Igal Város Önkormányzat Képviselő-testületének 3/2017. (III.31.) önkormányzati rendelete

a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról, azok igénybe vételéről, valamint a fizetendő térítési díjakról

Hatályos: 2018. 04. 01- 2019. 03. 31

Igal Város Önkormányzata Képviselő-testületének

3/2017. (III.31.)  rendelete


a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról, azok igénybe vételéről, valamint a fizetendő térítési díjakról



Igal város képviselő-testülete a szociális igazgatásról és a szociális ellátásról szóló 1993. évi III. tv. (a továbbiakban: Szt.)  58/B §. (2) bekezdésében, a 92.§ (1) bekezdésének b) pontjában , a 92.§ (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32.cikk.(1) bekezdés  a) pontjában, valamint a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011.évi CLXXXIX. törvény 13.§ (1) bekezdésének 8. pontjában  meghatározott feladatkörében eljárva Az Igal és Környéke Alapszolgáltatási Központot Fenntartó Társulásban ( a továbbiakban: Társulás )  részt vevő  önkormányzatok ( Baté, Büssü, Csoma, Fonó, Gadács, Gölle, Igal, Kaposhomok, Kaposkeresztúr, Kazsok, Kisgyalán, Kercseliget, Mosdós, Nagyberki, Ráksi, Somogyszil, Szabadi, Taszár és Zimány ) hozzájárulásával  a következőket rendeli el:



A rendelet hatálya


1.§


A rendelet hatálya a Társulásban részt vevő önkormányzatok közigazgatási területén a Társulás által fenntartott Igal és Környéke Alapszolgáltatási Központ   7275. Igal, Szent István u. 100. ( a továbbiakban: Intézmény )  által biztosított szociális alapszolgáltatásokat ( a továbbiakban: ellátások ) igénybe vevőkre terjed ki.


A személyes gondoskodás formái


2.§


Az Intézmény által biztosított ellátások  formái az alábbiak:

a) házi segítségnyújtás,

b) családsegítés és gyermekjóléti szolgáltatás.

c) étkeztetés,

d) nappali  ellátás,

e) jelzőrendszeres házi segítségnyújtás


Az ellátások igénybevételének , megszüntetésének  módja


3.§


(1) Az ellátásokat írásban vagy szóban lehet kérelmezni az Intézmény vezetőjénél  vagy az Intézmény alkalmazásában álló  családgondozóknál ( a továbbiakban: családgondozó ) .                               


(2) Ha az ellátást igénylő cselekvőképtelen, a kérelmet a törvényes képviselője terjesztheti elő. A korlátozottan cselekvőképes személy a kérelmet a törvényes képviselőjének beleegyezésével terjesztheti elő.

(3)  Az ellátás iránti kérelemhez mellékelni  kell a  9/1999.(XI.24.) SzCsM rendelet 3.§ (2) bekezdésében  meghatározott iratokat, dokumentumokat, igazolásokat.  A kérelem formanyomtatványt az Intézmény biztosítja.                                                         

-3-



(4)  Az intézményvezető az ellátást igénylővel, illetve törvényes képviselőjével megállapodást köt. A megállapodás tartalmazza az ellátás formáját, módját, körét, időtartamát, a térítési díj összegét és a fizetésére vonatkozó szabályokat.    


(5) Az ellátásban részesülő köteles a jogosultság feltételeit érintő lényeges kérdésekben , családi, jövedelmei, vagyoni viszonyaiban bekövetkező változást 15 napon belül az Intézmény vezetőjének bejelenteni.


(6) Az ellátást az intézményvezető megszünteti, ha


a) az ellátott vagy a törvényes képviselője kérelmezi a megszüntetést,

b) ha az ellátott lakóhelyet, tartózkodási helyet változtatott, vele szemben az illetékesség megszűnt,

c) az ellátást megalapozó feltételek már nem állnak fenn,

d) térítési díj fizetésére kötelezett 2 hónapon keresztül fizetési kötelezettségének nem tesz eleget,

e) az ellátott meghalt,

f) az ellátott súlyosan megszegi a házirendben foglalt szabályokat,

g) az ellátás igénybevétele 3 hónapon túl szünetel,

h) az ellátott másik intézetben történő elhelyezése indokolt.   


