Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2024. (III. 6.) önkormányzati rendelete

az Önkormányzat 2024. évi költségvetéséről

Hatályos: 2024. 11. 22

Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2024. (III. 6.) önkormányzati rendelete

az Önkormányzat 2024. évi költségvetéséről

Hatályos: 2024. 11. 22

Kiskunlacháza Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, valamint az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 23. § (1) bekezdése alapján, figyelembe véve a Pénzügyi és Fejlesztési Bizottság írásos véleményét, a következőket rendeli el:

A rendelet hatálya

1. § A rendelet hatálya kiterjed Kiskunlacháza Város Önkormányzata (a továbbiakban: Önkormányzat)

a) Képviselő-testületére (a továbbiakban Képviselő-testület),

b) a Képviselő-testület bizottságaira (a továbbiakban: bizottságok),

c) a Kiskunlacházi Polgármesteri Hivatalra, (a továbbiakban: polgármesteri hivatal) és

d) az Önkormányzat irányítása alá tartozó költségvetési szervekre (a továbbiakban: intézmények).

A költségvetés bevételei és kiadásai

2. § (1) A Képviselő-testület az Önkormányzat 2024. évi költségvetését

a)1 2.307.521.665.-Ft költségvetési bevétellel,

b)2 3.907.049.736.- Ft költségvetési kiadással,

c)3 -1.599.528.071.-Ft költségvetési egyenleggel,

d)4 1.672.869.982.- Ft finanszírozási bevétellel,

e) 73.341.911.- Ft finanszírozási kiadással,

f)5 1.599.528.071.- Ft finanszírozási egyenleggel

állapítja meg.

(2)6 Az Önkormányzat az (1) bekezdésben megállapított költségvetési hiány finanszírozását 1.599.528.071.-Ft összegben maradvány felhasználásával biztosítja.

(3)7 A Képviselő-testület az intézmények önkormányzati finanszírozását 1.156.732.820.- forintban állapítja meg.

A költségvetési és finanszírozási főösszegek részletezése

3. § (1) A 2. § (1) bekezdésben megállapított költségvetési bevételek forrásonkénti, a költségvetési kiadások jogcímenkénti megoszlását önkormányzati szinten, továbbá a finanszírozási bevételeket és kiadásokat és azon belül kötelező feladatok, önként vállalt feladatok, államigazgatási feladatok szerinti bontásban a Képviselő-testület az 1. melléklet szerint határozza meg.

(2) A működési és felhalmozási bevételek és kiadások előirányzatai mérlegszerű bemutatását önkormányzati szinten a 2. melléklet részletezi.

(3) Az Önkormányzat adósságot keletkeztető ügyletekből és kezességvállalásokból fennálló kötelezettségeit a 3. melléklet részletezi.

(4) Az Önkormányzat saját bevételeinek részletezését az adósságot keletkeztető ügyletből származó tárgyévi fizetési kötelezettség megállapításához a 4. melléklet tartalmazza.

(5) Az Önkormányzat 2024. évi adósságot keletkeztető fejlesztési céljait az 5. melléklet részletezi.

(6) Az Önkormányzat költségvetésében szereplő beruházások kiadásainak beruházásonkénti részletezését a 6. melléklet szerint határozza meg.

(7) Az Önkormányzat költségvetésében szereplő felújítások kiadásait felújításonként a 7. melléklet szerint részletezi.

(8) Az EU-s támogatással megvalósuló programokat és projekteket, valamint az önkormányzaton kívül megvalósuló projektekhez való hozzájárulást a 8. melléklet szerint hagyja jóvá.

(9) A 2. § (1) bekezdésében megállapított bevételek és kiadások önkormányzati, polgármesteri hivatali, továbbá költségvetési szervenkénti megoszlását, az éves (tervezett) létszám előirányzatot és a közfoglalkoztatottak létszámát költségvetési szervenként, feladatonként és azon belül kötelező feladatok, önként vállalt feladatok, államigazgatási feladatok szerinti bontásban a 9. melléklet szerint határozza meg.

