérelmezővel azonos lakcímen élő közeli hozzátartozók száma: ......... fő.

A

B

C

D

E

F

1.

Közeli
hozzátartozó neve (születési neve)

Anyja neve

Születési helye, ideje
(év, hó, nap)

Társadalom-
biztosítási Azonosító Jele

Családi kapcsolat megnevezése

Megjegyzés*

2.

3.

4.

5.

6.

3. Az elhunyt személyi adatai
Neve:......................................................................................
Születési neve:…....................................................................
Anyja neve:.............................................................................
Haláleset helye, ideje: ............................................................
Utolsó lakóhelye/tartózkodási helye:......................................
Vagyonnal, ingatlannal rendekezett-e? IGEN NEM* (*a kívánt rész aláhúzandó)
Amennyiben igen, az ingatlan címe: ………………………………………………………………………………

4. Az eltemettetésre köteles személyek adatai

Név

Szül.hely, idő

Anyja neve

Lakcíme

5.Jövedelmi adatok
A kérelmező, valamint a családban élő közeli hozzátartozóinak a havi jövedelme forintban:

A

B

C

1.

A jövedelem típusa

Kérelmező

A családban élő közeli hozzátartozók

2.

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó

ebből közfoglalkoztatásból származó:

3.

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

4.

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

5.

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

6.

Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

7.

Egyéb jövedelem

8.

Összes jövedelem

1.Kijelentem, hogy a közölt adatok a valóságnak megfelelnek.

2.Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv – a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóigazgatósága útján - ellenőrizheti.

3.Nyilatkozom, hogy az elhunyt eltemettetésére köteles vagyok, de arról gondoskodni nem tudok, ezért kérem, hogy köztemetést elrendelni szíveskedjenek.

Bakonyjákó, 20………………………………………

...................................................................

..................................................................

kérelmező aláírása

kérelmező házastársának/élettársának aláírása

TÁJÉKOZTATÓ A KÉRELEM KITÖLTÉSÉHEZ

Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, kivéve, ha élettársa van. A házastársak akkor tekinthetők különélőnek, ha a lakcímük különböző. A kérelmezővel egy háztartásban élő személyek mindegyikének ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel kell rendelkeznie.

Egyedülélő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik.

Jövedelem: a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó – megszerzett – vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is, továbbá az a bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.

A jövedelmi adatok alatt havi nettó jövedelmet kell érteni. A nettó jövedelem kiszámításánál a bevételt az elismert költségekkel és a befizetési kötelezettséggel csökkentett összegben kell feltüntetni. Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj.

Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék. Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40 %-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetve állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.

Nem minősül jövedelemnek, így a jövedelemként nem kell feltüntetni a rendkívüli települési támogatást, a nevelőszülők számára fizetett nevelési díjat és külön ellátmányt, az anyasági támogatást, a szépkorúak jubileumi juttatását, a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményeit, a vakok személyi járadékát és a fogyatékossági támogatást, a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatást, az alkalmi munkavállalói könyvvel történő munkavégzés, az egyszerűsített foglalkoztatás, valamint az adórendszeren kívüli keresettel járó háztartási munka havi ellenértékét, a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíjat, az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatást. A jövedelemszámításnál figyelmen kívül kell hagyni a közfoglalkoztatásból származó havi jövedelemnek a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegét meghaladó részét. A családtagok jövedelmét külön-külön kell feltüntetni. A családi pótlékot, az árvaellátást és a tartásdíj címén kapott összeget annak a személynek a jövedelmeként kell figyelembe venni, akire tekintettel azt folyósítják.

A havi jövedelem kiszámításakor

  • a) rendszeres jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap alatt,
  • b) a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni azzal, hogy a b) pont szerinti számításnál az adóbevallással lezárt időszak és a kérelem benyújtását megelőző hónapig keletkezett jövedelem egy havi átlagáról nyilatkozatot kell tenni.

Jövedelem típusai:

1. Munkaviszonyból és más foglalkoztatási viszonyból származó jövedelem: különösen a munkaviszonyban, közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, bírósági, ügyészségi, igazságügyi szolgálati jogviszonyban, honvédség, rendvédelmi szervek, a NAV, polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos és szerződéses szolgálati jogviszonyában folytatott munkavégzésre irányuló tevékenységből, továbbá szövetkezet tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenységből származó jövedelem.

2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem: itt kell feltüntetni a jogdíjat, továbbá a bérbeadó, a választott könyvvizsgáló tevékenységéből származó jövedelmet, a gazdasági társaság magánszemély tagja által külön szerződés szerint teljesített mellékszolgáltatást.

3. Táppénz, gyermekgondozási támogatások: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, családi pótlék, gyermektartásdíj.

4. Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások: öregségi, özvegyi és szülői nyugdíj, árvaellátás, baleseti hozzátartozói nyugellátások; korhatár előtti ellátás, szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, az átmeneti bányászjáradék, rokkantsági ellátás, rehabilitációs ellátás, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, rokkantsági járadék, rehabilitációs járadék, politikai rehabilitációs ellátások, házastársi pótlék, házastárs után járó jövedelempótlék, közszolgálati járadék.

5. Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások: különösen az időskorúak járadéka, a rendszeres szociális segély, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás, az ápolási díj, a munkanélküli járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, képzési támogatásként folyósított keresetpótló juttatás.

6. Egyéb jövedelem: például az ösztöndíj, szakképzéssel összefüggő pénzbeli juttatások a felzárkózást elősegítő megélhetési támogatás, a nevelőszülői díj, szociális gondozói díj, végkielégítés és állampapírból származó jövedelem, ingatlan és ingó tárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem, életjáradékból, föld és más ingatlan bérbeadásából származó jövedelem, illetve minden olyan jövedelem, amely az előző sorokban nem került feltüntetésre.
A jövedelemnyilatkozatban szereplő jövedelmekről a jövedelem típusának megfelelő iratot vagy annak másolatát a kérelemhez mellékelni szükséges.

