Sárosd Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete 6/2021. (IV.19.) önkormányzati rendelete

,,az EFOP-2.4.1-16-2017-00080 azonosítószámú "Lakhatási célú beruházások megvalósítása Sárosdon” elnevezésű projekt keretében felépített lakások bérletére vonatkozó szabályokról"

Hatályos: 2024. 01. 01

Sárosd Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete 6/2021. (IV. 19.) önkormányzati rendelete

,,az EFOP-2.4.1-16-2017-00080 azonosítószámú "Lakhatási célú beruházások megvalósítása Sárosdon” elnevezésű projekt keretében felépített lakások bérletére vonatkozó szabályokról"

2024.01.01.

Sárosd Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testülete hatáskörében eljáró Sárosd Nagyközség Önkormányzata Polgármestere a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 46. § (4) bekezdése értelmében, az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében, valamint az Mötv. 13. § (1) bekezdés 9. pontja szerinti feladatkörében eljárva az önkormányzat tulajdonában lévő, az EFOP-2.4.1-16-2017-00080 azonosítószámú, "Lakhatási célú beruházások megvalósítása Sárosdon” elnevezésű projekt során felépített lakások bérletére vonatkozó szabályokról a következőket rendeli el:

1. A rendelet hatálya

1. § (1) A rendelet tárgyi hatálya az EFOP-2.4.1-16-2017-00080 azonosítószámú "Lakhatási célú beruházások megvalósítása Sárosdon” elnevezésű projekt keretében felépített 8 darab, önkormányzati tulajdont képező lakásra terjed ki: 2433 Sárosd, Béke tér 5db bérlakás, Atzél Béla u. 2 db bérlakás, Rózsa utca egy db. bérlakás.

(2) A rendelet személyi hatálya Sárosd Nagyközség közigazgatási területén bejelentett lakóhellyel, vagy tartózkodási hellyel rendelkező magyar állampolgárokra terjed ki.

(3) A lakóhely és a tartózkodási hely megállapítása szempontjából a személyi adat- és lakcímnyilvántartás adatai az irányadóak.

2. A lakások bérbeadásának jogcímei

2. § Sárosd Nagyközség Önkormányzata a lakásokat szociális helyzet alapján adja bérbe.

3. Értelmező rendelkezések

3. § (1) A rendelet alkalmazásában a képviselő-testület a család, az egyedülálló, egyedül élő, háztartás, jövedelem fogalmak meghatározásánál a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. tv. szerinti, a közeli hozzátartozók fogalmának meghatározásánál a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) szerinti fogalom-meghatározásokat alkalmazza.

(2) Vagyon: az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog, amelynek külön-külön számított forgalmi értéke, illetőleg összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a harmincszorosát, vagy együttes forgalmi értéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a nyolcvanszorosát meghaladja.

4. A bérlakások üzemeltetése és bérbeadása

4. § (1) A lakások feletti tulajdonosi jogokat és kötelezettségeket Sárosd Nagyközség Önkormányzata gyakorolja. E feladatok a bérleti szerződésben kerülnek részletesen szabályozásra.

(2) A rendelet hatálya alá tartozó lakások bérbeadásával kapcsolatos bérbeadói döntések meghozatala a képviselő-testület hatáskörébe tartozik.

(3) A bérlakások igénylésével kapcsolatos pályázati eljárások, kérelmek és a bérleti szerződések megkötésével kapcsolatos előkészítő, adminisztratív feladatokat a Sárosdi Polgármesteri Hivatal látja el. A szociális helyzet alapján bérbe adható lakások bérbeadása pályázati eljárás keretében történik.

(4) Az e rendeletben meghatározott bérlakások bérleti jogának megszerzésére irányuló pályázatot a képviselő-testület hirdeti meg úgy, hogy a megüresedő lakások bérbeadása lehetőleg folyamatos legyen.

(5) Önkormányzati lakás nem lakás céljára nem adható bérbe.

5. § (1) A bérleti jog elnyerésére irányuló pályázati felhívást helyben írásos hirdetmény útján kell közzétenni.