(10) Adatszolgáltatás az elismert tartozásállományról tartalmi elemeit a 10. melléklet tartalmazza.

(11) A 2024. évi általános működés és ágazati feladatok támogatásának alakulását jogcímenként a 11. melléklet tartalmazza.

(12) A 2024. évben céljelleggel juttatott támogatások részletezését a 12. melléklet tartalmazza.

(13)8 Az Önkormányzat a kiadások között nem állapít meg céltartalékot.

(14) Az Önkormányzat költségvetésében 40.000.000.-Ft összegű folyószámlahitel-keret áll rendelkezésre, melyet igénybevétel esetén a tárgyév december 31-ig vissza kell fizetni. A folyószámlahitel igénybevételéről és visszafizetéséről a gazdálkodással kapcsolatos beszámolóban a Képviselő-testületet tájékoztatni kell.

(15) Az Önkormányzat fizetési számláján átmenetileg szabad pénzeszközök betétként történő elhelyezéséről, államilag garantált rövid lejáratú értékpapír vásárlásáról a polgármester a pénzügyi osztályvezetővel egyetértésben rendelkezik.

Az Önkormányzat költségvetésének végrehajtásával kapcsolatos rendelkezések

4. § (1) A költségvetésben képzett céltartalék felhasználása a Képviselő-testület döntése alapján történhet.

(2) A tárgyéven túli kötelezettségvállalásra a költségvetésben jóváhagyott előirányzat mértékéig kerülhet sor.

(3) Az önkormányzati szintű költségvetés ezen rendeletben meghatározottak szerinti végrehajtásáért, valamint a beszámolási kötelezettségek teljesítéséért a polgármester, a könyvvezetéssel kapcsolatos feladatok ellátásáért a jegyző a felelős.

(4) Az Önkormányzat gazdálkodásának biztonságáért a Képviselő-testület, a gazdálkodás szabályszerűségéért a polgármester felelős.

(5) A Képviselő-testület felhatalmazza bizottságait, az intézményeket a költségvetésben előírt bevételek beszedésére, a jóváhagyott kiadások teljesítésére, az e rendeletben, a kapcsolódó jogszabályokban, valamint a képviselő-testületi és bizottsági határozatokban foglalt előírásoknak megfelelően.

(6) A költségvetési bevételi előirányzatok – a (8) bekezdésben meghatározott kivételekkel – kizárólag azok túlteljesítése esetén növelhetők, és a költségvetési bevételek tervezettől történő elmaradása esetén azokat csökkenteni kell.

(7) Az Önkormányzat és költségvetési szervei egységes rovatrend

a) működési célú támogatások államháztartáson belülről,

b) felhalmozási célú támogatások államháztartáson belülről,

c) működési célú átvett pénzeszközök,

d) felhalmozási célú átvett pénzeszközök,

rovatain megtervezett bevételi előirányzatok abban az esetben is megnövelhetőek, ha a költségvetési bevételi előirányzatok még nem teljesültek túl, azonban az adott cél a költségvetési év bevételi előirányzatainak tervezésekor nem volt figyelembe vehető.

(8) A költségvetés végrehajtása során kötelezettség a jóváhagyott kiadási előirányzatok mértékéig – a bevételek teljesülési ütemére tekintettel- vállalható. Amennyiben a tervezett bevételek nem teljesülnek, az azok terhére jóváhagyott kiadási előirányzatok nem teljesíthetőek. A tervezett bevételek elmaradása esetén az önkormányzati finanszírozás módosításáról a Képviselő-testület jogosult dönteni.

(9) Az Önkormányzat 2024. évi költségvetése a gazdálkodás alapja, ezért egyensúlyának fenntartása érdekében év közben a gazdaságos, hatékony, eredményes gazdálkodás megvalósítása érdekében biztosítani szükséges az áttekinthető, szabályszerű költségvetési előirányzatok felhasználását.

