Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelete

a 2025. évi költségvetésről

Hatályos: 2025. 11. 12

Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelete

a 2025. évi költségvetésről

2025.11.12.

[1] A Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 111. § (2) bekezdés alapján a helyi önkormányzat gazdálkodásának alapja az éves költségvetése, amelyből finanszírozza és ellátja a törvényben meghatározott kötelező és önként vállalt feladatait.

[2] Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva Zalaszentlászló Község Önkormányzata 2025. évi költségvetéséről az alábbiakat rendeli el:

A rendelet hatálya

1. § A rendelet hatálya Zalaszentlászló Község Önkormányzatára, valamint az Önkormányzat költségvetési szerveire terjed ki.

2. § (1) Az Önkormányzat költségvetési szervei:

a) Zalaszentlászlói Makovecz Imre Óvoda-Bölcsőde

b) Integrált Szociális Intézmény.

(2) Az Önkormányzat és az (1) bekezdésben meghatározott költségvetési szervek önálló címet alkotnak.

Zalaszentlászló Község Önkormányzata összevont kiadásainak és bevételeinek főösszege

3. § (1) Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testülete Zalaszentlászló Község Önkormányzata

a)1 kiadási főösszegét: 344.007.416 Ft

b)2 bevételi főösszegét: 344.007.416 Ft összegben állapítja meg.

(2) Képviselő-testület a Zalaszentlászlói Makovecz Imre Óvoda-Bölcsőde

a) kiadási főösszegét: 140.363.728 Ft

b) bevételi főösszegét: 140.363.728 Ft összegben állapítja meg.

(3) Képviselő-testület az Integrált Szociális Intézmény

a)3 kiadási főösszegét: 200.779.387 Ft

b)4 bevételi főösszegét: 200.779.387 Ft összegben állapítja meg.

(4) Képviselő-testület az önkormányzat összevont – intézmények költségvetését is magában foglaló- 2025. évi költségvetésének

a)5 kiadási főösszegét: 493.202.044 Ft.

b)6 bevételi főösszegét: 493.202.044 Ft összegben állapítja meg.

Zalaszentlászló Község Önkormányzata költségvetése

4. § (1) Az Önkormányzat 2025. évi költségvetési bevételeinek forrásonkénti részletezését a 2. melléklet és a 3. melléklet tartalmazza.

(2) Az Önkormányzat 2025. évi költségvetési kiadásait jogcímenként a 4. melléklet tartalmazza.

(3) Képviselő-testület az Önkormányzat 2025. évi felújítási és felhalmozási kiadásait – cél szerint – valamint a hozzá kapcsolódó fedezetet az 5. melléklet szerint állapítja meg.

Az Önkormányzat működési célú pénzeszközeit - kiadások és bevételek – a 6. melléklet tartalmazza.

(4) Képviselő-testület az Önkormányzat működési kiadásait összesítve az 1. melléklet szerinti kormányzati funkciónként és kiemelt előirányzatonként a 7. mellékletben foglaltak szerint hagyja jóvá..kiemelt előirányzatonként a 7. mellékletben foglaltak szerint hagyja jóvá.

(5) Az önkormányzat 2025. évi létszámkeretét feladatonként a 12. melléklet rögzíti.

(6) Képviselő-testület az előirányzat felhasználási és finanszírozási ütemtervet a 13. mellékletben fogadja el.

(7) Zalaszentlászló Község Önkormányzata több évre kiható (3 év) várható bevételeit és kiadásait a 14. melléklet tartalmazza.

(8) Zalaszentlászló Község Önkormányzata 2025. évben nyújtott közvetett támogatásait a 15. melléklet tartalmazza.

Zalaszentlászló Község Önkormányzata felügyelete alá tartozó intézmények költségvetése

5. § (1) Képviselő-testület az Integrált Szociális Intézmény bevételi és kiadási előirányzatait a 8. mellékletben, azok feladatonkénti részletezését a 9. mellékletben foglaltak szerint állapítja meg.

(2) Az intézmény létszámkeretét a 12. melléklet rögzíti.

6. § (1) Képviselő-testület a Zalaszentlászlói Makovecz Imre Óvoda-bölcsőde bevételi és kiadási előirányzatait a 10. mellékletben, azok feladatonkénti részletezését a 11. mellékletben foglaltak szerint állapítja meg.

(2) Az intézmény létszámkeretét a 12. melléklet rögzíti

Az Önkormányzat pénzügyi műveletei

7. § Az Önkormányzat összevont költségvetési tartalékát a 4. melléklet tartalmazza fejlesztési és működési tartalék szerinti bontásban.

Költségvetési létszámkeret

8. § A Képviselő-testület az Önkormányzat összevont átlagos statisztikai létszámkeretét a 12. sz. mellékletben foglaltak szerint állapítja me

Zalaszentlászló Község Önkormányzata felügyelete alá tartozó intézmények költségvetése

9. § (1) Képviselő-testület az Integrált Szociális Intézmény bevételi és kiadási előirányzatait a 8. mellékletben, azok feladatonkénti részletezését a 9. számú mellékletben foglaltak szerint állapítja meg.

(2) Az intézmény létszámkeretét a 12. melléklet rögzíti.

10. § (1) Képviselő-testület a Zalaszentlászlói Makovecz Imre Óvoda-bölcsőde bevételi és kiadási előirányzatait a 10. mellékletben, azok feladatonkénti részletezését a 11. mellékletben foglaltak szerint állapítja meg.

