Taksony Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2009 (IV.2..) önkormányzati rendelete
a magánerős lakossági út – és járdaépítés szervezéséről és önkormányzati támogatási rendszeréről
Hatályos: 2009. 04. 02- 2023. 04. 30Taksony Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2009 (IV.2..) önkormányzati rendelete
a magánerős lakossági út – és járdaépítés szervezéséről és önkormányzati támogatási rendszeréről1
A helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján – figyelemmel a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. tv. 31. §-ban, valamint az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 28. § (2) bekezdésében foglaltakra – Taksony Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete a magánerős lakossági út – és járdaépítés (a továbbiakban együtt: útépítés) szervezéséről és önkormányzati támogatási rendszeréről a következő rendeletet alkotja:
1. § (1) A rendelet hatálya kiterjed Taksony nagyközség belterületén, külterületi lakott helyen, valamint a belterület határán húzódó utcában - Település Szerkezeti Tervvel, Helyi Építési Szabályzattal, illetve az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Kormány rendelet (továbbiakban OTÉK) előírásaival összhangban történő - lakossági kezdeményezésre, lakossági magánerőből önkormányzati támogatással megvalósuló útépítésére, kivéve a településrendezési -, fejlesztési okból kijelölt azon területeket, ahol a korszerűtlen építés a terület rendezését, a meglévő közműhálózat, valamint a telekstruktúra megváltoztatását teszi indokolttá.
(2) Önkormányzati támogatás csak lakóház, üdülő, illetve annak építésére szolgáló telek előtti közterületen megvalósítandó útépítésre adható.
(3) Önkormányzati támogatást csak a (2) bekezdésben említett lakóház, üdülő illetve telek tulajdonosa, tulajdonosi közössége, vagy az útépítésre szerveződött utcaközösség igényelhet.
(4) Vállalkozási alapon történő építési telekalakítások útépítéséhez önkormányzati támogatás nem adható.
Értelmező rendelkezések
2. § E rendelet alkalmazásában:
a) Ingatlannak minősül az ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvény I. fejezet 11.-12. §-ban meghatározott földrészlet, illetve egyéb önálló ingatlanok.;
b) Jövedelem: a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. § (1) bekezdés a) pontja az irányadó.
c) Közműhálózat fejlesztése: a közművesítetlen közterületen új közmű építése, vagy meglévő közmű esetén a nagyobb teljesítményre való alkalmassá tétel érdekében annak átépítése és bővítése, valamint a közterületi közműhálózat és az ingatlan közötti csatlakozó vezeték megépítése.
d) Közműfejlesztési hozzájárulás: az a befizetési kötelezettségként megállapított pénzösszeg, amelynek nagyságát a beruházás kezdeményezője a várható kivitelezési érték alapján, a közmű által kiszolgálandó ingatlanokért számította ki.
e) Pályázat: az utcaközösség önkormányzati forrás igénybevétele érdekében benyújtott formális kérelme.
f) Szilárd burkolat: aszfalt, vagy beton, avagy térburkoló kő;
g) Telekhatár: a fejlesztéssel érintett ingatlannak az ingatlan-nyilvántartás szerinti határa;
h) Utcaközösség: az ingatlan-nyilvántartás szerint önálló helyrajzi számmal rendelkező beépített, vagy beépíthető ingatlan tulajdonosainak önszerveződő úton létrejövő közössége;
i) Utcaközösségi képviselő: az útépítési pályázattal érintett utcában ingatlantulajdonnal rendelkező utcaközösség valamennyi tagjának meghatalmazásával rendelkező személy(ek);
