Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2014. (IX. 5.) önkormányzati rendelete

A HELYI ÉPÍTÉSI SZABÁLYZATRÓL

Hatályos: 2024. 02. 01

Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2014. (IX. 5.) önkormányzati rendelete

A HELYI ÉPÍTÉSI SZABÁLYZATRÓL

2024.02.01.

Kakasd Községi Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (1) a) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVlll. törvény 6. § (3) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012 Kormány rendelet 9. számú mellékletében felsorolt, a véleményezési eljárásban érdekelt államigazgatási szervek;

Baranya Megyei Kormányhivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Hivatal Állami Főépítésze, Tolna Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve Szekszárdi, Bonyhádi Kistérségi Népegészségügyi Intézete, Tolna Megyei Kormányhivatal Szekszárdi Járási Hivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Hivatal, Tolna Megyei Kormányhivatal - Növény és Talajvédelmi Igazgatóság, Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, Honvédelmi Minisztérium Hatósági Hivatal, Baranya Megyei Kormányhivatal Erdészeti Igazgatóság, Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság, Közép-Dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi Felügyelőség, Tolna Megyei Kormányhivatal Földhivatala, Tolna Megyei Közgyűlés Hivatala – Megyei főépítész, Tolna Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőség, Tolna Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatóság, Pécsi Bányakapitányság, Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság, Közútkezelő – Baranya Megyei Területi Igazgatóság, Országos atomenergia Hivatal, Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság Szekszárdi Szakaszmérnökség, Tolna Megyei Rendőr-Főkapitányság Rendészeti Igazgatóság – Közlekedésrendészeti Osztály,
véleményét kikérve a következőket rendeli el:
ÁLTLÁNOS RENDELKEZÉSEK

1. § (1) A rendelet területi hatálya Kakasd község teljes közigazgatási területére terjed ki.

(2) A rendelet hatálya alá tartozó területen területet alakítani, épületet és más építményt (a műtárgyakat is ide érve) tervezni, kivitelezni, építeni, felújítani, átalakítani, korszerűsíteni, bővíteni, lebontani, használni, valamint mindezekre hatósági engedélyt adni az általános érvényű előírások mellett csak és kizárólag e rendelet (és a hozzá tartozó szabályozási terv együttes) alkalmazásával szabad. E rendeletben nem szabályozott kérdésekben az általános érvényű jogszabályok előírásai alkalmazandók, valamint a 2012. augusztus 6-án hatályos, az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet (OTÉK).

(3)1 A rendelet a V-2 számú igazgatási terület szabályozási terv illetve V-3 számú „beépítésre szánt terület szabályozási terve” tervlapokkal együtt érvényes azzal együtt alkalmazandó. E terveket 4. és az 5. melléklet tartalmazza.

I. Fejezet

AZ ÉPÍTETT KÖRNYEZET ÉS A TELEPÜLÉSKÉP ALAKÍTÁSÁRA VONATKOZÓ ELŐÍRÁSOK

2. § (1)2

(2)3

(3)4

(4) Felszínmozgás veszély esetén mérnökgeológiai, geotechnikai jelentésre kell alapozni az építési helyek pontos kijelölését, az építmények létrehozásának egyedi feltételeit.

(5)5

II. Fejezet

RÉSZLETES RENDELKEZÉSEK

1. Beépítésre szánt területek - Településszerkezet, területfelhasználás

3. § (1) A beépítésre szánt területek építési használatának általános jellege, valamint sajátos építési használatuk szerint az alábbi területfelhasználási egységekbe soroltak:

a) lakóterület (falusias lakóterület):Lf,

b) vegyes terület (településközpont, intézmény terület): Vt, Vi

c) különleges terület: (sport, temető, turisztikai, üzemi mezőgazdasági) K-sp, K-t, K-tu, K-,

d) gazdasági terület (kereskedelmi szolgáltató, egyéb ipari terület) Gksz, Gip

2. A szabályozási elemek értelmezése, fogalommeghatározás

4. § (1) A szabályzatban használt homlokzatmagasság meghatározása: az építmény valamennyi, a telek beépítettsége meghatározásánál figyelembe veendő építmény kontúrvonalára állított függőleges felületre vetített homlokzati vetületi-felület összegének (F) valamennyi, e vetületi-felület vízszintesen mért hosszának összegével (l) való osztásából (F/l) eredő érték.

