Drávaiványi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelete

a pénzbeli és természetbeni támogatások rendszeréről, valamint a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátásokról

Hatályos: 2021. 02. 11- 2021. 02. 14

Drávaiványi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelete

a pénzbeli és természetbeni támogatások rendszeréről, valamint a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátásokról

2021.02.11.

Drávaiványi Község Önkormányzata Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.) 1. § (2) bekezdésében, 25. § (3) bekezdés b) pontjában, 26. §-ában, 32. § (3) bekezdésében, 45. §-ában, 48. § (4) bekezdésében, 92. § (1) bekezdésében, valamint a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (a továbbiakban: Gyvt.) 18. § (2) bekezdésében, 29. § (2) bekezdésében, 131. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az alábbiakat rendeli el:

I.Fejezet

Általános rendelkezések

A rendelet célja

1. § (1) E rendelet célja, hogy a szociális biztonság megteremtése és megőrzése érdekében

szabályozza a pénzbeli és természetbeni juttatások, valamint a szociális ellátások

igénybevételének helyi szabályait, rendelkezzék a szociális és gyermekjóléti szolgáltatások

igénybevételének jogosultságáról, mértékéről, igénybevételük módjáról és térítési díjairól.

(2) A Képviselő-testület az ellátások biztosításával a szociális szempontokból rászorult

családok életminőségén kíván javítani, egyidejűleg ösztönözni kívánja a kérelmezőket arra,

hogy maguk is tegyenek meg minden tőlük elvárhatót annak érdekében, hogy családjuk

eltartásáról elsősorban kereső tevékenységből származó jövedelemből tudjanak gondoskodni.

(3) E rendelet a Szt-ben és Gyvt-ben foglalt rendeletalkotási kötelezettségnek megfelelően a

Szt. 1. § (2) bekezdés felhatalmazása alapján rendelkezik az Önkormányzat által nyújtható

szociális ellátásokról.

A rendelet hatálya

2. § (1) E rendeletet kell alkalmazni Drávaiványi Község Önkormányzat

közigazgatási területén életvitelszerűen élő

1. magyar állampolgárokra,

2. bevándoroltakra és letelepedettekre,

3. hontalanokra,

4. a magyar hatóság által menekültként vagy oltalmazottként elismert személyekre.

(2) E rendelet hatálya a Szt. 7. § (1) bekezdésében meghatározott ellátások tekintetében az

a)-d) pontban foglaltakon túlmenően kiterjed az Európai Szociális Kartát megerősítő

országoknak a Magyarország területén jogszerűen tartózkodó állampolgáraira is.

(3) E rendelet hatálya kiterjed a Szt, 3. § (3) bekezdésében, a Gyvt. 4. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározottakra.

(4) E rendelet szerint kell eljárni az (1) és (2) bekezdésben meghatározott személyeken

kívül, Drávaiványi község területén tartózkodó nem magyar állampolgárságú gyermek védelmében

is, ha az ideiglenes hatályú elhelyezés vagy más ideiglenes hatósági intézkedés elmulasztása a

gyermek veszélyeztetettségével vagy elháríthatatlan kárral járna.

(5) E rendelet hatálya kiterjed az Önkormányzat együttműködési megállapodás keretében

más Önkormányzattal, illetve civil, társadalmi szervezetekkel kötött ellátási szerződése alapján

a személyes gondoskodást nyújtó ellátások esetében az ellátásban részesülő személyekre.

Eljárási rendelkezések

3. § . (1) Ha e rendelet eltérő szabályt nem állapít meg, az ellátás iránti kérelmet a Sellyei Közös Önkormányzati Hivatal Ügyfélszolgálati Irodájában lehet előterjeszteni egész évben folyamatosan , kizárólag az e célra rendszeresített formanyomtatványon.

(2) Az (1) bekezdés szerinti formanyomtatványokon a kérelmezők számára tömören és világosan fel kell tüntetni a nyomtatvány kitöltésének szabályait, valamint fel kell sorolni azokat a mellékleteket és nyomtatványokat, melyek a kérelem elbírálásához szükségesek.

(3) A Sellye Sellyei Közös Önkormányzati Hivatal szociális igazgatással foglalkozó köztisztviselői az eljárás során kötelesek a kérelmezők részére a pénzbeli és természetbeni ellátásokról, az igénybevétel feltételeiről, szükséges iratokról, személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról, szolgáltatásokról, igénybevételük feltételeiről és rendjéről tájékoztatást nyújtani

(4) A kérelmező a kérelmében saját, valamint a vele egy háztartásban lakó személyek adatairól, jövedelmi viszonyairól köteles nyilatkozni, továbbá a jövedelmi adatokra vonatkozó bizonyítékokat a kérelem benyújtásával egyidejűleg kell becsatolnia az 1. melléklet szerinti jövedelemnyilatkozaton.

(5) A jövedelem igazoláshoz csatolni kell:

- állami foglalkoztatási szerv által folyósított ellátásról a kérelem benyújtását megelőző hónapban folyósított ellátást igazoló szelvényt, ennek hiányában a Baranya Megyei Kormányhivatal Sellyei Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztálya által kiállított igazolást,
(6) A jogosultsági feltételek megállapításához e §-ban szabályozottakon túl szükséges egyes speciális igazolások és bizonyítékok köre a konkrét ellátási forma szabályozásánál kerül felsorolásra.
(7) A szociális ellátásra való jogosultság elbírálásához, ha a kérelmező életvitele alapján vélelmezhető, hogy a jövedelemigazolásban feltüntetett összegen felül egyéb jövedelemmel is rendelkezik, a kérelmező kötelezhető arra, hogy családja vagyoni viszonyairól a 63/2006. (III. 27.) Korm. r. 1. sz. melléklete szerinti formanyomtatványon nyilatkozzék.
(8) Nincs szükség igazolásra azon adatok, illetve jövedelmek tekintetében, amelyek a Sellyei Közös Önkormányzati Hivatal nyilvántartásaiban fellelhetőek.
(9) A szociális gondoskodás biztosítása érdekében az Önkormányzat, valamint annak intézményei, továbbá a községben működő köznevelési, egészségügyi szervezetek egymással és a civil szervezetekkel kötelesek együttműködni, a tudomásukra jutott, gondoskodást igénylő problémák megoldását kötelesek kezdeményezni.

4. § (1) A benyújtott igazolások, nyilatkozatok tartalmát a szociális ügyekkel foglalkozó osztály az alábbiak szerint ellenőrizheti:

1. megkeresheti az illetékességgel rendelkező adóhatóságot,

2. megkeresheti a polgárok személyi adatait és lakcímét nyilvántartó szervet,

3. megkeresheti a közlekedési igazgatási hatóságot,

4. elrendelheti környezettanulmány készítését,

5. megkeresheti az igazolást kiállító szervet, munkáltatót.

(2) Amennyiben a kérelmező a szükséges igazolásokat felhívás ellenére, a megfelelő határidő alatt nem pótolja, kérelmét el kell utasítani.

(3) Ha a kérelmező jövedelmi és vagyoni adatairól valótlan adatot közöl, vagy a szociális ellátást biztosító szervet egyéb módon megtéveszti, és ezáltal az e rendelet szerinti ellátást jogosulatlanul veszi igénybe, köteles az ellátást az Sztv.17. §-ában meghatározottak szerint visszafizetni. A szándékosan jogosulatlanul igénybevett ellátás visszafizetése nem mentesít az egyéb (büntető, szabálysértési) felelősségre vonás alól.

(4) Eltérő szabály hiányában a rendelet által alkalmazott fogalmak értelmezésére az Sztv. 4. §-ában foglaltakat kell alkalmazni

5. § (1. )Ha az önkormányzat hivatalos tudomása vagy környezettanulmány lefolytatása alapján a kérelmező életkörülményeire tekintettel a jövedelemnyilatkozatban foglaltakat vitatja, felhívhatja a kérelmezőt az általa lakott lakás, illetve saját és a családja tulajdonában álló vagyon fenntartási költségeit igazoló dokumentumok benyújtására. Abban az esetben, ha a fenntartási költségek meghaladják a jövedelemnyilatkozatban szereplő jövedelem 50 %-át, a jövedelem a fenntartási költségek figyelembevételével vélelmezhető.

(2) A rendszeresen folyósított ellátások esetében a jogosult köteles a jövedelmi és vagyoni viszonyaiban bekövetkező változást -a változást követő- 15 napon belül bejelenteni az önkormányzatnak.

II.Fejezet

A szociális gondoskodás rendszere

Hatásköri szabályok

6. § . (1) Az önkormányzat a szociális gondoskodásra vonatkozó kötelezettségeinek teljesítését pénzbeli- és természetbeni ellátások nyújtásával, valamint személyes gondoskodás biztosításával valósítja meg.

