Bátaszék Város Önkormányzat Képviselő-testületének 1/2019 (I.31.) önkormányzati rendelete

a települési támogatásról és egyéb szociális ellátásokról

Hatályos: 2024. 10. 18

Bátaszék Város Önkormányzat Képviselő-testületének 1/2019 (I.31.) önkormányzati rendelete

a települési támogatásról és egyéb szociális ellátásokról

Hatályos: 2024. 10. 18

Bátaszék Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 1. § (2) bekezdésében, a 10. § (1) bekezdésében, a 18. § a) pontjában, a 25. § (3) bekezdés b) pontjában, a 26. §-ban, a 32. § (1) bekezdés b) pontjában és a (3) bekezdésében, a 45. § (1) bekezdésében, a 48. § (4) bekezdésében, az 58/B. § (2) bekezdésében, a 62. § (2) bekezdésében, a 92. § (1) és (2) bekezdésében, valamint a 132. § (4) bekezdés d) és g) pontjában kapott felhatalmazás alapján, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8a. pontjában kapott feladatkörében eljárva – a képviselő-testület és szervei szervezeti és működési szabályzatáról szóló 2/2011.(II.1.) önkormányzati rendelet 25. § (4) bekezdésében biztosított véleményezési jogkörében eljáró Szociális Bizottság és a Pénzügy és Gazdasági Bizottság véleményének kikérésével – a következőket rendeli el:

I. Fejezet

ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

1. A rendelet célja és hatálya

1. § E rendelet célja, hogy megállapítsa, és szabályozza a helyi sajátosságoknak megfelelő szociális rászorultságtól függő pénzbeli, valamint természetbeni szociális ellátások fajtáit, valamint azok eljárási és jogosultsági szabályait, továbbá azok igénybevételének és érvényesítésének módját, feltételeit.

2. § (1) A rendelet hatálya kiterjed:

a) a Bátaszéken lakcímmel rendelkező magyar állampolgárokra,

b) a Bátaszéken élő bevándoroltakra és letelepedettekre,

c) a Bátaszéken élő hontalanokra,

d) a magyar hatóság által menekültként vagy oltalmazottként elismert személyekre,

e) az 5. § (2) bekezdésében meghatározott ellátások tekintetében – az a)–d) pontban foglaltakon túlmenően – az Európai Szociális Kartát megerősítő országoknak Bátaszék közigazgatási területén jogszerűen tartózkodó állampolgáraira,

f) a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Sztv.) 3. § (3) bekezdésében meghatározottakra,

(1a) E rendelet 29. § (1) bekezdés b), d) és e) pontjának hatálya a mindenkor hatályos társulási megállapodásban szereplő településekre terjed ki.

(2) Az e rendeletben meghatározott szociális hatáskörök gyakorlását a képviselő-testület – a (3) bekezdésben foglaltak kivételével – a Szociális Bizottságára (a továbbiakban: bizottság) ruházza át.

(3)1 Az e rendelet 5. § (2) bekezdésében, valamint a 11. § (1) bekezdés 1.b)-c) pontjában és a 2.d)-g) pontjában meghatározottakat Bátaszék Város Polgármestere (a továbbiakban: polgármester) gyakorolja.

(4) A rendelet mellékletében szereplő térítési díjak minden igénybevevőre kiterjednek.

3. § E rendelet alkalmazása során:

a) létfenntartást veszélyeztető helyzet:

aa) tartós betegség miatti jövedelem-kiesés,

ab) keresettel, jövedelemmel nem rendelkező időtartam,

ac) átmeneti, nehéz anyagi helyzet;

b) létfenntartási gond: amikor önmaga és családja létfenntartásáról más módon nem tud gondoskodni, valamint alkalmanként többletkiadások jelentkeznek,

c)2 tartásra köteles és képes személy: a jogosultnak az a házastársa, élettársa, egyenságbeli rokona, örökbe fogadott gyermeke, örökbefogadott szülője, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem a tartási kötelezettség teljesítése mellett meghaladja a szociális vetítési alap két és félszeresét, továbbá a tartást szerződésben vállaló, és az a személy is, akit a bíróság tartásra kötelezett;

d) tartósan beteg: az a személy, aki – bár az Sztv. 33. § (1) bekezdés a.) pontjában meghatározott munkaképesség-csökkenést nem éri el – háziorvosa megítélése szerint előreláthatólag 3 hónapnál hosszabb ideig fennálló átmeneti betegsége, mentális állapota miatt közfoglalkoztatásban való részvételre ideiglenesen nem alkalmas, és emiatt nincs olyan közmunka, amit részére adottságához, képességéhez fel lehetne ajánlani;

2. Eljárási szabályok

4. § E rendelet alkalmazása során a szociális ellátásra jogosultság, a jogosultat érintő jog és kötelezettség megállapítására, továbbá hatósági ellenőrzésre az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény (a továbbiakban: Ákr.) rendelkezéseit az Sztv. meghatározott eltérésekkel kell alkalmazni.

5. § (1) A bejelentett lakóhellyel nem rendelkező hajléktalan személynek – rászorultság esetén – joga van az e rendeletben meghatározott ellátások igénybevételére, ha a kérelem benyújtásakor Bátaszék várost jelölte meg tartózkodási helyeként.

(2) A polgármester tekintet nélkül hatáskörére és illetékességére, köteles az arra rászorulóknak rendkívüli települési támogatást, étkeztetést és szállást biztosítani, ha ennek hiánya a rászoruló életét, testi épségét veszélyezteti.

(3) A polgármester a (2) bekezdés szerinti ideiglenes intézkedésről haladéktalanul értesíti a hatáskörrel rendelkező illetékes szervet, egyidejűleg kérnie kell a kifizetett települési támogatás megtérítését.

6. § (1) A szociális ellátások iránti kérelmet – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – a Bátaszéki Közös Önkormányzati Hivatalnál (a továbbiakban: hivatal) kell benyújtani, de az ellátások hivatalból is megállapíthatóak.

(2) E rendelet 29. § (1) bekezdése szerinti, személyes gondoskodás megállapítása iránti kérelmet a Bátaszék és Környéke Önkormányzatainak Egészségügyi, Szociális és Gyermekjóléti Intézmény-fenntartó Társulás (a továbbiakban: társulás) által fenntartott bátaszéki Gondozási Központ (a továbbiakban: központ) ellátást nyújtó nappali intézmény intézményvezetőjénél kell benyújtani, aki – házi segítségnyújtás iránti kérelem esetében – kezdeményezi az igénylő gondozási szükségletének vizsgálatát, majd ennek figyelembevételével dönt az ellátás biztosításáról.

