Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2019. (XII.4.) önkormányzati rendelete
A Szervezeti és Működési Szabályzatáról
Hatályos: 2023. 09. 15Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2019. (XII.4.) önkormányzati rendelete
A Szervezeti és Működési Szabályzatáról
Golop Község Önkormányzata Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés d) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének a Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 12/2014.(XII.01.) önkormányzati rendelet 32. § c) pontjában biztosított véleményezési jogkörében eljáró Ügyrendi Bizottság véleményének kikérésével a következőket rendeli el:
ÖNKORMÁNYZAT ELNEVEZÉSE, JELKÉPEI
1. § (1) Az önkormányzat elnevezése: Golop Község Önkormányzata (a továbbiakban: Önkormányzat)
(2) Az Önkormányzat székhelye: 3906 Golop, Fő u. 1.
(3) A Képviselő-testület elnevezése: Golop Község Önkormányzata Képviselő-testülete (a továbbiakban: Képviselő-testület)
(4) A Képviselő-testület hivatalának hivatalos megnevezése: Tállyai Közös Önkormányzati Hivatal (a továbbiakban: Hivatal)
(5) Hivatal székhelye: 3907 Tállya, Rákóczi u. 34.
(6) Hivatal kirendeltségének hivatalos megnevezése: Tállyai Közös Önkormányzati Hivatal Golopi Kirendeltsége
(7) A Hivatal Golopi Kirendeltségének címe: 3906 Golop, Fő u. 1.
(8) Az Önkormányzat hivatalos honlapjának címe: www.golop.hu
2. § (1) Önkormányzat jelképei a címer, a zászló és a pecsét.
(2) Golop címere: A történeti múltban kialakult – XIV. századig visszavezetett – címer. Tárcsapajzs zöld mezejében egymás mellett két arany színű lebegő szőlőfürt, alattuk szintén arany színű szőlőlevél lebeg. A pajzson ezüst színű arany koronás sisak. A sisaktakarók kék-arany, és vörös-ezüst színűek.
(3) Golop zászlaja: A zászló két egyenlő sávos, zöld-arany (zöld-sárga) színű, benne a község előzőekben leírt címere. A zászló egyszerűbb változata címer nélkül két egyenlő sávban zöld-sárga.
(4) Önkormányzat pecsétje:
a) körbélyegző: Golop Község Önkormányzata három cm átmérőjű körbélyegzőt használ "Golop Község Önkormányzata 3906 Golop, Fő út 1." felirattal, középen a Magyarország hivatalos címerével.
b) fejbélyegző: Golop Község Önkormányzata négy cm hosszú "Golop Község Önkormányzata 3906 Golop, Fő u. 1. Tel/Fax.: 06-47/356-018" feliratú fejbélyegzőt használ.
ÖNKORMÁNYZAT FELADATAI
3. § (1) Az Önkormányzat a kötelezően ellátandó feladatokon túl az önként vállalt feladatairól az éves költségvetési rendeletében - forrásbiztosítással - maga határozza meg – a (2) bekezdésben foglalt eljárás figyelembevételével - hogy mely feladatokat, milyen mértékben és módon lát el.
(2) Az Önkormányzat az önként vállalt feladatok megoldásának felvállalása előtt előkészítő eljárást kell lefolytatni, amelyben tisztázni kell a feladat ellátásának anyagi, személyi és technikai feltételeit. Az eljárás során a képviselő-testület által felkért szervek véleményt nyilvánítanak. Az illetékes szervek eredményt összegző előterjesztése csak akkor terjeszthető a képviselő-testület elé, ha az tartalmazza a feladat felvállalásával elérendő célt és végrehajtásának részletes anyagi személyi és technikai feltételeit.
(3) Az Önkormányzat kötelező és önként vállalt feladatait a rendelet 1. melléklete tartalmazza kormányzati funkciók szerinti bontásban.
A KÉPVISELŐ-TESTÜLET SZERVEZETE ÉS MŰKÖDÉSE
4. § (1) A Képviselő-testület tagjainak száma 5 fő.
