Jásd Község Önkormányzat Képviselő-testületének 2/2015 (II.25.) önkormányzati rendelete

a települési támogatásról és az egyéb szociális ellátásokról

Hatályos: 2019. 04. 01- 2021. 05. 31

Jásd Község Önkormányzat Képviselő-testületének 2/2015 (II.25.) önkormányzati rendelete

a települési támogatásról és az egyéb szociális ellátásokról

Jásd Község Önkormányzat Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 1. §‑ának (2) bekezdésében, 10. § (1) bekezdésében, 25. § (3) bekezdés b) pontjában, 32. § (1) bekezdés b) pontjában és (3) bekezdésében, 45. § (1) és (7) bekezdésében, 48. § (4) bekezdésében, 62. § (2) bekezdésében és 92. § (1) és (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

I. FEJEZET Általános szabályok

1. § (1) A rendelet hatálya kiterjed Jásd önkormányzat illetékességi területén lakóhellyel, tartózkodási hellyel rendelkező személyekre.

(2) Az (1) bekezdés tekintetében alkalmazni kell a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.) 3. § (1)-(3) bekezdéseit és a 7. § (1) bekezdését.

(3) Az e rendeletben szabályozott szociális ellátásokkal kapcsolatos hatáskörök egyes ellátásoknál kerülnek meghatározásra.

2. § (1) Az e rendeletben szabályozott valamennyi szociális ellátásra érvényes értelmező rendelkezéseket és az általános eljárási szabályokat az Szt. 4–16. §-a határozza meg.

(2) Az adott ellátásnál alkalmazandó sajátos eljárási szabályok az adott ellátáshoz kapcsolódva kerülnek meghatározásra.

(3) A szociális igazgatási eljárásra vonatkozó eljárási szabályokat az Szt. 5. § (1) bekezdése szerint kell alkalmazni.

(4) Az eljárást:

  • a) a közös önkormányzati hivatal székhelyén vagy a jásdi ügyfélszolgálaton szóban vagy írásban előterjesztett kérelemre kell, vagy
  • b) hivatalból lehet

megindítani.

(5) A kérelmet a jogszabályokban, illetve az e rendeletben meghatározott dokumentumokkal – igazolásokkal, nyilatkozatokkal – együtt kell benyújtani.

(6) Az e rendeletben meghatározott vagyoni helyzetre vonatkozó feltétel meglétét a pénzbeli és természetbeni szociális ellátások igénylésének és megállapításának, valamint folyósításának részletes szabályairól szóló 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 1. számú melléklete szerinti vagyonnyilatkozat benyújtásával kell igazolni. A vagyonnyilatkozat II. részét - a nyomtatványon szereplő tájékoztató szövegtől eltekintve - az adott ellátásnál meghatározott személyi körre vonatkozóan kell kitölteni.

(7) A hiányosan előterjesztett kérelmek ügyében a hiánypótlási felhívást a kérelem beérkezésétől számított 3 munkanapon belül meg kell tenni.

(8) Ha a szociális ellátás iránti igényt nem a jogosult terjeszti elő az eljárást hivatalból kell megindítani.

(9) Az önkormányzat tekintet nélkül hatáskörére és illetékességére az arra rászorulónak rendkívüli, települési támogatást, étkezést, illetve szállást biztosítani köteles biztosítani, ha ennek hiánya a rászorulónak az életét, testi épségét veszélyezteti.

3. § A kérelmezőnek a kérelemben, illetve az annak mellékleteként benyújtott dokumentumokban feltüntetett jövedelem-adatokat az Szt. 10. §-ában meghatározottak szerint kell igazolnia.

4. § A pénzbeli ellátások kifizetése a pénztárból történik, kivéve, ha a kérelmező a kérelmében a bankszámlájára kéri a támogatás utalását. Ettől eltérően a települési lakásfenntartási támogatás esetében elsősorban természetbeni ellátás formájában a szolgáltatóhoz.

5. § (1) A rendszeres pénzbeli települési támogatásokat utólag, minden hónap 5-ig kell folyósítani.

(2) Az eseti pénzbeli települési támogatásokat a határozatban meghatározott időpontig kell folyósítani.

(3) A természetbeni települési támogatások biztosításának szabályait, határidejét, formáját a vonatkozó határozat rendezi.

(4) A rendszeres települési támogatás a támogatásról rendelkező határozatban megjelölt időponttól illeti meg az érintettet azzal, hogy a jogosultság kezdő hónapjában a havi támogatás teljes összegét kell folyósítani.

A jogosulatlanul igénybe vett ellátás megtérítése és az adatkezelés

6. § A jogosulatlanul igénybe vett ellátás megtérítésével, valamint az adatkezeléssel kapcsolatban az Szt. 17. §- 24. §-ai az irányadóak.

II. FEJEZET Pénzbeli szociális ellátások

7. § Az önkormányzat képviselő-testülete e rendelet alapján a jogosult részére települési támogatást nyújt, továbbá e rendelet 32/A §-ával megállapított egyéb önkormányzati pénzbeni és természetbeni támogatásokat állapíthat meg.

8. § (1) A pénzbeli települési támogatás formái:

  • a) eseti települési támogatás:
    • aa) települési létfenntartási támogatás,
    • ab) települési gyógyszertámogatás,
    • ac) települési temetési támogatás;
    • ad) települési gyermeknevelési támogatás,
    • ae) települési gyermekvállalási támogatás
    • af) első lakáshoz jutók támogatása
  • b) rendszeres települési támogatás:
    • ba) települési létfenntartási támogatás.
    • bb) települési gyógyszertámogatás,
    • bc) települési lakásfenntartási támogatás,
    • bd) települési ápolási támogatás.

(2) egyéb önkormányzati pénzbeni és természetbeni szociális ellátások

1. Települési létfenntartási támogatás

9. § (1) Települési létfenntartási támogatásra jogosult az a személy, aki önmaga, illetve családja létfenntartásáról más módon nem tud gondoskodni, és akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át, nem haladja meg.

(2) A kérelmezőnek a kérelmében indokolnia kell a települési létfenntartási támogatásra való rászorultságát.

(3) A települési létfenntartási támogatás nyújtható eseti, vagy rendszeres települési támogatás formájában.

(4) A kérelmet az 1. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani és csatolni kell hozzá a háztartásban élő személyek megelőző havi jövedelem igazolását.

(5) Az (1)-(4) bekezdésben foglaltaktól eltérően évente egy alkalommal, legfeljebb 100.000,-Ft összegű települési támogatást lehet megállapítani – jövedelem vizsgálat nélkül - ha a kérelmező vagy a kérelmező családjában létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet áll elő.

(6) A (5) bekezdésben meghatározott létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetnek minősül, ha a kérelmező vagy a kérelmező családjában igazoltan:

  • a) tartós betegség vagy speciális gyógykezelés szükségessége miatt jelentős jövedelem kiesés következett be, vagy egyszeri kiadásra kényszerülnek, vagy
  • b) elemi kár vagy baleset következett be, vagy sérelmére elkövetett bűncselekményből, szabálysértésből anyagi kár keletkezett

10. § (1) Eseti települési létfenntartási támogatást egy naptári évben maximum négy alkalommal lehet megállapítani, feltéve, hogy az előző támogatás megállapítása óta 90 nap eltelt.

(2) Az egy alkalommal megállapított eseti települési létfenntartási támogatás maximális összege 10.000,-Ft-ig terjedhet.

11. § (1) Az eseti települési létfenntartási támogatásra való jogosultságról az önkormányzat képviselő-testületének felhatalmazása alapján, átruházott hatáskörben a polgármester dönt.

