Biatorbágy Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2009. (X. 30.) önkormányzati rendelete
a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról
Hatályos: 2023. 01. 27- 2023. 03. 31Biatorbágy Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2009. (10.30.) önkormányzati rendelete
a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról
Biatorbágy Város Képviselő-testülete a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében biztosított jogkörében eljárva - a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvényben (továbbiakban: Szt.) 92. § (1)-(2) bekezdésében, foglalt feladatok helyi végrehajtására az alábbi rendeletet alkotja:
A rendeleti szabályozás célja
1. §1 A rendelet célja, hogy
a) megteremtse a jogszabályi hátterét az egyénre szabott személyes gondoskodás nyújtásának a szociális rászorultak részére, figyelembe véve korukat, egészségi és mentális állapotukat, lakóhelyük földrajzi elhelyezkedését, a szolgáltatásokhoz való hozzáférésük lehetőségeit,
b) segítséget nyújtson a krízishelyzetbe került személyek, családok életvezetési képességének megőrzésére, és ilyen helyzethez vezető okok megelőzésére, valamint a krízis helyzet megszüntetésének elősegítésére, segítse a családokat a gyermekek felnevelésében, a veszélyeztetés megszüntetésében.
A rendelet hatálya
2. § (1) E rendelet hatálya – a (2) bekezdésben foglalt kivételekkel – kiterjed a Biatorbágy Közigazgatási területén lakcímmel rendelkező:
a) magyar állampolgárokra,
b) bevándoroltakra és letelepedettekre,
c) hontalanokra,
d) a magyar hatóság által menekültként elismert személyekre,
e) az Szt. 3. §. (3) bekezdésében meghatározottakra.
(2) A rendelet hatálya az Szt. 7. §. (1) bekezdésében meghatározott ellátások tekintetében az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően kiterjed az Európai Szociális Kartát megerősítő országoknak a Magyar Köztársaság területén jogszerűen tartózkodó állampolgáraira is.
(3)2 E rendelet tekintettel az Szt. 1. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazásra az önkormányzat az alábbi helyi, személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátási formákat biztosítja:
a)3 a Biatorbágyi Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat (a továbbiakban: Családsegítő Szolgálat) fenntartásával, illetve közreműködésével:
Általános eljárási szabályok
3. § (1) A személyes gondoskodást nyújtó ellátás igénybevétele önkéntes. Az ellátás igénylése személyesen, vagy az igénylő törvényes képviselője kérelmére történik, de hivatalból is kezdeményezhető az ellátásra szoruló érdekében.
(2)56 A szolgáltatás iránti kérelmet a 2. § (3) bekezdés a) pontja tekintetében – a tanyagondnoki szolgáltatás kivételével – a Családsegítő Szolgálat vezetőjéhez kell előterjeszteni szóban vagy írásban. A szóban előterjesztett kérelmet a jogszabály szerinti tartalmú tájékoztatási nyilatkozat rögzíti, melyet a kérelmező vagy törvényes képviselője aláír. A tanyagondnoki szolgáltatás igénybevétele iránti igényeket Biatorbágy Város Önkormányzata Képviselő-testületének a tanyagondnoki szolgáltatásról szóló 10/2021. (VII. 29.) önkormányzati rendelete (a továbbiakban: tanyagondnoki Ör. rendelet) 6. § (2) bekezdésében foglaltak szerint kell bejelenteni. A 2. § (3) bekezdés b) pontjában rögzített ellátási formák iránti kérelmet a Hivatalban, az erre rendszeresített formanyomtatványon kell előterjeszteni, melyek személyes átvételét a Hivatal ügyfélfogadási időn kívül is, teljes munkaidőben köteles biztosítani.
(3) A kérelemhez vonatkozó jogszabályban, illetve az intézmény által meghatározott mellékleteket és igazolásokat - beleértve a speciális orvosi véleményt is - kell csatolni, mely a jogosultság elbírálásához és a térítési díj megállapításához szükséges.
