Röszke Község Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelete

a települési támogatás megállapításának, kifizetésének, folyósításának, valamint felhasználása ellenőrzésének szabályairól

Hatályos: 2017. 10. 26- 2018. 11. 28

Röszke Község Önkormányzata Képviselő-testületének

4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelete


a települési támogatás megállapításának, kifizetésének, folyósításának, valamint felhasználása ellenőrzésének szabályairól


(egységes szerkezetben)


Röszke Község Önkormányzata Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 132. § (4) bekezdés g) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában és Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8a. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, Röszke Község Önkormányzata Képviselő-testülete Pénzügyi, Gazdasági és Ügyrendi Bizottsága véleményének kikérésével a következőket rendeli el:



  1. Fejezet

Általános rendelkezések


1. A rendelet célja

1. §

A rendelet célja, hogy a szociális biztonság megteremtése és megőrzése érdekében – figyelemmel az önkormányzat teherbíró képességére – megállapítsa a települési támogatás keretében nyújtott támogatások formáit, az azokra való jogosultság feltételeit, kifizetésének, folyósításának és ellenőrzésének szabályait.

2. A rendelet hatálya

2. §

(1) A rendelet hatálya – a (2)–(3) bekezdésben foglalt eltérésekkel – kiterjed a Röszke közigazgatási területén élő, bejelentett lakó- vagy tartózkodási hellyel rendelkező,

a) magyar állampolgárokra,

b) bevándoroltakra és letelepedettekre,

c) hontalanokra,

d) a magyar hatóság által menekültként vagy oltalmazottként elismert személyekre.

(2) A rendelet hatálya kiterjed a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvény (a továbbiakban: Szmtv.) szerint a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyre, amennyiben az ellátás igénylésének időpontjában az Szmtv.-ben meghatározottak szerint a szabad mozgás és a három hónapot meghaladó tartózkodási jogát Magyarország területén gyakorolja, és a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény szerint Röszke közigazgatási területén bejelentett lakóhellyel rendelkezik.

(2a)[1] A 12/A. §-ban meghatározott települési támogatás tekintetében a rendelet hatálya arra az (1)-(2) bekezdésben felsorolt személyre terjed ki, akinek Röszke közigazgatási területén bejelentett lakó- vagy tartózkodási helye nincs.

(3) E rendelet hatálya a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény (a továbbiakban: Szt.) 7. § (1) bekezdésében meghatározott ellátások tekintetében az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően kiterjed az Európai Szociális Kartát megerősítő országoknak Magyarország területén jogszerűen tartózkodó állampolgáraira is.


3. Értelmező rendelkezések

3. §

(1) E rendelet alkalmazásában:

a) lakcím: a bejelentett lakó- vagy tartózkodási hely, melyre a személyi adat- és lakcímnyilvántartás adatai irányadók;

b) lakóhely: a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény szerint, annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él;

c) tartózkodási hely: a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény szerint, annak a lakásnak a címe, ahol a polgár – lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül – három hónapnál hosszabb ideig tartózkodik;

d) hozzátartozó: a Polgári Törvénykönyvről szóló törvény 8:1. § (1) bekezdés 2. pont szerint, a közeli hozzátartozó, az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastársa;

e) elemi kár: időjárással összefüggésbe hozható esemény - különösen árvíz, belvíz, szélvihar, felhőszakadás - hatására, valamint földrengés, tűzeset, robbanás miatt bekövetkező kár;

(2) Az (1) bekezdésben nem szabályozott fogalmak tekintetében az Szt. 4. § rendelkezései az irányadók.


4. Ellátások formái és a hatásköri szabályok

4. §[2]


(1) A képviselő-testület a jogosult számára

a) települési támogatást:

  aa) lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatást,

  ab) a 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatást,

  ac) gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatást,

  ad) temetéshez nyújtott települési támogatást,

  ae) szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatást,

  af) rendkívüli települési támogatást,

  ag) tanulói közlekedési települési támogatást,

b) köztemetést (a továbbiakban együtt: szociális ellátások)

állapít meg az Szt. 45. §-ában és 48. §-ában foglaltak figyelembevételével, valamint az e rendeletben meghatározott feltételek szerint.

(2) Az (1) bekezdés aa)-ac) pontjai szerinti szociális ellátások havi rendszerességgel nyújtott ellátások, míg az (1) bekezdés ad)-ag) és b) pontjai szerinti szociális ellátások eseti ellátások.

5. §

(1) A képviselő-testület az (1) bekezdésben meghatározott szociális ellátásokkal kapcsolatos hatásköreit a polgármesterre és a képviselő-testület Közoktatási, Művelődési, Sport és Szociális Bizottságára ruházza át.

(2)[3] A polgármester jár el az 4. § (1) bekezdés aa), ac)-ag) és b) pontjaiban meghatározott ellátásokra való jogosultság elbírálásában.

(3) A Közoktatási, Művelődési, Sport és Szociális Bizottság jár el az 4. § (1) bekezdés ab) pontjában meghatározott ellátásra való jogosultság elbírálásában.


5. Általános eljárási rendelkezések

6. §

(1) Az e rendeletben szabályozott ellátások megállapítása, – az (5) bekezdésben meghatározott kivétellel – kérelemre történik, melyet az e célra rendszeresített, az egyes ellátásoknál külön megjelölt, e rendelet mellékletét képező formanyomtatványon kell előterjeszteni. A kérelemhez csatolni kell - az igényelt ellátástól függően - a kérelmező családjában, háztartásában élő személyek adataira, vagyoni és jövedelmi viszonyaira vonatkozó nyilatkozatokat, igazolásokat és az egyes ellátásokra való jogosultság megállapításához szükséges egyéb iratokat.

(1a)[4] Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően a tanulói közlekedési települési támogatás iránti kérelemhez a kérelmező családjában, háztartásában élő személyek vagyoni és jövedelmi viszonyaira vonatkozó nyilatkozatokat, igazolásokat csatolni nem kell.

(2) A kérelmet és a csatolt mellékleteket postai úton a Röszkei Polgármesteri Hivatal (a továbbiakban: Polgármesteri Hivatal) postacímére címezve vagy személyesen a Polgármesteri Hivatalban lehet benyújtani.

(3) A kérelem benyújtására az ellátás igénylője, annak törvényes képviselője vagy meghatalmazottja jogosult.

(4) Rendszeres ellátás iránti kérelmet legkorábban az adott ellátásra való jogosultság időtartamának lejárta előtt egy hónappal lehet benyújtani, mely esetben az új jogosultság kezdő időpontja a korábbi jogosultság lejártát követő nap.

(5) A rendkívüli települési támogatás hivatalból is megállapítható, különösen nevelési-oktatási intézmény, gyámhatóság, továbbá más családvédelemmel foglalkozó intézmény, és természetes személy vagy a gyermekek érdekeinek védelmét ellátó társadalmi szervezet kezdeményezésére.

(6) A kérelemben foglaltak és a mellékletként csatolt iratok tartalmának ellenőrzése céljából a Polgármesteri Hivatal környezettanulmányt készíthet, vagy környezettanulmány készítésére a Szegedi Kistérség Többcélú Társulása Szociális Szolgáltató Központot is felkérheti, valamint megkeresheti


a) az állami adóhatóságot,

b) a polgárok személyi adatait, lakcímét nyilvántartó szervet,

c) az igazolást kiállító szervet,

d) a munkáltatót.

(7) A polgármester vagy a Közoktatási, Művelődési, Sport és Szociális Bizottság – a hatáskörébe tartozó ellátás felhasználásának ellenőrzése céljából – a felhasználást igazoló dokumentumok bemutatására kötelezheti a jogosultat.

(8) Az e rendeletben szabályozott szociális ellátásokra való jogosultság elbírálása során a jövedelemszámításnál az Szt. 10. § (2)-(5) bekezdéseiben foglaltak az irányadók.

(9) A rendszeres ellátásokat a tárgyhónapot követő hónap 5. napjáig, az eseti ellátásokat a megállapítást követő 10 napon belül kell folyósítani.

(10) A pénzbeli ellátások folyósítása postai úton, vagy lakossági folyószámlára utalással történik a jogosult, vagy törvényes képviselője részére. Kivételes esetben a polgármester a házipénztárból történő kifizetést engedélyezheti.

