Biatorbágy Város Képviselő- testülete 8/2009. (10.30.) Ör. számú rendelete
az egyes gyermekjóléti ellátásokról
Hatályos: 2016. 03. 01- 2017. 06. 30Biatorbágy Város Képviselő- testülete 8/2009. (10.30.) Ör. számú rendelete
az egyes gyermekjóléti ellátásokról
Biatorbágy Város Képviselő-testülete (továbbiakban: Képviselő- testület) a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény (továbbiakban: Ötv.) 16. §. (1) bekezdésében biztosított jogkörében eljárva a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (továbbiakban: Gyvt.) 18. § (2) bekezdésében és 21. § (1) bekezdésében foglaltakra az alábbi rendeletet alkotja:
A rendeleti szabályozás célja
1. § (1) E rendeletalkotás célja, hogy a képviselő-testület segítséget nyújtson a gyermekek törvényben foglalt jogainak és érdekeinek érvényesítéséhez, illetve gondoskodjon a gyermekek veszélyeztetettségének Gyvt.-ben meghatározott alapvető szabályaira figyelemmel.
(2) Az önkormányzat pénzbeli és természetbeni ellátásban részesíti az e rendelet hatálya alá tartozó személyeket és biztosítja a gyermekek napközbeni ellátását.
A rendelet hatálya
2. § (1) E rendelet hatálya – a (2) bekezdésben foglalt kivételekkel – kiterjed a Biatorbágy Közigazgatási területén lakcímmel rendelkező:
a) magyar állampolgár,
b) letelepedett,
c) bevándorolt, illetve befogadott jogállású,
d) a magyar hatóság által menekültként, illetve hontalanként elismert,
e) Gyvt. 4. § (1) bekezdés b.) pontjában meghatározott
gyermekre, fiatal felnőttre és szüleire.
(2) A rendelet hatálya a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás tekintetében az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően kiterjed az Európai Szociális Kartát megerősítő országok állampolgárainak a Magyar Köztársaság területén jogszerűen tartózkodó gyermekeire is.
(3) E rendelet az Gyvt. 18. §. (1) bekezdés b.) pontjában kapott felhatalmazás alapján az alábbi gyermekjóléti és gyermekvédelmi szociális ellátási formákról rendelkezik:
a)12 Pénzbeli és természetbeni ellátások:
Általános eljárási szabályok
3. § (1)3 A gyermekjóléti ellátások iránti kérelmeket – a gyermekek napközbeni ellátása kivételével – Biatorbágy Város Polgármesteri Hivatalában (a továbbiakban: Hivatal) formanyomtatványon kell előterjeszteni. A személyesen előterjesztett kérelmek átvételét a Hivatal ügyfélfogadási időn kívül is, teljes munkaidőben köteles biztosítani. Az eljárás költség- és illetékmentes.
(2) E rendelet által szabályozott gyermekjóléti ellátásokra való jogosultság elbírálásához a kérelmező köteles nyilatkozni saját és családja vagyoni és, jövedelmi viszonyairól, valamint a jövedelmét köteles igazolni. A kérelmező vagyoni helyzetet a pénzbeli és természetbeni szociális ellátások igénylésének és megállapításának, valamint folyósításának részletes szabályairól szóló 63/2006. (III.27.) Korm. rendelet 1. sz. mellékletében foglaltak alapján köteles igazolni. A jövedelemmel nem rendelkező személy anyagi ellátatlanságának okát tisztázni kell.
(3) Az ellátások megállapítására irányuló eljárás során, ha a jogosultságot alátámasztó tényállás nem tisztázható a kérelmező szociális helyzetéről környezettanulmányt kell készíteni. Amennyiben a kérelmező életkörülményei a Hivatal előtt ismertek, úgy a környezettanulmány lefolytatásától el lehet tekinteni.
(4) Ha a Hivatal a köztudomású tények vagy az általa vezetett nyilvántartásban szereplő illetve a környezettanulmányban megállapított adatok alapján a kérelmező jövedelemnyilatkozatában foglaltak vitathatók, úgy a kérelmező felhívható az általa lakott lakás, illetve saját és a családja tulajdonában álló vagyon fenntartási költségeit igazoló dokumentumok benyújtására. Abban az esetben, ha a fenntartási költségek meghaladják a jövedelemnyilatkozatban szereplő jövedelem 50 %-át, a jövedelem a fenntartási költségek figyelembevételével vélelmezhető.