(7) Az intézményvezető írásban értesíti a jogosultat az ellátás megszüntetéséről, megjelölve a megszüntetés ellen tehető panasz elehetőségét. Ha a jogosult nem ért egyet az ellátás megszüntetésével, a kézhezvételtől számított nyolc napon belül az Intézmény fenntartójához. A fenntartó társulási tanácsa következő ülésen dönt a beadványról.  A beadvány nem halasztó hatályú.


8) Az ellátás megszüntetésekor a felek elszámolnak az esedékes ,illetve hátralékos térítési díj befizetési kötelezettségről; továbbá az intézménnyel illetve a jogosulttal szembeni egyéb követelésről. 


Külön eljárás keretében biztosítható ellátás esetei.


4.§


(1) Az Intézmény által külön eljárás keretében biztosítható ellátások esetei az alábbiak:


a) ha az igénybevevő önmaga ellátására teljesen képtelen és nincs olyan hozzátartozója , aki az ellátásáról gondoskodna,

b) háziorvos, kezelő orvos szakvéleménye szerint soron kívüli szolgáltatás biztosítása szükséges,

c) szociális helyzetben , egészségi állapotában olyan kedvezőtlen változás következett be, amely a gyorsított ellátást igényli,

d) kapcsolata a vele együtt élő hozzátartozójával, eltartójával helyrehozhatatlanul megromlott, és a kapcsolat hiány az igénylő életét, testi épségét veszélyezteti.



./.

-3-


Az ellátások igénybevételének speciális szabályai


5.§


(1) Az étkezés biztosítása során szociális rászorultnak kell tekinteti :


a) életkora miatt rászoruló az a személy, aki 60. életévét betöltötte,

b) egészségi állapota miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki mozgásában korlátozott, krónikus vagy akut megbetegedése, fogyatékossága miatt önmaga ellátásról részben vagy egészben nem tud gondoskodni és ezt a háziorvosa, kezelőorvosa igazolja,

c) fogyatékossága miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki a fogyatékos személyek jogairól szóló törvény alapján fogyatékossági támogatásban részesül,

d) pszichiátriai illetve szenvedélybetegsége miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki fekvőbeteg gyógyintézeti ellátást nem igényel, önmaga ellátására részben képes, és ezt a háziorvos igazolja,

e) hajléktalansága miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki lakóhellyel nem rendelkezik,

f) hátrányos munkaerő –piaci helyzete miatt aktív korúak ellátásában részesül.


(2) Nem veheti igénybe a nappali ellátás szolgáltatást az a személy , aki


a) mozgásában olyan mértékben korlátozott, hogy önállóan vagy segítséggel nem képes igénybe venni a nappali szolgáltatást,

b) fertőző beteg, vagy kórokozó hordozó,

c) közveszélyes vagy elmebeteg,

d) közösségi életvitelre, közösségi normák betartására képtelen.


Az ellátások megszüntetésének speciális szabályai


6.§


(1)  Az intézményvezető azonnali hatállyal megtagadhatja az étkeztetést , ismételt esetben az ellátást megszüntetheti, ha az ellátott:


a) a közegészségügyi , járványügyi szabályokat nem tartja be, az éthordóját nem tartja tisztán,

b) ha az étkezési igényének lemondását elmulasztja.


(2) A házi segítségnyújtást a gondozó az intézményvezető engedélyével megtagadhatja, ismételt esetben az ellátást megszüntetheti, ha a jogosult a szociális gondozót munkájában szándékosan akadályozza, testi épségét, biztonságát veszélyezteti. Az esetről jegyzőkönyvet kell készíteni, amit az intézményvezetőnek kell eljuttatni.


(3) Meg kell szüntetni a nappali ellátását annak a személynek, aki:

a) fertőző beteggé vagy kórokozó hordozóvá válik,

b)  közveszélyes, agresszív közösséget zavaró magatartást tanúsít,

c) az ellátotti közösség sérelmére szabálysértést, vagy bűncselekményt követ el.