(2)6 A község területén új telek az övezetben és építési övezetben meghatározott legkisebb paraméterekkel alakítható ki, kivéve magánút, vagy egyéb, önálló telket igénylő nyomvonalas jellegű építmények és műtárgyaik telkének kialakítása esetén.

(3) A szintterület mutató: egyes telkekre vonatkoztatandó viszonyszám, az egy telken elhelyezhető épület(ek) összes szintterületének és a telek területének hányadosa.

(4) A jelenlegi közterület felőli telekhatár – amennyiben a terv másként nem rendelkezik – kötelező szabályozási vonalnak tekintendő.

(5) Építménymagasság: Az összes homlokzat vetületi felületének (F) és a vetületi felület vízszintesen mért hosszának (L) hányadosa. Az építménymagasságot a rendezett terepszint (kialakult, vagy tervezett út szintje) figyelembevételével kell meghatározni.

a) Az építési övezetekre megengedett legnagyobb építménymagasság értékeit nem lépheti át az építmény

b) a közterület felé néző,

c) a szomszédos telekhatártól 3 m-en belül álló homlokzatainak magassága. (homlokzatmagasság: OTÉK 1.sz. melléklet 52) bekezdése szerint.)

7(6)A szabályozási terven, a „telek be nem építhető része”-ként jelölt területen - a nyomvonal jellegű építmények és műtárgyaik kivételével - épület és építmény nem helyezhető el.

3. Falusias lakóterület (Lf)

5. § (1) A területen az OTÉK 14. § (1) és (2) bekezdésében megnevezett építmények helyezhetők el.

(2) A falusias lakóterületen elhelyezhető gazdasági célt szolgáló épületekre – mező- és erdőgazdasági építmény, kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület, kézműipari építmény – vonatkozó szabályok:

2.1. A gazdálkodási célú épület – ha a telken lakóépület is van – nem lehet nagyobb az építési telek méretének 15%-ánál. A lakótelek beépítettsége a gazdálkodás építményeivel együtt sem lehet nagyobb az övezetekre vonatkozó mértéknél.
2.2. A meglévő gazdasági épület felhasználásakor
a) állattartó épület esetében a lakóépülettel esetleg meglévő közvetlen kapcsolatot meg kell szüntetni,
b) a gazdasági épület telekhatáron álló – vagy csorgóközzel a telekhatáron álló – épületrészén – falán, tűzfalán – a telekhatárra néző nyílást, természetes, vagy mesterséges szellőzőberendezést meg kell szüntetni.
2.3. A gazdálkodás célját szolgáló épület a községben kialakult oldalhatáron álló beépítésnek megfelelően oldalhatáron, illetve csorgóközzel az oldalhatárra helyezhető el.
2.4. A telkek beépítésének hagyományai szerint a gazdálkodás célját szolgáló épület a gazdasági udvar végén - az építési helyen belül - keresztbefordítottan, - az utcavonaltól mért 5,0 méteres távolságban és azon túl - keresztcsűr is elhelyezhető, ez esetben is biztosítani kell a hátsókertbe való bejárást.
(3) 8 ) Az Lf jelű építési övezetekre vonatkozó egyéb előírások:
a) Lf-1 jelű építési övezet:
aa) A kialakítható legkisebb telekterület méret: 600 m2,
ab) A kialakítható telek legkisebb szélességi mérete: 14 m,
ac) A beépítési mód: oldalhatáron álló,
ad) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 4,5 m,
ae) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke: 30 %
af) A zöldfelület legkisebb mértéke: 40 %
b) Lf-2 jelű építési övezet:
ba) A kialakítható legkisebb telekterület méret:800 m2
bb) A kialakítható telek legkisebb szélességi mérete:14m
bc) A beépítési mód: oldalhatáron álló
bd) A megengedett legnagyobb építménymagasság*5,0 m
be) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke:30%
bf) A zöldfelület legkisebb mértéke:40%
c) Lf-3 jelű építési övezet:
ca) A kialakítható legkisebb telekterület méret: 1500m2
cb) A kialakítható telek legkisebb szélességi mérete: 14 m
cc) A beépítési mód: oldalhatáron álló
cd) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 4,5 m
ce) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke 20 %
cf) A zöldfelület legkisebb mértéke: 60 %
d) Az Lf-3* jelű építési övezetben a telekbeépítettség az építési határvonal által határolt területen belül az összetartozó telkekkel együttesen számítandó. Azaz a 95/1 és a 95/3, a 97/1 és a 97/3, a 98/1 és a 98/3, a 99/1 és a 99/3, a 100/1 és a 100/3, a 101/1 és a 101/3, a 102/1 és a 102/3, valamint a 103/1 és a 103/3 telkek együttesen kezelendő.
e) Új építmények elhelyezése talajmechanikai, építéshidrológiai vizsgálatra alapozottan történhet.
f) Lf-4 jelű építési övezet:
fa) A kialakítható legkisebb telekterület méret:900 m2
fb) A kialakítható telek legkisebb szélességi mérete: 18 m
fc) A beépítési mód: oldalhatáron álló
fd) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 5,0 m
fe) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke: 30 %
ff) A zöldfelület legkisebb mértéke: 40 %
(4) A területre vonatkozó részletes előírások:
a) 9
b) 10
c) 11 Lakóépülettől különálló épület (gazdasági épület) – kialakult állapot kivételével – legfeljebb 4,0 m építménymagasságú.
(5) Az építési telekre megengedett legnagyobb szintterület mutató 0,5.