(2) A Képviselő-testület
a) polgármesterre,
b) jegyzőre,
c) Tállya és Golop Községek Óvodai Nevelési és Szociális Alapszolgáltatási Társulásra
d)1
e) Abaújszántó és Térsége Szociális- és Gyermekjóléti Alapellátási Társulásra
f) Szerencsi Többcélú Kistérségi Társulásra
g) Abaúj-Zempléni Szilárdhulladék Gazdálkodási Önkormányzati Társulásra
h) Borsod-Abaúj-Zempléni Térségi Ivóvíz-kezelési Önkormányzati Társulásra
átruházott feladat és hatásköreit a 2. melléklet tartalmazza.
5. § A Képviselő-testület alakuló, rendes és rendkívüli ülést, Tállya Községi Önkormányzat Képviselő-testületével együttes ülést, valamint közmeghallgatást tart.
1. Rendes ülés
6. § (1) A Képviselő-testület évenként 6 rendes ülést tart munkanapokon a Munkatervben meghatározott időpontokban.
(2) A Képviselő-testület a polgármester javaslatára évente a naptári év szerinti első ülésén elfogadja a munkatervét. A Munkatervre vonatkozó részletes szabályokat a 15. § tartalmazza.
2. Rendkívüli ülés
7. § (1)2
(2)3 A rendkívüli Képviselő-testületi ülés összehívására vonatkozó Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (a továbbiakban: Mötv.) 44. §-ában meghatározottak az irányadóak.
(3)4
3. Együttes ülés
8. § (1) Tállya Községi Önkormányzat Képviselő-testülete Golop Községi Önkormányzat Képviselő-testületével, a Hivatal munkájával kapcsolatos ügyekben együttes testületi ülést tartanak.
(2) Az együttes ülésre vonatkozóan a rendeletet a 9-10. §-ban foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.
(3) A testületek együttes ülést tartanak a Hivatal
a) költségvetésének,
b) zárszámadásának,
c) Társulási Megállapodással kapcsolatos döntések
d) a Hivatal Szervezeti és Működési Szabályzatának
elfogadása tárgyában.
9. § (1) Az együttes ülést Tállya Község Polgármestere hívja össze és vezeti, akadályoztatása esetén Golop Község Polgármestere, a két polgármesteri tisztség egyidejű betöltetlensége, vagy tartós akadályoztatásuk esetén Tállya Község Alpolgármestere.
(2) Az együttes ülés akkor határozatképes, ha a résztvevő önkormányzatok képviselő-testületének mindegyike külön-külön határozatképes.
(3) Amennyiben az együttes ülés határozatképtelen vagy határozatképtelenné válik, akkor az ülést 5 napon belül újból össze kell hívni.
10. § (1) A határozati javaslatot és a rendelettervezetet az ülés vezetője külön-külön bocsátja szavazásra és arról a testületek külön-külön szavaznak.
(2) Az együttes ülésről készült jegyzőkönyvet a polgármesterek, a jegyző, és az ülés vezetője javaslatára Tállya és Golop Képviselő-testületek tagjai közül egyszerű szótöbbséggel választott egy-egy jegyzőkönyv-hitelesítő írja alá.
(3) A jegyzőkönyvet 2 példányban kell elkészíteni és mind a két önkormányzatnak meg kell küldeni.
(4) Az ülés menetére, a határozati javaslat tárgyalására és a döntés meghozatalára, valamint az e pontban nem szabályozott egyéb kérdésekre vonatkozóan a 12-30. §-ban foglaltaknak megfelelően értelemszerűen kell eljárni.
4. Közmeghallgatás
11. § (1) A Képviselő-testület a munkatervében foglalt időpontban évente egy alkalommal közmeghallgatást tart.
(2) Közmeghallgatás rendkívüli ülés keretében akkor tartható, ha a 7. § (2) bekezdésben meghatározott indítványozók az indítványban ennek szükségességét megjelölik.
(3) A közmeghallgatáson a helyi lakosság és a helyben érdekelt szervezetek képviselői legfeljebb 2 óra időtartamban, egyenként 5 percben felszólalhatnak, a helyi közügyeket érintő kérdéseket és javaslatot tehetnek.
5. A képviselő-testület ülésének összehívása
12. § (1) A Képviselő-testület üléseit a polgármester, akadályoztatása esetén az alpolgármester hívja össze és vezeti. A polgármesteri és az alpolgármesteri tisztség egyidejű betöltetlensége, vagy tartós akadályoztatásuk esetén az Ügyrendi Bizottság elnöke hívja össze és vezeti a képviselő-testület ülését.