A haláleset helye szerint illetékes települési önkormányzat polgármestere önkormányzati hatáskörben - a halálesetről való tudomásszerzést követő huszonegy napon belül - gondoskodik az elhunyt személy közköltségen történő eltemettetéséről, ha

- nincs vagy nem lelhető fel az eltemettetésre köteles személy, vagy

- az eltemettetésre köteles személy az eltemettetésről nem gondoskodik.

Az elhunyt személy utolsó lakóhelye szerinti települési önkormányzat

- a költségeket hagyatéki teherként a területileg illetékes közjegyzőnél bejelenti, vagy

- az eltemettetésre köteles személyt a köztemetés költségeinek megtérítésére kötelezi.

A temetőkről és a temetkezésről szóló 1999. évi XLIII. törvény 20. § (1)-(2) bekezdése alapján a temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:

  • a) aki a temetést szerződésben vállalta;
  • b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;
  • c) végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;
  • d) az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint.

A köztemetés költségének megtérítési kötelezettsége alól - különös méltánylást érdemlő körülmények fennállása esetén - a polgármester részben, vagy egészben mentesítheti az eltemettetésre köteles személyt.

Különös méltánylást érdemlő körülmények:

a) kérelmező a hozzátartozója eltemettetéséről saját és háztartásában élő családtagjai létfenntartása veszélyeztetése nélkül nem tud gondoskodni, vagy

b) kérelmező, vagy háztartásában élő közeli hozzátartozója súlyos beteg, kórházi kezelésre szorul, vagy

c) kérelmező a háztartásában három, vagy több kiskorút nevel.

4. melléklet

KÉRELEM
a méltányossági közgyógyellátási települési támogatásra való jogosultság megállapításához

1. A kérelmező személyre vonatkozó adatok:

1.1. Neve: ....................................................................................................................................

1.2. Születési neve: .....................................................................................................................

1.3. Anyja neve: ..........................................................................................................................

1.4. Születési helye, ideje (év, hó, nap): ......................................................................................

1.5. Lakóhelye: ............................................................................................................................

1.6. Tartózkodási helye: ..............................................................................................................

1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele: .................................................................................

1.8. Állampolgársága: .................................................................................................................

1.9. Telefonszám (nem kötelező megadni): ................................................................................

1.10. A kérelmező idegenrendészeti státusza (nem magyar állampolgárság esetén):

1.10.1. □ szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, vagy

1.10.2. □ EU kék kártyával rendelkező, vagy

1.10.3. □ bevándorolt/letelepedett, vagy

1.10.4. □ menekült/oltalmazott/hontalan.

2. A közeli hozzátartozókra és jövedelmükre vonatkozó adatok

2.1. A kérelmező családi körülménye:

2.1.1. □ egyedülélő,

2.1.2. □ nem egyedülélő.

2.2. A kérelmező családjában élő közeli hozzátartozók adatai

2.2.1. A kérelmező családjában, a kérelmezővel azonos lakcímen élő közeli hozzátartozók száma: ......... fő.

A

B

C

D

E

F

1.

Közeli
hozzátartozó neve (születési neve)

Anyja neve

Születési helye, ideje
(év, hó, nap)

Társadalom-
biztosítási Azonosító Jele

Családi kapcsolat megnevezése

Megjegyzés*

2.

3.

4.

5.

6.

2.3. Jövedelmi adatok
A kérelmező, valamint a családban élő közeli hozzátartozóinak a havi jövedelme forintban:

A

B

C

1.

A jövedelem típusa

Kérelmező

A családban élő közeli hozzátartozók

2.

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó

ebből közfoglalkoztatásból származó:

3.

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

4.

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

5.

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

6.

Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

7.

Egyéb jövedelem

8.

Összes jövedelem

3. Nyilatkozatok

3.1. Kijelentem, hogy
3.1.1.*életvitelszerűen a lakóhelyemen/a tartózkodási helyemen élek (a megfelelő rész aláhúzandó),

3.1.2. a családomban élő közeli hozzátartozóként feltüntetett személyek életvitelszerűen az enyémmel megegyező lakcímen élnek,

3.2. a közölt adatok a valóságnak megfelelnek.
(* Ezt a nyilatkozatot csak abban az esetben kell megtenni, ha egyidejűleg bejelentett lakó- és tartózkodási hellyel is rendelkezik.)

3.3. Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt adatok valódiságát a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. § (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóigazgatósága útján - ellenőrizheti.

3.4. Kijelentem, hogy az ellátásra való jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozásáról 15 napon belül értesítem az ellátást megállapító szervet.


Bakonyjákó, 20…, …hó, … nap

...................................................................

..................................................................

kérelmező aláírása

kérelmező házastársának/élettársának aláírása

TÁJÉKOZTATÓ A KÉRELEM KITÖLTÉSÉHEZ

Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, kivéve, ha élettársa van. A házastársak akkor tekinthetők különélőnek, ha a lakcímük különböző. A kérelmezővel egy háztartásban élő személyek mindegyikének ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel kell rendelkeznie.

Egyedülélő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik.

Jövedelem: a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó – megszerzett – vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is, továbbá az a bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.

A jövedelmi adatok alatt havi nettó jövedelmet kell érteni. A nettó jövedelem kiszámításánál a bevételt az elismert költségekkel és a befizetési kötelezettséggel csökkentett összegben kell feltüntetni. Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj.

Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék. Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40 %-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetve állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.