(4)78 kérelem előterjesztésekor – a térítésmentesen biztosítandó ellátások kivételével – valamennyi személyes gondoskodási forma esetén be kell nyújtani a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások igénybevételéről szóló 9/1999. (XI.24.) SzCsM rendelet (a továbbiakban: SzCsM rendelet) 1. sz. mellékletének II. része szerinti jövedelemnyilatkozatot. A térítésmentesen biztosítandó Családsegítés szolgáltatás igénybevétele kivételével csatolni kell továbbá rendszeres jövedelem esetén (fizetés, nyugdíj) az utolsó havi nettó jövedelemigazolást, egyéb jövedelmeknél az utolsó 1 évet kell figyelembe venni. Amennyiben jövedelmét hitelt érdemlően igazolni nem tudja, a kérelmező büntetőjogi felelőssége tudatában tett nyilatkozata is elfogadható.
(5) Az ellátást nyújtó intézmény vezetője köteles az igénylőt 15 napon belül értesíteni arról, hogy jogosult-e a kért személyes gondoskodást nyújtó ellátásra, s ha igen, akkor mely időponttól és hol biztosítható az ellátás, valamint az ellátásért mennyi térítési díjat köteles fizetni.
Az intézményvezető a férőhely elfoglalásakor a jogosulttal, vagy törvényes képviselőjével megállapodást köt, és erről 15 napon belül értesíti a fenntartót.
(6) Amennyiben a bentlakásos szociális intézmény vezetője a felvételi kérelmet elutasítja, illetve az ellátás megszüntetéséről dönt, 15 napon belül írásban értesíti a jogosultat, illetve törvényes képviselőjét, valamint tájékoztatja a jogorvoslati lehetőségről.
(7) A bentlakást is biztosító idősek otthonában történő elhelyezés az intézményvezető hatáskörébe tartozik. Az intézményvezető jogszabályban meghatározottak szerint beszerzi a szociális szakértői bizottság véleményét a gondozási szükségletről, az igénylő havi jövedelméről és vagyoni helyzetéről szóló igazolást, valamint előgondozást végez.
(8)9
(9) A gondoskodást nyújtó intézmény vezetője jogszabály szerinti nyilvántartást vezet az elutasítottakról, szükség esetén intézkedik a házi segítségnyújtás keretében történő gondozásról. A személyes szociális gondoskodásban részesülő személyekről az ellátó intézmény vezetője nyilvántartást vezet.
(10)10 A kérelem benyújtását követően az eljáró intézmény minden esetben köteles az illetékességet, új igénylők esetén a szociális rászorultságot vizsgálni, illetve az Szt-ben meghatározottak szerint felülvizsgálni.
(11)11 A Családsegítő Szolgálat felé jelzett kérelem elbírálása az intézmény vezetőjének a hatásköre, melyet a családsegítők felé delegál. A szolgáltatást a jelzőrendszer tagjaitól jövő jelzésre fel kell ajánlani az érintetteknek. A kérelem elbírálásának szempontjait a Szakmai program tartalmazza. Az elbíráláskor figyelembe kell venni a kérelmező/érintettek lakhelyét, tartózkodási helyét, a feltárt vagy jelzett problémákat. Az igénybevétel elbírálásakor figyelemmel kell lenni az Szt. 64. § előírásaira.
(12)12 Az intézményvezető házi segítségnyújtás esetén az orvossal együttműködve kitölti a 36/2007. (XII.22.) SzMM rendelet 3. § szerinti értékelő adatlapot és – fennállásuk esetén – beszerzi a 4. §-ban szereplő egyéb körülményeket alátámasztó igazolásokat a gondozási szükséglet megállapításához. Étkeztetés és házi segítségnyújtás igénylése esetén beszerzi az igénylő havi jövedelméről szóló igazolást.