./.

-4-


A személyes gondoskodásért fizetendő térítési díjak mértéke, a fizetésre kötelezettek köre, a térítési díj elengedésének esetei és módja


7.§


(1) A térítési díj meghatározásánál, fizetésével, a térítési díj számításnak  szakmai szempontjaival, a térítésmentességgel, a személyi térítési díjak megállapításával és felülvizsgálatával , a fizetésre kötelezettek körével kapcsolatban az Szt. és a 29/1993.(II.17.) kormányrendelet  valamint az e § rendelkezéseit  kell alkalmazni.


(2) A szociális alapszolgáltatások intézményi térítési díját az Szt. 115.§ (1) bekezdése szerinti számítás eredményeként kell megállapítani, annak mértéke jövedelmi-vagyoni helyzet alapján nem differenciálható.


(3) Az intézményi térítési díjakat a rendelet melléklete tartalmazza.


(4 )A fizetendő személyi térítési díj összegét az  Szt. 115.§ ,116.§ és 117.§-ában foglaltak szerint  az intézményvezető állapítja meg konkrét összegben, figyelembe véve a szolgáltatást igénylő rendszeres jövedelmét.


(5) A térítési díjat főszabályként az igénybevétel napjától havonként a tárgyhónapot követő hónap 10. napjáig kell befizetni az Intézmény elszámolási számlájára. Az ellátottal kötött megállapodás a helyi viszonyoknak megfelelően a térítési díj eltérő fizetési módját is meghatározhatja.   


(6)  A személyi térítési díj felülvizsgálata során megállapított új személyi térítési díj megfizetésének időpontja a felülvizsgálatot követő hónap első napja.                            


(7)  A fenntartó  az intézményvető javaslatára a személyi térítési díj meg nem fizetéséből eredő díjhátralék összegét határozattal csökkentheti, elengedheti, vagy részletfizetési kedvezményt adhat, ha a kötelezett havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum  összegét  és az Szt. szerinti vagyonnal nem rendelkezik.


8.§


(1) Szociálpolitikai kerekasztal működik a személyes gondoskodást nyújtó szociális alapszolgáltatások és szakellátások fejlesztése, színvonalának és hatékonyságának javítása,

és a  szociális szolgáltatásszervezési koncepcióban foglalt feladatok  megvalósulásának figyelemmel kísérése érdekében.


(2) A szociálpolitikai kerekasztal részvevői az Intézmény vezetője , az által kijelölt családgondozó, és a fenntartó két delegáltja.


(3) A szociálpolitikai kerekasztal véleményét, javaslatát megküldi a fenntartónak.





./.

-5-




9.§


(1) Ez a rendelet 2017. április 1. napján lép hatályba.

(2) Hatályát veszti Igal Város Önkormányzat 7/2016. (II.26.) önkormányzati rendelet.






                  Fülöp László                                               Obbás Gyula

                     jegyző                                                     polgármester

                            



A rendelet kihirdetve:


Igal, 2017. március 31.


                            


                                                    Fülöp László

                                                        jegyző              


















Igal Város Önkormányzata Képviselő-testületének

3/2017.( III.31. )  rendelete


a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról, azok igénybe vételéről, valamint a fizetendő térítési díjakról

(egységes szerkezetben, hatályos 2018. április 1. )


Igal város képviselő-testülete a szociális igazgatásról és a szociális ellátásról szóló 1993. évi III. tv. (a továbbiakban: Szt.)  58/B §. (2) bekezdésében, a 92.§ (1) bekezdésének b) pontjában , a 92.§ (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32.cikk.(1) bekezdés  a) pontjában, valamint a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011.évi CLXXXIX. törvény 13.§ (1) bekezdésének 8. pontjában  meghatározott feladatkörében eljárva Az Igal és Környéke Alapszolgáltatási Központot Fenntartó Társulásban ( a továbbiakban: Társulás )  részt vevő  önkormányzatok ( Baté, Büssü, Csoma, Fonó, Gadács, Gölle, Igal, Kaposhomok, Kaposkeresztúr, Kazsok, Kisgyalán, Kercseliget, Mosdós, Nagyberki, Ráksi, Somogyszil, Szabadi, Taszár és Zimány ) hozzájárulásával  a következőket rendeli el:



A rendelet hatálya


1.§


A rendelet hatálya a Társulásban részt vevő önkormányzatok közigazgatási területén a Társulás által fenntartott Igal és Környéke Alapszolgáltatási Központ   7275. Igal, Szent István u. 100. ( a továbbiakban: Intézmény )  által biztosított szociális alapszolgáltatásokat ( a továbbiakban: ellátások ) igénybe vevőkre terjed ki.


A személyes gondoskodás formái


2.§


Az Intézmény által biztosított ellátások  formái az alábbiak:

a) házi segítségnyújtás,

b) családsegítés és gyermekjóléti szolgáltatás.

c)  étkeztetés,

d) nappali  ellátás,

e) jelzőrendszeres házi segítségnyújtás


Az ellátások igénybevételének , megszüntetésének  módja


3.§


(1) Az ellátásokat írásban vagy szóban lehet kérelmezni az Intézmény vezetőjénél  vagy az Intézmény alkalmazásában álló  családgondozóknál ( a továbbiakban: családgondozó ) .                               


(2) Ha az ellátást igénylő cselekvőképtelen, a kérelmet a törvényes képviselője terjesztheti elő. A korlátozottan cselekvőképes személy a kérelmet a törvényes képviselőjének beleegyezésével terjesztheti elő.

(3)  Az ellátás iránti kérelemhez mellékelni  kell a  9/1999.(XI.24.) SzCsM rendelet 3.§ (2) bekezdésében  meghatározott iratokat, dokumentumokat, igazolásokat.  A kérelem formanyomtatványt az Intézmény biztosítja.                                                         

-3-



(4)  Az intézményvezető az ellátást igénylővel, illetve törvényes képviselőjével megállapodást köt. A megállapodás tartalmazza az ellátás formáját, módját, körét, időtartamát, a térítési díj összegét és a fizetésére vonatkozó szabályokat.    


(5) Az ellátásban részesülő köteles a jogosultság feltételeit érintő lényeges kérdésekben , családi, jövedelmei, vagyoni viszonyaiban bekövetkező változást 15 napon belül az Intézmény vezetőjének bejelenteni.


(6) Az ellátást az intézményvezető megszünteti, ha


a) az ellátott vagy a törvényes képviselője kérelmezi a megszüntetést,

b) ha az ellátott lakóhelyet, tartózkodási helyet változtatott, vele szemben az illetékesség megszűnt,

c) az ellátást megalapozó feltételek már nem állnak fenn,

d) térítési díj fizetésére kötelezett 2 hónapon keresztül fizetési kötelezettségének nem tesz eleget,

e) az ellátott meghalt,

f) az ellátott súlyosan megszegi a házirendben foglalt szabályokat,

g) az ellátás igénybevétele 3 hónapon túl szünetel,

h) az ellátott másik intézetben történő elhelyezése indokolt.   


(7) Az intézményvezető írásban értesíti a jogosultat az ellátás megszüntetéséről, megjelölve a megszüntetés ellen tehető panasz elehetőségét. Ha a jogosult nem ért egyet az ellátás megszüntetésével, a kézhezvételtől számított nyolc napon belül az Intézmény fenntartójához. A fenntartó társulási tanácsa következő ülésen dönt a beadványról.  A beadvány nem halasztó hatályú.


8) Az ellátás megszüntetésekor a felek elszámolnak az esedékes ,illetve hátralékos térítési díj befizetési kötelezettségről; továbbá az intézménnyel illetve a jogosulttal szembeni egyéb követelésről. 


Külön eljárás keretében biztosítható ellátás esetei.


