Nyírkércs község képviselő testületének 6/2014 (V.1..) önkormányzati rendelete
Az önkormányzat vagyonáról, a vagyontárgyak feletti tulajdonosi jogok gyakorlásáról
Hatályos: 2014. 05. 01Nyírkércs község képviselő testületének 6/2014 (V.1..) önkormányzati rendelete
Az önkormányzat vagyonáról, a vagyontárgyak feletti tulajdonosi jogok gyakorlásáról
Nyírkércs Község Önkormányzatának Képviselő-testülete Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX törvény 109. § (4) bekezdésében, 143. § (4) bekezdés i) pontjában, a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI törvény 5, § (4) bekezdésében, 11. § (16) bekezdése, 13. § (1) bekezdésében valamint 18. § (1) bekezdésében, az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, valamint a helyi önkormányzatok és szerveik, a köztársasági megbízottak, valamint egyes centrális alárendeltségű szervek feladat-és hatásköreiről szóló 1991.évi XX. törvény 138. § (1) bekezdés j) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. Az önkormányzat vagyona
1. § (1) Az önkormányzat kizárólagos tulajdonában álló forgalomképtelen törzsvagyont a rendelet 1. melléklete határozza meg. Az Önkormányzat forgalomképtelen törzsvagyonából nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű vagyonelemet nem jelöl meg,
(2) A helyi önkormányzat korlátozottan forgalomképes vagyonelemeit a rendelet 2.
melléklete határozza meg.
(3) A helyi önkormányzat forgalomképes üzleti vagyonának vagyonelemeit a rendelet 3. melléklete határozza meg.
(4) A Képviselő-testület - ha törvény eltérően nem rendelkezik - dönthet a vagyontárgy
a) az újonnan szerzett/kialakult vagyon forgalomképtelen vagy korlátozottan
2. Az önkormányzat vagyonával való rendelkezés
2. § A tulajdonosi jogokat a képviselő-testület, átruházott hatáskörben a polgármester (a továbbiakban.: a tulajdonosi jogok gyakorlója) gyakorolja.
3. Az önkormányzati vagyon értékének meghatározása
3. § (1) A vagyon szerzésére, önkormányzati vagyon elidegenítésére, hasznosítására. biztosítékul adására és megterhelésére irányuló tulajdonosi döntést megelőzően az adott vagyontárgy forgalmi értékét meg kell határozni.
(2) A vagyontárgy értékesítése, megterhelése, vagyontárgy szerzése esetén annak forgalmi értékét
a) ingatlan vagyon esetén 6 hónapnál nem régebbi forgalmi értékbecslés alapján,
b) tulajdonosi jogokat megtestesítő értékpapír esetén, ha az
ba) a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett vagy forgalmazott értékpapír, úgy a tőzsdén kialakult tőzsdei árfolyamon,
bb) a tőzsdén kívüli másodlagos értékpapírpiacon forgalmazott értékpapír, úgy a sajtóban közzétett, 3 hónapnál nem régebbi adás-vételek vételi középárfolyamán,
c) egyéb társasági részesedés esetén az utolsó lezárt üzleti év értékelése alapján,
d) ingó vagyontárgy esetén az amortizációval csökkentett beszerzéskori érték alapján kell meghatározni,
(3) Amennyiben az adott vagyontárgy vonatkozásában rendelkezésre áll egy évnél nem régebbi forgalmi értékbecslés vagy üzleti értékelés, a döntést megelőzően ennek becsléssel napi értékre átszámított változata is elfogadható (aktualizált értékbecslés).
(4) Vagyontárgynak a (2) bekezdésben felsoroltakon kívüli egyéb hasznosítása (bérlet, használat) esetén a vagyontárgy értékén a 12 havi bérleti, használati díjat, ennél rövidebb időre történő hasznosítás esetén a 12 hónapra számított bérleti, használati díj időarányos részét kell érteni,
(5) Ha a tulajdonosi döntés tárgya több vagyontárgy (vagyontömeg), a tulajdonosi jogokat a vagyontömeg együttes értéke határozza meg. Több vagyontárgy hasznosításának, elidegenítésének, biztosítékul adásának, megterhelésének, megszerzésének az tekintendő, ha a vagyontömeg hasznosítása, elidegenítése, biztosítékul adása, megterhelése, megszerzése csak egyetlen természetes személy, jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság vagy ezek konzorciuma részére történik.