(2)

a) A Képviselő-testület az e rendeletben meghatározott feltételek szerint az alábbi ellátásokat nyújtja:

aa)

ab) települési gyógyszertámogatás

ac) települési létfenntartási támogatás

ad) települési gyermeknevelési támogatás

b) A polgármester a képviselő-testület által átruházott hatáskörében , jelen rendeletben meghatározott feltételek szerint az alábbi ellátásokat nyújtja:

ba) települési temetési támogatás

bb) települési eseti rendkívüli támogatás

bc) települési szennyvízszippantási támogatás

bd) születési támogatás

(2a)

c.) A jegyző a képviselő-testület által átruházott hatáskörében , jelen rendeletben meghatározott feltételek szerint az alábbi ellátásokat nyújtja:
ca) települési lakásfenntartási támogatást
(3) A (2) bekezdésben meghatározott pénzbeli ellátások közül a lakásfenntartási támogatás, gyógyszertámogatás, gyermeknevelési támogatás részben vagy egészben természetbeni ellátás formájában is nyújtható. Természetbeni ellátás különösen az élelmiszer, tankönyv, tüzelő, közüzemi díjak illetve gyermekintézmények térítési díjának fizetése. A folyósítás módjáról az ellátást megállapító határozatban rendelkezni kell.
(4) Az önkormányzat természetbeni szociális ellátásként a következő ellátásokat biztosítja az Sztv-ben, a Gyvt-ben illetve az e rendeletben meghatározott feltételek szerint:
- köztemetést az Sztv. 48. §-a szerint,
b.) szünidei gyermekétkeztetés
(5) Az önkormányzat által biztosított személyes gondoskodás formái:
1. a SZOCEG Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Kft-vel (Pécs, Jókai u.1.) kötött ellátási szerződés alapján biztosított ellátások:
aa) étkeztetés
ab) házi segítségnyújtás
ac) idősek nappali ellátása
ad) ápoló-gondozó otthoni ellátást nyújtó idősek otthona
b) családsegítés a Sellye Család- és Gyermekjóléti Központ útján

7. § . A rendszeres pénzbeli ellátások folyósítása havonta utólag, kifizetése minden hónap 5-éig, nem rendszeres pénzbeli ellátások kifizetése a határozat jogerőre emelkedésétől számított 15 napon belül a pénztárból, külön kérelem esetén átutalással történik.

Szociális rászorultságtól függő pénzbeli ellátások helyi szabályai

Települési lakásfenntartási támogatás

8. § . (1) A települési lakásfenntartási támogatás a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez, a közüzemi számla kötelezettjének lakbér vagy albérleti támogatás esetén a szerződés szerinti bérlőnek nyújtott hozzájárulás.

(2) Az önkormányzat a villanyáram-, a víz- és a gázfogyasztás, a lakbérhez vagy az albérleti díjhoz, a lakáscélú pénzintézeti kölcsön törlesztő részletéhez települési lakásfenntartási támogatást nyújt az e rendeletben meghatározott feltételek szerinti jogosultnak.

9. § . A települési lakásfenntartási támogatást elsősorban természetbeni szociális ellátás formájában, és a lakásfenntartással összefüggő azon rendszeres kiadásokhoz kell nyújtani, amelyek megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

10. § Települési lakásfenntartási támogatásra jogosult az a személy, akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 300%-át, egyedülálló esetén 350 %-át, a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona, és a háztartás számlával igazolt havi kiadása meghaladja a háztartás egy főre jutó havi jövedelmének 15 %-át.

11. § A lakásfenntartáshoz nyújtott települési támogatást a háztartásnak ahhoz a rendszeres kiadásához kell nyújtani, amelyek megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

12. § .(1) A havi elismerhető költségeket kérelmező a kérelem benyújtásával egyidejűleg köteles igazolni a kérelem benyújtását megelőző hónap közüzemi számlamásolatainak, illetve feltöltős mérőóra esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap Előfizetős befizetési bizonylatának csatolásával a bizonylaton szereplő partnerszám igazolása mellett.

(2) A helyben szokásos tüzelőbeszerzésekre tekintettel a tüzelő kiadások számla nélkül havi 4.000.Ft-ban kerül elismerésre.

13. § A lakásfenntartási támogatás mértéke havi 4.000,- Ft, amennyiben azonban az igazolt költségek meghaladják az 1 főre eső jövedelem 25 %-át, havi 6.000.-Ft, de nem haladhatja a támogatni kért szolgáltatásról becsatolt havi számla összegét.

14. § . (1) A lakásfenntartási támogatás a kérelem benyújtását követő hónap első napjától kerül megállapításra 12 hónap időtartamra, de legfeljebb a lakáshoz kapcsolódó jogviszony időtartamára.

A lakásfenntartási támogatás folyósításának időtartamáról a határozatban kell rendelkezni.
(2) Lakásfenntartási támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.
(3) Korábbi jogosultság esetén annak megszűnését megelőző hónapban nyújtható be ismételt települési lakásfenntartási támogatás megállapítása iránti kérelem.

15. § (1) A települési lakásfenntartási támogatás elsősorban természetbeni szociális ellátás formájában kell nyújtani, a szolgáltatóhoz utalás formájában. A természetbeni szociális ellátás formájáról és módjáról az ellátást megállapító határozatban rendelkezni kell.

16. § . (1) a lakásfenntartási támogatásra való jogosultságról az önkormányzat képviselő-testületének felhatalmazása alapján, átruházott hatáskörben jegyző dönt.

(2) A települési lakásfenntartási támogatás iránti kérelmet az 2. melléklet szerinti nyomtatványon kell benyújtani.

Települési szennyvízszippantási lakásfenntartási támogatás

16/A. § települési lakókörnyezetet megóvása, a környezetszennyezés megakadályozása, a közegészségügyi kockázatok elkerülése, valamint a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatási tevékenység részletes szabályairól szóló 455/2013. (XI. 29.) Korm. rendeletben az ingatlantulajdonost terhelő kötelezettségek maradéktalan betartásának elősegítése érdekében az önkormányzat szennyvízszippantási lakásfenntartási támogatást nyújt a szociálisan rászoruló háztartások részére a legális szennyvízszippantás kiadásának viseléséhez.

(2) Települési szennyvízszippantási támogatásra kérelmező akkor jogosult ha,

a) családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 400 %-át nem haladja meg,

b) egyedül élő esetén a havi jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 450%-át nem haladja meg, és

c) kérelemhez csatolja a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére kötött közszolgáltatási szerződés szerinti közszolgáltató által kiállított, három hónapnál nem régebbi eredeti számlát.

(3) A települési szennyvízszippantási támogatást ugyanazon lakásra 1 naptári éven belül legfeljebb 2 alkalommal lehet megállapítani.

(4) Az egy alkalommal megállapított támogatás összege nem haladhatja meg a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére kötött közszolgáltatási szerződés szerinti közszolgáltató által kiállított, a mindenkor hatályos közszolgáltatási díjat tartalmazó- és a kérelemhez csatolt-számlaköltség 100%-át.

(5) A települési szennyvízszippantási támogatásra való jogosultságról az önkormányzat képviselő-testületének felhatalmazása alapján, átruházott hatáskörben a polgármester dönt.

(6) A települési szennyvízszippantási támogatás iránt a 2/A. melléklet szerinti formanyomtatványon kell a kérelmet előterjeszteni.

Települési ápolási támogatás

17. §

18. §

19. §

20. §

21. §

22. §

Települési gyógyszertámogatás

23. § . (1) Gyógyszerkiadásokra tekintettel települési gyógyszertámogatásra jogosult az a személy, aki a gyógyszerkiadások, illetve betegséghez kapcsolódó kiadások miatt időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzd.

(2) Atelepülési gyógyszertámogatásra a kérelmező akkor jogosult ha,

a) családjában az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének

400 %-át nem haladja meg,
egyedül élő esetén a jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori összegének 450%-át és
a gyógyszerkiadásai, illetve betegséghez kapcsolódó kiadásai a kérelem benyújtását megelőző két hónapon belül elérik, vagy meghaladják a nyugdíjminimum 10%-át, és
d.) közgyógyellátásban más jogcímen nem részesül.
(3) Települési gyógyszertámogatást a kérelmezőnek akkor lehet megállapítani, ha a kezelőorvos igazolja a gondozott betegségéhez szükséges gyógyszerek szükségességét, a gyógyszertár a pedig az igazolt gyógyszerek árát.
(4)
(5) A települési gyógyszertámogatásra való jogosultságról a képviselő-testület dönt.
(6)
(7) A települési gyógyszertámogatás nyújtható eseti, vagy rendszeres települési támogatás formájában.
(8) A települési gyógyszertámogatás iránt a 3. melléklet szerinti formanyomtatványon kell a kérelmet előterjeszteni, s a kérelemhez csatolni kell a 4.melléklet szerinti orvosi igazolást.

24. § . (1) Eseti települési gyógyszertámogatást egy naptári évben maximum két alkalommal lehet megállapítani.

(2) Az egy alkalommal megállapított eseti települési gyógyszertámogatás a gyógyszerköltség 100 %-a, de maximum 20.000,- Ft. Az eseti gyógyszertámogatás igénylése esetén a 23. § (2) bekezdés d.) pontját nem kell vizsgálni.

25. § . (1) Rendszeres települési gyógyszertámogatást havi rendszerességgel, legalább 3 és maximum 6 hónapra lehet megállapítani.

(2) Az egy hónapra megállapított rendszeres települési gyógyszer támogatás maximális összege 10.000 Ft, de nem haladhatja meg a havi gyógyszerköltség összegét.

(3) A rendszeres települési gyógyszertámogatást 1 naptári éven belül legfeljebb 2 alkalommal lehet megállapítani

Létfenntartási önkormányzati támogatás

26. § (1) Létfenntartási települési támogatásban azon személy részesíthető kérelemre, vagy hivatalból, akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250% -át nem haladja meg,

(2) A létfenntartási települési támogatás megállapítható:

a) Alkalmanként

aa.) célhoz kötötten,
Havi rendszerességgel
ba.) jövedelem-kiegészítő támogatásként,
bb.) intézményi térítési díjként,
bc.) rendeletben másként nem nevesített támogatásra.
(3) A létfenntartási települési támogatás egyszeri összegét a rászorultsághoz igazodóan 1.000 – 20.000,- Ft között lehet megállapítani.
(4) Az alkalmanként megállapítható települési létfenntartási támogatás egy évben egy családon belül maximum 2 alkalommal állapítható meg.
(5) A havi rendszerességgel megállapított települési létfenntartási támogatás összege a rászorultságtól függően 1.000 – 7.000,- Ft/hó között állapítható meg, maximum egy év időtartamra.
Amennyiben egy határozatban többszöri támogatás kerül megállapításra, fel kell sorolni a későbbi fizetések időpontját és a kifizetendő összeget.