(3) E rendelet 36.-42. §-a szerinti társulási megállapodás, illetve ellátási szerződés útján biztosított szociális szolgáltatások esetében, az ellátás iránti kérelemről a szolgáltatást biztosító intézmény vezetője dönt.

(4) A szociális ellátásra való jogosultság elbírálásához a kérelmen kívül a következőket kell csatolni a kérelemhez:

a) a kérelmező és vele egy háztartásban élő családja jövedelmi, vagyoni helyzetéről szóló igazolást vagy nyilatkozatot;

b) a TAJ-számot,

c)3 a kérelmező havi kiadásait igazoló és nevére szóló bizonylatokat,

(4a)4 A kérelem benyújtásakor, valamint az ellátásra való jogosultság megállapítására irányuló eljárás lefolytatása alatt az eljáró ügyintéző kérésére - a lakcím igazolása céljából - lakcímkártya bemutatása szükséges.

(5) A jövedelem igazolható;

a) a munkaviszonyból származó, havonta rendszeresen mérhető jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap nettó átlagkeresetéről szóló munkáltatói igazolással;

b) álláskeresési ellátás esetén a kérelem benyújtását megelőző hónapban folyósított ellátás igazoló szelvényével, ennek hiányában a munkaügyi kirendeltség által kiállított igazolással;

c)5 a társadalombiztosítás keretében folyósított ellátások esetében a kérelem benyújtását megelőző hónapban kifizetett ellátást igazoló dokumentummal, számlára történt utalás esetén az utolsó havi bankszámla kivonattal;

d) nyugdíjszerű ellátás folyósítása esetén a nyugdíjfolyósító tájékoztatója az adott év január 1-jétől, a kérelmező részére folyósított ellátás összegéről;

e) vállalkozó esetében a NAV igazolásával, a kérelem benyújtását megelőző gazdasági év személyi jövedelemadó alapjáról;

f) egyszerűsített foglalkoztatás esetén a kérelmező által tett nyilatkozattal.

(6) Amennyiben a kérelmező a szükséges iratokat nem csatolja, vagy a kért adatokat nem közli, vagy a kérelmében valótlan adatokat közöl az Ákr. 64. § (2) bekezdésében meghatározott eljárásnak van helye.

7. § (1)6 A pénzbeli szociális ellátások megállapítását megelőzően a kérelmező vagyoni, szociális és lakáskörülményeinek tisztázása céljából a hivatal ügyintézője helyszíni szemlét tarthat, melynek megállapításait környezettanulmányban rögzíti.

(2) Nem kell környezettanulmányt felvenni, ha a kérelmező körülményeit a hivatal szociális ellátási ügyben féléven belül vizsgálta és nem feltételezhető, hogy abban lényeges változás következett volna be.

8. § (1)7 A pénzbeli szociális ellátások folyósítása – a pénzbeli és természetbeni szociális ellátások igénylésének és megállapításának, valamint folyósításának részletes szabályairól szóló 63/2006.(III.27.) Korm. rendelet előírásai szerint –házipénztári kifizetéssel történik.

(2) A rendszeresen megállapított települési támogatást havonta utólag, minden hónap 5. napjáig, míg az eseti ellátást a bizottsági ülést illetve a polgármester döntését követő öt munkanapon belül kell kifizetni, vagy átutalni a közműszolgáltató részére.

3. A szociális ellátás ellenőrzése

9. § (1) A jelen rendelettel megállapított pénzbeli ellátások jogosultsági feltételeinek fennállását – a jogosultság megállapítását követően is – a hivatal bármikor jogosult ellenőrizni, kivéve a lakáscélú települési támogatás.

(2) A szociális ellátásban részesülő köteles az ellenőrzést tűrni és az ellenőrzést végzővel együttműködni, a kért adatok rendelkezésre bocsájtani és az ellátás cél szerinti felhasználását igazolni.

(3) Amennyiben az ellenőrzés során a szociális ellátásban részesülő nem működik együtt a hivatallal, úgy a rendszeres ellátás megszüntethető.

4. Jogosulatlanul igénybevett ellátás megtérítése

10. § (1) A jogosulatlanul igénybe vett ellátás megtérítésére az Sztv. 17. §-ában foglaltakat kell alkalmazni.

(2)8 Ha a hatáskör gyakorlója szociális ellátás megtérítését rendeli el, a képviselő-testület a megtérítés összegét, illetve pénzegyenértékét és a kamat összegét, amennyiben a visszafizetésre kötelezett személy családjának egy főre jutó havi jövedelme a szociális vetítési alap

a) 100 %-át, egyedül élőnél 150 %-át nem haladja meg – elengedheti;

b) 100 - 150 %-a, egyedül élőnél 150 - 200 %-a között van – csökkenheti;

c) 150 %, egyedül élőnél 200 % felett van – részletfizetést engedélyezhet, melynek időtartama maximum 12 (tizenkettő) hónapig terjedhet.

(3) A jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybevett támogatás mérséklése vagy elengedése kizárólag a visszafizetésre kötelezett személy írásos kérelemére történhet.

II. Fejezet

AZ ÖNKORMÁNYZAT ÁLTAL NYÚJTOTT PÉNZBELI ELLÁTÁSOK

11. § (1) A szociális hatáskör gyakorlója szociális rászorultság esetén az alábbi ellátásokat állapíthatja meg:

1. Pénzbeli ellátásként

a) létfenntartáshoz

b) gyermek fogadásához,

c) iskoláztatáshoz,

d) temetéshez; kapcsolódó rendkívüli települési támogatás;

2. Természetbeni ellátásként

a) lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez,

b) gyógyszerkiadások viseléséhez;

c)9 szociális tüzelőanyag juttatást,

d) eseti gyógyszerkiadás csökkentésére támogatást,

e)10 ünnepekhez kapcsolódó támogatásokat,

f) helyi autóbusz-közlekedési támogatást,

g)11 köztemetést állapíthat meg.

h)12

(2) A rendkívüli települési támogatás természetbeni ellátásként is nyújtható.

III. Fejezet

PÉNZBELI TELEPÜLÉSI TÁMOGATÁS

1. Rendkívüli települési támogatás létfenntartáshoz kapcsolódóan

12. § (1)13 Rendkívüli támogatást az Sztv. 45. § (4) – (5) bekezdésében foglaltakra figyelemmel kell megállapítani azzal a különbséggel, hogy kérelmező családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladhatja meg a szociális vetítési alap 280 %-át, egyedülálló esetén a 340 %-át.

(2)14 A rendkívüli támogatás legkisebb összege alkalmanként 5.000 Ft.