(11) A rendszeres ellátásra való jogosultságot meg kell szüntetni, ha:

a) a jogosultság feltételei már nem állnak fenn, vagy jogosultságot kizáró körülmény következett be,

b) a jogosult azt kéri,

c) a jogosult meghalt.

(12) A (11) bekezdés szerinti megszüntetés időpontja a megszüntetésre okot adó körülmény bekövetkezése hónapjának utolsó napja.

(13) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatásra

való jogosultságot – a (11) bekezdés szerinti eseteken kívül– a (12) bekezdés szerinti időponttal meg kell szüntetni abban az esetben is, ha a jogosult a támogatással érintett lakásból elköltözött, vagy ha a jogosult és a közüzemi szolgáltató közötti szolgáltatási szerződés megszűnik.


(14) Az e rendeletben meghatározott feltételek hiányában vagy e rendelet megsértésével nyújtott szociális ellátást meg kell szüntetni, továbbá az ellátást jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybevevőt kötelezni kell

a) a pénzbeli szociális ellátás visszafizetésére;

b) természetben nyújtott szociális ellátás esetén a dolog visszaszolgáltatására vagy a szolgáltatásnak megfelelő pénzegyenérték megfizetésére.

(15) Ha polgármester vagy a Közoktatási, Művelődési, Sport és Szociális Bizottság a hatáskörébe tartozó ellátás megtérítését rendeli el, a megtérítés összegét, vagy pénzegyenértékét – amennyiben annak megfizetése a kötelezett megélhetését súlyosan veszélyeztetné – méltányosságból

a) elengedheti,

b) csökkentheti, vagy

c) részletfizetést engedélyezhet.

(16) A polgármester és a Közoktatási, Művelődési, Sport és Szociális Bizottság önkormányzati hatósági jogkörben hozott döntése elleni illetékmentes fellebbezést a képviselő-testületnek címezve, a Polgármesteri Hivatalhoz kell benyújtani.

(17) A szociális ellátásban részesülő a jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozását a változás bekövetkeztétől számított 15 napon belül köteles bejelenteni a Polgármesteri Hivatalban.

(18) Az e rendeletben nem szabályozott anyagi jogi szabályok vonatkozásában a magasabb rendű szociális, tárgyú jogszabályok rendelkezései az irányadóak.

(19) Az e rendeletben nem szabályozott eljárási rendelkezésekre a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény rendelkezéseit kell alkalmazni.


II. fejezet

Települési támogatások


6. Lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás

7. §

(1) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás, vagy nem lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez nyújtott hozzájárulás. Az önkormányzat a villanyáram-, a víz- és a gázfogyasztás, a csatornahasználat és a szemétszállítás díjához, illetve a tüzelőanyag költségeihez az e rendeletben meghatározott feltételek szerinti jogosultnak lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatást nyújt.

(2) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatást elsősorban természetbeni ellátás formájában, a szolgáltató részére történő folyósítással és a lakásfenntartással összefüggő azon rendszeres kiadásokhoz kell nyújtani, amelyek megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

(3) Lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatásra jogosult az a személy, akinek a háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250%-át, és a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona. Az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem megegyezik a háztartás összjövedelmének és a fogyasztási egységek összegének hányadosával.

(4) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás tekintetében fogyasztási egység a háztartás tagjainak a háztartáson belüli fogyasztási szerkezetet kifejező arányszáma, ahol

a) a háztartás első nagykorú tagjának arányszáma 1,0,

b) a háztartás második nagykorú tagjának arányszáma 0,9,

c) a háztartás minden további nagykorú tagjának arányszáma 0,8,

d) a háztartás első és második kiskorú tagjának arányszáma személyenként 0,8,

e) a háztartás minden további kiskorú tagjának arányszáma tagonként 0,7.

(5) Ha a háztartás

a) (4) bekezdés a)–c) pontja szerinti tagja magasabb összegű családi pótlékban vagy fogyatékossági támogatásban részesül, vagy

b) (4) bekezdés d) vagy e) pontja szerinti tagjára tekintettel magasabb összegű családi pótlékot folyósítanak,

a rá tekintettel figyelembe vett arányszám 0,2-del növekszik.

(6) Ha a háztartásban gyermekét egyedülállóként nevelő szülő – ideértve a gyámot és a nevelőszülőt – él, a rá tekintettel figyelembe vett arányszám 0,2-del növekszik.

(7) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás esetében a lakásfenntartás elismert havi költsége az elismert lakásnagyság és az egy négyzetméterre jutó elismert költség szorzata. Az egy négyzetméterre jutó elismert havi költség összege 450 forint.

(8) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás esetében elismert lakásnagyság

a) ha a háztartásban egy személy lakik 35 nm,

b) ha a háztartásban két személy lakik 45 nm,

c) ha a háztartásban három személy lakik 55 nm,

d) ha a háztartásban négy személy lakik 65 nm,

e) ha négy személynél több lakik a háztartásban, a d) pontban megjelölt lakásnagyság és minden további személy után 5-5 nm,

de legfeljebb a jogosult által lakott lakás nagysága.

(9) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás egy hónapra jutó összege

a) a lakásfenntartás elismert havi költségének 30%-a, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 50%-át,

b) a lakásfenntartás elismert havi költségének és a támogatás mértékének (a továbbiakban: TM) szorzata, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem az a) pont szerinti mértéket meghaladja,

de nem lehet kevesebb, mint 2500 forint, azzal, hogy a támogatás összegét 100 forintra kerekítve kell meghatározni.

(10) A (9) bekezdés b) pontja szerinti TM kiszámítása a következő módon történik:

TM = 0,3 –

J– 0,5 NYM

x 0,15


NYM

ahol a J a jogosult háztartásában egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelmet, az NYM pedig az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét jelöli. A TM-et századra kerekítve kell meghatározni.

(11) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatást a kérelem benyújtása hónapjának első napjától számított 12 hónap határozott időtartamra kell megállapítani.

(12) Lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.

(13) A (12) bekezdés alkalmazásában külön lakásnak kell tekinteni a társbérletet, az albérletet és a jogerős bírói határozattal megosztott lakás lakrészeit.

(14) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás megállapítása iránti kérelmet e rendelet 1. mellékletében meghatározott formanyomtatványon kell benyújtani. A kérelemhez mellékelni kell e rendelet 2. mellékletében meghatározott vagyonnyilatkozatot, valamint a lakásfenntartással összefüggő azon rendszeres kiadásokra vonatkozó közüzemi számla másolatát, mely megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

(15) Ha a benyújtott vagyonnyilatkozatban az ingatlanra, gépjárműre vonatkozó becsült forgalmi érték vitatható,

  1. ingatlan esetén az ingatlan fekvése szerint illetékes önkormányzat jegyzőjétől az ingatlan forgalmi értékének megállapítása céljából adó- és értékbizonyítvány beszerzése iránt kell intézkedni,
  2. gépjármű esetén a gépjármű forgalmi értékét a forgalmi adóval csökkentett belföldi fogyasztói árának és használtsága mértékének figyelembe vételével– szakember bevonásával – kell megállapítani.

(16) A (15) bekezdésben foglaltak alkalmazása esetén a kérelem elbírálása során ingatlan esetén az ingatlan fekvése szerint illetékes önkormányzat jegyzője által kiállított adó- és értékbizonyítványban foglalt forgalmi értéket, gépjármű esetén pedig a szakember bevonásával megállapított forgalmi értéket kell figyelembe venni.


7. A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás

8. §

(1) A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy otthoni ápolását, gondozását ellátó nagykorú hozzátartozó részére biztosított anyagi hozzájárulás.

(2) Tartósan beteg az a személy, aki előreláthatólag három hónapnál hosszabb időtartamban állandó ápolást, gondozást igényel.

(3) Az otthoni ápolás, gondozás történhet a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy otthoni ápolását, gondozását ellátó nagykorú hozzátartozó által lakott lakásban vagy a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy által lakott lakásban.

(4) A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás abban az esetben állapítható meg, ha kérelmező családjában az egy főre eső havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét, egyedül élő esetén, annak 150 %-át.

(5) A (4) bekezdésben meghatározott egy főre eső havi jövedelem megállapításánál a 18. életévét betöltött tartósan beteg ápolt, gondozott személy rendszeres pénzellátását figyelmen kívül kell hagyni.

