Csökmő Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2025. (XII. 15.) önkormányzati rendelete

a helyi iparűzési adóról szóló 16/2013. (XI. 27.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2026. 01. 01- 2026. 01. 01

Csökmő Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2025. (XII. 15.) önkormányzati rendelete

a helyi iparűzési adóról szóló 16/2013. (XI. 27.) önkormányzati rendelet módosításáról

2026.01.01.

[1] A rendelet célja a település vonzóvá tétele a vállalkozások számára azáltal, hogy a helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény 39/C § (4) bekezdése alapján adómentességet, továbbá a település egészségügyi ellátórendszerének fejlesztése, a település vonzóvá tétele az egészségügyben dolgozó szakemberek számára azáltal, hogy a háziorvos és védőnő vállalkozók számára a helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény 39/C. § (3) bekezdésében meghatározott feltételek szerint adómentességet állapít meg.

[2] Csökmő Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testülete Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (1) bekezdés h) pontjában meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörben eljárva, a helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény 1. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 13. pontja szerinti feladatkörében eljárva az alábbi rendeletet alkotja:

1. § A helyi iparűzési adóról szóló 16/2013. (XI. 27.) önkormányzati rendelet 3. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„3. § [ Adómentesség, adókedvezmény]

(1) Adómentességre jogosult az a háziorvos, védőnő vállalkozó, akinek a Htv. 52. § 23. pontja szerinti tevékenységből származó vállalkozási szintű adóalapja éves szinten az adóévben a 40 millió forintot nem haladja meg.

(2) Az Önkormányzat a Htv. 39/C. § (4) bekezdése alapján adómentességet állapít meg annak a vállalkozónak, aki Csökmő településen legalább 150 millió forintot elérő zöldmezős beruházást helyezett üzembe.

(3) Az adómentesség a Csökmő településen üzembe helyezett legalább 150 millió forintot elérő zöldmezős beruházás értéknek megfelelő összegű - legfeljebb 500 millió forint - adólapig vehető igénybe, először az üzembe helyezés adóévében.

(4) Amennyiben a vállalkozó a zöldmezős beruházása értékének megfelelő, de legfeljebb 500 millió forint adóalapot az adott adóévben nem éri el, az adómentesség a következő adóévekben is megilleti a zöldmezős beruházás értékének megfelelő, de legfeljebb 500 millió forint adóalap eléréséig”

2. § Ez a rendelet 2026. január 1-jén lép hatályba.