j) Út: a gyalogosok és járművek közlekedésére szolgáló közterület, illetőleg magánterület (közút, magánút). Az egyes útfajtáknak és az út részeinek a meghatározására a közúti közlekedés szabályairól szóló jogszabályban (KRESZ) foglaltak az irányadók. A magánszemélyek közműfejlesztési támogatásáról szóló 262/2004. (IX. 23.) Korm. rendeletalkalmazása szempontjából közmű az út: a szilárd (kő, beton, aszfalt) burkolatú közút és közterületen lévő járda, valamint a közforgalom elől el nem zárt magánút;
k) Út műtárgya: a híd, a pontonhíd, a hajóhíd, a felüljáró, az áteresz, az alagút, az aluljáró, a támfal, a bélésfal, az út vízelvezetését szolgáló burkolt árok, csatorna vagy más vízelvezető létesítmény. A két méternél nagyobb nyílású áthidaló műtárgy: híd, a két méternél kisebb nyílású áthidaló műtárgy: áteresz;
l) Út tartozéka: a várakozóhely, a vezetőoszlop, a korlát, az útfenntartási és közlekedésbiztonsági célokat szolgáló műszaki és egyéb létesítmény, berendezés (segélykérő telefon, pihenőhely), a zajárnyékoló fal és töltés, az út kezelője által létesített hóvédő erdősáv, fasor vagy cserjesáv (védelmi rendeltetésű erdő), valamint a közút határától számított két méter távolságon belül ültetett fa, az összefüggő üzemi gyümölcsöshöz tartozó fák kivételével;
m) Út területe: az út határai közötti terület;
n) Útépítési érdekeltségi hozzájárulás szempontjából a közút használatában érdekeltek: a közút mentén ingatlantulajdonnal, földhasználati joggal, ipari, közlekedési, kereskedelmi vagy mezőgazdasági tevékenység céljára szolgáló telephellyel rendelkező magánszemélyek és jogi személyek;
o) Útépítési érdekeltségi hozzájárulás: a lakossági magánerőből Önkormányzati támogatással megépülő utak, járdák kivitelezésében az utcaközösség által befizetett beruházási költség egy ingatlanra eső része, mely az 5. § (4) bekezdésben foglaltak szerinti mértékig emelhető.
p) Útépítés: az útnak, járdának, az út műtárgyának, valamint az út tartozékának építése vagy felújítása;
q) Vállalkozási alapon történő telek alakítás: a rendelet hatálybalépését megelőzően és azt követően – az építésügyi jogszabályokban, a településszerkezeti tervben és helyi építési szabályzatban foglalt előírásoknak megfelelően – haszonszerzés céljából megvalósított beruházás, melynek eredményként építési telkek alakulnak ki.
3. § (1) Önkormányzati támogatással megvalósuló útépítés az önkormányzat pénzügyi és fejlesztési terveivel összhangban e rendeletben megállapított szabályok alapján lakossági kezdeményezés alapján szervezhető.
(2) A lakossági kezdeményezés alapján megvalósuló útépítések önkormányzati támogatásának keretösszegét a Képviselő-testület által jóváhagyott éves költségvetés tartalmazza.
4. § (1) Az önkormányzati támogatással megvalósuló lakossági útépítések szervezésével kapcsolatos önkormányzati feladatokat és műszaki ellenőri tevékenységet a Polgármesteri Hivatal (továbbiakban: Hivatal) látja el.
(2) Az útépítés kivitelezésének bonyolítása a Taksony Nagyközség Önkormányzata által alapított Taksony Településüzemeltető és Fejlesztő Nonprofit Kft. (a továbbiakban: Np. Kft.) feladata.
(3) A lakossági kezdeményezés alapján megvalósuló útépítéshez az önkormányzati támogatás odaítélése pályázati rendszerben történik, az éves költségvetés és a pályázati lehetőségek figyelembevételével.
(4) A pályázati támogatás tényleges mértéke – a (3) bekezdésben foglalt szempontokon túl – a beérkező érvényes pályázatok számának, összegszerű költségigényének ismeretében határozható meg.
A lakossági útépítés szervezési folyamatának követelményei
5. § (1) Az útépítéssel érintett ingatlanok tulajdonosai a Hivatallal és az Np. Kft.-vel a kapcsolatot az általuk megválasztott egy vagy több utcaközösségi képviselő útján tartják, az önkormányzati támogatásra irányuló lakossági igénybejelentés(eke)t az utcaközösségi képviselő nyújtja be a Hivatalhoz.