(2) A rendszeres települési létfenntartási támogatásra való jogosultságról a képviselő-testülete dönt.

12. § (1) A rendszeres települési létfenntartási támogatás összegét havonként azonos, illetve különböző mértékben is meg lehet állapítani.

(2) Rendszeres települési létfenntartási támogatást havi rendszerességgel, maximum hat hónapra lehet megállapítani.

(3) Az egy hónapra megállapított rendszeres települési létfenntartási támogatás maximális összege 10.000 Ft

(4) A rendszeres települési létfenntartási támogatást éven belül csak egyszer lehet megállapítani.

2. Települési gyógyszertámogatás

13. § (1) Gyógyszerkiadásokra tekintettel települési gyógyszertámogatásra jogosult az a személy, aki a gyógyszerkiadások, illetve betegséghez kapcsolódó kiadások miatt időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzd.

(2) A települési gyógyszertámogatás nyújtható eseti, vagy rendszeres települési támogatás formájában.

(3) A kérelmet a 2. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani és csatolni kell hozzá:

  • a) a melléklet szerinti háziorvosi igazolást a havi receptköteles gyógyszerköltségről,
  • b) a háztartásban élő személyek jövedelem igazolását.

14. § (1) Eseti települési gyógyszertámogatást egy naptári évben maximum négy alkalommal lehet megállapítani

(2) Eseti települési gyógyszertámogatásra a kérelmező akkor jogosult, ha nem rendelkezik vagyonnal és a

  • a) családjában az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250 %-át nem haladja meg, és
  • b) a gyógyszerkiadásai, illetve betegséghez kapcsolódó kiadásai a kérelem benyújtását megelőző két hónapon belül elérik, vagy meghaladják a havi jövedelmének a 10 %-át.

(3) A (2) bekezdés b) pontja szerinti kiadásokat számlákkal kell igazolni.

(4) Az egy alkalommal megállapított eseti települési gyógyszertámogatás maximális összege 5.000,- Ft.

15. § Az eseti települési gyógyszertámogatásra való jogosultságról az önkormányzat képviselő-testületének felhatalmazása alapján, átruházott hatáskörben a polgármester dönt.

16. § (1) Rendszeres települési gyógyszertámogatást havi rendszerességgel, legalább 3 és maximum 12 hónapra lehet megállapítani.

(2) Rendszeres települési gyógyszertámogatás a kérelmezőnek akkor lehet megállapítani, ha

  • a) családjában az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250 %-át, és
  • b) a gyógyszerkiadásai, illetve betegséghez kapcsolódó kiadásai meghaladják a havi 5.000,- Ft-ot, és
  • c) szakorvosi igazolással vagy a háziorvosi igazolással igazolja a gyógyszerkiadások, vagy a betegséghez kapcsolódó egyéb kiadások szükségességét és összegét.

(3) Az egy hónapra megállapított rendszeres települési gyógyszer támogatás maximális összege 5.000 Ft

(4) A rendszeres települési gyógyszertámogatást éven belül legfeljebb 2 alkalommal lehet megállapítani.

(6) Nem állapítható meg támogatás annak a személynek, aki az Szt alapján érvényes közgyógyellátási igazolvánnyal rendelkezik és erről nyilatkozik.

(7) A rendszeres települési gyógyszertámogatásra való jogosultságról a képviselő-testülete dönt.

3. Települési temetési támogatás

17. § (1) A temetési költségekre tekintettel települési temetési támogatásra jogosult az a személy, akinek a temetési költségek viselése a saját, illetve családja létfenntartását veszélyezteti, függetlenül attól, hogy a meghalt személy eltemettetésére köteles, vagy tartásra köteles hozzátartozó volt-e vagy sem.

(2) Az (1) bekezdés szerint a temetési költség viselése az eltemettetést vállaló kérelmező létfenntartást akkor veszélyezteti, ha a családjában az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 300 %-át nem haladja meg.

(3) A települési temetési támogatást kérelmezni lehet

  • a) a temetési költségek megelőlegezésére, vagy
  • b) a temetési költségek utólagos megtérítésére.

(4) A támogatás összege amennyiben:

a.) az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át nem haladja meg, a helyben szokásos temetési költség 10 %-a

b.) az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %- a és 400 %-a közé esik a helyben szokásos legolcsóbb temetési költség 5 % -a.

(5) A kérelmezőnek a kérelméhez a (3) bekezdés a) pont esetében csatolnia kell a temetési kiadásokra vonatkozó hivatalos árajánlatot, valamint a halotti anyakönyvi kivonatot és a jövedelem igazolásokat.

(6) A kérelmezőnek a kérelméhez a (3) bekezdés b) pont esetében csatolnia kell kérelmező vagy a vele azonos lakcímen élő közeli hozzátartozója nevére – kiállított számla eredeti példányát, valamint a halotti anyakönyvi kivonatot és a jövedelem igazolásokat.

(7) A kérelmet az 3. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

(8) A temetési költségek megelőlegezése jogcímen megítélt települési támogatásról szóló határozatban meg kell jelölni a temetési előleggel - számlával - való elszámolás határidejét, amely a határozat kiadásától számított 30 napnál több nem lehet.

(9) A települési temetési támogatás megítéléséről az önkormányzat képviselő-testületének felhatalmazása alapján, átruházott hatáskörben a polgármester dönt. A temetkezési költségek megelőlegezése iránti kérelem esetén a kérelem beérkezésétől számított 3 munkanapon belül kell döntést hozni.

(10) E szakasz alkalmazásakor a helyben szokásos temetési költség 250.000,-Ft

4. Települési gyermeknevelési támogatás

18. § (1) Települési gyermeknevelési támogatásra jogosult az a személy, akik létfenntartását veszélyeztető élethelyzetbe került a gyermekneveléshez kapcsolódó, alkalmanként jelentkező többlet kiadások miatt, és ezért anyagi segítségre szorul.

(2) Az (1) bekezdés szerint támogatást kérelmezni lehet

a)a gyermek iskoláztatásához, óvodáztatásához vagy

b) válsághelyzetben lévő várandós anya által, a gyermekének megtartásához, vagy

c) a gyermek fogadásának előkészítéséhez, vagy

d) a nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartásához, a gyermek családba való visszakerülésének elősegítéséhez

szükséges anyagi támogatásra.

(3) Az (1) bekezdés szerint a kérelmező akkor van létfenntartást veszélyeztető élethelyzetben, ha a családjában az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 300 %-át nem haladja meg.

(4) A (2) bekezdés a) pontja szerinti kérelemhez be kell csatolni a gyermek iskolalátogatási igazolását, vagy az iskolai felvételről szóló igazolást.

(5) A (2) bekezdés b), vagy c) pontja szerinti kérelemhez a kérelmezőnek be kell nyújtani a várandóságot igazoló szakorvosi igazolást, illetve a (2) bekezdés c) pont szerinti esetben a már megszületett gyermek születési anyakönyvi kivonatát.

(6) A (2) bekezdés d) pontja szerinti kérelemhez csatolni kell a nevelésbe vétellel kapcsolatos határozatokat.

(7) A kérelmet a 4. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani és csatolni kell hozzá a háztartásban élő személyek jövedelem igazolását.

(8) A települési gyermeknevelési támogatást eseti jelleggel kell nyújtani. A támogatást egy naptári évben maximum három alkalommal lehet megállapítani.

(9) Az egy alkalommal megállapított eseti települési gyermeknevelési támogatás maximális összege 5.000,-Ft.

(10) A kérelemről a kérelem beérkezését követő 15 napon belül dönteni kell.

(11) A települési gyermeknevelési támogatás megítéléséről az önkormányzat képviselő-testületének felhatalmazása alapján, átruházott hatáskörben a polgármester dönt.

