Pécel Város Önkormányzat Képviselő-testületének 34/2014 (X.22.) önkormányzati rendelete
a Képviselő-testület Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 5/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelet módosításáról
Hatályos: 2014. 10. 22- 2014. 10. 27Pécel Város Önkormányzat Képviselő-testületének 34/2014 (X.22.) önkormányzati rendelete
a Képviselő-testület Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 5/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelet módosításáról
2014-10-22-tól 2014-10-28-ig
Pécel Város Önkormányzat Képviselő-testülete a Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (1) bekezdés d) pontjában, valamint a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 53. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. § A Képviselő-testület Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 5/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelet (a továbbiakban: SZMSZ) 10. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„10. § Az alakuló ülés első napirendi pontjaként a helyi választási bizottság elnöke tájékoztatást ad a helyi önkormányzati képviselők és a polgármester-választás eredményéről.”
2. § Az SZMSZ 13. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(2) A polgármesteri és alpolgármesteri tisztségek egyidejű betöltetlensége, vagy tartós akadályoztatásuk esetén a képviselő-testületi ülést a Pénzügyi Bizottság elnöke hívja össze és vezeti.”
3. § Az SZMSZ 23. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(1) A képviselő-testületi ülést a polgármester, akadályoztatása, érintettsége esetén az őt helyettesítő alpolgármester vezeti. A polgármesteri, alpolgármesteri tisztségek egyidejű betöltetlensége, tartós akadályoztatásuk esetén az ülést a Pénzügyi Bizottság elnöke (a továbbiakban együtt: levezető elnök) vezeti.”
4. § Az SZMSZ 56. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(1)A Képviselő-testület a következő bizottságokat hozza létre:
a) Pénzügyi Bizottság
b) Kulturális Bizottság,
c) Városfejlesztési Bizottság,
d) Szociális Bizottság.”
5. § Az SZMSZ 61. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„61. § A Képviselő-testület a képviselői vagyonnyilatkozatok és a képviselői összeférhetetlenség vizsgálatára a Pénzügyi Bizottságot jelöli ki.”
6. § Az SZMSZ 62. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(2) A Képviselő-testület a polgármester jutalmát, valamint illetményének emelését a Pénzügyi Bizottság előterjesztése alapján állapítja meg.”
7. § Az SZMSZ 62. § (3) bekezdése hatályát veszti.
8. § Az SZMSZ a következő alcímmel és 62/A. §-sal egészül ki:
„Az alpolgármester
62/A. § A Képviselő-testület saját tagjai közül egy főállású és egy társadalmi megbízatású alpolgármestert választ.”
9. § Az SZMSZ 67. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„67. § Az Mötv. 57. § (2) bekezdése alapján kötelezően létrehozott pénzügyi bizottság ellenőrző tevékenysége kiterjed az Önkormányzat, intézményei és gazdasági társasága teljes gazdálkodására. A feladatokat a Pénzügyi Bizottság látja el.”
10. § Az SZMSZ 2. melléklete helyébe jelen rendelet 1. melléklete lép.
11. § Az SZMSZ 3. melléklete helyébe jelen rendelet 2. melléklete lép.
12. § Az SZMSZ 5. melléklete helyébe jelen rendelet 3. melléklete lép.
13. § Az SZMSZ 6. melléklete helyébe jelen rendelet 4. melléklete lép.
14. § Az SZMSZ 7. melléklete helyébe jelen rendelet 5. melléklete lép.
15. § Az SZMSZ 8. melléklete helyébe jelen rendelet 6. melléklete lép.
16. § Ez a rendelet a kihirdetése napján 19.00 órakor lép hatályba, és a kihirdetését követő 6. napon hatályát veszti.
Szöllősi Ferenc
polgármester
Koncsekné dr. Kovács Ágnes
jegyző
A rendeletet 2014. október 22-én 18.55 órakor kihirdettem.