Nem minősül jövedelemnek, így a jövedelemként nem kell feltüntetni a rendkívüli települési támogatást, a nevelőszülők számára fizetett nevelési díjat és külön ellátmányt, az anyasági támogatást, a szépkorúak jubileumi juttatását, a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményeit, a vakok személyi járadékát és a fogyatékossági támogatást, a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatást, az alkalmi munkavállalói könyvvel történő munkavégzés, az egyszerűsített foglalkoztatás, valamint az adórendszeren kívüli keresettel járó háztartási munka havi ellenértékét, a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíjat, az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatást. A jövedelemszámításnál figyelmen kívül kell hagyni a közfoglalkoztatásból származó havi jövedelemnek a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegét meghaladó részét. A családtagok jövedelmét külön-külön kell feltüntetni. A családi pótlékot, az árvaellátást és a tartásdíj címén kapott összeget annak a személynek a jövedelmeként kell figyelembe venni, akire tekintettel azt folyósítják.

A havi jövedelem kiszámításakor

  • a) rendszeres jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap alatt,
  • b) a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni azzal, hogy a b) pont szerinti számításnál az adóbevallással lezárt időszak és a kérelem benyújtását megelőző hónapig keletkezett jövedelem egy havi átlagáról nyilatkozatot kell tenni.

Jövedelem típusai:

1. Munkaviszonyból és más foglalkoztatási viszonyból származó jövedelem: különösen a munkaviszonyban, közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, bírósági, ügyészségi, igazságügyi szolgálati jogviszonyban, honvédség, rendvédelmi szervek, a NAV, polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos és szerződéses szolgálati jogviszonyában folytatott munkavégzésre irányuló tevékenységből, továbbá szövetkezet tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenységből származó jövedelem.

2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem: itt kell feltüntetni a jogdíjat, továbbá a bérbeadó, a választott könyvvizsgáló tevékenységéből származó jövedelmet, a gazdasági társaság magánszemély tagja által külön szerződés szerint teljesített mellékszolgáltatást.

3. Táppénz, gyermekgondozási támogatások: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, családi pótlék, gyermektartásdíj.

4. Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások: öregségi, özvegyi és szülői nyugdíj, árvaellátás, baleseti hozzátartozói nyugellátások; korhatár előtti ellátás, szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, az átmeneti bányászjáradék, rokkantsági ellátás, rehabilitációs ellátás, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, rokkantsági járadék, rehabilitációs járadék, politikai rehabilitációs ellátások, házastársi pótlék, házastárs után járó jövedelempótlék, közszolgálati járadék.

5. Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások: különösen az időskorúak járadéka, a rendszeres szociális segély, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás, az ápolási díj, a munkanélküli járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, képzési támogatásként folyósított keresetpótló juttatás.

6. Egyéb jövedelem: például az ösztöndíj, szakképzéssel összefüggő pénzbeli juttatások a felzárkózást elősegítő megélhetési támogatás, a nevelőszülői díj, szociális gondozói díj, végkielégítés és állampapírból származó jövedelem, ingatlan és ingó tárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem, életjáradékból, föld és más ingatlan bérbeadásából származó jövedelem, illetve minden olyan jövedelem, amely az előző sorokban nem került feltüntetésre.

Méltányossági közgyógyellátási települési támogatásra az jogosult, akinek a rendszeresen szedett vényköteles gyógyszere havi költségének 100 forintra kerekített összege meghaladja az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 10 %-át és családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át, egyedül élő esetén 200 %-át, feltéve, hogy közgyógyellátásra a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 50. § (1)-(2) bekezdése alapján nem jogosult.

A méltányossági közgyógyellátási települési támogatás iránti kérelemhez mellékelni kell

a jövedelemnyilatkozatban szereplő jövedelmekről a jövedelem típusának megfelelő iratot vagy annak másolatát

a háziorvos, vagy szakorvos által leigazolt havi rendszerességgel szedett vényköteles gyógyszerek egy havi költségéről a gyógyszertár igazolását.

5. melléklet

KÉRELEM
a lakhatási települési támogatás megállapításához

1. Személyi adatok

1.1. A kérelmező személyre vonatkozó adatok:
1.1.1.Neve: ...............................................................................................................................

1.1.2. Születési neve: ...............................................................................................................
1.1.3.Anyja neve: .....................................................................................................................
1.1.4.Születés helye, ideje (év, hó, nap): .................................................................................

1.1.5. Lakóhelye: ……. irányítószám ...................................................................... település
................................utca/út/tér .............. házszám .......... épület/lépcsőház ..........emelet,ajtó
1.1.6.Tartózkodási helye: ……… irányítószám ........................................................település
............................... utca/út/tér .............. házszám ............ épület/lépcsőház ..........emelet,ajtó

1.1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele: ……………………………………………
1.1.8.Állampolgársága: .............................................................................................................
1.1.9.Telefonszám (nem kötelező megadni): ............................................................................
1.1.10.E-mail cím (nem kötelező megadni): ............................................................................

1.2. A kérelmező idegenrendészeti státusza (nem magyar állampolgárság esetén):

1.2.1. □ szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, vagy

1.2.2. □ EU kék kártyával rendelkező, vagy

1.2.3. □ bevándorolt/letelepedett, vagy

1.2.4. □ menekült/oltalmazott/hontalan.

1.3. Kérelmezővel közös háztartásban (azonos lakcímen) élők száma: ............ fő.

1.4. Kérelmező háztartásában élők személyi adatai:

A

B

C

D

Név
(születési név)

Születési helye, ideje
(év, hó, nap)

Anyja neve

Társadalombiztosítási Azonosító
Jele

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

1.5. Kijelentem, hogy a kérelem benyújtásának időpontjában a háztartásom táblázatban feltüntetett tagjai között van olyan személy:

- a) aki után vagy részére súlyos fogyatékosság vagy tartós betegség miatt magasabb összegű családi pótlékot folyósítanak; ha igen, akkor e személyek száma ............ fő,

- b) aki fogyatékossági támogatásban részesül; ha igen, akkor e személyek száma .......... fő,

- c) aki gyermekét egyedülállóként neveli; ha igen, akkor e személyek száma .......... fő.