4.1. Települési gyermekvállalási támogatás

18/A. § (1) Az újszülött gyermek megszületésével megnövekedett anyagi terhek csökkentése céljából, szociális alapon gyermekvállalási támogatásra jogosult az a szülő, aki gyermekét saját háztartásában neveli. A támogatás gyermekenként jár.

(2) A támogatás nyújtására a gyermek lakcím-nyilvántartási rendszerben történő regisztrálását követően külön kérelemre kerülhet sor.

(3) Gyermekvállalási támogatásra jogosult a gyermeket örökbefogadó szülő is, akiknek örökbefogadott gyermekét a születésüket követően ideiglenes hatállyal náluk, mint leendő örökbefogadó szülőnél helyeztek el.

A kérelemhez mellékelni kell a gyermek ideiglenes hatályú elhelyezéséről szóló gyámhatósági határozatot, valamint a gyermek születési anyakönyvi kivonatát és a lakcím kártyáját.

(4) A (2) és a (3) bekezdésben meghatározott támogatás iránti kérelmet a gyermek születését követően 1 éven belül lehet benyújtani. Ennek elmulasztása jogvesztő.

(5) A gyermekvállalási támogatás 100.000,-Ft.

(6) Ikerszülés esetén gyermekenként kell a támogatást biztosítani.

(7) A gyermekvállalási támogatásra való jogosultság megállapításához az Ösküi Közös Önkormányzati Hivatal Kirendeltségéhez kell a kérelmet benyújtani és csatolni kell hozzá a szülők és a gyermek lakcím kártyájának, valamint a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolatát.(8) A települési gyermekvállalási támogatás megítéléséről az önkormányzat képviselő-testületének felhatalmazása alapján, átruházott hatáskörben a polgármester dönt.

4.2. Első lakáshoz jutók támogatása

18/B. § (1) Az Önkormányzat a (2) bekezdésben meghatározott igénylő első lakásának megvásárlásához vagy építéséhez vissza nem térítendő anyagi támogatást nyújt a (2) bekezdésben meghatározott feltételek teljesülése esetén.

(2) A támogatás iránti igényt nyújthatnak be azok aki/k:

  • a) házastársak (házassági anyakönyvi kivonattal igazoltan) vagy,
  • b) élettársi nyilatkozatok elektronikus nyilvántartásába bejegyzett élettársak (közjegyzői okirattal igazoltan) vagy,
  • c) gyermeküket egyedülállóként nevelő szülők (egyedülállóságot bírósági ítélettel, gyámügyi okirattal igazoltan) vagy,
  • d) egyedülállók (továbbiakban: kérelmezők).

(3) A támogatás nyújtásának további feltételei:

  • a) Jásd közigazgatási területén lakáscélú ingatlant vásárol, vagy épít,
  • b) aki kötelezettséget vállal, hogy a támogatással érintett ingatlanban:
    • ba) vásárlás esetén a támogatás folyósításától számított 6 hónapon belül,
    • bb) építés esetén támogatás folyósítása esetén a folyósítás időpontjától számított 4 éven belül – a használatbavételt követően – a lakcímnyilvántartásban lakóhelyet létesítenek.
  • c) vállalja, hogy a támogatás megállapítását követő öt éven belül a támogatással érintett ingatlant nem idegenítik el,
  • d) A támogatással érintett lakóingatlanon kívül más lakóingatlan tulajdonjogával, nem rendelkezik a kérelem beadásakor és azt megelőzően sem rendelkezett.

(4) A támogatás egy ingatlan esetében csak egy tulajdonos részére állapítható meg.

(5) Az igénylő kizárólag egy ingatlan tekintetében, és egy alkalommal kaphat támogatást.

18/C. § (1) A18/B. § -ban részletezett támogatást, lakáscélú ingatlan vásárlása esetén a tulajdonjog földhivatal általi bejegyzésétől, építés esetén a jogerős építési engedély vagy az egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenység bejelentésének megtörténtét igazoló építésügyi hatóság által kiállított dokumentum keltezésétől számított egy éven belül lehet igényelni.

(2) A támogatás mértéke 100.000,- Ft.

(3) Az első lakáshoz jutok támogatása vissza nem térítendő támogatás.

(4) A kifizetett támogatást vissza kell fizetni az Önkormányzat részére, amennyiben:

  • a) azt jogtalanul vették igénybe,
  • b) a 18/B § (3) bekezdés b) -c) pontjában foglalt vállalást nem teljesítették.

(5) Az első lakáshoz jutók támogatását kérő személyekről a Közös Hivatalban nyilvántartást kell vezetni és a vállalt feltételek teljesítését ellenőrizni kell.

(6) A támogatások a kérelmek beérkezésének sorrendjében, a mindenkori költségvetésben ezen célra elkülönített keretösszeg erejéig kerülnek kifizetésre.

(7) A kérelmekhez az alábbiakat kell csatolni:

  • a) vásárlás esetén tulajdoni lap,
  • b) építés esetén jogerős építési engedély vagy az egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenység bejelentésének megtörténtét igazoló építésügyi hatóság által kiállított dokumentum,
  • c) a kérelmező vagy kérelmezők lakcím igazolására alkalmas igazolványa és
  • d) családi állapot igazolására szolgáló okirat,
  • e) teljes bizonyító erejű okiratba foglalt nyilatkozat a rendelet 18/B. § (3) bekezdés b) és c) pontja szerinti kötelezettségvállalásokról.

(8) Az első lakáshoz jutók támogatásának megállapítására a polgármester jogosult.

5. Települési lakásfenntartási támogatás

19. § (1) Az önkormányzat települési támogatást nyújt a szociálisan rászorult személyeknek, családoknak az általuk lakott lakás vagy nem lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez, az e rendeletben meghatározott feltételek fennállása esetén (a továbbiakban: lakásfenntartáshoz nyújtott települési támogatás).

(2) A lakásfenntartáshoz nyújtott települési támogatásra jogosult az a személy, akinek a háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250%-át, és a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona. Az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem megegyezik a háztartás összjövedelmének és a fogyasztási egységek összegének hányadosával.

(3) A lakásfenntartáshoz nyújtott települési támogatás tekintetében fogyasztási egység a háztartás tagjainak a háztartáson belüli fogyasztási szerkezetet kifejező arányszáma, ahol

  • a) a háztartás első nagykorú tagjának arányszáma 1,0,
  • b) a háztartás második nagykorú tagjának arányszáma 0,9,
  • c) a háztartás minden további nagykorú tagjának arányszáma 0,8,
  • d) a háztartás első és második kiskorú tagjának arányszáma személyenként 0,8,
  • e) a háztartás minden további kiskorú tagjának arányszáma tagonként 0,7.

(4) Ha a háztartás

  • a) (3) bekezdés a)-c) pontja szerinti tagja magasabb összegű családi pótlékban vagy fogyatékossági támogatásban részesül, vagy
  • b) (3) bekezdés d) vagy e) pontja szerinti tagjára tekintettel magasabb összegű családi pótlékot folyósítanak,

a rá tekintettel figyelembe vett arányszám 0,2-del növekszik.

(5) Ha a háztartásban gyermekét egyedülállóként nevelő szülő - ideértve a gyámot, a nevelőszülőt és a hivatásos nevelőszülőt - él, a rá tekintettel figyelembe vett arányszám 0,2-del növekszik.

(6) A lakásfenntartás elismert havi költsége az elismert lakásnagyság és az egy négyzetméterre jutó elismert költség szorzata. Az egy négyzetméterre jutó elismert havi költség összege 450,-Ft.