(2) Az intézmény létszámkeretét a 12. melléklet rögzíti

Az Önkormányzat pénzügyi műveletei

11. § Az Önkormányzat összevont költségvetési tartalékát a 4. melléklet tartalmazza fejlesztési és működési tartalék szerinti bontásban.

Költségvetési létszámkeret

12. § A Képviselő-testület az Önkormányzat összevont átlagos statisztikai létszámkeretét a 12. sz. mellékletben foglaltak szerint állapítja meg.

A költségvetés végrehajtására vonatkozó szabályok

13. § (1) Az Önkormányzat költségvetési rendeletében meghatározott bevételek és kiadások módosításáról, a kiadási előirányzatok közötti átcsoportosításról a Képviselő-testület dönthet.

(2) Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testülete felhatalmazza a polgármestert, hogy 200.000 Ft összeghatárig szükség esetén előirányzat átcsoportosítást hajtson végre.

(3) Az Önkormányzat költségvetési rendeletének módosítása a Képviselő-testület kizárólagos hatáskörébe tartozik. Képviselő-testület - első negyedév kivételével – negyedévenként, döntése szerinti időpontokban, de legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig december 31-i hatállyal módosítja a költségvetési rendeletet.

(4) Az előirányzat-csoportok, kiemelt előirányzatok között a módosított 368/2011.(XII.31.) Korm. rendeletben foglalt esetekben az irányító szerv hatáskörében hajtható végre átcsoportosítás.

(5) Az Önkormányzat költségvetési szerve költségvetésének terhére költségvetési támogatás, adomány, és más ellenérték nélküli kötelezettség nem vállalható, valamint kifizetés nem teljesíthető.

(6) Az Önkormányzat költségvetési szervei adósságot keletkeztető ügyletet érvényesen nem köthetnek, továbbá

a) törvényben meghatározott kivétellel értékpapírt nem bocsáthatnak ki, nem szerezhetnek meg,

b) pénzügyi lízinget vagy faktoringot (áruszállításból, szolgáltatásnyújtásból származó kötelezettség megvásárlása) magában foglaló szerződést nem köthetnek, és

c) garanciát és kezességet nem vállalhatnak.

14. § (1) Az Önkormányzat és intézményei bevételeiket és kiadásaikat a MBH Bank Nyrt-nél vezetett számláikon teljesítik.

(2) Az Önkormányzat gazdálkodása során az év közben létrejött költségvetési többletet pénzintézeti lekötés útján hasznosíthatja.

(3) A (2) bekezdés szerinti szerződések, illetve pénzügyi műveletek lebonyolítását - összeghatár nélkül - Képviselő-testület a polgármester hatáskörébe utalja. A megtett intézkedésékről a polgármester Képviselő-testületet a legközelebbi testületi ülésén tájékoztatni köteles.

15. § (1) Polgármester a Képviselő-testület utólagos tájékoztatása mellett, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (Mötv.) 42. §-ában meghatározott ügyek kivételével dönthet a két ülés közötti időszakban felmerülő, halaszthatatlan – szervezeti és működési szabályzatban meghatározott - képviselő-testület hatáskörébe tartozó önkormányzati ügyekben.

(2) Az Mötv. 68. §. (4) bekezdése szerinti felhatalmazással a Képviselő-testület nem él.

(3) Az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás, vagy ennek következményei elhárítása céljából a polgármester e rendelet rendelkezéseitől eltérő, a helyi önkormányzat költségvetése körében a rendeletben nem szereplő kiadásokat teljesíthet és rendkívüli fizetési kötelezettségeket írhat elő.

(4) Képviselő-testület a köztisztviselői illetményalapot 2025. évre 46.380 Ft-ban állapítja meg.

Záró rendelkezések

16. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

1. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez7

Kormányzati funkciók

COFOG száma

COFOG elnevezése

I.

Zalaszentlászló Község Önkormányzata

011130

Önkormányzatok és önkormányzati hivatalok jogalkotó és általános igazgatási tevékenysége

011320

Köztemető-fenntartás és -működtetés

013350

Az önkormányzati vagyonnal való gazdálkodással kapcsolatos feladatok

013390

Egyéb kiegészítő szolgáltatások

016010

Országgyűlési, önkormányzati és európai parlamenti képviselőválasztásokhoz kapcsolódó tevékenységek

016020

Országos és helyi népszavazással kapcsolatos tevékenységek

018010

Önkormányzatok elszámolásai a központi költségvetéssel

018030

Támogatási célú finanszírozási műveletek

041231

Rövid időtartamú közfoglalkoztatás

041233

Hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás

041237

Közfoglalkoztatási mintaprogram

042130

Növénytermesztés,állattenyésztés és kapcsolodó szolgáltatások

042180

Állat-egészségügy

045160

Közutak, hidak, alagutak üzemeltetése, fenntartása

051030

Nem veszélyes (települési) hulladék vegyes (ömleszett) begyűjtése, szállítása, átrakása