(2) A pályázati hirdetménynek tartalmazni kell:

a) a pályázati jogosultság feltételeit,

b) a bérbeadásra meghirdetett bérlakások számát, címét.

c) a bérleti jogviszony határozott időtartamát,

d) a lakbér összegét,

e) a pályázati kérelem benyújtásának helyét, módját és határidejét és

f) a pályázatok elbírálásának, valamint az eredmény ismertetésének várható

határidejét.

(3) A pályázati adatlap tartalmazza:

a)· a pályázó alapvető személyazonosító adatait, állampolgárságát, lakó-, illetve tartózkodási helyét,
b) pályázó fennálló lakhatásának jogcímét a pályázat benyújtásának időpontjában,
c) pályázóval együtt lakó és jogszerűen együtt költöző személyek alapvető személyazonosító adatait, hozzátartozói minőségét és
d) a pályázó és a pályázóval jogszerűen együttköltözők jövedelmére vonatkozó igazolását, valamint a szociális és vagyoni helyzetére vonatkozó adatokat.
(4) Egy pályázó egyidejűleg egy lakásra nyújthat be pályázatot.
(5) Aki valótlan adatok közlésével, valós adatok elhallgatásával, vagy más módon a pályázat előkészítőjét, vagy a pályázat elbírálóját szándékosan megtéveszti vagy tévedésben tartja, azt a pályázók közül törölni kell, és 5 évig bérleti jog megszerzésére irányuló pályázati eljárásban nem vehet részt.
(6) A rendelet hatálya alá tartozó bérlakás csak annak a kérelmezőnek, pályázónak adható bérbe, aki a rendeletben meghatározott pályázati feltételeknek megfelel.
(7) A pályázatokat az arra rendszeresített, 1. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

6. § (1) A pályázatok elbírálásáról a Képviselő-testület e rendelet 2. mellékletében szereplő szempontrendszer alapján felállított sorrend figyelembevételével dönt. A döntés során figyelembe veszi a benyújtott pályázó és vele együtt költözőkre vonatkozóan az Egészségügyi, Oktatási, Kulturális, Szociális és Társadalmi Kapcsolatok Bizottsága, a Sárosdi Roma Nemzetiségi Önkormányzat Elnöke, a sárosdi védőnők, óvodavezető, iskolaigazgató, valamint az EFOP 1.6.2. projekt szakmai megvalósítóinak a pályázó és vele együtt költőzőkre vonatkozó döntés- előkészítő véleményét.

(2) A pályázó hozzájárul ahhoz, hogy a pályázatát és a benne szereplő személyes adatokat a pályázat elbírálói, valamint a döntés-előkészítés során eljárók a pályázat elbírálásához szükséges mértékben megismerjék.

(3) A pályázat eredményéről a pályázókat a polgármesteri hivatal a döntéstől számított 8 napon belül értesíti.

(4) A pályázat nyertese a döntés közlésétől számított 15 napon belül köteles a polgármesteri hivatalban megjelenni és a bérleti szerződést megkötni. Amennyiben ezen határidőn belül a pályázó részéről nem kerül sor a bérleti szerződés aláírására, elveszíti a bérleti jogot.

(5) A képviselő-testület által kijelölt bérlők vonatkozásában a bérleti szerződést az önkormányzat nevében a polgármester köti meg és írja alá.

(6) A pályázó a pályázati eredmény közlésétől számított 30 napon belül köteles beköltözni a bérlakásba, ennek elmulasztása esetén elveszíti a bérleti jogot és a közléstől számított 2 évig önkormányzati bérlakásra újabb pályázatot nem nyújthat be.

(7) A bérlő nem veszíti el a bérleti és az újabb pályázat benyújtásának a jogát, ha a (4) és (6) bekezdésben meghatározott cselekmény elmulasztásától számított 10 napon belül a mulasztás okát, hitelt érdemlően igazolja és az akadály megszűnésétől számított 30 napon belül a bérlakásba beköltözik illetve a bérleti szerződést megköti.

(8) A (4) és (6) bekezdésben foglalt bérleti jog elvesztése esetén a képviselő-testület ismételten dönt a benyújtott pályázatok alapján a bérlő kiválasztásáról.

