Bajna Község Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2025. (V. 28.) önkormányzati rendeletének indokolása
a temetőkről és temetkezési tevékenységről szóló 3/2023.(III.29.) számú rendelet módosításáról
Hatályos: 2025. 06. 01Bajna Község Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2025. (V. 28.) önkormányzati rendeletének indokolása
2025.06.01.
a temetőkről és temetkezési tevékenységről szóló 3/2023.(III.29.) számú rendelet módosításáról
Végső előterjesztői indokolás
Általános Indokolás Bajna Község temetőkről és temetkezési tevékenységről szóló 3/2023.(III.29.) számú rendelet módosításáról
A Komárom- Esztergom Vármegyei Kormányhivatal Esztergomi Járási Hivatalának Hatósági Osztálya a KE-01/HAT/462-5/2024.iktatószámon hiányosságként tüntette fel a Bajnai Köztemető működétetése során a védett sírjelek és temetési helyek nyilvántartását.
A temetési helyek teljes nyilvántartása a hatályos kegyeleti közszolgáltatási szerződés alapján az üzemeltető feladata.
A díszsírhelyek és a védett sírjelek nyilvántartása is szerepel az üzemeltető nyilvántartásában, azonban a magasabb szintű jogszabály (a temetőről és temetkezésről szóló 1999.évi XLIII.tv.)nak való megfelelés miatt a védett sírjelek és díszsírhelyek nyilvántartását Bajna Község Képviselő- testülete beemelte a temetőkről és temetkezési tevékenységről szóló rendeletbe.