Szentpéterfa Község Önkormányzata Képviselő-testületének 6/2014. (VI. 11.) önkormányzati rendelete

A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére, elszállítására és elhelyezésére irányuló közszolgáltatásról

Hatályos: 2014. 06. 13- 2014. 08. 28

Szentpéterfa Község Önkormányzatának Képviselő-testülete Alaptörvény 32. cikk. (1). bekezdésének a) pontjában, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. §. (1). bekezdésének 21. pontjában, és a Vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény 4. §. (2) bekezdésének d.)pontjában, 44/C. § (2) bekezdés a)- g) pontjaiban kapott felhatalmazás alapján és feladatkörében eljárva a következő rendeletet alkotja:


A rendelet hatálya


1. § (1)A rendelet hatálya kiterjed Szentpéterfa község területén, a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvizek, illetve a településen található szennyvízbekötés nélküli ingatlanokon keletkező háztartási szennyvizek begyűjtésére.

(2)A Képviselő-testület az üdülő- és ideiglenesen használt ingatlanokra eltérő szabályozást nem állapít meg, azokra e rendelet szabályait kell alkalmazni.


A települési folyékony hulladék elszállítására irányuló közszolgáltatás

ellátásának rendje, a szolgáltató jogai és kötelezettségei


2.§. (1) Szentpéterfa Község területén a Képviselő-testület felhatalmazása alapján a Vasi Ja-Sa Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (9935 Szőce, Petőfi Sándor u. 7.) látja el a szippantott szennyvíz begyűjtésével, szállításával és elhelyezésével kapcsolatos feladatokat.

(2) A szippantott szennyvíz befogadására a Vasivíz Zrt. körmendi szennyvíztisztító telepét kell használni.

3.§. (1) A Szolgáltató a közszolgáltatást a külön jogszabály által meghatározott műszaki, közegészségügyi követelményeknek megfelelően köteles ellátni.

(2) A települési folyékony hulladék elszállítása az erre a célra engedélyezett, zárt rendszerű, csepegést és szaghatást kizáró eszközzel végezhető.

(3) A szállításra használt eszközökön a Szolgáltató nevét, címét az alapszíntől eltérő színű, jól olvasható betűnagyságú felirattal fel kell tüntetni.

(4) Amennyiben a közszolgáltatás teljesítéséből eredően szennyezés keletkezik, a közszolgáltató köteles a hulladék eltakarításáról, a terület szennyeződésmentesítéséről, a kárelhárításról, valamint az eredeti környezeti állapot helyreállításáról gondoskodni.

4.§. (1) A Szolgáltató a megrendeléstől számított 72 órán belül köteles elvégezni a munkát.

(2) A Befogadó a vízellátási adatok alapján nyilvántartást köteles vezetni az ivóvízhálózatba bekapcsolt, de a szennyvízhálózatba nem kapcsolt fogyasztók vízfelhasználásról, a szolgáltatása során ezekről a helyekről elszállított szennyvíz mennyiségéről.

(3) A Közszolgáltató az adatkezelés során köteles az információs önrendelkezési jogról és az információs szabadságról szóló 2011. évi. CXII. törvény rendelkezéseit betartani.


Az ingatlan tulajdonosának jogai és kötelezettségei


5.§. (1) Valamennyi ingatlan tulajdonosa köteles a keletkező háztartási szennyvizet vízzáró tartályba, aknába gyűjteni, és azt a közszolgáltató részére átadni.

(2) A tulajdonos a vízzáró szennyvízgyűjtőben összegyűjtött és ideiglenesen tárolt szennyvizet az 2. §. (1) bekezdésében megjelölt Szolgáltatóval köteles elszállíttatni.

(3) A tulajdonos a ténylegesen elszállított szennyvíz mennyisége után köteles a jelen rendelet melléklete szerinti díjat megfizetni.

(4) A tulajdonos a szolgáltatással, munkavégzéssel kapcsolatban a Szolgáltatónál jogosult panaszt tenni. Amennyiben a Szolgáltató a panasz alapjául szolgáló körülmény, cselekményt,vagy gyakorlatot nem tudja megváltoztatni, köteles a beadványt 8 napon belül a Jegyzőhöz továbbítani.

(5) Az ingatlan tulajdonosa köteles a közszolgáltatás elvégzése érdekében, a közszolgáltatóval együttműködni és a részére szükséges információkat megadni.