4. Településközpont területe (Vt)

6. §12 (1) A területen az OTÉK 16. §-ában megnevezett építmények helyezhetők el.

(2) E területfelhasználási egységbe (területbe) a községközpont és környezetének területe tartozik.

(3) A Vt jelű építési övezetre vonatkozó egyéb előírások:

a) A kialakítható legkisebb telekterület méret: 400 m2

b) A kialakítható telek legkisebb szélességi mérete:15 m

c) A beépítési mód: oldalhatáron álló,

d) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 5,0 m

e) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke: 50 %

f) A zöldfelület legkisebb mértéke: 25 %

(4) Az övezetben raktárak, garázsok az utcára közvetlenül nem nyithatók, azok megközelítésére az utca felől kapuval lezárt átjárót kell létesíteni.

(5) Az építési telekre megengedett legnagyobb szintterület mutató 1,5

5. Intézmény terület (Vi)

7. §13 (1) A területen az OTÉK 17. §-ában megnevezett építmények helyezhetők el.

(2) E területfelhasználási egységbe (területbe) az iskola és az óvoda területe tartozik.

(3) A Vi jelű építési övezetre vonatkozó egyéb előírások:

a) A kialakítható legkisebb telekterület méret: a kialakult terület tovább nem osztható

b) A beépítési mód: oldalhatáron álló

c) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 8,0 m

d) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke: 25 %

e) A zöldfelület legkisebb mértéke: 50 %

(4) A területfelhasználási egységre megengedett legnagyobb szintterület mutató 2,0.

6. Gazdasági jellegű területfelhasználási egység, kereskedelmi, szolgáltató, gazdasági terület (Gksz)

8. §14 (1) . A területen az OTÉK 19. §-ában megnevezett építmények helyezhetők el.

(2) A Gksz jelű építési övezetre vonatkozó egyéb előírások:

a) A kialakítható legkisebb telekterület méret: 1000 m2

b) A kialakítható telek legkisebb szélességi mérete:20 m

c) A beépítési mód: szabadon álló

d) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 6,0 m

e) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke: 50 %

f) A zöldfelület legkisebb mértéke: 20 %

(3) A 6-os számú főközlekedési út és a Rák-patak közötti mélyfekvésű területen építmények elhelyezése talajmechanikai, építéshidrológiai vizsgálatra alapozottan történhet.

(4) Az építési telekre megengedett legnagyobb szintterület mutató 2,0

15(5)A 6. számú főút és a Rák-patak közötti területen új építmény elhelyezéséhez a főúthoz történő útcsatlakozás módját a közút kezelőjével egyeztetni szükséges. Amennyiben az útcsatlakozáshoz és az építési telkek megközelítéséhez magánút kialakítása szükséges, a magánút „a telek be nem építhető része”-ként jelölt területen kialakítható, és az építési tevékenység a telekalakítást követően végezhető.

7. Gazdasági jellegű területfelhasználási egység, egyéb ipari terület (Gip)

9. §16 (1) . A területen az OTÉK 20. § (4) és (5) bekezdésében megnevezett építmények helyezhetők el.

