Öcsöd Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testületének 8/2015.(II.27.) önkormányzati rendelete

Az önkormányzat közművelődési feladatairól, ellátásának módjáról és a közösségi színterek használatának szabályairól szóló önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2015. 03. 03- 2018. 03. 21

A muzeális intézményekről, a nyilvános könyvtári ellátásról és a közművelődésről szóló 1997. évi CXL. törvény 68. § a) pontja, 77.§-a és 78. §. (5) bekezdés a) pontja alapján, Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (1) bekezdés a) pontja és (2) bekezdése szerinti feladatkörében eljárva az önkormányzat közművelődési feladatairól, ellátásának módjáról és a közösségi színterek használatának szabályairól szóló 14/2014. (XII. 19.) önkormányzati rendeletének módosításáról az alábbi rendeletet alkotja.


1. § Az önkormányzat közművelődési feladatairól, ellátásának módjáról és a közösségi színterek használatának szabályairól szóló 14/2014. (XII. 19.) önkormányzati rendelet melléklete a rendelet melléklete szerint módosul.


2. § A rendelet 2015. március 1. napján lép hatályba.



Öcsöd, 2015. február 12.


Molnár Bálint                                                                                    Komlós Lajosné

polgármester                                                                                                         jegyző



Kihirdetési záradék: A rendelet kihirdetve 2015. év február hó 27. napján.



                                                                                                                      Komlós Lajosné

                                                                                                                              jegyző






Melléklet


Öcsöd Nagyközségi Önkormányzat Képviselőtestületének

az önkormányzat közművelődési feladatairól, ellátásának módjáról és a közösségi színterek használatának szabályairól szóló önkormányzati rendelet módosításáról szóló

8/2015. (II. 27.) önkormányzati rendeletéhez



1. Az önkormányzat közművelődési feladatairól, ellátásának módjáról és a közösségi színterek használatának szabályairól szóló 14/2014. (XII. 19.) önkormányzati rendelet mellékletében „A közösségi színterek használatának szabályai Művelődési Ház” cím 4. pontja az alábbiak szerint módosul


4. A Művelődési Ház csütörtökön 21. óráig, szombaton 8 órától 16 óráig, rendezvény esetén a rendezvény befejezéséig, egyebekben pedig a programokhoz és foglalkozásokhoz igazodva tart nyitva.


2. Az önkormányzat közművelődési feladatairól, ellátásának módjáról és a közösségi színterek használatának szabályairól szóló 14/2014. (XII. 19.) önkormányzati rendelet mellékletében „A közösségi színterek használatának szabályai Nagyközségi Könyvtár” cím 4. pontja az alábbiak szerint módosul:


4.   A szolgáltatások az alábbi helyen és időpontokban vehetők igénybe:


            Nagyközségi Könyvtár Öcsöd, Kossuth tér 1.

            Hétfő, Kedd, Szerda, Csütörtök: 13.00-17.00

                                    Péntek, Szombat:   8.00-12.00

                                                            



(Egységes szerkezetben)


A muzeális intézményekről, a nyilvános könyvtári ellátásról és a közművelődésről szóló 1997. évi CXL. törvény 68. § a) pontja, 77.§-a és 78. §. (5) bekezdés a) pontja alapján, Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (1) bekezdés a) pontja és (2) bekezdése szerinti feladatkörében eljárva az önkormányzat közművelődési feladatairól, ellátásának módjáról és a közösségi színterek használatának szabályairól az alábbi rendeletet alkotja.


A rendelet hatálya


1. § A rendelet hatálya kiterjed a közművelődési tevékenység megvalósulásában résztvevőkre és a közösségi színterekre.


Az önkormányzat közművelődési feladatai


           2. § (1)   Öcsöd Nagyközségi Önkormányzat (továbbiakban: önkormányzat) a közművelődéshez való jog gyakorlását közérdeknek, a közművelődési tevékenységek támogatását közcélnak tartja. A közművelődést olyan értékhordozó közösségi tevékenységnek tekinti, amely a lakosság életminőségét javíthatja, ezért fontosnak tartja az önkormányzati feladatvállalást és azok megvalósításában részt vevők támogatását.  

           (2) Az önkormányzat feladatának tekinti a közművelődés feltételeinek biztosítását a szakmai tevékenység és a szolgáltatás tekintetében. Gondoskodik a közművelődési feladatok ellátásához szükséges színterek, és infrastruktúra megteremtéséről, a már meglévő háttér felújításáról és fejlesztéséről.