(6) A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás havi összege a mindenkori központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott, az Szt. 44. § (1) bekezdése szerinti ápolási díj havi alapösszegének 80-%-a.

(7) A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás a körülmények figyelembevétele alapján legfeljebb 12 hónap határozott időtartamra állapítható meg.

(8) A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy számára egyidejűleg csak egy az (1) bekezdésben meghatározott települési támogatásra való jogosultság állapítható meg, továbbá egy 18. életévét betöltött tartósan beteg személyre tekintettel csak egy az ápolását, gondozását ellátó nagykorú hozzátartozó számára állapítható meg az (1) bekezdésben meghatározott települési támogatás.

(9)[5] Nem állapítható meg a 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatásra való jogosultság, ha

a) az ápolt, gondozott személy két hónapot meghaladóan fekvőbeteg-gyógyintézeti, valamint nappali ellátást nyújtó vagy bentlakásos szociális intézményi ellátásban részesül, illetve köznevelési intézmény tanulója vagy felsőoktatási intézmény nappali képzésben részt vevő hallgatója, kivéve, ha

aa) a köznevelési intézményben eltöltött idő a nemzeti köznevelésről szóló törvényben a köznevelési intézményben való kötelező tartózkodásra meghatározott időtartamot nem haladja meg,

ab) a nappali ellátást nyújtó szociális intézmény igénybevételének, illetve a felsőoktatási intézmény látogatási kötelezettségének időtartama átlagosan a napi 5 órát nem haladja meg,

ac) a köznevelési, illetve a felsőoktatási intézmény látogatása, vagy a nappali ellátást nyújtó szociális intézmény igénybevétele csak az ápolást végző személy rendszeres közreműködésével valósítható meg,

b) a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy otthoni ápolását, gondozását ellátó nagykorú hozzátartozó szakiskola, középiskola nappali rendszerű képzésének tanulója, illetve felsőoktatási intézmény nappali képzésben részt vevő hallgatója,

c) a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy otthoni ápolását, gondozását ellátó nagykorú hozzátartozó keresőtevékenységet folytat és munkaideje – az otthon történő munkavégzés kivételével – a napi 4 órát meghaladja,

d) a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy otthoni ápolását, gondozását ellátó nagykorú hozzátartozó az ápolt, gondozott személyre tekintettel ápolási díjban részesül vagy arra jogosult ugyan, de nem kérte annak megállapítását,

e) az ápolt, gondozott személy akár a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy otthoni ápolását, gondozását ellátó nagykorú hozzátartozóval, akár más személlyel tartási, életjáradéki vagy öröklési szerződést kötött,

f) a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy otthoni ápolását, gondozását ellátó nagykorú hozzátartozó rendszeres pénzellátásban részesül, és annak havi összege a (6) bekezdésben meghatározott összeget meghaladja,

g) a 18. életévét betöltött tartósan beteg személy otthoni ápolását, gondozását ellátó nagykorú hozzátartozó az ápolási, gondozási kötelezettségét nem teljesíti,

h) az ápolt, gondozott személy ápolása, gondozása nem szükséges, ennek minősül különösen, ha a helyi szociális ellátórendszer keretében nyújtott ellátás igénybevételével az ápolása, gondozása megoldott vagy megoldható.

 (10) A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatásra való jogosultságot meg kell szüntetni, ha

a) az ápolt, gondozott személy állapota az állandó ápolást, gondozást már nem teszi szükségessé,

b)[6]

c) az ápolt, gondozott személy meghal,

d) az ápolást, gondozást végző vagy az ápolt, gondozott személy tartózkodási joga megszűnt vagy tartózkodási jogának gyakorlásával felhagyott,

e) a (9) bekezdésben megjelölt jogosultságot kizáró körülmény következik be.

(11)[7] A (9) bekezdés g) pontja alkalmazásában az ápolási, gondozási kötelezettség nem teljesítésének minősül, ha az ápolást, gondozást végző személy több egymást követő napon nem gondoskodik az ápolt, gondozott személy alapvető ápolási, gondozási igényének kielégítéséről, az ellátott és lakókörnyezete megfelelő higiénés körülményének biztosításáról, az esetleges vészhelyzet kialakulásának megelőzéséről.

(12) Az ápolt, gondozott személy halála esetén a 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás folyósítását a halál időpontja hónapjának utolsó napjával kell megszüntetni.

(13) A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás megállapítása iránti kérelmet e rendelet 3. mellékletében meghatározott formanyomtatványon kell benyújtani. A kérelemhez mellékelni kell

a) a háziorvos 4. melléklet szerinti

aa) igazolását arról, hogy az ápolt, gondozott személy tartósan beteg,

ab) szakvéleményét arra vonatkozóan, hogy az ápolt, gondozott személy állandó és tartós gondozásra szorul,

b) a (9) bekezdés a) pont aa)–ac) alpontjában meghatározott tény fennállása esetén az intézmény vezetőjének az 5. melléklet szerinti igazolását.

(14) A háziorvos az (12) bekezdés a) pont aa) alpontjában foglalt igazolást

a) a rehabilitációs hatóság szakvéleménye,

b) a szakmailag illetékes szakfelügyelő főorvos igazolása, vagy

c) a fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézmény vagy területileg illetékes szakrendelő intézet szakorvosa által kiadott zárójelentés, igazolás

alapján állítja ki.


8. Temetéshez nyújtott települési támogatás

9. §

(1) Temetéshez nyújtott települési támogatás állapítható meg annak a személynek, aki

  1. a meghalt személy eltemettetéséről gondoskodott annak ellenére, hogy arra nem volt köteles, vagy
  2.  tartásra köteles hozzátartozó volt ugyan, de a temetési költségek viselése saját, illetve családja létfenntartását veszélyezteti, és

az eltemettető családjában az egy főre számított havi családi jövedelemhatár nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át, egyedül élő esetén a 250 %-át.

(2) Nem állapítható meg a temetéshez nyújtott települési támogatás, ha az elhunyt személy és a kérelmező között tartási, életjáradéki vagy öröklési szerződés volt, illetve az elhunyt eltemetéséről köztemetés, vagy szociális temetés keretében gondoskodtak.

(3) A temetéshez nyújtott települési támogatás mértéke 20.000 forint.

(4) A temetéshez nyújtott települési támogatás megállapítása iránti kérelmet e rendelet 6. mellékletében meghatározott formanyomtatványon az elhalálozás napjától számított 60 napos, jogvesztő határidőn belül lehet benyújtani. A kérelemhez mellékelni kell a temetés költségeiről a kérelmező, vagy a vele azonos lakcímen élő közeli hozzátartozója nevére kiállított számla hitelesített másolatát és az elhunyt személy halotti anyakönyvi kivonatának másolatát.


9. Gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás

10. §

(1) A gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás az egészségi állapota, diagnosztizált krónikus betegsége miatt rendszeres gyógyszerszedésre szoruló, szociálisan rászorult személy részére az egészségi állapota megőrzéséhez és helyreállításához kapcsolódó kiadásainak csökkentése érdekében biztosított anyagi hozzájárulás.

(2) Rendszeres gyógyszerszedésnek minősül a krónikus betegség kapcsán legalább 6 hónapot meghaladó gyógyszerszedés.

(3) A gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás abban az esetben állapítható meg, ha a kérelmező családjában az egy főre eső havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át, egyedül élő esetén, annak 250 %-át, és a kérelmező igazolt egyéni havi gyógyszerköltségének összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 15 %-át meghaladja.

(4) Nem jogosult gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatásra az, aki közgyógyellátásra jogosult vagy jogosult ugyan, de nem kérte annak megállapítását.

(5) A gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás megállapítása iránti kérelmet e rendelet 7. mellékletében meghatározott formanyomtatványon kell benyújtani. A kérelemhez mellékelni kell

  1. a háziorvos által felírt rendszeresen szedett gyógyszerekről szóló igazolást és


  1. az a) pontban szereplő igazolás alapján a gyógyszertár által kiállított, a rendszeresen szedett gyógyszerek egy havi költségének összegéről szóló igazolást.

(6) A rendszeresen szedett gyógyszerek egy havi költségének összegéről szóló gyógyszertár által kiállított igazoláson a kérelmező krónikus betegségéhez igazodó, egyhavi mennyiségre számolva legalacsonyabb költségű, külön jogszabályban meghatározott szakmai szabályok szerint az azonos hatóanyagú gyógyszercsoportból elsőként választandó, legalacsonyabb napi terápiás költséggel alkalmazott készítményeket kell feltüntetni.