052080

Szennyvízcsatorna építése, fenntartása, üzemeltetése

062020

Településfejlesztési projektek és támogatásuk

063020

Víztermelés-, kezelés-, ellátás

063080

Vízellátással kapcsolatos közmű építése, fenntartása, üzemeltetése

064010

Közvilágítás

066010

Zöldterület-kezelés

066020

Város-, és községgazdálkodási egyéb szolgáltatások

072111

Háziorvosi alapellátás

072112

Háziorvosi ügyeleti ellátás

072311

Fogorvosi alapellátás

072312

Fogorvosi ügyeleti ellátás

074031

Család és nővédelmi egészségügyi gondozás

081045

Szabadidősport- (rekreációs sport-) tevékenység és támogatása

082042

Könyvtári állomány gyarapítása, nyilvántartása

082044

Könyvtári szolgáltatások

082092

Közművelődés- hagyományos közösségi kulturális értékek gondozása

082093

Közművelődés - egész életre kiterjedő tanulás, amatőr művészetek

082094

Közművelődés - kulturális alapú gazdaságfejlesztés

091140

Óvodai nevelés, ellátás működési feladatai

096015

Gyermekétkeztetés köznevelési intézményben

096025

Munkahelyi étkeztetés köznevelési intézményben

102023

Időskorúak tartós bentlakásos ellátása

104037

Intézményen kívüli gyermekétkeztetés

107051

Szociális étkeztetés szociális konyhán

107052

Házi segítségnyújtás

107055

Falugondnoki szolgálat

107060

Egyéb szociális pénzbeli és természetbeni ellátások, támogatások

900020

Önkormányzatok funkcióra nem sorolható bevételei államháztartáson kívülről

II.

Zalaszentlászlói Kerekerdő Óvoda-Bölcsőde

091110

Óvodai nevelés, ellátás szakmai feladatai

091140

Óvodai nevelés, ellátás működési feladatai

096015

Gyermekétkeztetés köznevelési intézményben

096025

Munkahelyi étkeztetés köznevelési intézményben

104031

Gyermekek bölcsődében és mini bölcsődében történő ellátása

104035

Gyermekétkeztetés bölcsődében, fogyatékosok nappali intézményében

049010

Egyéb vendéglátás

III.

Integrált Szociális Intézmény

107051

Szociális étkeztetés szociális konyhán

107052

Házi segítségnyújtás

102023

Időskorúak tartós bentlakásos ellátása

2. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez8

Állami támogatás

adatok Ft-ban

Jogcíme

Támogatási összeg forintban

Eredeti előirányzat

Módosított előirányzat

I. Helyi önkormányzatok működésének általános támogatása

1. Településüzemeltetéshez kapcsolódó feladatok

a. Zöldterület-gazdálkodás:

4 984 024

4 984 024

b. Közvilágítás alaptámogatása

4 321 500

4 321 500

- Közvilágítás üzemeltetési támogatása

8 650 000

8 870 000

c. Köztemető fenntartási támogatás

2 292 268

2 292 268

d. Közutak fenntartási támogatása

1 749 163

1 749 163

2. Egyéb kötelező önkormányzati feladatok támogatása

6 641 340

6 641 340

3. Lakott külterületekkel kapcsolatos feladatok

41 056

41 056

Polgármesteri illetményhez és költségtérítéshez nyújtott kiegészítő támogatás

1 957 827

1 957 827

Összesen:

30 637 178

30 857 178

II. A települési önkormányzatok egyes köznevelési feladatainak támogatása

1. Óvoda pedagógusok és segítők bértámogatása

- óvodapedagógusok bértámogatása

23 338 100

23 545 100

- óvodapedagógusok munkáját segítők bértámogatása

5 268 000

5 268 000

2. Óvodaműködési támogatás

3 447 480

3 447 480

3. Óvodaüzemeltetési támogatás

2 460 000

2 460 000

Összesen:

34 513 580

34 720 580

III. Települési önkormányzatok szociális és gyermekjóléti feladatainak támogatása

1. Települési önkormányzatok szociális feladatainak támogatása

4 937 200

4 937 200

2. Falugondnoki szolgálat

6 343 500

6 343 500

3. Szociális étkezés összesen

2 478 560

2 390 040

Összesen:

13 759 260

13 670 740

IV. Bölcsőde támogatása

a. Bértámogatás

18 345 000

18 345 000

b. Bölcsődei üzemeltetési támogatás

4 612 000

4 777 600

Bölcsődei támogatás összesen

22 957 000

23 122 600

V. A települési önkormányzatok által biztosított egyes szociális szakosított ellátások, valamint a gyermekek átmeneti gondozásával kapcsolatos feladatok támogatása

Időskorúak tartós bentlakásos ellátása

a. Bértámogatás

93 494 400

93 494 400

b. Intézmény-üzemeltetési támogatás

25 337 880

26 901 947

Időskorúak tartós bentlakásos ellátása összesen

118 832 280

120 396 347

VI. Intézményi gyermekétkeztetés támogatása

Gyermekétkeztetés támogatása

a. Bértámogatás:

3 296 160

3 139 200

b. Üzemeltetésének támogatása

8 596 988

8 552 320

Gyermekétkeztetés összesen

11 893 148

11 691 520

VII. Települési önkormányzatok kulturális feladatainak támogatása

Könyvtári, közművelődési feladatok támogatása

2 270 000

2 270 000

2025. évben állami ktgv.-ből származó bevételek összesen:

234 862 446

236 728 965

3. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez9

Bevételek

Bevételi jogcímek

Előirányzat

Eredeti

Módosított

I. Működési célú támogatások államháztartáson belülről

235 930 688

237 894 469

1. Központi költségvetésből kapott ktgvetési tám.

234 862 446

236 826 227

1.1. Működés általános támogatása

30 637 178

30 857 178

1.2. Köznevelési feladatok támogatása

34 513 580

34 720 580

1.3. Szociális és gyermekjóléti feladatok támogatása

13 759 260

13 670 740

1.4. Bölcsőde támogatása

22 957 000

23 122 600

1.5. A települési önkormányzatok által biztosított egyes szakosított ellátások támogatása (időskorúak bentlakásos ellátása)