(3) Az önkormányzat a helyi közművelődési tevékenység támogatása során feladatának tekinti

        a) az iskolarendszeren kívüli, öntevékeny, önképző tanfolyamok, életminőséget és életesélyt javító tanulási, felnőttoktatási lehetőségek segítését,

b) a település környezeti, szellemi, művészeti értékeinek, hagyományainak feltárását, megismertetését, a helyi művelődési szokások gondozását, gazdagítását,

c) az egyetemes, a nemzeti, a nemzetiségi és más kisebbségi kultúra értékeinek megismertetését, a megértés és befogadás elősegítését, az ünnepek kultúrájának gondozását,

d) az ismeretszerző, az amatőr alkotó, művelődő közösségek tevékenységének támogatását,

e) a helyi társadalom kapcsolatrendszerének, közösségi életének, érdek érvényesítésének segítését,

 f) a különböző kultúrák közötti kapcsolatok kiépítésének és fenntartásának  segítését,

g)  a szabadidő kulturális célú eltöltéséhez a feltételek biztosítását,

h)  egyéb művelődést segítő lehetőségek biztosítását.


(4) Az önkormányzat segíti, illetve támogatja továbbá:

a) a civil társadalom kulturális önszerveződő tevékenységének erősítését, a település lakossága életminőségének javítását,

b) a település tehetséges és kiemelkedő személyiségeinek értékteremtő tevékenységét,

c) az időskorú népesség közművelődési lehetőségeit, közösségi életét,


  1. Módosította a 8/2015. (II. 27.) önkormányzati rendelet, a hatályba lépés ideje 2015. év március hó 1. napja.


-2-


d) a hátrányos helyzetű rétegek kulturális hátrányainak mérséklését, művelődési kezdeményezéseit,

 e) a gyermekek és fiatalok művelődését, művészeti tevékenységét és közösségi életét,

 f)  a helyi kulturális értékek védelmét.


Az önkormányzat közművelődési feladatellátásának módja 


3. § (1) Az önkormányzat a rendelet 2. §-ában foglalt feladatai ellátása érdekében közösségi színtereket működtet és tart fenn szakalkalmazottak foglalkoztatásával.


(2) Az önkormányzat közművelődési tevékenysége nem lehet elkötelezett egyetlen vallás, világnézet vagy politikai irányzat mellett sem.  A közművelődési tevékenység során tilos bármilyen hátrányos megkülönböztetés a törvényben és e rendeletben rögzített jogok megilletnek minden személyt nem, kor, vallás, politikai, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési különbségtétel nélkül.


(3) Az önkormányzat közművelődési színterei használatának szabályait a rendelet melléklete tartalmazza.


4. § (1) Az önkormányzat egyes közművelődési feladatai ellátása érdekében együtt kíván működni:


a) az önkormányzat nem közművelődési alapfeladatú intézményeivel,

b) a közművelődési feladatokat is ellátó civil szervezetekkel,

c) az egyházzal.


(2) Az (1) bekezdésben megjelölt szervezetekkel az együttműködés az önkormányzat közművelődési feladatainak elősegítése, és az el nem látott feladatok teljesítése érdekében történhet. Az együttműködés nem veszélyeztetheti a 2. §-ban foglalt feladatok ellátását.


A közművelődési tevékenység irányítása és ellenőrzése


5. § (1) A törvény és e rendelet által meghatározott közművelődési feladatokkal kapcsolatos fenntartói felügyeleti és egyéb jogköröket a Képviselőtestület gyakorolja.


(2) Az önkormányzat fenntartásában működtetett egyes közösségi színterek szakmailag önállóan látják el tevékenységüket. Éves munkatervben rögzítik feladataikat, amelyet a Társadalompolitikai Bizottság véleményezése után a Képviselőtestület hagy jóvá.


(3) Az önkormányzati fenntartású közösségi színterek munkájukról évente beszámolnak. A beszámoló elfogadásáról a Társadalompolitikai Bizottság véleményezése után a Képviselőtestület dönt.


A közművelődési tevékenység finanszírozása


6. § (1) Az önkormányzat közművelődési feladatainak ellátása érdekében biztosítja a közművelődés feladatai ellátásához és teljesítéséhez szükséges személyi és tárgyi feltételeket.


(2) Az önkormányzat évente a közművelődési feladatai finanszírozására az állami támogatás összegénél kevesebbet nem fordíthat.