(5) Az egyes ellátási formáknál használatos fogalmak meghatározását a Gyvt. 5. §-ban rögzített értelmező rendelkezés képezi.
(6)4 E rendelet alkalmazásában rendkívül indokolt eset különösen: elemi kár; tűzeset; haláleset; bűncselekmény bekövetkeztekor elszenvedett kár; súlyos baleset; hosszantartó, ismétlődő kórházi kezelés; a család lakhatását biztosító ingatlan jelentős mértékű megrongálódása, vagy életveszélyessé válása.
(7) A pénzbeli és természetbeni ellátásban részesülő az ellátásra jogosultság feltételeit érintő lényeges tények és körülmények megváltozásáról 15 napon belül köteles a Polgármesteri Hivatalt értesíteni, mely a szükséges intézkedést a hatáskör gyakorlójánál kezdeményezi.
(8)5 A Képviselő-testület felhatalmazza a polgármestert, hogy a méltányossági alapon történő elbírálás során e rendeletben meghatározott jövedelemhatártól rendkívül indokolt esetben eltérjen.
Az önkormányzat által biztosított pénzbeli és természetbeni ellátások
Gyermekszületési támogatás
4. § (1) A gyermekszületési támogatás megítélésének feltétele, hogy legalább az egyik szülő a szülést, illetve az örökbefogadást megelőzően hat hónappal Biatorbágyon állandó lakóhellyel rendelkezzen, továbbá a gyermek első lakóhelye - kivéve az örökbefogadás esetét Biatorbágy közigazgatási területén legyen.
(2)6 A gyermekszületési támogatás annak az életvitelszerűen Biatorbágy közigazgatási területén élő családnak állapítható meg, akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 400 %-át, egyedül nevelő szülő esetén a mindenkori öregségi nyugdíj 600 %-át.
(3) A gyermekszületési támogatásra irányuló kérelmet mindazon személyek jogosultak előterjeszteni, akik a szülés/örökbefogadás tényéről értesültek.
(4) A támogatásra irányuló kérelmet a gyermek születését, örökbefogadását követő 6 hónapon belül lehet benyújtani, melyhez mellékelni kell a gyermek születési anyakönyvi kivonatát (vagy annak hiteles másolatát), a család havi jövedelmét igazoló (3 hónapnál nem régebbi) okmányokat, továbbá örökbefogadás esetén az illetékes gyámhivatal jogerős határozatát.
(5)78 A gyermekszületési támogatás összege – gyermekenként – 30.000,- Forint.
(6)9 A Biatorbágyon történő életvitelszerű tartózkodás tényéről a Hivatal környezettanulmányt készíthet.
Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény
5. § (1) A jegyző rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapításának célja annak igazolása, hogy a gyermek szociális helyzete alapján jogosult:
a) a Gyvt. 148. §. (5) bekezdésének a.) és b.) pontjában meghatározott gyermekétkeztetés normatív kedvezményének,
b) a Gyvt. 20/A. §-ban meghatározott egyszeri támogatásnak,
c) a külön jogszabályban meghatározott egyéb kedvezményeknek az igénybevételére.
(2) Az egyéb jogosultsági feltételek fennállása esetén nagykorúvá válása után is jogosult a gyermek a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre, ha
a) nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytat és 23. életévét még nem töltötte be, vagy
b) felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul és a 25. életévét még nem töltötte be.
(3) Házasságkötés esetén a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságot meg kell szünteti, ha a jogosult házasságkötése szerint új családban az egy főre jutó havi jövedelem összege, illetve vagyon értéke meghaladja a Gyvt. 19. § -ban meghatározott jövedelemhatárt, illetve vagyon értékét.
(4) A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapítására irányuló kérelmet az a szülő vagy más törvényes képviselő, illetve az a nagykorú jogosult előterjeszteni, akinek lakcíme Biatorbágy közigazgatási területén van.
(5)10 A rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény tekintetében a jogosultság megállapítására vonatkozó szabályok tekintetében a Gyvt. előírásai az irányadóak.
(6) A jegyző a jogosultsági feltételek fennállása esetén 1 év időtartamra állapítja meg a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát.
(7) Amennyiben a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapításánál felhasznált okmányok adataiban változás következik be, (különösen a vagyoni helyzet-, jövedelmi viszonyok-, lakóhely változás esetében) úgy azt a változást követő 15 napon belül a kérelmet előterjesztő fél köteles a jegyzőnek írásban bejelenteni.