(2) A Képviselő-testületi ülést az ülés helyének, napjának és kezdési időpontjának, a napirend tárgyának és előadójának megjelölését tartalmazó meghívóval kell összehívni.
(3)5 A rendes ülésre szóló meghívót a Képviselő-testület ülésének napját megelőzően legalább 5 nappal, a rendkívüli ülésre szóló meghívót pedig legalább 24 órával előbb kézbesíteni kell.
(4) A Képviselő-testület üléséről a lakosságot étesíteni kell, a meghívónak az Önkormányzat hivatalos hirdetőtábláján (3906 Golop, Fő u. 1.) a (3) bekezdésben foglaltaknak megfelelően.
(5) A Képviselő-testület üléseire meg kell hívni a
a) önkormányzati képviselőket
b) jegyzőt,
c) napirendi pontok előadóit,
d) Golop településen működő, bírósági nyilvántartásba vett társadalmi szervezetek képviselőit tevékenységi körükben,
e) akiket a polgármester és a Képviselő-testület indokoltnak tart.
(6) A meghívóval együtt kézbesíteni kell az írásos előterjesztéseket is. Az (5) bekezdés c)-e) pontban meghatározott személyek írásos előterjesztést csak ahhoz a napirendi ponthoz kapnak, amelyikhez meghívásuk kapcsolódik.
6. A képviselő-testület ülésének nyilvánossága
13. § (1) A Képviselő-testület helyiségeinek tanácskozás céljára rendelt részében az ülés tartama alatt csak képviselő-testület tagjai és a tanácskozási joggal meghívottak tartózkodhatnak.
(2) A hallgatóság a nyilvános ülésen csak a részére kijelölt helyen foglalhat helyet és a tanácskozást nem zavarhatja.
(3) Ha a hallgatóság az ülést zavarja, az ülés vezetője (a továbbiakban: elnök) a rendzavarót, vagy ha annak személye nem állapítható meg, a teljes hallgatóságot az ülésről kiutasíthatja.
7. Az elnök
14. § (1) Az elnök a Képviselő-testület ülését:
a) összehívja, megnyitja, vezeti, berekeszti, szünetet rendel el,
b) megállapítja és folyamatosan figyelemmel kíséri a határozatképességet, továbbá számba veszi a távollévőket, amennyiben az ülés határozatképtelen vagy határozatképtelenné válik, akkor az ülést 5 napon belül újból összehívja,
c) figyelemmel kíséri a Képviselő-testület munkájából való kizárási okot, ez ügyben intézkedést tehet.
(2) Az elnök ülésvezetési feladata, jogköre:
a) Szó megadása, megtagadása.
b) Tárgyra térése felszólítás, szó megvonása, mely során azt a felszólalót, aki eltér a tárgytól, az elnök felszólítja, hogy térjen a tárgyra. Az elnök felszólítás eredménytelensége után megvonhatja a szót.
c) Napirend előtti és ügyrendi kérdésben történő szó megadása és megtagadása.
d) Az ülés félbeszakítása, amennyiben a Képviselő-testület ülésén olyan rendzavarás történik, amely a tanácskozás folytatását lehetetlenné teszi, az elnök az ülést határozott időre félbeszakíthatja.
e) Napirendi pont tárgyalásának elnapolása. Az elnök, vagy bármelyik képviselő javasolhatja a napirendi pont tárgyalásának elnapolását. Ha az elnapolással az előterjesztő egyetért, erről a Képviselő-testület vita nélkül határoz és meghatározza a napirend tárgyalásának időpontját.
f) Napirendek összevont tárgyalására javaslattétel.
(3) Az elnök vitavezetési feladatai:
a) Napirendi pontonként megnyitja és berekeszti a vitát Amennyiben a napirendi ponthoz több felszólaló nincs, az elnök a vitát bezárja. Az előterjesztő, vagy bármely képviselő javasolhatja a vita bezárását. A Képviselő-testület a kérdésben vita nélkül határoz.
b) Szavazást rendel el, megállapítja a szavazás eredményét, kimondja a határozatot.