27. § A települési létfenntartási támogatás iránt az 5. melléklet szerinti formanyomtatványon kell a kérelmet előterjeszteni.

28. § . Az eseti települési létfenntartási támogatásra való jogosultságról a képviselő-testület dönt.

Eseti rendkívüli települési támogatás

29. § .(1) Eseti rendkívüli települési támogatásban azon személy részesíthető kérelemre vagy hivatalból, aki a létfenntartást veszélyeztető élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gondokkal küzd, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 350%-át, és önmaga vagy családja létfenntartásáról más módon gondoskodni nem tud, mert

a) tartós betegség vagy rokkantság miatt jelentős jövedelem-kiesése következett be vagy

b) elemi kár, vagy sérelmére elkövetett bűncselekményből anyagi kára keletkezett vagy

c) nyugdíj vagy a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCL törvény 3. § (1) bekezdése szerint folyósított ellátás kifizetése a jogosultság megállapításának elhúzódása miatt késik vagy

d) nagyobb összegű, váratlan vagy előre látott kiadásai vannak, amelyeket önerőből nem tud kiegyenlíteni vagy

e) gyermek nevelésével, gondozásával, a nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartáshoz, a gyermek családba történő visszakerülésének elősegítéséhez kapcsolódó kiadásai keletkeztek.

(2) Eseti – rendkívüli élethelyzet miatti – kiadások támogatására nyújtott települési támogatás felső határa 60.000,- Ft.

(3) Azon személy részére, aki rendszeres létfenntartási támogatásban részesül, alkalmanként jelentkező – rendkívüli élethelyzet miatti – kiadások támogatására nyújtott települési támogatás egy évben maximum 1 alkalommal állapítható meg.

(4) Az eseti rendkívüli támogatásra való jogosultságról az önkormányzat képviselő-testületének felhatalmazása alapján, átruházott hatáskörben a polgármester dönt.

30. § Az eseti rendkívüli települési támogatás iránt a 6. melléklet szerinti formanyomtatványon kell a kérelmet előterjeszteni.

Települési gyermekvédelmi támogatás

31. § . (1) A képviselő-testület települési gyermekvédelmi támogatást állapíthat meg arra a gyermekre tekintettel, akinek a családja időszakosan létfenntartási gondokkal küzd, vagy létfenntartását veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, s a családjában az egy főre eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 % át, egyedülálló esetében ezen összeg 250 %-át.

(2) Az (1) bekezdés szerint támogatást kérelmezni lehet

a) a gyermek iskoláztatásához, vagy

b) válsághelyzetben lévő várandós anya által, a gyermekének megtartásához, vagy

c) a gyermek fogadásának előkészítéséhez, vagy

d) a nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartásához, a gyermek családba való visszakerülésének elősegítéséhez szükséges anyagi támogatásra.

(3) Fiatal felnőtt részére az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően csak abban az esetben állapítható meg rendkívüli gyermekvédelmi támogatás, ha közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul.

(4) Amennyiben az önkormányzat költségvetése lehetővé teszi, a Képviselő-testület – kérelemre, vagy hivatalból – a tanévkezdés megkönnyítése érdekében az önkormányzat illetékességi területén lakóhellyel rendelkező, óvodás, általános- és középiskolában tanuló gyermekek részére beiskolázási segélyt biztosít.

A támogatás összegének éves keretét a képviselő-testület az éves költségvetésről szóló rendeletben határozza meg .
(5) A gyermekvédelmi támogatás pénzbeli és természetbeni ellátás formájában is nyújtható, melyről az eljárás során, az összes körülményt mérlegelve kell dönteni.
(6) A gyermekvédelmi támogatás elsősorban akkor állapítható meg természetbeni ellátás formájában, ha
– a kérelem a gyermekek étkeztetési térítési díjának (díjhátralékának) kollégiumi díjának, tankönyv-, tanszerellátásának, gyógyszerköltségének, egészségügyi szolgáltatásért fizetett díj támogatására irányul vagy
– az ügy összes körülményeire tekintettel feltételezhető, hogy a szülő (gondozó) a pénzbeli támogatást nem a gyermek nevelésére, gondozására fordítja.
(7) A gyermekvédelmi támogatás összegére, folyósítására a 26. §.(3)-(6) bekezdésében írtakat kell alkalmazni.

32. § .(1) A gyermekvédelmi támogatás iránt a 7. melléklet szerinti formanyomtatványon kell a kérelmet előterjeszteni.

(2) A települési gyermekvédelmi támogatásra való jogosultságról az önkormányzat képviselő-testülete dönt.

Települési temetési támogatás

33. § . (1) A temetési költségekre tekintettel települési temetési támogatásra jogosult az a személy, akinek a temetési költségek viselése a saját, illetve családja létfenntartását veszélyezteti, függetlenül attól, hogy a meghalt személy eltemettetésére köteles, vagy tartásra köteles hozzátartozó volt-e vagy sem. A támogatás feltétele, hogy az eltemettető a haláleset időpontjában települési állandó lakos legyen.

(2) Az (1) bekezdés szerint a temetési költség viselése az eltemettetést vállaló kérelmező létfenntartását akkor veszélyezteti, ha a családjában az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 350 %-át nem haladja meg.

(3) A támogatás összege kérelmenként- a helyben szokásos legolcsóbb temetési költség összegének 10-50%-a között állapítható meg, a támogatás minimum összege 15.000 Ft.

(4) A kérelmezőnek a kérelméhez csatolnia kell a temetési kiadásokra vonatkozó hivatalos számlát, valamint a halotti anyakönyvi kivonatot.

(5) A települési temetési támogatás megítéléséről az önkormányzat képviselő-testületének felhatalmazása alapján, átruházott hatáskörben a polgármester dönt.

(6) Rendkívüli méltánylást érdemlő esetben, ha a temetési költségek viselése a kérelmezőnek vagy családjának a létfenntartását veszélyezteti, a segély összege a helyben szokásos legolcsóbb temetési költség 100 %-áig terjedhet.

(7) A temetésre nyújtott települési támogatás iránti kérelmet a haláleset bekövetkezésétől számított egy hónapon belül kell előterjeszteni, csatolva a halotti anyakönyvi kivonatot és a támogatást kérő, vagy a vele egy háztartásban élő családtagja nevére kiállított temetési számlát. E határidő elmulasztása jogvesztő.

34. § A temetési támogatás iránt a 8. melléklet szerinti formanyomtatványon kell a kérelmet előterjeszteni.

34/A. § A Képviselő-testület az óvodás és általános iskolás gyermekek, valamint a 70. életévüket betöltöttek és az annál idősebbek részére természetbeni támogatásként – hivatalból - évente egy alkalommal élelmiszercsomagot biztosíthat, az önkormányzat költségvetési rendeletében meghatározott forrás rendelkezésre állása esetén, képviselő-testületi határozat alapján.

Települési élelmiszercsomag és tűzifa juttatás

34/B. §

.(1) A képviselő-testület tárgyévi költségvetésében meghatározott forrás rendelkezésre állása esetén a pályázati forrásból megvalósított szociális célú tűzifa juttatás mellett természetbeni juttatásként évente egy alkalommal települési tűzifa juttatást állapíthat meg.
(2) A juttatás mértékéről a képviselő-testület alkalmanként dönt.
(3) A juttatás feltételeire a tárgyévben hatályos szociális tűzifa juttatásról szóló önkormányzati rendeletben foglaltak irányadók és alkalmazandók.

Köztemetés

35. § (1) A haláleset helye szerinti önkormányzat polgármestere – átruházott hatáskörben - a halálesetről való tudomásszerzést követő 21 napon belül gondoskodik az elhunyt eltemettetésről az Sztv.48. §. (1) bek. a.)-b.) pontjában meghatározott feltételek esetén.

(2) Az elhunyt személy utolsó lakóhelye szerinti önkormányzat a költségeket hagyatéki teherként a területileg illetékes közjegyzőnél bejelenti, vagy az eltemettetésre köteles személyt a köztemetés költségeinek megtérítésére kötelezi.

(3) Az eltemettetésre köteles személy a térítési kötelezettség alól

1. egészben mentesülhet, ha családjának az egy főre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130%-át, és nincs vagyona,

2. 50 %-ban mentesül, ha családjának az egy főre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130%-áts feltéve, hogy annak megfizetése a kötelezett megélhetését súlyosan veszélyeztetné.

(4) A köztemetéssel kapcsolatos hatásköröket - átruházott hatáskörben – a polgármester gyakorolja.

Születési támogatás

35/A. § Születési támogatásra jogosult a gyermeket saját háztartásában nevelő szülő/törvényes képviselő, amennyiben:

a)legalább egyik szülő/törvényes képviselő – a gyermek születésekor, és a gyermek születését közvetlenül megelőző 1 évben – megszakítás nélkül Drávaiványi községben lakóhellyel rendelkezik, és
b)a gyermeket nevelő családban az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 400 %-át.
A támogatás gyermekenkénti összege: 25.000,- Ft.
A születési támogatást a szülő/törvényes képviselő a gyermek születését követő 3 hónapon belül igényelheti. A határidő elmulasztása jogvesztő.
A kérelem elbírálásához csatolni kell:
a)a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolatát,
b)a szülő(k)/törvényes képviselő(k) nyilatkozatát arról, hogy a gyermeket saját háztartásában neveli.
) A születési támogatás iránt a 8/A. melléklet szerinti formanyomtatványon kell a kérelmet előterjeszteni.
A kérelem ügyében átruházott hatáskörben a polgármester dönt.