Koncsekné dr. Kovács Ágnes jegyző |
1. melléklet a 34/2014. (X. 22.) önkormányzati rendelethez
„2. melléklet az 5/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelethez
A Képviselő-testület a következő hatásköreit ruházza át a polgármesterre:
1. Az önkormányzat vagyonával kapcsolatos hatáskörök:
1.1. Dönt 2.000.000 Ft értékhatárig forgalomképes ingó- és ingatlantárgyak elidegenítéséről, megszerzéséről.
1.2. Dönt 2.000.000 Ft értékhatárt el nem érő, forgalomképes önkormányzati ingó- és ingatlanvagyon 1 évet meg nem haladó időtartamra bérbe, használatba adásáról.
1.3. Dönt 2.000.000 Ft értékhatárig az Önkormányzat tulajdonában álló tagsági jogot megtestesítő értékpapírok eladásáról.
1.4. Dönt közigazgatási, peres vagy nemperes eljárások megindításáról.
1.5. Aláírja a Képviselő-testület által szövegszerűen elfogadott szerződéseket.
1.6. Kialakítja a Képviselő-testület által nem szövegszerűen elfogadott szerződéseket a Képviselő-testület szerződéskötésről szóló felhatalmazása alapján, és aláírja azokat.
1.7. Jognyilatkozatot tesz az Önkormányzat vagyonának, továbbá jogos érdekeinek védelme céljából polgári jogi szerződések felbontására, megszüntetésére és igényérvényesítésre.
1.8. Dönt 2.000.000 Ft értékhatárig telekalakítási eljáráshoz, valamint közút, közterület területének településrendezés miatt szükségessé váló adásvételi- és csereszerződések megkötéséről.
1.9. Dönt településrendezési tervben közút vagy egyéb közterület rendeltetésű ingatlan tulajdonjogának ellenérték nélküli megszerzéséről.
1.10. Dönt közművezeték elhelyezése céljára vezetékjog, szolgalmi jog vagy közérdekű használati jog alapításáról, feltéve, hogy e jogok biztosítása nem eredményez változást, vagy korlátozást az érintett ingatlanok településrendezési terv előírásainak figyelembe vételével.
1.11. Dönt korlátozottan forgalomképes önkormányzati vagyon 1 évet meg nem haladó bérbeadásakor.
1.12. Dönt 500.000 Ft értékhatárig polgári jogi jogviszonyból származó követelés elengedése, mérséklése, az 1 évet meg nem haladó időtartamú részletfizetés vagy fizetési halasztás engedélyezésére, és az ehhez kapcsolódó kamat, és költség címen fennálló követelések elengedéséről.
1.13. Dönt 2.000.000 Ft értékhatárig jelzálogjog, illetve ranghely feletti rendelkezésről – amennyiben az nem veszélyezteti az önkormányzati követelés teljesülését - az önkormányzati követelés időpontjában még fennálló összeg figyelembe vételével.
1.14. Aláírja, módosítja – a jegyző ellenjegyzésével - a társasház alapító okiratot.
1.15. Képviseli a tulajdonost a társasházakban az önkormányzati tulajdon vonatkozásában. Jognyilatkozatot tesz a társasház fenntartásával, üzemeltetésével, a közös költség és a felújítási alap összegének megállapításával kapcsolatban.
1.16. Gyakorolja a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvényben meghatározott közútkezelői hatásköröket.
1.17. Tulajdonosi hozzájárulást ad az Önkormányzat tulajdonában lévő közterületeken felszíni építmények, közművek és az ezekkel összefüggő egyéb építmények létesítéséhez, bővítéséhez és áthelyezéséhez.
1.18. Tulajdonosi hozzájárulást ad az Önkormányzat tulajdonában lévő közterületeken és egyéb ingatlanokon hírközlési szolgáltatás céljára szolgáló berendezés, vezeték, antenna, egyéb hírközlőeszköz, valamint az ezekkel összefüggő építmények létesítésével, elhelyezésével, továbbá bővítésével, áthelyezésével kapcsolatban.
2. A település rendjével kapcsolatos hatáskörök:
2.1. Ellátja a közútkezelői feladatokat.
2.2. Dönt a közterület használatáról a település rendjéről szóló 14/2008. (VI.05.) rendelet IV. fejezetében meghatározott esetekben és módon.
2.3. Dönt közérdekű felajánlás elfogadásáról vagy szerződésben bármely személy megbízásáról – a Városfejlesztési Bizottság előzetes véleményének kikérése mellett - az önkormányzat tulajdonába vagy kezelésébe tartozó külterületi földutak karbantartására, takarítására.
