Mezőladány Község Önkormányzat Képviselő-testülete 4/2015 (III.2.) önkormányzati rendelete

a szociális ellátások helyi szabályairól

Hatályos: 2024. 02. 29

Mezőladány Község Önkormányzat Képviselő-testülete 4/2015 (III.2.) önkormányzati rendelete

a szociális ellátások helyi szabályairól

2024.02.29.

Mezőladány Községi Önkormányzat Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. § (1) bekezdésében, 26. §-ában, 32. § (1) bekezdésének b) pontjában, 32. § (3) bekezdésében, 45. § (7) bekezdésében, 48. § (4) bekezdésében, 132. § (4) bekezdésének g) pontjában kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CVXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdésének 8a. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

I. Fejezet

Eljárási rendelkezések

1. Általános szabályok

1. § (1) A rendeletben szabályozott valamennyi szociális ellátásra érvényes általános eljárási szabályokat a 2-5. §-ok határozzák meg.

(2) Az egyes ellátási formákhoz kapcsolódó speciális eljárási szabályokat adott ellátási formák részletezik.

2. Az eljárás megindítása

2. § (1) Ha az eljárás megindítása kérelemre történik, a kérelmet a Mezőladányi Közös Önkormányzati Hivatalban (a továbbiakban: Hivatal), illetőleg egyes szociális szolgáltatások esetében az intézményvezetőnél kell előterjeszteni. A kérelmet jogszabályban, továbbá e rendeletben meghatározott dokumentumokkal (igazolásokkal, nyilatkozatokkal) együtt kell benyújtani.

(1a) A rendeletben szabályozott ellátások megállapítása iránti kérelmek elektronikusan is benyújthatóak.

(2) A kérelmező köteles együttműködni a Hivatallal, illetőleg az intézményvezetővel a szociális helyzetének feltárásában. Ha arról a rendelet rendelkezik, a kérelemhez csatolni kell a kérelmező és családja jövedelmi viszonyairól szóló igazolásokat és mindazokat a bizonyítékokat, amelyeket a rendelet az egyes ellátásoknál előír, továbbá amelyek az ügy elbírálásához elengedhetetlenül szükségesek.

(3) A Hivatal:

a) beérkezett kérelmet a körülmények alapos kivizsgálása után döntésre előkészíti, a támogatásra való jogosultságot folyamatosan figyelemmel kíséri és az ellátások módosítására, megszüntetésére javaslatot tesz.,

b) a Hivatal a feladatkörébe tartozó ellátásokhoz kapcsolódó gazdálkodási feladatokat köteles ellátni. Az ellátások fedezetét az önkormányzat a költségvetésében biztosítja.

3. § A szociális rászorultság és a szociális támogatások megállapításánál figyelembe kell venni kérelmező által igénybevett szociális ellátások mindegyikét.

3. Az ellátások megállapítása

4. § (1) A szociális ellátások megállapításáról – a (2) bekezdésben meghatározott kivételekkel – a Képviselő-testület határozattal dönt.

(2) A Képviselő-testület az 1. mellékletben felsorolt ellátásokkal kapcsolatos hatáskörébe tartozó döntéseit a polgármesterre ruházza át. A polgármester a szociális ellátás tárgyában – átruházott hatáskörében – hozott döntéséről szintén határozatot hoz.

(3) A polgármester az önkormányzat ezen rendelete és a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény (a továbbiakban: Szt.) alapján köteles dönteni a hatáskörébe tartozó ügyekben.

(4)

(5) Egyes e rendeletben meghatározott szociális szolgáltatások esetében a szociális intézményi jogviszonyt az intézményvezető intézkedése alapozza meg.

4.

5. §

II. Fejezet

Települési támogatás

5. A Települési Támogatás megállapításának általános szabályai

6. § (1) A települési támogatás megállapítása iránti kérelemhez csatolni kell minden olyan okiratot, amely igazolja a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet fennállását.

(2) A hivatalból indított eljárás során a tényállás tisztázása érdekében a kérelemre indult eljárás szabályait kell megfelelően alkalmazni.

(3) A megállapított pénzbeli, eseti jelleggel nyújtott rendkívüli települési támogatást a döntést követő tíz napon belül a jogosult részére folyósítani kell.