4. § Önkormányzati vagyon, tulajdonjogának ingyenes átruházásáról szóló döntést a Képviselő-testület hozza meg, a döntéshez minősített többség szükséges.
4. A forgalomképtelen törzsvagyon feletti tulajdonosi jog gyakorlása
5. § (1) A forgalomképtelen vagyontárgyak hasznosítására irányuló megállapodásokat, szerződéseket a képviselő-testület köti meg, kivéve a közterületek 30 napnál nem hosszabb időtartamú használatáról szóló önkormányzati rendeletben meghatározott forgalomképtelen vagyontárgyakat. A közterület 30 napnál nem hosszabb időtartam használatáról külön rendeletben foglaltak alapján a polgármester dönt és utólagosan tájékoztatja a képviselő-testületet. A tulajdonosi pozícióból eredő jognyilatkozatokat átruházott hatáskörben a polgármester adja ki.
(2) A forgalomképtelen törzsvagyont hasznosítani nettó 10 millió forint értékhatár felett kizárólag e rendelet 4. mellékletét képező pályázati versenyeztetési szabályok alapján a legjobb ajánlatot tevő részére lehet.
5. A korlátozottan forgalomképes vagyon feletti tulajdonosi jog gyakorlása
6. § (1) A korlátozottan forgalomképes önkormányzati vagyont csak akkor lehet értékesíteni, ha az önkormányzati feladatok ellátásához már nem szükséges, vagy az Önkormányzat az adott feladatot más vagyontárgy felhasználásával is el tudja látni.
(2) A korlátozottan forgalomképes önkormányzati tulajdonban álló vagyon körébe tartozó ingatlanok tulajdonjogának - a korlátozottan forgalomképes törzsvagyonból való kivonását követő - átruházásáról, valamint gazdasági társaságba, önkormányzati társulásba történő beviteléről, feladatátadással térítésmentes használatba adásáról, vagyonkezelésbe adásáról, azon haszonélvezeti jog alapításáról, megterheléséről, elővásárlási jog gyakorlásáról a képviselő-testület dönt.
(3) A (2) bekezdésben fel nem sorolt egyéb tulajdonosi és társtulajdonosi nyilatkozatokról, építési engedélyhez hozzájárulásról, társasház-alapításról telekalakításról (megosztásról, összevonásról), telekhatár-rendezésről, telki szolgalom, vezetékjog alapításáról a képviselő-testület dönt.
(4) Az önkormányzat költségvetési szervei - az alapító okirat szerinti feladataik ellátásához - használják és - alapfeladataik ellátásának sérelme nélkül,
a) a 30 napot meg nem haladó - bérbeadás útján természetes személy vagy átlátható szervezet részére tovább hasznosíthatják a használatukban lévő vagyont. A bérleti szerződés egy példányát a megkötéstől számított öt napon belül az ingatlan tulajdonosának meg kell küldeni
b) 50 000 forint értéket meg nem haladó ingó vagyontárgyakat értékesíthetnek. Az a) pont szerinti bérleti, illetve a b) pont szerinti adásvételi szerződés a képviselőtestület szerződésre rávezetett jóváhagyásával lesz érvényes.
(5) A korlátozottan forgalomképes vagyon hasznosítására (bérleti, használati szerződés) megkötésére a képviselő-testület jogosult a (4) bekezdés a) pontjában foglaltkivétellel.
(6) A korlátozottan forgalomképes vagyon hasznosítani nettó 10 millió forint értékhatár felett kizárólag e rendelet 4. mellékletét képező pályázati versenyeztetési szabályok alapján a legjobb ajánlatot tevő részére lehet.
(7) A korlátozottan forgalomképes vagyon tulajdonjogát átruházni - a korlátozottan forgalomképes törzsvagyon forgalomképes vagyonná való átminősítését kővetően - a forgalomképes üzleti vagyon értékesítésére, tulajdonjogának átruházására vonatkozó szabályok alapján lehet.