7. § A 4. §-ban felsorolt szerveket a vállalt közművelődési feladatok arányában az önkormányzat pénzügyi támogatásban részesítheti. A támogatás nem veszélyeztetheti az önkormányzat közművelődési feladatainak ellátását.

-3-


Hatályba léptető rendelkezések


8. § (1) A rendelet 2015. január 1. napján lép hatályba.


(2) A rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti az önkormányzat közművelődési feladatairól, ellátásának módjáról és a közösségi színterek használatának szabályairól szóló 11/2009. (X. 28.) önkormányzati rendelet és az azt módosító 15/2012. (VI.29.) önkormányzati rendelet.


(3) E rendelet a belső piaci szolgáltatásokról szóló 2006/123/EK irányelv 15. Cikk (3) bekezdésének megfelelő követelményt tartalmaz.



Öcsöd, 2014. december 11.


Molnár Bálint                                                                                               Komlós Lajosné

polgármester                                                                                                        jegyző



Kihirdetési záradék: A rendelet kihirdetve 2014. év december hó 19. napján.



                                                                                                                      Komlós Lajosné

                                                                                                                              jegyző





























Melléklet


Öcsöd Nagyközségi Önkormányzat Képviselőtestületének

14/2014. (XII. 19.) önkormányzati rendeletéhez


az önkormányzat közművelődési feladatairól, ellátásának módjáról és a közösségi színterek használatának szabályairól


Művelődési Ház és Nagyközségi Könyvtár


Feladatuk a községben élő lakosság társas kapcsolataihoz, művelődéséhez, szórakozásához szintér biztosítása, kulturális értékek közvetítése, a település közművelődési, közösségi igényeinek szolgálata.


Közösségi szintű közösségi-közéleti funkciói


- befogadó, kezdeményező, működtető, szolgáltató, szolgáló szerepüknél fogva ösztönzik, kezdeményezik a lakosság szerveződéseit /körök, klubok, korosztályi rétegek/, lehetőséget biztosítanak értékeik bemutatására /ifjúsági rendezvények, nyugdíjasok klubja, kézimunka szakkör, népdalkör/,

- társas kapcsolatokhoz, szabad művelődési formákhoz közös szórakozási lehetőségek biztosítása /koncertek, táncház, gyermekszínház, zenés-táncos rendezvények, teadélutánok, szabadtéri rendezvények/,

- a közösségi művelődési tevékenységen belül amatőr művészeti alkotóhelyek működtetésének segítése, az önmegvalósítás, az alkotókedv felkeltése és fejlesztése /csipkeverő, szalmafonó, hímző/,

- klubok, szakkörök létrehozása és fenntartása az életkori sajátosságok és eltérő érdeklődési körök figyelembe vételével,

- teret, lehetőséget adnak művelődési, közérdekű, közhasznú közösségek, csoportok alakulására, működésére.


A lakosság mindennapi életét segítő, életminőségét javító funkciói


- új ismereteket adó, képességeket feltáró, a lakosság esztétikai érzékét fejlesztő formák működtetése /kiállítások, ismeretterjesztő előadások/,

- az iskolarendszeren kívüli, öntevékeny, önképző tanfolyamok elősegítése.


Társadalmi-közéleti funkciói


- a helyi társadalmi életben meghatározó szerepet betöltő civil szervezetek támogatása,

- a község társadalmi eseményeit színesítő kulturális rendezvények megvalósítása, illetve együttműködés az aktuális program szervezőivel /nemzeti ünnepek, évfordulók, Költészet napja, Ünnepi Könyvhét, Majális, Körös-zugi Hagyományőrző Fesztivál és Elszármazottak találkozója/,

- együttműködés a különböző intézményekkel /Iskola, Óvoda és más önkormányzati intézmények/, társadalmi és polgári szervezetekkel, Egyházzal/,

- lehetőséget adnak a művelődési, közérdekű, közhasznú információk átadására a lakosság felé

 /helyi sajtó/.


Egyéb, egyedi művelődési formákat szervező funkciói


- kulturális értékközvetítőként a hagyományok, a művészeti alkotások bemutatása és befogadásának elősegítése /kiállítások, színházi előadások, koncertek, népdalköri találkozók/,



-2-


- a nemzeti, nemzetiségi és kisebbségi kultúrák megismertetése, népszerűsítése /Roma Ki Mit Tud?, néptánc-bemutatók/,

- szórakoztató, könnyedebb kikapcsolódást biztosító színvonalas programok kínálata,

- gondoskodnak a helyi szellemi tőke ápolásáról, gyarapításáról, közkinccsé tételéről, a községben élő, vagy ide valamilyen formában kötődő jeles alkotók munkásságának bemutatásáról.