(4) A havi rendszerességgel megállapított települési támogatást a jogosultság megállapítására vonatkozó tárgyhót követő hónap 5. napjáig kell a jogosultak részére folyósítani.

7. § (1) A megállapított települési támogatás folyósítása

a) pénzbeli kifizetéssel

b) természetbeni ellátás nyújtásával

történhet.

(2)

(3) A települési támogatás különösen a következő természetbeni ellátási formákban is nyújtható:

a) élelmiszer kifizetése,

b) tankönyv kifizetése,

c) tüzelő kifizetése, biztosítása,

d) közüzemi díjak átvállalása, kifizetése,

e) gyermekintézmények térítési díjának kifizetése.

(4) A települési támogatás természetbeni ellátási formaként való nyújtása tényéről és indokáról az érintettet az ellátást megállapító határozatban tájékoztatni kell.

(5) A természetben nyújtott települési támogatás konkrét formájáról, módjáról a testület, illetőleg az átruházott hatáskör gyakorlója a határozatában dönt.

7/A. § (1)1 A Képviselő-testület a karácsonyi ünnepekre tekintettel, karácsonyi támogatás címén természetbeni települési támogatásként kérelemre, vagy hivatalból élelmiszercsomagot, vagy kizárólag élelmiszer vásárlására jogosító utalványt adományozhat a községben lakóhellyel rendelkező és életvitelszerűen itt lakónak, akinek a háztartásában az 1 főre jutó jövedelem a 300000 Ft-ot, egyedül élő esetében a 400000 Ft-ot nem haladja meg.

(2) A támogatás háztartásonként egy jogcímen adható.

(3) A támogatás iránti kérelemhez csatolni kell a háztartás tagjai jövedelmének hitelt érdemlő igazolását.

(4) A karácsonyi támogatás a tárgyév november 1. és december 15. közötti időszakában igényelhető.

(5) A természetbeni támogatás nyújtása esetén az élelmiszercsomagok ellenértékéről a tárgyévben november, vagy december hónapban külön határozattal dönt a képviselő-testület.

6. Települési támogatás a lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások támogatása címén

8. § (1) Az önkormányzat a lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások támogatása címén települési támogatást nyújt a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás, vagy nem lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadások viseléséhez.

(2) A lakhatási kiadásokhoz nyújtott települési támogatásra kérelemre jogosult az a tulajdonos, bérlő, vagy albérlő,

a) akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a 85000 Ft-ot és a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona,

b) egyedül élő esetén a 125000 Ft-ot és vagyona nincs.

(3) A lakhatási kiadásokhoz nyújtott települési támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.

(4) A lakhatási kiadásokhoz nyújtott települési támogatás megállapítása iránti kérelmet a 2. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani. A kérelemhez csatolni kell a háztartás tagjai jövedelmének hitelt érdemlő igazolását, valamint a 3. melléklet szerinti vagyonnyilatkozatot.

(5)

(6)2 A lakhatási kiadásokhoz nyújtott települési támogatás összege: 3000 Ft/hó

(7) A lakhatási kiadásokhoz nyújtott települési támogatás a kérelmezőt a kérelem benyújtása hónapjának első napjától illeti meg.

(8) A lakhatási kiadásokhoz nyújtott települési támogatás megállapítása 1 évre történik.

(9) A lakhatási kiadásokhoz nyújtott települési támogatás iránti kérelem a támogatás megszűnését megelőző három hónapon belül is benyújtható. Ebben az esetben az új jogosultságot a korábban megállapított jogosultság megszűnését követő naptól kell megállapítani.

7. Rendkívüli települési támogatás

9. § (1)3 A rendkívüli települési támogatás eseti jelleggel – az Szt. 45. §-ában foglaltakra figyelemmel – annak a létfenntartását veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került személynek adható, akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az 57000 Ft-ot.