(3) A tartósan létfenntartási gonddal küzdő személyek részére a bizottság az év során folyósítandó többszöri támogatás kifizetéséről is dönthet, meghatározva az alkalmanként kifizetésre kerülő összegeket.

(4)15 A bizottság kivételes méltánylást érdemlő körülmények, - így különösen: elemi kár, betegség, súlyos vagyonelleni és testi épség, élet elleni cselekmény esetén, a kérelmező által lakott lakóépületében vagy annak központi berendezésében bekövetkezett kár miatt, továbbá ha a kérelmező havi hiteltörlesztése a háztartás vagy az egyedülálló kérelmező havi összjövedelmének 30 %-át meghaladja, – esetében is megállapíthat rendkívüli támogatást, egyébként az (1) bekezdés szerint rászorulónak nem tekinthető személynek is.

(5) Amennyiben fennáll a lehetősége annak, hogy a kérelmező a kapott támogatást nem rendeltetésének megfelelő célra fogja felhasználni, a támogatás felhasználásához – a bizottság döntése alapján – igénybe lehet venni a központ családsegítőjének segítségét.

(6)16 A Gondozási Központ írásbeli jelzése alapján a bizottság – hivatalból – rendkívüli támogatást nyújthat azon rászoruló személyeknek, akik létfenntartást veszélyeztető helyzetbe kerültek, vagy létfenntartási gondokkal küzdenek.

2. Gyermek fogadásához kapcsolódó rendkívüli települési támogatás

13. § (1)17 Gyermek fogadásához kapcsolódó települési támogatásra jogosult az a bátaszéki lakóhellyel rendelkező újszülött, akinek a szülője a gyermek születésekor Bátaszék város közigazgatási területén él és a szülők valamelyikének - a gyermek születését megelőzően - legalább egy éve megszakítás nélkül bátaszéki bejelentett állandó lakóhelye van, és életvitelszerűen is ott tartózkodik.

(2) A támogatás összege újszülött gyermekenként 20.000 Ft.

(3) A gyermek eltartásáról gondoskodó szülők bármelyikének támogatás iránti kérelmét a hivatalban kell benyújtani a gyermek születését követő 120 napon belül. E határidő elmulasztása jogvesztő.

(4) A kérelemhez mellékelni kell:

a) a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolatát,

b) a szülő nyilatkozatát arról, hogy a gyermeket saját háztartásában neveli.

(4a)18 A kérelem benyújtásakor, valamint a támogatásra való jogosultság megállapítására irányuló eljárás lefolytatása alatt az eljáró ügyintéző kérésére - a lakcím igazolása céljából - lakcímkártya bemutatása szükséges.

(5) A megállapított támogatást a döntést követő 5 munkanapon belül kell kiadni, illetve kifizetni.

3. Iskoláztatáshoz kapcsolódó rendkívüli települési támogatás

14. § (1)19 Iskoláztatáshoz kapcsolódó települési támogatásban részesülhet az a bátaszéki állandó lakóhellyel rendelkező szülő, akinek bátaszéki lakóhellyel rendelkező gyermeke a Bátaszéki Kanizsai Dorottya Általános Iskola 1. vagy 5. osztályába, illetve a Bátaszéki II. Géza Gimnázium 7. vagy 9. osztályába legkésőbb minden év szeptember 1-jéig beiratkozik tanulónak.

(2)20 A támogatás összege tanulónként 15.000 Ft.

(3)21 A támogatás megítélése kérelemre történik.

4. Temetéshez nyújtott rendkívüli települési támogatás

15. § (1)22 A helyben szokásos, átlagos temetés költsége 350.000 Ft, ezért az elhunyt személy eltemettetésének költségeihez való hozzájárulásként megállapított települési támogatás összege 35.000 Ft, ha a kérelmező családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 450 %-át, egyedülálló esetén a 600 %-át.

(2)23 A kérelemhez, melyet legkésőbb a temetést követő 30 napon belül kell benyújtani, mellékelni kell a kérelmező nevére kiállított számla másolatát. A kereseti, jövedelmi viszonyt igazoló iratok csatolására nincs szükség, e tekintetben elegendő a kérelmező nyilatkozata.

(3)24 Nem részesülhet az (1) bekezdésben meghatározott támogatásban az a személy, akinek a hozzátartozóját az önkormányzat köztemetésben temettette el.

IV. Fejezet

Természetbeni Települési Támogatás

1.25 Lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtandó települési támogatás

16. § (1) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez nyújtandó települési támogatás (továbbiakban: lakhatás támogatás) megállapításának feltétele, hogy a kérelmező lakókörnyezete rendezett legyen.

(2) A lakókörnyezet akkor rendezett, ha a kérelmező, illetve az ellátás jogosultja;

a) az általa életvitelszerűen lakott lakást vagy házat tisztán, rendezetten, higiénikus állapotban tartja,

b)26 az ingatlan rendeltetésszerű használhatóságát biztosítja,

c) a házához tartozó udvart és kertet rendszeresen gondozza, gyomtalanítja, továbbá

d) gondoskodik az ingatlana előtti járda és árok tisztántartásáról.

(3) A jegyző a kérelmező lakókörnyezetének rendezettségéről a támogatás folyósítása alatt győződik meg.

(4) Ha a lakókörnyezet a (2) bekezdésben foglalt feltételeknek nem felel meg, a jegyző ötnapos határidő kitűzésével felhívja a kérelmezőt, illetve az ellátás jogosultját - az elvégzendő tevékenység konkrét megjelölésével - a kifogásolt hiányosságok felszámolására, melynek teljesítéséről ismételt helyszíni szemlén győződik meg.

17. § (1)27 A bizottság a szociálisan rászorult személyeknek, családoknak az általuk lakott lakás fenntartásához kapcsolódó rendszeres kiadásaik (villamosenergia-, víz-, gázfogyasztás, albérleti díj) viseléséhez e rendeletben meghatározott feltételekkel települési támogatás keretén belül lakás fenntartásához kapcsolódó rendszeres támogatást nyújthat.

(2)28 Lakás fenntartásához kapcsolódó rendszeres támogatásra jogosult az a személy,

a)29 akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 340 %-át,

b)30 egyedülálló esetén a szociális vetítési alap 450 %-át, és a háztartás tagjai egyikének sincs az Szt. 4. § (1) bekezdés b) pontja szerinti vagyona.

(3)31 Lakás fenntartásához kapcsolódó rendszeres támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.

(4)32 A lakás fenntartásához kapcsolódó rendszeres támogatás havi összege 3.000 Ft-tól 8.000 Ft-ig terjedhet.

