Kengyel Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 16/2023. (VII. 20.) önkormányzati rendeletének indokolása

a közterületek használatáról szóló 6/2023. (IV. 28.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2023. 07. 21

Kengyel Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 16/2023. (VII. 20.) önkormányzati rendeletének indokolása

2023.07.21.
a közterületek használatáról szóló 6/2023. (IV. 28.) önkormányzati rendelet módosításáról
Végső előterjesztői indokolás
Kengyel Községi Önkormányzat Képviselő-testületének a közterületek használatáról 6/2023. (IV. 28.) szóló önkormányzati rendelet módosításáról szóló rendelethez:
Általános indokolás
A rendelet-tervezet előkészítése során figyelembevételre került a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény és a jogszabályszerkesztésről szóló 61/2009. (XII. 14.) IRM rendeletben foglalt szabályok.
Kengyel Községi Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében és az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában meghatározott feladatkörben eljárva rendeletet alkot.
A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény alapján a jogszabályok megalkotásakor biztosítani kell, hogy a jogszabály megfeleljen az Alaptörvényből eredő tartalmi és formai követelményeknek.
Kengyel Községi Önkormányzat Képviselő-testülete a 6/2023. (IV. 28.) önkormányzati rendeletével alkotta meg a közterületek használatáról szóló rendeletét, mely módosítására még nem került sor.
A rendelet módosítását indokolja, hogy a személyszállításra szolgáló gépjármű közterületen történő tárolása nem lett szabályozva, ezért azt pótolni szükséges.
A rendelet-tervezet a fenti szabályok figyelembevételével készült el.
Részletes indokolás
A rendelet 1. §-ához
A személyszállításra szolgáló gépjárművek folyamatosan a közterületen történő tárolásához is közterület-használati engedélyt kell kérni.
A rendelet 2. §-ához
A közterület-használati díjakat tartalmazó mellékletet kiegészíti a személyszállításra szolgáló gépjárművek folyamatosan a közterületen történő tárolásának díjával.
A rendelet 3-4. §-ához
Hatályba lépési, hatályon kívül helyező rendelkezések és jogharmonizációs záradék, az Európai Unió jogának való megfelelést tartalmazza.