3. Lakások, helyiségek bérletével, elidegenítésével kapcsolatos hatáskörök:
3.1. Dönt önkormányzati lakások bérbeadásáról és a bérleti jogviszony felmondásáról az önkormányzati tulajdonú lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó szabályokról szóló 11/2007.(VI. 8.) rendelet 2. § (1) bekezdés b) pontjában, és (3) bekezdésében foglalt kivételekkel.
3.2. Dönt a 11/2007. (VI.08.) rendeletben korlátozással nem érintett, üresen álló vagy várhatóan megüresedő lakások szociális feltételekkel, költségelven és piaci feltételekkel történő bérbeadásáról. Szociális feltételekkel meghirdetett lakásokra beérkezett pályázatok esetén a beérkezett pályázatokat a Kulturális és Népjóléti Bizottsággal előzetesen egyeztetett szempontok szerint értékeli.
3.3. Dönt önkormányzati tulajdonban álló lakás szolgálati jelleggel történő bérbeadásáról.
3.4. Dönt nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérbeadásával – így különösen a helyiség átadásával, rendeltetésszerű használatával, karbantartásával, felújításával, a bérleti jog szünetelésével, a bérleti jog megszűnésekor a helyiség visszaadásával – valamint bérbeadói hozzájárulás megadásával kapcsolatosan a 75 m2-ig terjedő alapterületű helyiségek tekintetében.
3.5. Dönt a Városfejlesztési Bizottság véleményének kikérése mellett nem lakás céljára szolgálaló helyiségek bérbeadására kiírt pályázati eljárásban – versenytárgyalás útján lefolytatott pályázat kivételével - a beérkezett pályázatok elbírálásáról.
3.6. Dönt önkormányzati lakások eladásáról 15.000.000 Ft értékhatár alatt.
3.7. Dönt önkormányzati nem lakás céljára szolgáló helyiségek eladásáról – a Városfejlesztési Bizottság véleményének birtokában - 15.000.000 Ft értékhatár alatt.
4. Vásárokkal kapcsolatos hatáskörök:
4.1. Meghatározza alkalmanként az Önkormányzat által rendezett ünnepi vásár helyét.
4.2. Dönt tartós helyhasználatról a vásárokról és a piacokról szóló 18/2011. (VII. 8.) önkormányzati rendeletben meghatározottak szerint.
5. Szociális ellátásokkal kapcsolatos hatáskörök:
5.1. Dönt az önkormányzati segély megállapításáról.
5.2. Dönt köztemetésről az Szt. 48. §-a alapján.
5.3. Dönt a személyes gondoskodást nyújtó intézményi jogviszony keletkezése és megszüntetése vonatkozásában a Szt. 94. § (1) bekezdés a/ pontjában, valamint az Szt. 101. § (4) bekezdésében foglaltak szerint, I. fokon eljár a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézményi jogviszony keletkezése és megszüntetése ügyében.”
6. Beszerzésekkel kapcsolatos hatáskörök:
Dönt Pécel Város Önkormányzata nettó négymillió forintot meg nem haladó értékű beszerzéseiről.”
2. melléklet a 34/2014. (X. 22.) önkormányzati rendelethez
„3. melléklet az 5/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelethez
A Képviselő-testület a következő hatásköreit ruházza át bizottságaira:
1. Városfejlesztési Bizottság:
Lakások, helyiségek bérletével, elidegenítésével kapcsolatban:
Dönt önkormányzati tulajdonban álló a nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérbeadásáról és a bérleti szerződés felmondásáról a 75 m2-t meghaladó alapterületű helyiségek tekintetében.
2. Pénzügyi Bizottság:
2.1. Helyi, autóbusszal végzett személyszállítással kapcsolatosan:
Dönt az autóbusszal végzett menetrend szerinti személyszállításról szóló 2004. évi XXXIII. törvény 9. § (5) bekezdésére figyelemmel a Pécel város közigazgatási területén végzendő közúti személyszállítás ellátása tárgyában létrejött közszolgáltatási szerződésnek a menetrend módosításáról.