(2) A Gip jelű építési övezetre vonatkozó egyéb előírások:

a) A kialakítható legkisebb telekterület méret: 1500 m2

b) A kialakítható telek legkisebb szélességi mérete: 30 m

c) A beépítési mód: szabadon álló

d) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 5,0 m

e) Technológiai szempontból – kémény, siló üzemeltetéshez- szükséges építmények legnagyobb magassága: 12 m

f) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke: 40 % g) A zöldfelület legkisebb mértéke: 30 %

(3) Az építési telekre megengedett legnagyobb szintterület mutató 1,0.

8. Különleges temető terület (K-t)

10. §17 (1) A K-t jelű különleges terület a település temető területét jelöli.

(2) ) A K-t jelű építési övezetre vonatkozó egyéb előírások:

a) A kialakítható legkisebb telekterület mérete: a kialakult terület tovább nem osztható

b) A beépítési mód: szabadon álló

c) A megengedett legkisebb/legnagyobb építménymagasság: 4,0 m

d) Technológiai szempontból – harangláb, harangtorony üzemeltetéséhez - szükséges építmények magassága: 12 m e) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke:40% f) A zöldfelület legkisebb mértéke:40 %

e) Az övezetben ravatalozó, harangláb, harangtorony, kápolna és síremlék kivételével építmény nem helyezhető el.

f) A temető telekhatárával szomszédos, 100 m-es sávon belül, az illető építési övezetben egyébként elhelyezhető építmények is csak akkor építhetők fel, ha azok kegyeleti szempontból nem zavaróak.

g) Új parcella kialakításánál előfásítás szükséges, még a temetkezés megkezdése előtt.

9. Különleges sport terület (K-sp)

11. §18 (1) A K-sp jelű különleges terület a település sportolási célú területe.

(2) ) A K-sp jelű építési övezetre vonatkozó egyéb előírások:

a) A kialakítható legkisebb telekterület méret: a kialakult terület tovább nem osztható

b) A beépítési mód: szabadon álló

c) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 7,5 m

d) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke: 10 %

e) A zöldfelület legkisebb mértéke: 60 %

10. Különleges turisztikai terület (K-tu)

12. §19 (1) A K-tu jelű különleges terület a település turisztikai célú területe.

(2) A K-tu jelű építési övezetre vonatkozó egyéb előírások:

a) A kialakítható legkisebb telekterület méret: 50 000 m2

b) A kialakítható telek legkisebb szélességi mérete: 100 m

c) A kialakítható telek legkisebb mélységi mérete: 300 m

d) A beépítési mód: szabadon álló

e) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 6,0 m

f) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke: 10%

g) A zöldfelület legkisebb mértéke: 50 %

11. Különleges üzemi mezőgazdasági terület (K-)

13. §20 (1) K-mü jelű övezet, a mezőgazdasági üzemi, valamint mezőgazdasági központ területei.

(2) A K-mü jelű építési övezetre vonatkozó egyéb előírások:

a) A kialakítható legkisebb telekterület méret: 1500 m2

b) A kialakítható telek legkisebb szélességi mérete: 30 m

c) A beépítési mód: szabadon álló

d) A megengedett legnagyobb építménymagasság: 5,0 m

e) Technológiai szempontból – kémény, siló, szárító üzemeltetéséhez - szükséges építmények magassága: 12,0 m

f) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke: 40 %

g) A zöldfelület legkisebb mértéke: 40 %

(3) A területen a mezőgazdaságot és az állattenyésztést szolgáló üzemi létesítményeken kívül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakások helyezhetők el.

(4) Amennyiben az övezet lakóterülettel határos, abban az esetben a zajterhelési határérték tekintetében a lakóépületek védendő helyiségeiben (lakószobában) megengedett zajszintekre vonatkozó – nappal 40 dB, éjszaka 30 dB – előírásnak kell teljesülnie.

12. Beépítésre nem szánt területek - Településszerkezet, területfelhasználás

14. § A község beépítésre nem szánt területén a következő területfelhasználási egységek vannak:

a) közlekedési, közműelhelyezési, hírközlési terület: ,

b) zöldterület: Z,

c) erdőterület: E,

d) mezőgazdasági terület (általános és kertgazdasági terület): M,

e) vízgazdálkodási terület: V.

13. Közlekedési, közműelhelyezési, terület

15. § (1) E területfelhasználási egység (terület) az OTÉK 26. § (1) és (3) bekezdésben leírt célra szolgál.

(2) A közutak építési területének legkisebb szélességét – ahol a szabályozási terv másként nem jelöli – az OTÉK 26. § (2) bekezdés szerint kell biztosítani.