(4) Az elnök egyéb feladatai, jogköre:
a) Felszólalási jog a Képviselő-testület ülésén bármikor.
b) Az ülés rendjének biztosítása, amennyiben valamely települési képviselő felszólalása során a Képviselő-testület tekintélyét vagy valamelyik települési képviselőt sértő kifejezést használ, illetőleg ha a tanácskozási rendre és a szavazásra vonatkozó szabályokat megszegi, az elnök rendreutasítja. Az elnöknek a rendfenntartás érdekében tett intézkedései ellen felszólalni, azokat visszautasítani, vagy azokkal vitába szállni nem lehet.
c) Tájékoztatót ad a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról és az előző ülés óta tett fontosabb intézkedésekről.
8. Munkaterv
15. § (1) A Képviselő-testület rendes üléseit munkaterv szerint tartja. A munkaterv elkészítéséről a polgármester gondoskodik.
(2) A munkaterv elkészítéséhez javaslatot kell kérni:
a) az Ügyrendi Bizottságtól
b) a jegyzőtől.
c) A véleményeket, javaslatokat a munkatervhez a polgármesternél lehet benyújtani.
(3) A munkatervnek tartalmaznia kell:
a) az ülések várható időpontját,
b) a napirendek címét,
c)6 a közmeghallgatás időpontját,
d)7 negyedéves pénzügyi elszámolás időpontját.
(4) A munkaterv elfogadásáról a polgármester javaslatára a Képviselő-testület minden év első ülésén határoz.
(5) A munkaterv előterjesztésével egyidejűleg a Képviselő-testületet tájékoztatni kell a munkatervbe be nem került javaslatokról.
9. A rendes ülés napirendje
16. § A Képviselő-testület rendes ülésének napirendjére a – munkaterv alapján – a polgármester tesz javaslatot, melynek alapján a napirendet a Képviselő-testület egyszerű többséggel állapítja meg.
10. Napirendre vétel
17. § (1) A Képviselő-testület e rendeletben meghatározott módon az ülés napirendjére felveszi
a) az előterjesztéseket
b) az önálló indítványokat
(2) A napirendi pontok tárgyalásának sorrendjét az alábbiak szerint kell meghatározni:
a) rendeleti javaslatok
b) határozati javaslatok
c) beszámolók
d) tájékoztató a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról és az előző ülés óta tett fontosabb intézkedésekről.
11. Előterjesztések
18. § (1) A Képviselő-testület üléseinek napirendjére fel kell venni az előterjesztésnek minősülő a munkatervbe felvett, továbbá a Képviselő-testület, a Képviselő-testület bizottsága, a polgármester és a jegyző által előzetesen javasolt
a) rendeleti javaslatot,
b) határozati javaslatot,
c) beszámolót,
d) tájékoztatót.
(2) A rendeleti javaslat csak írásbeli lehet.
12. Képviselői önálló indítványok
19. § (1) Az előterjesztések alapján a napirendre felvett ügyekkel össze nem függő önálló indítványt tehetnek a képviselők, melyet a polgármesternél kell a rendes ülés napját megelőzően legalább 3 nappal írásban előterjeszteni.
(2) A polgármester az önálló indítványt a Képviselő-testület ülésén napirendi pontként javasolhatja. Ennek hiányában az önálló indítvány benyújtásáról a Képviselő-testületet tájékoztatja, és az elutasítást köteles megindokolni.
(3) A tájékoztató alapján – amennyiben az indítványozó képviselő azt kéri – a képviselő-testület egyszerű többséggel és vita nélkül dönt a napirendre vétel kérdésében.
(4) A beterjesztésnek tartalmaznia kell az önálló indítványt előterjeszteni kívánó nevét, az indítvány szövegét, és az előterjesztő sajátkezű aláírását.
(5) A Képviselő-testület ülésének napirendjére önálló napirendi pontként felvehető indítványok:
a) rendeleti javaslatok
b) határozati javaslatok
lehetnek.
13. Nem önálló indítványok
20. § (1) Valamely napirendi ponthoz kapcsolódóan benyújtható indítványok a nem önálló indítványok:
a) sürgősségi javaslat,
b) módosító javaslat,
c) bizottsági ajánlás.
d) A polgármester, a képviselők, a bizottság és a jegyző javasolhatják a Képviselő-testületnek valamely előterjesztés vagy önálló indítvány sürgős tárgyalását. A sürgősségi javaslatot indokolással kell ellátni.
