Önkormányzat Képviselő-testületének 12/2015.(VI.22.) önkormányzati rendelete

a Sajószentpéteri Polgármesteri Hivatalban 2015. évi igazgatási szünet elrendeléséről

Hatályos: 2015. 06. 23- 2015. 12. 31


Sajószentpéter Városi Önkormányzat Képviselő-testületének

12/2015. (VI.22.) önkormányzati rendelete

a Sajószentpéteri Polgármesteri Hivatalban

2015. évi igazgatási szünet elrendeléséről


Sajószentpéter Városi Önkormányzat Képviselő-testülete a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 232. § (3) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján - a közszolgálati tisztviselők munka-és pihenőidejéről, az igazgatási szünetről, a közszolgálati tisztviselőt és a munkáltatót terhelő egyes kötelezettségekről, valamint a távmunkavégzésről szóló 30/2012. (III. 7.) Korm. rendelet 13. - 15.§-aiban foglaltak figyelembevételével -, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:


1. §


A rendelet hatálya kiterjed a Sajószentpéteri Polgármesteri Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) által foglalkoztatott valamennyi köztisztviselőre, ügykezelőre, valamint munkavállalóra.


2. §


A Hivatal 2015. évi munkarendjében a téli igazgatási szünet 2015. december 21. napjától 2015. december 31. napjáig tart.

3. §


(1) A lakosságot az igazgatási szünet elrendeléséről, annak kezdő időpontját megelőző 30 nappal tájékoztatni kell.


(2) Az igazgatási szünet időtartama alatt a Hivatal ügyeletet tart.


(3) Az ügyeleti rendet a jegyző intézkedésben állapítja meg.


4.§


E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba és 2016. január 1. napján hatályát veszti.


Sajószentpéter, 2015. június 18.





Dr. Guláné Bacsó Krisztina                                                                 Dr. Faragó Péter

              jegyző                                                                                              polgármester 



E rendeletet 2015. június 22. napján kihirdettem.




Dr. Guláné Bacsó Krisztina

              jegyző







Általános indokolás




A közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 232.§ (3) bekezdése alapján a Képviselő-testület - a Kormány ajánlásának figyelembe vételével - rendes szabadság kiadására igazgatási szünetet rendelhet el. Az így kiadott rendes szabadság nem haladhatja meg a köztisztviselő adott évre megállapított alapszabadságának a háromötödét. Sajószentpéter Városi Önkormányzat Képviselő-testülete az elmúlt évek pozitív tapasztalatai alapján célszerűnek látta igazgatási szünet elrendelését.


Részletes indokolása


 az 1. §-hoz


Meghatározza azon személyek körét (személyi hatály), akikre a rendeletet alkalmazni kell.


 a 2. §-hoz


A Kormány ajánlására figyelemmel került meghatározásra a téli igazgatási szünet időtartama.


a 3. §-hoz


A lakosságot a téli igazgatási szünet kezdő időpontja előtt 30 nappal tájékoztatni kell, illetve az igazgatási szünet időtartamára a hivatalvezetőnek intézkednie kell az ügyelet biztosításáról.


a 4. §-hoz


Hatályba léptető rendelkezést, valamint hatályon kívül helyező rendelkezést tartalmaz.




Sajószentpéter, 2015. június ...













TÁJÉKOZTATÓ AZ ELŐZETES HATÁSVIZSGÁLAT EREDMÉNYÉRŐL


A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 17. § (1) bekezdése alapján az alábbiakról tájékoztatom a Tisztelt Képviselő-testületet.


Rendelet-tervezet címe:


Sajószentpéteri Városi Önkormányzat Képviselő-testületének …/2015.(..) önkormányzati rendelete Sajószentpéteri Polgármesteri Hivatalban 2015. évi igazgatási szünet elrendeléséről

Rendelet-tervezet valamennyi jelentős hatása, különösen: A rendelet tervezet megalkotása jogtechnikai szükségszerűség

Társadalmi hatás:

Gazdasági, költségvetési hatás:

Környezeti következményei:

Egészségi következményei:

Adminisztratív terheket befolyásoló hatásai:

nincs


Az igazgatási szünet alatt a hivatal dologi kiadásai csökkennek, ezáltal költségtakarékosság érhető el.


nincs

A hivatali alkalmazottak számára biztosított megfelelő hosszúságú pihenőidő.

nincs

A rendelet megalkotása szükséges: Nem, vagy kevesebb szabadság átvitelére kerül sor a 2016. évre.

A rendelet megalkotásának elmaradása esetén várható következmények: nincs


A rendelet alkalmazásához szükséges feltételek:

Személyi:

Szervezeti

Tárgyi:

Pénzügyi:

rendelkezésre áll

rendelkezésre áll

rendelkezésre áll

rendelkezésre áll











Mellékletek