6. A forgalomképes vagyon feletti tulajdonosi jogok gyakorlása
7. § (1) A forgalomképes ingó vagyontárgy megszerzése, elidegenítése, megterhelése, hasznosítása esetén a tulajdonosi jogokat a képviselő-testület gyakorolja.
(2) Portfólió vagyon estében a tulajdonosi jogokat a képviselő-testület gyakorolja.
(3) Az ingatlanvagyon megszerzéséről, elidegenítéséről, megterheléséről, bérbe és
dönt.
8. § (1) A forgalomképes üzleti vagyon tulajdonjogát átruházni, hasznosítani nettó 10 millió forint értékhatár felett kizárólag e rendelet 4. mellékletét képező pályázati versenyeztetési szabályok alapján a legjobb ajánlatot tevő részére lehet.
(2) A tulajdonosi jog gyakorlója dönthet úgy, hogy a törvényben vagy e rendeletben meghatározott forgalmi értéket meg nem haladó önkormányzati vagyon értékesítése az (1) bekezdés szerinti pályázati versenyeztetési eljárás lefolytatásával történjen.
9. § (1) A képviselő-testület gyakorolja az önkormányzati alapítású gazdasági társaság esetében a társaság legfőbb szervének (a közgyűlésnek, taggyűlésnek, illetve egyszemélyes gazdasági társaság esetén a tulajdonosnak) a jogait.
8 Tulajdonosi jogok gyakorlása egyéb kérdésekben
9.
10. § (1) Az öröklés elfogadásáról, illetve a vagyonról történő lemondás esetén a vagyon elfogadásáról a kérelmek elbírálása a polgármester hatáskörébe tartozik. A polgármester döntéséről utólagosan tájékoztatja a képviselő-testületet.
(2) Az önkormányzati vagyon tekintetében fennálló elővásárlási jogról történő lemondás megtételére a képviselő-testület jogosult.
(3) Amennyiben az Önkormányzat élni kíván az elővásárlási jogával a tulajdonosi jogok gyakorlására a 7. §-ban meghatározottak az irányadók.
11. § (1) Az Önkormányzat követelésről részben vagy egészben csak az alábbi esetekben mondhat le:
a) csődegyezségi megállapodásban,
b) bírói egyezség keretében,
e) peren kívüli megegyezés során,
d) felszámolási eljárás során, ha a felszámoló által írásban adott nyilatkozat alapján a követelés behajthatatlannak minősül,
e) végrehajtási eljárásban, ha a követelés az eljárás során nem, vagy csak részben térül meg,
f) ha a követelés igazoltan csak veszteséggel - vagy aránytalan költségráfordítással - érvényesíthető,
g) ha a követelés kötelezettje nem fellelhető és ez hitelt érdemlően bizonyított,
h) a mindenkori költségvetési törvényben meghatározott értékhatárt el nem érő kis összegű követelések esetében - amennyiben az önkéntes teljesítésre történő felhívásnak az Önkormányzat eleget tett.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetekben az önkormányzat követeléseiről a Képviselő-testület, jogosult dönteni,
12. § Az önkormányzat a tulajdonában lévő egyes vagyontárgyak hasznosítására, üzemeltetésére a képviselő-testület a jogszabályok által meghatározott körben koncessziós pályázatot írhat ki. A pályázatot a képviselő-testület bírálja el.
8. Vagyonkezelői jog
13. § (1) A képviselő-testület az önkormányzat tulajdonában lévő vagyontárgyakra a jogszabályok rendelkezései szerint az önkormányzati közfeladat, átadásához kapcsolódva vagyonkezelői jogot létesíthet.