(7) A lakásfenntartáshoz nyújtott települési támogatás esetében elismert lakásnagyság

  • a) ha a háztartásban egy személy lakik 35 nm,
  • b) ha a háztartásban két személy lakik 45 nm,
  • c) ha a háztartásban három személy lakik 55 nm,
  • d) ha a háztartásban négy személy lakik 65 nm,
  • e) ha négy személynél több lakik a háztartásban, a d) pontban megjelölt lakásnagyság és minden további személy után 5-5 nm, de legfeljebb a jogosult által lakott lakás nagysága.

(8) A lakásfenntartáshoz nyújtott települési támogatás egy hónapra jutó összege

  • a) a lakásfenntartás elismert havi költségének 30%-a, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 50%-át,
  • b) a lakásfenntartás elismert havi költségének és a támogatás mértékének (a továbbiakban: TM) szorzata, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem az a) pont szerinti mértéket meghaladja, de nem lehet kevesebb, mint 2500 forint, azzal, hogy a támogatás összegét 100 forintra kerekítve kell meghatározni.

(9) A (8) bekezdés b) pontja szerinti TM kiszámítása a következő módon történik:


TM = 0,3-

J-0,5 NYM
─────


x 0,15,

NYM

ahol a J a jogosult háztartásában egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelmet, az NYM pedig az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét jelöli. A TM-et századra kerekítve kell meghatározni.

(10) A lakásfenntartáshoz nyújtott települési támogatást egy évre kell megállapítani.

(11) A lakásfenntartáshoz nyújtott települési támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától. E rendelkezés alkalmazásában külön lakásnak kell tekinteni a társbérletet, az albérletet és a jogerős bírói határozattal megosztott lakás lakrészeit.

(12) A kérelmet az 5. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani és csatolni kell hozzá a háztartásban élő személyek megelőző havi jövedelem igazolását.

(13) A lakásfenntartáshoz nyújtott települési támogatás iránti kérelem ügyében a Polgármester dönt.

6. Települési ápolási támogatás

20. § (1) Az Önkormányzat települési ápolási támogatásra való jogosultságot állapít meg annak a nagykorú és cselekvőképes személynek, aki

  • a) 18. életévét betöltött, tartósan beteg,és
  • b) Jásd községben lakcímmel rendelkező, és életvitelszerűen is Jásd községben lakó hozzátartozója ápolását, gondozását végzi, és a beteg ápolása miatt létfenntartása veszélyeztetett és
  • c) keresőtevékenységet nem folytat és
  • d) rendszeres pénzellátásban nem részesül, vagy arra való jogosultság megállapításához a szükséges feltételekkel nem rendelkezik.

(2) Hozzátartozó a Ptk. szerinti hozzátartozó a jegyes kivételével. Ha az ápolt személynek nincs hozzátartozója akkor a települési ápolási támogatást Jásd községben lakó más személy is igényelheti.

(3) Az (1) bekezdés alkalmazásában a kérelmező létfenntartása akkor veszélyeztetett, ha

  • a) a családban az egy főre számított havi családi jövedelem:
    • aa) nem egyedülálló kérelmező esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át
    • ab) egyedülálló kérelmező esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át nem haladja meg és
    • ac) a nem egyedülálló kérelmezőnél a családban nincs olyan más hozzátartozó, aki kereset kiesés nélkül gondozni tudná a beteg személyt.

(4) A kérelmet a 6.melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani és csatolni kell hozzá:

  • a) a melléklet szerinti háziorvosi igazolást arról, hogy a beteg ápolásra szorul,
  • b) a családban élő személyek jövedelem igazolását.

21. § Az ápolást végző személy számára egyidejűleg csak egy ápolási támogatás állapítható meg. Továbbá egy ápolt személyre tekintettel csak egy ápolást végző személy számára állapítható meg ápolási támogatás.

22. § (1) Az ápolást végző személy az ápolási kötelezettségét akkor nem teljesíti, ha több egymást követő napon nem gondoskodik:

(2) Az ápolást végző személy az Szt. 42. § (2) bekezdés b) pontja szerinti kötelezettségét akkor nem teljesíti, ha több egymást követő napon nem gondoskodik:

  • a) az ápolt személy alapvető gondozási, ápolási igényének kielégítéséről, így különösen:
    • aa) a megfelelő – legalább napi egyszeri – meleg étel biztosításáról, és
    • ab) a gyógyszerhez való hozzájutásról, vagy
    • ac) az egyéb alap ápolási feladatok ellátásáról, és
  • b) az ellátott és lakókörnyezete megfelelő higiéniás körülményének biztosításáról, különösen:
    • ba) a fürdetésről, mosdatásról, és
    • bb) a lakás takarításáról és tisztántartásáról,és
  • c) az esetleges vészhelyzetek kialakulásának megelőzéséről.

23. § Az ápolást végző személy ápolási kötelezettségének teljesítését a jegyző évente vagy jelzés alapján azonnal ellenőrzi.

24. § (1) A települési ápolási támogatás havi összege a mindenkori költségvetési törvényben meghatározott ápolási díj alapösszegének 80 %-a.

(2) A támogatást havi rendszerességgel, minimum 6 és maximum 12 hónapra lehet megállapítani.

(3) Az ellátást egy évben egy kérelmező részére kétszer is meg lehet állapítani.

(4) A települési ápolási támogatás megállapítására a képviselő-testület jogosult.

III. FEJEZET Természetben nyújtott szociális ellátások

25. § (1) Amennyiben az ellátást megállapító feltételezi, hogy a kérelmező nem a célnak megfelelően használja fel a támogatást, dönthet a természetbeni megállapításról.

(2) A (1) bekezdés szerinti esetben a természetbeni ellátás formái a következők lehetnek különösen:

  • a) gyermekintézmények térítési díjának kifizetése, vagy
  • b) tankönyv - és tanszervásárlás, vagy
  • c) anyagok, eszközök közvetlen megvásárlása, vagy
  • d) szolgáltatások szolgáltató részére történő megfizetése, vagy
  • e) tüzelő vásárlás.

(3) A (2) bekezdés a), b), d), e) pontjai szerinti természetbeni ellátást lehetőség szerint közvetlenül az ellátó intézménynek, a forgalmazónak, a szolgáltatást nyújtónak kell folyósítani.

7. Köztemetés

26. § (1) A települési önkormányzat különös méltányosságból az Szt. 48. § (3) bekezdés b) pontjában meghatározott megtérítési kötelezettség alól:

  • a) részben mentesíti az eltemettetésre köteles személyt, amennyiben az érintett személy családjában az egy főre jutó jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj 130 %-át, egyedül élő esetén a 170 %-át,
  • b) egészben mentesíti az eltemettetésre köteles személyt, amennyiben az érintett személy családjában az egy főre jutó jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj 130 %-át, egyedül élő esetén a 100 %-át, és az érintett személy vagyonnal nem rendelkezik.

(2) A polgármester átruházott hatáskörben gondoskodik az elhunyt személy közköltségen történő eltemettetéséről.

IV. FEJEZET Szociális alapszolgáltatások

27. § (1) A települési önkormányzat a személyes gondoskodás körében az önkormányzat alapellátásaként

  • a) étkeztetést saját üzemeltetésű főzőkonyhája által és
  • b) házi segítségnyújtást biztosít

(2) a személyes gondoskodást nyújtó ellátás igénybevétele önkéntes, és az ellátást igénylő, illetve törvényes képviselője kérelmére, indítványára történhet.

8. Étkeztetés

28. § (1) Az étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezéséről kell gondoskodni, akik megfelelnek az Szt. 62. § (1) bekezdésében meghatározott feltételeknek.

