SZEGI KÖZSÉGI ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK 5/2014.(V.05.) önkormányzati rendelete

a kiadások készpénzben történő teljesítésének eseteiről

Hatályos: 2014. 05. 06

SZEGI KÖZSÉGI ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK 5/2014.(V.05.) önkormányzati rendelete

a kiadások készpénzben történő teljesítésének eseteiről

2014.05.06.

Szegi Községi Önkormányzat az Államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 109. § (6) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában meghatározott feladatkörben eljárva a következőket rendeli el:

1. § A rendelet hatálya kiterjed az Szegi Községi Önkormányzatra, valamint az önkormányzat irányítása alá tartozó költségvetési szervekre.

2. § Kiadások a következő esetekben teljesíthetők készpénzben:

a) a közfoglalkoztatásban résztvevők bére,

b) a középfokú köznevelési, valamint a gyermek- és ifjúságvédelem különböző intézményeiben, továbbá a felsőoktatási intézményekben a tanulók, hallgatók részére szociális rászorultsági alapon folyósított rendszeres és rendkívüli pénzbeli juttatások,

d) állományban lévő és állományon kívüli foglalkoztatottaknak, ellátottaknak és a volt foglalkoztatottaknak, azok hozzátartozóinak nyújtott,juttatások, (megbízási díj, jutalom, költségtérítés, tiszteletdíj)

e) Kiküldetési költségtérítés, napidíj,

f) Készlet- és egyéb beszerzés 50.000. forint értéket el nem érő kiadások,

g) az egységes rovatrend K33. Szolgáltatási kiadások esetében, 100.000. forint értéket el nem érő kiadások,

h) a K123. Egyéb külső személyi juttatások rovatain elszámolandó, százezer forint értéket el nem érő kiadások,

i) a f)-g) pont szerinti kiadásokhoz kapcsolódóan az egységes rovatrend K351. Működési célú előzetesen felszámított általános forgalmi adó és a K67. Beruházási célú előzetesen felszámított általános forgalmi adó rovatain elszámolandó kiadások.

3. § (1) Ez a rendelet kihirdetését követő napon lép hatályba.

(2) E rendelet rendelkezéseit a hatályba lépését követően a kiadások készpénzben történő teljesítése esetén kell alkalmazni.