118 832 280

120 396 347

1.6. Intézményi gyermekétkeztetés támogatása

11 893 148

11 691 520

1.7. Kulturális feladatok támogatása

2 270 000

2 270 000

1.8. Elszámolásból származó bevételek

0

97 262

2. Működési célra átvett pénz ÁHT belülről

1 068 242

1 068 242

2.1 Működési célra átvett pénz a TB. alapoktól (védőnői ellátás finansz.)

12 000

12 000

2.2 Működési célú pénzátvétel az elkül. állami pénzalapoktól (közfoglalk.)

1 056 242

1 056 242

II. Felhalmozási célú támogatások

1 463 000

1 463 000

Felhalmozási bevételek (területalapú támogatás)

1 463 000

1 463 000

III. Közhatalmi bevételek

17 350 000

17 350 000

Helyi adók

17 350 000

17 350 000

1.1. Építmény adó

2 500 000

2 500 000

1.2. Magánszemélyek kommunális adója

2 500 000

2 500 000

1.3 Telekadó

1 000 000

1 000 000

1.4 Iparűzési adó

10 000 000

10 000 000

1.5 Talajterhelési díj

700 000

700 000

1.6 Idegenforgalmi adó

350 000

350 000

1.7 Pótlékok, bírságok

300 000

300 000

IV. Intézményi működési bevételek

18 353 000

19 353 000

1. Készletértékesítés (mezőgazdaság)

6 600 000

6 600 000

2.Szolgáltatások ellenértéke

11 200 000

11 200 000

2.1 Faluház szállásdíj, bérleti díj

7 400 000

7 400 000

2.2 Lakásbérleti díj

3 500 000

3 500 000

2.3 Egyéb (pl. közterülethasználat, sírhelymegváltás, temetőfenntartási hj)

300 000

300 000

3. ÁFA bevételek, visszatérülések

300 000

1 300 000

3.1. Kiszámlázott Áfa bevétel

300 000

1 300 000

4. Kamatbevételek

3 000

3 000

4.1. Költségvetési és adószámlák kamata

3 000

3 000

5. Egyéb bevételek

250 000

250 000

5.1. Egyéb működési bevételek

250 000

250 000

V. Felhalmozási és tőke jellegű bevételek

4 540 000

4 540 000

1. Csatornahálózat bérleti díja (lakossági 50 Ft+ÁFA/m3, közületi 357 Ft+ÁFA/m3)

2 140 000

2 140 000

2.Vízműhálózat bérleti díj (lakossági 36 Ft+ÁFA/m3, közületi 35 Ft+ÁFA/m3)

2 400 000

2 400 000

VI. Bevételek Összesen ( I.+…..+V.)

277 636 688

280 600 469

VII. Előző évi korrigált pénzmaradvány

37 504 320

63 406 947

1. Működési

28 087 201

53 989 828

2. Fejlesztési

9 417 119

9 417 119

VIII. Zalaszentlászló Község Önkormányzata összesen (VI.+VII.)

315 141 008

344 007 416

ISZI költségvetése

199 303 840

200 779 387

Óvoda költségvetése

140 363 728

140 363 728

IX. Levonva az intézmények finanszírozása

190 674 568

191 948 487

X. Zalaszentlászló Község Önkormányzatának összevont bevételei

464 134 008

493 202 044

4. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez10

Kiadások

Kiadási jogcímek

Előirányzat

Eredeti

Módosított

I. Működési kiadások

69 197 109

83 000 000

1. Személyi juttatások

29 040 608

35 000 000

2. Munkaadókat terhelő járulékok

3 156 501

3 500 000

3. Dologi kiadások

37 000 000

44 500 000

II. Juttatások, segélyek

700 000

700 000

III. Elvonások, befizetések

0

666 257

IV. Fejlesztések, felújítások

5 540 000

9 540 000

V. Beruházások

463 000

1 000 000

VI. Működési célú támogatásértékű pénzátadás

19 547 755

19 547 755

Önkormányzatoknak és költségvetési szerveinek

19 547 755

19 547 755

Ebből - Szociális és Gyermekjóléti Alapszolg. Központ

224 307

224 307

- Belső Ellenőrzés

615 688

615 688

- Tűzoltóság

250 000

250 000

- Zala-Kar

98 760

98 760

- Türje Község Önkormányzata (Hivatal fenntartáshoz)

18 359 000

18 359 000

VII. Működési pénzátadás ÁHT. kívülre

2 100 000

2 100 000

Társadalmi szervezetek (Polgárőr Egyesület 700.000Ft , Sport Egyesület 700.000 Ft , Zalaszentlászlóért Egyesület 700.000 Ft)

2 100 000

2 100 000

VIII. Felügyelet alá tartozó ktgv.szerv támogatása

190 674 568

191 948 487

- Integrált Szociális Intézmény

121 310 840

122 786 387

- Zalaszentlászlói Kerekerdő Óvoda-Bölcsőde

69 363 728

69 162 100

IX. Tartalékok

19 751 967

28 338 308

1. Működési tartalék

10 279 848

18 866 189

- Általános

-5 967 702

2 618 639

- Általános (lekötött betét számlák)

16 247 550

16 247 550

2. Fejlesztési tartalék

9 472 119

9 472 119

- általános fejlesztési tartalék

9 472 119

9 472 119

- célhoz kötött (víziközmű számla)

0

0

- célhoz kötött (lakásfenntartási)

0

0

- célhoz kötött (pályázati)

0

0

X. Megelőlegezés visszafizetése

7 166 609

7 166 609

XI. Zalaszentlászló Község Önkormányzata összesen ( I.+….+X.)

315 141 008

344 007 416

ISZI költségvetése

199 303 840

200 779 387

Óvoda költségvetése

140 363 728

140 363 728

XII. Levonva az intézmények Finanszírozása

190 674 568

191 948 487

XIII. Zalaszentlászló Község Önkormányzatának összevont kiadásai

464 134 008

493 202 044

5. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez11

Fejlesztési pénzeszközök

adatok Ft-ban

Fejlesztési bevételek

Eredeti ei.