(13)1314 A Családsegítő Szolgálat által nyújtott ellátások tekintetében az ellátás megszüntetésének esetei a Szakmai program alapján:
a) az ügyfél halála,
b) a cselekvési terv megvalósulása vagy megállapodás esetén az abban megjelölt időtartam lejárta,
c) az illetékesség megszűnése – például költözés, hatósági intézkedés miatt -,
d) az igénybevevő írásbeli lemondása az ellátásról, ,
e) a szüneteltetés időtartamának lejárta,
f) ha az ellátás okafogyottá válik,
g) térítésköteles szolgáltatás esetén a térítési díj megfizetésének elmaradása, valamint
h) az együttműködés hiánya.
Az ellátotti jogviszony megszűnéséről az ügyfelet írásban tájékoztatni kell.
(14)151617 A Családsegítő Szolgálat, illetve a Hivatal a jövedelemszámítással kapcsolatos szabályok, valamint a vélelmezett jövedelem megállapításánál az Szt-ben, továbbá az SzCsM rendeletben foglalt követelményekből indul ki. A Képviselő-testület felhatalmazza a polgármestert, hogy méltányossági alapon történő elbírálás alapján – az intézményvezető javaslatára – a térítési díjat csökkentheti, vagy elengedheti.
(15)18 E rendelet alkalmazásában rendkívül indokolt eset különösen: elemi kár, tűzeset, haláleset, bűncselekmény bekövetkeztekor elszenvedett kár, súlyos baleset, hosszantartó, ismétlődő kórházi kezelés, egyedül élő, idős, önellátásra képtelen személy alapvető szükségleteinek, megélhetésének biztosítása, a család lakhatását biztosító ingatlan jelentős mértékű megrongálódása, vagy életveszélyessé válása. Ezen felül az egyes ellátási formáknál használatos fogalmak meghatározását az Szt. 4. §-ban rögzített értelmező rendelkezés képezi.
(16)19 Az e rendeletben szabályozott személyes gondoskodás külön eljárás nélkül történő nyújtásáról váratlanul fellépő, a létfenntartást veszélyeztető, súlyos krízishelyzetben az intézmény vezetője jogosult intézkedni.
(17)20 A Családsegítő Szolgálat által nyújtott ellátások tekintetében az ellátás szüneteltetésének esetei a Szakmai program alapján: étkeztetés és házi segítségnyújtás igénybevétele esetén: a szolgáltatás 30 napig szüneteltethető, ami egyszer 30 nappal meghosszabbítható, az erre vonatkozó kérést írásban kell benyújtani.
(18)21 A Családsegítő Szolgálat által nyújtott személyes gondoskodást nyújtó ellátások igénybevétele esetén – a Szakmai Program alapján – az intézményvezető és az ellátást igénybe vevő a szolgáltatás iránti kérelem benyújtását követő 15 napon belül megállapodást köt.
Személyes gondoskodás körébe tartozó alapszolgáltatások
4. §22232425 (1)26 Az alapszolgáltatások ellátásán belül az étkeztetést, a házi segítségnyújtást, a családsegítést és a tanyagondnoki szolgáltatást a Képviselő-testület a Családsegítő Szolgálaton belül biztosítja. A családsegítés és a tanyagondnoki szolgáltatás igénybevétele térítésmentes, a személyes gondoskodás körébe tartozó szociális ellátásokért térítési díjat kell fizetni. A házi segítségnyújtás intézményi- és személyi térítési díját a Képviselő-testület e rendelet 2. számú mellékletében határozza meg. Az étkeztetés intézményi- és személyi térítési díjáról az élelmezési nyersanyagnormákról és a fizetendő térítési díjakról szóló 12/2008. (10.03.) Ör. számú rendelet rendelkezik.
(2) A fizetésre kötelezettek köre: az Szt. 114. § (2) bekezdésében felsorolt személyek, illetve a fizetési kötelezettséget vállaló más személy.