2. Jövedelmi adatok
A kérelmező, valamint a vele közös háztartásban élő személyeknek a havi jövedelme forintban:

A

B

C

A jövedelem típusa

Kérelmező

A kérelmezővel közös háztartásban élő további
személyek

1.

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó
ebből: közfoglalkoztatásból származó

2.

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

3.

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

4.

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

5.

Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

6.

Egyéb jövedelem

7.

Összes jövedelem

3. Nyilatkozatok

3.1. A kérelemmel érintett lakásban előrefizetős gáz- vagy áramszolgáltatást mérő készülék működik - nem működik (a megfelelő rész aláhúzandó).
Amennyiben igen, kérjük, nevezze meg a szolgáltatót: ...............................................................

3.2. A lakhatást a legnagyobb mértékben veszélyeztető lakásfenntartási kiadás(ok):
.......................................................................................................................................................

3.3. Felelősségem tudatában kijelentem, hogy
(* Ezt a nyilatkozatot csak abban az esetben kell megtenni, ha egyidejűleg bejelentett lakó- és tartózkodási hellyel is rendelkezik.)

Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. § (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóigazgatósága útján - ellenőrizheti.
Kijelentem, hogy az ellátásra való jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozásáról 15 napon belül értesítem az ellátást megállapító szervet.


Bakonyjákó, 20…, …hó, … nap
...................................................................... ......................................................................
kérelmező aláírása háztartás nagykorú tagjainak aláírása


Vagyonnyilatkozat

- a) életvitelszerűen a lakóhelyemen/a tartózkodási helyemen élek* (a megfelelő rész aláhúzandó),

- b) a közölt adatok a valóságnak megfelelnek.

Neve: .................................................................................................................................................

Születési neve:.........................................................................................................................

Anyja neve:..............................................................................................................................

Születési hely, év, hó, nap:……...............................................................................................

Lakóhely:.................................................................................................................................

Tartózkodási hely:…................................................................................................................

Társadalombiztosítási Azonosító Jele: ....................................................................................

Ingatlanok

1. Lakástulajdon és lakótelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat): címe: ................. város/község ................... út/utca.................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ..........................., a szerzés ideje: ................ év.
Becsült forgalmi érték:* .......................................... Ft
Haszonélvezeti joggal terhelt: igen nem (a megfelelő aláhúzandó)

2. Üdülőtulajdon és üdülőtelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat): címe: ....................... város/község .................................. út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ...................., a szerzés ideje: ................ év.
Becsült forgalmi érték:* .......................................... Ft

3. Egyéb, nem lakás céljára szolgáló épület-(épületrész-)tulajdon (vagy állandó használat): megnevezése (zártkerti építmény, műhely, üzlet, műterem, rendelő, garázs stb.): ............................ címe: ...................................... város/község........................... út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad:............., a szerzés ideje:................év.
Becsült forgalmi érték:* ...................................... Ft

4. Termőföldtulajdon (vagy állandó használat) :megnevezése: .......................... címe: ........................................ város/község .............................. út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad:..................., a szerzés ideje:...............év.
Becsült forgalmi érték:* ........................................Ft

Gépjármű: '

  • a) személygépkocsi: ......................................... típus .................. rendszám

a szerzés ideje, valamint a gyártás éve: .............................................................

Becsült forgalmi érték:** .......................................... Ft

b) tehergépjármű, autóbusz, motorkerékpár, vízi- vagy egyéb jármű: .............................. típus .................. rendszám

a szerzés ideje, valamint a gyártás éve: .............................................................

Becsült forgalmi érték:** .......................................... Ft

Kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.

Bakonyjákó, 20......, év ... hó, ... nap

................................................

aláírás

Megjegyzés:

Ha a kérelmező vagy családtagja bármely vagyontárgyból egynél többel rendelkezik, akkor a vagyonnyilatkozat megfelelő pontját a vagyontárgyak számával egyezően kell kitölteni. Amennyiben a vagyonnyilatkozatban feltüntetett vagyon nem Magyarország területén van, a forgalmi értéket a vagyon helye szerinti állam hivatalos pénznemében is fel kell tüntetni.

* Becsült forgalmi értékként az ingatlannak a településen szokásos forgalmi értékét kell feltüntetni.

** Becsült forgalmi értékként a jármű kora és állapota szerinti értékét kell feltüntetni.

TÁJÉKOZTATÓ A KÉRELEM KITÖLTÉSÉHEZ

Személyi adatok

Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, kivéve, ha élettársa van. A házastársak akkor tekinthetők különélőnek, ha a lakcímük különböző. A kérelmezővel egy háztartásban élő személyek mindegyikének ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel kell rendelkeznie.

Háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége.

Jövedelem: a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó – megszerzett – vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is, továbbá az a bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.

A jövedelmi adatok alatt havi nettó jövedelmet kell érteni. A nettó jövedelem kiszámításánál a bevételt az elismert költségekkel és a befizetési kötelezettséggel csökkentett összegben kell feltüntetni. Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj.

Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék. Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40 %-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetve állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.

Nem minősül jövedelemnek, így a jövedelemként nem kell feltüntetni a rendkívüli települési támogatást, a nevelőszülők számára fizetett nevelési díjat és külön ellátmányt, az anyasági támogatást, a szépkorúak jubileumi juttatását, a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményeit, a vakok személyi járadékát és a fogyatékossági támogatást, a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatást, az alkalmi munkavállalói könyvvel történő munkavégzés, az egyszerűsített foglalkoztatás, valamint az adórendszeren kívüli keresettel járó háztartási munka havi ellenértékét, a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíjat, az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatást. A jövedelemszámításnál figyelmen kívül kell hagyni a közfoglalkoztatásból származó havi jövedelemnek a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegét meghaladó részét. A családtagok jövedelmét külön-külön kell feltüntetni. A családi pótlékot, az árvaellátást és a tartásdíj címén kapott összeget annak a személynek a jövedelmeként kell figyelembe venni, akire tekintettel azt folyósítják.