Helytörténeti gyűjtemény


A község történetéhez fűződő emlékanyag gyűjtése, feldolgozása, rendszerezése, igény szerinti bemutatása.

A helytörténeti gyűjtemény négy állandó kiállító teremmel rendelkezik, amelyekben a következő kiállítások láthatók:


  • Körös völgy természeti értékei,
  • József Attila emlékszoba,
  • Régmúlt idők használati tárgyait bemutató terem,
  • Régi parasztszoba.


Feladata, funkciói


  • a község története iránt érdeklődők kutatási, tájékozódási igényeinek kielégítése, segítése,
  • a meglévő anyagok karbantartása,
  • a helyi nyilvánosság lehetőségei között az érdeklődő lakosság tájékoztatása a község múltjáról, híres embereiről, a történelmi és egyéb érdeklődésre számot tartó eseményekről.


Népliget


A település kulturális tevékenységét szolgáló szabadtéri közösségi színtér, amely nyári időszakban ligeti bálok, majálisok, falunap tartásának helye.



A közösségi színterek használatának szabályai


Művelődési Ház


1. A Művelődési Ház működése során szolgáltatásokat nyújt a lakosság egyes rétegei számára. A szolgáltatás ellenértékét a rendezvényekre kiadott belépőjegyek tartalmazzák, más esetekben a bérbevevő megfizeti a szolgáltatás ellenértékét az intézménynek.

A Művelődési Ház a rendelkezésére álló közösségi terekkel, a már meglévő technikai eszközökkel térítésmentesen, illetve bérleti díj fizetés ellenében áll a használók rendelkezésére.


2. Bérleti díj fizetésére kötelezettek:


  • minden üzleti célú vállalkozás, árusítás, termékbemutató,
  • magánszemélyek az általuk szervezett magáncélú rendezvények esetén


3. Mentesek a bérleti díj fizetése alól:


- a Művelődési Házban működtetett tartós közösségek rendszeres tevékenységük során,

- az önkormányzat az általa szervezett ünnepségeken és rendezvényeken, valamint a települést érintő lakossági fórumokon,

- a Vöröskereszt a véradó napokon,

-3-


- az egészségügyi intézmények és szervezetek ingyenes lakossági szűrések esetén,

- mindazon intézmények és szervezetek, egyesületek, alapítványok és magánszemélyek, amelyek bármilyen szolgáltatást nyújtanak és azért térítést, belépődíjat nem szednek, vagy a bevételüket közösségi célokra fordítják,

- a településen működő pártok eseti rendezvényeiken, a választói gyűlések,

- osztálytalálkozók.

4.2 A Művelődési Ház csütörtökön 21. óráig, szombaton 8 órától 16 óráig, rendezvény esetén a rendezvény befejezéséig, egyebekben pedig a programokhoz és foglalkozásokhoz igazodva tart nyitva.


Helytörténeti gyűjtemény


1. A Helytörténeti gyűjteményben csoportok és egyéni látogatók bejelentkezés alapján látogathatják a kiállításokat. Igény szerint a tárlatvezetés biztosított.

Kiállításai állandó jellegűek, csak helyben tekinthetők meg. Az elhelyezett dokumentumokból szintén helyben végezhető kutatómunka.


2. A Helytörténeti gyűjtemény belépő díja                           200 Ft/fő.

Csoportos látogatás esetén – legalább 20 fős csoporttal -    100 Ft/fő.

Mentesül a díjfizetés alól a helyi óvodás és általános iskolás gyermek, továbbá kísérő pedagógus, amennyiben az óvodai, vagy a tanórai foglalkozás megtartására a Helytörténeti gyűjteményben kerül sor.

