Biharnagybajom Község Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2008. (XII. 29.) önkormányzati rendelete
az ivóvíz-szolgáltatás igénybevételi díjának megállapításáról
Hatályos: 2012. 03. 30- 2025. 04. 14Biharnagybajom Község Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2008. (XII. 29.) önkormányzati rendelete
az ivóvíz-szolgáltatás igénybevételi díjának megállapításáról1
Biharnagybajom Községi Önkormányzat Képviselő-testülete a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében, valamint az árak megállapításáról szóló 1990. évi LXXXVII. törvény 7. § (1) és 11. § (1) bekezdése alapján az ivóvíz szolgáltatási díjak megállapításáról az alábbi rendeletet alkotja:
1. § A rendelet hatálya kiterjed Biharnagybajom község közigazgatási területén közműves ivóvíz szolgáltatást igénybevevő természetes személyekre, jogi személyekre, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságokra (továbbiakban: fogyasztókra).
2. §2
3. §3
4. § (1) A közkifolyóról vételező fogyasztó, aki a közkifolyó 150 méteres körzetében lakik és ingatlana nincs bekötve a közműves vízellátásba, a háztartási szükségletének kielégítése céljára fogyasztott víz után köteles vízdíjat fizetni az alábbiak szerint:
a) A vízfogyasztás mennyisége vízmérő hiányában átalánnyal kerül meghatározásra, mértéke 30 l/fő/nap, díja azonos a mindenkori lakossági fogyasztó részére megállapított ivóvíz-szolgáltatás díjával.
b) Az érintettek körét az Önkormányzat közli a szolgáltatóval, aki a vízdíjat az érintettek részére közvetlenül kiszámlázza.
(2) A közterületen lévő tűzcsapról tűzoltási célra történő igénybevétel esetén fogyasztott víz díját az Önkormányzat fizeti meg.
(3) A közkifolyónak nem háztartási vízszükséglet kielégítése (pl. építkezés, gépkocsimosás) céljára, illetőleg a víznek a közterületen lévő tűzcsapról nem tűzoltási célra történő rendszeres igénybevételéhez a szolgáltató és a polgármester hozzájárulása szükséges. A felhasznált víz díját ez esetben a hozzájárulást kérő köteles megfizetni.
5. §4
6. § (1) A rendelet 2009. január 1. napján lép hatályba.
(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti a víz- és csatornaszolgáltatás díjának megállapításáról szóló 16/2007. (XII. 30.) rendelet.
(3) Abban az esetben, ha a rendelet hatályba lépése és a fogyasztás leolvasása nem esik egybe, a számlázás alapjául szolgáló mennyiséget időarányosan kell megosztani a díjváltozás előtti és utáni időszakra.
Az önkormányzati rendeletet a Biharnagybajom Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2025. (IV. 8.) önkormányzati rendelete 2. §-a hatályon kívül helyezte 2025. április 15. napjával.
A 2. §-t a Biharnagybajom Község Önkormányzata Képviselő-testületének 6/2012. (III. 30.) önkormányzati rendelete 1. § a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 3. §-t a Biharnagybajom Község Önkormányzata Képviselő-testületének 6/2012. (III. 30.) önkormányzati rendelete 1. § a) pontja hatályon kívül helyezte.
Az 5. §-t a Biharnagybajom Község Önkormányzata Képviselő-testületének 6/2012. (III. 30.) önkormányzati rendelete 1. § b) pontja hatályon kívül helyezte.