A havi jövedelem kiszámításakor

a) rendszeres jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap alatt,

b) a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni azzal, hogy a b) pont szerinti számításnál az adóbevallással lezárt időszak és a kérelem benyújtását megelőző hónapig keletkezett jövedelem egy havi átlagáról nyilatkozatot kell tenni.

Jövedelem típusai:

1. Munkaviszonyból és más foglalkoztatási viszonyból származó jövedelem: különösen a munkaviszonyban, közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, bírósági, ügyészségi, igazságügyi szolgálati jogviszonyban, honvédség, rendvédelmi szervek, a NAV, polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos és szerződéses szolgálati jogviszonyában folytatott munkavégzésre irányuló tevékenységből, továbbá szövetkezet tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenységből származó jövedelem.

2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem: itt kell feltüntetni a jogdíjat, továbbá a bérbeadó, a választott könyvvizsgáló tevékenységéből származó jövedelmet, a gazdasági társaság magánszemély tagja által külön szerződés szerint teljesített mellékszolgáltatást.

3. Táppénz, gyermekgondozási támogatások: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, családi pótlék, gyermektartásdíj.

4. Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások: öregségi, özvegyi és szülői nyugdíj, árvaellátás, baleseti hozzátartozói nyugellátások; korhatár előtti ellátás, szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, az átmeneti bányászjáradék, rokkantsági ellátás, rehabilitációs ellátás, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, rokkantsági járadék, rehabilitációs járadék, politikai rehabilitációs ellátások, házastársi pótlék, házastárs után járó jövedelempótlék, közszolgálati járadék.

5. Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások: különösen az időskorúak járadéka, a rendszeres szociális segély, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás, az ápolási díj, a munkanélküli járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, képzési támogatásként folyósított keresetpótló juttatás.

6. Egyéb jövedelem: például az ösztöndíj, szakképzéssel összefüggő pénzbeli juttatások a felzárkózást elősegítő megélhetési támogatás, a nevelőszülői díj, szociális gondozói díj, végkielégítés és állampapírból származó jövedelem, ingatlan és ingó tárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem, életjáradékból, föld és más ingatlan bérbeadásából származó jövedelem, illetve minden olyan jövedelem, amely az előző sorokban nem került feltüntetésre.

A jövedelemnyilatkozatban szereplő jövedelmekről a jövedelem típusának megfelelő iratot vagy annak másolatát a kérelemhez mellékelni szükséges.

Vagyon:
Az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog, amelynek

- a) külön-külön számított forgalmi értéke, illetőleg összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének harmincszorosát (2015-ben a 855.000,- Ft-ot), vagy

- b) együttes forgalmi értéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének nyolcvanszorosát (2015-ben a 2.280.000,- Ft-ot) meghaladja, azzal, hogy nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben az érintett személy életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általa lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű.

Lakhatási települési támogatás állapítható meg a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadások - villanyáram, víz-, gáz-, tűzifa- és szénfogyasztása, csatornahasználat és a szemétszállítás díja, a lakbér, vagy az albérleti díj, a lakáscélú pénzintézeti kölcsön törlesztőrészlete - viseléséhez.

A lakhatási települési támogatást elsősorban azon rendszeres kiadásokhoz kell nyújtani, amelyek megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

5/A. melléklet

KÉRELEM
a tanévkezdési települési támogatásra való jogosultság megállapításához

1. A kérelmező személyre vonatkozó adatok:

1.1. Neve: ....................................................................................................................................

1.2. Születési neve: .....................................................................................................................

1.3. Anyja neve: ..........................................................................................................................

1.4. Születési helye, ideje (év, hó, nap): ......................................................................................

1.5. Lakóhelye: ............................................................................................................................

1.6. Tartózkodási helye: ..............................................................................................................

1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele: .................................................................................

1.8. Állampolgársága: .................................................................................................................

1.9. Telefonszám (nem kötelező megadni): ................................................................................

1.10. A kérelmező idegenrendészeti státusza (nem magyar állampolgárság esetén):

1.10.1. □ szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, vagy

1.10.2. □ EU kék kártyával rendelkező, vagy

1.10.3. □ bevándorolt/letelepedett, vagy

1.10.4. □ menekült/oltalmazott/hontalan.

2. A közeli hozzátartozókra és jövedelmükre vonatkozó adatok

2.1. A kérelmező családi körülménye:

2.1.1. □ egyedülélő,

2.1.2. □ nem egyedülélő.

2.2. A kérelmező családjában élő közeli hozzátartozók adatai

2.2.1. A kérelmező családjában, a kérelmezővel azonos lakcímen élő közeli hozzátartozók száma: ......... fő.

A

B

C

D

E

F

1.

Közeli
hozzátartozó neve (születési neve)

Anyja neve

Születési helye, ideje
(év, hó, nap)

Társadalom-
biztosítási Azonosító Jele

Családi kapcsolat megnevezése

Megjegyzés*

2.

3.

4.

5.

6.

2.3. Jövedelmi adatok
A kérelmező, valamint a családban élő közeli hozzátartozóinak a havi jövedelme forintban:

A

B

C

1.

A jövedelem típusa

Kérelmező

A családban élő közeli hozzátartozók

2.

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó

ebből közfoglalkoztatásból származó:

3.

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

4.

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

5.

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

6.

Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

7.

Egyéb jövedelem

8.

Összes jövedelem

2.4. A tanévkezdési támogatást ………………………………………………………………. nevű gyermekem(gyermekeim)/saját részemre, …. fő után kérem. (a megfelelő rész aláhúzandó)

2.5. A köznevelési intézmény megnevezése, ahová a kérelmező(k) jár(nak):
…………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………….

