Balatonszárszó Nagyközség Önkormányzata Képviselő- testületének 7/2017 (V.2.) önkormányzati rendelete

a partnerségi egyeztetés szabályairól

Hatályos: 2017. 05. 03

Balatonszárszó Nagyközség Önkormányzata Képviselő- testületének 7/2017 (V.2.) önkormányzati rendelete

a partnerségi egyeztetés szabályairól

2017.05.03.

Balatonszárszó Nagyközség Képviselő-testülete az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény (továbbiakban Étv.) 6/A. § (3) bekezdésében, a 62. § (6) bekezdés 6. pontjában, és a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény (a továbbiakban: TKtv.) 16. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (a továbbiakban: Mhötv.) 13. § (1) bekezdés 1. pontjában, az Étv. 6. § (1) bekezdésében és a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes területrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: TFR) 29. § -ban meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. Általános rendelkezések

1. § (1) Jelen rendeletalkotás célja, hogy a Balatonszárszó Nagyközség településfejlesztési és -rendezési, a településkép-védelmi dokumentumai megalkotása során biztosított legyen az érintett partnerek tájékoztatása, véleményezési lehetősége és az elfogadott településrendezési eszközök nyilvánossága, oly módon, hogy mindez hatékony módon segítse a település fenntartható fejlődését.

(2) E rendelet hatálya Balatonszárszó Nagyközség közigazgatási területére, a településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia, a településképi arculati kézikönyv, a településképi rendelet és a településrendezési eszközök dokumentumaira, valamint a dokumentumok kidolgozása során az eljárásban közreműködő partnerekre terjed ki.

(3) E rendelet értelmében érintett partner:

a) Balatonszárszó Nagyközség közigazgatási területén lakóhellyel vagy ingatlan tulajdonnal rendelkező magánszemélyek,

b) Balatonszárszó Nagyközség közigazgatási területén székhellyel vagy telephellyel rendelkező vállalkozások,

c) a településen bejegyzett érdekképviseleti és civil szervezetek,

d) a településen működő egyházak.

2. A partnerek tájékoztatásának módja és eszközei

2. § (1) A partnerségi egyeztetés szabályait e rendelet 1. sz. függeléke tartalmazza.

(2) A tájékoztatók megjelenésének időpontjáról hirdetményt kell megjelentetni, és az önkormányzat hirdetőtábláján a tájékoztató megjelenése előtt minimum 4 munkanappal kifüggeszteni.

(3) A hirdetmény tájékoztatást nyújt az eljárás tárgyáról, megindításáról, az előzetes tájékoztató elérhetőségéről, az eljárás módjáról, valamint a javaslatok, vélemények beadásának határidejéről és módjáról.

(4) A véleményezési eljárás során a közzétett hirdetmény tájékoztatást nyújt, az eljárás tárgyáról, az elkészült tervezet elérhetőségéről, a véleményezés módjáról és határidejéről.

(5) Lakossági fórum esetén, annak tárgyáról, helyéről és időpontjáról a lakossági fórum idejét megelőző 8 nappal korábban a helyben szokásos módon közzétett lakossági hirdetmény útján kell értesíteni a partnereket. A lakossági fórumról jelenléti ív és jegyzőkönyv vagy emlékeztető készül, mely írásban rögzíti a javaslatokat, észrevételeket. A jegyzőkönyv, emlékeztető tartalmazza a javaslattevő, észrevételező nevét és címét.

(6) A tájékoztató tervezet az önkormányzat honlapján, ill. munkaidőben az önkormányzat hivatalos helyiségében nyomtatott formában tekinthető meg.

3. A javaslatok, vélemények benyújtásának módja, határideje

3. § (1) Javaslat, vélemény írásos formában (személyesen vagy postai vagy elektronikus levél formájában, a Balatonszárszói Közös Önkormányzati Hivatal Balatonszárszói Kirendeltségén a dokumentum (tájékoztató, tervezet) megjelenésének első napjától számítva az előzetes tájékoztatási szakaszban 21 napig, a véleményezési szakaszban a településfejlesztési koncepció és integrált településfejlesztési stratégia esetén 15 napig, a településarculati kézikönyv és településképi rendelet esetén 15 napig, a településrendezési eszköz teljes eljárás esetén 30 napig, ill. egyszerűsített eljárás esetén, valamint tárgyalásos és állami főépítészi eljárás esetén 15 napig adható.

(2) A javaslatnak, véleménynek tartalmazni kell az érintett természetes személy partner esetében nevét, címét, gazdálkodó szervezet, civil szervezet, egyház esetében a szervezet nevét, címét, képviselőjének nevét. A javaslatot, véleményt nyomtatott formában, aláírással ellátva a 3. § (1) bekezdésben meghatározott módon lehet benyújtani.

(3) A javaslatok, vélemények dokumentálásának, nyilvántartásának módja az iratkezelés általános rendje szerint történik.

(4) A partner az előzetes tájékoztatási szakaszban a 3. § (1) bekezdésében meghatározott időben és módon nyújthatja be előzetes javaslatait.

4. § (1) Amennyiben a partner a tájékoztatási szakaszban a 3. § (1) bekezdésben meghatározott határidőn belül részvételi szándékát nem jelzi, az eljárás további – azaz a véleményezési – szakaszában nem vesz részt.

(2) A partner a véleményezési szakaszban a 3. § (1) bekezdésben meghatározott határidőn belül kifejheti a dokumentummal kapcsolatos, indokolással alátámasztott véleményét.

(3) Valamennyi vélemény az adott településrendezési eszköz ügyiratának részét képezi és azokat az önkormányzati hivatal a tervező felé továbbítja.

(4) Valamennyi véleményt a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról, település arculati kézikönyvről, településképi rendeletről és a településrendezési eszközökről, a döntés meghozatalához a döntéshozó Képviselő-testülettel ismertetni kell.

5. § (1) A javaslatok, vélemények elfogadására, illetve el nem fogadására, valamint mindezek indokolására a tervező javaslatot tesz, amelyet a döntéshozó Képviselő-testülettel ismertetni kell.

(2) A válaszokról a képviselő-testület a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról, település arculati kézikönyvről, településképi rendeletről és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló kormányrendeletben meghatározott határozatával egyidejűleg dönt. A vélemény, észrevétel el nem fogadása esetén a döntést indokolnia kell.

(3) A nyilvántartás módja az iratkezelés általános rendje szerint történik.

4. Az elfogadott koncepció, stratégia, településrendezési eszközök, kézikönyv és településképi rendelet nyilvánosságát biztosító intézkedések

6. § Az elfogadott koncepció, stratégia, településarculati kézikönyv, településképi rendelet és településrendezési eszköz az elfogadástól számított egy hónapon belül nyomtatott formában olvasható a Balatonszárszói Közös Önkormányzati Hivatal Balatonszárszói Kirendeltségén.

5. Záró rendelkezések

7. § (1) E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

Dorogi Sándor
polgármester

Gerstnerné dr. Kiss Ildikó
címzetes főjegyző