Juta Község Önkormányzat Képviselő-testületének 7/2017 (VI.1.) önkormányzati rendelete

a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok valamint az egyes településrendezési sajátos jogintézmények partnerségi egyeztetésének szabályairól

Hatályos: 2017. 06. 01

Juta Község Önkormányzat Képviselő-testületének 7/2017 (VI.1.) önkormányzati rendelete

a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok valamint az egyes településrendezési sajátos jogintézmények partnerségi egyeztetésének szabályairól

2017.06.01.

Juta Önkormányzatának Képviselő-testülete az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény (továbbiakban Étv.) 6/A. § (3) bekezdésében, a 62. § (6) bekezdés 6. pontjában, és a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény (a továbbiakban: TKtv.) 16. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (továbbiakban Mötv.) 13. § (1) bekezdés 1. pontjában, az Étv. 6. § (1) bekezdésében és a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: TFR.) 29. §-ban meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

Általános rendelkezések

1. § (1) Juta településfejlesztési koncepciójának (TF), integrált településfejlesztési stratégiájának (ITS), a településrendezési eszközeinek: Településszerkezeti Terv az Építési Szabályzat (HÉSZ) valamint az egyes településrendezési sajátos jogintézmények a településképi rendelet (TR), a településképi arculati kézikönyv (TAK) készítése vagy azok módosítása széleskörű egyeztetés keretén belül. a TFR. és az e rendelet alapján alkotott partnerségi egyeztetési szabályai szerint történik.

(2) E rendelet alkalmazásában:

állandó partnerek: a lakosság, az érdekképviseleti szervek, érintett helyi önkormányzati szervek
eseti partnerek: érintettség esetén a TFR. előírásainak megfelelően a területi önkormányzat, a szomszédos települési önkormányzatok, továbbá a véleményezési eljárásba esetenként meghívott civil- és gazdálkodó szervezetek vallási közösségek, intézmények és magánszemélyek.

Állandó partnerekkel történő egyeztetés szabályai

2. § (1) Adott véleményezési eljárás során az állandó partnerek minimális tájékoztatási formáját a TFR. alapján az 1. sz. függelék táblázata tartalmazza.

(2) Az előzetes tájékoztatás során a TFR. 29/A. § (3) bekezdés szerint közzétett hirdetmény tájékoztatást nyújt az eljárás tárgyáról, megindításáról, az előzetes tájékoztató elérhetőségéről, az eljárás módjáról és a véleményezés módjáról és annak határidejéről.

(3) A véleményezési eljárás során a TFR. 29/A. § (3) bekezdés szerint közzétett hirdetmény tájékoztatást nyújt az eljárás tárgyáról, az elkészült tervezet elérhetőségéről, a véleményezési módjáról és annak határ idejéről;

(4) Lakossági fórum esetén, annak tárgyáról, helyéről és időpontjáról a lakossági fórum idejét megelőző 8 nappal korábban a helyben szokásos módon közzétett lakossági hirdetmény útján kell értesíteni a partnereket. A lakossági fórumról jelenléti ív és jegyzőkönyv készül, mely írásban rögzíti a javaslatokat, észrevételeket. A jegyzőkönyv tartalmazza a javaslattevő, észrevételező nevét és címét.

(5) Amennyiben nincs lakossági fórum, a lakosság az észrevételeit, javaslatait a hirdetmény közzétételétől számított 8 napon belül teheti meg, a Polgármesterhez címzett és a főépítészi irodához írásban benyújtott szövegszerű, indoklással ellátott véleményben.

(6) Érdekképviseleti szervek, a helyi önkormányzati szervek a lakossági fórumon, a lakossági fórumtól számított 8 napon belül, ha nincs lakossági fórum, a hirdetmény közzétételétől számított 8 napon belül, a polgármesteri hivatalhoz címezve, papíralapon vagy elektronikus úton tehetik meg észrevételeiket, javaslataikat.

Eseti partnerekkel történő egyeztetés szabályai

3. § (1) Az eseti partnerek köréről az egyeztetési eljárást megelőzően a Képviselő-testület határozattal dönt.

(2) Az eseti partnerek a TFR. szerinti az előzetes tájékoztatási, illetve a véleményezési szakasz tervezetének (dokumentációjának) megküldésével értesülnek.

(3) Az eseti partnerek az egyeztetési eljárásba a Polgármesterhez címzett és polgármesteri hivatalba benyújtott szövegszerű, indoklással ellátott, a megadott határidőn belül benyújtott véleménnyel, észrevétellel, javaslattal élhetnek, melyen véleményezési eljárás tárgyát, a szervezet nevét, képviselőjét, postai címét, elérhetőségét meg kell jelölni.

Vélemények dokumentálása, nyilvántartása, megválaszolása, településfejlesztési és településrendezési dokumentumok valamint az egyes településrendezési sajátos jogintézmények közzététele

4. § (1) A beérkezett vélemények dokumentálása, nyilvántartása, valamint az el nem fogadott javaslatok indokolása, azok dokumentálása és nyilvántartása az államigazgatási véleményekre vonatkozó, a TFR.-ben rögzített szabályok szerint történik.

(2) A beérkezett véleményekről, javaslatokról készülő összefoglaló és az annak elfogadásáról szóló határozat a honlapon kerül kihirdetésre.

(3) A településfejlesztési és településrendezési dokumentumokat, valamint az egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló önkormányzati döntéseket elfogadásukat követően a honlapon közzé kell tenni.

Záró rendelkezés

5. § Ez a rendelet 2017. június hó 1. napján lép hatályba.

1. függelék a 7/2017. (VI. 1.) önkormányzati rendelethez

Az állandó partnerek minimális tájékoztatási formája (314/2012. (XI.8.) Korm. rendelet 29. § és 29/A. § alapján)

eljárás típusa

előzetes tájékoztatás módja

elfogadás előtti véleményezés módja
(munkaközi tájékoztatás)

Településfejlesztési Koncepció

Integrált Településfejlesztési Stratégia

teljes körű

- közterületi hirdetőfelület:
- önkormányzati honlap:
- lakossági fórum:
- helyi újság

- közterületi hirdetőfelület:
- önkormányzati honlap;
- lakossági fórum:
- helyi újság

teljes körű

-

- önkormányzati honlap:

Településképi Arculati Kézikönyv

készítése módosítása

- közterületi hirdetőfelület:
- önkormányzati honlap: lakossági fórum:
helyi újság

- közterületi hirdetőfelület:
- önkormányzati honlap:
- lakossági fórum;
- helyi újság

Településképi Rendelet

készítése módosítása

Településrendezési eszközök:

-Településszerkezeti Terv;
- Szabályozási Tervek;
-Helyi Építési Szabályzat

teljes eljárás

- közterületi hirdetőfelület:
- önkormányzati honlap:
- lakossági fórum:

- közterületi hirdetőfelület;
- önkormányzati honlap:
- lakossági fórum:
- helyi újság

egyszerűsített eljárás

-
-

tárgyalásos eljárás Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű,
vagy Kgy.
döntésével kiemelt fejlesztési területté nyilvánított területen megvalósítandó beruházás érdekében

Tárgyalásos eljárás
kihirdetett vészhelyzet esetén

- önkormányzati honlap:
- önkormányzati honlap:

állami főépítészi eljárás