2.2. Lakások, helyiségek bérletével, elidegenítésével kapcsolatban:
Dönt részletre történt lakásértékesítéskor vételár hátralék keletkezése esetén – külön rendeletben meghatározott feltételek esetén - a vételár hátralék törlesztésének felfüggesztéséről, és a felfüggesztés időtartamáról.
3. Kulturális Bizottság:
Dönt zászló-, címer- és településnév használattal kapcsolatban.”
3. melléklet a 34/2014. (X. 22.) önkormányzati rendelethez
„5. melléklet az 5/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelethez
A Pénzügyi Bizottság feladat- és hatáskörei
1. Ellenőrzi a költségvetési előirányzatok teljesítését. Véleményezi az éves, az átmeneti gazdálkodásról továbbá a zárszámadásról szóló rendelettervezeteket, illetve a helyi adókról szóló rendelettervezetet, a költségvetés előirányzatainak módosítására irányuló javaslatokat.
2. Véleményezi és ellenőrzi a költségvetési beszámolókat, az éves költségvetési terveket, azok végrehajtását, az intézmények részére biztosított keretszámok elosztását és felhasználását, az Önkormányzatot érintő adókkal kapcsolatos tevékenységet.
3. Ellenőrzi az Önkormányzat vagyonával való gazdálkodást, a vagyon felmérését, figyelemmel kíséri a lakás és nem lakás céljára szolgáló önkormányzati bérlemények bevételeit és az azokra fordított kiadásokat.
4. Véleményezi önkormányzati érdekeltségű gazdasági társaság alapítását, végelszámolását, a társaság működésének fontosabb kérdéseit.
5. Véleményezi és ellenőrzi önkormányzati intézmény alapítását, szervezeti átalakítását, összevonásának és megszűnésének indokoltságát.
6. Véleményezi az Önkormányzat által alapított közalapítvány létesítését, alapító okiratának költségvetési kihatással járó módosítását.
7. Vizsgálja a hitelfelvétel indokait és gazdasági megalapozottságát, véleményezi az erre irányuló javaslatokat, ellenőrzi a hitelfelvételt.
8. Ellenőrzi a Polgármesteri Hivatal és az önkormányzati költségvetési intézmények gazdálkodását a belső ellenőrrel együtt, a polgármesterrel együttműködve összeállítja a vizsgálati szempontokat.
9. Pénzügyileg ellenőrzi az önkormányzati karbantartások, fejlesztések, beruházások teljesítésének és pénzügyi rendezésének egyezőségét.
10. Vizsgálatot indít, tájékozódik, elemzést készít minden általa fontosnak tartott, az Önkormányzat költségvetését érintő pénzügyi kérdésben.
11. Figyelemmel kíséri és értékeli a költségvetési bevételek és kiadások alakulását - különös tekintettel a saját bevételekre -, a vagyonváltozás alakulását, értékeli az azt előidéző okokat.
12. Közreműködik a költségvetés általános irányelveinek kidolgozásában, a költségvetés összeállításában, a pénzmaradványok elosztására vonatkozó döntés előkészítésében.
13. Véleményezi mindazokat az előterjesztéseket, amelyek befolyással vannak a költségvetésre.
14. Ellenőrzi a pénzkezelési szabályzat megtartását, a bizonylati rend és a bizonylati fegyelem érvényesítését.
15. Az Mötv. 120. § (2) bekezdésében meghatározott tárgykörben végzett vizsgálatairól készült vizsgálati megállapításait a vizsgálat befejezését követően haladéktalanul közli a Képviselő-testülettel. Ha a Képviselő-testület a vizsgálati megállapításokkal nem ért egyet, a vizsgálati jegyzőkönyvet észrevételeivel együtt megküldi az Állami Számvevőszéknek.
16. Figyelemmel kíséri és vizsgálja a Szervezeti és Működési Szabályzat érvényesülését, szükség esetén javaslatot tesz annak módosítására, állást foglal az SZMSZ értelmezésével kapcsolatos vitában.
17. Képviselő és bizottsági tag felkérésére vizsgálja a bizottságok jogszerű működését.
18. Állást foglal a bizottságok közötti hatásköri összeütközések esetén.