Rendkívüli gyermekvédelmi támogatás
6. §11
Intézményi étkezési térítési díjkedvezmény
7. § (1) Intézményi étkezési térítési díjkedvezmény (továbbiakban: térítési díjkedvezmény) nyújtható - a normatív kedvezményen túl - annak a szülőnek, aki létfenntartásában veszélyeztetett, rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gondokkal küzd, s ezáltal az intézményi étkezési térítési díj megfizetésére képtelen.
(2) 50 %-os mértékű térítés díjkedvezményre jogosult az a gyermek,akinek a
a) Családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 170 %-át,
b) Egyedülálló kérelmező esetében a jövedelem nem haladhatja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 180 %
(3) 100 %-os mértékű térítés díjkedvezményre jogosult az a gyermek,akinek a
a) Családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130 %-át,
b) Egyedülálló kérelmező esetében a jövedelem nem haladhatja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 150 %
(4) A megállapított térítési díjkedvezmény összegét a Hivatal közvetlenül utalja át az élelmezési szolgáltatást nyújtó intézménynek.
(5)12 A térítési díjkedvezményre irányuló kérelmet minden év szeptember 15-ig lehet benyújtani a Hivatal Ügyfélszolgálatán, az e célra rendszeresített kérelem nyomtatványon. Rendkívül indokolt esetben a később benyújtott kérelem is elfogadható. A díjkedvezmény a kérelem benyújtását követő hónap 1. napjától állapítható meg.
Biatorbágyi Pászti Miklós Alapfokú Művészeti Iskola tandíjkedvezmény13
7/A. §1415
Gyermekek karácsonyi támogatása16
7/B. §17 (1) Annak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermeknek, akinek tárgyév december 1-jén fennáll hátrányos helyzete, vagy halmozottan hátrányos helyzete, a polgármester karácsonyi támogatásként Hivatalból megállapított, egy alkalommal nyújtott támogatást folyósít.
(2) A jogosult családok értesítése, illetve az egyszeri támogatás kifizetése tárgyév december hónapjában postai úton történik.
(3) A támogatás mértéke évente egy alkalommal gyermekenként 5.000,- Ft.
Szociális gyermektábor18
7/C. §19 (1) A polgármester szociális természetbeni juttatásként, az Önkormányzat tulajdonában lévő, maximum 60 férőhelyes fonyódligeti üdülőt a Biatorbágyon működő általános iskolák pedagógusai és rászoruló tanulói részére a nyári tanítási szünet időtartama alatt egy hétre térítésmentesen rendelkezésre bocsátja és a gyermektábor költségeit (oda- és visszautazás, szállás, ellátás és programok) az Önkormányzat éves költségvetésében e célra elkülönített keretösszeg erejéig átvállalja.
(2) A rászorultságról, a tanintézmények szervezésében lebonyolított gyermektáborban való részvételről az oktatási intézmények döntenek. Az igényeket a szülők, illetve a gyermekek a gyermekvédelmi felelős útján jelezhetik.
(3) A gyermektáborban való részvétel feltétele a táborozásban részt vevő gyermek megfelelő egészségi állapota. Ennek igazolására a szülői nyilatkozat mellé a tanintézmény saját hatáskörben orvosi igazolás benyújtását rendelheti el.
(4) A kérelmet a tanintézmények vezetői által kijelölt táborszervező legkésőbb 30 nappal a tábor időtartamának megkezdését megelőzően nyújtja be a tervezett létszám megjelölésével. A kérelem kötelező mellékletét képezi a tervezett program- és költségterv. A támogatási összeg folyósítása a kérelemben szereplő módon és az abban megjelölt személy részére történik.
(5) A táborszervező a támogatási összeg rendeltetésszerű felhasználásáról tárgyév szeptember 15-ig tételes pénzügyi elszámolást, illetve szöveges beszámolót nyújt be a Hivatal részére.
Kedvezményes napközis gyermektábor20
7/D. §21 (1) Annak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermeknek, akinek a tervezett gyermektábor idején fennáll hátrányos helyzete, vagy halmozottan hátrányos helyzete, a polgármester a nyári tanítási szünet időtartama alatt egy alkalommal, egy hetes (5 munkanapos), Biatorbágy közigazgatási területén szervezett napközis gyermektáborban való részvétele költségeit részben vagy teljes egészében átvállalja.