Szünidei gyermekétkeztetés

36. § (1) A képviselő-testület a szünidei gyermekétkeztetés keretében a szülő, törvényes képviselő kérelmére a déli meleg főétkezést a hátrányos helyzetű gyermek és a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő, halmozottan hátrányos helyzetű gyermek részére ingyenesen biztosítja.

(2) A települési önkormányzat a szünidei gyermekétkeztetést

a.) az óvodai nevelésben részesülő gyermekek számára az óvodai intézmény zárva tartásának időtartama alatt valamennyi munkanapon,
az a) pont alá nem tartozó gyermekek számára
a nyári szünetben legalább 43 munkanapon, legfeljebb a nyári szünet időtartamára eső valamennyi munkanapon,
az őszi, téli és tavaszi szünetben a tanév rendjéhez igazodóan szünetenként az adott tanítási szünet időtartamára eső valamennyi munkanapon megszervezi, és ennek keretén belül a szülő, törvényes képviselő kérelmének megfelelő időtartamban az adott gyermek részére biztosítja.
(3)
(4) A szünidei gyermekétkeztetés igénybevételére vonatkozó kérelmet a Sellyei közös Önkormányzati Hivatalhoz kell benyújtani.
III. Fejezet

Szociális szolgáltatások

Felnőtt korúak részére személyes gondoskodást nyújtó ellátások

37. § . (1) Drávaiványi Község Önkormányzat az alábbi személyes gondoskodást biztosító szociális alapszolgáltatások és szakosított ellátások biztosítására ellátási szerződést kötött a SZOCEG Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Kft-vel. (7621.Pécs, Jókai u.1.):

1. étkeztetés,

2. házi segítségnyújtás,

3. idősek nappali ellátása (idősek klubja)

4. ápoló-gondozó otthoni ellátást nyújtó idősek otthona

5. emeltszintű elhelyezést biztosító garzonlakásos ellátást nyújtó idősek otthona

(2) Az Sztv. 64. §-a szerinti családsegítés ellátási formát az önkormányzat a Sellye Család- és Gyermekjóléti Központ útján biztosítja, annak Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott módon.

(3) A SZOCEG Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Kft. vezetője, illetve a Sellyei Kistérségi Többcélú Társulás minden évben önálló napirendi pont keretében, átfogó értékelést nyújt Sellye Város Önkormányzata Képviselő-testületének a személyes gondoskodást nyújtó ellátások helyzetéről.

Az ellátások igénybevétele

38. § . (1) E rendeletben felsorolt személyes gondoskodást nyújtó ellátások keretében az ellátást biztosító intézménybe történő felvétel, valamint az ellátások igénybevétele iránti kérelmet az intézményvezetőhöz kell benyújtani. A jogviszony keletkezéséről és az ellátás iránti kérelemről valamint a fizetendő térítési díjról az intézmény vezetője dönt.

(2) Az étkeztetés, házi segítségnyújtás, idősek nappali ellátásáért fizetendő térítési díjat az önkormányzattal kötött ellátási szerződés alapján a SZOCEG Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Kft. vezetője határozza meg, a díjakat a rendelet 9. melléklete tartalmazza

Étkeztetés

39. § (1) Az étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkeztetéséről kell gondoskodni, akik azt önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani és

1. nyugdíjasok, nyugdíjszerű ellátásban, időskorúak ellátásában részesülnek,
2. akik krónikus, vagy akut megbetegedésük, fogyatékosságuk miatt önmaguk
ellátásáról – részben vagy teljesen – gondoskodni nem tudnak,
1. pszichiátriai betegek, illetve szenvedélybetegek, azonban fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igényelnek, önmaguk ellátására részben képesek,
2. hajléktalanok, akik bejelentett lakóhellyel nem rendelkeznek és az étkeztetés hiánya az életüket, testi épségüket veszélyezteti.
(2) Az egészségi állapot miatti rászorultságot háziorvosi, vagy szakorvosi véleménnyel kell igazolni.

Házi segítségnyújtás

40. § . (1) Házi segítségnyújtás keretében a szolgáltatást igénybe vevő személy saját lakókörnyezetében kell biztosítani az önálló életvitel fenntartása érdekében szükséges, az Sztv. 62. § (2) és (3) bekezdés szerinti ellátást.

(2) Az ellátás igénybevétele, valamint annak megszüntetése az intézmény vezetője intézkedése alapján az Sztv. 93. § - 94/A. § rendelkezéseinek megfelelően történik.

Idősek nappali ellátása

41. § . A nappali ellátást az önkormányzat az Sztv. 65/F. § rendelkezéseinek megfelelően a tizennyolcadik életévüket betöltött, egészségi állapotuk vagy idős koruk miatt szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes személyek részére biztosítja idősek klubja ellátás keretében.

Családsegítés

42. § Az étkeztetés, házi segítségnyújtás, idősek nappali ellátásáért fizetendő térítési díjat az önkormányzattal kötött ellátási szerződés alapján a SZOCEG Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Kft. vezetője határozza meg, a díjakat a rendelet 9. melléklete tartalmazza

Személyes gondoskodást nyújtó ellátások gyermekek részére

Általános szabályok

43. § . (1) A személyes gondoskodás igénybevétele – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – önkéntes, az ellátást igénylő vagy törvényes képviselője (továbbiakban: kérelmező) kérelmére történik.

(2) Az (1) bekezdés b.) és c.) pontja szerinti óvodai nevelést és gyermekétkeztetést az Önkormányzat a Sellye Térségi Intézményi Társulás által fenntartott Ormánsági Tücsök Óvoda, Mini Bölcsőde és Konyha keretén belül biztosítja.

44. § (1) Az önkormányzat a következő gyermekjóléti alapellátásokat biztosítja:

a) gyermekjóléti szolgáltatás

b) gyermekek napközbeni ellátása keretében: óvoda ellátást

c.) gyermekétkeztetést

(2) Az (1) bekezdés b.) és c.) pontja szerinti óvodai nevelést és gyermekétkeztetést az Önkormányzat a Sellyei Kistérségi Többcélú Társulás által fenntartott Ormánsági Tücsök Óvoda konyhája keretén belül biztosítja.

(3) Az Önkormányzat az általános iskolai tanulók étkeztetését az KLIK-kel kötött elltási szerződés alapján a (2) bekezdés szerint biztosítja.

(4) Az (1) bekezdés szerinti kérelmező a személyes gondoskodás igénybevételére irányuló kérelmét a gyermekjóléti szolgáltatás esetében az intézmény vezetőjéhez illetve a 43. § (1) c.)pontja szerinti ellátás esetén az óvodavezetőhöz illetve iskolaigazgatóhoz nyújtja be.

Gyermekjóléti szolgálat

45. § . (1) A gyermekjóléti szolgáltatást az önkormányzat Sellye Város Önkormányzat által fenntartott Sellye Család- és Gyermekjóléti Központon (7960 Sellye, Erdély u. 4.) keresztül biztosítja.

(2) A gyermekjóléti szolgáltatás térítésmentes. A szolgáltatást a szülő, más törvényes képviselő kérelmére, illetve a Gyvt. 17. § (1) bekezdésében felsoroltak, valamint a jegyző, a gyámhivatal vagy bármely állampolgár – gyermek veszélyeztetettségére utaló – jelzése alapján végzi.

A kérelmet előterjeszteni, illetve jelzést megtenni közvetlenül a Sellye Család- és Gyermekjóléti Központ vezetőjénél lehet.
(3) Az ellátás biztosítását a Sellye Család- és Gyermekjóléti Központ vezetőjének intézkedése alapozza meg.
(4) A gyermekjóléti szolgálat feladatait a Gyvt. 39–40. §‑ai határozzák meg.

Óvodai ellátás

46. § . Az óvodai ellátás igénybevételére a nemzeti köznevelésről szóló 2011.évi CXC.tv-t kell alkalmazni.

Térítési díj

47. § (1a) A gyermekjóléti szolgáltatás térítésmentes. Az óvodai és az iskolai gyermekétkeztetésért – jogszabályban meghatározott mentességek kivételével - térítési díjat kell fizetni.

(2) Az Ormánsági Tücsök Óvoda , Mini Bölcsőde és Konyha által biztosított gyermekétkeztetés intézményi térítési díját – annak igénybevevői körére kiterjedően – a rendelet 10. számú melléklete tartalmazza.

(3) A szülő (gondozó) által fizetendő személyi térítési díjat az intézmény vezetője állapítja meg, s erről az ellátás megkezdésekor, de legkésőbb az ellátás igénybevételétől számított 30 napon belül értesíti a kötelezettet.

(4) Gyvt. 148. § (5) bekezdésében meghatározott esetben normatív kedvezményt kell bizotsítani az ellátottnak.

IV. Fejezet

Hatályba léptető rendelkezések

48. § . (1) A rendelet 2015. március 1. napján lép hatályba.

(2) A 2015. január 1. napját megelőzően megállapított helyi lakásfenntartási támogatásokat a lejáratig kell folyósítani, a rendelet hatálybalépése előtt kiállított méltányossági közgyógyellátási igazolvány a lejáratig érvényes. A rendelet hatálybalépése előtt megkötött adósságkezelési szolgáltatásra vonatkozó megállapodások változatlan tartalommal érvényesek.

49. § (1) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti a szociális gondoskodás helyi szabályairól szóló 5/2011. (IV.19.) számú rendelete.

(2) A rendelet kihirdetéséről a jegyző gondoskodik.