(2) Az igényeket e rendelet 1. számú mellékletét képező Pályázati űrlapon kell benyújtani, melynek az alábbi adatokat és nyilatkozatokat kell tartalmaznia:
a) az utcaközösség tagjainak a 2. számú melléklet szerinti Nyilatkozatait, melyből az utcaközösségi képviselő(k) képviseleti jogosultsága kiderül;
b) a fejlesztési terület utcanevek szerinti meghatározását, továbbá az útépítés főbb műszaki paramétereit;
c) a megvalósítással érintett, az útépítésben érdekelt valamennyi ingatlan tulajdonosának (használójának) névsorát, házszám és helyrajzi szám megjelölésével (mely adatokat – az ingatlan-nyilvántartás alapján – a Hivatal bocsátja az a) pont szerinti utcaközösségi képviselő(k) rendelkezésére, erre irányuló kérelmük benyújtásától számított 30 napon belül);
d) a megvalósítással érintett fejlesztési terület összes ingatlantulajdonosa minimálisan 2/3-nak írásbeli szándéknyilatkozatát - e rendelet 1/B. számú melléklete szerint;
e) elfogadó nyilatkozatot arra vonatkozóan, hogy a megvalósítandó út és járda, valamint csapadékvíz-elvezető rendszer (térítésmentesen) az önkormányzat tulajdonába kerül – az azzal kapcsolatos további tulajdonosi döntések az önkormányzat kizárólagos hatáskörébe tartoznak.
Költségviselés szabályai
6. § (1)
a) Útépítés esetén az utcaközösség tagjai a költségeket ingatlantulajdonuk arányában viselik úgy, hogy az utcaközösség által fizetendő hozzájárulás mértéke nem haladhatja meg az összes bekerülési költség 90 %-át.
b) Járdaépítés esetén az utcaközösség tagjai a költségeket ingatlantulajdonuk utcafronti szélességének megfelelő mértékben viselik úgy, hogy az utcaközösség által fizetendő hozzájárulás mértéke nem haladhatja meg az összes bekerülési költség 90 %-át.
c) Beépítetlen terület esetén a fizetendő hozzájárulás kiszámításának alapja az érvényben lévő Helyi Építési Szabályzat, illetve az OTÉK előírásai alapján az ingatlan tulajdonosának vagy használójának területéből kialakítható építési telek száma.
(2) Részben vagy egészben nem lakás céljára szolgáló ingatlanok esetén a rendeltetésszerű használat érdekében a hatályos jogszabályi előírások alapján az ingatlan tulajdonosának és/vagy használójának kötelezettségei merülnek fel. E kötelezettség alapján felmerülő többlet beruházási költségek teljes egészében az ingatlan tulajdonosát, illetve használóját terhelik. A tulajdonos és használó a költségek vonatkozásában egymással megállapodni és elszámolni köteles. E megállapodás és elszámolás az útépítési pályázat részét képezi.
7. § (1) A lakossági útépítésekhez tárgy évben nyújtható önkormányzati támogatás elnyerésére irányuló pályázatnak tekintendő az 5. § (2) bekezdésében foglalt tartalmi követelményeknek megfelelő igénybejelentés, ahol a szervezettségi (részvételi) arány - az érintett önkormányzati tulajdonú ingatlanok nélkül - eléri a 2/3-ot.
(2) A pályázatnak az 5. § (2) bekezdés szerinti űrlapon kívül tartalmaznia kell:
a) a tervezett beruházás - e rendelet 8. § (3) bekezdése szerinti - becsült összköltségét,
b) az egy ingatlanra jutó becsült beruházási költséget,
c) a szervezettségi (részvételi) arányt,
d) az igényelt önkormányzati támogatás összegét.
(3) Az a), b) és d) pontok adatait az utcaközösségi képviselő a Hivatallal közösen határozza meg.
8. § (1) Az igénybejelentések alapján a Hivatal műszaki, településrendezési szempontok figyelembe vételével megvizsgáltatja, feltárja az útépítés feltételeit. Az utcaközösségi képviselőjé(i)t a Hivatal vizsgálatának eredményéről írásban, és megfelelően indokolva értesíti.
(2) Az utcaközösség által benyújtott, és a Hivatallal együtt kiegészített, majd ezt követően előterjesztett pályázatokat Taksony Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének Pénzügyi - és Gazdasági Bizottsága (továbbiakban: Bizottság) a Fejlesztési -, Környezetvédelmi - és Közrendi Bizottság szakmai javaslata figyelembevétele mellett bírálja el.
(3) A Bizottsági ülésre meg kell hívni az utcaközösség utcaközösségi képviselő(i)t.