(2) Az Szt. 62. § (1) bekezdése alkalmazásában szociálisan rászorult személy

a)

b) a kora miatt, ha a kérelmező, eléri az 60 évet vagy

c) az egészségi állapota miatt, ha a háziorvos igazolja, hogy a betegség jellege miatt az érintett nem képes biztosítani a napi egyszeri meleg étkeztetést, vagy

d) a fogyatékosság és pszichiátriai betegsége miatt, ha a vonatkozó orvosi szakvélemények alapján a háziorvos igazolja, hogy a betegség jellege miatt az érintett nem képes biztosítani a napi egyszeri meleg étkeztetést, vagy

e) a szenvedélybetegsége miatt, ha a vonatkozó szakorvosi szakvélemények alapján a háziorvos igazolja, hogy a betegség jellege miatt az érintett nem képes biztosítani a napi egyszeri meleg étkeztetést, vagy

f) a hajléktalansága miatt, ha a személy nyilatkozatában tartózkodási helyeként az önkormányzat illetékességi területét jelölte meg, és a hajléktalan étkeztetésének hiánya veszélyezteti a hajléktalan életét.

(3) Az ellátás módja lehet:

a) étel elvitele saját erőből vagy

b) étel házhoz szállítása.

(4) Az ellátásért térítési díjat kell fizetni. A térítési díjat az ellátást igénybe vevő jogosult köteles megfizetni. Amennyiben a jogosult jövedelemmel nem rendelkezik, a térítési díjat a jogosult tartására, gondozására kötelezett és képes személy köteles megfizetni.

(5) A kérelmet a 7. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani és csatolni kell hozzá:

a) a (2) bekezdés szerinti kérelmet alátámasztó igazolást és a

b)a kérelmező megelőző havi jövedelem igazolását.

(6) Az ékezés megállapítására a polgármester jogosult.

29. § A személyes gondoskodás körébe tartozó ellátás igénybevételéről a polgármester és az ellátott megállapodást köt. A megállapodásban ki kell térni:

  • a) étkeztetés esetén az étkeztetés módjára;
  • b) a személyi térítési díj összegére és a megfizetés időpontjára, módjára;
  • c) az ellátástól való távolmaradás esetén (pl. betegség, kórházi ápolás, elutazás) az előzetes bejelentési kötelezettség szabályaira;
  • d) az ellátás megkezdésének időpontjára
  • e) az ellátás megszüntetésének eseteire vonatkozó figyelmeztetésre.

30. § (1) A személyes gondoskodás körébe tartozó ellátást meg kell szüntetni, ha:

  • a) az ellátás megállapítása határozott időre vagy feltétel bekövetkeztéig történt;
  • b) az ellátott az ellátást előzetes bejelentés nélkül tartósan (legalább 2 hétig) nem vette igénybe, s ezt utólag elfogadható módon nem mentette ki;
  • c) az ellátott magatartásával az ellátást lehetetlenné teszi vagy akadályozza;
  • d) az ellátott a részére megállapított intézményi térítési díj megfizetését figyelmeztetés ellenére elmulasztotta, feltéve, hogy annak megfizetésére egyébként képes lenne.

(2) Az ellátás megszüntetéséről a polgármester dönt, és döntéséről értesíti a kérelmezőt. Döntése ellen a kézhezvételt követő 15 napon belül a Képviselő-testülethez lehet fordulni.

31. § A személyes gondoskodás körébe tartozó ellátásért az e rendeletben megállapított térítési díjat kell fizetni. Az ellátott által fizetendő személyi térítési díjat a polgármester állapítja meg a 29/1993. (II. 17.) Korm. rendeletszabályaira figyelemmel.

9. Házi segítségnyújtás

32. § (1) Az önkormányzat a házi segítségnyújtási feladatot a Térségi Népjóléti Gondozási Központon keresztül biztosítja, a Várpalota Kistérség Többcélú Társulásával kötött megállapodás alapján.

(2) A szolgáltatásra vonatkozó kérelmet a Térségi Népjóléti Gondozási Központ vezetőjéhez kell benyújtani.

(3) Az Önkormányzat a házi segítségnyújtásra vonatkozó személyi térítési díj rendeletben történő megállapítására Várpalota Város Önkormányzatát jelöli ki.

10. Egyéb önkormányzati pénzbeni és természetbeni szociális ellátások

32/A. § (1) A képviselő-testület az alábbi szociális ellátásokról dönthet, amennyiben az önkormányzat pénzügyi helyzete azt megengedi és az önkormányzat költségvetésében arra a forrás rendelkezésre áll, vagy átcsoportosítással biztosítható:

  • a) települési önkormányzati rendezvényeken résztvevők vendégül látása,

b) jásdi lakosú általános iskolás, középfokú és felsőfokú intézményben nappali tagozaton tanuló gyermekek részére beiskolázási támogatás,

c) óvodás és általános iskolás korú gyermekek és idős korú személyek részére karácsonyi csomag nyújtása,

d) középfokú intézményben tanulmányaikat befejező diákok támogatása,

e) azon gyermekek támogatása akik a rendelet 18/A §-ában meghatározott támogatásra nem jogosultak és a döntés meghozatalának évében nem óvodakötelesek,

f)[28] jásdi lakosú óvodás korú gyermekek részére óvodáztatási támogatás.

V. FEJEZET Egyéb rendelkezések

33. § A rendeletben nem szabályozott kérdésekben az Szt., valamint a végrehajtására kiadott kormányrendeletek és más felsőbb szintű jogszabályok rendelkezéseit kell alkalmazni.

VI. FEJEZET Záró rendelkezések

34. § E rendelet 2015. március 1. napján lép hatályba.

35. § (1) Hatályát veszti a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 14/2013. (XII.18.) önkormányzati rendelet.

(2) 2015. március 1-je előtt megállapított méltányossági ápolási díjat 2015. március 31-ig felül kell vizsgálni és amennyiben a jogosultsági feltételeknek megfelel a kérelmező akkor dönteni kell az új ellátásról, ha nem akkor 2015. február 28. napjával meg kell szüntetni az ellátást.

1. melléklet

1.sz. melléklet a 2/2015.(II.25.) rendelethez

KÉRELEM TELEPÜLÉSI LÉTFENNTARTÁSI TÁMOGATÁS

megállapítására

A kérelem jogcíme: Eseti létfenntartási támogatás

Rendszeres létfenntartási támogatás

Kérelem indoka:

Kérelmező neve:

Születési neve:

Születési helye: Születési idő: év hó nap.

Anyja neve:

Társadalombiztosítási Azonosító Jel (TAJ szám):

Állampolgársága: magyar, egyéb:

A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU

kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan .

Státuszt elismerő határozat száma: /20

Családi állapota: hajadon/nőtlen; házas és házastársával együtt él; házas és

házastársától külön él; elvált; özvegy; élettárssal él; egyedül él.

Lakóhely:

Tartózkodási hely:

Életvitelszerűen a címen élek.

Kérelmező telefonszáma : E-mail címe :

A kérelem benyújtásának időpontja t>an, a kérelmezővel közös háztartásban élők adatai:
Név Születési hely, idő Anyja neve Rokoni fok Társadalombiztosítási Azonosító Jel







Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező háztartásában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz

2. Társas és egyéni vállalkozásból származó jövedelem

3. Rendszeres pénzbeli ellátás (FHT.RSZS, ápolási díj)

4. Ingatlan, ingó vagyontárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem

5. Nyugellátás, baleseti nyugellátás, egyéb nyugdíjszerű ellátások

6. A gyermek ellátásához és gondozásához kapesolódó támogatások
(GYES,GYES,GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, stb.)