1. melléklet

Jövedelem és vagyonnyilatkozat
A. Személyi adatok:
Az ellátást igénylő:
neve:............................................................................................................................................................................
születési neve: ............................................................................................................................................................................
születési ideje:............................................................................................................................................................................
Az ellátást igénylő bejelentett lakóhelyének címe: ............................................................................................................................................................................
Az ellátást igénylő tartózkodási helyének címe:.............................................................................................................................................................................
Ha az ellátást igénylő nem cselekvőképes, a törvényes képviselő neve és lakcíme:............................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................................
Az igénylővel egy háztartásban élők:
név szül.idő
házas vagy élettárs:............................................................................................................................................................................
1) ............................................................................................................................................................................
2) ............................................................................................................................................................................
3) ............................................................................................................................................................................
4)............................................................................................................................................................................
5.)…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
6.)…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
B. Vagyonnyilatkozat:

I. Ingatlanok

1. Lakástulajdon és lakótelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat):

címe:.................................................................. becsült forgalmi érték: ....................……...Ft

2. Üdülőtulajdon és üdülőtelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat):

címe:.................................................................... becsült forgalmi érték: .................……....Ft

3. Egyéb, nem lakás céljára szolgáló épület-(épületrész-) tulajdon (vagy állandó használat):

megnevezése (zártkerti építmény, műhely, üzlet, műterem, rendelő, garázs stb.): ................................................
címe:..............................................…………….. becsült forgalmi érték: .............................Ft

4. Termőföldtulajdon (vagy állandó használat):

megnevezése: ................................................................................................................……….
címe: .................................................................... becsült forgalmi érték: ........……...........Ft

II. Egyéb vagyontárgyak

1. Gépjármű:

a./ személygépkocsi:
......................................….típus ............ szerzés ideje ...………..........becsült forgalmi érték
b./ tehergépjármű, autóbusz, gépi meghajtású termelő- és munkaeszköz:
......................................….típus ........... szerzés ideje ...……...…… .becsült forgalmi érték
(rendszám nélküli gépek esetén a gyártási vagy azonosító számot kell feltüntetni)

C. Jövedelemnyilatkozat

Forintban


A jövedelem típusai

Kérelmező
jövedelme

Házastársa
(élettársa)
jövedelme

Közeli hozzátartozók jövedelme


Összesen

a.

b.

c.

d.

e.

1. A munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz

2. Társas és egyéni vállalkozásból származó jövedelem

3. Ingatlan, ingó vagyontárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem

4. Nyugellátás, egyéb nyugdíjszerű ellátások

5. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások (GYED, GYES, GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj stb.)

6. Önkormányzat és munkaügyi szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátás (munkanélküli járadék, rendszeres szoc.segély, jöv.pótló támogatások, stb.)

7. Föld bérbeadásából származó jövedelem

8. Egyéb (pl.: ösztöndíj, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések stb.)

9. A család havi nettó jövedelme összesen:

Egy főre jutó havi családi nettó jövedelem: ________________________ Ft/hó.
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a NYILATKOZAT-ban közölt adatok a valóságnak megfelelnek. Tudomásul veszem, hogy a NYILATKOZAT-ban közölt adatok valódiságát a határkör gyakorlója a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (továbbiakban szt.) 10. § (7) bekezdése alapján az állami adóhatóság útján ellenőrizheti, valamint az szt. 24. § (3) bekezdése alapján adatot kérhet a polgárok személyi adatait és lakcímét nyilvántartó szervtől, a közúti közlekedési nyilvántartást vezető, valamint az ingatlanügyi hatóságtól.
Dátum: _________________________
_____________________________________
Az ellátást igénylő v. törvényes képviselőjének
Aláírása
_____________________________________
cselekvőképes hozzátartozók aláírása

2. melléklet

KÉRELEMtelepülési lakásfenntartási támogatás megállapítására
Személyi adatok
A kérelmező személyre vonatkozó adatok:
Neve: ........................................................................................................................................
Születési neve: ......................................................................................................................................
Anyja neve: ........................................................................................................................................
Születés helye, ideje (év, hó, nap): .....................................................................................................
Lakóhelye: .......................................................................................................................................
Tartózkodási helye: ……….................................................................................................................
Társadalombiztosítási Azonosító Jele: ……………………………………………………………...
Állampolgársága: .................................................................................................................................
Telefonszám (nem kötelező megadni): .............................................................................................
Kérelmezővel közös háztartásban (azonos lakcímen) élők száma: ..................... fő.
Kérelmező háztartásában élők személyi adatai:

A

B

C

D

Név
(születési név)

Születési helye, ideje
(év, hó, nap)

Anyja neve

Társadalombiztosítási Azonosító
Jele

1.


2.


3.


4.


5.


null6.

Lakásviszonyok
A támogatással érintett lakás nagysága: .............. m2.
A lakásban tartózkodás jogcíme: ........................................................................................................
Nyilatkozatok
A kérelemmel érintett lakásban előrefizetős gáz- vagy áramszolgáltatást mérő készülék
működik - nem működik
(a megfelelő rész aláhúzandó).
Amennyiben működik, kérjük, nevezze meg a szolgáltatót: ................ ...........................................
A lakhatást a legnagyobb mértékben veszélyeztető lakásfenntartási kiadás(ok):
........................................................................................................................................
Kérelmemhez csatolt előző havi , nevemre szóló számlák:
1.………………………………………………………………………………………2.……………………………………………………………………………………..
3………………………………………………………………………………………..
4………………………………………………………………………………………
5……………………………………………………………………………………….
A tárgyévben települési támogatásban részesültem / nem részesültem ( aláhúzandó)
Ha részesülök, ennek , ennek részletezése.
- ápolási díj: ……………………..Ft/hó
- gyógyszertámogatás …………………………
- egyszeri támogatás, melynek jogcíme, összege:……………………………
Kérelmemhez a jövedelem és vagyonnyilatkozatot csatolom.


Alulírott igénylő aláírásommal tudomásul veszem, hogy nem nyújtható önkormányzati támogatás annak a személynek, aki a körülményeivel kapcsolatban valótlan adatot, tényt közöl. A jogosulatlanul és rosszhiszeműen felvett támogatás a mindenkori jegybanki alapkamat emelt összegével kell visszafizetni.
Hozzájárulok ahhoz, hogy személyi adataimba az önkormányzat képviselő-testületének, bizottságának képviselő és nem képviselő tagjai feldolgozás és döntéshozatal céljából beletekinthessenek

...............................................
………………………………
Kérelmező aláírása

3. melléklet

KÉRELEMtelepülési ápolási díj megállapítására
Az ápolást végző személyre vonatkozó adatok
Személyes adatok
Neve: ........................................................................................................................
Születési neve: .........................................................................................................
Anyja neve: ................................... ..........................................................................
Születési hely, idő (év, hó, nap): ..............................................................................
Lakóhelye: ..............................................................................................................
Tartózkodási helye: .................................................................................................
Társadalombiztosítási Azonosító Jele: ....................................................................
Állampolgársága: ....................................................................................................
Az ápolt személlyel való rokoni kapcsolata: ..........................................................
Telefonszám (nem kötelező megadni): ..................................................................
Fizetési számlaszám (akkor kell megadni, ha a folyósítást fizetési számlaszámra kéri):
……………………………………………………………………………
A fizetési számlát vezető pénzintézet neve: ...........................................................
Kijelentem, hogy
1.keresőtevékenységet: □ nem folytatok, □ napi 4 órában folytatok, □ otthonomban folytatok;
nappali tagozaton tanulói, hallgatói jogviszonyban nem állok;
2.rendszeres pénzellátásban □ részesülök és annak havi összege: .....................,
az ellátás típusa, összege:…………………………. □ nem részesülök;
3.az ápolási tevékenységet: □ a lakóhelyemen/tartózkodási helyemen, □ az ápolt személy lakóhelyén/tartózkodási helyén végzem
(a megfelelő aláhúzandó)
Az ápolt személyre vonatkozó adatok
Személyes adatok
Neve: ..............................................................................................................
Születési neve: .................................................................................................
Anyja neve: .....................................................................................................
Születési hely, idő (év, hó, nap): .....................................................................
Lakóhelye: .....................................................................................................
Tartózkodási helye: ................................................................................................
Társadalombiztosítási Azonosító Jele: ...................................................................
Ha az ápolt személy cselekvőképtelen vagy cselekvőképességében teljesen korlátozott, a törvényes képviselő neve: ............................................................
A törvényes képviselő lakcíme: …..................................................................
Jogosultsági feltételekre vonatkozó nyilatkozat
□ Egyetértek azzal, hogy az otthoni ápolásomat, gondozásomat az ápolási díjat kérelmező hozzátartozóm végezze.
□ Hozzájárulok ahhoz, hogy az önkiszolgáló képességem megítéléséhez szükséges vizsgálatokat elvégezzék.
A tárgyévben települési támogatásban részesültem / nem részesültem ( aláhúzandó)
Ha részesülök, ennek , ennek részletezése.
- ápolási díj: ……………………..Ft/hó
- gyógyszertámogatás …………………………
- egyszeri támogatás, melynek jogcíme, összege:……………………………
Kérelmemhez a jövedelem és vagyonnyilatkozatot csatolom.


Alulírott igénylő aláírásommal tudomásul veszem, hogy nem nyújtható önkormányzati támogatás annak a személynek, aki a körülményeivel kapcsolatban valótlan adatot, tényt közöl. A jogosulatlanul és rosszhiszeműen felvett támogatás a mindenkori jegybanki alapkamat emelt összegével kell visszafizetni.
Hozzájárulok ahhoz, hogy személyi adataimba az önkormányzat képviselő-testületének, bizottságának képviselő és nem képviselő tagjai feldolgozás és döntéshozatal céljából beletekinthessenek

Kérelmem mellékleteként csatolom háziorvos igazolását a 4. számú melléklet szerint.
…………………………………………..