(2) Létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet különösen:

a) a kérelmező vagy a kérelmezővel közös háztartásban élő közeli hozzátartozók valamelyikének hirtelen fellépő és kórházi ápolást igénylő betegsége,

b) krónikus betegség miatt bekövetkezett három hónapon túli gyógyintézeti kezelés (kórházi, szanatóriumi ápolás),

c) gyógyászati segédeszközök beszerzése,

d) közgyógyellátásra nem jogosult személy folyamatos (három hónapnál hosszabb időtartamú) havi 8.000.- Ft értéket meghaladó gyógyszer szükséglete,

e) az adósság miatt kikapcsolt közüzemi szolgáltatás (áram, víz, gáz) újra üzembe helyezésének anyagi terhe,

f) válsághelyzetben lévő várandós anya gyermekének megtartása,

g) ha a gyermek védelembe vételére kerül sor a család anyagi körülményei miatt,

h) nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartás, vagy a gyermek családba való visszakerülésének elősegítéséhez kapcsolódó kiadások.

(3)4 Különös méltánylást érdemlő esetekben, úgy mint:

a) családi állapotban bekövetkezett változás (válás, özveggyé válás),

b) többes (iker) szülés,

c) hírtelen haláleset,

d) a kérelmező vagy a kérelmezővel közös háztartásban élő közeli hozzátartozók valamelyikének súlyos vagy életveszélyes sérüléssel járó balesete, életmentő műtétje,

e) hat hónapon túli fekvőbetegség, kórházi gyógykezelés,

f) a havi gyógyszerköltség meghaladja a nyugdíjminimum 50 %-át és a kérelmező közgyógyellátásra nem jogosult,

g) bűncselekmény (különösen rablás, lopás, betörés) következtében elszenvedett létfenntartást veszélyeztető élethelyzet,

h) a törvényes felügyeletet ellátó szülő halála az árvaellátás megállapításáig,

i) ha a kérelmező vagy családtagja részére megigényelt ellátás kifizetése késik és ellátatlan marad,

j) a gyermek betegsége miatt a társadalombiztosítási szerv által nem finanszírozott gyógyászati segédeszköz használatára szorul, és közgyógyellátásra nem jogosult,

k) a lakhatást biztosító épületet elpusztító, vagy e rendeltetését akadályozó köztudomású elemi kár (különösen tűz, szél- illetve hóvihar, belvíz, más időjárási károsító hatás), vagy meghibásodás (különösen csőtörés, gázrobbanás, elektromos meghibásodás),

l) a lakáshasználat jogának tényleges elvesztése, hajléktalanná válás,

a döntést hozó az (1) bekezdésben meghatározott jövedelmi értékhatártól – maximum 256500 Ft egy főre jutó jövedelemig – eltérhet, de ezt a határozatban külön indokolni kell.

(4) Az e § (2) bekezdésében foglalt létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetek bekövetkezése esetén az eseti jelleggel nyújtott települési támogatás egyszeri összege: 20000 Ft.

(5)5 Az e § (3) bekezdésének a)-j) pontjaiban foglalt különös méltánylást érdemlő esetek bekövetkezése esetén az eseti jelleggel nyújtott települési támogatás egyszeri összege: 20000 Ft.

(6) Az e § (3) bekezdésének k)-l) pontjaiban foglalt különös méltánylást érdemlő esetek bekövetkezése esetén az eseti jelleggel nyújtott települési támogatás egyszeri összege: 50000 Ft.

(7) A rendkívüli települési támogatás iránti kérelemhez csatolni kell a kérelmező és családja jövedelmi viszonyairól szóló igazolásokat és mindazokat a bizonyítékokat, amelyek igazolják a rendkívüli élethelyzet fennállását.

8. Rendkívüli települési támogatás a temetési költségek támogatása címén

10. § (1) A temetési költségek megfizetéséhez eseti jelleggel települési támogatást kell megállapítani annak a mezőladányi lakóhellyel rendelkező személynek, aki az elhalálozása időpontjában mezőladányi lakóhellyel rendelkezett személy eltemettetéséről gondoskodott, továbbá akinek a családjában az 1 főre jutó jövedelem a 250000 Ft-ot, egyedül élő esetében a 300000 Ft-ot nem haladja meg.

(2)6 A temetési költségek megfizetéséhez nyújtott települési támogatás összege: 20000 Ft.

(3) A temetési költségek megfizetéséhez nyújtott települési támogatás iránti kérelemhez mellékelni kell a temetés költségeiről a támogatást kérő vagy egy háztartásban élő családtagja nevére kiállított számlák eredeti példányát, a halotti anyagkönyvi kivonatot, továbbá a kérelmező és családja jövedelemigazolását.

