Komárom Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2025. (X. 22.) önkormányzati rendelete

a fiatalok első lakáshoz jutásának támogatásáról szóló 3/2021. (I.29.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2025. 11. 01- 2025. 11. 02

Komárom Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2025. (X. 22.) önkormányzati rendelete

a fiatalok első lakáshoz jutásának támogatásáról szóló 3/2021. (I.29.) önkormányzati rendelet módosításáról

2025.11.01.

[1] A rendelet módosítás célja, hogy Komárom továbbra is vonzó és támogató környezetet biztosítson a letelepedni szándékozó fiatalok számára, és a támogatást minél több fiatal igénybe tudja venni.

[2] Komárom Város Önkormányzat Képviselő-testülete Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 15. pontjában foglalt feladatkörében eljárva a következőket rendeli el

1. § A fiatalok első lakáshoz jutásának támogatásáról szóló 3/2021. (I. 29.) önkormányzati rendelet 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„5. § (1) Az első lakástulajdon megszerzéséhez támogatásban részesíthető az a 35. életévét be nem töltött fiatal, aki a támogatás igénylését megelőzően legalább 1 éve folyamatosan Komárom Város közigazgatási területén bejelentett állandó lakóhellyel, vagy tartózkodási hellyel rendelkezik, ahol életvitelszerűen lakik.

(2) Közös tulajdon szerzés esetében – a (4) bekezdésben foglaltak kivételével - a támogatás akkor adható, ha mindkét tulajdonostárs megfelel az e rendeletben meghatározott feltételeknek.

(3) Amennyiben az egyedüli kérelmező élettársa, házastársa nem felel meg az e rendeletben meghatározott feltételeknek, akkor a kérelmező sem részesíthető támogatásban, kivéve, ha a házastárs vagy az élettárs csak az életkora vagy az 1 éve helyben lakás hiánya miatt nem lenne jogosult a támogatásra.

(4) Közös tulajdon szerzés esetén a közös kérelmezők közül elegendő, ha az egyik kérelmező megfelel az életkori és helyben lakási feltételnek.”

2. § Ez a rendelet 2025. november 1-jén lép hatályba.