(4) A pályázatok elbírálásának szempontjai, azok fontossági sorrendjében:
a) a lakossági szervezettség (részvételi) aránya;
aa) Amennyiben a szervezettségi arány meghaladja a 2/3-ot, az érdekeltségi hozzájárulást fizető ingatlanok tulajdonosainak lehetősége van az útépítési érdekeltségi hozzájárulást nem fizetők helyett a hozzájárulás megfizetésének átvállalására.
ab) Amennyiben a szervezettségi arány nem éri el az e rendeletben előírt 2/3-os arányt, azon ingatlanok tulajdonosai, akik az érdekeltségi hozzájárulás fizetésére vállalkoznak, az érdekeltségi hozzájárulást nem fizető ingatlanok tulajdonosai helyett az érdekeltségi hozzájárulás megfizetését 100 %-ig átvállalhatják.
b) az utcaközösség által vállalt önerő mértéke a teljes beruházás bekerülési költségéhez viszonyítva;
c) a területnek az érvényes rendezési terv szerinti tulajdonjogi, ingatlan-nyilvántartási rendezettsége,
d) a létesítendő fejlesztés műszaki és egyéb lakosságot érintő okból fakadó szükségessége, településfejlesztési, településrendezési szempontok,
e) a meglévő közműhálózatra történt rácsatlakozás aránya.
(5) A támogatás odaítélése esetén a Hivatal megállapodást készít elő az utcaközösséggel, mely megállapodásban az utcaközösségi képviselő az utcaközösség nevében megbízza a Np. Kft.-t az építés műszaki -, a Hivatalt pénzügyi és műszaki ellenőri feladatok lebonyolításával.
(6) A megállapodást a Hivatal nevében a Polgármester és a Jegyző, a Np. Kft. nevében az ügyvezető írja alá.
(7) A lakossági hozzájárulások/befizetések fogadására a Hivatal elkülönített számlát nyit a számláját vezető pénzintézetnél. Az elkülönített számlán lévő pénzeszközök kezelésére az Önkormányzat költségvetési rendeletében meghatározott út- és közműalap kezelésére irányadó szabályokat kell alkalmazni azzal a megkötéssel, hogy az egyes utcaközösségek befizetéseit külön-külön kell kezelni és azok nem vonhatóak össze.
(8) Az önkormányzati költségvetési fedezet hiányában elutasított pályázatokat - amennyiben azt az utcaközösség a továbbiakban is fenntartja, az esetleges időközi változások jelzésével - a Hivatal a következő évben az új pályázatokkal együtt elbírálásra ismételten előterjeszti.
(9) A benyújtott pályázat bizottsági jóváhagyását követő 60 napon belül az utcaközösségnek az önkormányzat által kezelt magánerős út- és közműszámlára be kell fizetnie a becsült beruházási költség alapján számított lakossági hozzájárulás:
9. § (1) Önkormányzati támogatás - műszaki szükségességtől függően - útépítésre adható.
(2) A támogatás mértéke a beruházási költség százalékában, az önkormányzat éves költségvetésében meghatározott keretösszegtől függően kerül meghatározásra.
(3) Beruházási költség az alábbiak alapján számítandó összeg:
a) az útépítéshez - településszerkezeti terv szerinti elhelyezéséhez - szükséges területek tulajdonjoga megszerzésének (út céljára történő igénybevétel) költsége,
b) a tervezési, engedélyezési költségek, illetékek,
c) a kivitelezési munkák teljes költsége, beleértve a kivitelezés során felbontott út, járda vagy más közterület hatósági engedélyben, illetve kezelői hozzájárulásban előírt szintű és műszaki tartalmú helyreállításának költségét,
d) a közmű-felülvizsgálatok, geodéziai bemérés költsége,
e) lebonyolítói, illetve műszaki ellenőri díj,
f) a b-e) pontokban foglalt munkákat terhelő általános forgalmi adó.
(4) Amennyiben településfejlesztési, településrendezési szempontok, vagy más közérdek miatt a lakosság műszakilag indokolt közvetlen szükségleteit meghaladó kapacitást, műszaki tartalmat, vagy magasabb minőségű színvonalat indokolt megvalósítani, az emiatti költségkülönbözet a támogatáson felül az önkormányzatot terheli.