(4) Az e § (3) bekezdésben meghatározott számlákat a kérelmező részére vissza kell adni. A megállapított települési támogatás összegét – vagy a kérelem elutasításának tényét –, illetve a határozat számát a jegyző a számlákra rávezeti.

9. Települési támogatás a 60. életévüket betöltött személyek hulladékgazdálkodási közszolgáltatási díjának eseti támogatása címén

11. § (1) Az önkormányzat a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási díj (a továbbiakban: közszolgáltatási díj) megfizetéséhez eseti települési támogatást nyújt annak a 60. életévét betöltött a községben lakóhellyel rendelkező és életvitelszerűen itt lakó személynek, akinek a családjában az 1 főre jutó jövedelem a 250000 Ft-ot, egyedül élő esetében a 300000 Ft-ot nem haladja meg.

(2) A közszolgáltatási díj eseti települési támogatása megállapításának további feltétele, hogy a kérelmező a közszolgáltatási díj megfizetésére kötelezett.

(3) A közszolgáltatási díj eseti települési támogatásának mértéke jogosultanként éves szinten a mindenkori hulladékgazdálkodási díjról szóló jogszabályban meghatározott, a 120, 80 vagy 60 literes űrtartalmú gyűjtőedény használata során fizetendő közszolgáltatási díj 100%-a. A támogatás eseti jelleggel, a támogatási felső határ figyelembevételével, évente többször is megállapítható.

(4) A közszolgáltatási díj eseti települési támogatása iránti kérelemhez mellékelni kell a kérelmező közszolgáltatási díj megfizetésének kötelezettségére vonatkozó, a szolgáltató által kiállított, tárgyéven belüli számla, vagy a díj megfizetését igazoló csekk, vagy átutalási megbízás eredeti példányát, továbbá csatolni kell a család tagjai jövedelmének hitelt érdemlő igazolását.

10. húsvéti támogatás a 62 éven felüliek részére

12. § (1)7 Az önkormányzat minden évben a húsvéti ünnep alkalmából 10000 Ft értékben, ajándékutalvány formájában természetbeni települési támogatást nyújt a községben lakóhellyel rendelkező és életvitelszerűen itt lakó 62. életévét betöltött személynek, akinek a családjában az 1 főre jutó jövedelem a 300000 Ft-ot, egyedül élő esetében a 400000 Ft-ot nem haladja meg.

(2)8 A támogatás tárgyévben március 1.-e és március 14.-e közötti időszakban igényelhető.

(3) A támogatás iránti kérelemhez csatolni kell a kérelmező jövedelmének hitelt érdemlő igazolását.

11. Köztemetés

12/A. § Az eltemettetésre köteles személy a köztemetés költségének megtérítésének kötelezettsége alól mentesül, ha a családjában az 1 főre jutó jövedelem a 150000 Ft-ot, egyedül élő esetében a 180000 Ft-ot nem haladja meg.

12. Tanévkezdési települési támogatás

12/B. § (1) Az önkormányzat a tanévkezdéssel járó anyagi terhek enyhítésére, kérelemre tanévkezdési települési támogatást állapíthat meg évente egyszer

a) az önkormányzat fenntartásában lévő óvodába a tárgyév október 1-én beíratott és oda ténylegesen járó óvodás gyermeknek,

b) a Mezőladány községben lakcímmel rendelkező és életvitelszerűen a településen élő általános iskolás tanulónak,

c) a Mezőladány községben lakcímmel rendelkező és életvitelszerűen a településen élő a középfokú oktatási intézményben nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató diáknak,

d) a Mezőladány községben lakcímmel rendelkező és életvitelszerűen a településen élő a felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója részére az első diploma megszerzéséig.

(2) Tanévkezdési települési támogatásra jogosult azon kérelmező, akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem a 250000 Ft-ot nem haladja meg.

(3) A Tanévkezdési támogatás a tárgyév szeptember 1. és október 31. közötti időszakában igényelhető.

(4) A kérelemhez csatolni kell – az e § (5) bekezdésében foglaltak kivételével - a fennálló tanulói jogviszonyról az iskolalátogatási igazolás becsatolását.