3. Nyilatkozatok

3.1. Kijelentem, hogy
3.1.1.*életvitelszerűen a lakóhelyemen/a tartózkodási helyemen élek (a megfelelő rész aláhúzandó),

3.1.2. a családomban élő közeli hozzátartozóként feltüntetett személyek életvitelszerűen az enyémmel megegyező lakcímen élnek,

3.2. a közölt adatok a valóságnak megfelelnek.
(* Ezt a nyilatkozatot csak abban az esetben kell megtenni, ha egyidejűleg bejelentett lakó- és tartózkodási hellyel is rendelkezik.)

3.3. Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt adatok valódiságát a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. § (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóigazgatósága útján - ellenőrizheti.

3.4. Kijelentem, hogy az ellátásra való jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozásáról 15 napon belül értesítem az ellátást megállapító szervet.


Bakonyjákó, 20…, …hó, … nap

...................................................................

..................................................................

kérelmező aláírása

kérelmező házastársának/élettársának aláírása

TÁJÉKOZTATÓ A KÉRELEM KITÖLTÉSÉHEZ

Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, kivéve, ha élettársa van. A házastársak akkor tekinthetők különélőnek, ha a lakcímük különböző. A kérelmezővel egy háztartásban élő személyek mindegyikének ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel kell rendelkeznie.

Egyedülélő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik.

Jövedelem: a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó – megszerzett – vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is, továbbá az a bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.

A jövedelmi adatok alatt havi nettó jövedelmet kell érteni. A nettó jövedelem kiszámításánál a bevételt az elismert költségekkel és a befizetési kötelezettséggel csökkentett összegben kell feltüntetni. Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj.

Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék. Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40 %-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetve állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.

Nem minősül jövedelemnek, így a jövedelemként nem kell feltüntetni a rendkívüli települési támogatást, a nevelőszülők számára fizetett nevelési díjat és külön ellátmányt, az anyasági támogatást, a szépkorúak jubileumi juttatását, a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményeit, a vakok személyi járadékát és a fogyatékossági támogatást, a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatást, az alkalmi munkavállalói könyvvel történő munkavégzés, az egyszerűsített foglalkoztatás, valamint az adórendszeren kívüli keresettel járó háztartási munka havi ellenértékét, a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíjat, az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatást. A jövedelemszámításnál figyelmen kívül kell hagyni a közfoglalkoztatásból származó havi jövedelemnek a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegét meghaladó részét. A családtagok jövedelmét külön-külön kell feltüntetni. A családi pótlékot, az árvaellátást és a tartásdíj címén kapott összeget annak a személynek a jövedelmeként kell figyelembe venni, akire tekintettel azt folyósítják.

A havi jövedelem kiszámításakor

  • a) rendszeres jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap alatt,
  • b) a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni azzal, hogy a b) pont szerinti számításnál az adóbevallással lezárt időszak és a kérelem benyújtását megelőző hónapig keletkezett jövedelem egy havi átlagáról nyilatkozatot kell tenni.

Jövedelem típusai:

1. Munkaviszonyból és más foglalkoztatási viszonyból származó jövedelem: különösen a munkaviszonyban, közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, bírósági, ügyészségi, igazságügyi szolgálati jogviszonyban, honvédség, rendvédelmi szervek, a NAV, polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos és szerződéses szolgálati jogviszonyában folytatott munkavégzésre irányuló tevékenységből, továbbá szövetkezet tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenységből származó jövedelem.

2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem: itt kell feltüntetni a jogdíjat, továbbá a bérbeadó, a választott könyvvizsgáló tevékenységéből származó jövedelmet, a gazdasági társaság magánszemély tagja által külön szerződés szerint teljesített mellékszolgáltatást.

3. Táppénz, gyermekgondozási támogatások: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, családi pótlék, gyermektartásdíj.

4. Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások: öregségi, özvegyi és szülői nyugdíj, árvaellátás, baleseti hozzátartozói nyugellátások; korhatár előtti ellátás, szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, az átmeneti bányászjáradék, rokkantsági ellátás, rehabilitációs ellátás, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, rokkantsági járadék, rehabilitációs járadék, politikai rehabilitációs ellátások, házastársi pótlék, házastárs után járó jövedelempótlék, közszolgálati járadék.

5. Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások: különösen az időskorúak járadéka, a rendszeres szociális segély, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás, az ápolási díj, a munkanélküli járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, képzési támogatásként folyósított keresetpótló juttatás.

6. Egyéb jövedelem: például az ösztöndíj, szakképzéssel összefüggő pénzbeli juttatások a felzárkózást elősegítő megélhetési támogatás, a nevelőszülői díj, szociális gondozói díj, végkielégítés és állampapírból származó jövedelem, ingatlan és ingó tárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem, életjáradékból, föld és más ingatlan bérbeadásából származó jövedelem, illetve minden olyan jövedelem, amely az előző sorokban nem került feltüntetésre.

A Képviselő-testület a tanévkezdési költségekhez való hozzájárulásként, a köznevelési intézménybe járó gyermekek és felnőttek után a következő tanévkezdési támogatásokat állapítja meg:

  • a) óvodások 4.000,-Ft/fő
  • b) általános iskolások 5.000,-Ft/fő
  • c) Középiskolások, szakmunkásképzősök, főiskolások és egyetemisták 7.000,-Ft/fő

A tanévkezdési települési támogatásra azok a bakonyjákói óvodások jogosultak, akik az Adászteveli Óvoda Bakonyjákói Tagóvodájába járnak.

A főiskolás és egyetemista kérelmezők közül csak azok támogathatók, akik nappali képzésben szerzik meg első diplomájukat.

Kérelmezők az óvodai és tanulói jogviszonyukat óvoda- és iskolalátogatási igazolással igazolják, melyet kérelmükhöz csatolnak.