(5) Az önkormányzat éves pénzügyi tervében az útépítések támogatására biztosított kereten belül annak 15 %-a mértékéig a Bizottság külön elbírálása alapján többlettámogatás adható azon különösen indokolt esetekben, amikor az útépítésével érintett utca vagy településrész műszaki, területi adottságai jelentős mértékben eltérnek a település más területeinek átlagos adottságaitól. Ilyen eltérésnek minősül különösen a települési átlaghoz képest számottevően alacsonyabb lakósűrűség, szétszórt beépítés vagy beépíthetőség, az utca féloldalas beépítése, illetve beépíthetősége.
(6) Az (5) bekezdésben foglalt mértékű többlet-támogatás adható a lakosság által kezdeményezett útépítéshez az olyan területeken, amely terület vonatkozásában az önkormányzat korábban kötelezettséget vállalt a terület ellátásra, s e kötelezettségének – forráshiányra tekintettel – még nem tett eleget.
(7) Az útépítésben érdekeltek nehéz szociális helyzetére való tekintettel az útépítések támogatására biztosított keretből többlettámogatás nem adható.
(8) Az útépítésekhez nyújtható önkormányzati támogatás mértéke a teljes beruházási költség 80 %-át nem haladhatja meg.
10. § (1) A Képviselő-testület a Polgármester által benyújtott előterjesztés alapján pályázatot ír ki az útépítési beruházás kivitelezői előminősítésére közbeszerzési eljárás útján, amennyiben annak feltételei fennállnak.
(2) A támogatási kérelmek elbírálását követően a támogatott útépítési munkákra a Képviselő-testület az (1) bekezdésben foglaltak alapján beérkezett ajánlatok elbírálása után – amennyiben a beruházás nem képezi közbeszerzési eljárás tárgyát – dönt a konkrét beruházás kivitelezésére vonatkozó meghívásos pályázati eljárásban való részvételről.
(3) Az ajánlatok elbírálása és a vállalkozó kiválasztása a Képviselő-testület hatásköre.
(4) A beruházás bonyolítása a Np. Kft. -, a műszaki ellenőrzés a Hivatal feladatkörébe tartozik.
(5) A Hivatal a megvalósítás teljes időtartama alatt kapcsolatot tart a Np. Kft.-vel, az utcaközösségi képviselő(i)vel.
(6) A beruházás befejezését, üzembe helyezését követő 30 napon belül a Hivatal a Np. Kft.-vel és utcaközösségi képviselővel közösen véglegesen elszámol az utcaközösséggel és gondoskodik az iratok megőrzéséről.
Útépítési érdekeltségi hozzájárulás
11. § (1) A helyi önkormányzat – ha az útépítési együttműködésben az érdekeltek több mint a kétharmada részt vesz – az abban részt nem vevő, de a közút használatában érdekelt természetes és jogi személyt, jogi személyiség nélküli gazdasági társaságot a résztvevők által vállalt anyagi hozzájárulás mértékéig – a rendeletben meghatározott módon – útépítési érdekeltségi hozzájárulás fizetésére kötelezheti.
(2) Az adott útépítési beruházás teljes körű kivitelezését követő műszaki átadás-átvétel lezárását követően a beruházási összköltség és a résztvevők által vállalt anyagi hozzájárulás alapján az útépítési érdekeltségi hozzájárulás mértékéről a Képviselő-testület határoz, amely nem haladhatja meg a résztvevők által vállalt anyagi hozzájárulás mértékét.
(3) A Képviselő-testület a beruházási összköltséget a beruházás pénzügyi lezárását követően állapítja meg. A beruházási összköltség tartalmazza a létesítéssel kapcsolatban felmerült összes költséget.
(4) Az útépítési érdekeltségi hozzájárulás megállapítása a közút használatában érdekelt, de az útépítési együttműködésben részt nem vett természetes és jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok között egyenlő arányban történik.
(5) Az útépítési érdekeltségi hozzájárulást 30 napon belül kell az önkormányzat részére egy összegben megfizetni. A fizetési kötelezettség az ingatlan tulajdonosát, tulajdonközösség esetén a tulajdonostársakat tulajdoni hányaduk arányában terheli.
