Nagyrábé Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2014 (V.29.) önkormányzati rendelete
a "Közösségért végzett munkáért" emlékplakett alapításáról és adományozásának rendjéről
Hatályos: 2014. 05. 30Nagyrábé Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2014 (V.29.) önkormányzati rendelete
a "Közösségért végzett munkáért" emlékplakett alapításáról és adományozásának rendjéről
2014-05-30-tól
Nagyrábé Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete a Magyarország címerének és zászlajának használatáról, valamint az állami kitüntetésekről szóló 2011. évi CCII. törvény 22. § (1) bekezdés d) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés i) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, Nagyrábé Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 3/2013. (III.01.) önkormányzati rendelet 1. mellékletében biztosított véleményezési jogkörében eljáró Nagyrábé Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének Pénzügyi, Népjóléti és Ügyrendi Bizottsága véleményének kikérésével a következőket rendeli el:
Emlékplakett alapítása
1. §
(1) A képviselő-testület Nagyrábé Nagyközség fejlődéséért, lakosságáért kifejtett eredményes munkálkodás elismeréseként a "Közösségért végzett munkájáért" emlékplakett (a továbbiakban: emlékplakett) kitüntető díjat alapít.
(2) A kitüntetés bronzból készült 9,5 cm átmérőjű plakett, melynek egyik oldala a "felröppenő" madáralakokkal, alatta búzakalász és a "Közösségért végzett munkájáért" feliratot, a másik oldala a kitüntetett nevét és a plakett adományozás évének megjelölését tartalmazza.
Az emlékplakett adományozása
2. §
(1) Az emlékplakett természetes személynek és közösségnek egyaránt adományozható attól függetlenül, hogy Nagyrábén van-e a lakcímük, illetve rendelkeznek-e ott tartózkodási hellyel, vagy sem.
(2) Az emlékplakett adományozására:
- a polgármester,
- a képviselő-testület tagja,
- kisebbségi szószóló,
- intézmények vezetői,
- önkormányzat bizottságai,
- civil szervezetek
tehetnek javaslatot.
Az adományozás rendje
3. §
(1) Évente legfeljebb három emlékplakett adományozható, amelyet a képviselő-testület által meghatározott, nagy nyilvánossággal rendelkező ünnepségen, vagy rendezvényen kell átadni.
(2) Az emlékplakett adományozása a képviselő-testület hatáskörébe tartozik. A határozatot minősített többséggel kell meghozni.
(3) A kitüntető díjjal a képviselő-testület által évenként meghatározott összegű pénzjutalom adható.
(4) Ha a kitüntető díjban közösség, vagy csapat részesül a pénzjutalom összegét a (3) bekezdésben meghatározott mértéktől nagyobb összegben is megállapíthatja a képviselő-testület, legfeljebb annak háromszoros mértékéig.
(5) Az elismerés ugyanazon személy, közösség részére ciklusonként egy alkalommal adható.
Az elismerés visszavonása
4. §
(1) Az elismerést kifejező emlékplakettet vissza lehet vonni, ha a kitüntetett arra érdemtelenné válik. Érdemtelen a kitüntető díjra különösen az, akit a bíróság a közügyek gyakorlásától jogerősen eltiltott.
(2) A visszavonásra irányuló javaslatot a 2. § (2) bekezdésében meghatározottak terjeszthetik elő.
(3) A visszavonás módjára a 3. § (2) bekezdésében foglaltakat kell megfelelően alkalmazni.
Ügyviteli feladatok
5. §
(1) A kitüntetett személyekről és közösségről a Nagyrábéi Közös Önkormányzati Hivatal nyilvántartást vezet.
(2) A nyilvántartásból törölni kell azokat a kitüntetetteket, akiktől a képviselő-testület az 4. § (1) bekezdés alapján visszavonta az elismerést.
Hatályba lépés
6. §
A rendelet a kihirdetése napját követő napon lép hatályba, ezzel egyidejűleg a Közösségért végzett munkáért” emlékplakett alapításáról és adományozásának rendjéről szóló 3/1998. (I. 22.) önkormányzati rendelete hatályát veszti.