(10) a) Az egyházak és civil szervezetek támogatására tervezett előirányzatok felhasználásáról a Képviselő-testület dönt.

a) A sportszervezetek támogatására jóváhagyott előirányzat felhasználásáról átruházott hatáskörben a Művelődési, Oktatási és Egészségügyi Bizottság dönt,

b) A szponzori támogatásokra jóváhagyott előirányzat felhasználásáról a polgármester dönt, mely döntéséről a következő képviselő-testületi ülésen köteles beszámolni.

(11) A Művelődési, Oktatási és Egészségügyi Bizottság részére biztosított költségvetési előirányzat felhasználásáról a Bizottságnak beszámolási kötelezettsége van a Képviselő-testület részére.

(12) A polgármesteri keret felhasználásáról a polgármester rendelkezik. A polgármesteri keret nem használható fel alapítványok támogatására, költség- és üzemanyag térítések finanszírozására és intézményműködtetésre. Felhasználásáról a következő képviselő-testületi ülésen a polgármester köteles beszámolni.

(13) Az adókintlévőségek, és bármilyen más jellegű követelések csökkentése érdekében érvényesíteni kell a költséghatékony végrehajtási és ellenőrzési tevékenységet.

(14) Az önkormányzati feladatellátás minden terültén érvényesíteni kell a szigorú, takarékos gazdálkodás követelményét. Az intézmények vezetői kötelesek a takarékos, ésszerű gazdálkodás követelményeinek megfelelni és javaslataikkal, döntéseikkel segíteni a kiadások csökkentését.

(15) A Képviselő-testület felhatalmazza a polgármestert, hogy – pályázat benyújtásáról és saját forrás biztosításáról szóló külön képviselő-testületi döntés hiányában – az Önkormányzat által benyújtani kívánt támogatási igény (pályázat) esetében az Önkormányzat nevében előzetesen nyilatkozzon a saját forrás biztosításáról azzal, hogy soron következő testületi ülésen tájékoztatja a Képviselő-testületet.

Az intézmények költségvetésének végrehajtásával kapcsolatos rendelkezések

5. § (1) Az intézmények vezetői az intézmény várható bevételeinek és az időszak elején rendelkezésre álló pénzkészlete együttes összegének alapulvételével a teljesíthető kiadásokról havi ütemezésben likviditási tervet kötelesek készíteni az Önkormányzat által elfogadott költségvetést követően 15 napon belül.

a) Az intézmény által havonta igénybevehető önkormányzati finanszírozás a tényleges fizetési kötelezettségek alapján történik.

b) Az Önkormányzat irányítása alá tartozó intézmények, valamint a Település- és Intézményfenntartó Csoport dolgozói részére nettó 100.000.-Ft/év/fő cafeteria kifizetését hagyja jóvá a Képviselő-testület.

c) A Képviselő-testület a polgármesteri hivatal köztisztviselői részére a törvényi rendelkezés szerinti mértéken belül, nettó 400.000.-Ft/fő/év összegben hagyja jóvá a cafeteria juttatást.

d) A polgármester cafeteria juttatását a Képviselő-testület nettó 400.000.-Ft/év összegben hagyja jóvá.

(2) A Képviselő-testület a polgármesteri hivatalnál foglalkoztatott köztisztviselők illetményalapját 68.000.-Ft összegben határozza meg. A magasabb illetményalap szerint megállapított havi illetmény megállapításakor tekintettel kell lenni a Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről szóló 2023. évi LV. törvény 62. § (6) bekezdésében foglaltakra.

(3) A 2023. december 1-től a minimálbér 266.800.-Ft/hó teljes munkaidő esetében, a garantált bérminimum összege pedig 326.000.-Ft/hó, melyekre történő bérkiegészítéseket a Képviselő-testület biztosítja a foglalkoztatottak részére önkormányzati szinten.