Módosított ei.

1./ Csatorna hálózat bérleti díja

2 140 000

2 140 000

2./ Vízműhálózat : - bérleti díj, koncessziós díj

2 400 000

2 400 000

3./ Pénzmaradvány

0

0

4./ Adó bevételből

0

4 000 000

5./ Felhalmozási célú támogatás

1 463 000

1 463 000

Fejlesztési bevételek összesen: ( 1.+….+5.):

6 003 000

10 003 000

Fejlesztési kiadások

1./ Felújítások

5 540 000

9 540 000

Ebből: - Vízműhálózat, karbantartás, felújítás

2 400 000

2 400 000

- Csatornahálózat felújítás

2 140 000

2 140 000

- Egyéb felújítási, beruházási tartalék

1 000 000

5 000 000

2./ Beruházások

463 000

463 000

Ebből: kisértékű tárgyi eszköz vásárlás

400 000

1 000 000

3./ Tartalékok

0

0

- szabadon felhasználható

0

0

- célhoz kötött (lakások)

0

0

- célhoz kötött (víziközmű)

0

0

- célhoz kötött (pályázati)

0

0

Fejlesztési kiadások összesen (1.+…+3.):

6 003 000

10 003 000

6. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez12

Működési pénzeszközök

adatok Ft-ban

Működési bevételek

Eredeti ei.

Módosított ei.

Teljesítés

1./ Központi költségvetésből kapott támogatások

234 862 446

236 826 227

2./ Működési célra átvett pénz ÁHT belülről

1 068 242

1 068 242

3./ Közhatalmi bevételek

17 350 000

17 350 000

4./ Intézményi működési bevételek

18 298 000

19 547 755

5./ Pénzmaradvány

28 087 201

63 406 947

Működési bevételek összesen: ( 1.+….+5.):

299 665 889

338 199 171

Működési kiadások

1. Működési kiadások

69 197 109

83 000 000

Személyi jellegű juttatások

29 040 608

35 000 000

Járulékok

3 156 501

3 500 000

Dologi kiadások

37 000 000

44 500 000

2./ Juttatások, segélyek

700 000

700 000

3./ Elvonások, befizetések

0

666 257

4./ Működési pénzeszközátadás áht-n belül

19 547 755

19 547 755

5./ Működési pénzeszközátadás áht-n kívül

2 100 000

2 100 000

6./ Felügyelet alá tartozó költségvetési szervek támogatása

190 674 568

191 948 487

7./ Megelőlegezés visszafizetése

7 166 609

7 166 609

8./ Tartalékok

10 279 848

18 866 189

- szabadon felhasználható

10 279 848

18 866 189

Működési kiadások összesen (1.+…+8.):

299 665 889

323 995 297

7. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez13

2025. évi működési kiadások részletezése kormányzati funkciónként és kiemelt előirányzatonként

adatok Ft-ban

Cofog

Bér

Munkaadót terhelő járulékok

Egyéb működési kiadás

Összesen

megnevezése

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

Igazgatás

11 910 000

15 000 000

985 000

1 239 000

4 000 000

4 300 000

16 895 000

20 539 000

0

Köztemető

300 000

600 000

300 000

600 000

0

Vagyongazdálkodás

1 800 000

2 300 000

1 800 000

2 300 000

0

Állat egészségügy (gyepmester)

420 000

400 000

420 000

400 000

0

Közutak fenntartása

300 000

300 000

300 000

300 000

0

Közvilágítás

13 160 000

13 160 000

13 160 000

13 160 000

0

Zöldterületgazdálkodás

4 040 000

5 000 000

517 000

517 000

550 000

550 000

5 107 000

6 067 000

0

Fogászati ügyeleti ellátás

50 000

50 000

50 000

50 000

0

Védőnői szolgálat

685 000

650 000

685 000

650 000

0

Könyvtár

50 000

50 000

50 000

50 000

0

Közművelődés

7 813 600

9 000 000

1 055 000

1 055 000

9 100 000

9 100 000

17 968 600

19 155 000

0

Víztermelés, -kezelés, -ellátás

2 476 200

2 400 000

2 476 200

2 400 000

Csatornahálózat fenntartás

2 140 000

2 140 000

2 140 000

2 140 000

Növénytermesztés

4 890 000

4 890 000

4 890 000

4 890 000

0

Falugondnok

4 498 000

5 500 000

604 000

604 000

1 670 000

2 000 000

6 772 000

8 104 000

Szociális

690 000

750 000

690 000

750 000

Támogatási célú finansz műv.