...................................................................

..................................................................

az ápolást végző személy aláírása

az ápolt személy vagy törvényes képviselője aláírása

4. melléklet

HÁZIORVOSI IGAZOLÁS TELEPÜLÉSI ÁPOLÁSI TÁMOGATÁS
IGÉNYLÉSÉHEZ

1. Ápolásra szoruló beteg neve:…………………………………………….

2. Beteg állapotára vonatkozó adatok

A BETEG TARTÓS BETEGNEK MINŐSÜL, MERT :
- tartósan fekvőbeteg IGEN / NEM
- mozgásában olyan súlyosan korlátozott , hogy csak segítséggel tudja elhagyni a
lakást IGEN / NEM
- állapota miatt állandó és tartós felügyeletre szorul IGEN / NEM
- önellátásra ( étkezés, tisztálkodás, öltözködés ) egyedül
KÉPES / CSAK SEGÍTSÉGGEL KÉPES / NEM KÉPES
- gyógyszerszedését adagolni, és állandóan felügyelni kell IGEN / NEM
- a beteg szenved-e súlyos fogyatékosságban ( mozgásszervi, látási, hallási
autizmus IGEN / NEM

3. Mióta szorul a beteg ápolásra: ………………………………………………..

4. Az állapotjavulás várható-e IGEN / NEM

Kelt:………………………………, év:……………….hó,,,,,,,,,,,,,nap………
ph.
kezelőorvos aláírása

5. melléklet

KÉRELEMtelepülési gyógyszertámogatás megállapítására
A kérelmező személyre vonatkozó adatok:
Neve: ..................................................................................................................................................
Születési neve: ...................................................................................................................................
Anyja neve: ........................................................................................................................................
Születési helye, ideje (év, hó, nap): .................................................................................................
Lakóhelye: .........................................................................................................................................
Tartózkodási helye: ..........................................................................................................................
Társadalombiztosítási Azonosító Jele: ...........................................................................................
Állampolgársága: ..............................................................................................................................
Telefonszám (nem kötelező megadni): ...........................................................................................
A családra vonatkozó adatok
A kérelmező családi körülménye:
□ egyedül élő,
□ nem egyedül élő.
A kérelmező családjában élők száma : ........... fő.
A kérelmező családjában élők adatai:

A

B

C

D

E

F

neve (születési neve)

Anyja neve

Születési helye, ideje
(év, hó, nap)

Társadalom-
biztosítási Azonosító Jele

Családi kapcsolat megnevezése

Megjegyzés*

1. 2.


2. 3.


3. 4.


4. 5.


5. 6.


Nyilatkozatok
Támogatási kérelmemhez az alábbi igazolásokat csatolom:

1. háziorvosi igazolás a gyógyszerkiadásokról

2. szakorvosi igazolás a gyógyszerkiadásokról

3. jövedelem és vagyonnyilatkozat

Igazolt gyógyszereimet rendszeresen szedem / időszakosan szedem.
A tárgyévben települési támogatásban részesültem / nem részesültem ( aláhúzandó)
Ha részesülök, ennek , ennek részletezése.
- ápolási díj: ……………………..Ft/hó
- gyógyszertámogatás …………………………
- egyszeri támogatás, melynek jogcíme, összege:……………………………


Alulírott igénylő aláírásommal tudomásul veszem, hogy nem nyújtható önkormányzati támogatás annak a személynek, aki a körülményeivel kapcsolatban valótlan adatot, tényt közöl. A jogosulatlanul és rosszhiszeműen felvett támogatás a mindenkori jegybanki alapkamat emelt összegével kell visszafizetni.
Hozzájárulok ahhoz, hogy személyi adataimba az önkormányzat képviselő-testületének, bizottságának képviselő és nem képviselő tagjai feldolgozás és döntéshozatal céljából beletekinthessenek
Tudomásul veszem, hogy a megítélt támogatás összegével névre szóló gyógyszertári számlával a támogatás kézhezvételét követő 8 napon belül köteles vagyok elszámolni. Tudomásul veszem továbbá, hogy amennyiben elszámolási kötelezettségemnek nem teszek eleget, úgy a rendszeres támogatás azonnal megszüntethető, és 1 évig jelen támogatásra nem leszek jogosult.

, …………………………………………………………..

..................................................................

kérelmező aláírása

6. melléklet

HÁZIORVOSI IGAZOLÁS TELEPÜLÉSI GYÓGYSZERTÁMOGATÁS
IGÉNYLÉSÉHEZ
Alulírott kezelőorvos igazolom, hogy …………………………………………nevű beteg
- chronikus, gondozott betegsége/ betegségei miatt a jelen igazoláshoz csatolt gyógyszerek rendszeres szedésére kényszerül
- Akut betegsége miatt a jelen igazoláshoz csatolt gyógyszerek átmeneti szedésére kényszerül
- Betegsége miatt a csatolt gyógyászati segédeszköz használata javasolt.
Melléklet: gyógyszerlista
Kelt:………………………………, év:……………….hó,,,,,,,,,,,,,nap………
ph.
kezelőorvos aláírása

7. melléklet

Sellyei Közös Önkormányzati
Hivatal
7960 Sellye, Dózsa Gy.u.1.
Tel/fax: 73/580-900
K É R E L E M
létfenntartási önkormányzati támogatás megállapításához
Kérjük a nyomtatványt olvashatóan, nyomtatott betűvel kitölteni, illetve a megfelelő választ aláhúzni!
Kérelmező neve:_________________________________születési neve:__________________
Születési helye: ________________________ideje:_______év_______________hó_______nap
Anyja neve:_____________________________ TAJ-szám:
Lakóhely: ___________________________________________helység
_________________________________utca________sz..________em.______ajtó
Tartózkodási hely: ___________________________________helység
_________________________________utca________sz.________em. ______ ajtó
Lakáshasználat jogcíme: tulajdonos – haszonélvező - főbérlő – albérlő - családtag - szívességi lakáshasználó - jogcím nélküli lakáshasználó (a megfelelő aláhúzandó!)
Családi állapota: Házas, Élettárs, Hajadon, Nőtlen, Elvált, Különélő, Özvegy (a megfelelő aláhúzandó!)
Állampolgársága:__________________________
Részesül-e a következő pénzben/ természetben nyújtott támogatások valamelyikében? (Jelölje X-szel a megfelelő választ!)

Támogatási forma

Igen

Nem

lakásfenntartási támogatás

közgyógyellátás

rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény

A kérelem indoklása ( létfenntartását veszélyeztető rendkívüli élethelyzet leírása):
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Az igénylő és a vele egy háztartásban élők adatai

Név, születési név

Szül.hely, idő

Rokonsági fok

Foglalkozás

Havi nettó jövedelem

a.)

b.)

c.)

d.)

e.)

f.)

g.)

Egy főre jutó havi jövedelem: …………………………..Ft/hó. (hivatal tölti ki)
egyedülélő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik
háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége
A támogatás megállapítása esetén kérem, hogy a támogatást:
- készpénzben fizessék ki,
- gyermekintézményben térítési díj kifizetésére utalják át (kk.neve, mely intézménybe jár, hányadik osztályos:___________________________________________________________
___________________________________________________________________________


Alulírott igénylő aláírásommal tudomásul veszem, hogy nem nyújtható önkormányzati támogatás annak a személynek, aki a körülményeivel kapcsolatban valótlan adatot, tényt közöl. A jogosulatlanul és rosszhiszeműen felvett támogatás a mindenkori jegybanki alapkamat emelt összegével kell visszafizetni.
Hozzájárulok ahhoz, hogy személyi adataimba az önkormányzat képviselő-testületének, bizottságának képviselő és nem képviselő tagjai feldolgozás és döntéshozatal céljából beletekinthessenek

__________________________
_____________________
kérelmező aláírása
KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ

1. A bejelentett lakóhely, illetve tartózkodási hely: a lakcímet igazoló hatósági igazolványban (lakcímkártya) szereplő lakóhely, illetve tartózkodási hely.

2. A jövedelemszámításkor

- a havi rendszerességgel járó – nem vállalkozásból, illetve őstermelői tevékenységből származó (továbbiakban együtt: vállalkozás) - jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelmét,
- a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását közvetlenül megelőző 12 hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni.

3. A jövedelemnyilatkozatban feltüntetett jövedelmekről a típusának megfelelő igazolásokat, vagy azok fénymásolatát a kérelemhez csatolni kell az alábbiak szerint:

- havonta rendszeresen mérhető jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap nettó keresetéről szóló munkáltatói igazolást,
- a nem havi rendszerességgel szerzett jövedelem esetén a kérelem benyújtásának hónapját közvetlenül megelőző 12 hónap alatt szerzett jövedelemről szóló munkáltatói igazolást,
- munkaügyi szerv által folyósított ellátásról a kérelem benyújtását megelőző hónapban folyósított ellátás igazoló szelvényét, ennek hiányában a munkaügyi kirendeltség által kiállított igazolást,
- a társadalombiztosítás keretében folyósított ellátások esetében a kérelem benyújtását megelőző hónapban kifizetett ellátás igazoló szelvényét, ennek hiányában az utolsó havi bankszámla kivonatot, ezek hiányában a társadalombiztosítási szerv igazolását az ellátás havi összegéről. Amennyiben a kérelmező által benyújtott igazoló szelvényen nem szerepel a kérelmező neve, úgy köteles igazolni, hogy a szelvényen az Ő jövedelme szerepel. (Pl: nyugdíjas igazolvány, NYUFIG által kiállított éves elszámolás, családi pótlék, GYES összegének igazolásáról szóló hatósági bizonyítvány, stb…),
- vállalkozó esetében az állami adóhatóság igazolását a kérelem benyújtását megelőző gazdasági év személyi jövedelemadó alapjáról,
- egyéb jövedelmek esetében a kérelmező büntetőjogi felelőssége tudatában tett nyilatkozatát a havi átlagos nettó jövedelméről.
- Nincs szükség igazolásra azon adatok, illetve jövedelmek tekintetében, amelyek a Sellyei Önkormányzati Hivatal nyilvántartásaiban fellelhetőek. (Pl: ápolási díj, rendszeres szociális segély, foglalkoztatást helyettesítő támogatás)
- amennyiben a kérelmező vagy a háztartás valamely tagja nem rendelkezik jövedelemmel, akkor az arról szóló nyilatkozatot.