(2) Sürgősségi javaslatot az előterjesztéssel vagy az önálló indítvánnyal együtt a Képviselő-testület ülését megelőzően 3 nappal a polgármesternél lehet benyújtani, aki dönt a javaslat indokoltságáról.
(3) Amennyiben a polgármester az indítványnak nem ad helyt, a sürgősségi indítvány kérdésében a Képviselő-testület a napirend előtt egyszerű többséggel dönt.
(4) A rendeleti javaslathoz és a határozati javaslathoz a (2) bekezdésében jelöltek módosító javaslatot tehetnek. A módosító javaslatot indokolással kell ellátni.
(5) Az előkészítésért felelős bizottság a rendeleti javaslathoz, határozati javaslathoz – az ezekhez benyújtott módosító javaslatokat is értékelő – ajánlást nyújthat be a Képviselő-testületnek. Az ajánlásnak tartalmaznia kell a kisebbségi véleményt is.
(6) Az indítványnak a tárgyalásra és határozat hozatalra alkalmasnak kell lennie. A nem szabályszerűen benyújtott indítványt az elnök visszautasíthatja.
14. Rendkívüli képviselő-testületi ülés napirendje
21. § (1) E rendelet 7. §-ban megjelölt rendkívüli ülésen csak az a napirendi pont tárgyalható, amire az indítvány vonatkozott.
(2) A napirendi pont beterjesztéséről az ülés elnöke gondoskodik.
(3) A Képviselő-testület a (2) bekezdésben meghatározottakat követően egyszerű többséggel, dönt arról, hogy kívánja-e tárgyalni az indítvány tárgyát.
(4) Képviselő-testület rendkívüli ülésére az elnök egyéb – az indítványban nem szereplő – napirendi pont tárgyalását kezdeményezheti, melynek napirendre vételéről a képviselő-testület egyszerű többséggel határoz.
15. A tanácskozás rendje
22. § (1) A Képviselő-testület ülésén feladatkörükben a 12. § (5) bekezdésében meghatározott személyek (meghívottak) tanácskozási joggal vesznek részt.
(2) A Képviselő-testület ülésén felszólalhat az akinek az ülés elnöke javaslatára a Képviselő-testület – vita nélkül egyszerű többséggel – szót ad.
(3) Az (1) bekezdésben megjelölt azon meghívottak, akiket valamelyik napirend tárgyalásához hívtak meg, csak annak a napirendnek a vitájában vehetnek részt tanácskozási joggal, melyhez meghívásuk kapcsolódik.
16. Felszólalás a képviselő-testület ülésén
23. § A felszólalások típusai
a) napirend előtti felszólalás,
b) felszólalás ügyrendi kérdésben,
c) napirendhez kapcsolódó felszólalás.
24. § (1) Napirend előtti felszólalásra az elnöktől bármelyik képviselő kérhet engedélyt a felszólalás tárgyának megjelölésével.
(2) Ha az elnök az engedélyt megtagadja, a képviselő kérésére e tárgyban vita nélkül egyszerű többséggel határoz.
(3) A napirend előtti felszólalás legfeljebb öt percig tarthat.
(4) Vitának és határozathozatalnak helye nincs.
25. § A tárgyalt napirendet érintő ügyrendi kérdésben bármelyik képviselő bármikor 2 percre szót kérhet, és javaslatot tehet. A Képviselő-testület a javaslatról vita nélkül egyszerű többséggel határoz.
26. § (1) A napirendi ponthoz való hozzászólásra az ülés elnökénél kell jelentkezni.
(2) A napirendi pont vitája során a képviselő több alkalommal is szót kérhet és hozzászólhat. Amennyiben a képviselő eltér a napirendi pont tárgyától, úgy az elnök a 14. § (2) bekezdés b) pontja szerint jár el.
(3) Az előterjesztő, a Hivatal napirendben érintett dolgozója, a polgármester, és a jegyző több alkalommal is hozzászólhatnak.
(4) A tanácskozási joggal rendelkezők, illetve az eseti felszólalásra engedéllyel rendelkezők napirendi pontonként legfeljebb egy esetben 5 perc időtartamban szólalhatnak fel.