210 222 323

211 496 242

210 222 323

211 496 242

Sport

960 000

960 000

960 000

960 000

0

Közfoglalkoztatás

326 000

500 000

85 000

85 000

400 000

400 000

811 000

985 000

0

ÖSSZESEN:

28 587 600

35 000 000

0

3 246 000

3 500 000

0

253 863 523

256 496 242

0

285 697 123

294 996 242

0

8. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez14

Integrált Szociális Intézmény

adatok Ft-ban

BEVÉTELEK

Bevételi jogcímek

Előirányzat

Eredeti

Módosított

I. Intézményi működési bevételek összesen:

77 993 000

77 993 000

Bentlakásos ellátási bevétel

72 940 000

72 940 000

Szociális étkezés bevétel

5 053 000

5 053 000

Házi segítségnyújtás

0

0

II. Irányító (felügyeleti) szervtől kapott támogatás

121 310 840

122 786 387

Állami támogatás

121 310 840

122 786 387

Irányító (felügyeleti) szervtől kapott támogatás

0

0

III. Előző évi pénzmaradvány

0

0

IV. Intézményi bevételek összesen: (I.+II.+III.)

199 303 840

200 779 387

K I A D Á S O K

Kiadási jogcímek

I. Működési kiadások

197 923 840

199 379 387

- 1.) Személyi juttatások

108 919 308

108 000 000

- 2.) Munkaadókat terhelő járulékok

13 223 510

13 213 510

- 3.) Dologi kiadások

75 781 022

78 165 877

II. Beruházási kiadások (kisértékű eszközbeszerzés)

1 400 000

1 400 000

III. Felújítások

0

0

IV.Intézményi kiadások összesen: (I+II.+III.)

199 323 840

200 779 387

9. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez15

2025. évi kiadások részletezése szakfeladatonként és kiemelt előirányzatonként Integrált Szociális Intézmény

adatok Ft-ban

Szakfeladat megnevezése

Bér

Munkaadót terhelő járulékok

Dologi kiadás

Tárgyi eszköz beszerzés, felújítás

Összesen

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

bentlakásos ellátás

108 919 308

108 000 000

13 213 510

13 213 510

75 481 022

78 165 877

1 400 000

1 400 000

199 013 840

200 779 387

házi segítségnyújtás

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

szociális étkeztetés

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Összesen:

108 919 308

108 000 000

0

13 213 510

13 213 510

0

75 481 022

78 165 877

0

1 400 000

1 400 000

0

199 013 840

200 779 387

0

10. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez16

Zalaszentlászlói Makovecz Imre Óvoda-bölcsőde

adatok Ft-ban

BEVÉTELEK

Bevételi jogcímek

Előirányzat

Teljesítés

Eredeti

Módosított

I. Intézményi működési bevételek összesen:

71 000 000

71 201 628

Vendégétkezés bevétel

56 000 000

56 000 000

Gyermekétkezés

0

201 628

Kiszámlázott ÁFA

15 000 000

15 000 000

II. Irányító (felügyeleti) szervtől kapott támogatás

69 363 728

69 162 100

Irányító (felügyeleti) szervtől kapott támogatás

0

0

Bölcsőde állami támogatása

22 957 000

22 957 000

Óvoda állami támogatása

34 513 580

34 513 580

Gyermekétkeztetés állami támogatása

11 893 148

11 691 520

III. Előző évi pénzmaradvány

0

0

Intézményi bevételek összesen: (I.+II.+III.):

140 363 728

140 363 728

K I A D Á S O K

Kiadási jogcímek

Teljesítés

I. Működési kiadások

138 863 728

138 863 728

- 1.) Személyi juttatások

56 186 192

57 000 000

- 2.) Munkaadókat terhelő járulékok

6 976 000

7 400 000

- 3.) Dologi kiadások

75 701 536

74 463 728

II. Beruházási kiadások (kisértékű eszközbeszerzés)

1 500 000

1 000 000

III. Felújítások

0

500 000

Intézményi kiadások összesen: (I.+II.+III.)

140 363 728

140 363 728

11. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez17

2025. évi kiadások részletezése szakfeladatonként és kiemelt előirányzatonként Zalaszentlászlói Makovecz Imre Óvoda-bölcsőde

adatok Ft-ban

Szakfeladat
megnevezése

Bér

Munkaadót terhelő járulékok

Dologi kiadás

Kisértékű eszköz beszerzés

Összesen

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Előirányzat

Teljesítés

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

Eredeti

Módosított

óvoda

16 479 928

21 000 000

2 023 944

3 000 000

9 800 000

9 800 000

0

0

28 303 872

33 800 000

bölcsőde

20 843 120

17 000 000

2 666 693

2 100 000

4 500 000

4 500 000

0

0

28 009 813

23 600 000

konyha

18 863 144

19 000 000

2 285 363

2 300 000

61 401 536

60 163 728

1 500 000

1 500 000

84 050 043

82 963 728

Összesen:

56 186 192

57 000 000

0

6 976 000

7 400 000

0

75 701 536

74 463 728

0

1 500 000

1 500 000

0

140 363 728

140 363 728

0

12. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez18

Létszámkeret

Szakfeladatok

2025. évi átlagos statisztikai létszám

Eredeti

Módosítás

Közfoglalkoztatás

0

1

Önkorm.Igazg. tev.(polgármester, képviselők)

5

5

Önkorm. Fogl. (2 részmunkaidős, 4 órás)

1

1

Falugondnoki szolgálat

1

1

Közművelődés

2

2

Zöldterületkezelés

1

1

Összesen:

10

11

Integrált Szociális Intézmény

19

19

Óvoda

3

3

Bölcsőde

3

3

Konyha

5

5

Összesen:

40

41

13. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez19

Előirányzat-felhasználási és finanszírozási ütemterv

adatok Ft-ban

BEVÉTELEK

2025. év

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

VII.

VIII.

IX.

X.

XI.

XII.

1. Saját bevételek ( a+b)

41 243 000

1 959 750

2 133 250

8 552 750

2 133 250

1 959 750

1 712 750

6 252 750

3 347 750

6 817 750

2 280 250

1 959 750

2 133 250

a/ Folyó bevételek

36 703 000

1 959 750

2 133 250

8 552 750

2 133 250

1 959 750

1 712 750

1 712 750

3 347 750

6 817 750

2 280 250

1 959 750

2 133 250

- helyi adók

17 350 000

347 000

520 500

6 940 000

520 500

347 000

100 000

100 000

1 735 000

5 205 000

667 500

347 000

520 500

-intézményi műk. bevét.