7. § (1) Az önkormányzati bérlakások bérleti jogának elnyerésére az a Sárosdon legalább 5 éve bejelentett állandó lakcímmel rendelkező természetes személy pályázhat, aki:

a) pályázat benyújtásának időpontjában Magyarország területén nem rendelkezik legalább ½-ed tulajdoni hányadú lakóingatlan tulajdonjogával, haszonélvezetével vagy önálló lakásnak minősülő ½-ed tulajdoni hányadával, és erről nyilatkozik; és
b) a pályázat benyújtását megelőző 5 éven belül önkormányzati bérlakás bérleti jogáról nem mondott le, vagy bérleti jogviszonya nem a bérlőnek felróható okból szűnt meg; és
c) a pályázat benyújtásának időpontjában, a pályázó és a vele jogszerűen együtt költöző hozzátartozók közüzemi szolgáltató felé nem rendelkeznek díjtartozással és ezt a szolgáltatótól igényelt igazolással bizonyítják.
(2) Az (1) bekezdés pontjaiban foglalt feltételeknek a pályázóval jogszerűen együttköltöző hozzátartozóknak is meg kell felelniük.
(3) A pályázat benyújtásának az (1) bekezdésben foglaltakon kívül további feltétele, hogy a pályázót a pályázat benyújtását megelőző tíz éven belül önkormányzati bérlakásból végrehajtás útján a kötelezettségszegése miatt nem költöztették ki.
(4) Nem pályázhat önkormányzati bérlakás bérleti jogára, aki előzetes letartóztatásban van, szabálysértési elzárás büntetését tölti, illetve szabadságvesztés büntetését tölti

5.

A bérlő jogai és kötelezettségei

8. § (1) A bérlő a bérleti szerződésben szereplő időpontban jogosult a bérlakást, a komfortfokozatának megfelelő lakásberendezésekkel együtt rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban átvenni és azt használni.

(2) A polgármesteri hivatal a lakásnak a lakásbérlő részére történő átadásakor lakásátadási jegyzőkönyvet és leltárt készít, amelyben köteles feltüntetni a lakásban előforduló esetleges hibákat, hiányosságokat és az átadott berendezési tárgyakat. A bérlő a lakás átvételét észrevételeinek írásbeli rögzítésével a bérlakás átadási jegyzőkönyv aláírásával ismeri el.

(3) A bérlő köteles a bérleményben életvitelszerűen tartózkodni, a 2 hónapot meghaladó távollétet és annak időtartamát írásban köteles bejelenteni az önkormányzat felé. Ezen rendelkezés a bérleti szerződés kötelező tartalmi eleme. A bérlő bejelentett - elsősorban egészségügyi ok, munkahely megváltozása, tanulmányok folytatása miatt történő - távolléte alatt erre hivatkozással a szerződést a bérbeadó részéről felmondani nem lehet. Nem lehet felmondani a szerződést abban az esetben sem, ha a bérlő a bejelentést menthető okból mulasztotta el, és erről a bérbeadót annak felhívására írásban tájékoztatja.

(4) A bérlő köteles a lakbért és a külön szolgáltatások díját a szerződésben meghatározott összegben és időpontban az önkormányzatnak, a közüzemi szolgáltatások díját a szolgáltatónak megfizetni. A bérlő köteles a lakás lakbérét és költségeit mindaddig megfizetni, amíg azt rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban a bérbeadónak vissza nem adja.

(5) A bérlő a határozott idő lejártát megelőző 60 napig kérelmezheti a bérleti szerződés további legfeljebb 5 évvel történő meghosszabbítását. A kérelemhez csatolni kell a jövedelmi, vagyoni helyzet igazolására szolgáló dokumentumokat, és igazolni kell, hogy nincs lakbér- és közüzemi díjtartozásuk. A bérleti szerződés meghosszabbítása csak abban az esetben tagadható meg, ha a bérlő körülményeinél fogva e rendelet szerint lakásbérleti pályázat benyújtására nem lenne jogosult.

(6) A bérlő köteles a lakás rendeltetésszerű használata során keletkező kisebb meghibásodás esetén (pl. zár, izzó, tömítés csere stb.), egyenként 20 ezer Ft-ot el nem érő hibát saját költségén megjavíttatni.

(7) Ha a bérlő lakást vásárol, illetve új lakást épít, az adásvételi szerződés megkötésétől, vagy a használatbavételi engedély kiadásától számított

a) 30 napon belül köteles ennek tényét bejelenteni a bérbeadó felé és
b) 90 napon belül köteles kiköltözni az önkormányzati bérlakásból.

6.

A bérbeadó jogai és kötelezettségei

9. § (1) A bérbeadó köteles gondoskodni a bérleti díj ellenében

a) az épület karbantartásáról,
b) az épület központi berendezésének állandó üzemképes állapotáról és a keletkezett hibák megszüntetéséről.
(2) Bérbeadó nem járul hozzá a lakás átalakításához.

10. § (1) A bérbeadó és a bérlő írásban megállapodnak abban, hogy a lakásbérleti szerződés megszűnésekor a lakást és berendezéseit az önkormányzat teszi rendeltetésszerű használatra alkalmassá, amelynek költségeit a bérlő köteles viselni.

(2) Az (1) bekezdésben említett megállapodás csak akkor köthető meg, ha a bérlő vállalja, hogy legkésőbb a kiköltözését követő 30 napon belül a költségeket a bérbeadó részére megtéríti.

11. § (1) A bérbeadó a lakás visszaadásakor lakásátvételi jegyzőkönyvet készít, amelyben rögzíti az esetleges hibákat, hiányosságokat. A bérlőnek a jegyzőkönyvben nyilatkoznia kell az őt terhelő hibák, hiányosságok megszüntetésének a módjáról és határidejéről.

(2) Amennyiben a bérlő a hibák és hiányosságok megszüntetéséről, vagy az ellenérték megtérítéséről nem nyilatkozik, illetőleg a bérbeadó a bérlő nyilatkozatát nem fogadja el, bérbeadó a kötelezettség behajtása érdekében eljár.

(3) Amennyiben a bérlő a saját költségén létesített lakásberendezéseket, felszereléseket a lakás visszaadásakor leszereli, a bérbeadónak köteleznie kell a bérlőt az eredeti állapot visszaállítására vagy a visszaállítás költségeinek megtérítésére.

12. § (1) Bérbeadó képviselője a lakások rendeltetésszerű használatát, továbbá a bérlői kötelezettségek teljesítését a bérlő nyugalmának zavarása nélkül, előzetes írásbeli értesítés alapján, a lakásban munkanapokon 8-16 óra közötti időben, évente legalább két alkalommal, minden év december hó 31. napjáig köteles ellenőrizni. A bérlő arra alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani, és az ellenőrzést tűrni köteles.

(2) Az ellenőrzés során feltárt hiányosságok megszüntetésére a bérlőt 15 napon belül írásban, határidő kitűzésével köteles felhívni és a végrehajtást ellenőrizni.

(3) A képviselő-testület és a polgármesteri hivatal tudomására jutott olyan körülmények esetén, amelyek fennállása a lakás állagmegóvását veszélyezteti, vagy a bérlők magatartása indokolja, előzetes bejelentés nélkül soron kívüli ellenőrzést tart.

(4) Amennyiben a bérbeadó képviselője az ellenőrzés során vagy más módon tudomást szerez arról, hogy a bérlő a lakást előzetes bérbeadói hozzájárulás nélkül más célra használja, bérleti jogát másnak átengedte, a lakást elcserélte vagy albérletbe adta, illetve a lakást nem lakja, köteles erről a körülményről a képviselő-testületet tájékoztatni. A bérlővel szemben alkalmazandó eljárásról a képviselő-testület dönt.

(5) A polgármesteri hivatal a pályázatok elbírálása előtt szükség szerint a lakásbérleti szerződések meghosszabbítására irányuló kérelmek elbírálását megelőzően minden esetben átfogó környezettanulmányt készít a kérelmezők jövedelmi, vagyoni viszonyaira, családi és lakáskörülményeire, valamint a rendeltetésszerű lakáshasználatra vonatkozóan.

7.

A befogadás szabályai

13. § (1) A bérlő a lakásba más személyt a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról szóló 1993. évi LXXVIII. törvény (a továbbiakban: Ltv.) rendelkezéseiben foglaltakon kívül a bérbeadó írásos hozzájárulásával fogadhat be.

(2) A befogadáshoz való hozzájárulást a beköltözés előtt a bérlő és a befogadandó együttes írásbeli kérelemmel kezdeményezheti a képviselő-testülettől.

(3) A kérelemben meg kell jelölni a befogadás okát, a befogadandó és a befogadó esetleges rokoni kapcsolatát, a befogadandó eddigi lakásának címét, az ott lakás jogcímét, a lakás komfortfokozatát, méretét, szobaszámát és az ott lakók számát.

(4) A képviselő-testület a hozzájárulást megtagadhatja, ha a befogadó a befogadást indokolni nem tudja, a befogadás indoka nem valós, vagy a lakás nagysága miatt a zavartalan együttélés nem biztosított.

(5) Nem adható hozzájárulás, ha a befogadni kívánt személy beköltözhető lakástulajdonnal vagy önkormányzati bérlakás bérleti jogával rendelkezik.

8.

A bérleti jog folytatása és az elhelyezési kötelezettség szabályai

14. § (1) A bérlő bérleti szerződésének megszűnését követően a képviselő-testület hozzájárulásával befogadott, lakásban visszamaradó személy a lakást a bérlővel együtt, a szerződés megszűnésétől számított 30 napon belül köteles elhagyni, másik önkormányzati lakásra nem tarthat igényt.

(2) Az (1) bekezdéstől eltérően a szociális bérlakásban visszamaradt személy kérelmére a lakásbérleti jogviszonyt folytathatja, amennyiben a rendelet szerint jogosult a szociális bérlakásra és a lakást közüzemi vagy lakbérhátralék nem terheli.

(3) A bérlő halála esetén a lakásbérleti jogviszony folytatására az Ltv. rendelkezéseiben és a (2) bekezdésben meghatározott befogadott személyeken túl más személy nem jogosult. A bérlő halála esetén a befogadottnak a halál bekövetkezésének időpontját követő 90 napon belül a lakást el kell hagynia és elhelyezési igényt nem támaszthat.

9.

Hozzájárulás albérleti szerződéshez

15. § A bérbeadó a lakás teljes vagy részleges albérletbe adásához nem járul hozzá.

10.

A lakbér mértéke

16. § (1)1 A lakásbérleti jogviszony fennállása esetén a bérlő lakbért köteles fizetni, melynek mértéke havi 27.500.- Ft. A lakbért a szerződés időtartama alatta Képviselő-testület évente felülvizsgálja. A lakbér mértékének megállapítása az Ltv. 13. § (2) bekezdésében, valamint 34. § (2) bekezdésében foglaltak figyelembe vételével történt.

(2) Az Önkormányzat a bérlő részére lakbértámogatást nem nyújt.

(3) A lakbér az alábbi szolgáltatások ellenértékét tartalmazza:

a) lakás használata,
b) lakás és az épület üzemeltetése, a lakbérek közlése és beszedése,
c) lakás és az épület fenntartása:
ca) a szavatossági felelősség a lakás rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotáért
cb) üzemelés során keletkező hibák kijavítása, az életveszély elhárítása;
cc) az épület állagát veszélyeztető hiányosságok megszüntetése.
(4) A bérlő a lakásbérleti jogviszony keretében a lakáshoz tartozó területet (kertet) térítés nélkül jogosult és köteles használni, jó gazda módjára művelni. A bérlő a lakáshoz tartozó területen – az építésügyi előírások betartásával és a bérbeadó előzetes írásbeli hozzájárulásával - melléképületet létesíthet.

11.

A lakásbérleti jogviszony megszűnése és megszüntetése

17. § (1) A képviselő-testület a lakásokat határozott időre, legfeljebb 5 év időtartamra adja bérbe.

(2) A bérbeadó a bérleti szerződést felmondhatja, ha:

a) a bérlő a lakbért a fizetésre megállapított időpontig nem fizeti meg;
b) tudomást szerez arról, hogy a rendelet 8. § (4) bekezdésében meghatározott közüzemi és egyéb szolgáltatások díjával a bérlő legalább kéthavi késedelembe esik a szolgáltató felé;
c) a bérlő a szerződésben vállalt vagy jogszabályban előírt egyéb lényeges kötelezettségét nem teljesíti;
d) a bérlő vagy a vele együttlakó személyek a bérbeadóval vagy a lakókkal szemben az együttélés követelményeivel ellentétes, botrányos, tűrhetetlen magatartást tanúsítanak;
e) a bérlő vagy a vele együttlakó személyek a lakást rongálják, a lakást vagy a hozzá tartozó kertet rendeltetésükkel ellentétesen használják.
(3) Lakbértartozás esetén a szerződés bérbeadó részéről történő felmondása előtt, a képviselő-testület a lakásbérleti-díjtartozás közlésével tájékoztatja a bérlőt a tartozás részletekben történő megfizetésének lehetőségéről.
(4) Amennyiben a bérlő a képviselő-testület tájékoztatásának kézhezvételétől számított 30 napon belül a fennálló lakbértartozása részletekben történő megfizetését nem kérelmezi, vagy a megállapodásban szereplő kötelezettségét a megállapodás aláírása után három, egymást követő hónapban nem teljesíti, a képviselő-testület a lakásbérleti szerződést az Ltv. szerint meghatározott módon felmondja.
(5) Amennyiben a bérlő a szerződés megszűnését követően a bérleményt nem adja át, az üzemeltető a szerződés megszűnésétől számított 2 hónapon belül köteles a lakás kiürítése iránt az eljárást megindítani.

18. § Ez a rendelet 2021. április 20-án lép hatályba.

1. melléklet

Pályázati adatlap
EFOP-2.4.1-16-2017-00080 azonosítószámú "Lakhatási célú beruházások megvalósítása Sárosdon”” elnevezésű projekt keretében felépített lakások bérlésére

Igénylő neve:

Leánykori neve:

Születési helye:

Anyja neve:

Állandó lakcíme:

Ideiglenes lakcíme:

Adóazonosító jele:

Telefonszáma:

Jelenlegi foglalkozása:

Iskolai végzettsége:

szakképzettsége:


Jelenlegi munkahely neve:

Jelenlegi munkaviszony kezdete:

Foglalkoztatás jellege:
(megfelelő aláhúzandó)


teljes / részmunkaidős


határozott/ határozatlan

Korábbi munkahelyei (az elmúlt 5 évben)

Munkahely neve:

Alkalmazási időszak:

Munkakör:









A jelenlegi lakáshasználat jogcíme (X)

tulajdonos

bérlő

családtag

Jelenlegi lakásának alapterülete (m²)

A lakásban élők száma (fő)

Egy főre
jutó lakás-alapterület(m²):

A kérelmezőnek fennálló kötelezettségei, terhei: (pl. OTP kölcsön, haszonélvezeti jog,
eltartás stb.):



A jelenlegi lakás állapota (műszaki állapot, felszereltség, stb.):




Tervezi-e saját tulajdonú ingatlan vásárlását, építését? Milyen forrásból? Milyen időponttól?

Kedvező döntés esetén az igénylővel együtt költöző személyek felsorolása (a rokonsági fok megjelölésével)

Költöző neve

rokonsági fok, pl. feleség/férj/élettárs/ gyermek, stb.

foglalkozás

életkor

1.

2.

3.

4.

5.

6.