(5)33 A lakás fenntartáshoz kapcsolódó rendszeres támogatást 3-12 hónapig terjedő időre lehet megállapítani, majd annak lejárta után a kérelmet ismét be lehet nyújtani.

18. §34 A bizottság kivételes méltánylást érdemlő körülmények, - így különösen: elemi kár, betegség, súlyos vagyonelleni és testi épség, élet elleni cselekmény esetén, a kérelmező által lakott lakóépületében vagy annak központi berendezésében bekövetkezett kár miatt, továbbá ha a kérelmező havi hiteltörlesztése a háztartás vagy az egyedül élő kérelmező havi összjövedelmének 30 %-át meghaladja,- esetében is megállapíthat lakhatási támogatást, amennyiben az egy főre jutó havi jövedelem

a) családban nem haladja meg a szociális vetítési alap összegének 400 %-át,

b) egyedülálló esetén a szociális vetítési alap összegének 500 %-át.

19. § (1)35 A lakás fenntartásához kapcsolódó rendszeres támogatás iránti kérelemhez – melyben nyilatkozni kell arról, hogy a támogatást kérő milyen jogcímen lakik a lakásban – a 6. § (5) bekezdésében felsoroltakon túl csatolni kell;

a) a háztartás tagjai jövedelmének hitelt érdemlő igazolását, a kérelemnyomtatványban szereplő vagyonnyilatkozatát,

b)36 a villamosenergia-, a víz-, és a gázfogyasztásra vonatkozó utolsó havi bizonylatok,

c) a természetbeni szociális ellátás esetén a támogatott szolgáltatást szolgáltatói vagy közszolgáltatási szerződés alapján szerződőként igénybe vevő fogyasztónak és a fogyasztási helynek a szolgáltató általi azonosításához szükséges adatot tartalmazó iratot vagy másolatát.

(2)37 A lakás fenntartáshoz kapcsolódó rendszeres támogatást havi rendszerességgel lehet nyújtani elsősorban természetbeni szociális ellátás formájában (közüzemi díjak egy részének, illetve egészének kérelmező helyett történő fizetése) illetve – kivételes esetben – pénzbeli ellátásként.

(3)38 A támogatás iránti kérelem a jogosultság időtartama lejáratának hónapjában is benyújtható. Amennyiben az eljárás a jogosultság lejárata előtt befejeződik, az új jogosultság kezdő időpontjaként a korábbi jogosultság lejáratát követő hónap első napját kell megállapítani.

20. § (1)39 A lakás fenntartásához kapcsolódó támogatást kizárólag természetbeni ellátásként lehet megállapítani, amennyiben a lakásban előrefizetős gáz- vagy villamosenergia-szolgáltatást mérő készülék működik.

(2)40 A megállapított támogatás folyósítása a szolgáltató részére történik és annak összegét a támogatással érintett költség(ek) tekintetében a szolgáltató írja jóvá. Ebben az esetben a jogosultságot megállapító határozatban arról is rendelkezni kell, hogy a támogatást mely lakásfenntartási kiadáshoz nyújtják, továbbá fel kell tüntetni a fogyasztói és fogyasztási helyre vonatkozó azonosító adatokat.

(3)41 A bizottság a szolgáltatási, egyetemes szolgáltatási vagy közszolgáltatási szerződés alapján, természetbeni szociális ellátás formájában, havi rendszerességgel nyújtott lakásfenntartási célú települési támogatásra való jogosultság megállapítása esetén a szolgáltató részére – a jogosultság megállapítását követő hónaptól kezdődően minden hónap 5. napjáig – elektronikus úton adatszolgáltatást teljesít az adatszolgáltatás hónapjában folyósításra került támogatásokról.

2. Gyógyszerkiadások viseléséhez nyújtott települési támogatás

21. § (1)42 A bizottság méltányosságból gyógyszerkiadások viseléséhez települési támogatást állapíthat meg gyógyszerkiadás csökkentésére azon személynek, akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 340 %-át, egyedülálló esetében annak 450 %-át, feltéve, ha havi rendszeres gyógyszerköltsége eléri a szociális vetítési alap 20 %-át.

(2)43

(3) A bizottság az (1) bekezdésben meghatározott feltételektől különösen indokolt esetben eltekinthet, ha kérelmező családjában egy személy már kap e célra támogatást és együttes havi gyógyszerköltségük, vagy az egyedül élő kérelmező havi gyógyszerköltsége meghaladja a háztartás vagy az egyedül élő kérelmező havi összjövedelmének 20 %-át.

(4) Nem részesülhet ilyen támogatásban, aki közgyógyellátásban részesül.

(5)44 A támogatás összege maximum 10.000 Ft/hó, melyet a bizottság maximum három hónapra állapíthat meg. A támogatást a rendelet 2. melléklete szerinti gyógyszerutalvány formájában kell kiadni.

(6)45 A kérelemhez mellékelni kell a háziorvosi igazolást a rendszeresen szedett gyógyszerekről. A megállapított támogatás a gyógyszertár által beváltott utalványok hivatal általi ellenőrzését követően kerülnek kifizetésre a gyógyszertár részére.

(7) A támogatás iránti kérelem a jogosultság időtartama lejártának hónapjában is benyújtható. Amennyiben az eljárás a jogosultság lejárta előtt befejeződik, az új jogosultság kezdő időpontjaként a korábbi jogosultság lejártát követő hónap első napját kell megállapítani.

3. Eseti gyógyszerkiadás csökkentésére

22. § (1) A polgármester eseti gyógyszerkiadás csökkentésére szociális támogatást állapíthat meg azon személy részére;

a)46 aki egy-egy betegsége miatt jelentkező gyógyszerkiadást jövedelmi helyzete miatt nem képes megfizetni, és

b)47 akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 280 %-át, egyedülálló esetén 340 %-át, feltéve, ha kérelmező háziorvosa a felírt gyógyszer sürgős kiváltását javasolja.

(2) A támogatás megállapítása iránti kérelmet a hivatal szociális ügyintézőjénél kell benyújtani, melyhez csatolni kell a kiváltandó recepteket, illetve a család jövedelem-igazolásait.

(3)48 Az eseti támogatás összege megegyezik a sürgősségi gyógyszer árának összegével, de nem haladhatja meg az 7.000 Ft-ot.

(4) A megállapított támogatás – a hivatal által elvégzett ellenőrzést, összevetést követően - a gyógyszertár részére kerül átutalásra, számla ellenében.

4. Ünnepekhez kapcsolódó támogatások49

23. §50 (1) A polgármester az önkormányzat költségvetésében erre elkülönített keret terhére – hivatalból – karácsonyi támogatást állapíthat meg a 90. életévüket betöltött bátaszéki állampolgárok számára.