  Nagyközségi Könyvtár


1. A Nagyközségi könyvtár szolgáltatásai


A Nagyközségi Könyvtár nyilvános könyvtár és közszolgáltató, ennek megfelelően rendelkezésére áll minden érdeklődőnek a könyvtárak működéséről szóló jogszabályokban leírt szolgáltatásokkal és az alábbiakban rögzített módon.

a) Könyvtári dokumentumok helyben használata

A könyvtárhasználók minden korlátozás nélkül kézbe vehetik a szabadpolcokon elhelyezett dokumentumokat. A helyismereti dokumentumokat kérésre a szolgálatot teljesítő könyvtáros adja ki. Fel kell hívni azonban a figyelmet arra, hogy azokat – használat után – a munkaasztalon kell hagyni. A könyvtári dokumentumok használatakor az olvasónak ügyelnie kell azok épségére, tisztán tartására.


b) Könyvtári dokumentumok kölcsönzése

A Nagyközségi könyvtár dokumentumainak arra rendelt részét beiratkozott olvasóinak kölcsönzi. A kölcsönzési határidő 4 hét, az egyszerre kikölcsönözhető dokumentumok száma 5 db. Kölcsönzés hosszabbítása 1-2 alkalommal lehet 4 hét. A helyismereti gyűjteményből csak a többpéldányos könyvek kölcsönözhetők. Olvasótermi és segédkönyvtári dokumentum a könyvtáros engedélyével kölcsönözhető legfeljebb 1 hét kölcsönzési időre.


c) Könyvtári dokumentumok előjegyzése

A könyvtárhasználó, ha az általa keresett dokumentum megtalálható a könyvtár állományában, de az – kölcsönzés, vagy egyéb ok miatt – nem elérhető, kérheti annak előjegyzését. A könyv beérkezéséről a felhasználót a könyvtár – telefonon vagy nyílt postai levelezőlapon értesíti. A dokumentumot a könyvtár egy hétig rendelkezésre tartja.

  1. Módosította a 8/2015. (II. 27.) önkormányzati rendelet melléklete, a hatálybalépés ideje 2015. március 1.


-4-


d) Könyvtárközi kölcsönzés felhasználó részére


A könyvtár azokat a dokumentumokat, amelyek gyűjteményében nem találhatók meg, könyvtárközi kölcsönzés útján szerzi be a felhasználónak. Az ilyen módon átadott dokumentumok használatának feltételeit a kölcsönadó könyvtár határozza meg.  A dokumentumok másolatban történő kölcsönzése esetén  felajánlható a felhasználónak a másolat könyvtári állományba vétele. Ebben az esetben a másolási díjat és a keletkezett egyéb kiadásokat a könyvtár fizeti meg.


e) Könyvtári szolgáltatások

A Nagyközségi Könyvtár térítésköteles szolgáltatásai: számítógép, internet, nyomtatás, lapolvasás, fóliázás és fénymásolás.

Értékesíti továbbá a helyi lapot /Öcsödi Hírek/, végzi a helyi laphoz kapcsolódó hírdetés felvételeket.

f) Tájékoztatás

Tájékoztatáson a kifejezetten erre a célra szolgáló könyvtári dokumentumokból történő, kutatómunkát nem igénylő szóbeli tájékoztatást kell érteni. A könyvtár térítésmentesen nyújt tájékoztatást a könyvtár használatára, gyűjtőkörére, szolgáltatásaira vonatkozó kérdésekben a könyvtár állományáról az e célra épített katalógusok, tájékoztatási segédletek segítségével.


2. A könyvtárhasználat feltételei


A könyvtári szolgáltatások igénybevételének feltétele, hogy a felhasználó személyes adatait hitelt érdemlő módon igazolja és nyilvántartásba vetesse, továbbá térítésköteles szolgáltatás igénybevétele esetén a 3. pontban foglalt szolgáltatási díjat befizesse.


a) A nyilvántartás az alábbi adatokra terjed ki:

  • név /születési név/
  • születési hely és idő
  • lakóhelye
  • személyazonosító igazolvány, vagy útlevél száma.


b) A Nagyközségi könyvtár nyilvántartásba veszi a felhasználók alábbi adatait is, amelynek közlése azonban nem kötelező:


  • foglalkozás és munkahely,
  • tanulói jogviszony és az oktatási intézmény megnevezése,
  • nyugdíjas, munkanélküli, háztartásbeli,
  • könyvtárhasználó elérhetősége.


c) A könyvtárhasználóról felvett adatok kizárólag könyvtári nyilvántartások vezetésére, könyvtári statisztikák készítésére, illetve tudományos kutatás céljaira használhatók fel. Az adatokat a könyvtár harmadik fél részére nem adhatja át, nyilvánosságra nem hozhatja az adatközlő írásos beleegyezése nélkül. A nyilvántartásokat úgy kell vezetni, az adathordozó dokumentumokat úgy kell  tárolni, hogy   azokhoz   kizárólag   a   munkaköri leírások alapján erre  jogosultak,  a   könyvtári   nyilvántartások   vezetésével   megbízott   személyek  férhessenek hozzá. Az adatok jogszabályok szerinti kezeléséért a könyvtár minden dolgozója felelős. Az olvasóról vezetett nyilvántartásokat – kérésére – ha a könyvtár felé tartozása nincs, meg kell semmisíteni.


