Zalacséb Község Önkormányzati Képviselő-testületének 7/2017. (VI. 26.) önkormányzati rendelete
a településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia, a településrendezési eszközök, a településképi arculati kézikönyv, valamint a településképi rendelet készítése és módosítása során irányadó partnerségi egyeztetés szabályairól
Hatályos: 2017. 06. 27Zalacséb Község Önkormányzati Képviselő-testületének 7/2017. (VI. 26.) önkormányzati rendelete
a településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia, a településrendezési eszközök, a településképi arculati kézikönyv, valamint a településképi rendelet készítése és módosítása során irányadó partnerségi egyeztetés szabályairól
2017-06-27-tól
Zalacséb Község Önkormányzati Képviselő-testülete a Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva, az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 6/A. § (3) bekezdésében, továbbá a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 29/A. §-ában foglaltakra figyelemmel a településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia, a településrendezési eszközök, a településképi arculati kézikönyv, valamint a településképi rendelet készítése és módosítása során irányadó partnerségi egyeztetés szabályairól a következőket rendeli el:
1. §
A településfejlesztési koncepció (a továbbiakban: koncepció), az integrált településfejlesztési stratégia (a továbbiakban: stratégia), a településrendezési eszközök, a településképi arculati kézikönyv (a továbbiakban: kézikönyv) és a településképi rendelet készítése és módosítása során a polgármester a partnerségi egyeztetést e rendelet szerint, továbbá a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: kormányrendelet) 29/A. §-ában foglaltaknak megfelelően folytatja le az érintettekkel.
Az egyeztetésben résztvevő partnerek köre
2. §
Az 1. § szerinti egyeztetésben partnerként vesznek részt:
a) a Zalacsében lakó-, illetve tartózkodási hellyel rendelkező cselekvőképes természetes személyek,
b) a Zalacsében székhellyel vagy fiókteleppel rendelkező gazdálkodó szervezetek,
c) a Zalacsében székhellyel rendelkező civil szervezetek,
d) a működésük által a települést érintő érdekképviseleti, illetve egyházi szervezetek.
A partnerek tájékoztatásának módja és eszközei
3. §
A polgármester a koncepció, a stratégia, a településrendezési eszközök, a kézikönyv és a településképi rendelet készítése és módosítása során a széleskörű nyilvánosság biztosítása érdekében a társadalmi bevonás keretében az alábbiak szerint tájékoztatja a partnereket:
a) a Zalalövői Közös Önkormányzati Hivatal Zalacsébi Kirendeltsége (a továbbiakban: Kirendeltség) hirdetőtábláján, illetve közterületen elhelyezett hirdetőfelületen hirdetmény kifüggesztésével,
b) a helyi önálló lapban tájékoztatás közzétételével,
c) Zalacséb Község Önkormányzatának (a továbbiakban: Önkormányzat) hivatalos honlapján a teljes dokumentáció közzétételével, és
d) a kormányrendelet 29/A. §-ában meghatározott esetekben lakossági fórum keretében a tervezet ismertetésével, azzal, hogy az elkészült tervezet a lakossági fórumot megelőzően legalább nyolc nappal az a)-c) pont szerint közzétételre kerül.
A partnerek által adott javaslatok, vélemények megadásának módja, határideje, nyilvántartásának módja
4. §
(1) A partnerek a tervezetekkel kapcsolatos írásbeli javaslataikat, illetve véleményeiket
a) megküldhetik postai úton az Önkormányzat levélcímére,
b) megküldhetik elektronikus úton az Önkormányzat elektronikus levélcímére,
c) személyesen átadhatják lezárt borítékban a Kirendeltség titkárságán.
(2) Szóbeli javaslattétel vagy véleményadás a lakossági fórum keretében történhet, az így elhangzottak a Kirendeltség útján jegyzőkönyvben kerülnek rögzítésre.
(3) A javaslatok és vélemények megadására szolgáló határidő az adott, kormányrendelet szerinti eljárástól függően a hirdetményben kerül meghatározásra.
(4) A partnerek által megadott vélemények és javaslatok a vonatkozó ügyiratban kerülnek elhelyezésre.
Az el nem fogadott partnerségi javaslatok, vélemények indokolásának módja, dokumentálásuk és nyilvántartásuk rendje
5. §
(1) A beérkezett javaslatokról és véleményekről való döntés a Képviselő-testület hatáskörébe tartozik, amely azok elfogadásáról vagy el nem fogadásáról képviselő-testületi határozatban rendelkezik.
(2) Amennyiben a Képviselő-testület valamely javaslat vagy vélemény elfogadását nem támogatja, úgy az adott határozatban rögzíteni kell az el nem fogadás indokolását is.
(3) Az érintett képviselő-testületi határozatok a vonatkozó ügyiratban kerülnek elhelyezésre, valamint megtekintésük lehetőségét az Önkormányzat hivatalos honlapján is biztosítani kell.
Az elfogadott koncepció, stratégia, településrendezési eszközök, kézikönyv és településképi rendelet nyilvánosságát biztosító intézkedések
6. §
A koncepció, a stratégia, a településrendezési eszközök, a kézikönyv és a településképi rendelet elfogadását, illetve kihirdetését követő öt napon belül az adott dokumentum teljes terjedelemben elhelyezésre kerül az Önkormányzat hivatalos honlapján, továbbá a partnerek számára az e rendelet 3. § a)-c) pontja szerint tájékoztatás kerül közzétételre azok elfogadásról.
Záró rendelkezések
7. §
(1) Jelen rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, rendelkezéseit az 1. §-ban meghatározott dokumentumok készítésének és módosításának a jelen rendelet hatályba lépését követően indult egyeztetési eljárásai során kell alkalmazni.
(2) A rendelet kihirdetéséről a jegyző – hirdetőtáblán való kifüggesztés útján – gondoskodik.
Erdei Csaba Kovács Ildikó
polgármester aljegyző