Tiszasas Önkormányzat Képviselő-testületének 6/2016.(VII.28.) önkormányzati rendelete
A köztisztasággal, és a település szilárd és folyékony hulladékkal összefüggő tevékenységről, a szervezett köztisztasági közszolgáltatás kötelező igénybevételéről szóló 9/2000.(VIII.3.) önkormányzati rendelet módosításáról
Hatályos: 2016. 07. 28- 2016. 07. 28Tiszasas Önkormányzat Képviselő-testületének 6/2016.(VII.28.) önkormányzati rendelete
A köztisztasággal, és a település szilárd és folyékony hulladékkal összefüggő tevékenységről, a szervezett köztisztasági közszolgáltatás kötelező igénybevételéről szóló 9/2000.(VIII.3.) önkormányzati rendelet módosításáról
Hatályos: 2016. 07. 28- 2016. 07. 28
Tiszasas Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény 35. §-ában, 88. § (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (2) bekezdésében, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX törvény 13. § (1) bekezdés 5. és 19. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva az alábbi rendeletet alkotja:
1. §
A köztisztasággal és a települési szilárd és folyékony hulladékkal összefüggő tevékenységről, a szervezett köztisztasági közszolgáltatás kötelező igénybevételéről szóló 9/2000. (VIII. 03.) önkormányzati rendelet (továbbiban: Rendelet) az alábbi 4/A. §-sal egészül ki.
„A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás tartalma
4/A.§ (1) A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás körébe az alábbi hulladékok tartoznak:
a) az ingatlanon vagy hulladékgyűjtő szigeten vegyesen gyűjtött települési hulladék;
b) hulladékgyűjtő szigeten elkülöníthetően gyűjthető települési hulladék;
c) lomtalanítás körébe vont lomhulladék.
(2) A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás körébe az alábbi tevékenységek tartoznak:
a) az ingatlanhasználók által gyűjtött települési hulladék gyűjtésére és e hulladék hulladékkezelő létesítményekbe való szállítására;
b) az ingatlanhasználók által gyűjtött, a Közszolgáltató által hulladékgyűjtő szigetre kihelyezett gyűjtőedénybe elhelyezett települési hulladék gyűjtésére és e hulladék hulladékkezelő létesítményekbe való szállítására;
c) az ingatlanhasználók által elkülönítetten gyűjthető, a Közszolgáltató által hulladékgyűjtő szigetre kihelyezett szelektív hulladékgyűjtő edénybe elhelyezett papír, üveg, műanyag palack hulladék gyűjtésére és e hulladék hulladékkezelő létesítményekbe való szállítására;
d) a gazdálkodó szervezet ingatlanhasználók e rendeletben meghatározottak szerint gyűjthető települési hulladék gyűjtésére és e hulladékok hulladékkezelő létesítményekbe való szállítására;
e) a természetes személy ingatlanhasználó által az ingatlanán keletkező lomhulladékok gyűjtésére és e hulladékok hulladékkezelő létesítményekbe való szállítására;
f) hulladékgyűjtő pontok létesítésére, üzemeltetésére és ott történő hulladék gyűjtésére és az ott gyűjtött hulladékok hulladékkezelő létesítményekbe való szállítására;
(3) A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás határa a település közigazgatási határaival egyezik meg.”
2.§
A Rendelet 5. §-a az alábbiak szerint módosul:
„A közszolgáltató
5.§ (1) Tiszasas Község Önkormányzata a község közigazgatási területén a települési szilárd hulladék összegyűjtését, rendszeres elszállítását és ártalommentes elhelyezését az önkormányzat szervezett helyi közszolgáltatás útján biztosítja.
(2) A település közigazgatási területén a hulladékgazdálkodási közszolgáltatást a Kunszentmártoni Kistérség Többcélú Társulása – melynek jogutódja a Tiszazugi Önkormányzatok Társulása – által kötött koncessziós szerződés alapján az INNO-SZOLNOK Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság - 1149 Budapest, Kupa vezér útja 3. (továbbiakban: Közszolgáltató) látja el.
(3) A Közszolgáltató alvállalkozói és az alvállalkozók a közszolgáltatás egészéhez viszonyított aránya:
a) 22 % - Jumbo Log Kft. székhelye: 1149 Budapest, Róna u. 120-122.
b) 24 % - RESTONE Kft. székhelye: 5000 Szolnok, Újszászi út 16.
c) 24 % - ÖKO-PET Kft. székhelye: 1149 Budapest, Kupa vezér útja 3.
d) 20 % - SUFFICIT FIX Kft. - székhely: 1149 Budapest, Kupa vezér útja 3.
(4) A közszolgáltatást a helyi közszolgáltatással ellátott területen lévő ingatlan tulajdonosa – a jelen önkormányzati rendeletben meghatározott módon – köteles igénybe venni.”
3.§
A Rendelet az alábbi 5/A. §-a egészül ki:
„Díjfizetés
5/A. § (1)A hulladékgazdálkodási közszolgáltatásért az ingatlanhasználó díjat köteles fizetni.
(2)[1]http://njt.hu/njtonkorm.php?njtcp=eh9eg8ed7dr6eo7dt2ee1em0cj1bx0cd9cc2ca1cd0cb5l - _ftn_19 A díj megfizetése történhet:
- banki átutalással
- a Közszolgáltató által biztosított csekken postai úton;
- a Közszolgáltató által működtetett ügyfélszolgálaton készpénzzel.”
4.§
A Rendelet 7. §-a az alábbiak szerint módosul:
A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás ellátásának rendje és módja
„7.§ (1) A települési hulladék elszállításának gyakorisága a város közigazgatási területén egységesen hetente egyszeri alkalom.
(2) A hulladék elszállításának minden héten ugyanazon napon kell megtörténnie.
(3) Ünnepnapra eső szállítási nap esetén – amennyiben a szállítás nem ezen a napon történik meg - a Közszolgáltató legkésőbb az ünnepnapot megelőző szállításkor értesíti az ingatlanhasználókat az új szállítási napról.
(2) Az ingatlanhasználók a Közszolgáltató által biztosított szabványos gyűjtőedények méretének megválasztásával határozhatják meg az igényeiknek, a keletkező hulladék mennyiségének megfelelő szolgáltatást. Az alkalmazott gyűjtőedény méretének változtatását írásos bejelentéssel lehet kérni a Közszolgáltatótól.
(3) Az ingatlanhasználók - az üdülőingatlanok kivételével - a települési hulladékot a Közszolgáltató által biztosított 80 literes, 120 literes, 240 literes vagy 1100 literes gyűjtőedényében gyűjtik.
(4) A gyűjtőedényben nem helyezhető el:
- veszélyes hulladék (pld: állati tetem, vegyszer-maradvány, olajos rongy, stb);
- trágya, jég, hó, sár,
- fertőző vagy fertőzés-veszélyes anyag,
- robbanás-veszélyes anyag,
- tűzveszélyes hulladék,
- olyan hulladék, amely veszélyezteti a Szolgáltató szállítással foglalkozó dolgozóinak testi épségét,
- olyan hulladék, amely begyűjtése során a gyűjtő-gépkocsi műszaki berendezésében rongálódást okozhat,
- olyan hulladék, amely ártalmatlanítása során veszélyeztetheti a környezetet,
- építési törmelék.”
5.§
A Rendelet 8. §-a az alábbiak szerint módosul:
A Közszolgáltató hulladékgazdálkodási közszolgáltatással kapcsolatos jogai és kötelezettségei
„8.§ (1) A Közszolgáltató a rendelet hatálya alá tartozó területen valamennyi tulajdonos tekintetében köteles a közszolgáltatást ellátni.
(2) Az ingatlanhasználónak a Közszolgáltató sérülésmentes, tiszta, gyűjtőedényt ad át használatra.
(3) A Közszolgáltató köteles a gyűjtőedény kiürítését kíméletesen, az elvárható gondossággal elvégezni.
(4) A Közszolgáltató a gyűjtőedényben az általa okozott kárt köteles térítésmentesen kijavítani, vagy javíthatatlanság esetén a gyűjtőedény pótlásáról térítésmentesen gondoskodni.
(5) A települési hulladék átvétele (gyűjtőedény szállító járműhöz oda- illetve az átadási helyhez történő visszaszállítása) során illetve az ürítéskor (gyűjtőedény tartalmának szállító járműre történő felrakása) beszennyeződött közterület megtisztításáról a Közszolgáltató köteles gondoskodni.
(6) A rendelet 7.§. (4) bekezdésében meghatározott hulladék gyűjtőedényben történt elhelyezése esetén a Közszolgáltató a hulladék átvételét jogosult megtagadni. A megtagadásról a Szolgáltató a tulajdonost a megtagadás okának feltüntetésével értesíti.
(7) Közszolgáltató évente egy alkalommal köteles lebonyolítani az önkormányzattal előzetesen egyeztetett időpontban a lomtalanítást.
(8) A Közszolgáltató köteles az önkormányzattal egyeztetett közterületi pontokon szelektív gyűjtés céljából létrehozott, papír, üveg és műanyag palack begyűjtésére szolgáló hulladékgyűjtő szigeteken elhelyezett gyűjtőedényeket rendszeresen üríteni és a gyűjtőedényeket tisztántartani.”
6.§
A Rendelet 10. §-a az alábbiak szerint módosul:
„Lomtalanítás és zöldhulladék szállítás
10. § (1) A közszolgáltató részéről lomtalanítás során ingatlanonként (lakásonként) évi egyszeri alkalommal maximum 3 m³ mennyiségig azon nagydarabos hulladékok kerülnek begyűjtésre, amelyek a háztartásokban, az életvitelszerű használat mellett keletkező olyan lakossági hulladékok, amelyek mérete, ill. súlya miatt nem helyezhetők el a lakossági hulladékgyűjtő edényekben.
(2) A lomtalanítás egyénileg kérhető valamelyik háztartási hulladékszállítással azonos napra.
(3) A lomtalanítás iránti igényt a Közszolgáltatónak kell jelezni legalább egy héttel a kívánt időpont előtt.
(4) A lomhulladék átadása közvetlenül történik a közszolgáltatónak, a lomhulladék közterületre nem helyezhető ki.
(5) A Közszolgáltató a zöld hulladékot ( levágott gallyak maximum 1 m-es nagyságúr darabolva, fűnyesedék, egyéb növényi részek, avar hulladék) a szelevényi telephelyén (Tiszazugi Regionális Hulladékkezelő Telep, Szelevény, 065/8 hrsz.) veszi át maximum 1 m³ mennyiségig az általa előre meghirdetet időpontokban.
(6)A lomhulladék és a zöldhulladék csak a díjhátralékkal nem rendelkező ingatlantulajdonosoktól kerül átvételre.”
7.§
- Hatályát veszti a rendelet 11/A. §-a
- Hatályát veszti a rendelet 1. melléklete.
- Hatályát veszti a rendelet 2. melléklete.
8. §
E rendelet 2016. július 28. napján lép hatályba és 2016. július 29. napján hatályát veszti
Gyói Gábor dr. Babák Zoltán
polgármester jegyző