(4) Az intézmények az éves gazdálkodásukról készített beszámolóban a költségvetési maradvány elszámolása során – az általános szabályokon túl – kötelesek az étkeztetési-, energia és közüzemi díjak-, a nyugdíjazás és létszámcsökkentési döntések, jubileumi jutalmak fedezetére biztosított előirányzatokról, a kötött felhasználású támogatásokról, a továbbképzésekre biztosított előirányzatokról, a bejáró dolgozók útiköltség térítésére adott előirányzatokról elszámolni. Az elszámolást a polgármesteri hivatal pénzügyi osztályvezetője vizsgálja felül.

(5) A feladatmutató alapján normatív állami hozzájárulásban részesülő intézmények a tényleges mutató szerint kötelesek elszámolni a kapott támogatással. A támogatás ellenőrizhetősége érdekében az intézmények kötelesek olyan nyilvántartást vezetni, melyből egyértelműen megállapítható a feladatmutató tényleges teljesülése.

(6) Amennyiben az intézmény a konkrét feladatmutatóhoz kapcsolódó támogatást az őt ténylegesen megilletőnél nagyobb mértékben veszi igénybe, akkor a meghaladó mérték zárolásra, a pénzmaradvány elszámolása kapcsán pedig elvonásra kerül.

(7) A pénzügyi előirányzat hiányában a gazdálkodó szerv, intézmény vezetője kötelezettséget nem vállalhat, feladat végrehajtását nem kezdheti el. Újabb kötelezettség vállalása előtt figyelembe kell venni a meglévő, többéves kihatással járó kötelezettségeket, továbbá a fedezetül szolgáló bevételek realizálását. Kötelezettséget vállalni a törvényben foglalt kivételekkel csak a pénzügyi ellenjegyzés után, a pénzügyi teljesítés esedékességét megelőzően írásban lehet, kivéve az 200.000.-Ft alatti kötelezettségvállalásokat.

(8) Amennyiben a költségvetési szerv harminc napon túli, lejárt esedékességű elismert tartozásállományának mértéke két egymást követő hónapban eléri az éves eredeti kiadási előirányzatának 10%-át vagy a 150 millió forintot, az irányító szerv a költségvetési szervhez önkormányzati biztost jelöl ki.

(9) A költségvetési szerv vezetője a 10. melléklet szerinti adatlapon köteles a tartozásállományról adatot szolgáltatni. A költségvetési szerv az általa lejárt esedékességű elismert tartozásállomány tekintetében – nemleges adat esetén is – havonta a tárgyhó 25-i állapotnak megfelelően a tárgyhónapot követő hó 5-ig a jegyző részére köteles adatszolgáltatást teljesíteni.

(10) Kiegészítő támogatás igényléséről a működőképességet veszélyeztető helyzet esetében a polgármester gondoskodik, külön képviselő-testületi döntés alapján.

(11) A finanszírozási bevételekkel és kiadásokkal kapcsolatos hatásköröket a Képviselő-testület gyakorolja.

A költségvetési rendelet módosításának rendje

6. § (1) A Képviselő-testület - az első negyedév kivételével – negyedévenként, döntése szerinti időpontokban, de legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határ idejéig, 2024. december 31-ei hatállyal módosítja a költségvetési rendeletét. Ha év közben az Országgyűlés a hozzájárulások, támogatások előirányzatait zárolja, azokat csökkenti, törli, az intézkedés kihirdetését követően haladéktalanul a Képviselő-testület elé kell terjeszteni a költségvetési rendelet módosítását.

(2) A Képviselő-testület a rendelet 4. § (1) bekezdése kivételével az Áht. 34. § (2) bekezdése alapján felhatalmazza a polgármestert

a) az Önkormányzat bevételeinek és kiadásainak módosítására,

b) az Önkormányzat költségvetésében tervezett feladatok átcsoportosítására,

c) az Önkormányzat költségvetési kiadásai kiemelt előirányzatai közötti átcsoportosításra.

(3) A polgármester a (2) bekezdés szerinti előirányzatmódosításról, előirányzat átcsoportosításról szóló döntéséről a költségvetési rendelet soron következő negyedéves módosítása alkalmával, de legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig, december 31-ei hatállyal tájékoztatja a Képviselő-testületet.