(7) A (5) bekezdés a) pontja szerinti háziorvosi igazoláson kizárólag a kérelmező személyes szükségletének kielégítéséhez szükséges, rendszeresen szedett gyógyszereket lehet feltüntetni.

(8) A gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás összege az (1)-(4) bekezdésben meghatározott jogosultsági feltételeknek megfelelő kérelmező (5)-(7) bekezdés szerint igazolt egyéni havi gyógyszerköltségének összege, de legfeljebb havi 12.000 Ft.

(9) A gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatást a kérelem benyújtását követő hónap első napjától számított 12 hónap határozott időtartamra kell megállapítani.


10. Szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatás

11. §

(1) Szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatás állapítható meg egyedi elbírálás alapján, természetbeni szociális juttatásként a szociálisan rászoruló személynek.


(2) A szociális célú tűzifa támogatás ugyanazon háztartásonként csak egy jogosultnak állapítható meg.


(3) Röszkei lakóhellyel és tartózkodási hellyel is rendelkező személy csak egy kérelemben vehető figyelembe a háztartás tagjaként.


(4)[8] Szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatást kell megállapítani elsősorban


  1. a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény szerinti aktív korúak ellátására jogosult személynek,
  2.  a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény szerinti időskorúak járadékára jogosult személynek,
  3.  a – tekintet nélkül annak természetbeni vagy pénzbeli formában történő nyújtására – települési támogatásra jogosult személynek (e támogatásban részesülők közül különösen a lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatásban részesülőknek),
  4. a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben szabályozott halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket nevelő családnak.


(5)[9] Egyedi elbírálás alapján természetbeni juttatásként szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatás nyújtható továbbá annak, akinek a háztartásában az egy főre számított havi jövedelemhatár nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 220 %-át, egyedül élő esetén a 250 %-át.


(6)[10] A szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatásként biztosított tűzifa mennyisége háztartásonként és naptári évenként nem haladhatja meg az 5 m3-t.


(7) A szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatás azon időpontig nyújtható, ameddig az önkormányzatnak az adott fűtési időszakra meghatározott és rendelkezésére álló mennyiségű tűzifa készlete határozattal kiutalásra nem került.


(8) A szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatás megállapítása iránti kérelmet e rendelet 8. mellékletében meghatározott formanyomtatványon kell benyújtani.


11. Rendkívüli települési támogatás

12. §

(1) Rendkívüli települési támogatás állapítható meg annak a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személynek, akinek családjában az egy főre eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át, egyedül élő esetén, annak 200 %-át és önmaga vagy családja létfenntartásáról más módon gondoskodni nem tud, mert

  1.  tartós betegség vagy rokkantság miatt jelentős jövedelem-kiesése következett be vagy
  2. Röszke közigazgatási területén lévő ingatlanát, melyben életvitelszerűen tulajdonosként, haszonélvezőként, használóként, bérlőként lakik elemi kár érte, vagy
  3. sérelmére elkövetett bűncselekményből anyagi kára keletkezett vagy
  4. nyugdíj vagy a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 3. § (1) bekezdése szerint folyósított ellátás kifizetése a jogosultság megállapításának elhúzódása miatt késik vagy
  5. önhibáján kívül legfeljebb 2 havi közüzemi díjhátraléka, lakbérhátraléka halmozódott fel, melyet önerőből nem tud kiegyenlíteni vagy
  6. válsághelyzetben lévő várandós anya gyermekének megtartásához, a gyermek fogadásának előkészítéséhez, a gyermek neveléséhez, gondozásához, iskoláztatásához, a nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartáshoz, a gyermek családba történő visszakerülésének elősegítéséhez kapcsolódóan kiadásai keletkeztek, vagy
  7. váratlan vagy előre nem látott többletkiadásai vannak, amelyeket önerőből nem tud kiegyenlíteni.

(2) A rendkívüli települési támogatás egy alkalommal folyósított összege nem lehet kevesebb 5.000 forintnál.

(3) Rendkívüli települési támogatásban egy naptári éven belül ugyanaz a személy vagy család legfeljebb 25.000 forintig részesíthető.

(4) Az (1) bekezdésben megállapított egy főre eső jövedelmi határtól, a körülmények mérlegelése alapján, kivételes méltányosságból, indokolt esetben a kérelmező javára el lehet térni.

(5) Az (1) bekezdés b) pontjában foglaltak fennforgása esetén a körülmények mérlegelése alapján, kivételes méltányosságból, indokolt esetben a kérelmező javára az (1) bekezdésben megállapított egy főre eső jövedelmi határtól, valamint a (3) bekezdésben meghatározott maximális támogatási összegtől legfeljebb 100.000 forint összeghatárig el lehet térni.

(6) A rendkívüli települési támogatás megállapítása iránti kérelmet e rendelet 9. mellékletében meghatározott formanyomtatványon kell benyújtani, valamint a kérelemhez csatolni kell az (1) bekezdés a)-g) pontjában meghatározottak alátámasztására szolgáló iratokat.


12.[11] Tanulói közlekedési települési támogatás


12/A. §

(1) A tanulói közlekedési települési támogatás a Röszkei Orbán Dénes Általános Iskolában tanulmányokat folytató, Röszke közigazgatási területén bejelentett lakó- vagy tartózkodási hellyel nem rendelkező tanuló számára - jövedelmi, vagyoni helyzetére tekintet nélkül - a bejelentett lakó- vagy tartózkodási helye szerinti település és Röszke közötti helyközi közlekedés igénybevételéhez nyújtott anyagi hozzájárulás.

(2) Nem jogosult tanulói közlekedési települési támogatásra az a tanuló, aki egyéb jogszabályi rendelkezés alapján a helyközi közlekedésben ingyen utazhat.

(3) A tanulói közlekedési települési támogatás iránti kérelmet a tanulók törvényes képviselőjük útján nyújthatják be e rendelet 10. mellékletében meghatározott formanyomtatványon. A kérelemhez mellékelni kell a tanuló lakcímkártyájának másolatát és tanulói jogviszony igazolást.

(4) A támogatásra való jogosultság a tárgyév szeptember 1. napjától december 31. napjáig, illetve január 1. napjától június 30. napjáig (a továbbiakban: támogatási időszak) vagy amennyiben a kérelem a tárgyév szeptember 1., illetve január 1. napját követően kerül benyújtásra a kérelem benyújtásának hónapja első napjától a támogatási időszak utolsó napjáig állapítható meg annak a jogosultnak, aki a támogatási időszak első napján, vagy a kérelem benyújtásának hónapja első napján megfelel az e § szerinti jogosultsági feltételeknek.

(5) A támogatás összege megegyezik a tanuló bejelentett lakó-vagy tartózkodási helye szerinti település és Röszke között érvényes kedvezményes tanulói helyközi közlekedési havi bérlet mindenkori árának és a támogatási időszak hónapjai, vagy amennyiben a kérelem a tárgyév szeptember 1., illetve január 1. napját követően kerül benyújtásra akkor a benyújtás hónapja és a támogatási időszak utolsó hónapja közötti hónapok számának szorzatával.


III. fejezet

Köztemetés

13. §

A polgármester az eltemettetésre köteles személyt a köztemetés költségének megtérítése alól 50%-ban akkor mentesítheti, ha az eltemettetésre köteles személy családjában az egy főre eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét, egyedül élő esetén annak 200%-át.


IV. fejezet

Helyi szociálpolitikai kerekasztal

14. §

(1) Az Szt. 58./B § (2) bekezdésében foglaltakon túl a helyi szociálpolitikai kerekasztal tagjai:

  1. a Röszkei Egészségvédő Egyesület képviselője,
  2. a Közoktatási, Művelődési, Sport és Szociális Bizottság elnöke,
  3. a Nyugdíjas Klubok egy-egy képviselője.

(2) A helyi szociálpolitikai kerekasztal összehívásáról a polgármester gondoskodik.

(3) A helyi szociálpolitikai kerekasztal szükség szerint, de évente legalább egy alkalommal ülésezik.


V. fejezet

Záró rendelkezések

15. §

(1) Ez a rendelet 2015. március 01. napján lép hatályba.