19. Véleményezi a Képviselő-testület üléseiről készült jegyzőkönyv kiigazításának kérését.
20. Véleményezi az önkormányzati rendeletek tervezetét, vizsgálja az önkormányzati rendeletek gyakorlati érvényesülését, szükség esetén javaslatot tesz azok módosítására.
21. Véleményezi az Önkormányzat által alapított gazdasági társaságok első számú felelős vezetőinek foglalkoztatásával kapcsolatos kérdéseket.
22. Véleményezi az önkormányzati alapítású közalapítványok létrehozására működésére vonatkozó javaslatokat, továbbá az Önkormányzatnak alapítványhoz, egyesülethez vagy szövetséghez történő csatlakozására vonatkozó javaslatokat.
23. Véleményezi önkormányzati társulás létrehozására, vagy ahhoz történő csatlakozásra vonatkozó javaslatokat.
24. Véleményezi az önkormányzati intézmény létrehozására, átszervezésére, vagy megszüntetésére vonatkozó javaslatokat.
25. Jóváhagyás előtt véleményezi az Önkormányzat által fenntartott köznevelési intézmény szervezeti és működési szabályzatát.
26. Együttműködik a Kulturális Bizottsággal a köznevelési intézmények működésének törvényességi ellenőrzésében.
27. Együttműködik a Kulturális Bizottsággal a köznevelési intézmények házirendjének, más belső szabályzatainak elfogadására előírt eljárási rendelkezések megtartásának, a szabályzatokban foglaltak jogszerűségének, a működés és döntéshozatal jogszerűségének ellenőrzésében.
28. Jóváhagyás előtt véleményezi az Önkormányzat által fenntartott könyvtár szervezeti és működési szabályzatát.
29. Ellenőrzi a Képviselő-testület által átruházott hatáskörök gyakorlásának érvényesülését.
30. Ellenőrzi más képviselő-testületekkel, a testvérvárossal, gazdasági szervezetekkel, pénzintézeti szervekkel kötött megállapodások jogszerűségét.
31. Kivizsgálja a polgármester, az alpolgármester(ek), a képviselők vonatkozásában az írásban benyújtott etikai vonatkozású bejelentéseket, panaszokat, s ennek megfelelően intézkedést kezdeményez.
32. Vizsgálja a képviselő-testületi tagok jogainak érvényesülését és kötelezettségeinek teljesítését.
33. Javaslatot tesz a polgármester illetményének emelésére, a polgármester jutalmazására.
34. Véleményezi a közbiztonsággal és közlekedésbiztonsággal összefüggő feladatok ellátása érdekében benyújtott előterjesztéseket.
35. Együttműködik a közbiztonsággal és közlekedésbiztonsággal összefüggő feladatok ellátásának segítésére irányuló civil kezdeményezésekkel.
36. Javaslatot tesz, előkészíti illetve ellenőrzi a város közbiztonsága érdekében történő intézkedéseket.
37. Ellátja a képviselők és a polgármester vagyonnyilatkozatainak vizsgálatával kapcsolatos feladatokat.
38. Ajánlással él a polgármester felé a díszpolgári cím adományozása tekintetében, véleményezi az egyéb kitüntető címre tett javaslatokat.
39. Állást foglal a polgármester és a képviselők összeférhetetlenségének kérdésében.
40. Véleményezi a költségvetési rendeletben elkülönített, helyi közérdekű tevékenységek, és szervezetek támogatására biztosított, pályázati úton felhasználható előirányzatok felhasználását, a kiírt pályázatokra benyújtott pályázatokat.
41. Véleményezi az önkormányzati intézmények, önkormányzati alapítású közalapítványok, gazdasági társaságok alapító okiratait, és azok módosítását.”
4. melléklet a 34/2014. (X. 22.) önkormányzati rendelethez
„6. melléklet az 5/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelethez
A Kulturális Bizottság feladat-és hatásköre:
1. Véleményezi a köznevelési intézmények létesítésére, átszervezésére, szerkezetátalakítására, megszüntetésére irányuló javaslatokat.
2. Véleményezi az Önkormányzat mint fenntartó köznevelési intézmények működését érintő döntéseire irányuló előterjesztéseket, köztük az óvodák helyi nevelési programját, és az azok megvalósításához szükséges feltételek biztosítására vonatkozó javaslatokat is.
