Alsóvadász Község Önkormányzat Képviselő-testületének 2/2014.(II.13.) önkormányzati rendelete
Alsóvadász Község Önkormányzatának 2014. évi költségvetése
Hatályos: 2014. 02. 14- 2022. 12. 13
Alsóvadász Község Önkormányzat Képviselő-testületének 2/2014.(II.13.) önkormányzati rendelete
Alsóvadász Község Önkormányzatának 2014. évi költségvetése1
2014.02.14.
Alsóvadász Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az Államháztartásról szóló 2011.évi CXCV. törvény 23. § (1) bekezdésében és 34. §-ában kapott felhatalmazás alapján, valamint az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, figyelemmel Magyarország 2013. évi központi költségvetéséről szóló 2012.évi CCIV. törvény rendelkezéseire, az Önkormányzat 2013. évi költségvetéséről szóló 7/2013. (III.13.) Önkormányzati rendeletét az alábbiak szerint módosítja:
(1) A rendelet hatálya a képviselő-testület , annak bizottságaira, és az önkormányzat irányítása alá tartozó költségvetési szervekre(intézményekre) terjed ki.
A költségvetés bevételei és kiadásai
(1) A képviselő-testület az önkormányzat 2014.évi költségvetését:
Költségvetési bevételét 220.660 E Ft-tal
Költségvetési kiadását 220.660 E Ft-tal
(2) Az
(1) bekezdésben megállapított költségvetési bevételek forrásonkénti, a költségvetési kiadások jogcímenkénti megoszlását önkormányzati szinten, továbbá a finanszírozási bevételeket és kiadásokat a rendelet
1.1. melléklete alapján határozza meg a képviselő-testület.
(3) A bevételek és kiadások előirányzat-csoportok, kiemelt előirányzatok és azon belül kötelező feladatok, önként vállalt feladatok, államigazgatási feladatok szerinti bontásban az 1.2., 1.3., 1.4. mellékletek szerint állapítja meg.
(4) A működési és felhalmozási bevételek és kiadások előirányzatai mérlegszerű bemutatását önkormányzati szinten a 2.1. és a 2.2. melléklet részletezi.
(5) A működési hiány belső finanszírozásának érdekében a képviselő-testület az előző év(ek) költségvetési maradványának, igénybevételét rendeli el.
Az előirányzatok módosítás
A Képviselő-testület az önkormányzat 2014. évi költségvetését részletesen a következők szerint állapítja meg:
(1) Az Önkormányzat adósságot keletkeztető ügyletekből és kezességvállalásokból fennálló kötelezettsége nincs.
(2) Az Önkormányzat saját bevételeinek részletezését az adósságot keletkeztető ügyletből származó tárgyévi fizetési kötelezettség megállapításához a 3. melléklet tartalmazza.
(3) Az Önkormányzat 2014. évi adósságot keletkeztető fejlesztési célja nincs.
(4) Az önkormányzat eredeti előirányzatként beruházási és felújítási kiadásokat nem tervez
(5) A 2. § (1) bekezdésében megállapított bevételek és kiad önkormányzati, továbbá költségvetési szervenkénti megoszlását, és az éves (engedélyezet) létszám előirányzatok és a közfoglalkoztatottak létszámát költségvetési szervenként, feladatonként a 4.1 és 4.2 melléklet szerint határozza meg.
A költségvetés végrehajtásának szabályai
(1) Az önkormányzati szintű költségvetés végrehajtásáért a polgármester, a könyvvezetéssel kapcsolatos feladatok ellátásáért a jegyző a felelős.
(2) Az Önkormányzat gazdálkodásának biztonságáért a képviselő-testület, a gazdálkodás szabályszerűségéért a polgármester felelős.
(3) A költségvetési hiány csökkentése érdekében évközben folyamatosan figyelemmel kell kísérni a kiadások csökkentésének és a bevételek növelésének lehetőségeit.