4.§


(1) Az Intézmény által külön eljárás keretében biztosítható ellátások esetei az alábbiak:


a) ha az igénybevevő önmaga ellátására teljesen képtelen és nincs olyan hozzátartozója , aki az ellátásáról gondoskodna,

b) háziorvos, kezelő orvos szakvéleménye szerint soron kívüli szolgáltatás biztosítása szükséges,

c) szociális helyzetben , egészségi állapotában olyan kedvezőtlen változás következett be, amely a gyorsított ellátást igényli,

d) kapcsolata a vele együtt élő hozzátartozójával , eltartójával helyrehozhatatlanul megromlott, és a kapcsolat hiány az igénylő életét, testi épségét veszélyezteti.



./.

-3-


Az ellátások igénybevételének speciális szabályai


5.§


(1) Az étkezés biztosítása során szociális rászorultnak kell tekinteti :


a) életkora miatt rászoruló az a személy, aki 60. életévét betöltötte,

b) egészségi állapota miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki mozgásában korlátozott, krónikus vagy akut megbetegedése, fogyatékossága miatt önmaga ellátásról részben vagy egészben nem tud gondoskodni és ezt a háziorvosa, kezelőorvosa igazolja,

c) fogyatékossága miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki a fogyatékos személyek jogairól szóló törvény lapján fogyatékossági támogatásban részesül,

d) pszichiátriai illetve szenvedélybetegsége miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki fekvőbeteg gyógyintézeti ellátást nem igényel, önmaga ellátására részben képes, és ezt a háziorvos igazolja,

e) hajléktalansága miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki lakóhellyel nem rendelkezik,

f) hátrányos munkaerő –piaci helyzete miatt aktív korúak ellátásában részesül.


(2) Nem veheti igénybe a nappali ellátás szolgáltatást az a személy , aki


a) mozgásában olyan mértékben korlátozott, hogy önállóan vagy segítséggel nem képes igénybe venni a nappali szolgáltatást,

b) fertőző beteg, vagy kórokozó hordozó,

c) közveszélyes vagy elmebeteg,

d) közösségi életvitelre, közösségi normák betartására képtelen.


Az ellátások megszüntetésének speciális szabályai


6.§


(1)  Az intézményvezető azonnali hatállyal megtagadhatja az étkeztetést , ismételt esetben az ellátást megszüntetheti, ha az ellátott:


a) a közegészségügyi , járványügyi szabályokat nem tartja be, az éthordóját nem tartja tisztán,

b) ha az étkezési igényének lemondását elmulasztja.


(2) A házi segítségnyújtást a gondozó az intézményvezető engedélyével megtagadhatja, ismételt esetben az ellátást megszüntetheti, ha a jogosult a szociális gondozót munkájában szándékosan akadályozza, testi épségét, biztonságát veszélyezteti. Az esetről jegyzőkönyvet kell készíteni, amit az intézményvezetőnek kell eljuttatni.


(3) Meg kell szüntetni a nappali ellátását annak a személynek, aki:

a) fertőző beteggé vagy kórokozó hordozóvá válik,

b)  közveszélyes, agresszív közösséget zavaró magatartást tanúsít,

c) az ellátotti közösség sérelmére szabálysértést, vagy bűncselekményt követ el.


./.

-4-


A személyes gondoskodásért fizetendő térítési díjak mértéke, a fizetésre kötelezettek köre, a térítési díj elengedésének esetei és módja


7.§


(1) A térítési díj meghatározásánál, fizetésével, a térítési díj számításnak  szakmai szempontjaival, a térítésmentességgel, a személyi térítési díjak megállapításával és felülvizsgálatával , a fizetésre kötelezettek körével kapcsolatban az Szt. és a 29/1993.(II.17.) kormányrendelet  valamint az e § rendelkezéseit  kell alkalmazni.


(2) A szociális alapszolgáltatások intézményi térítési díját az Szt. 115.§ (1) bekezdése szerinti számítás eredményeként kell megállapítani, annak mértéke jövedelmi-vagyoni helyzet alapján nem differenciálható.