(3) A község közúti átkelési szakaszai, valamint lakóútjai – mivel közlekedési és közmű létesítmények a meglévő szélességek mellett elhelyezhetők – a jelenlegi szabályozási szélességükben megmaradnak.

(4) Azoknál a területeknél, ahol a közlekedés területeinek, létesítményeinek védőtávolsága (OTÉK) nem biztosítható, a közlekedés elemeire környezeti hatásvizsgálatot kell végezni és egyedi vizsgálat alapján meghatározni a szükséges műszaki és szervezési intézkedéseket. A közúti hálózat elemeinek felsorolását a 1. számú melléklet tartalmazza.

(5) Az épületek szennyvízelvezetését úgy kell megoldani, hogy csatornázás esetén a szennyvíz közvetlenül a közcsatornába köthető legyen.

A szennyvízcsatorna elkészültével az arra történő rácsatlakozás kötelező.

14. Zöldterület

16. § (1) E területfelhasználási egységbe (területbe) a közparkok (Z) tartoznak.

(2) A területen legfeljebb 3,5 m építménymagasságú építmények helyezhetők el.

(3) A közparkokat külön kertépítészeti terv alapján kell kialakítani és fenntartani.

(4) A közparkokban az OTÉK 27. § (4) és (5) bekezdése szerint helyezhető el építmény.

(5) A meglévő közparkok felújítása, valamint a tervezett közparkok kialakítása, a növényállomány kiválasztása tervezői jogosultsággal rendelkező táj- és kertépítész által készített tervek alapján végezhető.

15. Erdőterület

17. §21 (1) E területfelhasználási egységbe (területbe) védelmi célú (Ev) és gazdasági (Eg) illetve egészségügyi, turisztikai (Ee) rendeltetésű erdők, illetve az ilyen célra kijelölt területek tartoznak.

(2) Építési lehetőségek egészségügyi, turisztikai rendeltetésű (Ee) erdőterületen.

a) 3 %-os beépítettséggel az erdő rendeltetésének megfelelő építmények helyezhetők el

b) legnagyobb építménymagasság 4,5 m

c) A technológiai szempontból szükséges építmények (kilátótorony, magasles) esetében a legnagyobb építménymagasság mértéke 12 m lehet.

(3) Építési lehetőségek gazdasági rendeltetésű (Eg) erdőterületen. A területen az erdő rendeltetésének megfelelő gazdasági, szolgálati és vadgazdálkodási építmények elhelyezhetők művelési ágból történő kivonással.

a) legnagyobb építménymagasság 4,5 m

b) A technológiai szempontból szükséges építmények (kilátótorony, magasles) esetében a legnagyobb építménymagasság mértéke 12 m lehet.

(4) A védelmi rendeltetésű erdők (Ev) kialakítása az erdészeti hatóság engedélyével, elsősorban őshonos, lombhullató fafajok alkalmazásával, erdőtelepítési terv alapján történhet. Védő erdőben építmény nem helyezhető el.

16. Vízgazdálkodási terület

18. § (1) E területfelhasználási egységbe az OTÉK 30. § (1) bekezdése szerinti területek, valamint a vízműterületek tartoznak, ahol az OTÉK 30. § (2) bekezdése szerint lehet építményeket elhelyezni.

(2)22 A vízgazdálkodási terület a következő övezetekre tagolódik:

a) V-1 jelű övezet: árok, patak területe,

b) V-2 jelű övezet: mocsár, nádas területe,

c) V-3 jelű övezet: vízmű kutak, vízmű létesítmények területe.

17. Általános mezõgazdasági terület ()

19. §23 (1) A település mezőgazdasági területei - építési szempontból - jelű - általános és korlátozott használatú mezőgazdasági területek. A növénytermesztés és az állattenyésztés, továbbá az ezekkel kapcsolatos termékfeldolgozás és tárolás építményei, valamint az ezekhez tartozó lakás helyezhetők el.

(2)24 Má-1 jelű, általános mezőgazdasági terület övezetére vonatkozó telekalakítási és építési előírások:

a) beépítési mód: szabadon álló

b) minimálisan kialakítható telekterület: 3000 m2

c) Minimális zöldfelület: 90%

d) Maximális építménymagasság: 4,5 m

e) Maximális beépíthetőség: 3%

f) Az építménymagasság mértéke a technológiai szempontból szükséges építmények (kémény, siló) esetében legfeljebb 12 m lehet.