(2) A vagyonkezelői jog ugyanazon vagyontárgyra - meghatározott hányadok szerint -
önkormányzat számviteli nyilvántartási adataival megegyező tételes
jegyzékét értékével együtt, azon belül a kőtelező önkormányzati feladathoz
kapcsolódó vagyon megjelölését,
rendelkezéseket és a vagyonnal való vállalkozás feltételeit,
minősül különösen: a vagyonkezelésbe vett vagyontárgyak értékcsökkenését
meghaladóan végzett, azok értékét növelő felújítás, beruházás, továbbá az
üzemeltetési költségek körébe nem tartozó állagvédelem*
14. § (1) Vagyonkezelői jogot ingyenesen átengedni a kővetkező vagyonkezelőknek tehet:
a) költségvetési szervnek,
b) önkormányzati társulásnak,
e) többségi önkormányzati tulajdonban lévő gazdasági társaságnak.
(2) Az önkormányzat az (1) bekezdésben, megjelölt vagyonkezelők részére a vagyont ingyenesen a kővetkező feladatok esetében adhatja kezelésbe:
a) vízrendezés.
b) vízelvezetés,
e) csatornázás, szennyvízelvezetés,
d) egészséges ivóvízellátás,
e) az a) - d) pontokban felsorolt feladatokhoz kapcsolódó közművek működtetése.
15. § A vagyonkezelő, mint a vagyonkezelési jog jogosultja köteles a vagyonkezelési jog gyakorlása során, betartani a következőket:
a) a vagyonkezelésbe vett vagyont a rendes gazdálkodás szabályainak megfelelően, elvárható gondossággal birtokolni, használni és a vagyon hasznait szedni,
b) a vagyont rendeltetésszerűen használni, viselni a vagyonhoz kapcsolódó terheket,
c) a vagyont fenyegető veszélyről és a bekövetkezett kárról értesíteni az önkormányzatot,
d) a jogszabályban meghatározott kötelezettségeinek eleget tenni,
e) a vagyonkezelési szerződésben meghatározottakat és e rendeletben előírt kötelezettségeket teljesíteni,
f) tűrni a vagyonkezeléssel kapcsolatos ellenőrzéseket és köteles az ellenőrzésekben közreműködni, az előírt beszámolást teljesíteni,
g) teljesíteni az önkormányzati vagyonnal kapcsolatos nyilvántartási és adatszolgáltatási kötelezettségét,
h) a vagyonkezelésbe vett vagyon után elszámol és a bevételekben megtérülő értékcsökkenés összegének felhasználásáról évente elszámolni,
i) kötelezettsége megszegésével okozott kárt az önkormányzatnak megtéríteni.
16. § A vagyonkezelő a vagyonkezelési szerződés időtartama alatt haladéktalanul köteles tájékoztatni az önkormányzatot:
a) ha ellene csőd- vagy felszámolási eljárás, helyi önkormányzatnál adósságrendezési eljárás indult,
b) ha végelszámolási eljárás kezdeményezésére, vagy a jogutód nélküli megszüntetésre irányuló bírósági vagy hatósági intézkedésre került sor,
e) ha három hónapnál régebbi köztartozása van és annak megfizetésére nem kapott halasztást,
d) mindazokról a változásokról, amelyekkel kapcsolatos tájékoztatási kötelezettséget jogszabály, vagy a vagyonkezelési szerződés előírja.
17. § (1) A vagyonkezelés ellenőrzése az alábbi módon történik:
a) a jogszabályban foglaltak figyelembevételével a belső ellenőrzés keretében,
b) a vagyonkezelők éves beszámoltatásával, melynek keretében elkészítik az általuk kezelt vagyonra vonatkozó vagyonkimutatást és ismertetik a vagyongazdálkodási terv adott időszakra vonatkozó teljesülését,
c) a Képviselő-testület által megbízott önkormányzati Bizotsság által végzett eseti ellenőrzéssel,
d) a polgármester a polgármesteri hivatal közreműködésével.
(2) A vagyonkezelés ellenőrzése során ellenőrizni kell, hogy a vagyonkezelő
a) megőrizte-e a vagyontárgy étekét,
b) gondoskodik-e az állagmegóvásról, a jó karbantartásról,
c) az egyéb vállalt kötelezettségeit teljesíti-e,
d) a törvényi kötelezettségeit teljesíti-e.