3. Véleményt nyilvánít az önkormányzati fenntartású nevelési-oktatási intézmények intézményvezetői pályázatairól.
4. Ellenőrzi az óvodák felvételi ügyeit, gazdálkodását.
5. Az önkormányzati fenntartású nevelési-oktatási intézmények vezetői megbízatásának lejárta előtt kezdeményezi az intézményvezetői pályázatok kiírását.
6. Figyelemmel kíséri az önkormányzati fenntartású nevelési-oktatási intézményeinek működését, a gyermekjog érvényesülését, szükség esetén javaslattal él a polgármester vagy a Képviselő-testület felé.
7. Együttműködik a Pénzügyi Bizottsággal az önkormányzati fenntartású nevelési-oktatási intézmény működésének törvényességi ellenőrzésében.
8. Együttműködik a Pénzügyi Bizottsággal az önkormányzati fenntartású nevelési-oktatási intézmények házirendjének, és belső szabályzatainak elfogadására előírt eljárási rendelkezések megtartásának, a szabályzatokban foglaltak jogszerűségének, a működés és döntéshozatal jogszerűségének ellenőrzésében.
9. Javaslatot tesz pedagógusnapi ünnepség megrendezésére, pedagógus kitüntetések felterjesztésére.
10. Javaslatot tesz, véleményezi a város ifjúságának szélesebb körét érintő előterjesztéseket, kezdeményezéseket.
11. Kapcsolatot tart az egyházakkal és a városban működő társadalmi szervezetekkel.
12.Véleményezi a testvérvárosi kapcsolatok keretein belüli kulturális tevékenységet, javaslatot tesz kulturális programok szervezésére.
13. Figyelemmel kíséri a város kulturális, művelődési, szellemi életét, kezdeményezéseivel elősegíti annak gazdagítását, javaslatot tesz városi ünnepségek megrendezésére.
14. Javaslatot tesz a nyári táborozások támogatására biztosított költségvetési előirányzat felhasználására.
15. Kidolgozza az Önkormányzat hosszú távú kulturális és ifjúsági koncepcióját.
16. Javaslatot tesz képzőművészeti események, kiállítások támogatására.
17. Véleményt nyilvánít vagy javaslatot tesz városi ünnepségek, kulturális rendezvények megtartására, évfordulók megünneplésére.
18. Véleményezi az Önkormányzat által rendezendő képző- és iparművészeti, helytörténeti kiállítások tervét.
19. Támogatja a művelődéssel és tájékoztatással kapcsolatos programok megvalósítását.
20. Véleményezi a közművelődési intézmények vezetőinek kinevezését.
21. Javaslatot tesz önkormányzati kiadványok megjelentetésére.
22. Véleményezi vagy javaslatot tesz közterület elnevezésére, az elnevezés megváltoztatására, emléktáblák elhelyezésére.
23. Véleményezi vagy javaslatot tesz kulturális közalapítványok kuratóriumi tagjainak személyére.
24. Véleményezi közművelődési intézmény létesítésére, megszüntetésére, átszervezésére irányuló javaslatokat.
25. Figyelemmel kíséri a város kulturális, művelődési, szellemi életét, kezdeményezéseivel elősegíti annak gazdagítását.
26. Véleményezi a testvérvárosi kapcsolatok keretein belüli kulturális tevékenységet, javaslatot tesz kulturális programok szervezésére.
27. Javaslatot tesz vagy véleményezi a város ifjúságának szélesebb körét érintő előterjesztéseket, kezdeményezéseket.
28. Közreműködik a kulturális és ifjúsági célú pályázatok kiírásában és elbírálásában.
29. Kapcsolatot tart a város ifjúsági szervezeteivel.
30. Figyelemmel kíséri a városi fiatalok körében végzett bűnmegelőzési tevékenységet.
31. Ellátja Pécel Város Önkormányzatának a közművelődésről szóló 29/2001 (XI.22.) számú rendeletében foglaltak szerint a bizottság közművelődéssel kapcsolatos feladatait.
32. Véleményt nyilvánít vagy javaslatot tesz az Önkormányzat közigazgatási területén elhelyezésre kerülő képzőművészeti alkotásokkal kapcsolatban, közreműködik emlékművek állításának előkészítésében.