-5-

d) Beiratkozáshoz használt dokumentumok


- Kölcsönző tasak – ezen kell szerepelnie az a)-b) pontban felsorolt adatoknak és az olvasó nyilatkozatának, amelyben kötelezi magát a könyvtárhasználat és a dokumentumkezelés szabályainak betartására, adatváltozásainak bejelentésére és elfogadja a kölcsönzési nyilvántartás vezetésének módját, továbbá nyilatkozatát a kölcsönzött dokumentumokért való anyagi felelősségvállalásra. A kölcsönző tasak tartalmazza továbbá a legutolsó beíratkozás idejét.

- Olvasójegy – az olvasó egyedi azonosítóját és nevét, valamint elérhetőségét tartalmazza. Az olvasójegy felmutatása a könyvtár használatának alapfeltétele. Ezen kell rögzíteni a kölcsönzött dokumentum darabszámát és a dokumentum visszaszolgáltatásának határidejét.


e) Eljárás késedelem és dokumentumok rongálása esetén


Amennyiben   az   olvasó   a   kölcsönzési   határidő   lejártáig   az   általa   elvitt dokumentumot nem szolgáltatta    vissza és a kölcsönzés hosszabbítását nem kérte,  a      könyvtár     felszólítja     a      kölcsönzőt     a      könyvtári dokumentum visszaszolgáltatására,  amelyben  közli  a  kölcsönzött  dokumentumok számát és a dokumentum ellenértékét.

Az ellenérték a dokumentum pótlásának beszerzési értéke. A felszólítás eredménytelensége esetén  intézkedni kell az okozott kár megtéríttetéséről. A kölcsönzés  után visszaszolgáltatott   dokumentum, vagy  a  helyben  használt dokumentumok    rongálása,   csonkítása,   beleírása   esetén   szintén intézkedni kell az   okozott kár megtéríttetéséről.


f) A könyvtárhasználat jogának felfüggesztése

A könyvtár megtagadhatja a szolgáltatások teljesítését, ha

-  a felhasználóval szemben kölcsönzött dokumentum visszaszolgáltatásának elmulasztása, illetve helyben használt, vagy visszaszolgáltatott dokumentum megrongálása miatt kártérítési igényt érvényesít, annak befejezéséig,           

- a felhasználó magatartásával a többi könyvtárhasználót jogai gyakorlásában akadályozza, a magatartás megszűntéig.


g) Reklamációk intézése

A könyvtárhasználók – amennyiben a könyvtár  intézkedését sérelmezik – panaszukkal  a fenntartóhoz fordulhatnak.


3. Szolgáltatási díjak


Beiratkozási díj


- 70 éven felüliek        - ingyenes

- Felnőttek                  - 630.- Ft                               

- Diákok                     - 394.- Ft                               

- 16 éven aluliak         - ingyenes


A beiratkozási díjak egy naptári évre érvényesek. A 16 éven felüliek diákigazolvány felmutatásával igazolják az oktatási intézményi jogviszonyukat.

A muzeális intézmények, levéltárak és könyvtári dolgozók beiratkozási díj mentességét a külön jogszabályban foglaltak szerint kell biztosítani.

-6-


Az a)-c) pontban foglalt szolgáltatási díjak az általános forgalmi adót nem  tartalmazzák.

A könyvtárhasználatot bármilyen kérdésben érintő csoportos foglalkozások megtartása térítésmentes.


4.3   A szolgáltatások az alábbi helyen és időpontokban vehetők igénybe:


            Nagyközségi Könyvtár Öcsöd, Kossuth tér 1.

            Hétfő, Kedd, Szerda, Csütörtök: 13.00-17.00

                                    Péntek, Szombat:   8.00-12.00

                                                            


   

























  1. Módosította a 8/2015. (II. 27.) önkormányzati rendelet melléklete, a hatálybalépés ideje 2015. március 1.