5/B. melléklet

KÉRELEM
a gyermeknevelési települési támogatásra való jogosultság megállapításához

1. A kérelmező személyre vonatkozó adatok:

1.1. Neve: ....................................................................................................................................

1.2. Születési neve: .....................................................................................................................

1.3. Anyja neve: ..........................................................................................................................

1.4. Születési helye, ideje (év, hó, nap): ......................................................................................

1.5. Lakóhelye: ............................................................................................................................

1.6. Tartózkodási helye: ..............................................................................................................

1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele: .................................................................................

1.8. Állampolgársága: .................................................................................................................

1.9. Telefonszám (nem kötelező megadni): ................................................................................

1.10. A kérelmező idegenrendészeti státusza (nem magyar állampolgárság esetén):

1.10.1. □ szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, vagy

1.10.2. □ EU kék kártyával rendelkező, vagy

1.10.3. □ bevándorolt/letelepedett, vagy

1.10.4. □ menekült/oltalmazott/hontalan.

2. A közeli hozzátartozókra és jövedelmükre vonatkozó adatok

2.1. A kérelmező családi körülménye:

2.1.1. □ egyedülélő,

2.1.2. □ nem egyedülélő.

2.2. A kérelmező családjában élő közeli hozzátartozók adatai

2.2.1. A kérelmező családjában, a kérelmezővel azonos lakcímen élő közeli hozzátartozók száma: ......... fő.

A

B

C

D

E

F

1.

Közeli
hozzátartozó neve (születési neve)

Anyja neve

Születési helye, ideje
(év, hó, nap)

Társadalom-
biztosítási Azonosító Jele

Családi kapcsolat megnevezése

Megjegyzés*

2.

3.

4.

5.

6.

2.3. Jövedelmi adatok
A kérelmező, valamint a családban élő közeli hozzátartozóinak a havi jövedelme forintban:

A

B

C

1.

A jövedelem típusa

Kérelmező

A családban élő közeli hozzátartozók

2.

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó

ebből közfoglalkoztatásból származó:

3.

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

4.

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

5.

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

6.

Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

7.

Egyéb jövedelem

8.

Összes jövedelem

2.4. A gyermeknevelési támogatást …………………………………………………………….. nevű gyermekem(gyermekeim)/saját részemre, …. fő után kérem. (a megfelelő rész aláhúzandó)

2.5. A köznevelési intézmény(ek) megnevezése, ahol 18. életévét betöltött, közép-, vagy felsőfokú nappali iskolai képzésben részesülő kérelmező(k) tanul(nak):
…………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………….

3. Nyilatkozatok

3.1. Kijelentem, hogy
3.1.1.*életvitelszerűen a lakóhelyemen/a tartózkodási helyemen élek (a megfelelő rész aláhúzandó),

3.1.2. a családomban élő közeli hozzátartozóként feltüntetett személyek életvitelszerűen az enyémmel megegyező lakcímen élnek,

3.2. a közölt adatok a valóságnak megfelelnek.
(* Ezt a nyilatkozatot csak abban az esetben kell megtenni, ha egyidejűleg bejelentett lakó- és tartózkodási hellyel is rendelkezik.)

3.3. Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt adatok valódiságát a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. § (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóigazgatósága útján - ellenőrizheti.

3.4. Kijelentem, hogy az ellátásra való jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozásáról 15 napon belül értesítem az ellátást megállapító szervet.


Bakonyjákó, 20…, …hó, … nap

...................................................................

..................................................................

kérelmező aláírása

kérelmező házastársának/élettársának aláírása

TÁJÉKOZTATÓ A KÉRELEM KITÖLTÉSÉHEZ

Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, kivéve, ha élettársa van. A házastársak akkor tekinthetők különélőnek, ha a lakcímük különböző. A kérelmezővel egy háztartásban élő személyek mindegyikének ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel kell rendelkeznie.

Egyedülélő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik.

Jövedelem: a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó – megszerzett – vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is, továbbá az a bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.

A jövedelmi adatok alatt havi nettó jövedelmet kell érteni. A nettó jövedelem kiszámításánál a bevételt az elismert költségekkel és a befizetési kötelezettséggel csökkentett összegben kell feltüntetni. Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj.

Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék. Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40 %-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetve állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.

Nem minősül jövedelemnek, így a jövedelemként nem kell feltüntetni a rendkívüli települési támogatást, a nevelőszülők számára fizetett nevelési díjat és külön ellátmányt, az anyasági támogatást, a szépkorúak jubileumi juttatását, a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményeit, a vakok személyi járadékát és a fogyatékossági támogatást, a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatást, az alkalmi munkavállalói könyvvel történő munkavégzés, az egyszerűsített foglalkoztatás, valamint az adórendszeren kívüli keresettel járó háztartási munka havi ellenértékét, a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíjat, az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatást. A jövedelemszámításnál figyelmen kívül kell hagyni a közfoglalkoztatásból származó havi jövedelemnek a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegét meghaladó részét. A családtagok jövedelmét külön-külön kell feltüntetni. A családi pótlékot, az árvaellátást és a tartásdíj címén kapott összeget annak a személynek a jövedelmeként kell figyelembe venni, akire tekintettel azt folyósítják.

A havi jövedelem kiszámításakor

  • a) rendszeres jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap alatt,
  • b) a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni azzal, hogy a b) pont szerinti számításnál az adóbevallással lezárt időszak és a kérelem benyújtását megelőző hónapig keletkezett jövedelem egy havi átlagáról nyilatkozatot kell tenni.

Jövedelem típusai:

1. Munkaviszonyból és más foglalkoztatási viszonyból származó jövedelem: különösen a munkaviszonyban, közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, bírósági, ügyészségi, igazságügyi szolgálati jogviszonyban, honvédség, rendvédelmi szervek, a NAV, polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos és szerződéses szolgálati jogviszonyában folytatott munkavégzésre irányuló tevékenységből, továbbá szövetkezet tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenységből származó jövedelem.