(5) Az előterjesztőt megilleti a zárszó joga is.
(6) A hozzászólók sorrendjét – figyelembe véve a jelentkezés sorrendjét – az elnök határozza meg.
17. Képviselő-testület döntései
27. § (1) A Képviselő-testület a napirendi pont vitájának lezárása és a zárszó után rendeletet alkot vagy határozatot hoz.
(2) A jegyző – az Mötv. 53. § (1) bekezdés k) pontjában foglaltak alapján – köteles jelezni a képviselő-testületnek, ha döntésük vagy működésük jogszabálysértő.
(3) Az ülés elnöke a napirendi pont során előterjesztett és a vitában elhangzott konkrét rendeleti javaslatokat és határozati javaslatokat egyenként bocsátja szavazásra. Előbb a módosító javaslatokról, majd az előterjesztésben szereplő rendeleti javaslatról, határozati javaslatról dönt a testület.
(4) Az önkormányzati rendeletet és a képviselő-testület normatív határozatát a helyben szokásos módon kell kihirdetni. A helyben szokásos mód az Önkormányzat hivatalos hirdetőtábláján (3906 Golop, Fő u. 1.) való kifüggesztéssel történik.
(5) A képviselő-testület számozott határozatai
a) normatív határozatok
b) egyedi határozatok.
(6) A képviselő-testület az (5) bekezdésben meghatározott számozott határozat nélkül, de a testületi ülés jegyzőkönyvében történő rögzítéssel dönt:
a) a napirend elfogadásáról, előterjesztés napirendre vételéről,
b) jegyzőkönyvvezető és jegyzőkönyv hitelesítő személyek megválasztásáról,
c) ügyrendi kérdésekről,
d) név szerinti szavazás és titkos szavazás elrendeléséről.
18. Nyílt szavazás
28. § (1) A nyílt szavazás személyesen kézfelemeléssel történik.
(2) A szavazatok összeszámlálása után az elnök megállapítja a javaslat mellett szavazók, majd az ellene szavazók, végül a tartózkodók számát.
19. Név szerinti szavazás
29. § (1) Nyílt szavazás esetén, bármely települési képviselő a szavazás megkezdése előtt, javasolhatja a név szerinti szavazás tartását. A név szerinti szavazás tartásáról a képviselő-testület egyszerű többséggel határoz.
(2) A név szerinti szavazás esetén a jegyző ABC sorrendben felolvassa a képviselők nevét. A képviselők felállva „igen”, „nem”, „tartózkodom” nyilatkozattal szavaznak. A jegyző a szavazatot a névsoron feltünteti, a szavazatokat összeszámolja és a szavazás eredményét – a névsorral együtt – átadja az elnöknek. A szavazás eredményét az elnök hirdeti ki. A külön hitelesített névsort a jegyzőkönyvhöz kell csatolni.
20. Titkos szavazás
30. § (1) A képviselő-testület az Mötv. 46. § (2) bekezdésében foglalt ügyekben titkos szavazást tarthat, melyre bármely települési képviselő javaslatot tehet. A titkos szavazás tartásáról a képviselő-testület egyszerű többséggel határoz.
(2) A titkos szavazás borítékba helyezett szavazólapon, szavazófülke és zárt urna igénybevételével történik.
(3) A szavazás lezárást követően az ülésvezető a képviselő-testület előtt felbontja az urnát, összeszámolja a szavazatokat, megállapítja és kihirdeti szavazás eredményét.
(4) A titkos szavazásról külön jegyzőkönyv készül, a szavazás eredményét azonban ülés jegyzőkönyvének is tartalmaznia kell.
21. Jegyzőkönyv
31. §8 A képviselő-testületi ülésről készült jegyzőkönyvet, az ülésen a polgármester javaslatára, egyszerű többséggel megválasztott két képviselő hitelesíti. A jegyzőkönyvet - hitelesítését követően, mellékleteivel együtt - a jegyzőkönyvvezető szkennelt formában e-mailben megküldi a képviselő-testület tagjai részére
KÉPVISELŐ-TESTÜLET BIZOTTSÁGAI
32. § (1) A Képviselő-testület az Ügyrendi Bizottságot, mint állandó bizottságot hozza létre.