A család havi nettó jövedelmének összege és forrásai a kérelem benyújtásakor:

Jövedelem forrása

Összege/hó

Összesen

Egy főre jutó nettó jövedelem

A kérelmező bérlakás kérelmének indokai:







Kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek.
Hozzájárulok az adatlapon szereplő adatoknak a kiválasztási eljárásban, az abban résztvevők által történő megismeréséhez, felhasználásához, kezeléséhez.
Kijelentem továbbá, hogy kedvező döntés esetén vállalni tudom a lakás fenntartásával járó rezsiköltségek (villany, víz, szennyvíz) és a lakbér megfizetését.
A pályázati adatlap további sorokkal nem bővíthető!
Csatolandó dokumentumok:
személyi igazolvány másolata, adóigazolvány másolata,jövedelmi igazolások másolata, munkaszerződés másolata, igazolás TB jogviszonyról, lakástakarék-szerződés másolata, egyéb igazolások( fogyatékosságról, gyermekekről,közüzemi számlák megfizetéséről,stb.)
Sárosd, 202.. év. ............................hó............nap.
…………………………………………
kérelmező aláírása

2. melléklet

Bírálati szempontrendszer: Az elbírálási szempontrendszer alkalmazása lehetővé teszi a pályázók egymáshoz viszonyított helyzetének bemutatását az egyes pályázók összesített pontszámai alapján történő rangsorolását. Az érvényes pályázatokat az alábbi pontszámítási rendszer alapján kell értékelni:
1.) Amennyiben a pályázó legalább az alábbi időtartam óta rendelkezik állandó sárosdi lakóhellyel:

a) 5-6 év esetén

1 pont

b) 6-10 év esetén

2 pont

c) 10 évnél több idő esetén

3 pont

2.) Ha a pályázó, vagy a vele együtt költöző közeli hozzátartozója tartós betegségben, vagy súlyos fogyatékosságban szenved

személyenként

1 pont

legfeljebb

2 pont

(3) Gyermekek száma (közös háztartásban élő kiskorú, vagy nappali tagozaton tanuló nagykorú gyermekek):

gyermekenként

4 pont

legfeljebb

16 pont

4.) Ha a pályázó és a vele jogszerűen együttköltözők egy főre jutó nettó jövedelme a pályázat benyújtásának időpontjában nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének

család esetén 120 %

5 pont

5.) Ha pályázó, valamint a vele jogszerűen együttköltözők bármely felnőtt tagja a pályázat benyújtását megelőző 12 hónapban legalább 10 hónap időtartamban TB ellátási jogviszonnyal rendelkezett), vagy nyugdíj ellátásban részesült:

Feltétel fennállása esetén:

10 pont

6.) Ha a pályázó, valamint a vele jogszerűen együttköltözők bármely tagja a pályázat benyújtásakor munkaviszonnyal rendelkezik, és nem áll felmondás alatt:

több mint 3 hónapja áll munkaviszonyban:

10 pont

több mint 6 hónapja áll munkaviszonyban:

15 pont

több, mint 12 hónapja áll munkaviszonyban:

25 pont

7.) Ha a pályázó a pályázat benyújtását megelőző 3 hónapban lakhelyén a lakásfenntartással kapcsolatos (közüzemi díjak, bérleti díj) valamennyi fizetési kötelezettségét határidőre

teljesítette:

15 pont

8.) Ha a pályázónak, valamint a vele jogszerűen együttköltözők egyik tagjának sincs a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény szerinti ellátások vonatkozásában jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybevett támogatással kapcsolatban fennálló tartozása:

Feltétel fennállása esetén:

10 pont

9.) A pályázó jelenlegi lakókörnyezete rendezett. (Az általa életvitelszerűen lakott lakás, annak udvara, kertje és a csatlakozó közterület jellegének megfelelően tisztán tartott.):

Feltétel fennállása esetén:

1-20 pont

1. Rendelkezik lakástakarék szerződéssel, vagy beköltözésig vállalja lakástakarék-szerződés kötését.

Feltétel fennállása esetén:

10 pont

2. Rendelkezik EFOP 1.6.2. pályázatban egyéni fejlesztési tervvel

Feltétel fennállása esetén:

20 pont

3. Az EFOP 1.6.2. szakmai team által meghatározott pontszám a pályázatban való aktív részvétel alapján.

Feltétel fennállása esetén:

1-10 pont

1

A 16. § (1) bekezdése a Sárosd Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete 11/2021. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 1. §-a szerint módosított szöveg. A 16. § (1) bekezdése a Sárosd Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (VII. 3.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.