(3) Az övezetben épület elhelyezésre az OTÉK előírásainak megfelelően van lehetőség.

(4) Épület a dűlőút tengelyétől minimum 10,00 m-re helyezhető el.

(5) A mezőgazdasági területen több önálló telekből birtoktest/birtokközpont alakítható ki az OTÉK 29. § (5)-(7) bekezdései szerint.

a) A birtokközpontban/kiegészítő központban legfeljebb 7,5 m építménymagasságú épületek létesíthetők. Az építménymagasság mértéke a technológiai szempontból szükséges építmények (kémény, siló) esetében legfeljebb 12 m lehet.

b) A birtokközponton belül egy-egy épület maximális alapterülete nem haladhatja meg a 600 m2-t.

(6) A szabályozási terven jelölt Má-2 jelű – korlátozott használatú – általános mezőgazdasági övezet nem beépíthető, ezeken a területeken épület nem helyezhető el

18. Kertes mezőgazdasági terület (Mk)

20. § (1) A kertes mezőgazdasági terület a szabályozási terven Mk jellel megjelölt mezőgazdasági rendeltetésű terület. Az övezet a szabályozási terv által jelölt területeken kívül nem növelhető. Az övezetbe a belterületén elhelyezkedő, jelenleg is kertként művelt ingatlanok tartoznak.

(2) A telken épület, építmény – pince kivételével – nem helyezhető el.

18/A.25 Különleges beépítésre nem szánt lovassport terület (Kk-ls)

20/A. § (1) Az övezet a település lovassporthoz kapcsolódó idegenforgalmi és turisztikai hasznosításra kijelölt terület sajátos és építési lehetőségeinek szabályozása érdekében került meghatározásra.

(2) Az övezetben elhelyezhető, kialakítható:

a) a lovassport funkcióval összefüggő oktatási, sportolási, vendéglátási rendeletetésű épület,

b) a tulajdonos vagy üzemeltető számára szolgáló önálló lakóépület, amelynek alapterülete az 300 m2‐t nem haladhatja meg.

c) illetve a fenti rendeltetéseket kiszolgáló melléképület.

(3) Az épületek elhelyezésénél a következő előírásokat is be kell tartani:

a) A beépítés módja: szabadon álló,

b) Az elő-, oldal és hátsókert min. 15 méter

c)26 A legnagyobb beépíthetőség mértéke, a telekterület 8 %‐a,

d) A beépíthető telekterületen a zöldfelület legkisebb mértéke 70%,

e) A kialakítható legkisebb telekterület 10 000 m2,

f) A létesíthető maximális épületmagasság lakóépület esetén 4,5 gazdasági épület esetén 7,5 méter.

(4) A „telek be nem építhető része”-ként megjelölt területrészen, az erdő használatot a továbbiakban is fent kell tartani.

(5) Csarnok jellegű gazdasági épület elhelyezése, kizárólag a telek déli részén megengedett.

19. Kulturális Örökségvédelem

(a vonatkozó jogszabályok felsorolását a 2. számú függelék tartalmazza)

21. §27

20.28 Helyi védett épületek

22. §29

21. Környezetvédelem

(a vonatkozó jogszabályok felsorolását a 1. számú függelék tartalmazza)

23. §30

23/A. §31 (1) A község régészeti védettség alatt álló ingatlanait a kulturális örökség védelmével kapcsolatos szabályokról szóló 68/2018. (IV. 9.) Korm. rendelet alapján közhiteles hatósági nyilvántartás tartalmazza.

(2) A község műemléki védettség alatt álló ingatlanait a kulturális örökség védelmével kapcsolatos szabályokról szóló 68/2018. (IV. 9.) Korm. rendelet alapján közhiteles hatósági nyilvántartása tartalmazza.

(3) A község helyi védelem alatt álló építményeinek jegyzékét Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének a településkép alakításáról és védelméről szóló 8/2019. (IX.4.) önkormányzati rendelet tartalmazza.

22. Növénytelepítési előírások

24. §32

23. Záró rendelkezés

25. § (1) Ez a rendelet a kihirdetést követő 30. napon lép hatályba. Hatályba lépésével egyidejűleg a Képviselő-testület 3/2008. (III.06.) számú rendelettel módosított, 7/2004. (X.1.) számú Ök. rendelet hatályát veszti.