(4) Amennyiben a költségvetési szerv harminc napon túli, lejárt esedékességű elismert tartozásállományának mértéke két egymást követő hónapban eléri az éves eredeti kiadási előirányzatának 10%-át vagy a százötven millió forintot, az irányító szerv a költségvetési szervhez önkormányzati biztost jelöl ki. [1] .
(7) Kiegészítő támogatás igényléséről a működőképességet veszélyeztető helyzet esetében a polgármester gondoskodik, külön képviselő-testületi döntés alapján.
(8) A finanszírozási bevételekkel és kiadásokkal kapcsolatos hatásköröket a Képviselő-testület gyakorolja.
Az előirányzatok módosítása
(1) Az Önkormányzat bevételeinek és kiadásainak módosításáról, a kiadási előirányzatok közötti átcsoportosításról a Képviselő-testület dönt.
(2) A képviselő-testület az Önkormányzat bevételeinek és kiadásainak módosítását és a kiadási kiemelt előirányzatok közötti átcsoportosítás jogát 1.000.000 Ft összeghatárig - mely esetenként a 500.000 Ft összeghatárt nem haladhatja meg - a polgármesterre átruházza. Egyéb esetekben a Képviselő-testület a kiadási előirányzatok közötti átcsoportosítás jogát fenntartja magának.
(3) Az
(2) bekezdésben foglalt átcsoportosításról a polgármester negyedévente köteles beszámolni, a költségvetés módosítására egyidejűleg javaslatot tenni. Az átruházott hatáskörű előirányzat-módosítási jogkör 2014. december 31-ig gyakorolható.
(4) A képviselő-testület a költségvetési rendelet 5. § (2) bekezdés szerinti előirányzat módosítás, előirányzat-átcsoportosítás átvezetéseként az első negyedév kivételével negyedévenként, de legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig, december 31-ei hatállyal módosítja a költségvetési rendeletét. Ha év közben az Országgyűlés a hozzájárulások, támogatások előirányzatait zárolja, azok csökkenti, törli, az intézkedés kihirdetését követően haladéktalanul a képviselő-testület elé kell terjesztenie a költségvetési rendelet módosítását.
(5) A költségvetési szerv alaptevékenysége körében szellemi tevékenység szerződéssel ,számla ellenébe történő igénybevételére szolgáló kiadási előirányzat csak a személyi juttatások terhére növelhető.
(6) A mennyiben az önkormányzat év közben a költségvetési rendelet készítésekor nem ismert többletbevételhez jut, vagy bevételi a tervezettől elmaradnak, arról a polgármester a képviselő-testület tájékoztatja.
(7) A képviselő-testület által jóvá hagyott kiemelt előirányzatokat a költségvetési szerv köteles betartani. Az előirányzat túllépés figyelmi felellőséget von maga után.
(1) A költségvetési szervek rendeletben meghatározott bevételi és kiadási előirányzatai felett az intézmények vezetői előirányzat-felhasználási jogkörrel rendelkeznek.
(4) A költségvetési szerv az évközi előirányzat-módosításokról a jegyző által elrendelt formában kötelesek naprakész nyilvántartást vezetni.
A költségvetés végrehajtásának ellenőrzése
(1) Az önkormányzati költségvetési szervek ellenőrzése a belső kontrollrendszer keretében valósul meg, melynek létrehozásáért, működtetésért és továbbfejlesztéséért az önkormányzat esetében a jegyző, az intézmények esetében az intézményvezető felelős.
(2) Az Önkormányzat a belső ellenőrzés kialakításáról a külső szerv megbízása útján gondoskodik. A megfelelő működtetésről és a függetlenség biztosításáról a jegyző köteles gondoskodni.
8. § Záró és vegyes rendelkezések
(1) Ez a rendelet 2014. február 14-én lép hatályba, de a rendelkezéseit 2014.január 01.napjától kell alkalmaznia.
[1] Az önkormányzat rendeletében önkormányzati biztos kirendelését az e bekezdésben meghatározottaknál kisebb mérték, illetve rövidebb időtartam vagy lejárat esetén is kötelezővé teheti.
üres cím