(4) A rendeletben meghatározott bevételi és kiadási előirányzatai felett az intézmények vezetői előirányzat-felhasználási jogkörrel rendelkeznek és azok betartásáért felelősséggel tartoznak. Az intézményi költségvetés kiemelt előirányzatain belüli rovatok között átcsoportosítást hajthatnak végre.

(5) Az intézményvezetők a saját hatáskörben végrehajtott előirányzatmódosításról, előirányzat átcsoportosításról, többletbevétel felhasználásról negyedévente kötelesek a polgármestert és a jegyzőt tájékoztatni. Az intézményvezetők az évközi előirányzat-módosításokról a jegyző által elrendelt formában kötelesek naprakész nyilvántartást vezetni.

(6) A költségvetési szerv alaptevékenysége körében szellemi tevékenység szerződéssel, számla ellenében történő igénybevételére szolgáló kiadási előirányzat csak a személyi juttatások terhére növelhető.

(7) Amennyiben az önkormányzat év közben a költségvetési rendelet készítésekor nem ismert többletbevételhez jut, vagy bevételei a tervezettől elmaradnak, arról a polgármester a Képviselő-testületet tájékoztatja.

(8) A Képviselő-testület által jóváhagyott kiemelt előirányzatokat valamennyi költségvetési szerv köteles betartani. Az előirányzat túllépés fegyelmi felelősséget von maga után.

A költségvetés végrehajtásának ellenőrzése

7. § (1) Az önkormányzat és intézményei gazdálkodásának ellenőrzése a belső kontrollrendszer keretében valósul meg, melynek létrehozásáért, működtetésért és továbbfejlesztéséért az önkormányzat esetében a jegyző, az intézmények esetében az intézményvezetők felelősek.

(2) Az Önkormányzat és az intézmények a belső ellenőrzésének kialakításáról a Képviselő-testület megbízott belső ellenőr útján gondoskodik. A belső ellenőrzés megfelelő működtetésről és a függetlenség biztosításáról a jegyző köteles gondoskodni.

Átmeneti rendelkezések

8. § A rendelet rendelkezéseit 2024. január 1-jétől kell alkalmazni.

9. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

1

A 2. § (1) bekezdés a) pontja a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 2. § (1) bekezdés a) pontja a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 2. § (1) bekezdés a) pontja a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (XI. 21.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

2

A 2. § (1) bekezdés b) pontja a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 2. § (1) bekezdés b) pontja a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 2. § (1) bekezdés b) pontja a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (XI. 21.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

3

A 2. § (1) bekezdés c) pontja a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

4

A 2. § (1) bekezdés d) pontja a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

5

A 2. § (1) bekezdés f) pontja a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

6

A 2. § (2) bekezdése a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 1. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

7

A 2. § (3) bekezdése a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 1. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. A 2. § (3) bekezdése a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. A 2. § (3) bekezdése a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (XI. 21.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

8

A 3. § (13) bekezdése a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.

9

Az 1. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. Az 1. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. Az 1. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (XI. 21.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

10

A 2. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. A 2. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. A 2. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (XI. 21.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

11

A 6. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. A 6. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. A 6. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (XI. 21.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

12

A 7. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (4) bekezdésével megállapított szöveg. A 7. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (4) bekezdésével megállapított szöveg.

13

A 9. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (5) bekezdésével megállapított szöveg. A 9. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (5) bekezdésével megállapított szöveg. A 9. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (XI. 21.) önkormányzati rendelete 2. § (4) bekezdésével megállapított szöveg.

14

A 11. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (6) bekezdésével megállapított szöveg. A 11. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (6) bekezdésével megállapított szöveg. A 11. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (XI. 21.) önkormányzati rendelete 2. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.

15

A 12. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2024. (VI. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (7) bekezdésével megállapított szöveg. A 12. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (IX. 25.) önkormányzati rendelete 3. § (7) bekezdésével megállapított szöveg. A 12. melléklet a Kiskunlacháza Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (XI. 21.) önkormányzati rendelete 2. § (6) bekezdésével megállapított szöveg.