33.Véleményezi vagy javaslatot tesz művészeti alkotás nem önkormányzati épületen történő elhelyezésére.
34. Kidolgozza a költségvetési rendeletben elkülönített, helyi civil szervezetek támogatására biztosított, pályázati úton felhasználható előirányzatok felhasználására kiírandó pályázat tervezetét, véleményezi a pályázatra benyújtott pályázatokat.
35. A Szociális Bizottsággal együtt dönt a Bursa Hungarica felsőoktatási pályázatra beérkezett pályázatok elbírálásáról.”
5. melléklet a 34/2014. (X. 22.) önkormányzati rendelethez
„7. melléklet az 5/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelethez
Városfejlesztési Bizottság feladat-és hatásköre
1.Véleményt nyilvánít helyi építési szabályzatok és szabályozási tervek előkészítése során, kezdeményezi meglévő szabályozási tervek szükség szerinti módosítását. Részt vesz a szabályozási tervek döntés előkészítő munkájában, a tervezési folyamat közben képviselő-testületi jóváhagyás előtt véleményezi azokat.
2. Közreműködik a városrendezési programok kidolgozásában, megvalósulásuk figyelemmel kísérésében és elősegítésében.
3. Figyelemmel kíséri a város forgalmi rendjét, a helyi közlekedés alakulását. Véleményezi a helyi közutak forgalmi rendjének alakítását.
4. Figyelemmel kíséri az ivóvízellátást, a szennyvízelvezetést és -tisztítást, ezekkel kapcsolatban intézkedést kezdeményez, javaslatot tesz.
5. Javaslatot tesz karbantartási, fejlesztési munkákra, közműfejlesztésekre, közreműködik azok elkészítésében és kimunkálásában, véleményezi a karbantartásokra, felújításokra, közműfejlesztésekre irányuló kezdeményezéseket.
6. Véleményezi az önkormányzat területén tervezett terület-felhasználásokat, beruházásokat.
7. Javaslatot tesz területfejlesztési kérdésekben és véleményezi az e körbe tartozó kezdeményezéseket.
8. Véleményt nyilvánít településfejlesztési és településüzemeltetési műszaki kérdésekben.
9. Területfejlesztési, kistérségi (regionális) fejlesztésekben képviseli a város és a térség ügyeit a pályázatok elbírálásában és a megvalósítás ellenőrzésében.
10. Önkormányzati tulajdonú ingatlanok tekintetében véleményezési jogot gyakorol a hasznosítási céllal és a funkció meghatározásával kapcsolatban, a tervszerű városfejlesztés és várostervezés szempontjaira tekintettel.
11. Véleményezi az Önkormányzat gazdasági programját, költségvetési tervezetét, a zárszámadást.
12. Figyelemmel kíséri és ellenőrzi az önkormányzati vagyon felmérését, nyilvántartásba vételét, a törzsvagyon kimutatását.
13. Véleményezi az Önkormányzatot érintő vállalkozásfejlesztési elképzeléseket.
14. Javaslatot tesz az önkormányzati vagyon kezelésére, működtetésére. Javaslatot dolgoz ki az Önkormányzat bérlet útján hasznosítható vagyontárgyainak bérleti díjaira.
15. Közreműködik a vállalkozásbarát környezet kialakításában, javaslatot tesz az ezt elősegítő és szükséges intézkedések megtételére.
16. Véleményezi az önkormányzati tulajdon elidegenítését, cseréjét, megterhelését, vállalkozásba való bevitelét, vagy más célú hasznosítását.
17. Véleményt nyilvánít a koncesszióba adás lehetőségéről.
18. Ellenőrzi az Önkormányzat vagyonával való gazdálkodást, figyelemmel kíséri a lakás és nem lakás céljára szolgáló önkormányzati bérlemények bevételeit és az azokra fordított kiadásokat.
19. Véleményt nyilvánít vagy javaslatot tesz környezetvédelmi kérdésekben, figyelemmel kíséri a város külterületén végzett tevékenységeket.
20. Véleményezi a környezet elemeit érintő ügyekben (levegőtisztaság, ivóvízellátás, zöldfelületek védelme, épített és természeti környezet védelme, zajvédelem) tett javaslatokat, előterjesztéseket.