Étkeztetés
5. § (1) Az étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezéséről kell gondoskodni, akik azt önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen:
a)27 a 62 évnél magasabb koruk,
b) egészségi állapotuk,
c) fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük,
d) szenvedélybetegségük, vagy
e) hajléktalanságuk miatt.
(2) Az étkeztetést az étel elvitelének lehetővé tételével, illetve lakásra szállításával kell biztosítani
(3)28 Az étkeztetésre való jogosultság elbírálásához
a) az igénylőnek személyazonosító igazolványát és lakcímet igazoló hatósági bizonyítványát,
b) az 5. § (1) bekezdés b), c), d) pontja szerinti igénylőnek a háziorvos, kezelőorvos igazolását, vagy a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal szakvéleményét kell bemutatnia.
Házi segítségnyújtás
6. § (1) A házi segítségnyújtás keretében biztosítani kell:
a) az alapvető gondozási, ápolási feladatok elvégzését,
b) az önálló életvitel fenntartásában, az ellátott és lakókörnyezete higiéniás körülményeinek megtartásában való közreműködést,
c) a veszélyhelyzetek kialakulásának megelőzésében, illetve azok elhárításában való segítségnyújtást.
(2) A házi segítségnyújtás igénybevétele szempontjából szociálisan rászorult személy az, akinek egészségi állapota indokolja a szolgáltatás biztosítását.
(3) A házi segítségnyújtás igénybevételét megelőzően – az Szt. 68/A. §. (4) bekezdése, valamint az (8) bekezdés szerinti kivétellel – vizsgálni kell a gondozási szükségletet.
(4)29 A házi segítségnyújtás keretében nem kell fizetni térítési díjat az ellátott lakásán történő segítő beszélgetésért, mentális segítségnyújtásért.
Tanyagondnoki szolgáltatás
6/A. §30 A tanyagondnoki szolgálat kialakítását, a feladatellátást, a felügyeletet az Önkormányzat a Családsegítő Szolgálat szervezeti keretei között valósítja meg, a tanyagondnoki Ör. rendeletben foglaltak alapján
Családsegítés
7. §31 A Képviselő-testület az Szt. 64. § szerinti családsegítés feladatot, továbbá a Gyvt. 39. § és a 40. § szerinti ellátást (gyermekjóléti szolgáltatást) egy szolgáltató, a Családsegítő Szolgálat keretein belül működteti. A családsegítés a szociális és mentálhigiénés problémák, illetve egyéb krízishelyzet miatt segítségre szoruló személyek, családok számára az ilyen helyzethez vezető okok megelőzése, a krízishelyzet megszüntetése, valamint az életvezetési képesség megőrzése céljából nyújtott szolgáltatás. A családsegítés szolgáltatás igénybevétele térítésmentes.
Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
8. § (1)32 A Képviselő-testület a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás alapszolgáltatási feladatait az Esély Szociális Társulással kötött megállapodásában foglaltak alapján biztosítja. A szolgáltatást nyújtó az Szt. 65. § (2) bekezdésében szereplő feladatokat a működési dokumentumai alapján látja el. A szolgáltatás iránti igény előterjesztésekor csatolandó igazolások, dokumentumok körét, továbbá a kérelem elbírálásának szempontjait a szolgáltatást nyújtó szakmai programja, eljárásrendje tartalmazza.
(2) A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás a saját otthonukban élő, egészségi állapotuk és szociális helyzetük miatt rászoruló, a segélyhívó készülék megfelelő használatára képes időskorú vagy fogyatékos személyek, illetve pszichiátriai betegek részére az önálló életvitel fenntartása mellett felmerülő krízishelyzetek elhárítása céljából nyújtott ellátás.
(3) A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás keretében biztosítani kell:
a) az ellátott személy segélyhívása esetén az ügyeletes gondozónak a helyszínen történő – 30 percen belüli - haladéktalan megjelenését,
b) a segélyhívás okául szolgáló probléma megoldása érdekében szükséges azonnali intézkedések megtételét,
c) szükség esetén további egészségügyi vagy szociális ellátás kezdeményezését.