(3) Az ellenőrzést végző személye/szervek az ellenőrzés keretében jogosultak:
a) az ellenőrzött szerv önkormányzati tulajdonba tartozó, vagyonkezelésében álló ingatlan területére belépni,
b) az ellenőrzés tárgyához kapcsolódó iratokba és más dokumentumokba, elektronikus adathordozón tárolt adatokba - a külön jogszabályokban meghatározott adat- és titokvédelmi előírások betartásával - betekinteni, azokról másolatot, kivonatot, illetve tanúsítványt készíttetni,
e) az ellenőrzött vagyonkezelő vezetőjétől és bármely alkalmazottjától írásban vagy szóban felvilágosítást, információt kérni.
(4) Az ellenőrzést végző személyek/szervek az ellenőrzés keretében kötelesek:
a) jogait úgy gyakorolni, hogy az ellenőrzött vagyonkezelő tevékenységét és rendeltetésszerű működését a lehető legkisebb mértékben zavarja,
b) tevékenységének megkezdéséről az ellenőrzött vagyonkezelő vezetőjét az ellenőrzés megkezdése előtt legalább 8 nappal tájékoztatni,
e) megállapításait tárgyszerűen, a valóságnak megfelelően ellenőrzési jelentésbe foglalni és a jelentés-tervezetet, valamint a végleges jelentést az ellenőrzött vagyonkezelő vezetőjének megküldeni.
(5) Az ellenőrzöd vagyonkezelő, illetve képviselője jogosult:
a) az ellenőrzési cselekményeknél jelen lenni,
b) az ellenőrzés megállapításait megismerni, a jelentés-tervezetre észrevételt tenni.
(6) Az ellenőrzött vagyonkezelő, illetve képviselője köteles:
a) az ellenőrzés végrehajtását elősegíteni, abban együttműködni,
b) az ellenőrzést végző részére szóban vagy írásban a kért tájékoztatást, felvilágosítási, nyilatkozatot megadni, a dokumentációkba a betekintést biztosítani,
c) az ellenőrzést végző kérésérc a rendelkezésre bocsátott dokumentáció (íratok, okmányok, adatok) teljességéről nyilatkozni,
d) az ellenőrzés zavartalan elvégzéséhez szükséges egyéb feltételeket megteremteni,
e) az ellenőrzés megállapításai, javaslatai alapján a tett intézkedéseiről az önkormányzatot tájékoztatni.
(7) Az önkormányzat a határozatlan idejű, illetve határozott idejű vagyonkezelési szerződést rendkívüli felmondással különösen megszüntetheti, ha
a) a vagyonkezelő a számára jogszabályban előírt kötelezettségét megsérti, vagy a vagyonkezelési szerződésben előírt kötelezettségét súlyosan megszegi,
b) a vagyonkezelő a vele szemben a vagyonkezelési szerződés megkötését megelőzően megindult csőd- vagy felszámolási eljárásról az önkormányzatot nem tájékoztatta, vagy a vagyonkezelővel szemben a vagyonkezelési szerződés hatályának időtartama alatt csőd- vagy felszámolási eljárás indul,
c) a vagyonkezelő adó-, illeték-, vám- vagy társadalombiztosítási járuléktartozása több, mint három hónapja lejárt és ennek megfizetésére halasztást nem kapott.
9. Ellenérték nélkül kapott, felajánlott vagyon
18. § (1) Az önkormányzat számára más személy vagy szerv által ellenérték nélkül juttatott vagyon elfogadásáról értékhatárra tekintet nélkül a polgármester dönt, melyről utólagosan tájékoztatja a képviselő-testületet.
(2) Az ellenérték nélkül juttatott, felajánlott vagyon elfogadásának feltétele, hogy
a) az önkormányzat tudja teljesíteni az elfogadott vagyonnal kapcsolatos kötelezettségeket,
b) az a) pont szerinti kötelezettség teljesítése likviditási problémát ne okozzon és ne zavarja az önkormányzati feladatok ellátását,
10. Az önkormányzati vagyon nyilvántartása
19. § (1) Az önkormányzati vagyont, annak értékét és változásait, a tőrvény rendelkezései alapján nyílván kell tartani.
(2) Az önkormányzat tulajdonában lévő ingatlanvagyont és annak változásait a kormányrendelet szerint kataszterben kell nyilvántartani.