2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem: itt kell feltüntetni a jogdíjat, továbbá a bérbeadó, a választott könyvvizsgáló tevékenységéből származó jövedelmet, a gazdasági társaság magánszemély tagja által külön szerződés szerint teljesített mellékszolgáltatást.

3. Táppénz, gyermekgondozási támogatások: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, családi pótlék, gyermektartásdíj.

4. Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások: öregségi, özvegyi és szülői nyugdíj, árvaellátás, baleseti hozzátartozói nyugellátások; korhatár előtti ellátás, szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, az átmeneti bányászjáradék, rokkantsági ellátás, rehabilitációs ellátás, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, rokkantsági járadék, rehabilitációs járadék, politikai rehabilitációs ellátások, házastársi pótlék, házastárs után járó jövedelempótlék, közszolgálati járadék.

5. Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások: különösen az időskorúak járadéka, a rendszeres szociális segély, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás, az ápolási díj, a munkanélküli járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, képzési támogatásként folyósított keresetpótló juttatás.

6. Egyéb jövedelem: például az ösztöndíj, szakképzéssel összefüggő pénzbeli juttatások a felzárkózást elősegítő megélhetési támogatás, a nevelőszülői díj, szociális gondozói díj, végkielégítés és állampapírból származó jövedelem, ingatlan és ingó tárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem, életjáradékból, föld és más ingatlan bérbeadásából származó jövedelem, illetve minden olyan jövedelem, amely az előző sorokban nem került feltüntetésre.

A Képviselő-testület a gyermeknevelési költségekhez való hozzájárulásként, a bakonyjákói gyermekek és fiatal felnőttek részére 6.000,-Ft/fő/év gyermeknevelési támogatást állapít meg:

A gyermeknevelési települési támogatásra jogosultak:

  • a) a 18. életévét be nem töltött gyermekek,
  • b) a 18. életévét betöltött, közép-, vagy felsőfokú nappali iskolai képzésben részesülő fiatalok.

A fentiektől eltérően, nem jogosult a gyermeknevelési települési támogatásra az az óvodás korú gyermek – kivéve a tartósan beteg és sajátos nevelési igényű gyermekeket -, aki nem az Adászteveli Óvoda Bakonyjákói Tagóvodájába jár.

A 18. életévét betöltött kérelmezők a közép-, vagy felsőfokú iskolai tanulói jogviszonyukat iskolalátogatási igazolással igazolják, melyet kérelmükhöz csatolnak.

6. melléklet

Kérelem

szociális étkeztetés és házi segítségnyújtás igénybevételéhez

(A formanyomtatvány az igényelt szociális ellátás típusának megfelelő adatok figyelembevételével töltendő ki.)


1. Az ellátást igénybe vevő adatai:

Név:

Születési neve:

Anyja neve:

Születési helye, időpontja:

Lakóhelye:

Tartózkodási helye:

Állampolgársága:

Bevándorolt, letelepedett vagy menekült jogállása:

Társadalombiztosítási Azonosító Jele:

Tartására köteles személy

a) neve:

b) lakóhelye:

Telefonszáma:

Legközelebbi hozzátartozójának (törvényes képviselőjének)

a) neve:

b) lakóhelye:

c) telefonszáma:

Az ellátást igénybe vevővel egy háztartásban élő nagykorú személyek száma:

2. Milyen típusú ellátás igénybevételét kéri

2.1. alapszolgáltatás

étkeztetés

házi segítségnyújtás

jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

támogató szolgáltatás

2.2. nappali ellátás

idősek nappali ellátása

fogyatékosok nappali ellátása

demens személyek nappali ellátása

2.3. átmeneti ellátás

időskorúak gondozóháza

fogyatékos személyek gondozóháza

pszichiátriai betegek átmeneti otthona

szenvedélybetegek átmeneti otthona

hajléktalan személyek átmeneti szállása

2.4. ápolást-gondozást nyújtó intézmény

idősek otthona

pszichiátriai betegek otthona

fogyatékos személyek otthona

hajléktalan személyek otthona

szenvedélybetegek otthona

2.5. rehabilitációs intézmény

pszichiátriai betegek rehabilitációs intézménye

szenvedélybetegek rehabilitációs intézménye

fogyatékos személyek rehabilitációs intézménye

hajléktalan személyek rehabilitációs intézménye

2.6. lakóotthon

fogyatékos személyek lakóotthona

pszichiátriai betegek lakóotthona

szenvedélybetegek lakóotthona

3. A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybevételére vonatkozó adatok:

3.1. Étkeztetés

milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását:

az étkeztetés módja:

helyben fogyasztás

elvitellel

kiszállítással

diétás étkeztetés

3.2. Házi segítségnyújtás

milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását:

milyen típusú segítséget igényel:

segítség a napi tevékenységek ellátásában

bevásárlás, gyógyszerbeszerzés

személyes gondozás

egyéb, éspedig ........................

3.3. Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevétele

milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

3.4. Támogató szolgáltatás igénybevétele

milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását:

milyen típusú segítséget igényel:

szállító szolgáltatás

személyi segítő szolgáltatás

3.5. Nappali ellátás

milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

étkeztetést igényel-e: igen □ (normál □ diétás □) nem □

milyen gyakorisággal kéri az étkeztetést:

egyéb szolgáltatás igénylése:

3.6. Átmeneti elhelyezés

milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

milyen időtartamra kéri az elhelyezést:

milyen okból kéri az elhelyezést:

3.7. Ápolást-gondozást nyújtó, rehabilitációs intézmény

milyen időtartamra kéri a szolgáltatás biztosítását:

határozott (annak ideje) ......................

határozatlan

soron kívüli elhelyezést kér-e:

ha igen, annak oka:

Bakonyjákó, 20... év, … hó, … nap

Az ellátást igénybe vevő (törvényes képviselő) aláírása: