Ráckeve Város Önkormányzat Képviselő-testületének 25/2020. (IX.22.) önkormányzati rendelete

a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatásról

Hatályos: 2020. 09. 23

Ráckeve Város Önkormányzat Képviselő-testületének 25/2020. (IX.22.) önkormányzati rendelete

a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatásról

2020.09.23.

Ráckeve Város Önkormányzatának Képviselő-testülete vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény 45. § (6) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény 44/C. § (2) bekezdés és a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 11. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

I.FEJEZET

Általános rendelkezések

1. § (1) Ráckeve Város Önkormányzata e rendeletben foglaltak szerint szervezi a tartja fenn az egyedi szennyvízkezelés után befogadóba nem vezetett háztartási szennyvíz (továbbiakban: szennyvíz) begyűjtését, szállítását és ártalommentes elhelyezését közszolgáltatás útján a kijelölt közszolgáltató (továbbiakban: közszolgáltató) igénybevételével Ráckeve város közigazgatási területén.

2. § (1) A közszolgáltatásra kijelölt közszolgáltató 2020. szeptember 1. napjától 2025.június 30. napjáig Ráckeve közigazgatási területén a DAKÖV Dabas és Környéke Vízügyi Korlátolt Felelősségű Társaság (továbbiakban: Közszolgáltató).

(2) A háztartási szennyvíz ártalmatlanítás céljából történő átadás helye: Ráckeve, Köztársaság u. 0273/7 hrsz. – szennyvíztisztító-telep.

II.FEJEZET

Közszolgáltatás ellátási rendszere

1. cím Közszolgáltatás igénybevételére vonatkozó szabályok

3. § A háztartási szennyvíz elszállításának megrendelése személyesen, vagy telefonon a Közszolgáltató ügyfélszolgálatán történhet. A Közszolgáltató a közszolgáltatást az ingatlantulajdonosok felé folyamatos rendelkezésre állással, napközben, az ingatlantulajdonos bejelentését követő legkésőbb 72 órán belül teljesíti (kivéve a 16. § (4) bekezdésében foglalt eseteket).

4. § A Közszolgáltató a megrendelésekről szállítólevelet állít ki, melyet a munka elvégzését követően megrendelővel igazoltat.

5. § (1) A számlázást a Közszolgáltató havonta – a vízfelhasználást követően – végzi, az ingatlantulajdonos által leigazolt szállítólevelek alapján.

(2) Az ingatlantulajdonos a közszolgáltatást a havonta felhasznált háztartási vízmennyiség mértékéig jogosult igénybe venni.

(3) A szállítólevélen fel kell tüntetni:

a) megrendelő nevét, lakcímét,

b) az elszállított háztartási szennyvíz mennyiségét,

c) a szállítás dátumát,

d) a szállítást végző gépjármű rendszámát,

e) a gépjármű vezetőjének aláírását, és

f) a megrendelő aláírását.

6. § A Közszolgáltató a közszolgáltatást csak a jogszabályban meghatározott esetekben szüneteltetheti vagy korlátozhatja.

7. § A Közszolgáltató a közszolgáltatás ellátását nem tagadhatja meg, kivéve

a) ha a szennyvíz veszélyes hulladéknak minősül,

b) ha a szennyvíz ismeretlen eredetű, annak veszélytelenségének megállapításáig,

c) ha a szennyvíz állaga olyan, amelyet a szállítójármű szivattyúja maximális terhelés mellett sem képes átszívni a szállítójármű tartályába,

d) a 9. § (1) és (2) bekezdésében foglalt esetekben, ha a közszolgáltatás teljesíthetőségének feltételei nem állnak fenn.

9. § (1) A közszolgáltatás teljesíthetőségének alapvető feltétele, hogy a tevékenység balesetmentesen, biztonságosan és a jogszabályoknak megfelelően elvégezhető legyen.

(2) A közszolgáltató csak az alapfelszereltséget igénylő, legalább 3/4 részben megtelt szennyvízgyűjtő berendezést köteles kiüríteni a rendelet mellékletében meghatározott közszolgáltatási díjért.

(3) A település területén a háztartási szennyvíz elszállítása munkanapon történik, kivéve a 16. § (4) bekezdése.

(4) Amennyiben az ingatlan közút vagy magánút melletti telekhatára, vagy kerítése és a szennyvízgyűjtő berendezés távolsága meghaladja a 40 métert, közszolgáltató jogosult megvizsgálni, hogy a megrendelés teljesítéséhez milyen pótfelszerelések, például további csőcsatlakozások, vagy szivattyú közbeépítések szükségesek. A pótfelszerelések beépítése esetén közszolgáltató jogosult a rendelet mellékletében meghatározott közszolgáltatási díj 20 %-ával növelt összegének alkalmazására.

2. cím A közszolgáltatás díja

10. § A közszolgáltatás díját az Önkormányzat egy éves díjfizetési időszakra állapítja meg.

11. § A közszolgáltatásért fizetendő díjat az ingatlanról begyűjtött szennyvíz mennyiségének és a rendelet melléklete szerinti, egységnyi díjtétel szorzata teszi ki.

12. § A Közszolgáltató készpénzfizetési számlát bocsát ki a nem gazdálkodó szervezet ingatlantulajdonos által fizetendő közszolgáltatási díjról. A számla alapján az ingatlantulajdonos a közszolgáltatási díjat a Közszolgáltató, vagy megbízottja részére az igénybe vett közszolgáltatási tevékenység elvégzését követően, a helyszínen egyenlít ki.

13. § A Közszolgáltató a szolgáltatás elvégzésétől számított 5 napon belül számlát bocsát ki a gazdálkodó szervezet ingatlantulajdonos által fizetendő közszolgáltatási díjról. A számla alapján az ingatlantulajdonos a közszolgáltatási díjat a közszolgáltató részére utólag, a számla keltétől számított 8 napon belül köteles kiegyenlíteni.

14. § A Közszolgáltató a díjhátralék, mint adók módjára behajtandó köztartozás behajtására a Vgt. 44/E. §-ában foglaltak szerint intézkedik.

3. cím Az ingatlan-tulajdonos kötelezettségei

15. § Az ingatlan-tulajdonos közszolgáltatás igénybevételével kapcsolatos kötelezettségei a következők:

a) a szennyvíz elszállítását az ingatlantulajdonosnak kell megrendelnie a közszolgáltatótól,

b) köteles biztosítani a szennyvízgyűjtő berendezés megközelíthetőségét úgy, hogy a közszolgáltatást végző a kiürítését alapfelszereltségével el tudja látni,

c) a közszolgáltatásért a rendelet mellékletében megállapított mértékű díjat köteles a közszolgáltatónak fizetni.

III.FEJEZET

Üdülőingatlanokra és az időlegesen használt, illetve nem használt ingatlanokra vonatkozó szabályok

16. § (1) Az üdülőingatlanok tulajdonosai által igénybe vett közszolgáltatásra e rendelet foglalt szabályait kell alkalmazni, a (2) bekezdésben foglalt eltéréssel.

(2) A Közszolgáltatónál köteles bejelenteni, hogy az év melyik hónapjában tartózkodik az ingatlanán. Ezen időszak alatt köteles a közszolgáltatást igénybe venni.

(3) E rendelet alkalmazásában üdülőingatlan: az ingatlan-nyilvántartásban üdülőként (pl. üdülőépület, hétvégi ház, apartman, nyaraló, csónakház) feltüntetett vagy ilyenként feltüntetésre váró épület.

(4) Üdülőterületen – előzetes időpont egyeztetéssel – lehetséges a szennyvíz elszállítása, minden hónap első és második szombati napján 8.00 órától – 13.00 óráig.

17. § (1) Azon időlegesen használat, beépítetlen ingatlan, beépített üresen álló ingatlan tulajdonosa írásban kérheti a közszolgáltatótól a kötelező közszolgáltatás szüneteltetését, feltéve, ha az ingatlanától megszakítás nélkül legalább 30 napig távol van, és a távollétet megelőzően legalább 15 nappal korábban írásban a közszolgáltatónak tartós távollétét bejelentette.

(2) Az (1) bekezdésben érintett ingatlanok tulajdonosai által igénybe vett közszolgáltatásra e rendelet szabályait kell alkalmazni, az (1) bekezdés második felében foglalt eltéréssel.

IV.FEJEZET

Adatkezelés

18. § (1) Az ingatlan-tulajdonosok számára végzett közszolgáltatások nyilvántartásáról a vonatkozó jogszabályokban meghatározottak szerint a Közszolgáltató gondoskodik. A Közszolgáltató köteles az ingatlan-tulajdonos személyes adatainak kezelésével összefüggésben a hatályos adatvédelmi jogszabályok betartásáról gondoskodni.

(2) Az Önkormányzat talajterhelési díjjal, a közszolgáltatással és más, jogszabályban előírt feladataival kapcsolatban felmerült adatszolgáltatási igényeit a Közszolgáltató az Önkormányzat kérésére és a Vgt. 44/H. §-a alapján köteles teljesíteni.

V.FEJEZET

Záró rendelkezések

11. § (1) Ez a rendelet a kihirdetést követő napon lép hatályba.

(2) E rendelet rendelkezéseit hatálybalépését követően indult eljárásokban kell alkalmazni.

(3) E rendelet hatályba lépése előtt megrendelt közszolgáltatás vonatkozásában a 6/2014.(IV.18.) számú rendeletben meghatározottakat kell alkalmazni. (4) E rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó közszolgáltatásról szóló 6/2014.(IV.18.) önkormányzati rendelet.

1. melléklet a 25/2020. (IX. 22.) önkormányzati rendelethez

1. A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére, szállítására és ártalommentes elhelyezésére vonatkozó közszolgáltatás díja nem gazdálkodó szervezet ingatlantulajdonosok esetében:

A

B

1.

Ft / ^köbméter mennyiség

1.291 Ft / m3 + ÁFA

3.

A rendelet 9. § (4) bekezdés e szerinti esetben a közszolgáltatásért fizetendő díj:

A begyűjtött mennyiség után fizetendő közszolgáltatási díj 20%-kal növelt összege

2. A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére, szállítására és ártalommentes elhelyezésére vonatkozó közszolgáltatás díja gazdálkodó szervezet ingatlantulajdonosok esetében:

A

B

1.

Ft / Köbméter mennyiség

1.727 Ft + ÁFA

2.

A rendelet 9. § (4) bekezdés e szerinti esetben a közszolgáltatásért fizetendő díj:

A begyűjtött mennyiség után fizetendő közszolgáltatási díj 20%-kal növelt összege

2. melléklet a 25/2020. (IX. 22.) önkormányzati rendelethez

KÖZSZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS
Ráckeve város közigazgatási területén keletkező nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére irányuló kötelező közszolgáltatás ellátására
amely létrejött egyrészről:
Ráckeve Város Önkormányzat (székhely: 2300 Ráckeve, Szent István tér 4. adószám: 15730899-2-13), képviseli: Vereckei Zoltán polgármester, mint a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére és ártalmatlanítására irányuló önkormányzati közfeladat ellátását Ráckeve város közigazgatási területén biztosítani jogosult és kötelezett szervezet (továbbiakban: Önkormányzat), másrészről:
a DAKÖV Dabas és Környéke Vízügyi Korlátolt Felelősségű Társaság (továbbiakban: DAKÖV Kft.) (2370 Dabas, Széchenyi u. 3. adószáma 10800870-2-13, Cégjegyzékszám: 13 09 066171), képviseli: Jasper Lóránt ügyvezető, mint a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésre és ártalmatlanításra történő elszállításra vonatkozó önkormányzati közfeladat ellátását ezen szerződéssel átvállaló, és azt kötelező közszolgáltatás keretében teljesítő, mint közszolgáltató, (továbbiakban: Közszolgáltató ),
a továbbiakban együttes említésük esetén: Felek között alulírott helyen és időben, az alábbi feltételek szerint.
I. Preambulum

1. A Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. év CLXXXIX. törvény 13. § (l) bekezdés ll. pontjában és a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény (a továbbiakban: Vgt.) 44/C. §-ában foglaltak alapján önkormányzati feladat ellátási körbe tartozó nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtése közfeladat kötelező közszolgáltatás keretében Ráckeve város közigazgatási területén történő ellátása céljából a közbeszerzésekről szóló 2011. évi CVIII. törvény 9. § (1) bekezdés k) pontjára figyelemmel Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság 35100/3263-13/2020. számú közszolgálató kijelöléséről szóló határozata a DAKÖV Kft.-t bízza meg a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésével kapcsolatos önkormányzati közfeladat ellátására.

2. Felek ezen közfeladat-ellátási (továbbiakban: közszolgáltatási) szerződésben rögzítik a közfeladat ellátásával összefüggő, őket megillető jogokat és terhelő kötelezettségeket.

II. Általános rendelkezések

1. A közszolgáltatással ellátandó közfeladat terjedelme

1.1. A közszolgáltatás kiterjed Ráckeve város közigazgatási területén keletkező, nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíznek a DAKÖV Kft. által üzemeltetett, szennyvíztisztító telepen (Ráckeve, Köztársaság u. 0273/7 hrsz.) külön bejárattal rendelkező fogadó műtárgyhoz történő elszállítására és leürítésére (továbbiakban, röviden: közszolgáltatás)

1.2. Közszolgáltatónak a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésével kapcsolatban a szerződés II.1.1. pontjában meghatározott tevékenysége Ráckeve város közigazgatási területén, a közcsatornára rá nem kötött ingatlanon keletkezett vagy a helyben való engedélyezett módon történő tisztítás után befogadóba nem vezetett és az ingatlantulajdonos által összegyűjtött és a Közszolgáltatónak átadott háztartási szennyvíz begyűjtésére, elszállítására és ártalmatlanítására terjed ki.

1.3. Közszolgáltató az II.1.1. pontban meghatározott nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvízzel kapcsolatos tevékenységét Ráckeve város közigazgatási területén kizárólagos jelleggel látja el.

1.4. Közszolgáltató a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére Ráckeve város közigazgatási területén kötelező közszolgáltatás ellátására 2020.szeptember 1. - napjától 2025. június 30. napjáig jogosult és köteles.

1.5. Az Önkormányzat Ráckeve város közigazgatási területén a szerződés II.1.1. pontjában meghatározott nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére irányuló tevékenység gyakorlását ezen közszolgáltatási szerződés fennállásának az ideje alatt harmadik személy részére nem engedélyezi.

1.6. A DAKÖV Kft. mint Közszolgáltató a szerződés II.1.1. pontjában meghatározott nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíznek ezen szerződésben meghatározott feltételek szerinti begyűjtésére, ártalmatlanítási helyre történő szállítására és az ott történő leürítésre vonatkozó közszolgáltatás ellátását elvállalja.

III. A Közszolgáltató kötelezettségei

1. Hatósági engedély

1.1. A Közszolgáltatónak a közszolgáltatás megkezdésének időpontjában rendelkeznie kell a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz közműpótló műtárgyból történő eltávolításához, elszállításához, ártalmatlanító helyen történő elhelyezéséhez szükséges érvényes környezetvédelmi hatósági engedéllyel és az Közép-Dunavölgyi Környezetvédelmi, és Természetvédelmi Felügyelőségtől beszerzett, a tevékenység végzésére vonatkozó nyilvántartásba vételi igazolással és minden olyan hatósági engedéllyel, amely a II.1.1. pontban körülírt tevékenység ellátáshoz tartozik. A Közszolgáltató a hatályos engedélyek megléte vonatkozásában teljes felelősséggel tartozik.

2. A Közszolgáltatás ellátása

2.1. Közszolgáltató Ráckeve város közigazgatási területén ezen szerződésben meghatározott nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére irányuló tevékenységet, illetve az erre irányuló - az érintettek részére kötelezően igénybe veendő - közszolgáltatást a közszolgáltatás időtartama alatt folyamatosan és teljes körűen látja el.

2.2. Közszolgáltató a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére e szerződésben meghatározott közszolgáltatás igénybevételére kötelezettek részére úgy teljesíti, hogy a közműpótló létesítményben lévő háztartási szennyvíz kiürítését az ingatlantulajdonos bejelentésétől számított legfeljebb 72 órán belül elvégzi. A háztartási szennyvíz ártalmatlanításra történő átadási helye: az ingatlanhoz tartozó közműpótló létesítmény helye.

3. A közszolgáltatás technikai és személyi feltételei

3.1. Közszolgáltató a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére és szállítására irányuló közszolgáltatást Ráckeve város közigazgatási területén a hulladékgazdálkodási közszolgáltatás körébe tartozó hulladékkal kapcsolatos közegészségügyi követelményekről szóló 13/2017. (VI. 12.) EMMI rendelet és az erre vonatkozó további ágazati jogszabályokban foglalt feltételeknek megfelelő szállítóeszközzel köteles ellátni.

3.2. A Közszolgáltató a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére irányuló közszolgáltatást Ráckeve város területén 1 db 6 m3-es szállító kapacitású járművel köteles ellátni, amely megfelel a III.3.1. pontban foglalt feltételeknek. A Közszolgáltató által használt szállítójárműnek alapfelszereltségében alkalmasnak kell lennie az ingatlantulajdonosok szennyvíz tárolására alkalmas közműpótló létesítményeinek a kiürítésére. A szállítójárműnek alapfelszereltségében legalább 30 méter hosszú szívócsővel kell rendelkeznie és alkalmasnak kell lennie 5 méter mélységből a szennyvíz kiürítésére (szippantására).

3.3. Közszolgáltató a gépjármű szállítási kapacitásának (6 m3) megfelelően jogosult az elszállított szennyvíz mennyiségének megadására.

3.4. Közszolgáltatónak rendelkeznie kell olyan felszerelésekkel és eszközökkel, amelyek a közszolgáltatás keretében ellátni szándékozott, II.1.1. pontban körülírt tevékenység gyakorlása során esetlegesen keletkező környezeti károk azonnali beavatkozást igénylő elhárításához szükségesek.

3.5. Közszolgáltatónak rendelkeznie kell a közszolgáltatás ellátásához szükséges informatikai háttérrel, mely alkalmas a megrendelői adatbázis kezelésére, a DAKÖV Kft. által szolgáltatott adatok tárolására, kezelésére, továbbá rendelkeznie kell a nyilvántartási, információs, valamint adatkezelési és adatszolgáltatási rendszer létrehozásához és folyamatos működtetéséhez szükséges feltételekkel. A Közszolgáltató köteles a közszolgáltatás teljesítésével összefüggő adatszolgáltatást rendszeresen teljesíteni és nyilvántartási rendszert működtetni.

3.6. Közszolgáltató köteles biztosítani folyamatos rendelkezésre állással a Ráckeve városban a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére és ártalmatlanítására vonatkozó közszolgáltatás teljesítéséhez a szükséges számú, valamint a Közszolgáltatóra, mint gazdálkodó szervezetre vonatkozó egyéb jogszabályi feltételeknek megfelelő képzettségű szakembert.

4. Szükséges fejlesztések, karbantartások

4.1. Közszolgáltató a közszolgáltatás folyamatos és a bővíthető fenntartásához szükséges, alábbiakban részletezettek szerinti javításokat és karbantartásokat és a II.1.1. pontban körülírt tevékenységével összefüggésben felmerülő fejlesztéseket saját költségére köteles elvégezni.

4.2. Közszolgáltató a közszolgáltatás ellátásához mindenkor a népegészségügyi és a környezetvédelmi feltételeknek megfelelő és a szolgáltatás díjában is jelentkező költségtakarékos technikai eszközöket használ, azok állagát megfelelően karbantartja és a szükséges javításokat elvégzi.

4.3. Közszolgáltató a közszolgáltatásnak a jogszabályokban foglalt feltételek szerinti ellátásához szükséges fejlesztéseket, továbbá a szolgáltatás iránt esetlegesen megnövekvő igények kielégítéséhez elengedhetetlen bővítéseket elvégzi.

5. A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz ártalmatlanítási célú végleges elhelyezése

5.1. Közszolgáltató a közszolgáltatás ellátásának keretében begyűjtött és elszállított háztartási szennyvizet a szerződés IV.2.1. pontjában megnevezett befogadó műtárgyba köteles leüríteni.

5.2. Közszolgáltató köteles betartani a szennyvizet befogadó műtárgy üzemeltetésére vonatkozó előírásokat, különösen annak üzemelési idejére, illetve a népegészségügyi és biztonsági előírásokra vonatkozóan.

5.3. Közszolgáltató a közcsatornával el nem látható ingatlanokról történt szennyvíz beszállítás után járó esetleges költségvetési támogatás igénylésének elszámolásához a szükséges adatokat vezeti.

6. A Közszolgáltató tájékoztatási kötelezettsége

6.1. Közszolgáltató az általa alkalmazott közszolgáltatási díj mértékéről a közszolgáltatás teljesítéséről és tapasztalatairól, valamint a Vgt. 44/H. § (l) bekezdése szerint részletes költségelszámolás elkészítésével a tárgyévet követő év március 31-ig írásban beszámol Ráckeve Város Önkormányzata Képviselő-testületének.

7. A Közszolgáltató adatszolgáltatási kötelezettsége

7.1. Közszolgáltató a közszolgáltatás ellátását szabályozó Vgt. 44/E. §-a szerinti a közszolgáltatási díjhátralékos ingatlantulajdonosokra vonatkozó adatszolgáltatást köteles teljesíteni Ráckeve város jegyzője részére. Közszolgáltató a működésére érvényes számviteli és egyéb jogszabályban előírt nyilvántartást köteles vezetni.

7.2. Közszolgáltató az általa a III.7.1. pontban meghatározott adatnyilvántartást az információs önrendelkezési jogról és az információs szabadságról szóló 2011. évi CXII. törvényben és a végrehajtási rendeletében foglaltak alkalmazásával, valamint az üzleti titokra vonatkozó jogszabályi és szerződéses rendelkezések betartásával köteles végezni.

8. A közszolgáltatást igénybe vevő ingatlantulajdonosok tájékoztatása

8.1. Közszolgáltató a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére irányuló közszolgáltatást igénybe venni köteles ingatlantulajdonosokat egyenként írásban és felhívás közzétételével tájékoztatja a közszolgáltatás nyújtására történő rendelkezésre állásról, a közszolgáltatásra irányuló közüzemi szerződés létrejöttéről, a szolgáltatás megrendelésének a módjáról.

8.2. Közszolgáltató köteles a közszolgáltatás igénybevételével kapcsolatos telefonos ügyeleti rendszert működtetni Ráckeve város területén.

8.3. Közszolgáltató a III. 8.1. és a III.8.2. pontokban meghatározott információkat és tájékoztatást Ráckeve város honlapján is közzé teszi.

9. Fogyasztói kifogások, észrevételek intézése

9.1. Közszolgáltató köteles az ingatlantulajdonosi panaszokat felvenni, azokat nyilvántartani - amennyiben lehetséges, illetve szükséges a helyszínen kivizsgálni és nyomban megválaszolni - a fogyasztóvédelmi jogszabályok szerinti határidőben kivizsgálni és az ingatlantulajdonost erről igazolható módon tájékoztatni.

IV. Az Önkormányzat kötelezettségei

1. Az Önkormányzat közszolgáltatás biztosításával kapcsolatos kötelezettségei

1.1. Az Önkormányzat a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére és elszállítására vonatkozó közszolgáltatás hatékony és folyamatos ellátása, illetve az egyedi közüzemi szerződés megkötése érdekében rendeletben állapítja meg a közszolgáltatással összefüggő, a Vgt. 44/C. § (2) bekezdésének g) pontja szerinti személyes adatok szolgáltatásának és kezelésének a rendjét.

1.2. Az Önkormányzat kötelessége a településen működtetett különböző közszolgáltatások összehangolásának elősegítése.

1.3. Az Önkormányzat kötelessége a Közszolgáltató kizárólagos közszolgáltatási jogának biztosítása.

2. A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz befogadó helyének kijelölése

2.1. Az Önkormányzat a Ráckeve város közigazgatási területén nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz ártalommentes végleges elhelyezésére átadási helyként a DAKÖV Kft. által üzemeltetett, szennyvíztisztító telepen (Ráckeve, Köztársaság u. 0273/7 hrsz.) fogadó műtárgyat jelöli ki.

2.2. Az Önkormányzat a rendeletében határozza meg többek között, figyelemmel a Vgt. 44/C. §. (2) bekezdésében rögzítettekre a közszolgáltatási díj megfizetésének szabályait és a közszolgáltatás díjának legmagasabb mértékét.

V. A Közszolgáltatás finanszírozása és közszolgáltatási díja

1. A Közszolgáltatás finanszírozásának elvei

1.1. Közszolgáltató a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére és szállítására irányuló közszolgáltatást az Önkormányzat által a közszolgáltatással arányosan megállapított közszolgáltatási díj bevételekből fedezi. A közszolgáltatási díj kiegyenlítésére a közszolgáltató és az ingatlantulajdonos között fennálló jogviszony alapján kerül sor. A közszolgáltatási díjat a közszolgáltatást igénybe vevő ingatlantulajdonosok (ingatlanhasználók) fizetik meg. A lakossági eredetű nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz ártalmatlanítását Magyarország költségvetése központosított támogatásból támogathatja.

1.2. Közszolgáltató jelen szerződés aláírásával nyilatkozik, hogy a Közszolgáltatás ellátásához megvalósításához és ezen szerződésben meghatározott színvonalon történő fenntartásához szükséges tárgyi eszközökkel, személyi állománnyal és pénzeszközökkel rendelkezik. A közszolgáltatásba bevont tárgyi eszközöknek a hosszú távú fenntartását és fejlesztését Közszolgáltató a közszolgáltatási díjbevételeiből fedezi.

1.3. Az Önkormányzat a Közszolgáltatónak a közszolgáltatás ellátásáért pénzbeli díjat nem fizet, illetve más ellenszolgáltatást nem nyújt, a Közszolgáltató a II.1.1. pontban körülírt tevékenység ellátásával összefüggésben az Önkormányzattal szemben költség, díj elszámolására nem jogosult.

1.4. A közszolgáltatás díját a Vgt. 44/D. §-ában foglalt következő alapelvek figyelembevételével kell megállapítani.

a) A fizetendő díjnak az összegyűjtött háztartási szennyvíz mennyiségével arányosnak kell lennie.

b) A díj megállapításánál figyelemmel kell lenni a keletkezett háztartási szennyvíz mennyiségére, a közszolgáltató hatékony működéséhez szükséges folyamatos ráfordításokra (ezen belül a begyűjtés költségeire, a közszolgáltatás fejleszthető fenntartásához szükséges költségekre, a közszolgáltatás megkezdését megelőzően felmerülő és a közszolgáltatás ellátásához szükséges beruházások költségeire).

1.5. A közszolgáltatás díja

a) Az alapdíj összege: - 200 Ft/hónap/ingatlan + ÁFA

b) A begyűjtési és szállítási díj összege

- lakosság: 854 Ft/m3+ÁFA
- közület: 1.211 Ft/m3 + ÁFA
c) A kezelési díj összege:
- lakosság: 437 Ft/m3 + ÁFA
- közület: 516 Ft/m3 + ÁFA
d) A jelen pontban rögzített alapdíj, kezelési díj, begyűjtési és szállítási díj 2020. szeptember 1. napjától 2025. június 30. napjáig érvényes.
e) Az ingatlantulajdonos az alapdíjat a közszolgáltató részére számla ellenében, fél évente, utólag fizeti meg, a fizetési határidő 15 nap.
f) Az ürítési díjról a Közszolgáltató köteles az ingatlantulajdonos részére, a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtését követően haladéktalanul, a helyszínen számlát állít ki, melynek alapján az ingatlantulajdonos, a számla kézhezvételével egyidejűleg köteles a díjat megfizetni.
1.6. Az Önkormányzat a közszolgáltatásért fizetendő ellenszolgáltatást kéttényezős díjként, a Vgt. 44/D. §-ában meghatározott szabályok szerint, a Közszolgáltató által elkészített javaslat alapján egy éves díjfizetési időszakra állapítja meg. A közszolgáltatás díját meghatározó önkormányzati rendelet elfogadását (módosítását) megelőzően, minden év október 3l. napjáig a Közszolgáltató a Vgt. 44/D. § (7) bekezdése szerint köteles költségelemzés alapján a 44/D. § (1)-(6) bekezdésben foglaltaknak megfelelő díjkalkulációt készíteni.
1.7. A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz kezelésére irányuló közszolgáltatásért az ingatlantulajdonost terhelő díjhátralék, az erre megállapított késedelmi kamat, valamint a behajtás egyéb költségei adók módjára behajtandó köztartozásnak minősülnek.
1.8. A Közszolgáltató a könyveiben kimutatott díjhátralék beszedésére a Vgt. 44/E. §-ában meghatározott szabályok szerint intézkedik.

VI. A szerződés módosítása és megszűnése

1. A közszolgáltatási szerződés módosítására írásban, Felek képviseletére jogosultak cégszerű aláírásával kerülhet sor.

2. A közszolgáltatási szerződés megszűnése

2.1. A közszolgáltatási szerződés megszűnik:

a) a Felek közös megegyezésével,

b) a szerződésben meghatározott időtartam lejártával,

c) a Közszolgáltató jogutód nélküli megszűnésével,

d) a Közszolgáltató elállásával, ha a teljesítés még nem kezdődött meg

e) bármelyik fél felmondásával.

2.2. A közszolgáltatási szerződés a Felek egyező akaratából közös megegyezéssel, az új közszolgáltató kiválasztása és az új közszolgálttaóval történő szerződést követően, a közszolgáltatás folyamatos ellátását nem veszélyeztető módon szüntethető meg.

2.3. Közszolgáltató a közszolgáltatási szerződéstől a teljesítés megkezdéséig elállhat, azt követően a szerződést felmondhatja, ha a közszolgáltatási szerződés létrejöttét követően megalkotott jogszabály a közszolgáltatási szerződés tartalmi elemeit úgy változtathatja meg, hogy az a Közszolgáltatónak a közszolgáltatás szerződésszerű teljesítése körébe tartozó lényeges és jogos érdekeit jelentős mértékben sérti.

2.4. Közszolgáltató a szerződést a Vgt. 44/G. § (4) bekezdésében foglaltak szerint a közszolgáltatás megkezdését követően a 2.3. pontban meghatározott körülmények bekövetkezésén túl akkor mondhatja még fel, ha az Önkormányzat a közszolgáltatási szerződésben meghatározott kötelezettségét - Közszolgáltató felszólítása ellenére - súlyosan megsérti (súlyos szerződésszegés) és ezzel a Közszolgáltatónak kárt okoz és akadályozza a közszolgáltatás teljesítését.

2.5. Az Önkormányzat a közszolgáltatási szerződést a Vgt. 44/G. § (3) bekezdésben foglaltak szerint felmondhatja, ha a Közszolgáltató a feladatai ellátása során a környezet védelmére és a vízgazdálkodásra vonatkozó jogszabályok, vagy a rá vonatkozó hatósági határozat előírásait súlyosan megsérti, és ennek tényét a bíróság vagy hatóság jogerősen megállapítja. Az Önkormányzat a Közszolgáltatónak a közszolgáltatási szerződésben rögzített kötelezettségei súlyos és felróható megsértése esetén szintén felmondhatja a közszolgáltatási szerződést (súlyos szerződésszegés).

2.6. Súlyos kötelezettségszegésnek minősül a Feleknek minden olyan felróható magatartása, amely a szerződésben, illetve a szerződésben jelzett jogszabályok által meghatározott kötelezettségeinek a megsértését eredményezi úgy, hogy ez a másik fél számára súlyos anyagi és erkölcsi érdeksérelemmel jár.

2.7. A felmondás minden esetben írásban érvényes.

2.8. A felmondási idő: 6 hónap (Vgt. 44/G. § (5) bekezdés).

2.9. Felek a 2.8. pontban meghatározott időtartam alatt is kötelesek a közszolgáltatás folyamatosságát biztosítani, és a jogszabályban, valamint a szerződésben meghatározott fenntartásához szükséges - a szerződésben vállalt - kötelezettségeket teljesíteni.

VII. Egyéb általános rendelkezések

1. Bizalmas információk

1.1. Felek kötelesek bizalmasan kezelni a szerződéssel kapcsolatban a tudomásukra jutott bizalmas információkat, elsősorban az üzleti vagy szolgálati titkot.

1.2. Felek megállapodnak abban, hogy a jelen szerződésben szereplő bizalmas információkat harmadik személy előtt csak azt követően tárják fel, hogy arról a másik féllel egyeztettek.

2. Adatvédelem

2.1. Felek az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvényben foglaltak szerint kezelik, és továbbítják a szerződés teljesítésével, illetve a közszolgáltatás nyújtásával kapcsolatban náluk keletkező személyes és üzleti vagy szolgálati titkokat képező adatokat.

2.2. A Közszolgáltató természetes személy képviselője és kapcsolattartója tudomásul veszi, hogy a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló, az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendeletének (a továbbiakban: általános adatvédelmi rendelet, GDPR) 6. cikk (1) bekezdés f) pontja alapján, a jelen szerződéshez kapcsolódó jogok és kötelezettségek gyakorlása, valamint kapcsolattartás céljából a személyes adatait az Önkormányzat nyilvántartja és kezeli. Szerződő fél a szerződés aláírásával nyilatkozik, hogy megismerte a rackeve.hu honlapon nyilvánosságra hozott - valamint a hirdetőtáblán is kifüggesztésre került – szerződéses partnerek részére készült adatkezelési tájékoztatót, illetve a közérdekű adatok között megtalálható Adatvédelmi és Adatbiztonsági Szabályzatot, így a GDPR 13. cikk szerinti tájékoztatást megkapta.

2.3. Az adatot vagy üzleti és szolgálati titkot kezelő fél felel minden olyan kárért, amely a nem megfelelő adatkezelés vagy adatvédelem folytán a másik félnél vagy harmadik személyeknél keletkezik.

3. Együttműködés, viták rendezése

3.1. Felek jelen szerződéssel kapcsolatos kötelezettségeik teljesítése során a tőlük elvárható módon, jóhiszeműen együttműködnek.

3.2. A jelen szerződésből eredő vagy azzal összefüggő, bármely vitát a Felek kötelesek egyeztető tárgyaláson rendezni. A vitás kérdések egyeztetését bármelyik fél írásban a Közszolgáltató vezetőjéhez, illetve az Önkormányzatot képviselő polgármesterhez intézett levélben kezdeményezheti. Az egyeztető tárgyalást a Felek a lehető legközelebbi időpontban folytatják le.

3.3. Amennyiben a 3.2. pontban írt egyeztető tárgyalásokon a vitás kérdést - legfeljebb 6 hónapon belül - felek nem tudják rendezni, akkor a vita eldöntését bármelyik fél a Dabasi Járásbíróságtól, mint erre kizárólagos illetékességgel rendelkező bíróságtól kérhet.

3.4. Felek rögzítik, hogy jelen szerződésben nem, vagy nem kellően szabályozott kérdések tekintetében a szerződésben hivatkozott hatályos és irányadó jogszabályok és előírások, így különösen a Vgt, a Ptk., valamint az ágazati jogszabályok rendelkezései az irányadók.

Kelt: Ráckeve, 2020. …………………...

…………………………………

…………………………………

Ráckeve Város Önkormányzat
képv.: Vereckei Zoltán polgármester


Kelt: Ráckeve, 2020. …………………...

DAKÖV Kft.
képv.: Jasper Lóránt ügyvezető

…………………………………

dr. Jambrik Anna
jegyző /jogi ellenjegyző

Kelt: Ráckeve, 2020. …………………...

…………………………………………….
Kovács Péterné
Pénzügyi Irodavezető / pénzügyi ellenjegyző