(2) A támogatás összege gyermekenként
a) az Önkormányzat, intézményei vagy biatorbágyi oktatási intézmények, civil szervezetek által szervezett napközis tábor esetén a tábor teljes díja,
b) egyéb szervezés esetén a tábor teljes díja, de legfeljebb 20.000,- Ft/gyermek/tábor.
(3) A kérelem a Hivatalnál az erre rendszeresített formanyomtatványon, a tervezett tábor megkezdése előtt legalább 30 nappal nyújtható be, a tervezett tábor és annak költsége pontos megjelölésével.
(4) A támogatás odaítélése és folyósítása esetén a táborban való részvételről a tábor időtartamát követő 15 napon belül igazolás benyújtása szükséges. Az igazolás benyújtásának elmaradása a támogatás összegének visszafizetési kötelezettségét vonja maga után.
(5) A támogatás folyósítását követően a táborban való részvétel teljes vagy részbeni meghiúsulása esetén a tábor szervezői részére be nem fizetett, illetve tábor szervezői által visszatérített támogatási összegre szintén visszafizetési kötelezettség áll fenn.
Személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi alapellátások
Gyermekjóléti szolgálat
8. §222324 A Képviselő-testület a Gyvt. 39-40. § szerinti feladatok végrehajtását a Biatorbágyi Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat keretein belül működteti.
Gyermekek napközbeni ellátása
9. § (1)25 A képviselő-testület a gyermekek napközbeni ellátását:
a) bölcsődei ellátás,
b) óvodai nevelés,
c) iskolai napközis foglalkoztatás,
d) családi napközi
keretében biztosítja.
(2)26 Az (1) bekezdésben foglalt ellátásokat az önkormányzat a Gyvt. 41. § (1)-(2) bekezdése alapján biztosítja.
(3)2728 A gyermekek napközbeni ellátásának igénybevételére irányuló kérelmet a bölcsőde, az óvoda, a családi napközi vezetőjénél, illetve az általános iskola igazgatójánál kell benyújtani.
(4)2930
(5)3132 A szolgáltatás igénybevételéért térítési díjat kell fizetni. A térítési díjakat az intézmény fenntartója évente kétszer állapíthatja meg.
a) A bölcsődében a térítési díj gondozási és étkezési térítési díjból áll.
b) Az óvodában és az iskolában fizetendő térítési díjról a közoktatási intézményi térítési díj és a tandíj megállapításának szabályairól szóló 1/2006. (02.16.) számú önkormányzati rendelet, valamint az élelmezési nyersanyagnormákról és a fizetendő térítési díjakról szóló 13/2008. (10.03.) számú önkormányzati rendelet rendelkezik.
c) A családi napköziben fizetendő intézményi térítési díjat a rendelet 1. számú melléklete szerint, valamint a fizetendő étkezési térítési díjat az intézmény vezetője határozza meg.
(6)33 A térítési díjat a jogosult havonta előre, a hónap 10-ig köteles az intézménynek megfizetni. Az igénybe nem vett ellátásért fizetett díjat a következő havi díjba be kell számolni, vagy az ellátás megszűnése esetén a jogosultnak vissza kell fizetni.
(7)34 A személyes gondoskodást nyújtó ellátások étkezési térítési díjkedvezményre vonatkozó eseteit és módját e rendelet 7. § rendelkezései szerint a Hivataltól lehet kérvényezni.
(8)35 A Képviselő-testület a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 9. § (3) bekezdésében biztosított jogkörével élve a Gyvt. 32. § (4) bekezdésében és a 148. § (6) bekezdésében foglalt hatásköreinek gyakorlását a polgármesterre ruházza át.
9/A. §36 (1) A bölcsődei ellátásra a Gyvt. 42. § - 42/A. §-ai, továbbá a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 15/1998. (IV.30.) NM rendelet 35. § – 45. § rendelkezései az irányadók.
(2) A bölcsődei elhelyezésnél a Biatorbágyon állandó lakóhellyel rendelkező igénylők elhelyezéséről kell gondoskodni.
(3) A bölcsődei ellátás igényléséhez csatolni kell:
a) jelentkezési lapot,
b) a gyermek TAJ-kártyáját,
c) a szülő(k) lakcímkártyáját,
d) munkáltatói igazolást,
e) a benyújtást megelőző havi rendszeres jövedelmet tanúsító igazolást.
(4) A bölcsődei ellátás igénybevételére irányuló kérelemről az intézményvezető dönt. Ha a kérelmező, illetve törvényes képviselője az intézményvezető döntését vitatja, az arról szóló értesítés kézhezvételétől számított nyolc napon belül polgármesterhez fordulhat.