7. A munkaügyi szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátás

8.FÖU1 bérbeadásából származó jövedelem

9. Egyéb (pl, ösztöndíj)

10. Összes jövedelem:

Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki): Ft/hó

Egyéb nyilatkozatok:

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy kiskorú gyermekem(im) után a bíróság által

megállapított/másik szülővel való megegyezés alapján havi összegben

tartásdíjat kapok.

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy kiskorú gyermekem(im) után tartásdíjat nem kapok és a tartásdíj végrehajtása ügyében az alábbi intézkedéseket tettem:

• Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a nem velem élő kiskorú gyermekem(im) után a bíróság által megállapított havi összegű tartásdíjat fizetem/nem fizetem.

Életjáradéki, tartási és öröklési szerződéssel rendelkezem / nem rendelkezem.

Gépjárműnek üzembentartója vagyok / nem vagyok.

Tudomásul veszem, hogy a kérelemben és a vagyonnyilatkozatban közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.

Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.

Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek

Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszűntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.

Kijelentem, hogy a települési létfenntartási támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról/ nem mondok le.

Jásd, év hó nap

kérelmező aláírása kérelmező házastársa/élettársa aláírása

a lakásban lakó nagykorú személyek aláírása

2. melléklet

2.sz. melléklet a 2/2015. (II.25.) rendelethez

KÉRELEM TELEPÜLÉSI GYÓGYSZERTÁMOGATÁS

megállapítására

A támogatás jogcíme: Eseti települési gyógyszertámogatás

Rendszeres települési gyógyszertámogatás

(Közgyógyellátásban részesülők számára nem állapítható meg!)

A kérelem indoka:

Kérelmező neve:

Születési neve:

Születési helye: Születési idő: év hó nap.

Anyja neve:

Társadalombiztosítási Azonosító Jel: Adóazonosító jel:

Állampolgársága: magyar, egyéb:

A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan . Státuszt elismerő határozat száma: /20

Családi állapota: hajadon/nőtlen; házas és házastársával együtt él; házas és házastársától külön él; elvált; özvegy; élettárssal él; egyedül él. Lakóhely:

Tartózkodási hely:

Életvitelszerűen a címen élek.

A megállapított támogatást postai úton / bankszámlára kérem folyósítani6. Bank: Számlaszám:

Kérelmező családi körülményei: □ egyedül élő, □ nem egyedül élő

Közgyógyellátásban részesülök: □ igen □ nem

Kérelmező telefonszáma:

E-mail címe:

A kérelem benyújtásának időpontjában, a kérelmezővel közös háztartásban élők adatai

Születési hely, idő

Anyja neve

Rokoni fok

Társadalombiztosítási Azonosító Jel

1.

2.

3.

4.

Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező családjában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz

2. Társas és egyéni vállalkozásból származó jövedelem

3. Rendszeres pénzbeli ellátás (FHT, RSZS, ápolási díj)

4. Ingatlan, ingó vagyontárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem

5. Nyugellátás, baleseti nyugellátás, egyéb nyugdíjszerű ellátások

6. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások
(GYES,GYES,GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, stb.)

7. A munkaügyi szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátás

8.Föld bérbeadásából származó jövedelem

9. Egyéb (pl. ösztöndíj)

10. Összes jövedelem:

Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki): Ft/hó

Kérelmező nyilatkozata

Kijelentem, hogy

a Veszprém Megyei Kormányhivatala Egészségbiztosítási Pénztári Szakigazgatási Szervétől nem részesülök közgyógyellátásban,

büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.

tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszüntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.

Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a NAVés az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti

Jásd, év hónap nap.

kérelmező kérelmező házastársának/élettársának

aláírása aláírása

(Háziorvos tölti ki!)

IGAZOLÁS A BIZTOSÍTOTT HAVI RECEPTKÖTELES GYÓGYSZERKÖLTSÉGÉRŐL

(A háziorvos aláírása és bélyegzőlenyomata nélkül nem fogadható el!)

Kérelmező neve:

Születési neve:

Születési helye: Születési idő: év nap.

Anyja neve:

Társadalombiztosítási Azonosító Jel:

Közgyógyellátásra jogosító igazolvánnyal rendelkezik-e: □ igen □ nem

Kérelmező rendszeresen szedett havi receptköteles gyógyszerei:

Gyógyszer neve A Biztosított által fizetendő térítési díj

Összesen: -Ft

Tés év hónap nap.

Háziorvos aláírása, pecsétszáma

P.H.

3. melléklet

3.sz. melléklet a 2/2015. (II.25.) rendelethez

KÉRELEM TELEPÜLÉSI TEMETÉSI TÁMOGATÁS

megállapítására

A kérelem indoka:

Kérelmező neve:

Születési neve:

Születési helye: Születési idő: év hó nap.

Anyja neve:

Társadalombiztosítási Azonosító Jel (TAJ szám):

Állampolgársága: magyar, egyéb:

A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan. Státuszt elismerő határozat száma: /20

Családi állapota: hajadon/nőtlen; házas és házastársával együtt él; házas és

házastársától külön él; elvált; özvegy; élettárssal él; egyedül él.

Lakóhely:

Tartózkodási hely:

Életvitelszerűen címen élek.

A megállapított támogatást postai úton / bankszámlára kérem folyósítani.

Bank: Számlaszám:

Kérelmező telefonszáma: E-mail címe:

A kérelem benyújtásának idő pontjában, a kérelmezővel közös háztartás )an élők adatai:
Név Születési hely, idő Anyja neve Rokoni fok Társadalombiztosítási Azonosító Jel








Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező családjában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz

2. Társas és egyéni vállalkozásból származó jövedelem

3. Rendszeres pénzbeli ellátás (FHT,RSZS, ápolási díj)

4. Ingatlan, ingó vagyontárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem

5. Nyugellátás, baleseti nyugellátás, egyéb nyugdíjszerű ellátások

6. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások
(GYES,GYES,GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, stb.)

7. A munkaügyi szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátás

8.Föld bérbeadásából származó jövedelem

9. Egyéb (pl. ösztöndíj)

10. Összes jövedelem:

Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki): Ft/hó

Egyéb nyilatkozatok:

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy kiskorú gyermekem(im) után a bíróság által

megállapított/másik szülővel való megegyezés alapján havi összegben

tartásdíjat kapok.

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy kiskorú gyermekem(im) után tartásdíjat nem kapok és a tartásdíj végrehajtása ügyében az alábbi intézkedéseket tettem:

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a nem velem élő kiskorú gyermekem(im) után a bíróság által megállapított havi összegű tartásdíjat fizetem/nem fizetem.

Életjáradéki, tartási és öröklési szerződéssel rendelkezem / nem rendelkezem.

Gépjárműnek üzembentartója vagyok / nem vagyok.

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a hadigondozásról szóló 1994. évi XLC tv. alapján temetési hozzájárulásban részesültem / nem részesültem.

Tudomásul veszem, hogy a kérelemben és a vagyonnyilatkozatban közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.

Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.

Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.

Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.

Kijelentem, hogy a települési temetési támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról lemondok / nem mondok le.

Jásd, év hó nap

kérelmező kérelmező házastársa/élettársa

aláírása aláírása

nagykorúvá vált gyermek/gyermekek

aláírása

4. melléklet

4.sz. melléklet a 2/2015. (II.25.) rendelethez

KÉRELEM RENDKÍVÜLI GYERMEKVÉDELMI TÁMOGATÁS

megállapítására

A kérelem jogcíme: Gyermekek iskoláztatásához

Válsághelyzetben lévő várandós anya által, a gyermekének megtartásához

A gyermek fogadásának előkészítéséhez

A nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartáshoz, a gyermek családba való visszakerülésének elősegítéséhez.