(4)33
(5) A jelzőrendszeres házi segítségnyújtásra irányuló kérelmek elbírálásánál az Szt. 65. §- ban foglaltak az irányadók.
(6) A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás esetében az Szt. 65. §. (4) bekezdésében foglaltak alapján vizsgálni kell a szociális rászorultságot.
Támogató szolgáltatás
9. § (1)34 A Képviselő-testület az Szt. 65/C. §-ában meghatározott támogató szolgáltatás feladatkörébe tartozó ellátásokat a Boldog Gizella Alapítvány által létrehozott Támogató Szolgálat útján, feladat-ellátási szerződésben rögzített feltételekkel biztosítja.
(2)35 A Támogató Szolgálat keretében biztosított ellátás – a feladat-ellátási szerződésben rögzített személyek részére – térítésmentes.
(3) Amennyiben az ellátást igénybevevő a szolgáltatás igénybevételéért fizetendő térítés díj megfizetésére létfenntartása veszélyeztetése miatt nem képes, úgy annak a személynek a Képviselő-testület szociális rászorultsági alapon díjfizetési mentességet biztosít.
(4) A díjfizetési mentességre jogosult személy által igénybe vett szolgáltatásért fizetendő térítési díjat a Képviselő-testület – számla bemutatása mellett - közvetlenül a szolgáltatást nyújtó intézménynek fizeti meg.
(5) A személyi térítési díj elengedésére irányuló kérelmeket a Polgármester bírálja el. A személyi térítési díj elengedhető, ha az ellátást igénybevevő a térítési díjat nem képes létfenntartása veszélyeztetése miatt megfizetni. Különösen veszélyeztetettnek minősül az a kérelmező, akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 100 %-át, egyedülálló kérelmező esetében annak 150 %-át.
Idősek Nappali ellátása
10. § (1) A Képviselő-testület az Szt. 65/F §-ban rögzített Nappali ellátás keretébe tartozó szolgáltatások meghatározott körét a Boldog Gizella Alapítvánnyal kötött feladat ellátási szerződés alapján az Idősek Klubja keretében biztosítja.
(2) Az Idősek Klubja az Alapítvány által működtetett Boldog Gizella Otthonban nyert elhelyezést. Az Intézmény székhelye: Biatorbágy, Boldog Gizella utca 1.
(3) Az Idősek Klubjában a szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes időskorúak napközbeni gondozása biztosított. A Boldog Gizella Otthon a nappali ellátás keretében a gondozottak részére biztosítja:
a) az étkeztetést,
b) a közösségi teret,
c) a társas kapcsolatokat,
d) az alapvető higiéniai szükségletek kielégítését.
(4) Az Idősek Klubja ellátására irányuló kérelmet az ellátást biztosító intézmény vezetőjéhez kell benyújtani. Az intézmény vezetője dönt az ellátások igénybevételének módjáról és feltételeiről.
(5) Az Idősek Klubjában történő ellátás térítésköteles.
(6) A Képviselő-testület az Idősek Klubjában nyújtott étkeztetés esetében azoknak a rászorulóknak biztosít térítési díjkedvezményt, akiknél a jövedelmi határok megfelelnek a 9. § (4) bekezdésében előírt feltételeknek.
(7) Az étkezési díjkedvezményre irányuló kérelmek elbírálása a Polgármester átruházott hatáskörébe tartozik.
Demens személyek nappali ellátása
11. § A demens személyek nappali ellátását elsősorban a saját otthonukban élő, 18. életévüket betöltött, fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igénylő, a Pszichiátriai/Neurológiai Szakkollégium által befogadott demencia centrum demencia korképet megállapító szakvéleményével rendelkező személy igényelheti.