4. A kérelemhez csatolni kell

a kérelmező és a vele közös háztartásban élők
személyi igazolványát,
lakcímkártyáját
Taj kártyáját
adókártyáját
3 hónapnál nem régebbi iskolalátogatásról szóló igazolást
egyedülálló szülő esetén tartásdíjról szóló nyilatkozat
a támogatás iránti kérelem indoklásában szereplő tények, adatok alátámasztására szolgáló dokumentumok másolatát ( számla, orvosi igazolás, stb.)

8. melléklet

Sellyei Közös Önkormányzati

Hivatal
7960 Sellye, Dózsa Gy.u.1.
Tel/fax: 73/580-900
K É R E L E M
eseti rendkívüli önkormányzati támogatás megállapításához
Kérjük a nyomtatványt olvashatóan, nyomtatott betűvel kitölteni, illetve a megfelelő választ aláhúzni!
Kérelmező neve:_________________________________születési neve:__________________
Születési helye: ________________________ideje:_______év_______________hó_______nap
Anyja neve:_____________________________ TAJ-szám:
Lakóhely: ___________________________________________helység
_________________________________utca________sz..________em.______ajtó
Tartózkodási hely: ___________________________________helység
_________________________________utca________sz.________em. ______ ajtó
Lakáshasználat jogcíme: tulajdonos – haszonélvező - főbérlő – albérlő - családtag - szívességi lakáshasználó - jogcím nélküli lakáshasználó (a megfelelő aláhúzandó!)
Családi állapota: Házas, Élettárs, Hajadon, Nőtlen, Elvált, Különélő, Özvegy (a megfelelő aláhúzandó!)
Állampolgársága:__________________________
Részesül-e a következő pénzben/ természetben nyújtott támogatások valamelyikében? (Jelölje X-szel a megfelelő választ!)

Támogatási forma

Igen

Nem

lakásfenntartási támogatás

közgyógyellátás

rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény

A kérelem indoklása ( létfenntartását veszélyeztető rendkívüli élethelyzet leírása):
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Az igénylő és a vele egy háztartásban élők adatai

Név, születési név

Szül.hely, idő

Rokonsági fok

Foglalkozás

Havi nettó jövedelem

a.)

b.)

c.)

d.)

e.)

f.)

g.)

Egy főre jutó havi jövedelem: …………………………..Ft/hó. (hivatal tölti ki)
egyedülélő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik
háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége
A támogatás megállapítása esetén kérem, hogy a támogatást:
- készpénzben fizessék ki,
- gyermekintézményben térítési díj kifizetésére utalják át (kk.neve, mely intézménybe jár, hányadik osztályos:___________________________________________________________
___________________________________________________________________________

Alulírott igénylő aláírásommal tudomásul veszem, hogy nem nyújtható önkormányzati támogatás annak a személynek, aki a körülményeivel kapcsolatban valótlan adatot, tényt közöl. A jogosulatlanul és rosszhiszeműen felvett támogatás a mindenkori jegybanki alapkamat emelt összegével kell visszafizetni.
Hozzájárulok ahhoz, hogy személyi adataimba az önkormányzat képviselő-testületének, bizottságának képviselő és nem képviselő tagjai feldolgozás és döntéshozatal céljából beletekinthessenek

__________________________
____________________________________
kérelmező aláírása
KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ

1. A bejelentett lakóhely, illetve tartózkodási hely: a lakcímet igazoló hatósági igazolványban (lakcímkártya) szereplő lakóhely, illetve tartózkodási hely.

2. A jövedelemszámításkor

- a havi rendszerességgel járó – nem vállalkozásból, illetve őstermelői tevékenységből származó (továbbiakban együtt: vállalkozás) - jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelmét,
- a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását közvetlenül megelőző 12 hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni.

3. A jövedelemnyilatkozatban feltüntetett jövedelmekről a típusának megfelelő igazolásokat, vagy azok fénymásolatát a kérelemhez csatolni kell az alábbiak szerint:

- havonta rendszeresen mérhető jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap nettó keresetéről szóló munkáltatói igazolást,
- a nem havi rendszerességgel szerzett jövedelem esetén a kérelem benyújtásának hónapját közvetlenül megelőző 12 hónap alatt szerzett jövedelemről szóló munkáltatói igazolást,
- munkaügyi szerv által folyósított ellátásról a kérelem benyújtását megelőző hónapban folyósított ellátás igazoló szelvényét, ennek hiányában a munkaügyi kirendeltség által kiállított igazolást,
- a társadalombiztosítás keretében folyósított ellátások esetében a kérelem benyújtását megelőző hónapban kifizetett ellátás igazoló szelvényét, ennek hiányában az utolsó havi bankszámla kivonatot, ezek hiányában a társadalombiztosítási szerv igazolását az ellátás havi összegéről. Amennyiben a kérelmező által benyújtott igazoló szelvényen nem szerepel a kérelmező neve, úgy köteles igazolni, hogy a szelvényen az Ő jövedelme szerepel. (Pl: nyugdíjas igazolvány, NYUFIG által kiállított éves elszámolás, családi pótlék, GYES összegének igazolásáról szóló hatósági bizonyítvány, stb…),
- vállalkozó esetében az állami adóhatóság igazolását a kérelem benyújtását megelőző gazdasági év személyi jövedelemadó alapjáról,
- egyéb jövedelmek esetében a kérelmező büntetőjogi felelőssége tudatában tett nyilatkozatát a havi átlagos nettó jövedelméről.
- Nincs szükség igazolásra azon adatok, illetve jövedelmek tekintetében, amelyek a Sellyei Önkormányzati Hivatal nyilvántartásaiban fellelhetőek. (Pl: ápolási díj, rendszeres szociális segély, foglalkoztatást helyettesítő támogatás)
- amennyiben a kérelmező vagy a háztartás valamely tagja nem rendelkezik jövedelemmel, akkor az arról szóló nyilatkozatot.

4. A kérelemhez csatolni kell

a kérelmező és a vele közös háztartásban élők
személyi igazolványát,
lakcímkártyáját
Taj kártyáját
adókártyáját
3 hónapnál nem régebbi iskolalátogatásról szóló igazolást
egyedülálló szülő esetén tartásdíjról szóló nyilatkozat
a támogatás iránti kérelem indoklásában szereplő tények, adatok alátámasztására szolgáló dokumentumok másolatát ( számla, orvosi igazolás, stb.)

9. melléklet

Sellyei Közös Önkormányzati

Hivatal
7960 Sellye, Dózsa Gy.u.1.
Tel/fax: 73/580-900
K É R E L E M
gyermekvédelmi önkormányzati támogatás megállapításához
Kérjük a nyomtatványt olvashatóan, nyomtatott betűvel kitölteni, illetve a megfelelő választ aláhúzni!
Kérelmező neve:_________________________________születési neve:__________________
Születési helye: ________________________ideje:_______év_______________hó_______nap
Anyja neve:_____________________________ TAJ-szám:
Lakóhely: ___________________________________________helység
_________________________________utca________sz..________em.______ajtó
Tartózkodási hely: ___________________________________helység
_________________________________utca________sz.________em. ______ ajtó
Lakáshasználat jogcíme: tulajdonos – haszonélvező - főbérlő – albérlő - családtag - szívességi lakáshasználó - jogcím nélküli lakáshasználó (a megfelelő aláhúzandó!)
Családi állapota: Házas, Élettárs, Hajadon, Nőtlen, Elvált, Különélő, Özvegy (a megfelelő aláhúzandó!)
Állampolgársága:__________________________
Részesül-e a következő pénzben/ természetben nyújtott támogatások valamelyikében? (Jelölje X-szel a megfelelő választ!)

Támogatási forma

Igen

Nem

lakásfenntartási támogatás

közgyógyellátás

rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény

A kérelem indoklása ( létfenntartását veszélyeztető rendkívüli élethelyzet leírása):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Az igénylő és a vele egy háztartásban élők adatai

Név, születési név

Szül.hely, idő

Rokonsági fok

Foglalkozás

Havi nettó jövedelem

a.)

b.)

c.)

d.)

e.)

f.)

g.)

Egy főre jutó havi jövedelem: …………………………..Ft/hó. (hivatal tölti ki)
egyedülélő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik
háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége
A támogatás megállapítása esetén kérem, hogy a támogatást:
- készpénzben fizessék ki,
- gyermekintézményben térítési díj kifizetésére utalják át (kk.neve, mely intézménybe jár, hányadik osztályos:___________________________________________________________
___________________________________________________________________________


Alulírott igénylő aláírásommal tudomásul veszem, hogy nem nyújtható önkormányzati támogatás annak a személynek, aki a körülményeivel kapcsolatban valótlan adatot, tényt közöl. A jogosulatlanul és rosszhiszeműen felvett támogatás a mindenkori jegybanki alapkamat emelt összegével kell visszafizetni.
Hozzájárulok ahhoz, hogy személyi adataimba az önkormányzat képviselő-testületének, bizottságának képviselő és nem képviselő tagjai feldolgozás és döntéshozatal céljából beletekinthessenek

_________________________
________________________________
kérelmező aláírása
KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ

1. A bejelentett lakóhely, illetve tartózkodási hely: a lakcímet igazoló hatósági igazolványban (lakcímkártya) szereplő lakóhely, illetve tartózkodási hely.