A kérelem indoka:

Kérelmező neve:

Születési neve:

Születési helye: Születési idő: év hó nap.

Anyja neve:

Társadalombiztosítási Azonosító Jel (TAJ szám):

Állampolgársága: magyar, egyéb:

A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan . Státuszt elismerő határozat száma: /20

Családi állapota: hajadon/nőtlen; házas és házastársával együtt él; házas és

házastársától külön él; elvált; özvegy; élettárssal él; egyedül él.

Lakóhely:

Tartózkodási hely:

Életvitelszerűen a címen élek.

A megállapított támogatást postai úton / bankszámlára kérem folyósítani.

Bank: Számlaszám:

Kérelmező telefonszáma : E-mail címe :

Egyéb nyilatkozatok:

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy kiskorú gyermekem(im) után a bíróság által

megállapított/másik szülővel való megegyezés alapján havi összegben

tartásdíjat kapok.

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy kiskorú gyermekem(im) után tartásdíjat nem kapok és a tartásdíj végrehajtása ügyében az alábbi intézkedéseket tettem:

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a nem velem élő kiskorú gyermekem(im) után

a bíróság által megállapított havi összegű tartásdíjat fizetem/nem

fizetem.

Életjáradéki, tartási és öröklési szerződéssel rendelkezem / nem rendelkezem.14

Gépjárműnek üzembentartója vagyok / nem vagyok.

Tudomásul veszem, hogy a kérelemben és a vagyonnyilatkozatban közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.

Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.

Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek,

Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszüntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.

Kijelentem, hogy a települési gyermeknevelési támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról lemondok/ nem mondok le.

Jásd, év hó nap

kérelmező aláírása kérelmező házastársa/élettársa aláírása

nagykorúvá vált gyermek/gyermekek aláírása

5. melléklet

5.sz. melléklet a 2/2015.(II.25.) rendelethez

KÉRELEM TELEPÜLÉSI LAKÁSFENNTARTÁSI TÁMOGATÁS

megállapítására

Kérelem indoka:

Kérelmező neve:

Születési neve:

Születési helye: Születési idő: év hó nap.

Anyja neve:

Társadalombiztosítási Azonosító Jel (TAJ szám):

Állampolgársága: magyar, egyéb:

A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU

kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan . Státuszt elismerő határozat száma: /20

Családi állapota: hajadon/nőtlen; házas és házastársával együtt él; házas és

házastársától külön él; elvált; özvegy; élettárssal él; egyedül él.

Lakóhely:

Tartózkodási hely:

Életvitelszerűen a címen élek.

Kérelmező telefonszáma : E-mail címe :

A megállapított támogatást a lakhatásomat legnagyobb mértékben veszélyeztető

kiadásomhoz kérem folyósítani.

Szolgáltató neve:

Fogyasztói azonosító, vevőkód stb.:

A kérelem benyújtásának időpontja t>an, a kérelmezővel közös háztartásban élők adatai:
Név Születési hely, idő Anyja neve Rokoni fok Társadalombiztosítási Azonosító Jel








Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező háztartásában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz

2. Társas és egyéni vállalkozásból származó jövedelem

3. Rendszeres pénzbeli ellátás (FHT.RSZS, ápolási díj)

4. Ingatlan, ingó vagyontárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem

5. Nyugellátás, baleseti nyugellátás, egyéb nyugdíjszerű ellátások

6. A gyermek ellátásához és gondozásához kapesolódó támogatások
(GYES,GYES,GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, stb.)

7. A munkaügyi szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátás

8.FÖU1 bérbeadásából származó jövedelem

9. Egyéb (pl, ösztöndíj)

10. Összes jövedelem:

Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki): Ft/hó

Egyéb nyilatkozatok:

A lakásban tartózkodás jogcíme tulajdonos, önkormányzati lakás bérlője, albérlő, haszonélvező, családtag, egyéb:

A lakás alapterülete , szobaszáma

A lakás havi fenntartási költsége:

Egyéb rendszeres kiadások összege:

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy kiskorú gyermekem(im) után a bíróság által

megállapított/másik szülővel való megegyezés alapján havi összegben tartásdíjat kapok.

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy kiskorú gyermekem(im) után tartásdíjat nem kapok és a tartásdíj végrehajtása ügyében az alábbi intézkedéseket tettem:

Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a nem velem élő kiskorú gyermekem(im) után a bíróság által megállapított havi összegű tartásdíjat fizetem/nem fizetem.

Életjáradéki, tartási és öröklési szerződéssel rendelkezem / nem rendelkezem.

Gépjárműnek üzembentartója vagyok / nem vagyok.

Tudomásul veszem, hogy a kérelemben és a vagyonnyilatkozatban közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.

Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.

Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek

Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszűntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.

Kijelentem, hogy a települési lakásfenntartási támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról lemondok/ nem mondok le.

Jásd, év hó nap

kérelmező aláírása kérelmező házastársa/élettársa aláírása

a lakásban lakó nagykorú személyek aláírása

6. melléklet

6.sz. melléklet a 2/2015. (II.25.)rendelethez

KÉRELEM ÁPOLÁSI TÁMOGATÁS

megállapítására

A kérelem indoka:

Kérelmező neve:

Születési neve:

Születési helye: Születési idő: év hó nap.

Anyja neve:

Társadalombiztosítási Azonosító Jel: Adóazonosító jel:

Állampolgársága: magyar, egyéb:

A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan . Státuszt elismerő határozat száma: /20

Családi állapota: hajadon/nőtlen; házas és házastársával együtt él; házas és házastársától külön él; elvált; özvegy; élettárssal él; egyedül él.

Lakóhely:

Tartózkodási hely:

Életvitelszerűen a címen élek.

A megállapított támogatást postai úton / bankszámlára kérem folyósítani.

Bank: Számlaszám:

Kérelmező telefonszáma:

E-mail címe:

A kérelem benyújtásának időpontjában, a kérelmezővel közös háztartásban élők adatai

Születési hely, idő

Anyja neve

Rokoni fok

Társadalombiztosítási Azonosító Jel

1.

2.

3.

4.

Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő házastá rs/élettá rs jövedelme

A kérelmező családjában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz

2. Társas és egyéni vállalkozásból származó jövedelem

3. Rendszeres pénzbeli ellátás (FHT, RSZS, ápolási díj)

4. Ingatlan, ingó vagyontárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem

5. Nyugellátás, baleseti nyugellátás, egyéb nyugdíjszerű ellátások

6. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások
(GYES,GYES,GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, stb.)

7. A munkaügyi szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátás

8.Föld bérbeadásából származó jövedelem

9. Egyéb (pl. ösztöndíj)

10. Összes jövedelem:

Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki): Ft/hó

Kérelmező nyilatkozata

Kijelentem, hogy

keresőtevékenysége! nem folytatok,

rendszeres pénzellátásban nem részesülök,, arra való jogosultság megállapításához a szükséges feltételekkel nem rendelkezem

nappali tagozaton tanulmányokat nem folytatok,

a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. tv 40. §-a szerinti ápolási díjban nem részesülök,

büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.

tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszüntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.

Tudomásul veszem, hog)> a kérelemben közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szety - a NAVés az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti

kérelmező aláírása

AZ ÁPOLT SZEMÉLYRE VONATKOZÓ ADATOK

Személyes adatok

Ápolt neve:

Születési neve:

Születési helye: Születési idő: év hó nap.

Anyja neve:

Társadalombiztosítási Azonosító Jel: Adóazonosító jel:

Állampolgársága: magyar, egyéb:

A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan. Státuszt elismerő határozat száma: /20

Családi állapota: hajadon/nőtlen; házas és házastársával együtt él; házas és házastársától külön él; elvált; özvegy; élettárssal él; egyedül él. Lakóhely:

Tartózkodási hely:

Életvitelszerűen a címen élek.