(3) [1] Az intézményi térítési díjakat a rendelet melléklete tartalmazza. A társulásban részt vevő önkormányzatok az általuk megállapított intézményi térítési díj és az önköltség közötti különbözet megfizetését vállalják.


(4 )A fizetendő személyi térítési díj összegét az  Szt. 115.§ ,116.§ és 117.§-ában foglaltak szerint  az intézményvezető állapítja meg konkrét összegben, figyelembe véve a szolgáltatást igénylő rendszeres jövedelmét.


(5) A térítési díjat főszabályként az igénybevétel napjától havonként a tárgyhónapot követő hónap 10. napjáig kell befizetni az Intézmény elszámolási számlájára. Az ellátottal kötött megállapodás a helyi viszonyoknak megfelelően a térítési díj eltérő fizetési módját is meghatározhatja.   


(6)  A személyi térítési díj felülvizsgálata során megállapított új személyi térítési díj megfizetésének időpontja a felülvizsgálatot követő hónap első napja.                            


(7)  A fenntartó  az intézményvető javaslatára a személyi térítési díj meg nem fizetéséből eredő díjhátralék összegét határozattal csökkentheti, elengedheti, vagy részletfizetési kedvezményt adhat, ha a kötelezett havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum  összegét  és az Szt. szerinti vagyonnal nem rendelkezik.


8.§


(1) Szociálpolitikai kerekasztal működik a személyes gondoskodást nyújtó szociális alapszolgáltatások és szakellátások fejlesztése, színvonalának és hatékonyságának javítása,

és a  szociális szolgáltatásszervezési koncepcióban foglalt feladatok  megvalósulásának figyelemmel kísérése érdekében.


(2) A szociálpolitikai kerekasztal részvevői az Intézmény vezetője , az által kijelölt családgondozó, és a fenntartó két delegáltja.


(3) A szociálpolitikai kerekasztal véleményét, javaslatát megküldi a fenntartónak.


-5-




9.§


(1) Ez a rendelet 2017. április 1-jén ép hatályba.

(2) Hatályát veszti a 7/2016.(II.26. ) önkormányzati rendelet.


Igal, 2017. március 31.



                            Fülöp László                                               Obbás Gyula

                                jegyző                                                      polgármester

                            




















Melléklet a 3/2017. ( III.31. )számú önkormányzati rendelethez [2]


Intézményi térítési díjak  : ( ÁFÁ-t nem tartalmaz  )


1. Igal Város Önkormányzat


Nappali ellátás intézményi térítési díja:   0.- Ft

Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja: 395.-Ft/gondozási óra

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja

Jövedelemhatár:           Ft./adag

0-22.800                        195.-Ft.

22.801-28.500                270.-Ft.

28.501-42.750                300.-Ft.

42.751-57.000                330.-Ft.

57.001-71.250                345.-Ft.

71.251-85.500                370.-Ft.

85.501----                       395.-Ft.


Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft


2, Baté Község Önkormányzat


Nappali ellátás intézményi térítési díja:   0.- Ft

Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja: 0.-Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  435.- Ft./adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft


3. Büssü Község Önkormányzat


Nappali ellátás intézményi térítési díja:   0.- Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  280.- Ft.


4.Csoma Község Önkormányzat


Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  490.-Ft/adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft


5. Fonó Község Önkormányzat


Nappali ellátás intézményi térítési díja:   0.- Ft

Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja: 0.-Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  435.- Ft./adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft






6. Gadács Község Önkormányzat


Szociális étkeztetés ( ebéd ) Ft/adag

Helyben fogyasztva, vagy elvitellel:

a) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-át nem haladja meg:  290.-Ft.

b) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-a és 300 % -a között van: 325.-Ft. 

c) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 300%-át meghaladja  380.- Ft.


Házhoz szállítva.

a) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-át nem haladja meg:  330.-Ft.

b) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-a és 300 % -a között van: 360.-Ft.

c) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 300%-át meghaladja  415.- Ft.