19 353 000

1 612 750

1 612 750

1 612 750

1 612 750

1 612 750

1 612 750

1 612 750

1 612 750

1 612 750

1 612 750

1 612 750

1 612 750

b/ Felhalmozási és tőkejell. bev

4 540 000

0

0

0

0

0

0

4 540 000

0

0

0

0

0

- bérleti díj

4 540 000

4 540 000

2. Központilag szabály. bev.

236 826 227

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

- állami tám.

236 826 227

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

19 735 519

3. Átvett pénzeszközök

1 068 242

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

Ebből: - működési célú

1 068 242

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

89 020

4. Felhalm. célú támogatások

1 463 000

500 000

500 000

1 000 000

Tárgyévi pénzforgalmi bev. össz. ( 1.+ 2.+ 3.+ 4.)

280 600 469

21 784 289

22 457 789

28 377 289

21 957 789

21 784 289

21 537 289

26 577 289

23 172 289

26 642 289

23 104 789

21 784 289

21 957 789

5. Pénzmaradvány, váll. eredm.

63 406 947

5 283 912

5 283 912

5 283 912

5 283 912

5 283 912

5 283 912

5 283 912

5 283 912

5 283 912

5 283 912

5 283 912

5 283 912

I. GAZDÁLKODÁSI BEVÉTELEK ÖSSZESEN ( 1.+2.+3.+4.+5.)

344 007 416

27 068 201

27 741 701

33 661 201

27 241 701

27 068 201

26 821 201

31 861 201

28 456 201

31 926 201

28 388 701

27 068 201

27 241 701

GAZDÁLKODÁSI KIADÁSOK

2025. év

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

VII.

VIII.

IX.

X.

XI.

XII.

1. Működési kiadások

83 000 000

6 916 667

6 916 667

6 916 667

6 916 667

6 916 667

6 916 667

6 916 667

6 916 667

6 916 667

6 916 667

6 916 667

6 916 667

Ebből: - személyi juttatások

35 000 000

2 916 667

2 916 667

2 916 667

2 916 667

2 916 667

2 916 667

2 916 667

2 916 667

2 916 667

2 916 667

2 916 667

2 916 667

- munkaadót terh. járulék

3 500 000

291 667

291 667

291 667

291 667

291 667

291 667

291 667

291 667

291 667

291 667

291 667

291 667

- dologi kiadások

44 500 000

3 708 333

3 708 333

3 708 333

3 708 333

3 708 333

3 708 333

3 708 333

3 708 333

3 708 333

3 708 333

3 708 333

3 708 333

2. Juttatások, segélyek

700 000

50 000

100 000

50 000

50 000

100 000

50 000

50 000

50 000

50 000

50 000

50 000

50 000

3. Felhalmozási kiadások

10 540 000

878 333

878 333

878 333

878 333

878 333

878 333

878 333

878 333

878 333

878 333

878 333

878 333

Ebből: - felújítások

9 540 000

795 000

795 000

795 000

795 000

795 000

795 000

795 000

795 000

795 000

795 000

795 000

795 000

- beruházások

1 000 000

83 333

83 333

83 333

83 333

83 333

83 333

83 333

83 333

83 333

83 333

83 333

83 333

4. Elvonások, befizetések

666 257

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

5. Pénzeszközátadás

213 596 242

17 799 687

17 799 687

17 799 687

17 799 687

17 799 687

17 799 687

17 799 687

17 799 687

17 799 687

17 799 687

17 799 687

17 799 687

Működési célú áht-n belül

19 547 755

1 628 980

1 628 980

1 628 980

1 628 980

1 628 980

1 628 980

1 628 980

1 628 980

1 628 980

1 628 980

1 628 980

1 628 980

Működési célú áht-n kívül

2 100 000

175 000

175 000

175 000

175 000

175 000

175 000

175 000

175 000

175 000

175 000

175 000

175 000

Ktgvetési szervek támogatása

191 948 487

15 995 707

15 995 707

15 995 707

15 995 707

15 995 707

15 995 707

15 995 707

15 995 707

15 995 707

15 995 707

15 995 707

15 995 707

6. Kölcsönnyújtás

0

7. Tervezett tartalék

28 338 308

2 361 526

2 361 526

2 361 526

2 361 526

2 361 526

2 361 526

2 361 526

2 361 526

2 361 526

2 361 526

2 361 526

2 361 526

8. Megelőlegezés visszafizetés

7 166 609

8 237 413

II. Gazdálkodási kiadás össz.

( 1.+2.+3.+4.+5.+6.+7.+8.)

344 007 416

36 243 626

28 056 213

28 006 213

28 006 213

28 056 213

28 006 213

28 006 213

28 006 213

28 006 213

28 006 213

28 006 213

28 006 213

III. Tárgyévi gazdálkodási egyenleg ( I.- II.)

0

-9 175 424

-314 511

5 654 989

-764 511

-988 011

-1 185 011

3 854 989

449 989

3 919 989

382 489

-938 011

-764 511

Értékpapír eladás ( + )

Értékpapír vásárlás ( - )

IV. Értékpapír műveletek egyenlege

0

Hitelfelvétel ( +)

Hiteltörlesztés ( - )

V.Hitelműveletek egyenlege

0

VI.Tárgyévi egyenleg finanszírozási műveletek után (III+/-IV+/-V.)