(2) Az Ügyrendi Bizottság létszáma és tagjai: 3 fő önkormányzati képviselő.
(3) A Képviselő-testület esetenkénti feladatokra ideiglenes bizottságot hozhat létre. Az állandó bizottság működésére vonatkozó szabályokat az ideiglenes bizottságokra is értelemszerűen alkalmazni kell.
33. § Az Ügyrendi Bizottság feladatai és hatáskörei:
a) Az összeférhetetlenségi és méltatlansági eljárással kapcsolatos feladatok ellátása,
b) A vagyonnyilatkozatok nyilvántartása és ellenőrzése,
c) Az Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatának véleményezése,
d) Önkormányzat éves Munkatervének véleményezése.
POLGÁRMESTER, ALPOLGÁRMESTER
34. § (1) A polgármester főállásban látja el tisztségét.
(2) A polgármester ügyfélfogadási ideje minden héten szerdán 9-12 óráig
(3) A Képviselő-testület saját tagjai közül egy alpolgármester választ, tisztségét társadalmi megbízatásban látja el.
ÖNKORMÁNYZATI KÉPVISELŐ
35. § Amennyiben a polgármester, az alpolgármester és az önkormányzati képviselő az Mötv. 49. § (2) bekezdésében foglalt bejelentési kötelezettségét elmulasztja, úgy a képviselő-testület 1.000,-Ft összegű rendbírsággal sújtja.
HIVATAL
36. § (1) Tállya Község Önkormányzatának Képviselő-testülete Golop Község Önkormányzatának Képviselő-testületével igazgatási feladataik ellátására az 1. § (4) bekezdésében meghatározott elnevezéssel Hivatalt alakítanak és tartanak fenn.
(2) A jegyző ügyfélfogadási rendje:
a) Tállyai székhelyen: hétfő 8 – 12 óráig,
b) Golop Kirendeltségén: csütörtök 9 – 11 óráig.
(3) Az Mötv. 82. § (3) bekezdésében foglaltak esetén a jegyzői feladatokat a képesítési és alkalmazási feltételeknek megfelelő, a Hivatalban közszolgálati jogviszonyban foglalkoztatott, köztisztviselő látja el.
(4) A Hivatal belső szervezeti felépítését, működésének, munkarendjének részletes szabályait a Hivatal SZMSZ-e tartalmazza.
LAKOSSÁGI FÓRUMOK
37. § (1) Lakossági fórum szervezéséről a képviselő-testület esetenként dönt, így a kiemelten nagyobb beruházások esetén, illetve olyan kommunális, egyéb kérdésekben, aminek kihatása van a lakosság közszolgáltatásokkal való ellátásra.
(2) A lakosságot a lakossági fórum helyéről és időpontjáról annak megtartása előtt legalább 8 nappal korábban értesíteni kell. A meghívót az Önkormányzat hivatalos hirdetőtábláján (3906 Golop, Fő u. 1.) kell kifüggeszteni és az Önkormányzat honlapján www.golop.hu internetes elérhetőségen elektronikus formában is meg kell jelentetni.
(3) A lakossági fórum összehívására és vezetésére vonatkozóan a 12. § (1) bekezdésében foglaltakat kell alkalmazni. A lakossági fórumról az elhangzott vélemények, állásfoglalások lényegét tartalmazó feljegyzés készül. Elkészítéséről a fórum vezetője gondoskodik.
ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
38. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.
(2) Hatályát veszti Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének a Szervezeti- és Működési Szabályzatról szóló 2/2018.(III.19.) önkormányzati rendelete.
A 4. § (2) bekezdés d) pontját a Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2022. (V. 26.) önkormányzati rendelete 4. § a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 7. § (1) bekezdését a Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2022. (V. 26.) önkormányzati rendelete 4. § b) pontja hatályon kívül helyezte.
A 7. § (2) bekezdése a Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2022. (V. 26.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.
A 7. § (3) bekezdését a Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2022. (V. 26.) önkormányzati rendelete 4. § c) pontja hatályon kívül helyezte.
A 12. § (3) bekezdése a Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2022. (V. 26.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.
A 15. § (3) bekezdés c) pontja a Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 4.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 15. § (3) bekezdés d) pontját a Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 4.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.
A 31. § a Golop Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 4.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.