Házi segítségnyújtás: 

a) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 300 %-át nem haladja meg:  195.-Ft./gondozási óra

b) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 300 % -át meghaladja  : 235.-Ft./gondozási óra


7.Gölle Község Önkormányzat


Nappali ellátás intézményi térítési díja:   0.- Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja: 355.- Ft./adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás díja:   25.-Ft/ óra


8. Kaposhomok Község Önkormányzat


Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja: 80.-Ft/gondozási óra

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  445.- Ft./adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft


9.Kaposkeresztúr Község Önkormányzat


Nappali ellátás intézményi térítési díja:   0.- Ft

Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja: 0.-Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  435.- Ft./adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft


10. Kazsok Község Önkormányzat


Szociális étkeztetés ( ebéd ) Ft./adag

Házhoz szállítva.

a) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-át nem haladja meg:  290.-Ft.

b) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-a és 300 % -a között van: 325.-Ft.

c) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 300%-át meghaladja : 380.- Ft.

Házi segítségnyújtás:  0.-Ft.

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás : 0.-Ft.


11.Kisgyalán Község Önkormányzat


Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  275.- Ft./adag


12.Kercseliget Község Önkormányzat


Nappali ellátás intézményi térítési díja:   0.-Ft

Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja:  0.-Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  490Ft/adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft


13. Mosdós Község Önkormányzat


Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja: 0.-Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  435.- Ft./adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft


14. Nagyberki Község Önkormányzat


Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja:  0.-Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  490.-Ft/adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft


15. Ráksi Község Önkormányzat


Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja:  0.-Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja

Jövedelemhatár:           Ft./adag

0-22.800                        195.-Ft.

22.801-28.500                270.-Ft.

28.501-42.750                300.-Ft.

42.751-57.000                330.-Ft.

57.001-71.250                345.-Ft.

71.251-85.500                370.-Ft.

85.501----                       395.-Ft.


Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft







16. Somogyszil Község Önkormányzat


Szociális étkeztetés ( ebéd )Ft./adag


Helyben fogyasztva, vagy elvitellel:

a) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-át nem haladja meg:  290.-Ft.

b) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-a és 300 % -a között van: 325.-Ft. 

c) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 300%-át meghaladja  380.- Ft.


Házhoz szállítva.

a) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-át nem haladja meg:  330.-Ft.

b) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 150 %-a és 300 % -a között van: 360.-Ft.

c) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 300%-át meghaladja  415.- Ft.


Házi segítségnyújtás: 

a) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 300 %-át nem haladja meg: 

195.-Ft./gondozási óra

b) ha az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum 300 %-át meghaladja  : 235.-Ft./gondozási óra


Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás: .0.-Ft.


17. Szabadi Község Önkormányzat


Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja:  0.-Ft

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  490.-Ft/adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0Ft


18. Taszár Község Önkormányzat


Nappali ellátás intézményi térítési díja:   0.-Ft

Házi segítségnyújtás intézményi térítési díja:  235.-Ft/gondozási óra

Szociális étkeztetés intézményi térítési díja:  395.-Ft/adag

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás térítési díja:  0.-Ft


19. Zimány Község Önkormányzat


Szociális étkeztetés ( ebéd )Ft./adag


Ha az igénybe vevő rendszeres havi jövedelme

a) az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét nem éri el, részére a szociális ellátás térítésmentes,

b) az 57.000.-Ft.-ot nem éri el, az intézményi térítési díj összege 315.-Ft.

c) a 99.000.-Ft.-ot nem éri el, az intézményi térítési díj összege 330.-Ft,

d) a 142.500.-Ft.-ot nem éri el, az intézményi térítési díj összege 345.Ft,

e) a 142.500.-Ft-ot eléri vagy meghaladja, részére az intézményi térítési díj 460.-Ft.

f) Az étel házhoz szállítása az a)-e) pontok esetében egyaránt térítésmentes.







[1]

Módosította: a 2/2018.(III.29.) önkormányzati rendelet 1.§-a. Hatályos: 2018. április 1.

[2]

Módosította: a 2/2018.(III.29. ) önkormányzati rendelet 2.§-a. Hatályos: 2018. április 1.

Mellékletek