(2)51 A karácsonyi támogatás összege maximum 6.000 Ft, mely természetbeni ellátás formájában nyújtható.

23/A. §52 (1) A bizottság az önkormányzat költségvetésében közérdekű adományokra elkülönített keret terhére – hivatalból – karácsonyi és húsvéti támogatást állapíthat meg a Bátaszéken élő, időszakosan vagy tartósan létfenntartási gondokkal küzdő személyek számára.

(2)53 A támogatás összege maximum 20.000 Ft, mely természetbeni ellátás formájában nyújtható.

5. Helyi autóbusz-közlekedés igénybevételének támogatása

24. § (1) Térítésmentes helyi járatú autóbusz-közlekedésre jogosító utazási bérlet kiváltására közlekedési támogatás illeti meg alanyi jogon a bátaszéki állandó bejelentett lakóhellyel rendelkező és;

a)54 nyugdíjszerű ellátásban részesülő állampolgárt 65. életévének betöltéséig, továbbá

b)55 általános és a középiskola nappali tagozatára járó tanulót, valamint

c)56 az álláskeresési járadékban, illetve aktív korúak ellátásában részesülő bátaszéki lakost.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott közlekedési támogatást – az önkormányzat mindenkori éves költségvetésében elkülönített keret terhére – teljesíti a szolgáltatótól beszerzett negyedéves helyi tömegközlekedési bérletek átadásával.

25. § (1)57

(2)58 A bérlet átvételéhez be kell mutatni;

a) a nyugdíjszerű ellátást igazoló dokumentumot, vagy

b) amennyiben a tanuló nem helyi oktatási intézménybe jár, az iskolalátogatási igazolást, vagy diákigazolványt illetve

c) amennyiben a bátaszéki lakos álláskeresési járadékban/aktív korúak ellátásában részesül, az előző havi járadékot/ellátást igazoló dokumentumot.

(3)59

(4)60 A bérlet bevételezéséről és kiadásáról folyamatosan nyilvántartást szükséges vezetni, melynek tartalmaznia kell a bérletek sorszámát, bevételezésének és kiadásának időpontját, a jogosult nevét, a jogosultság alapját és az átvétel igazolását (aláírás).

(5) A helyi oktatási intézmények esetében a negyedéves bérlet átvételét az adott intézmény iskolatitkára igazolja le aláírásával.

6. Szociális tüzelőanyag juttatása

26. § (1)61 A bizottság szociális tüzelőanyag juttatásként természetbeni ellátást nyújthat a város közigazgatási területén lévő lakás tulajdonosának, bérlőjének, vagy egyéb jogcímen használójának a lakás téli fűtéséhez.

(2) Az ellátásban azon személy részesülhet,

a)62 akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 340 %-át, egyedül élő esetében annak 450 %-át, és

b)63 aki a lakása téli fűtését tűzifával vagy brikettel oldja meg.

(3) Az ellátás mennyisége

a) tűzifa esetén legfeljebb 1,5 erdészeti m3,

b) brikett eseté legfeljebb 300 kg lehet háztartásonként.

(4) Kivételes esetben – amennyiben a tüzelőanyag természetbeni beszerzése nem megoldható – az ellátás pénzben biztosítható.

7. Köztemetés

27. § (1) A polgármester a köztemetést az Sztv. 48. §-ában meghatározottak szerint állapítja meg és biztosítja.

(2)64 A képviselő-testület a köztemetés költségeit részben vagy egészben elengedheti, ha a temetésre kötelezett személy saját ingatlannal nem rendelkezik, és kérelmező illetve családja egy főre jutó jövedelme nem haladja meg a szociális vetítési alap összegét.

8.65

28. §

V. Fejezet66

SZOCIÁLIS ALAPSZOLGÁLTATÁSOK

1. Általános szabályok

29. § (1) Az önkormányzat az Sztv. 57. § (1) bekezdésében rögzített szociális alapszolgáltatások közül (a továbbiakban: szociális szolgáltatás) a központ bevonásával biztosítja

a)67 a szociális konyha étkeztetés szolgáltatást (a továbbiakban: étkeztetés)

b) a házi segítségnyújtást,

c) a családsegítést,

d) az Sztv. 65/F. § a) pontja szerinti nappali ellátást (a továbbiakban: nappali ellátás), valamint

e) a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatósággal kötendő feladat-ellátási megállapodás alapján jelzőrendszeres házi segítségnyújtást.

(2) A központ vezetője az (1) bekezdés a) – c) pontban foglalt ellátás nyújtása esetén az ellátást igénylővel, illetve képviselőjével megállapodást köteles megkötni, melynek tartalmát a központ vezetője határozza meg az idevonatkozó jogszabályok figyelembevételével.

(3)68 Az önkormányzat az Sztv. 57. § (1) bekezdésében rögzített szociális alapszolgáltatások közül - a Palliatív Humán Szolgáltató Központtal kötött feladatellátási szerződés útján - a népkonyha étkeztetés szolgáltatást biztosítja, azoknak a szociálisan rászorult személyeknek, akik más étkeztetési formát nem vesznek igénybe.

30. § (1) A 29. § (1) bekezdésében meghatározott ellátás megszűnik:

a) az intézmény jogutód nélküli megszűnésével,

b) a jogosult halálával,

c) a határozott idejű intézeti elhelyezés esetén a megjelölt időtartam lejártával, kivéve, ha az Sztv. rendelkezései alapján az elhelyezés időtartamát meghosszabbítják,

d) az Sztv. 94/C. § szerinti megállapodás felmondásával, melyet az ellátott, illetve a törvényes képviselője indokolás nélkül felmondhat.

(2) A központ vezetője megszünteti a 29. § (1) bekezdésében meghatározott ellátást, ha:

a) az ellátott jogosultsági feltételei nem állnak fenn,

b) az ellátott, a törvényes képviselő vagy a térítési díjat megfizető személy a térítési díj-fizetési kötelezettségnek nem tesz eleget, és hat hónapon át folyamatosan térítési díj-tartozás áll fenn, és az a hatodik hónap utolsó napján a kéthavi személyi térítési díj összegét meghaladja, és vagyoni, jövedelmi viszonyai lehetővé teszik a térítési díj megfizetését,

c) az ellátott másik intézményben történő elhelyezése indokolt, vagy további intézményi elhelyezése nem indokolt,

d) az ellátott nem tanúsít együttműködő magatartást a szolgáltatást nyújtóval, a házirendet súlyosan megsérti,

(3) A központ vezetőjének a (2) bekezdésben rögzített döntése ellen – az arról szóló értesítés kézhezvételétől számított 8 napon belül – a bizottsághoz lehet fordulni.

31. § A központ vezetője jelen rendeletben meghatározott eljárási rend nélkül köteles házi segítségnyújtásban részesíteni azt a személyt, akinek a gondozásáról ápolási díj keretében gondoskodtak, de az ápoló elhalálozott, vagy ápolási kötelezettségét nem teljesíti.

32. § (1) A szociális szolgáltatások intézményi térítési díjait a társulás társulási megállapodás III. fejezet 3.2 pontjában foglaltakra figyelemmel a képviselő-testület évente állapítja meg. A megállapított intézményi térítési díjakat e rendelet 1. melléklete tartalmaz.

(2) A személyi térítési díj összege az ellátott havi jövedelmének

a) étkeztetés esetében a 30 %-a,

b) házi segítségnyújtás esetében a 25 %-a, illetve 30 %-a, ha a házi segítségnyújtás mellett étkezést is biztosítanak,

c) nappali ellátás esetében a 15 %-a, illetve 30 %-a, ha a nappali ellátás mellett étkezést is biztosítanak,

d) jelzőrendszeres ház segítségnyújtás esetében 2 %-a, de nem haladhatja meg e rendelet mellékletében meghatározott intézményi térítési díj összegét.

(3) A nappali ellátásban és a házi segítségnyújtásban igénybe vett személyes ruházat tisztántartásáért fizetendő térítési díját, jelen rendelet melléklete határozza meg. Nem kell térítési díjat fizetni a szolgáltatásért azon gondozottnak, akinek az egy főre jutó jövedelme a 40.000 Ft-ot nem éri el.

33. § (1) A személyi térítési díj összegéről a központ vezetője az ellátást igénylőt a megállapodás megkötésekor írásban tájékoztatja.

(2) Ha a személyes gondoskodás körébe tartozó szociális ellátásnál az ellátott, a törvényes képviselője vagy a térítési díjat megfizető személy a személyi térítési díj összegét vitatja, vagy annak csökkentését, illetve elengedését kéri, az (1) bekezdésben meghatározott értesítés kézhezvételétől számított 8 napon belül a bizottsághoz fordulhat. Ilyen esetben a bizottság - átruházott hatáskörében eljárva - határozattal dönt a személyi térítési díj összegéről. A személyi térítési díj felülvizsgálata során a fentieket értelemszerűen alkalmazni kell.

(3)69 A bizottság a személyi térítési díj összegét a (2) bekezdés szerint előterjesztett kérelemre akkor csökkentheti, vagy engedheti el, ha a kérelmező családjában az egy főre eső rendszeres havi jövedelem a szociális vetítési alap összegét nem éri el vagy az ellátást igénybe vevő a térítési díjat szociális, vagyoni és lakhatási körülményeire tekintettel nem képes megfizetni

(4) A hajléktalan személyek részére a nappali ellátást és - amennyiben rendszeres pénzellátással nem rendelkezik - az ebédet is térítésmentesen kell biztosítani.

34. § (1) A szociális szolgáltatás után fizetendő havi térítési díjat utólag, minden hónap 15. napjáig kell az intézménynél befizetni.

(2) A beszedett térítési díjakat a nappali intézmény intézményvezetője legkésőbb a beszedést követő második munkanapon köteles a hivatal házipénztárába befizetni. A befizetéshez csatolni kell a gondozottak által tett befizetéseket igazoló számlaösszesítőt.

(3) A térítési díjak bruttó összegének kiszámításakor az általános kerekítési szabályokat kell alkalmazni.

35. § (1) A bizottság a szociális alapszolgáltatás után fizetendő térítési díjhátralékot kizárólag a kötelezett írásos kérelme alapján, a kötelezett szociális, jövedelmi és vagyoni helyzete mérlegelésével részben, vagy egészben elengedheti. Erre akkor kerülhet sor, ha kérelmező vagy családja megélhetését súlyosan veszélyezteti. A megélhetés súlyosan veszélyeztetett, ha kérelmező;

a)70 rokkantsági ellátásban részesül, és az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján nem haladja meg a 30 %-os mértéket, feltéve, ha kérelmező vagy családja egy főre jutó havi nettó jövedelme nem haladja meg a szociális vetítési alap 100 %-át, egyedülélő esetében a 150 %-át,

b)71 nem rendelkezik a létfenntartáshoz szükséges mértéken felül ingó vagyonnal, vagy forgalomképes ingatlannal és a közös háztartásban élő család egy főre jutó nettó jövedelme nem haladja meg a szociális vetítési alap összegét, egyedülálló estében a 150%-át,

c) a 80. életévét betöltötte.

(2) Az (1) bekezdés a) – c) pontjában rögzített esetekben sincs lehetőség a személyi térítési díj mérséklésére vagy elengedésére, ha az ellátásra jogosult az ellátása jogosult tartási vagy öröklési szerződést kötött.

(3) Amennyiben a gondozott halálakor a szociális alapszolgáltatása után díjhátraléka áll fenn, ezen hátralékot a bizottság a rendelkezésre álló keretéből a központ részére megtérítheti.

2. Étkeztetés

36. § (1) Kérelem esetén elsősorban azt a rászorult személyt kell étkezésben részesíteni, aki:

a) súlyos mozgáskorlátozott,

b) fogyatékossági támogatásban részesül,

c) munkaképességét 67 %-ban elvesztette és az összegészség-károsodása eléri az 50 %-ot,

d) 65 évét betöltötte,

e) pszichiátriai vagy szenvedélybeteg,

f) hajléktalan,

g) jövedelemmel nem rendelkezik és a napi létfenntartása veszélyeztetve van és legalább napi egyszeri meleg ételéről önmaga, illetve eltartottja részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képes gondoskodni.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott feltételek alól az intézmény vezetője méltányosságból mentesítheti azon kérelmezőt, aki egyedülélő és anyagi-szociális körülményei indokolják az étkeztetés biztosítását.

(3) Az étkeztetés keretében az ebéd elszállításáról elsősorban a jogosult köteles gondoskodni, de – egészségi állapota, fogyatékossága miatt - kérheti a lakására történő kiszállítását is. A rászorultságot az alábbiakkal kell igazolni:

a) fogyatékosság estén a fogyatékosság tényét bizonyító hatósági igazolás bemutatásával (az adott évre szóló MÁK igazolás), vagy

b) egészségi állapot miatti rászorultság esetén a háziorvos által kiadott igazolással, szakvéleménnyel.

37. § Nem részesülhet étkeztetésben az a szenvedélybeteg, egészségtelen, káros életmódot folytató, aki életmód javítása vagy szinten tartása érdekében nem hajlandó együttműködni a központtal.

3. Házi segítségnyújtás

38. § (1) A gondozott a házi segítségnyújtás keretében - igénye szerint - étkezést is igénybe vehet.

(2) Az intézményi térítési díj összege nem haladhatja meg a szolgáltatási önköltséget. Az intézményi térítési díjat a fenntartó tárgyév április 1-jéig állapítja meg.

(3) A házi segítségnyújtás esetén a személyi térítési díj nem haladhatja meg a jogosult jövedelmének 25%-át, amennyiben étkeztetést is igényel, jövedelmének a 30 %-át.

39. § (1) A házi segítségnyújtás keretében kell biztosítani az Sztv. 63. § (1) – (4) bekezdésében meghatározottakat azzal, hogy a szolgáltatás igénybevételét megelőzően vizsgálni kell az igénylő gondozási szükségletét az Sztv. 63. § (5)-(7) bekezdésében foglaltak alapján.

(2) A gondozó az általa gondozottakról névszerinti tevékenységi naplót köteles vezetni, melyben személy szerint kell rögzíteni az egyes gondozottra fordított napi óraszámot.

4. Családsegítés

40. § A képviselő-testület által alapított ezen szociális alapszolgáltatási feladatait a központon keresztül, az Sztv. 64. §-ban foglaltak alapján látja el.

5. Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

41. § (1) Ezen szociális alapszolgáltatási feladatot a központ a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatósággal kötendő feladat-ellátási megállapodás és az Sztv. 65. §-a alapján látja el.

(2) A készülék elhelyezéséről - a rendelkezésre álló készülékszám határain belül – az intézmény vezetője és a nappali intézmény intézményvezetője dönt.

(3) A kérelemhez a 6. § (5) bekezdésében felsoroltakon túl csatolni kell jelzőrendszeres házi segítségnyújtás ellátásának igénybe vétele során a szükséges orvosi igazolást, valamint a 9/1999.(XI.24.) SzCsM rendelet 22. §-ában meghatározott szociális rászorultságot igazoló iratokat.

6. Utcai szociális munka

42. § Ezen szociális szolgáltatási feladatokat a Szekszárd és Környéke Alapellátási és Szakosított Ellátási Társulás által fenntartott Humánszolgáltató Központ (Szekszárd, Vörösmarty u. 5.) útján látja el az Sztv. 65/E. §-ban foglaltak szerint.

7. Nappali ellátás

43. § (1) A nappali ellátás a rászorultak részére napközbeni tartózkodást és étkezést (ebéd), társas kapcsolatokat, valamint az alapvető higiéniai szükségleteik kielégítését biztosítja.

(2) A nappali ellátás nyújtása a kérelmek alapján, időrendi sorrendben történik.

(3) A nappali ellátás esetén a személyi térítési díj nem haladhatja meg a jogosult jövedelmének 15 %-át, és amennyiben étkeztetést is igényel, 30 %-át.

44. § A 3. életévüket betöltött, önkiszolgálásra részben képes vagy önellátásra nem képes, de felügyeletre szoruló fogyatékos, illetve autista személyek nappali a Szekszárd és Környéke Szociális Alapszolgáltatási és Szakosított Ellátási Társulás által fenntartott Szociális Központ (Szekszárd, Mérey u. 33-37.) látja el az Sztv. 65/F. §-ában foglaltak szerint.

VI. Fejezet

vegyes és záró rendelkezések

45. § (1) A szolgáltatástervezési koncepcióban meghatározott feladatok megvalósulásának, végrehajtásának folyamatos figyelemmel kísérése a Szociálpolitikai Kerekasztal feladata, mely évente legalább egy alkalommal tart ülést.

(2) A Szociálpolitikai Kerekasztal tagjai:

a) a Szociális Bizottság elnöke és elnökhelyettese,

b) a polgármester,

c) a központ vezetője,

d) a Tolna megyei Integrált Szociális Intézmény Szivárvány Idősek Otthona igazgatója vagy megbízottja,

e) a vállalkozó háziorvosok megbízottja,

f) a nappali intézmény intézményvezetője,

g) a körzeti védőnők megbízottja,

h) a hivatal aljegyzője,

i) a hivatal megbízott szociálpolitikai ügyintézője,

j) a szociális alapszolgáltatási feladatok ellátására létrejött társulásban résztvevő települések képviselői.

46. § (1) E rendelet 2019. február 1. napján lép hatályba, rendelkezéseit a hatálybalépését követően indult ügyekben kell alkalmazni.

(2) E rendeletben nem szabályozott kérdésekben az Sztv.-ben foglaltak az irányadóak.

(3) A rendelet hatályba lépésével egyidejűleg a helyi gyermekvédelmi ellátásokról szóló 2/2010.(II.01.) KT rendelet (továbbiakban: Gyer.) 3. § (2) bekezdésében „az a.), c.) és” szövegrész helyébe az „a” szövegrész lép.

(4) A rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti

a) a szociális igazgatás és szociális ellátások helyi szabályozásáról szóló 2/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet, valamint

b) a Gyer. 3. § (1) bekezdés a.) és c.) pontja, 6. §-a és az azt megelőző alcím, a 8. §-8/B. §-a és az azt megelőző alcím.

1. melléklet72

7374a szociális alapszolgáltatások intézményi térítési díjának megállapítása

A

B

1

Nappali ellátás
a) Bátaszék városban, továbbá Alsónána, Alsónyék, Pörböly, Sárpilis és Várdomb községek esetében


Térítésmentes

2

b) Bátaszék városban a személyes ruházat tisztántartásának díja75

Térítésmentes

3

Étkeztetés
Bátaszék városban

1145.- Ft/nap76

4

Ebédszállítás
Bátaszék városban

50.- Ft/nap

5

Házi segítségnyújtás gondozási díja
1. Személyes gondoskodás esetén:
a) Bátaszék városban és Báta községben



550.- Ft/óra

6

b) Alsónyék, Alsónána, Pörböly, Sárpilis és Várdomb községekben

Térítésmentes

7

c) mentális támogatás Bátaszék városban, Báta, Alsónyék, Alsónána, Pörböly, Sárpilis és Várdomb községekben

Térítésmentes

8

2. Szociális segítés esetén:
a) Bátaszék városban és Báta községben

550.- Ft/óra

9

b) Alsónyék, Alsónána, Pörböly Sárpilis és Várdomb községekben

Térítésmentes

10

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
Bátaszék városban, Báta, Alsónyék, Alsónána, Pörböly, Sárpilis és Várdomb községekben


Térítésmentes

11

Megjegyzés:
a) a házi segítségnyújtás óradíja, a nappali ellátás és a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás szolgáltatási díja ÁFA-mentes.
b) a többi intézményi térítési díj az ÁFA-t tartalmazva a kerekítés szabályainak megfelelően került megállapításra.