11. Záró rendelkezések
20. § (1) E rendelet 2014. május 1. napján lép hatályba.
1. melléklet
S.sz.: |
Megnevezés |
rendeltetés |
terület (m2)/egyéb paraméter |
1 |
Közút |
mg út |
1775 |
2 |
Közút |
mg út |
3690 |
3 |
Közút |
mg út |
5384 |
4 |
Közút |
mg út |
4009 |
5 |
Közút |
mg út |
4671 |
6 |
Közút |
mg út |
17250 |
7 |
Közút |
mg út |
1136 |
8 |
Közút |
mg út |
1282 |
9 |
Közút |
mg út |
6445 |
10 |
Közút |
mg út |
4705 |
11 |
Közút |
mg út |
3691 |
12 |
Közút |
mg út |
3671 |
13 |
Közút |
mg út |
5299 |
14 |
Közút |
mg út |
7872 |
15 |
Közút |
mg út |
1441 |
16 |
Közút |
mg út |
1153 |
17 |
Közút |
mg út |
1344 |
18 |
Közút |
belterületi út |
255 |
19 |
Közút |
mg út |
55891 |
20 |
Árok |
csapadékvízelveztő árok |
677 |
21 |
Közút |
mg út |
5023 |
22 |
Közút |
mg út |
3388 |
23 |
Közút |
mg út |
4034 |
24 |
Közút |
mg út |
1633 |
25 |
Árok |
mg belvízelvezető árok |
2567 |
26 |
Közút |
mg út |
2361 |
27 |
Közút |
mg út |
1711 |
28 |
Közút |
mg út |
6122 |
29 |
Árok |
mg belvízelvezető árok |
2527 |
30 |
Közút |
Dózsa György u. |
3781 |
31 |
Árok |
mg belvízelvezető árok |
1667 |
32 |
Árok |
mg belvízelvezető árok |
1333 |
33 |
Közút |
mg út |
4622 |
34 |
Közút |
mg út |
1575 |
35 |
Árok |
mg belvízelvezető árok |
8628 |
36 |
Csatorna |
belvízelvezető csatorna |
1601 |
37 |
Közút |
mg út |
2389 |
38 |
Közút |
mg út |
5601 |
39 |
Árok |
mg belvízelvezető árok |
7401 |
40 |
Közút |
nincs utca neve |
1004 |
41 |
Közút |
Iskola u. |
7365 |
42 |
Közút |
Szabadság u. |
7480 |
43 |
Közút |
Petőfi u. |
6300 |
44 |
Közút |
Kossuth Lajos u. |
4684 |
45 |
Közút |
nincs utca neve |
396 |
46 |
Közút |
nincs utca neve |
638 |
47 |
Közmű |
kút |
15 |
48 |
Közút |
nincs utca neve |
342 |
49 |
Közút |
nincs utca neve |
3743 |
50 |
Közút |
nincs utca neve |
1170 |
51 |
Közút |
nincs utca neve |
1284 |
52 |
Közút |
nincs utca neve |
484 |
53 |
Árok |
csapadékvízelveztő árok |
492 |
54 |
Közút |
nincs utca neve |
1862 |
55 |
Árok |
csapadékvízelveztő árok |
2143 |
56 |
Árok |
csapadékvízelveztő árok |
1170 |
57 |
Közút |
nincs utca neve |
368 |
58 |
Közút |
nincs utca neve |
447 |
59 |
Közút |
nincs utca neve |
623 |
60 |
Közút |
nincs utca neve |
152 |
61 |
Közút |
nincs utca neve |
683 |
62 |
Árok |
csapadékvízelveztő árok |
2645 |
63 |
Közút |
nincs utca neve |
1814 |
64 |
Közút |
nincs utca neve |
1234 |
65 |
Közút |
nincs utca neve |
1408 |
66 |
Községháza |
Községháza (Fő u. 84.) |
3069 |
67 |
Ravatalozó |
Temető |
7650 |
68 |