(2) Hatályát veszti az egyes szociális ellátásokról szóló 20/2013. (XII.18.) önkormányzati rendelet.


16. §

(1) Röszke Község Önkormányzata Képviselő-testületének az egyes szociális ellátásokról szóló 20/2013. (XII.18.) önkormányzati rendelete 10. § (1)-(2) bekezdése alapján 2015. március 1-jét megelőzően megállapított méltányossági ápolási díjra való jogosultságot átruházott hatáskörben a Közoktatási, Művelődési, Sport és Szociális Bizottság 2015. június 30-áig e rendeletnek a 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatásra vonatkozó rendelkezései szerint felülvizsgálja.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott felülvizsgálat eredményeként – ha a jogosultsági feltételek fennállnak – az e rendelet rendelkezései szerinti a 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatást kell megállapítani vagy – ha a jogosultsági feltételek nem állnak fenn – az ellátást meg kell szüntetni.

(3) Az (1) bekezdés szerinti felülvizsgálat befejezéséig Röszke Község Önkormányzata Képviselő-testületének az egyes szociális ellátásokról szóló 20/2013. (XII.18.) önkormányzati rendelete 10. § (1)-(2) bekezdése alapján 2015. március 1-jét megelőzően megállapított méltányossági ápolási díjat a jogosultak részére települési támogatásként folyósítani kell.

(4) Az önkormányzati krízis segély megállapítása iránt 2015. március 1-jén folyamatban lévő ügyben a rendkívüli települési támogatás szabályait kell alkalmazni.

(5) A 2015. március 1-jét megelőzően megállapított lakásfenntartási támogatás tekintetében – a jogosultság határozatban megállapított időtartamára, vagy annak megszüntetéséig – a 2015. február 28-án hatályos rendelkezéseket kell alkalmazni.

(6) A 2015. március 1-jét megelőzően megállapított méltányossági közgyógyellátás tekintetében, valamint a méltányossági közgyógyellátással összefüggésben 2015. február 28-án folyamatban lévő ügyekben – a jogosultság határozatban megállapított időtartamára, vagy annak megszüntetéséig – a 2015. február 28-án hatályos rendelkezéseket kell alkalmazni.


Borbásné Márki Márta sk.                                                                Dr. Gácser Tamás sk.

          polgármester                                                                                       jegyző


Záradék:

Megalkotta Röszke Község Önkormányzata Képviselő-testülete 2015. február 25. napján megtartott ülésén.


Kihirdetve kifüggesztéssel 2015. február 25. napján.


Dr. Gácser Tamás

          jegyző
























1. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez


KÉRELEM

Lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás megállapítására


1. A kérelmezőre vonatkozó adatok

1.1. Személyes adatok

1.1.1. Neve:     

1.1.2. Születési neve:     

1.1.3. Anyja neve:     

1.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):     

1.1.5. Lakóhelye:     

1.1.6. Tartózkodási helye:     

1.1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele:     

1.1.8. Adóazonosító jele:     

1.1.9. Állampolgársága:     

1.1.10. Telefonszám (nem kötelező megadni):     

1.1.11. Fizetési számlaszám (akkor kell megadni, ha a folyósítást fizetési számlaszámra kéri):  


1.1.12. A fizetési számlát vezető pénzintézet neve:     

1.1.13. A kérelmező idegenrendészeti státusza (nem magyar állampolgárság esetén):

1.1.13.1. szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, vagy

1.1.13.2. EU kék kártyával rendelkező, vagy

1.1.13.3. bevándorolt/letelepedett, vagy

1.1.13.4. menekült/oltalmazott/hontalan.

1.1.14. Családi állapota: hajadon/nőtlen;                 házas és házastársával együtt él;            házas és házastársától külön él;        elvált;             özvegy;           élettárssal él;              egyedül él.

1.1.15. Kérelmezővel közös háztartásban (azonos lakcímen) élők száma: ………… fő.

2. A kérelem benyújtásának időpontjában, a kérelmezővel közös háztartásban* élők adatai:

Név

Születési hely, idő

Anyja neve

Rokoni fok

Társadalom-biztosítási Azonosító Jel

1.





2.





3.





4.





5.





6.





7.





8.






* háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége.

2.1. Kijelentem, hogy a kérelem benyújtásának időpontjában a háztartásom táblázatban feltüntetett tagjai között van olyan személy:

a) aki után vagy részére súlyos fogyatékosság vagy tartós betegség miatt magasabb összegű családi pótlékot folyósítanak; ha igen, akkor e személyek száma ............ fő,

b) aki fogyatékossági támogatásban részesül; ha igen, akkor e személyek száma .......... fő,

c) aki gyermekét egyedülállóként neveli; ha igen, akkor e személyek száma .......... fő.

3. Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező háztartásában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre/foglalkoztatásra irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz







2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem







3. Nyugellátás, megváltozott munkaképességű személyek ellátásai (például rokkantsági, rehabilitációs ellátás), egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások







4. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások (különösen: GYED, GYES, GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, árvaellátás)







5. Önkormányzat, járási hivatal és az állami foglalkoztatási szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátások







6. Egyéb jövedelem (különösen: kapott tartás-, ösztöndíj, ingó, ingatlan vagyontárgy értékesítéséből származó, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések stb.)







7. A család összes nettó jövedelme







8. A család összes nettó jövedelmét csökkentő tényezők (fizetett tartásdíj összege)







Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki):................................................Ft/hó


4. Lakásviszonyok

4.1. A támogatással érintett lakás nagysága: ………….. m2.

4.2. A lakásban tartózkodás jogcíme: ………………………………………………………..

5. Nyilatkozatok

5.1. A kérelemmel érintett lakásban előrefizetős gáz- vagy áramszolgáltatást mérő készülék

működik – nem működik (a megfelelő rész aláhúzandó).

Amennyiben igen, kérjük, nevezze meg a szolgáltatót: ……………. ………………………………

5.2. A lakhatást a legnagyobb mértékben veszélyeztető lakásfenntartási kiadás(ok):

……………………………………………………………………………………………………...

……………………………………………………………………………………………………...

……………………………………………………………………………………………………...

……………………………………………………………………………………………………...

5.3. Felelősségem tudatában kijelentem, hogy életvitelszerűen

a lakóhelyemen   /   a tartózkodási helyemen élek*.

(a megfelelő rész aláhúzandó)

  • Tudomásul veszem, hogy a közölt jövedelmi, vagyoni adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv – a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.
  • Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
  • Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.
  • Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszüntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.
  • Kijelentem, hogy a települési támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról              lemondok /    nem mondok le.


Röszke, ......................... év................................... hó…............ nap

..........................................................

kérelmező aláírása

..........................................................................

a háztartás nagykorú tagjainak aláírása





* Ezt a nyilatkozatot csak abban az esetben kell megtenni, ha bejelentett lakó- és tartózkodási hellyel is rendelkezik.






















2. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez


Vagyonnyilatkozat

I. A kérelmező személyes adatai

Neve:     

Születési neve:     

Anyja neve:     

Születési hely, év, hó, nap:     

Lakóhely:     

Tartózkodási hely:     

Társadalombiztosítási Azonosító Jele:     

II. A kérelmező és a vele közös háztartásban együtt élő közeli hozzátartozójának vagyona

A. Ingatlanok

1. Lakástulajdon és lakótelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat): címe: ................. város/község ................... út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ..........................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték:* .......................................... Ft

Haszonélvezeti joggal terhelt: igen   /   nem (a megfelelő aláhúzandó)

Lakástulajdon és lakótelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat): címe: ................. város/község ................... út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ..........................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték:* .......................................... Ft

Haszonélvezeti joggal terhelt: igen   /   nem (a megfelelő aláhúzandó)

2. Üdülőtulajdon és üdülőtelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat): címe: ....................... város/község .................................. út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ...................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték:* .............................................. Ft

3. Egyéb, nem lakás céljára szolgáló épület-(épületrész-)tulajdon (vagy állandó használat): megnevezése (zártkerti építmény, műhely, üzlet, műterem, rendelő, garázs stb.): ............................ címe: ...................................... város/község ........................... út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték:* .............................................. Ft

4. Termőföldtulajdon (vagy állandó használat): megnevezése: .......................... címe: ........................................ város/község .............................. út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ...................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték:* .............................................. Ft

Termőföldtulajdon (vagy állandó használat): megnevezése: .......................... címe: ........................................ város/község .............................. út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ...................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték:* .............................................. Ft

Termőföldtulajdon (vagy állandó használat): megnevezése: .......................... címe: ........................................ város/község .............................. út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ...................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték:* .............................................. Ft


II. Egyéb vagyontárgyak

Gépjármű:

a) személygépkocsi: ......................................... típus .................. rendszám

szerzés ideje, valamint a gyártás éve: .............................................................