(5) A bölcsődei ellátás keretében nyújtott gondozás intézményi térítési díja 1.720 Ft/fő/nap. A gyermekjóléti alapellátásként biztosított bölcsődei gondozás személyi térítési díja sávosan, az egy főre eső jövedelem függvényében kerül meghatározásra:
a) amennyiben az egy főre eső nettó jövedelem 0- 39.000 Ft között van, akkor a napi gondozási díj 0 Ft ;
b) ha az egy főre eső nettó jövedelem meghaladja a 39.000 Ft-ot, akkor a napi gondozási díj az egy főre eső nettó jövedelem és a 39.000 Ft különbözetének 1%-a, azonban a gondozási díj legmagasabb mértéke 1.000 Ft/fő/nap;
c) aki nem kíván jövedelemigazolást benyújtani 1.000 Ft/fő/nap összegű gondozási díjat fizet.
(6) A fizetendő személyi térítési díjat az – a Gyvt. 150-151. §-ában meghatározott, valamint e rendelet 7. §-a alapján megállapított mentességek és kedvezmények figyelembe vételével – az intézményvezető a Gyvt. 146-148. §-a, valamint a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátások és gyermekvédelmi szakellátások térítési díjáról és az igénylésükhöz felhasználható bizonyítékokról szóló 328/2011. (XII.29.) Korm. rendelet rendelkezéseinek figyelembe vételével állapítja meg, melyről írásban értesíti a kötelezettet.
(7) Ha a kötelezett a személyi térítési díjat vitatja, illetve annak csökkentését vagy elengedését kéri, az (5) bekezdés szerinti értesítés kézhezvételétől számított nyolc napon belül a polgármesterhez fordulhat.
(8) A bölcsődei normatív és szociális kedvezmény igénybevételéhez csatolni kell a jogosultság igazolására szolgáló dokumentumokat.
(9) Az önkormányzat a bölcsődés korú gyermekek vonatkozásában térítésmentesen gyermeknevelési, étkezési tanácsadást, térítési díj ellenében, külön szolgáltatásként
a) időszakos gyermekfelügyeletet,
b) játszócsoportot,
biztosít.
(10) Az időszakos gyermekfelügyelet és a játszócsoport térítési díja 500 Ft/óra.
Gyermekek átmeneti gondozása
10. §37 (1) A gyermekek átmeneti gondozását, mint alapellátási feladatát az önkormányzat más szervvel kötendő ellátási szerződés útján biztosítja.
(2) A családok átmeneti otthona szolgáltatás megszervezését, működtetését 2011. július 1-jén kötött ellátási szerződésben foglalt feltételekkel, a Sorsunk és Jövőnk Szeretetszolgálat látja el.
Záró rendelkezések
11. § (1) Jelen rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.
1. melléklet38
A család havi jövedelme (br. Ft) |
Fizetendő térítési díj (fő) |
|
Ft/óra |
Ft/hó |
|
0 - 95.200 |
0 |
0 |
95.201 - 219.250 |
70 |
12200 |
219.251 - 295.050 |
180 |
30240 |
295.051 - 395.850 |
270 |
45360 |
395.851 - |
390 |
65520 |
Módosította a 23/2013. (XII.6.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 10/2012. (IV.27.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 19/2011. (IX.16.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 19/2011. (IX.16.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 19/2011. (IX.16.) önkormányzati rendelet.
Módosította az 5/2012. (II.24.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 13/2010. (XII.10.) önkormányzati rendelet.
Hatályon kívül helyezte a 23/2013. (XII.6.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 19/2011. (IX.16.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 19/2013. (IX.27.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 19/2013. (IX.27.) önkormányzati rendelet.
Hatályon kívül helyezte a 2/2015. (I.30.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 13/2010. (XII.10.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 19/2011. (IX.16.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 4/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 10/2012. (IV.27.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 10/2012. (IV.27.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 19/2011. (IX.16.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 10/2012. (IV.27.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 13/2010. (XII.10.) önkormányzati rendelet.
Hatályon kívül helyezte a 19/2011. (IX.16.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 13/2010. (XII.10.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 10/2012. (IV.27.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 13/2010. (XII.10.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 13/2010. (XII.10.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 10/2012. (IV.27.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 10/2012. (IV.27.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 19/2011. (IX.16.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 13/2010. (XII.10.) önkormányzati rendelet.