2. melléklet

Gyógyszerutalvány
1

A 2. § (3) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

2

A 3. § c) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.

3

a 6. § (4) bekezdés c) pontja a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 1 §-ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12. –től.

4

A 6. § (4a) bekezdését a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 3. § (1) bekezdése iktatta be.

5

A 6. § (5) bekezdés c) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

6

A 7. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

7

a 8. § (1) bekezdés a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 2. §-ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től.

8

A 10. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

9

a 11. § (1) bekezdés 2. pont c) alpontja a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 3. §-ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től

10

A 11. § (1) bekezdés 2. pont e) alpontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 6. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

11

A 11. § (1) bekezdés 2. pont g) alpontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 6. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

12

A 11. § (1) bekezdés 2. pont h) alpontját a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 28. § a) pontja hatályon kívül helyezte.

13

a 12. § (1) bekezdés a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 4. § (1)-(2) bekezdésével megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től A 12. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 7. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 12. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2023. (XII. 19.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

14

a 12. § (2) bekezdés a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 4. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től A 12. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 7. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

15

a 12. § (4) bekezdés a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 4. § (4) bekezdésével megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től A 12. § (4) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 7. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

16

a 12. § (6) bekezdést a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 4. § (5) bekezdése iktatta be. Hatályos: 2019. december 12.-től

17

A 13. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 8. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

18

A 13. § (4a) bekezdését a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 8. § (2) bekezdése iktatta be.

19

A 14. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 9. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 14. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2024. (X. 17.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

20

A 14. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2024. (X. 17.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

21

A 14. § (3) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 9. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

22

a 15. § (1) bekezdés a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 5. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től A 15. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 10. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 15. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2023. (XII. 19.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.

23

a 15. § (2) bekezdés a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 5. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től

24

A 15. § (3) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 10. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

25

Az 1. alcím címe a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 11. §-ával megállapított szöveg.

26

A 16. § (2) bekezdés b) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 12. §-ával megállapított szöveg.

27

A 17. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 13. §-ával megállapított szöveg.

28

A 17. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 13. §-ával megállapított szöveg.

29

A 17. § (2) bekezdés a) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2023. (XII. 19.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

30

A 17. § (2) bekezdés b) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2023. (XII. 19.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

31

A 17. § (3) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 13. §-ával megállapított szöveg.

32

a 17. § (4) bekezdés a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 6. § -ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től A 17. § (4) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 13. §-ával megállapított szöveg.

33

A 17. § (5) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 13. §-ával megállapított szöveg.

34

A 18. § a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 14. §-ával megállapított szöveg.

35

A 19. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 15. §-ával megállapított szöveg.

36

a 19. § (1) bekezdés b) pontja a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 7. §- ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től

37

A 19. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 15. §-ával megállapított szöveg.

38

a 19. § (3) bekezdés a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 7. §- ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től

39

A 20. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 16. §-ával megállapított szöveg.

40

A 20. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 16. §-ával megállapított szöveg.

41

A 20. § (3) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 16. §-ával megállapított szöveg.

42

A 21. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 17. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 21. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2023. (XII. 19.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

43

A 21. § (2) bekezdését a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 28. § b) pontja hatályon kívül helyezte.

44

A 21. § (5) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 17. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

45

a 21. § (6) bekezdés a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 8. §- ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től

46

a 22. § (1) bekezdés a) pontjában a „magas” szövegrészt hatályon kívül helyezte a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 9. §-a. Hatályos: 2019. december 12.-től

47

A 22. § (1) bekezdés b) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 18. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 22. § (1) bekezdés b) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2023. (XII. 19.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

48

A 22. § (3) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 18. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

49

a 4. alcím a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 10. §-ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től

50

a 23. § a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 11. §- ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től

51

A 23. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 19. §-ával megállapított szöveg.

52

a 23/A. §-t a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 12. §- a iktatta be. Hatályos: 2019. december 12.-től

53

A 23/A. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2022. (X. 28.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg. A 23/A. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 15/2023. (XI. 24.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

54

A 24. § (1) bekezdés a) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 20. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

55

A 24. § (1) bekezdés b) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 20. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

56

A 24. § (1) bekezdés c) pontját a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 20. § (2) bekezdése iktatta be.

57

A 25. § (1) bekezdését a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 28. § c) pontja hatályon kívül helyezte.

58

A 25. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 21. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

59

A 25. § (3) bekezdését a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 28. § d) pontja hatályon kívül helyezte.

60

A 25. § (4) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 21. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

61

A 26. § (1) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 22. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

62

a 26. § (2) bekezdés a) pontja a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 13. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től A 26. § (2) bekezdés a) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 22. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. A 26. § (2) bekezdés a) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2023. (XII. 19.) önkormányzati rendelete 6. §-ával megállapított szöveg.

63

a 26. § (2) bekezdés b) pontja a 25/2019. (XII. 11.) önk.-i rendelet 13. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. Hatályos: 2019. december 12.-től

64

A 27. § (2) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 23. §-ával megállapított szöveg.

65

A 8. alcímet (28. §) a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 28. § e) pontja hatályon kívül helyezte.

66

A V. Fejezet címe a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 24. §-ával megállapított szöveg.

67

A 29. § (1) bekezdés a) pontja a Bátaszék Város Önkormányzat Képviselő-testületének 11/2021. (VII. 9.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

68

A 29. § (3) bekezdését a Bátaszék Város Önkormányzat Képviselő-testületének 11/2021. (VII. 9.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.

69

A 33. § (3) bekezdése a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 25. §-ával megállapított szöveg.

70

A 35. § (1) bekezdés a) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 26. §-ával megállapított szöveg.

71

A 35. § (1) bekezdés b) pontja a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 26. §-ával megállapított szöveg.

72

Az 1. melléklet a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2022. (VI. 27.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

73

az 1. melléklet a 4/2019. (II. 28.) önk.-i rendelet 1. §-ával megállapított szöveg. Hatályos: 2019. április 1.-jétől.

74

az 1. melléklet a 2/2020. (II. 28.) önk.-i rendelet 1. §-ával megállapított szöveg. Hatályos: 2020. április 1.-jétől.

75

Az 1. mellékletben foglalt táblázat A:2 mezője a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 27. §-ával megállapított szöveg.

76

Az 1. mellékletben foglalt táblázat B:3 mezője a Bátaszék Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2/2023. (II. 20.) önkormányzati rendelete 27. §-ával megállapított szöveg.