Becsült forgalmi érték:** ...................................... Ft

b) tehergépjármű, autóbusz, motorkerékpár, vízi- vagy egyéb jármű: ................................ típus ..................... rendszám

szerzés ideje, valamint a gyártás éve: .................................................................

Becsült forgalmi érték:** ............................................ Ft

Kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek. Hozzájárulok a nyilatkozatban szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárásban történő felhasználásához, kezeléséhez.

Röszke,............... év .............................. hó ............ nap


........................................

aláírás


Megjegyzés:

Ha a kérelmező vagy családtagja bármely vagyontárgyból egynél többel rendelkezik, akkor a vagyonnyilatkozat megfelelő pontját a vagyontárgyak számával egyezően kell kitölteni. Amennyiben a vagyonnyilatkozatban feltüntetett vagyon nem a Magyarország területén van, a forgalmi értéket a vagyon helye szerinti állam hivatalos pénznemében is fel kell tüntetni.

__________

* Becsült forgalmi értékként az ingatlannak a településen szokásos forgalmi értékét kell feltüntetni.

** Becsült forgalmi értékként a jármű kora és állapota szerinti értékét kell feltüntetni.

3. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez[12]

KÉRELEM

A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás megállapítására

(Ápolási díjban részesülők számára nem állapítható meg.)

1. Az ápolást, gondozást végző személyre vonatkozó adatok

1.1. Személyes adatok

1.1.1. Neve:     

1.1.2. Születési neve:     

1.1.3. Anyja neve:     

1.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):     

1.1.5. Lakóhelye:     

1.1.6. Tartózkodási helye:     

1.1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele:     

1.1.8. Adóazonosító jele:     

1.1.9. Állampolgársága:     

1.1.10. Az ápolt, gondozott személlyel való rokoni kapcsolata:     

1.1.11. Telefonszám (nem kötelező megadni):     

1.1.12. Fizetési számlaszám (akkor kell megadni, ha a folyósítást fizetési számlaszámra kéri):  


1.1.13. A fizetési számlát vezető pénzintézet neve:     

1.1.14. A kérelmező idegenrendészeti státusza (nem magyar állampolgárság esetén):

1.1.14.1. szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, vagy

1.1.14.2. EU kék kártyával rendelkező, vagy

1.1.14.3. bevándorolt/letelepedett, vagy

1.1.14.4. menekült/oltalmazott/hontalan.

1.2. Jogosultsági feltételekre vonatkozó adatok

1.2.1. A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás megállapítását arra való tekintettel kérem, hogy az ápolt, gondozott személy 18. életévét betöltött tartósan beteg.

igen     /           nem                 (a megfelelő aláhúzandó)

1.2.2. Kijelentem, hogy

1.2.2.1. keresőtevékenységet:

1.2.2.1.1. nem folytatok,

1.2.2.1.2. napi 4 órában folytatok,

1.2.2.1.3. otthonomban folytatok;

1.2.2.2. nappali tagozaton tanulói, hallgatói jogviszonyban nem állok;

1.2.2.4. az ápolási, gondozási tevékenységet:

1.2.2.4.1. a lakóhelyemen/tartózkodási helyemen,

1.2.2.4.2. az ápolt személy lakóhelyén/tartózkodási helyén végzem

1.2.2.5. az ápolt, gondozott személy:

1.2.2.5.1. velem tartási, életjáradéki vagy öröklési szerződést kötött        / nem kötött,

1.2.2.5.1. más személlyel tartási, életjáradéki vagy öröklési szerződést kötött     / nem kötött (a megfelelő aláhúzandó).

1.2.2.6. életvitelszerűen a lakóhelyemen/tartózkodási helyemen élek (a megfelelő rész aláhúzandó).

1.2.3. Kérjük, jelölje, ha az ápolt, gondozott személy:

 köznevelési intézmény tanulója,

 nappali szociális intézményi ellátásban részesül,

 felsőoktatási intézmény hallgatója.

2. Az ápolt, gondozott személyre vonatkozó adatok

2.1. Személyes adatok

2.1.1. Neve:     

2.1.2. Születési neve:     

2.1.3. Anyja neve:     

2.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):     

2.1.5. Lakóhelye:     

2.1.6. Tartózkodási helye:     

2.1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele:     

2.1.8. Ha az ápolt személy cselekvőképtelen vagy cselekvőképességében teljesen korlátozott, a törvényes képviselő neve:

2.1.9. A törvényes képviselő lakcíme:

2.2. Jogosultsági feltételekre vonatkozó nyilatkozat

2.2.1. Egyetértek azzal, hogy az otthoni ápolásomat, gondozásomat a 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatást kérelmező hozzátartozóm végezze.

igen     /           nem                 (a megfelelő aláhúzandó)

2.2.2. Az otthoni ápolásomat, gondozásomat végző személlyel

2.2.2.1. tartási, életjáradéki vagy öröklési szerződést kötöttem / nem kötöttem,

2.2.2.2. más személlyel tartási, életjáradéki vagy öröklési szerződést kötöttem / nem kötöttem (a megfelelő aláhúzandó).

2.3. életvitelszerűen a lakóhelyemen/tartózkodási helyemen élek (a megfelelő rész aláhúzandó).

3. Kérelmezővel közös háztartásban (azonos lakcímen) élők száma: ………… fő.

4. A kérelem benyújtásának időpontjában, a kérelmezővel közös háztartásban* élők adatai:

Név

Születési hely, idő

Anyja neve

Rokoni fok

Társadalom-biztosítási Azonosító Jel

1.





2.





3.





4.





5.





6.





7.





8.






* háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége.

5. Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös családban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező családjában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre/foglalkoztatásra irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz







2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem







3. Nyugellátás, megváltozott munkaképességű személyek ellátásai (például rokkantsági, rehabilitációs ellátás), egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások







4. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások (különösen: GYED, GYES, GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, árvaellátás)







5. Önkormányzat, járási hivatal és az állami foglalkoztatási szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátások







6. Egyéb jövedelem (különösen: kapott tartás-, ösztöndíj, ingó, ingatlan vagyontárgy értékesítéséből származó, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések stb.)







7. A család összes nettó jövedelme







8. A család összes nettó jövedelmét csökkentő tényezők (fizetett tartásdíj összege)







Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki):................................................Ft/hó


  • Kijelentem, hogy nem részesülök ápolási díjban.
  • Tudomásul veszem, hogy a közölt jövedelmi, vagyoni adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv – a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.
  • Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
  • Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.
  • Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszüntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.
  • Kijelentem, hogy a települési támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról                 lemondok /     nem mondok le.

Röszke, ......................... év................................... hó…............ nap


    ..........................................................                                   ...................................................

    az ápolást, gondozást végző személy aláírása                 az ápolt, gondozott személy vagy  

   törvényes képviselője aláírása






4. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez


IGAZOLÁS ÉS SZAKVÉLEMÉNY

A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás megállapításához

(Az ápolt, gondozott személy háziorvosa tölti ki.)

I. Igazolom, hogy

Neve:     

Születési neve:     

Anyja neve:     

Születési hely, év, hó, nap:     

Lakóhely:     

Tartózkodási hely:     

Társadalombiztosítási Azonosító Jele:     


Tartósan beteg:          igen                 /                      nem


Fenti igazolást nevezett részére

az Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal vagy a rehabilitációs szakigazgatási szerv .................... számú szakhatósági állásfoglalása vagy szakvéleménye, vagy a ...................... megyei gyermek szakfőorvos .................... számú igazolása, vagy ........................... fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézmény ....................................................... szakrendelő intézet szakorvosa által kiadott .................... keltű igazolás/zárójelentés, vagy a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértő Bizottság .................... számú szakvéleménye alapján állítottam ki.