A Képviselő-testület határozata
11/A. § A Képviselő-testület a 10. § (2) bekezdésben meghatározott határozatának tartalmaznia kell:
a) a Képviselő-testületnek, az ügy számának és tárgyának a megjelölését;
b) a rendelkező részben az útépítési érdekeltségi hozzájárulás megfizetésére kötelezett ingatlantulajdonos adatait, a megállapított útépítési érdekeltségi hozzájárulás összegét, illetve az egyéb jogkövetkezményeket;
c) felszólítást az útépítési érdekeltségi hozzájárulás megfizetésére kötelezett ingatlantulajdonos részére arra nézve, hogy a határozat jogerőre emelkedésétől számított harminc napon belül az útépítési érdekeltségi hozzájárulást fizesse meg;
d) utalást arra, hogy a határozat felülvizsgálatát jogszabálysértésre hivatkozással a bíróságtól lehet kérni a határozat közlésétől számított harminc napon belül, továbbá, hogy a pert az önkormányzat ellen kell indítani;
e) rövid indokolást, utalva a megállapított tényekre, valamint az útépítésben résztvevő ingatlantulajdonosok részvételi arányára, az általuk fizetett útépítési hozzájárulás mértékére;
f) utalást az érdemi döntés alapját képező jogszabály(ok)ra;
g) a határozathozatal helyét, idejét, a Képviselő-testület részéről a Polgármester aláírását.
Az útépítési érdekeltségi hozzájárulás megfizetése
11/B. § (1) A útépítési érdekeltségi hozzájárulást a kötelezettnek - a határozat jogerőre emelkedésétől számított harminc napon belül – Taksony Nagyközség Önkormányzata OTP Bank Rt.-nél vezetett 11742180-15393355-02130000 számú, célra elkülönített bankszámlájára, vagy a Taksony Nagyközség Polgármesteri Hivatala Házipénztárába kell megfizetnie.
(2) Ha az útépítési érdekeltségi hozzájárulás megfizetésére kötelezett a határozat jogerőre emelkedésétől számított harminc napon belül a pénzösszeget nem fizeti meg, a követelést bírósági úton kell haladéktalanul érvényesíteni.
(3) A Képviselő-testület külön kérelemre a kötelezett szociális körülményeire tekintettel, a Népjóléti – és Szociális Bizottság előzetes véleménye alapján az útépítési érdekeltségi hozzájárulás megfizetését legfeljebb 40 (negyven) havi, egyenlő részletben engedélyezheti.
(4) A kérelmet a Képviselő-testülethez kell benyújtani.
(5) A (3) bekezdésben meghatározott kedvezmény engedélyezésénél a Képviselő-testület az alábbi szempontok figyelembe vételével dönt:
a) A fizetésre kötelezettel közös háztartásban élők 1 főre eső jövedelme nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj minimum 200 %-át, különös tekintettel, ha a fizetésre kötelezett
Záró rendelkezések
12. § (1) Jelen rendelet a kihirdetés napján lép hatályba.
(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti Taksony Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének a magánerős lakossági útépítés szervezéséről és önkormányzati támogatási rendszeréről szóló 12/2007. (V. 31.) rendelete.
1. számú melléklet
1. A magánerős útépítések önkormányzati támogatásának igényléséhez |
Érkezés kelte (Hivatal bélyegzője): |
||||
Taksony Nagyközség Önkormányzata |
Csatolt mellékletek: |
||||
2. Fejlesztéssel érintett utca/terület megnevezése: |
|||||
Tervezett közmű típusa / műszaki tartalma
2 |
|||||
Érintett tulajdonosok részvételi aránya 3 |
% |
||||
Önkormányzati tulajdonú ingatlanokkal együtt számolt részvételi aránya |
% |
||||
3. Az önszerveződés jellege: utcaközösség |
|||||
Az utcaközösség képviselő(i) |
|||||
Neve |
Címe |
Telefonszáma |
Sajátkezű aláírása |
||