(2) E rendelet előírásait a hatálybalépést követően keletkezett ügyekben kell alkalmazni.

Kakasd, 2014. augusztus 31.
Bányai Károly Visnyei Gabriella
polgármester jegyző
Záradék:
Jelen rendeletet Kakasd Község Önkormányzat Képviselő-testülete 2014. augusztus 27. napján megtartott ülésén fogadta el. A rendelet kihirdetésének napja
2014. szeptember 5.
Kakasd, 2014. szeptember 5.
jegyző

1. melléklet az 5/2014. (IX. 5.) önkormányzati rendelethez33

2. melléklet az 5/2014. (IX. 5.) önkormányzati rendelethez34

3. melléklet az 5/2014. (IX. 5.) önkormányzati rendelethez35

1. függelék36

2. függelék37

1

Az 1. § (3) bekezdését a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 1. §-a iktatta be.

2

A 2. § (1) bekezdését a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § a) pontja hatályon kívül helyezte.

3

Hatályát vesztette a településkép alakításáról és védelméről szóló Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2019. (IX.4.) önkormányzati rendeletének 37. §-a alapján

4

A 2. § (3) bekezdését a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § b) pontja hatályon kívül helyezte.

5

A 2. § (5) bekezdését a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § c) pontja hatályon kívül helyezte.

6

Módosította Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2021. (VII. 1.) önkormányzati rendelete 1.§-a, amely 2021. augusztus 2-án lépett hatályba

7

Módosította Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2021. (VII. 1.) önkormányzati rendelete 2.§-a, amely 2021. augusztus 2-án lépett hatályba

8

Az 5. § (3) bekezdése a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

9

Az 5. § (4) bekezdés a) pontját a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § d) pontja hatályon kívül helyezte.

10

Az 5. § (4) bekezdés b) pontját a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § d) pontja hatályon kívül helyezte.

11

Az 5. § (4) bekezdés c) pontja a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

12

A 6. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

13

A 7. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

14

A 8. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

15

Módosította Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2021. (VII. 1.) önkormányzati rendelete 3.§-a, amely 2021. augusztus 2-án lépett hatályba

16

A 9. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 6. §-ával megállapított szöveg.

17

A 10. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 7. §-ával megállapított szöveg.

18

A 11. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 8. §-ával megállapított szöveg.

19

A 12. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.

20

A 13. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 10. §-ával megállapított szöveg.

21

A 17. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 11. §-ával megállapított szöveg.

22

A 18. § (2) bekezdése a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 12. §-ával megállapított szöveg.

23

A 19. § a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 13. §-ával megállapított szöveg.

24

Módosította Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2021. (VII. 1.) önkormányzati rendelete 4.§-a, amely 2021. augusztus 2-án lépett hatályba

25

A 18/A. alcímet (20/A. §-t) a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 14. §-a iktatta be.

26

A Tolna Vármegyei Kormányhivatal állami főépítész TOB/2/00008-17/2024. ügyiratszámon kiadott OTÉK előirásaitól eltérő szabályozáshoz való hozzájárulással.

27

A 21. §-t a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § e) pontja hatályon kívül helyezte.

28

Hatályát vesztette a településkép alakításáról és védelméről szóló Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2019. (IX.4.) önkormányzati rendeletének 37. §-a alapján

29

Hatályát vesztette a településkép alakításáról és védelméről szóló Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2019. (IX.4.) önkormányzati rendeletének 37. §-a

30

A 23. §-t a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § f) pontja hatályon kívül helyezte.

31

A 23/A. §-t a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 15. §-a iktatta be.

32

A 24. §-t a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § g) pontja hatályon kívül helyezte.

33

Az 1. mellékletet a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § h) pontja hatályon kívül helyezte.

34

A 2. mellékletet a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § i) pontja hatályon kívül helyezte.

35

A 3. mellékletet a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 18. § j) pontja hatályon kívül helyezte.

36

hatályon kívül helyezte Kakasd Község Önkormányzatának 13/2023 (I.30.) önkormányzati határozata.

37

hatályon kívül helyezte Kakasd Község Önkormányzatának 13/2023 (I.30.) önkormányzati határozata.

38

A 4. mellékletet a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 16. § (1) bekezdése iktatta be.

39

Az 5. mellékletet a Kakasd Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 31.) önkormányzati rendelete 16. § (2) bekezdése iktatta be.