2. A jövedelemszámításkor

- a havi rendszerességgel járó – nem vállalkozásból, illetve őstermelői tevékenységből származó (továbbiakban együtt: vállalkozás) - jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelmét,
- a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását közvetlenül megelőző 12 hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni.

3. A jövedelemnyilatkozatban feltüntetett jövedelmekről a típusának megfelelő igazolásokat, vagy azok fénymásolatát a kérelemhez csatolni kell az alábbiak szerint:

- havonta rendszeresen mérhető jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap nettó keresetéről szóló munkáltatói igazolást,
- a nem havi rendszerességgel szerzett jövedelem esetén a kérelem benyújtásának hónapját közvetlenül megelőző 12 hónap alatt szerzett jövedelemről szóló munkáltatói igazolást,
- munkaügyi szerv által folyósított ellátásról a kérelem benyújtását megelőző hónapban folyósított ellátás igazoló szelvényét, ennek hiányában a munkaügyi kirendeltség által kiállított igazolást,
- a társadalombiztosítás keretében folyósított ellátások esetében a kérelem benyújtását megelőző hónapban kifizetett ellátás igazoló szelvényét, ennek hiányában az utolsó havi bankszámla kivonatot, ezek hiányában a társadalombiztosítási szerv igazolását az ellátás havi összegéről. Amennyiben a kérelmező által benyújtott igazoló szelvényen nem szerepel a kérelmező neve, úgy köteles igazolni, hogy a szelvényen az Ő jövedelme szerepel. (Pl: nyugdíjas igazolvány, NYUFIG által kiállított éves elszámolás, családi pótlék, GYES összegének igazolásáról szóló hatósági bizonyítvány, stb…),
- vállalkozó esetében az állami adóhatóság igazolását a kérelem benyújtását megelőző gazdasági év személyi jövedelemadó alapjáról,
- egyéb jövedelmek esetében a kérelmező büntetőjogi felelőssége tudatában tett nyilatkozatát a havi átlagos nettó jövedelméről.
- Nincs szükség igazolásra azon adatok, illetve jövedelmek tekintetében, amelyek a Sellyei Önkormányzati Hivatal nyilvántartásaiban fellelhetőek. (Pl: ápolási díj, rendszeres szociális segély, foglalkoztatást helyettesítő támogatás)
- amennyiben a kérelmező vagy a háztartás valamely tagja nem rendelkezik jövedelemmel, akkor az arról szóló nyilatkozatot.

4. A kérelemhez csatolni kell

a kérelmező és a vele közös háztartásban élők
személyi igazolványát,
lakcímkártyáját
Taj kártyáját
adókártyáját
3 hónapnál nem régebbi iskolalátogatásról szóló igazolást
egyedülálló szülő esetén tartásdíjról szóló nyilatkozat
a támogatás iránti kérelem indoklásában szereplő tények, adatok alátámasztására szolgáló dokumentumok másolatát ( számla, orvosi igazolás, stb.)

10. melléklet

Sellyei Közös Önkormányzati

Hivatal
7960 Sellye, Dózsa Gy.u.1.
Tel/fax: 73/580-900
K É R E L E M
temetési önkormányzati támogatás megállapításához
Kérjük a nyomtatványt olvashatóan, nyomtatott betűvel kitölteni, illetve a megfelelő választ aláhúzni!
Kérelmező neve:_________________________________születési neve:__________________
Születési helye: ________________________ideje:_______év_______________hó_______nap
Anyja neve:_____________________________ TAJ-szám:
Lakóhely: ___________________________________________helység
_________________________________utca________sz..________em.______ajtó
Tartózkodási hely: ___________________________________helység
_________________________________utca________sz.________em. ______ ajtó
Lakáshasználat jogcíme: tulajdonos – haszonélvező - főbérlő – albérlő - családtag - szívességi lakáshasználó - jogcím nélküli lakáshasználó (a megfelelő aláhúzandó!)
Családi állapota: Házas, Élettárs, Hajadon, Nőtlen, Elvált, Különélő, Özvegy (a megfelelő aláhúzandó!)
Állampolgársága:__________________________
Részesül-e a következő pénzben/ természetben nyújtott támogatások valamelyikében? (Jelölje X-szel a megfelelő választ!)

Támogatási forma

Igen

Nem

lakásfenntartási támogatás

közgyógyellátás

rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény

A kérelem indoklása ( létfenntartását veszélyeztető rendkívüli élethelyzet leírása):
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Az igénylő és a vele egy háztartásban élők adatai

Név, születési név

Szül.hely, idő

Rokonsági fok

Foglalkozás

Havi nettó jövedelem

a.)

b.)

c.)

d.)

e.)

f.)

g.)

Egy főre jutó havi jövedelem: …………………………..Ft/hó. (hivatal tölti ki)
egyedülélő: az a személy, aki egyszemélyes háztartásban lakik
háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége

Alulírott igénylő aláírásommal tudomásul veszem, hogy nem nyújtható önkormányzati támogatás annak a személynek, aki a körülményeivel kapcsolatban valótlan adatot, tényt közöl. A jogosulatlanul és rosszhiszeműen felvett támogatás a mindenkori jegybanki alapkamat emelt összegével kell visszafizetni.
Hozzájárulok ahhoz, hogy személyi adataimba az önkormányzat képviselő-testületének, bizottságának képviselő és nem képviselő tagjai feldolgozás és döntéshozatal céljából beletekinthessenek

__________________________
______________________
kérelmező aláírása
KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ

1. A bejelentett lakóhely, illetve tartózkodási hely: a lakcímet igazoló hatósági igazolványban (lakcímkártya) szereplő lakóhely, illetve tartózkodási hely.

2. A jövedelemszámításkor

- a havi rendszerességgel járó – nem vállalkozásból, illetve őstermelői tevékenységből származó (továbbiakban együtt: vállalkozás) - jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelmét,
- a nem havi rendszerességgel szerzett, illetve vállalkozásból származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását közvetlenül megelőző 12 hónap alatt szerzett jövedelem egyhavi átlagát kell figyelembe venni.

3. A jövedelemnyilatkozatban feltüntetett jövedelmekről a típusának megfelelő igazolásokat, vagy azok fénymásolatát a kérelemhez csatolni kell az alábbiak szerint:

- havonta rendszeresen mérhető jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap nettó keresetéről szóló munkáltatói igazolást,
- a nem havi rendszerességgel szerzett jövedelem esetén a kérelem benyújtásának hónapját közvetlenül megelőző 12 hónap alatt szerzett jövedelemről szóló munkáltatói igazolást,
- munkaügyi szerv által folyósított ellátásról a kérelem benyújtását megelőző hónapban folyósított ellátás igazoló szelvényét, ennek hiányában a munkaügyi kirendeltség által kiállított igazolást,
- a társadalombiztosítás keretében folyósított ellátások esetében a kérelem benyújtását megelőző hónapban kifizetett ellátás igazoló szelvényét, ennek hiányában az utolsó havi bankszámla kivonatot, ezek hiányában a társadalombiztosítási szerv igazolását az ellátás havi összegéről. Amennyiben a kérelmező által benyújtott igazoló szelvényen nem szerepel a kérelmező neve, úgy köteles igazolni, hogy a szelvényen az Ő jövedelme szerepel. (Pl: nyugdíjas igazolvány, NYUFIG által kiállított éves elszámolás, családi pótlék, GYES összegének igazolásáról szóló hatósági bizonyítvány, stb…),
- vállalkozó esetében az állami adóhatóság igazolását a kérelem benyújtását megelőző gazdasági év személyi jövedelemadó alapjáról,
- egyéb jövedelmek esetében a kérelmező büntetőjogi felelőssége tudatában tett nyilatkozatát a havi átlagos nettó jövedelméről.
- Nincs szükség igazolásra azon adatok, illetve jövedelmek tekintetében, amelyek a Sellyei Önkormányzati Hivatal nyilvántartásaiban fellelhetőek. (Pl: ápolási díj, rendszeres szociális segély, foglalkoztatást helyettesítő támogatás)
- amennyiben a kérelmező vagy a háztartás valamely tagja nem rendelkezik jövedelemmel, akkor az arról szóló nyilatkozatot.

4. A kérelemhez csatolni kell

a kérelmező és a vele közös háztartásban élők
személyi igazolványát,
lakcímkártyáját
Taj kártyáját
adókártyáját
3 hónapnál nem régebbi iskolalátogatásról szóló igazolást
egyedülálló szülő esetén tartásdíjról szóló nyilatkozat
temetési számlák eredeti példányai

11. melléklet

A térítési díjak
Étkeztetés és idősek klubja 2015. március 1-jétől

Jövedelem/hó –tól

Jövedelem /hó–ig

Térítési díj Ft/hó

35710 Ft alatt

300

35711

46010

350

46011

64790

420

64791 felett

450

Házi segítségnyújtás 2014. április 01. napjától

Jövedelem/hó –tól

Jövedelem /hó–ig

Térítési díj Ft/óra

39900 Ft alatt

60

39901

51300

120

51301

62700

240

62701

74100

360

74101

85500

420

85501

91200

480

91201

125400

540

125401 felett

600

Ápoló-gondozó otthoni ellátást nyújtó idősek otthona:
2014. 02.01. napjától: 92 400 Ft/hó