0

14. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez20

Zalaszentlászló Község Önkormányzata várható működési és felhalmozási célú bevételeinek és kiadásainak alakulása mérleg rendszerben

adatok Ft-ban

Kiadások

2025. év

2026. év

2027. év

2028. év

Bevételek

2025. év

2026. év

2027. év

2028. év

Működési kiadások

Működési bevételek

K1. Személyi juttatások

29 040 608

31 944 669

35 139 136

38 653 049

B1. Működési célú támogatások államháztartáson belülről

235 930 688

259 523 757

285 476 132

314 023 746

K2. Munkaadókat terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó

3 156 501

3 472 151

3 819 366

4 201 303

B3. Közhatalmi bevételek

17 350 000

19 085 000

20 993 500

23 092 850

K3. Dologi kiadások

37 000 000

40 700 000

44 770 000

49 247 000

B4. Működési bevételek

18 353 000

20 188 300

22 207 130

24 427 843

K4. Ellátottak pénzbeli juttatásai

700 000

770 000

847 000

931 700

B6. Működési célú átvett pénzeszközök

K5. Egyéb működési célú kiadások

21 647 755

23 812 531

26 193 784

28 813 162

B8. Finanszírozási bevételek (működési)

tartalék (működési)

10 279 848

11 307 833

12 438 616

13 682 478

maradvány igénybevétel

28 087 201

30 895 921

33 985 513

37 384 065

K9. Finanszírozási kiadások (állami megelőlegezéssel)

197 841 177

217 625 295

239 387 824

263 326 607

Működési kiadás összesen:

299 665 889

329 632 478

362 595 726

398 855 298

Működési bevétel összesen:

299 720 889

329 692 978

362 662 276

398 928 503

Működési bevételek és kiadások egyenlege: 0

Felhalmozási kiadások

Felhalmozási bevételek

B7. Felhalmozási célú támogatások államháztartáson belülről

1 463 000

1 609 300

1 770 230

1 947 253

K5. Felhalmozási célú tartalék

9 472 119

10 419 331

11 461 264

12 607 390

B3. Közhatalmi bevételek egy része

-

-

-

-

K6. Beruházások

463 000

509 300

560 230

616 253

B4. Működési bevételek

-

-

-

-

K7. Felújítások

5 540 000

6 094 000

6 703 400

7 373 740

B5. Felhalmozási bevételek

4 540 000

4 994 000

5 493 400

6 042 740

maradvány igénybevétel

-

-

-

-

Felhalmozási kiadás összesen:

15 475 119

17 022 631

18 724 894

20 597 383

Felhalmozási bevétel összesen:

6 003 000

6 603 300

7 263 630

7 989 993

Felhalmozási bevételek és kiadások egyenlege: 0

M i n d ö s s z e s e n :

315 141 008

346 655 109

381 320 620

419 452 682

M i n d ö s s z e s e n :

305 723 889

336 296 278

369 925 906

406 918 496

15. melléklet az 1/2025. (II. 25.) önkormányzati rendelethez21

Az önkormányzat által 2025. évben nyújtott közvetett támogatások (kedvezmények)

adatok Ft-ban

Sorszám

Bevételi jogcím

Kedvezmény nélkül elérhető bevétel

Kedvezmények összege

1

2

3

4

1.

Ellátottak térítési díjának elengedése

2.

Lakosság részére lakásépítéshez nyújtott kölcsön elengedése

3.

…………..-ból biztosított kedvezmény, mentesség*

4.

…………..-ból biztosított kedvezmény, mentesség*

5.

…………..-ból biztosított kedvezmény, mentesség*

6.

Gépjárműadóból biztosított kedvezmény, mentesség 1991.évi LXXXII.tv. 5. §

7.

Helyiségek hasznosítása utáni kedvezmény, menteség terembéreleti díj határozata alapján/

8.

Eszközök hasznosítása utáni kedvezmény, menteség

9.

Egyéb kedvezmény

10.

Egyéb kölcsön elengedése

11.

Építmény adó kedvezmény (70 %)

1 498 531

12.

Telekadó kedvezmény (70 %)

863 205

13.

Talajterhelési díj kedvezmény

Összesen:

2 361 736

*

A helyi adókból biztosított kedvezményeket, mentességeket, adónemenként kell feltüntetni.

1

A 3. § (1) bekezdés a) pontja a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

2

A 3. § (1) bekezdés b) pontja a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

3

A 3. § (3) bekezdés a) pontja a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

4

A 3. § (3) bekezdés b) pontja a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

5

A 3. § (4) bekezdés a) pontja a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 1. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

6

A 3. § (4) bekezdés b) pontja a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 1. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

7

Az 1. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

8

A 2. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

9

A 3. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

10

A 4. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (4) bekezdésével megállapított szöveg.

11

Az 5. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.

12

A 6. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (6) bekezdésével megállapított szöveg.

13

A 7. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (7) bekezdésével megállapított szöveg.

14

A 8. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (8) bekezdésével megállapított szöveg.

15

A 9. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (9) bekezdésével megállapított szöveg.

16

A 10. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (10) bekezdésével megállapított szöveg.

17

A 11. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (11) bekezdésével megállapított szöveg.

18

A 12. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (12) bekezdésével megállapított szöveg.

19

A 13. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (13) bekezdésével megállapított szöveg.

20

A 14. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (14) bekezdésével megállapított szöveg.

21

A 15. melléklet a Zalaszentlászló Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2025. (XI. 11.) önkormányzati rendelete 2. § (15) bekezdésével megállapított szöveg.