II. Szakvéleményem szerint a fent nevezett személy betegsége miatt állandó és tartós gondozásra szorul. A gondozás várható időtartama:

 3 hónapnál hosszabb, vagy

 3 hónapnál rövidebb.


Dátum: ............................................................


....................................................................

háziorvos aláírása

munkahelyének címe

P. H.

Tájékoztató

a háziorvosi igazolás és szakvélemény kitöltéséhez

A megfelelő választ X-szel kell jelölni, illetve a hiányzó adatokat kitölteni.

Tartósan beteg az a személy, aki előreláthatólag három hónapnál hosszabb időtartamban állandó ápolást, gondozást igényel.




























5. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez


INTÉZMÉNYI IGAZOLÁS

A 18. életévét betöltött tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére nyújtott települési támogatás megállapításához

Igazolom, hogy                                              (név)

Anyja neve:         

Születési hely, év, hó, nap:         

Lakóhely:         

Tartózkodási hely:         

„A” köznevelési intézmény tanulója,

„B” nappali szociális intézményi ellátásban részesül,

„C” felsőoktatási intézmény hallgatója.

Az intézmény megnevezése:         

Az „A” pontban foglalt esetben az intézményben eltöltött idő a kötelező tanórai foglalkozások időtartamát

    meghaladja    nem haladja meg.

A „B” pontban foglalt esetben az intézmény igénybevételének, illetőleg a „C” pont szerinti esetben az intézmény látogatási kötelezettségének időtartama átlagosan a napi 5 órát

    meghaladja    nem haladja meg.

Az „A”–,,C” pontban foglalt intézmény igénybevétele az ápolást végző személy rendszeres közreműködését

    szükségessé teszi    nem teszi szükségessé.


Dátum: ...................................................


P. H.


.....................................................................

intézményvezető




6. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez

KÉRELEM

Temetéshez nyújtott települési támogatás megállapítására

1. A kérelmezőre vonatkozó adatok

1.1. Személyes adatok

1.1.1. Neve:

1.1.2. Születési neve:

1.1.3. Anyja neve:

1.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):

1.1.5. Lakóhelye:

1.1.6. Tartózkodási helye:

1.1.7. Állampolgársága:

1.1.8. A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan.

1.1.9. Családi állapota: hajadon/nőtlen;                   házas és házastársával együtt él;            házas és házastársától külön él;        elvált;             özvegy;           élettárssal él;              egyedül él.

1.1.10. Telefonszám (nem kötelező megadni):

1.1.11. A megállapított támogatást              postai úton   /   bankszámlára kérem folyósítani.

Bank: ……………………………….

Számlaszám: ………………………………………………..

1.2. Jogosultsági feltételekre vonatkozó adatok

1.2.1. Kijelentem, hogy elhunyt személy eltemettetéséről gondoskodtam annak ellenére, hogy arra nem voltam köteles, vagy tartásra köteles hozzátartozó vagyok ugyan, de a temetési költségek viselése a saját, illetve családom létfenntartását veszélyezteti.

(a megfelelő aláhúzandó)

1.2.2. A temetési költségek viselése miatt a kérelmező saját, illetve családja létfenntartását veszélyeztető körülmények:

............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

1.2.3. Nyilatkozom, hogy az elhunyt személy és köztem tartási, életjáradéki vagy öröklési szerződés

  • állt fenn
  • nem állt fenn

(a megfelelő aláhúzandó)

2. Kérelmezővel közös családban (azonos lakcímen) élők száma: ………… fő.

3. A kérelem benyújtásának időpontjában, a kérelmezővel közös családban* élők adatai:

Név

Születési hely, idő

Anyja neve

Rokoni fok

Társadalom-biztosítási Azonosító Jel

1.





2.





3.





4.





5.





6.





7.





8.






* család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége


4. Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös családban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező családjában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre/foglalkoztatásra irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz







2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem







3. Nyugellátás, megváltozott munkaképességű személyek ellátásai (például rokkantsági, rehabilitációs ellátás), egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások







4. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások (különösen: GYED, GYES, GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, árvaellátás)







5. Önkormányzat, járási hivatal és az állami foglalkoztatási szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátások







6. Egyéb jövedelem (különösen: kapott tartás-, ösztöndíj, ingó, ingatlan vagyontárgy értékesítéséből származó, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések stb.)







7. A család összes nettó jövedelme







8. A család összes nettó jövedelmét csökkentő tényezők (fizetett tartásdíj összege)







Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki):................................................Ft/hó


5. Az elhunyt személyre vonatkozó adatok

5.1. Személyes adatok

5.1.1. Neve:

5.1.2. Születési neve:

5.1.3. Anyja neve:

5.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):

5.1.5. Utolsó lakóhelye:

5.1.6. Elhalálozás helye, ideje:


  • Tudomásul veszem, hogy a közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv – a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.
  • Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
  • Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.
  • Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszüntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.
  • Kijelentem, hogy a települési támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról                    lemondok /     nem mondok le.

Röszke, ......................... év................................... hó…............ nap


….....................................................................

kérelmező aláírása



7. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez


KÉRELEM


Gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás megállapítására


(Közgyógyellátásban részesülők számára nem állapítható meg!)

1. A kérelmező személyre vonatkozó adatok

1.1. Személyes adatok

1.1.1. Neve:     

1.1.2. Születési neve:     

1.1.3. Anyja neve:     

1.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):     

1.1.5. Lakóhelye:     

1.1.6. Tartózkodási helye:     

1.1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jele:     

1.1.8. Adóazonosító jele:     

1.1.9. Állampolgársága:     

1.1.10. Családi állapota: hajadon/nőtlen;                 házas és házastársával együtt él;            házas és házastársától külön él;        elvált;             özvegy;           élettárssal él;              egyedül él.

1.1.11. Telefonszám (nem kötelező megadni):     

1.1.12. Fizetési számlaszám (akkor kell megadni, ha a folyósítást fizetési számlaszámra kéri):  


1.1.13. A fizetési számlát vezető pénzintézet neve:     

1.1.14. A kérelmező idegenrendészeti státusza (nem magyar állampolgárság esetén):

1.1.14.1. szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, vagy

1.1.14.2. EU kék kártyával rendelkező, vagy

1.1.14.3. bevándorolt/letelepedett, vagy

1.1.14.4. menekült/oltalmazott/hontalan.

1.2. Jogosultsági feltételekre vonatkozó adatok

1.2.1.Kérelem indoka:……………………………………………………………………….......

…………………………………………………………………………………………………...

…………………………………………………………………………………………………...

1.2.2. Közgyógyellátásban részesülök:      □      igen                    □     nem

2. Kérelmezővel közös családban (azonos lakcímen) élők száma: ………… fő.

3. A kérelem benyújtásának időpontjában, a kérelmezővel közös családban* élők adatai:

Név

Születési hely, idő

Anyja neve

Rokoni fok

Társadalom-biztosítási Azonosító Jel

1.





2.





3.





4.





5.





6.





7.





8.






* család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége


4. Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös családban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező családjában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre/foglalkoztatásra irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz







2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem







3. Nyugellátás, megváltozott munkaképességű személyek ellátásai (például rokkantsági, rehabilitációs ellátás), egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások







4. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások (különösen: GYED, GYES, GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, árvaellátás)







5. Önkormányzat, járási hivatal és az állami foglalkoztatási szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátások







6. Egyéb jövedelem (különösen: kapott tartás-, ösztöndíj, ingó, ingatlan vagyontárgy értékesítéséből származó, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések stb.)







7. A család összes nettó jövedelme







8. A család összes nettó jövedelmét csökkentő tényezők (fizetett tartásdíj összege)







Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki):................................................Ft/hó


  • Kijelentem, hogy nem részesülök közgyógyellátásban.
  • Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
  • Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.
  • Tudomásul veszem, hogy a közölt jövedelmi, vagyoni adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv – a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.
  • Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszüntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.
  • Kijelentem, hogy a települési támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról                 lemondok /     nem mondok le.


Röszke, ……………..év……………….hónap………nap.