Ha az ápolt személy cselekvőképtelen vagy cselekvőképességében korlátozott, a törvényes képviselő neve:

A törvényes képviselő lakcíme:

Jogosultsági feltételekre vonatkozó nyilatkozat

Egyetértek azzal, hogy az otthoni ápolásomat, gondozásomat az ápolási támogatást kérelmező hozzátartozóm végezze.

Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.

Nyilatkozom, hogy

közoktatási intézmény tanulói, illetve felsőoktatási intézmény hallgatói jogviszonnyal nem rendelkezem,

nappali szociális intézményi ellátásban nem részesülök

büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek,

Jásd, év hónap nap.

az ápolást végző személy az ápolt személy vagy törvényes képviselője

aláírása aláírása

(Az ápolt személy háziorvosa tölti ki!)

IGAZOLÁS ÉS SZAKVÉLEMÉNY települési ápolási támogatás megállapításához

Igazolom, hogy

Kérelmező neve:

Születési neve:

Születési helye: Születési idő: év hó nap.

Anyja neve:

Társadalombiztosítási Azonosító Jele:

□ Tartósan beteg

A gondozás várható időtartama:

3 hónapnál hosszabb, vagy 3 hónapnál rövidebb.

Az igazolást nevezett részére

a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal vagy a rehabilitációs szakigazgatási szerv

számú szakhatósági állásfoglalása vagy szakvéleménye, a

fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézmény

szakrendelő intézet szakorvosa által kiadott

keltű igazolás/zárójelentés alapján állítottam ki.

Szakvéleményem szerint a fent nevezett személy betegsége miatt állandó és tartós gondozásra szorul.

Tés, év hónap nap

P.H.

háziorvos aláírása, pecsétszáma

háziorvos munkahelyének címe

7. melléklet

7.sz. melléklet a 2/2015. (II.25.)rendelethez.

Kérelem személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás körébe tartozó

ÉTKEZTETÉS

igénybevételéhez

1. Az ellátást igénybe vevő adatai:

Név:

Születési neve:

Anyja neve:

Születési helye, időpontja:

Lakóhelye:

Tartózkodási helye:

Állampolgársága:

Bevándorolt, letelepedett vagy menekült jogállása:

Társadalombiztosítási Azonosító Jele:

2. Tartására köteles személy

Legközelebbi hozzátartozójának (törvényes képviselőjének)

  • a) neve:
  • b) lakóhelye:
  • c) telefonszáma:
  • a) neve:
  • b) lakóhelye:
  • c) telefonszáma:

Az ellátást igénybe vevővel egy háztartásban élő nagykorú személyek száma:

3. A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybevételére vonatkozó adatok:

3.1. Étkeztetés:

Milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

Milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását:

Az étkeztetés módja:

- helyben fogyasztás

- elvitellel

- kiszállítással

- diétás étkeztetés

4. Kijelentem, hogy más szolgáltatónál, intézménynél alapszolgáltatást (étkezés, házi

segítségnyújtás, jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, támogató szolgáltatás)

 nem veszek igénybe - ebben az esetben a nyilatkozat további részét nem kell kitölteni,

 igénybe veszek:

 étkeztetést

 házi segítségnyújtást

 jelzőrendszeres házi segítségnyújtást

Szolgáltató / intézmény megnevezése és címe: _____________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

5. Kijelentem, hogy:

- ápolási díjban  részesülök

 nem részesülök

- érvényes tartási, öröklési vagy életjáradéki szerződéssel  rendelkezem

 nem rendelkezem

- szenvedélybetegségem kezelése érdekében a Családsegítő Központtal

 együttműködöm

 nem működök együtt

Nyilatkozat

Hozzájárulok, hogy háziorvosom (kezelőorvosom) az egészségi állapotomról a szociális étkezési igénybevételi eljárás során adatot szolgáltasson.

Hozzájárulok továbbá személyes adataimnak az eljárás során történő felhasználásához, kezeléséhez.

Kelt: 20____ év _____________ hó ____ nap

__________________________

Az ellátást igénybe vevő

(törvényes képviselő) aláírása

Jövedelemnyilatkozat

Az ellátást kérelmező személyre vonatkozó személyes adatok:

Név:

Születési név:

Anyja neve:

Születési hely, idő:

Lakóhely:

Tartózkodási hely:

(itt azt a lakcímet kell megjelölni, ahol a kérelmező életvitelszerűen tartózkodik)

Telefonszám (nem kötelező megadni):

Az 1993. évi III. törvény 117/B. §-a szerint a mindenkori intézményi térítési díjjal azonos személyi térítési díj megfizetését az ellátást igénylő vagy a térítési díjat megfizető más személy vállalja-e ( a rovat kitöltése nem minősül tényleges vállalásnak):

igen - ebben az esetben a jövedelemnyilatkozat további részét nem kell kitölteni,

nem

Az ellátást kérelmező személyre vonatkozó jövedelmi adatok:

A jövedelem típusa

Nettó összege

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, szellemi és más önálló tevékenységből származó

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

Önkormányzat és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

Egyéb jövedelem

Összes jövedelem

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a közölt adatok a valóságnak megfelelnek. A térítési díj megállapításához szükséges jövedelmet igazoló bizonylatokat egyidejűleg csatoltam.

Dátum: 20____ év _____________ hó ____ nap

__________________________

Az ellátást igénybe vevő

(törvényes képviselő) aláírása

8. melléklet 8. melléklet a 2/2015. (II.25.) önkormányzati rendelethez

Étkeztetés térítési díja

Szolgáltatási Költség

Élelmezés nyersanyagköltsége (ÁFA nélkül) 409 Ft/nap

Tervezett kiadás rezsi (ÁFA nélkül) 389 Ft/nap

Összes önköltség 798 Ft/nap

Költségvetési törvény szerinti normatíva 1 napra eső összege 221 Ft/nap

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja (ÁFA nélkül) 577 Ft/nap

Intézményi térítési díj kerekített összege: 575 Ft/nap

Helyi kiszállítás 20 Ft/nap

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja kiszállítással 595 Ft/nap

A személyi térítési díjat a polgármester a következők szerint határozhatja meg:

1/ A szolgáltatást igénybe vevő egyedülálló és a

havi jövedelme a 37.000,-Ft-ot nem éri el

a)kiszállítás nélkül 210 Ft/nap

2/ A szolgáltatást igénybe vevő egyedülálló és a

havi jövedelme 37.000,-Ft és a nyugdíjminimum 150 %-a közé esik

a)kiszállítás nélkül 275 Ft/nap

3/ A szolgáltatást igénybe vevő egyedülálló és a

havi jövedelme a nyugdíjminimum 150 %-a és 300 %-a közé esik

a)kiszállítás nélkül 415 Ft/nap

4./ A szolgáltatást igénybe vevő

havi jövedelme a nyugdíjminimum 150 %-át nem haladja meg

a)kiszállítás nélkül 450 Ft/nap

5./ A szolgáltatást igénybe vevő

havi jövedelme a nyugdíjminimum 150 és 300 %-a között van

a)kiszállítás nélkül 500 Ft/nap

6./ A szolgáltatást igénybe vevő

havi jövedelme a nyugdíjminimum 300 és 500 %-a között van

a)kiszállítás nélkül 520Ft/nap

7./ A szolgáltatást igénybe vevő

havi jövedelme a nyugdíjminimum 500 %-át meghaladja

a)kiszállítás nélkül 575 Ft/nap

A térítési díjak az ÁFÁ-t nem tartalmazzák.