Fent nevezettek Taksony Nagyközség Önkormányzata Képviselő Testületének a magánerős lakossági útépítés szervezéséről és önkormányzati támogatási rendszeréről szóló …./2007.(…….) rendeletében foglalt előírásokat részleteiben ismerik, arról megfelelő tájékoztatást kaptak a Polgármesteri Hivatal Műszaki Csoportjától. |
A pályázat elbírálásával kapcsolatos adatok
1. Előzetes számítások a beruházás költségéről: |
|||||||||
a) érintett terület tulajdonjoga megszerzésének / igénybevételének költsége: |
Ft |
||||||||
b) engedélyezési költségek / illetékek: |
Ft |
||||||||
c) kivitelezési munkálatok teljes költsége |
Ft |
||||||||
közmű-felülvizsgálatok |
Ft |
||||||||
geodéziai bemérés költsége |
Ft |
||||||||
e.) lebonyolítói, ill. műszaki ellenőri díj összesen |
Ft |
||||||||
A b) - e) pontokban foglalt munkákat terhelő ÁFA |
Ft |
||||||||
BECSÜLT ÖSSZKÖLTSÉG |
Ft |
||||||||
A Rendelet. 5. § bekezdése alapján a tervek elkészíttetésére az önkormányzat költségvetéséből előzetesen biztosított fedezet: |
Ft |
% |
|||||||
A tervezés megrendelésének kelte: |
Kifizetés dátuma: |
||||||||
/: Kreisz László :/ Polgármester |
/: Széll Attila :/ Jegyző |
||||||||
2. Utcaközösség képviselő(k) és a Polgármesteri Hivatal Műszaki Csoport által közösen meghatározott tételek: |
|||||||||
Egy érdekeltségi egységre jutó beruházási költség: |
Ft |
||||||||
Vállalt lakossági hozzájárulás költsége |
% |
Ft |
|||||||
IGÉNYELT ÖNKORMÁNYZATI TÁMOGATÁS |
% |
Ft |
|||||||
Elutasított pályázat döntésre történő ismételt előterjesztését a következő évben kérjük / nem kérjük (aláhúzandó) |
|||||||||
utcaközösségi képviselő(k) |
|||||||||
A Pályázat elbírálására hivatott Pénzügyi-, Gazdasági- és Ellenőrző Bizottság elé terjesztés időpontja: |
|||||||||
Előterjesztett javaslat (aláhúzandó): |
ELUTASÍTÓ |
TÁMOGATÓ |
|||||||
A bíráló bizottság döntésének időpontja: |
Döntés: |
||||||||
Indoklás : |
|||||||||
Ismételt előterjesztés időpontja: |
Döntés: |
||||||||
Indoklás : |
|||||||||
3. Megállapított önkormányzati támogatás: |
Ft |
||||||||
Többlet-támogatás: |
Ft |
||||||||
Önkormányzati támogatás összesen: |
Ft |
||||||||
A megítélt támogatás alapján az utcaközösség megbízza a Polgármesteri Hivatalt a beruházás műszaki és pénzügyi lebonyolításával: |
|||||||||
utcaközösségi képviselő(k) |
1/A számú melléklet
1/B. számú melléklet
Érintett tulajdonos (használó) neve |
Házszám |
Helyrajzi szám |
|
---|---|---|---|
1. |
|||
2 |
|||
3 |
|||
4 |
|||
5 |
|||
6 |
|||
7 |
|||
8 |
|||
9 |
|||
10 |
|||
11 |
|||
12 |
|||
13 |
|||
14 |
|||
15 |
|||
16 |
|||
17 |
|||
18 |
|||
19 |
|||
20 |
|||
21 |
|||
22 |
|||
23 |
2. számú melléklet
Név |
Cím |
Aláírás |
---|---|---|
1. A lakossági hozzájárulás első részleteként ………………………………….…………………..,-Ft befizetése az Önkormányzat által kezelt számlára …………………………………………………………..-n megtörtént. |
|
2. Kivitelezői szerződés megkötésének időpontja: |
|
Beruházó: |
Közreműködő szerv: |
3. Végelszámolás időpontja: |
|
Felek kötelezettségeiket kölcsönösen és hiánytalanul teljesítették: |
|
utcaközösségi képviselő(k) |
|
4. Utólagos hozzájárulások adatai (iktatószám szerint: időpont, kérelmező, elbíráló, befizetve, továbbítva ): |
|
Jelzálogjog-bejegyzések kelte |
Hatályon kívül helyezte a magánerős lakossági útépítés szabályairól szóló 7/2023. (IV. 28.) számú önkormányzati rendelet 14.§-a. Hatálytalan 2023.V.01-től.
Lásd. R. 9.§ (1) és (5) bekezdést!
67-79% közötti részvételi arány esetén a tervezési díj 70 %-t, 80%-ot elérő szervezettség esetén a teljes tervezési díjat az önkormányzat fedezi - a Pályázat bizottsági elbírálása előtt!
A vastagított írásmódú adatsorok bizonylatai az Űrlap tartozékaként megőrzendőek!