(5) A helyi óvodába és általános iskolába járó gyermekek esetében külön intézményi igazolásnak a kérelemhez csatolása nélkül, az intézmények nyilvántartása alapján kell a támogatást megállapítani.

(6) A tárgyévben nyújtható támogatások összegét a Képviselő-testület az alábbiak szerint határozza meg:

a)9 az (1)-(2) bekezdésben foglalt feltételeknek megfelelő óvodások esetében a támogatás összege: 10000 Ft.

b)10 az (1)-(2) bekezdésben foglalt feltételeknek megfelelő általános iskolások esetében a támogatás összege: 3000 Ft.

c)11 az (1)-(2) bekezdésben foglalt feltételeknek megfelelő középiskolások esetében a támogatás összege: 5000 Ft.

d)12 az (1)-(2) bekezdésben foglalt feltételeknek megfelelő felsőfokú intézményben tanulók esetében a támogatás összege: 20000 Ft.

III. Fejezet

Személyes gondoskodást nyújtó ellátások

13. § (1) Az önkormányzat a szociálisan rászoruló személyek részére a Nyíregyházi Egyházmegyével megkötött ellátási szerződés, továbbá Intézményfenntartó Társulások útján és keretében az Szt-ben foglalt kötelezettség alapján a személyes gondoskodást nyújtó következő ellátási formákat nyújtja:

a) családsegítés,

b) a házi segítségnyújtás,

c) étkeztetés,

d) jelzőrendszeres házi segítségnyújtás,

e) idős és demens betegek nappali ellátása,

f) nappali ellátás fogyatékos személyek részére,

g) idősek otthona,

h) hajléktalanok átmeneti szállása.

i) pszichiátriai betegek, a szenvedélybetegek nappali ellátása.

(2) az e § (1) bekezdésének a) pontjában meghatározott szolgáltatást a Kisvárdai Család- és Gyermekjóléti Központ (4600 Kisvárda, Bocskai utca 33/D.) intézményvezetőjénél, a b)-h) pontjaiban meghatározott szolgáltatásokat a Nyíregyházi Egyházmegyétől (4400 Nyíregyháza, Bethlen Gábor utca 5.), az i) pontban foglalt szolgáltatást a Szociális Alapszolgáltatási Központ Pap (4631 Pap, Kossuth út 104.) intézményvezetőjénél kell igényelni.

IV. Fejezet

Záró rendelkezések

14. § (1) Ez a rendelet 2015. március 2. napján lép hatályba.

(2) Hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti a 12/2012.(XII.3.) mezőladányi önkormányzati rendelet és az azt módosító 17/2013.(XII.23.) mezőladányi önkormányzati rendelet.

1. melléklet

a 4/2015.(III.2.)
mezőladányi önkormányzati rendelethez
A Képviselő-testület az alábbi szociális ellátásokkal kapcsolatos hatásköröket ruházza át a polgármesterre:

1. Természetbeni települési támogatás Karácsonyi támogatás címén,

2. Települési támogatás a lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások támogatása címén,

3. Rendkívüli települési támogatás a temetési költségek támogatása címén,

4. Települési támogatás a 60. életévét betöltött személyek hulladékkezelési közszolgáltatási díjának eseti támogatása címén,

5. húsvéti támogatás a 62 éven felüliek részére,

6. Köztemetés,

7. Tanévkezdési települési támogatás.

2. melléklet

a 4/2015.(III.2.)
mezőladányi önkormányzati rendelethez
KÉRELEM
a lakhatási támogatás megállapítására

1. Személyi adatok

1.1. A kérelmező személyre vonatkozó adatok:

1.1.1. Neve: ........................................................................................................................

1.1.2. Születési neve: ................................................................................................

1.1.3. Anyja neve: .........................................................................................................

1.1.4. Születés helye, ideje (év, hó, nap): ..................................................................................