Az ellátásért fizetendő térítési díjak, kedvezmények
12. § (1) A térítési díj a szolgáltatási önköltség és a normatív állami hozzájárulás különbözete. A térítési díjak tekintetében, valamennyi ellátás esetében az Szt. 114-119/B. §-aiban, valamint a 29/1993. (II.17.) Korm. rendeletben foglaltakat az irányadók.
(2)36 A személyes gondoskodás körébe tartozó étkeztetés és házi segítségnyújtás intézményi- és személyi térítési díját a Képviselő-testület évente egyszer a költségvetési rendelethez igazodóan felülvizsgálja. A térítési díj év közben egy alkalommal az intézményvezető javaslatára korrigálható, ha azt a tárgyidőszaki folyamatok indokolják.
(3) A nappali ellátások – idősek, demensek nappali ellátása -, valamint a Támogató Szolgálat esetében az intézményi és személyi térítési díjakat a Boldog Gizella Alapítvány, mint fenntartó évente egyszer az előző évi kiadások zárszámadását követően állapítja meg, szolgáltatás típusonként külön-külön.
(4)37 Az Idősek Klubjába történő étkezés kiszállítása térítésköteles mely étkezés kiszállításáért a mindenkori intézményi térítési díjat kell megfizetni. Az Idősek Klubjába történő személyszállítás a Boldog Gizella Alapítvány által létrehozott Támogató Szolgálat útján történik. A személyszállítás a Boldog Gizella Alapítvánnyal kötött feladat-ellátási szerződés alapján térítésmentes.
(5)38
(6) A lakáson történő étkeztetés térítési díja a kiszállítás költségét is tartalmazza. Ha az étel lakásra történő kiszállítása közös háztartásban élő személyek részére történik, a kiszállításért fizetendő térítési díjat csak egy személyre lehet megállapítani. Amennyiben egy családon, illetve háztartáson belül többen részesülnek házi segítségnyújtásban, a fizetendő térítési díjat külön-külön kell meghatározni.
(7) Az idősek klubjába történő személyszállítás és az étkezés kiszállítása térítésköteles. A személyszállításért és étkezés kiszállításáért a mindenkori intézményi térítési díjat kell megfizetni.
(8) A térítési díjat havonta előre kell megfizetni minden hónap 10. napjáig. Az intézmény vezetője ellenőrzi a befizetést. Az intézményvezető gondoskodik az igénybe nem vett térítési díj következő fizetés alkalmával történő beszámításáról vagy a fennmaradt összeg visszafizetéséről. Amennyiben a fizetendő térítési díj összege növekszik, a befizetett és a ténylegesen fizetendő összeg különbözetét visszamenőleg meg kell téríteni.
(9)3940 Az intézményi térítési díj a szolgáltatási önköltség és a normatív állami hozzájárulás különbözete. A személyi térítési díj további csökkentésének esete, hogy A személyi térítési díjat egyedül élő esetében úgy kell számítani, hogy az a térítési díjtáblázatban meghatározott sávos jövedelmi határok alapján kiszámított személyi térítési díj összegének 80 %-a legyen.
Szakosított ellátási forma
Átmeneti elhelyezést nyújtó intézményi ellátás
13. § (1) Az idősek gondozóháza azon időskorúak, valamint a 18. életévüket betöltött betegszemélyek számára nyújt ellátást, akik önmagukról betegségük miatt vagy más okból otthonukban időlegesen nem képesek gondoskodni.
(2) Az átmeneti elhelyezést nyújtó intézmények ideiglenes jelleggel legfeljebb egyévi időtartamra biztosítanak teljes körű ellátást.
(3) Az átmeneti elhelyezést nyújtó intézményi ellátást Biatorbágy Város Képviselő-testülete a Boldog Gizella Alapítvánnyal kötött feladat-ellátási szerződésben foglaltak alapján biztosítja.
(4) Az átmeneti elhelyezésre irányuló kérelmek elbírálása a Polgármester átruházott hatáskörébe tartozik.
