Önkormányzat Képviselő-testületének 1/2018.(I.29.) önkormányzati rendelete

Sajószentpéter Városi Önkormányzat 2017. évi költségvetéséről szóló 1/2017. (I.27.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2018. 02. 01- 2018. 02. 01

                       


Sajószentpéter Városi Önkormányzat Képviselő-testületének

1/2018. (I.29.) önkormányzati rendelete

Sajószentpéter Városi Önkormányzat 2017. évi költségvetéséről szóló 1/2017. (I.27.) önkormányzati rendelet módosításáról



Sajószentpéter Városi Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, a Sajószentpéter Városi Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 6/2017. (V.2.) önkormányzati rendelet 3. melléklet 1. ba) pontjában biztosított véleményezési jogkörében eljáró Pénzügyi Bizottság véleményének kikérésével a következőket rendeli el:



1. §


Sajószentpéter Városi Önkormányzat 2017. évi költségvetéséről szóló 1/2017. (I.27.) önkormányzati rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 2. § (1) bekezdés helyébe a következő rendelkezés lép:


„(1) A Képviselő-testület az önkormányzati költségvetés 2017. évi


a) költségvetési bevételének főösszegét                                  3.710.693 ezer Ft-ban

b) költségvetési kiadásának főösszegét                                   3.853.477 ezer Ft-ban

c) finanszírozási bevételek főösszegét                                       170.733 ezer Ft-ban

d) finanszírozási kiadás főösszegét                                              27.949 ezer Ft-ban

e) bevételi főösszegét                                                             3.881.426 ezer Ft-ban

f) kiadási főösszegét                                                              3.881.426 ezer Ft-ban

g) költségvetés egyenlegét                                                                         0 Ft-ban

állapítja meg.


2. §


(1) A Rendelet 1. melléklete helyébe ezen rendelet 1. melléklete lép.


(2) A Rendelet 2. melléklete helyébe ezen rendelet 2. melléklete lép.


(3) A Rendelet 1/a-1/f melléklete helyébe ezen rendelet 1/a-1/f melléklete lép.


(4) A Rendelet 2/a-2/f melléklete helyébe ezen rendelet 2/a-2/f melléklete lép.


(5) A Rendelet 3. melléklete helyébe ezen rendelet 3. melléklete lép.


(6) A Rendelet 5. melléklete helyébe ezen rendelet 4. melléklete lép.


(7) A Rendelet 7. melléklete helyébe ezen rendelet 5. melléklete lép.


(8) A Rendelet 8. melléklete helyébe ezen rendelet 6. melléklete lép.




3. §


A rendelet a kihirdetés napját követő 3. napon lép hatályba és a hatályba lépését követő napon hatályát veszti.


Sajószentpéter, 2018. január 25.



Dr. Guláné Bacsó Krisztina

               jegyző


     Dr. Faragó Péter

        polgármester




Kihirdetési záradék:


A rendeletet 2018. január 29. napján kihirdettem.



Dr. Guláné Bacsó Krisztina

          jegyző








Általános indokolás


A helyi önkormányzatok 2017. évi költségvetésének elkészítési kötelezettségét az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény írja elő. A költségvetési rendelet tartalmi és formai előírásait a fenti törvényen túl az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról rendelkező 368/2011. (XII.31.) Korm. rendelet, valamint a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény tartalmazza.


Sajószentpéter Városi Önkormányzat Képviselő-testülete 1/2017. (I.27.) önkormányzati rendelettel fogadta el Sajószentpéter Városi Önkormányzat 2017. évi költségvetését, melyet legutóbb a 19/2017.(XII.19.) rendeletével módosított.


Jelen rendeletmódosítás az alábbi gazdasági események bevételi, illetve kiadási előirányzatokat érintő hatásainak rendezésére vonatkozik:


  • A Képviselő-testület forrást biztosított a Bercsényi u. 2. szám alatti, nem lakás céljára szolgáló helyiség központi fűtési rendszerének felújításához, a 869/22. hrsz-ú ingatlanból 132,72 m2 ingatlanrész megvételéhez, továbbá a B-A-Z Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Kazincbarcikai Hivatásos Tűzoltó Parancsnokság támogatásához.
  • Az októberi normatíva felmérés eredményével, a Magyar Államkincstár által december hónapban leutalt bérkompenzáció, szociális ágazati összevont pótlék, a kulturális, illetve a bölcsődei pótlékok összegével az állami támogatásokat módosítani kell.
  • Több esetben szükséges az előirányzatok rovatok közötti átcsoportosítása annak érdekében, hogy a kiadások számviteli rendezése biztosított legyen.
  • Az önkormányzatnál az év közben bérbe adott lakások, nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérleti díjai, illetve a bérlők fizetési hajlandóságának javulása révén, továbbá az ÉMÁSZ részvények után járó, a tervezettnél magasabb összegű osztalék miatt a működési bevételeknél 4.782 eFt túlteljesítés keletkezett. Ezen összeggel, valamint az ellátottak pénzbeli juttatásai soron meglévő előirányzat maradvánnyal, az óvodánál jelentkező bérmegtakarítással, illetve a közmunka programoknak köszönhetően realizált dologi megtakarítással a „hiány” összesen 21.782 eFt-tal csökkenthető.
  • A Magyar Államkincstár által közölt kötelező számoknak való megfelelés miatt a kiegészítő támogatások előirányzata csak a már leutalt rendkívüli önkormányzati és rendkívüli szociális támogatásokat (30.009 eFt) tartalmazhatja, ezért a korábban ezen a soron kimutatott előirányzat-különbözet („hiány”) az egyéb működési célú támogatás (rendkívüli önk-i támogatás) sorra került átvezetésre.




Sajószentpéter, 2018. január 19.



TÁJÉKOZTATÓ AZ ELŐZETES HATÁSVIZSGÁLAT EREDMÉNYÉRŐL


Rendelet-tervezet címe:


Sajószentpéter Városi Önkormányzat Képviselő-testületének …/2018. (.....) önkormányzati rendelete Sajószentpéter Városi Önkormányzat 2017. évi költségvetéséről szóló 1/2017. (I.27.) önkormányzati rendelet módosításáról

Rendelet-tervezet valamennyi jelentős hatása, különösen: A rendelet elkészítésével az Áht. 34. § (1) bekezdésében foglalt előírt feladatát teljesíti a jegyző, beterjesztésével a polgármester. A Képviselő-testület a rendeletalkotási kötelezettségének tesz eleget a rendelet megalkotásával, illetve szükséges módosításainak jóváhagyásával.

Társadalmi hatás:

Gazdasági, költségvetési hatás:

Környezeti következményei:

Egészségi következményei:

Adminisztratív terheket befolyásoló hatásai:

nincs

a bevételek beszedésének bizonytalansága a kiadások teljesítésének bizonytalanságát eredményezik

nincsenek

nincsenek

nincsenek

A rendelet megalkotása szükséges, mert az Áht. 34. § (1) bekezdése szerint az előirányzat módosításról a Képviselő-testület hoz döntést, illetve utólag tudomásul veszi a rendeletben meghatározottak szerint elrendelt előirányzat átcsoportosításokat, bevétel növekedéseket.

A rendelet megalkotásának elmaradása esetén várható következmények: a költségvetési rendelet nem az aktuális kiadási-bevételi adatokat tartalmazza.

A rendelet alkalmazásához szükséges feltételek:

Személyi:

Szervezeti

Tárgyi:

Pénzügyi:

rendelkezésre áll

rendelkezésre áll

rendelkezésre áll

rendelkezésre áll