1.1.5. Lakóhelye:     irányítószám ................................................................. település
..........................utca/út/tér .............. házszám ............ épület/lépcsőház ............... emelet, ajtó

1.1.6. Tartózkodási helye:     irányítószám ............................................................... település ...........................................................utca/út/tér .............. házszám ............ épület/lépcsőház ............... emelet, ajtó

1.3. Kérelmezővel közös háztartásban (azonos lakcímen) élők száma: ………… fő.

1.4. Kérelmező háztartásában élők személyi adatai:

A

B

C

D

Név
(születési név)

Születési helye, ideje (év, hó, nap)

Anyja neve

Társadalombiztosítási Azonosító Jele

1.

2.

3.

4.

5.

6.

2. Jövedelmi adatok

A kérelmező, valamint a vele közös háztartásban élő személyeknek a havi jövedelme forintban:

A

B

C

A jövedelem típusa

Kérelmező

A kérelmezővel közös háztartásban élő további személyek

1

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó
ebből: közfoglalkoztatásból származó

2

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

3

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

4

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

5

Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

6

Egyéb jövedelem

7

Összes jövedelem


3. A lakásban tartózkodás jogcíme: ………………………………………………………..


4. A lakhatást a legnagyobb mértékben veszélyeztető lakásfenntartási kiadás(ok):
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

5. Felelősségem tudatában kijelentem, hogy
a) életvitelszerűen a lakóhelyemen/a tartózkodási helyemen élek* (a megfelelő rész aláhúzandó),
b) a közölt adatok a valóságnak megfelelnek.
Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. § (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv – a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóigazgatósága útján – ellenőrizheti.
Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
Dátum: ................................................

..........................................................................
kérelmező aláírása

..........................................................................
a háztartás nagykorú tagjainak aláírása

Hivatal tölti ki:
A háztartás összes jövedelme: ……………………………….…
Lakásban élők száma: ………………………………………. …
Egy főre jutó jövedelem: ……………………………………….
Megállapított lakhatási támogatás összege: ……………………

3. melléklet

a 4/2015.(III.2.)
mezőladányi önkormányzati rendelethez
Vagyonnyilatkozat
A kérelmező és a vele együtt élő közeli hozzátartozójának, a háztartás valamennyi tagjának vagyona
A. Ingatlanok

1. Lakástulajdon és lakótelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat): címe: ................. város/község ................... út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ..........................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték: .......................................... Ft

2. Üdülőtulajdon és üdülőtelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat): címe: ....................... város/község .................................. út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ...................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték: .............................................. Ft

3. Egyéb, nem lakás céljára szolgáló épület-(épületrész-)tulajdon (vagy állandó használat): megnevezése (zártkerti építmény, műhely, üzlet, műterem, rendelő, garázs stb.): ............................ címe: ...................................... város/község ........................... út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték: .............................................. Ft

4. Termőföldtulajdon (vagy állandó használat): megnevezése: .......................... címe: ........................................ város/község .............................. út/utca .................... hsz. alapterülete: ........... m2, tulajdoni hányad: ...................., a szerzés ideje: ................ év

Becsült forgalmi érték: .............................................. Ft

B. Egyéb vagyontárgyak

Gépjármű:

szerzés ideje, valamint a gyártás éve: .............................................................

Becsült forgalmi érték: ...................................... Ft

a) személygépkocsi: ......................................... típus .................. rendszám

b) tehergépjármű, autóbusz, motorkerékpár, vízi- vagy egyéb jármű: ................................ típus ..................... rendszám

szerzés ideje, valamint a gyártás éve: .................................................................
Becsült forgalmi érték:............................................ Ft
Kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek. Hozzájárulok a nyilatkozatban szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárásban történő felhasználásához, kezeléséhez.
Kelt: .......... év .............................. hó ............ nap
........................................
aláírás
1

A 7/A. § (1) bekezdése a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2023. (XII. 11.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

2

A 8. § (6) bekezdése a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

3

A 9. § (1) bekezdése a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

4

A 9. § (3) bekezdése a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

5

A 9. § (5) bekezdése a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

6

A 10. § (2) bekezdése a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

7

A 12. § (1) bekezdése a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2024. (II. 28.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

8

A 12. § (2) bekezdése a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2024. (II. 28.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

9

A 12/B. § (6) bekezdés a) pontja a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

10

A 12/B. § (6) bekezdés b) pontja a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

11

A 12/B. § (6) bekezdés c) pontja a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

12

A 12/B. § (6) bekezdés d) pontja a Mezőladány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.