21. Véleményezi az önkormányzati környezetvédelmi alappal való rendelkezést, javaslatot tesz annak mértékére és felhasználására.
22. Figyelemmel kíséri a közterületek rendjét, a közterület károsodásával vagy annak veszélyével járó tevékenység tapasztalása esetén kezdeményezi a szükséges intézkedések megtételét.
23. Véleményezi a környezetvédelmi vagy mezőgazdasági tárgyú képviselő-testületi előterjesztéseket.
24. Kapcsolatot tart a gazdajegyzővel és a városban élő gazdákkal.
25. Kidolgozza az Önkormányzat hosszú távú sportkoncepcióját.
26. Figyelemmel kíséri a város sportéletét.
27. Javaslatot tesz vagy véleményt nyilvánít a szabadidő, az óvodai- és diáksport támogatását érintő kérdésekben.
28. Közreműködik a sport célú pályázatok kiírásában és elbírálásában.
29. Kapcsolatot tart a város sportszervezeteivel.”
6. melléklet a 34/2014. (X. 22.) önkormányzati rendelethez
„8. melléklet az 5/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelethez
a Szociális Bizottság feladat- és hatásköre
1. Figyelemmel kíséri és ellenőrzi a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény, valamint a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló önkormányzati rendelet rendelkezéseinek végrehajtását.
2. Figyelemmel kíséri a szociális intézmények működését, valamint a szociális ellátásokkal és szolgáltatásokkal összefüggő tevékenységeket.
3. Figyelemmel kíséri a szociális intézmények biztonságos tevékenységének színvonalát.
4.Véleményezi a szociális vagy egészségügyi intézmények vezetői állására meghirdetett pályázati kiírásokat és a beérkezett pályázatokat.
5. Véleményezi a szociális feladatot ellátó intézmények alapítására, működési rendjük meghatározására, átszervezésére, szerkezetátalakítására tett előterjesztéseket, javaslatokat.
6. Figyelemmel kíséri a város egészségügyi ellátottságát, a gyógyító-megelőző egészségügyi ellátást végző háziorvosi, fogorvosi szolgálat működését, a közegészségügy helyzetét.
7. Ellenőrzi, hogy az egészségügyi intézmények működéséhez szükséges tárgyi feltételek rendelkezése állnak-e, hiányosság esetén kezdeményezi azok megszüntetését.
8. Figyelemmel kíséri az egészségügyi ellátórendszer és az egészségügyi intézmények tevékenységének színvonalát, és az ahhoz kapcsolódó lakossági észrevételeket.
9. Javaslatot tesz a szociális és az egészségügyi ágazat költségvetési előirányzatára, figyelemmel kíséri a költségvetés végrehajtását, a szociális támogatásokra és ellátásokra biztosított előirányzatok időarányos felhasználását.
10. Véleményezi a megüresedő háziorvosi, házi gyermekorvosi, az alapellátást biztosító fogorvosi praxisra kiírt pályázatra benyújtott pályázatokat, vagy véleményezi praxisátadás esetén az előszerződéseket.
11. Kapcsolatot tart a tisztiorvosi szolgálattal és az orvosi kamarával.
12. Szakmailag véleményezi a város egészségügyi ellátásának fejlesztésére irányuló kezdeményezéseket.
13. Javaslatot tesz a háziorvosi körzethatárok kialakítására és módosítására.
14. Véleményezi a Képviselő-testület döntése előtt az egészségügy területén dolgozó közalkalmazottak nagyobb csoportját érintő intézkedések tervezetét.
15. Kapcsolatot tart a mozgáskorlátozottak, vakok egyesületeivel, a szociális és egészségügyi ellátásban résztvevő karitatív szervezetekkel, közreműködik a hajléktalanokról, szenvedélybetegekről való gondoskodásban, szociális vagy egészségügyi témájú rendezvényeket szervez.
16. Javaslatot tesz a város szociális és egészségügyi ellátó rendszerének bővítésére, fejlesztésére.
17. A Kulturális Bizottsággal együtt dönt a Bursa Hungarica felsőoktatási pályázatra beérkezett pályázatok elbírálásáról.”