(6)A közszolgáltató az ingatlan tulajdonossal közszolgáltatói szerződést köt.

(7)A közszolgáltatási szerződés tartalmi elemei:

· a szerződő felek megnevezése és azonosító adatai:

közszolgáltatást igénybe vevő természetes személy neve, lakcíme, születési helye, és ideje, anyja neve,; gazdálkodó szervezetek adószáma és számlavezető pénzintézete,

· a közszolgáltatás igénybevételének napja

· a teljesítés helye pontos cím szerint

· a tárolóedény űrtartalma

· a befogadó hely megjelölése

· a közszolgáltatás díjának megfizetésének módja

· a szerződés felmondásának feltételei.

· az irányadó jogszabályok meghatározása

· polgári peres eljárás esetén a kizárólagos illetékességgel eljáró bíróság

megjelölése



Közszolgáltatási szerződés létrejötte az Önkormányzat és a Közszolgáltatást végző

között

6.§. (1) Az Önkormányzat Képviselő-testülete a Közszolgáltatóval a közszolgáltatás ellátására

írásban közszolgáltatói szerződést köt.

(2) A közszolgáltatási szerződésnek legalább az alábbiakat kell tartalmaznia:

a) A szerződő Önkormányzat (nevét, címét, képviselőjét, adószámát)

b) a szolgáltató azonosító adatait (név, cím)

c) a közszolgáltatási tevékenység megnevezése

d) a közszolgáltatási tevékenységgel érintett területet

e) a közszolgáltatási tevékenység végzésének időtartamát

f) a háztartási szennyvizet befogadó létesítmény megnevezését

(3) A közszolgáltatási szerződést a felek 10 évre kötik.

(4) A közszolgáltatói szerződést az önkormányzat csak akkor mondhatja fel, ha a közszolgáltató:

a) a közszolgáltatás ellátása során a környezet védelmére és a vízgazdálkodásra vonatkozó jogszabályok, vagy rá vonatkozó hatósági határozat előírásait súlyosan megsérti, és ennek tényét a bíróság vagy hatóság megállapítja;

b) a szerződésben megállapított kötelezettségét neki felróhatóan súlyosan megsérti.

(5) A teljesítés megkezdését követően a közszolgáltató a közszolgáltatási szerződést akkor mondhatja fel, ha

a) az önkormányzat a közszolgáltatási szerződésben meghatározott kötelezettségét – a közszolgáltató felszólítása ellenére –súlyosan megsérti, és ezzel a közszolgáltatónak kárt okoz, vagy akadályozza a közszolgáltatás teljesítését, vagy

b) a közszolgáltatási szerződés megkötését követően hatályba lépett jogszabály a közszolgáltatási szerződés tartalmi elemeit, úgy változtatja meg, hogy a közszolgáltatónak a közszolgáltatás szerződésszerű teljesítése körébe tartozó lényeges és jogos érdekeit jelentős mértékben sérti.

(6) A felmondási idő legalább két hónap, legfeljebb hat hónap lehet.

(7) A közszolgáltatási szerződés felmondása esetén az önkormányzatnak intézkednie kell, hogy a felmondási idő lejártát követően a közszolgáltatás biztosított legyen.


A közszolgáltatás díja


7.§. A mindenkori érvényes díjról a Szolgáltató a végzendő tevékenység feltüntetésével díjjegyzéket köteles készíteni.(1. melléklet)

8.§. A Szolgáltató a díjat a szolgáltatás elvégzését követően azonnal, számla alapján jogosult beszedni.


Záró rendelkezések


9.§. (1) Az e rendelettel összefüggő tevékenységeket, a rendelet végrehajtását Pornóapáti Közös Önkormányzati Hivatal Jegyzője ellenőrzi.

(2) E rendelet kihirdetést követő napon lép hatályba, egyben a helyi környezet védelméről, a közterületek és ingatlanok rendjéről, a település tisztaságáról szóló többszörösen módosított 10/2002.(XII.13.) önkormányzati rendelet 17/A §-a hatályát veszti.


Szentpéterfa, 2014. június 11.



                        Skrapitsné Jurasits Ágnes sk.                                         Dr. Linhárt Gábor sk.

                                    polgármester                                                                  jegyző




Kihirdetve: 2014. június 12.



Dr. Linhárt Gábor sk.

jegyző