………………………………….                  ….…………………………………..

             kérelmező aláírása                           kérelmező házastársának/élettársának aláírása









8. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez


KÉRELEM


Szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatás megállapítására


1. A kérelmezőre vonatkozó adatok

1.1. Személyes adatok

1.1.1. Neve:

1.1.2. Születési neve:

1.1.3. Anyja neve:

1.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):

1.1.5. Lakóhelye:

1.1.6. Tartózkodási helye:

1.1.7. Állampolgársága:

1.1.8. A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan.

1.1.9. Családi állapota: hajadon/nőtlen;                   házas és házastársával együtt él;            házas és házastársától külön él;        elvált;             özvegy;           élettárssal él;              egyedül él.

1.1.10. Telefonszám (nem kötelező megadni):

2. A kérelem indoka:

............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

3. Kérelmezővel közös háztartásban (azonos lakcímen) élők száma: ………… fő.

4. A kérelem benyújtásának időpontjában, a kérelmezővel közös háztartásban* élők adatai:

Név

Születési hely, idő

Anyja neve

Rokoni fok

Társadalom-biztosítási Azonosító Jel

1.





2.





3.





4.





5.





6.





7.





8.






* háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége.


5. Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező háztartásában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre/foglalkoztatásra irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz







2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem







3. Nyugellátás, megváltozott munkaképességű személyek ellátásai (például rokkantsági, rehabilitációs ellátás), egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások







4. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások (különösen: GYED, GYES, GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, árvaellátás)







5. Önkormányzat, járási hivatal és az állami foglalkoztatási szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátások







6. Egyéb jövedelem (különösen: kapott tartás-, ösztöndíj, ingó, ingatlan vagyontárgy értékesítéséből származó, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések stb.)







7. A család összes nettó jövedelme







8. A család összes nettó jövedelmét csökkentő tényezők (fizetett tartásdíj összege)







Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki):................................................Ft/hó


  • Tudomásul veszem, hogy a közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv – a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.
  • Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
  • Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.
  • Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett szociális tűzifa formájában nyújtott települési támogatást vissza kell szolgáltatnom vagy az annak megfelelő pénzegyenértéket (kamattal együtt) meg kell fizetnem.
  • Kijelentem, hogy a települési támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról                 lemondok /     nem mondok le.


Röszke, ......................... év................................... hó…............ nap



…..................................................................            …….............................................................

kérelmező aláírása                             kérelmező házastársa/élettársa aláírása





















9. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez


KÉRELEM


Rendkívüli települési támogatás megállapítására


1. A kérelmezőre vonatkozó adatok

1.1. Személyes adatok

1.1.1. Neve:

1.1.2. Születési neve:

1.1.3. Anyja neve:

1.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):

1.1.5. Lakóhelye:

1.1.6. Tartózkodási helye:

1.1.7. Állampolgársága:

1.1.8. A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan.

1.1.9. Családi állapota: hajadon/nőtlen;                   házas és házastársával együtt él;            házas és házastársától külön él;        elvált;             özvegy;           élettárssal él;              egyedül él.

1.1.10. Telefonszám (nem kötelező megadni):

1.1.11. A megállapított támogatást               postai úton   /   bankszámlára kérem folyósítani.

Bank: ……………………………….

Számlaszám: ………………………………………………..


2. A kérelem indoka:

............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

3. Kérelmezővel közös családban (azonos lakcímen) élők száma: ………… fő.

4. A kérelem benyújtásának időpontjában, a kérelmezővel közös családban* élők adatai:

Név

Születési hely, idő

Anyja neve

Rokoni fok

Társadalom-biztosítási Azonosító Jel

1.





2.





3.





4.





5.





6.





7.





8.






* család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége


5. Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

Kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös családban élő házastárs/élettárs jövedelme

A kérelmező családjában élő egyéb személyek jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre/foglalkoztatásra irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz







2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem







3. Nyugellátás, megváltozott munkaképességű személyek ellátásai (például rokkantsági, rehabilitációs ellátás), egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások







4. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások (különösen: GYED, GYES, GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, árvaellátás)







5. Önkormányzat, járási hivatal és az állami foglalkoztatási szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátások







6. Egyéb jövedelem (különösen: kapott tartás-, ösztöndíj, ingó, ingatlan vagyontárgy értékesítéséből származó, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések stb.)







7. A család összes nettó jövedelme







8. A család összes nettó jövedelmét csökkentő tényezők (fizetett tartásdíj összege)







Egy főre jutó havi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki):................................................Ft/hó


  • Tudomásul veszem, hogy a közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv – a NAV és az OEP hatáskörrel és illetékességgel rendelkező igazgatósága útján - ellenőrizheti.
  • Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
  • Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.
  • Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszüntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.
  • Kijelentem, hogy a rendkívüli települési támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról                  lemondok /    nem mondok le.


Röszke, ......................... év................................... hó…............ nap



…..................................................................            …….............................................................

kérelmező aláírása                             kérelmező házastársa/élettársa aláírása
















10. melléklet a 4/2015. (II. 25.) önkormányzati rendelethez[13]


KÉRELEM


Tanulói közlekedési települési támogatás megállapítására


1. A kérelmezőre vonatkozó adatok

1.1. Személyes adatok

1.1.1. Neve:

1.1.2. Születési neve:

1.1.3. Anyja neve:

1.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):

1.1.5. Lakóhelye:

1.1.6. Tartózkodási helye:

1.1.7. Állampolgársága:

1.1.8. A kérelmező idegenrendészeti státusza: szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, EU kék kártyával rendelkező, bevándorolt, letelepedett, menekült, oltalmazott, hontalan.

1.1.9. A megállapított támogatást                 postai úton   /   bankszámlára kérem folyósítani.

Bank: ……………………………….

Számlaszám: ………………………………………………..


2. Kérelmező törvényes képviselőjére vonatkozó adatok:

2.1. Személyes adatok

2.1.1. Neve:

2.1.2. Születési neve:

2.1.3. Anyja neve:

2.1.4. Születési hely, idő (év, hó, nap):

2.1.5. Lakóhelye:

2.1.6. Tartózkodási helye:

2.1.5. Telefonszám (nem kötelező megadni):


3. Tanulói közlekedési települési támogatás megállapítása iránti kérelmet kívánok benyújtani a ….………………..….napjától …………………….....napjáig tartó időszak vonatkozásában.

A támogatásra való jogosultságot alátámasztó dokumentumokat a kérelem mellékleteként csatolom.


  • Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
  • Büntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.
  • Tudomásul veszem, hogy valótlan adatközlés esetén a támogatás megszüntetésre kerül, és a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett támogatást a folyósító szerv kamattal megemelt összegben visszakövetelheti.
  • Kijelentem, hogy a tanulói közlekedési települési támogatás megállapítása iránti kérelmemnek teljes egészében helyt adó döntés elleni fellebbezési jogomról                    lemondok /    nem mondok le.


Röszke, ......................... év................................... hó…............ nap



…..................................................................

kérelmező törvényes képviselőjének

aláírása


[1]

A 2. § (2a) bekezdést a 23/2016. (XII. 20.) önkormányzati rendelet 1. §-a iktatta be, hatályos 2016. december 21-től.

[2]

Módosította a 23/2016. (XII. 20.) önkormányzati rendelet 2. §-a, hatályos 2016. december 21-től.

[3]

Módosította a 23/2016. (XII. 20.) önkormányzati rendelet 3. §-a, hatályos 2016. december 21-től.

[4]

A 6. § (1a) bekezdést a 23/2016. (XII. 20.) önkormányzati rendelet 4. §-a iktatta be, hatályos 2016. december 21-től.

[7]

Hatályon kívül helyezte a 6/2017. (V. 24.) önkormányzati rendelet 3. §-a, hatálytalan 2017. május 25-től.

[8]

Módosította a 6/2017. (V. 24.) önkormányzati rendelet 2. §-a, hatályos 2017. május 25-től.

[13]

Módosította a 11/2017. (X. 25.) önkormányzati rendelet 1. § b) pontja, hatályos 2017. október 26-tól.

[14]

A 12. alcímet (12/A. §) a 23/2016. (XII. 20.) önkormányzati rendelet 5. §-a iktatta be, hatályos 2016. december 21-től.

[15]

Módosította a 6/2017. (V. 24.) önkormányzati rendelet 4. §-a, hatályos 2017. május 25-től.

[16]

A 10. mellékletet a 23/2016. (XII. 20.) önkormányzati rendelet 6. §-a iktatta be, hatályos 2016. december 21-től.

Mellékletek