Soron kívüli elhelyezés
14. § Ha a jogosult szociális helyzete, egészségi állapota a soron kívüli ellátást indokolja, a szolgálat vezetője a sorrendet figyelmen kívül hagyva gondoskodik az ellátásáról.
A jogosultak érdekvédelme
15. § (1) A jogosult és hozzátartozója, valamint a jogosult érdekeit képviselő társadalmi szervezet a házirendben foglaltak szerint panasszal fordulhat az alapszolgáltatást nyújtó intézmény vezetőjéhez.
Záró rendelkezések
16. § Jelen rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.
1. melléklet a 9/2009. (X. 30.) önkormányzati rendelethez414243444546
2. melléklet a 9/2009. (X. 30.) önkormányzati rendelethez a 9/2009. (X. 30.) önkormányzati rendelethez47484950515253545556
Házi Segítségnyújtás
Önköltség (személyi gondozás, szociális segítés): 3125 Ft/óra |
||||
Intézményi térítési díj (személyi gondozás, szociális segítés): 2055 Ft/óra |
||||
Személyi térítési díj (személyi gondozás, szociális segítés) |
||||
Az egy főre eső havi jövedelem a szociális vetítési alap összegéhez viszonyítva (Ft) |
Térítési díj összege: |
|||
(Ft/fő/óra) |
||||
0-250% |
0-71250 |
0 Ft |
||
250-350% |
71 251-99750 |
295 Ft |
||
350-450% |
99751-128250 |
595 Ft |
||
450-500% |
128251-142500 |
895 Ft |
||
500-550% |
142501-156750 |
1210 Ft |
||
550-600% |
156751-171000 |
1625 Ft |
||
600 -% |
171001- |
2055 Ft |
||
Érvényes: 2022.10.01-től” |
Módosította a 11/2021. (X.1.) önkormányzati rendelet.
Módosította az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 11/2021. (X.1.) önkormányzati rendelet.
Hatályon kívül helyezte az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Módosította az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 11/2021. (X.1.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 24/2018. (X.26.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 15/2020. (X.2.) önkormányzati rendelet.
Hatályon kívül helyezte az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 23/2020. (XII.18.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 12/2018. (VI.1.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 15/2020. (X.2.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 23/2020. (XII.18.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 12/2018. (VI.1.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 23/2020. (XII.18.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 23/2020. (XII.18.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 23/2020. (XII.18.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 34/2011. (XII.16.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 20/2012. (VIII.1.) önkormányzati rendelet.
Módosította az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 23/2020. (XII.18.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 11/2021. (X.1.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 34/2011. (XII.16.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 34/2011. (XII.16.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 34/2011. (XII.16.) önkormányzati rendelet.
Beiktatta a 11/2021. (X.1.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 24/2018. (X.26.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 24/2018. (X.26.) önkormányzati rendelet.
Hatályon kívül helyezte az 5/2018. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 24/2018. (X.26.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 24/2018. (X.26.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 34/2011. (XII.16.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 24/2018. (X.26.) önkormányzati rendelet.
Hatályon kívül helyezte a 15/2020. (X.2.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 20/2012. (VIII.1.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 23/2020. (XII.18.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 4/2010. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 34/2011. (XII.16.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 13/2013. (V.24.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 9/2014. (V.05.) önkormányzati rendelet.
Hatályon kívül helyezte a 29/2014. (XI.28.) önkormányzati rendelet
Hatályon kívül helyezte a 20/2012. (VIII.1.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 4/2010. (III.30.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 34/2011. (XII.16.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 13/2013. (V.24.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 9/2014. (V.05.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 2/2017. (II.24.) önkormányzati rendelet.
Módosította az 1/2018. (II.23.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 11/2020. (VII.31.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 6/2022. (IV.1.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 19/2022. (IX.30.) önkormányzati rendelet.
Módosította a 3/2023. (I.27.) önkormányzati rendelet.