Általános Iskola |
Iskola, Idősek Otthona, Óvoda, régi egészségház |
10357 |
69 |
Egészségház |
Egészségház (Fő u.) |
2738 |
2. melléklet
S.sz.: |
Megnevezés |
rendeltetés |
terület (m2)/egyéb paraméter |
hrsz/azonosító |
1 |
Tájház |
múzeum |
2777 |
_125 |
2 |
Szociális bérlakás |
bérlakás (Bessenyei u. 30.) |
2870 |
_226 |
3 |
Szociális bérlakás |
bérlakás (Fő u. 62.) |
2952 |
_42 |
szeméttelep |
szeméttelep |
10620 |
_064/10 |
3. melléklet
S.sz.: |
Megnevezés |
rendeltetés |
terület (m2)/egyéb paraméter |
hrsz/azonosító |
1 |
mg földterület |
kert |
151 |
_559 |
2 |
mg földterület |
szántó |
3517 |
_047/5 |
3 |
mg földterület |
kert |
808 |
_21 |
4 |
mg földterület |
szántó |
25800 |
_0137/23 |
5 |
mg földterület |
kert |
2180 |
_404 |
6 |
mg földterület |
szántó |
2688 |
_0137/6 |
7 |
mg földterület |
kert |
1996 |
_265 |
8 |
mg földterület |
szántó |
2610 |
_0106 |
9 |
mg földterület |
kert |
1800 |
_75 |
10 |
vízszivárgó-út |
vízszivárgó-út |
618 |
_319/29 |
11 |
Játszótér (Kossuth Lajos utca felől) |
Játszótér |
440 |
_319/30 |
12 |
mg földterület |
erdő |
38028 |
_064/37 |
13 |
belterületi telek |
Dózsa u-i telek |
2158 |
_105 |
14 |
belterületi telek |
Dózsa u-i telek |
4316 |
_103 |
15 |
mg földterület |
szántó |
4547 |
_075/22 |
16 |
mg földterület |
szántó |
_075/15 |
|
17 |
Mg tároló |
Laskodi u. Mg. tároló |
2500 |
_1 |
18 |
mg földterület |
erdő |
49239 |
_031/1 |
19 |
mg földetrület |
szántó |
7770 |
_075/24 |
20 |
Sport pálya |
Sport pálya |
24708 |
_072/2 |
21 |
Jármy Kúria |
IKSZT |
432 |
_78/2 |
22 |
Telephely |
Telephely |
2839 |
_072/5 |
23 |
Bérlakás |
Bérlakás (Dózsa Gy. U. 1.) |
2194 |
_85 |
24 |
Bérlakás |
Bérlakás (Fő u. 96/A.) |
1853 |
_78/1 |
25 |
Zárt kert |
kert |
259 |
_614 |
26 |
Zárt kert |
kert |
277 |
_615 |
27 |
Zárt kert |
kert |
586 |
_616 |
28 |
Zárt kert |
kert |
335 |
_617 |
29 |
Zárt kert |
kert |
1793 |
_535 |
30 |
Zárt kert |
kert |
679 |
_530 |
31 |
Zárt kert |
kert |
603 |
_529 |
32 |
Zárt kert |
kert |
2201 |
_509 |
33 |
mg földterület |
erdő |
6309 |
_019 |
34 |
Zárt kert |
kert (erdő) |
4310 |
_510 |
4. melléklet
1. A SZABÁLYZAT" CÉLJA
2. A PÁLYÁZATÁS TÍPUSA
3. A PÁLYÁZATI H1KBETM1NYME ÉS A PÁLYÁZATI KIÍRÁSRA VONATKOZÓ SZABÁLYOK
4. A PÁLYÁZATI BIZTOSÍTÉK
5. A PÁLYÁZAT VISSZAVONÁSA, KIZÁRÁS A PÁLYÁZATBÓL
6. A PÁLYÁZATI AJÁNLAT
7. AJÁNLATI KÖTÖTTSÉG
8. A PÁLYÁZATI AJÁNLATOK BEÉRKEZÉSE, FELBONTÁSA, ISMERTETÉSE
9. A PÁLYÁZAT ELBÍRÁLÁSA
10. A PÁLYÁZAT EREDMÉNYÉNEK KÖZZÉTÉTELE, SZERZŐDÉSKÖTÉS