Zalakaros Város Képviselő-testületének 23/2008 (VI.13..) önkormányzati rendelete
Zalakaros Város Építészeti-műszaki Tervtanácsa létrehozásáról, működésének rendjéről
Hatályos: 2008. 08. 14Zalakaros Város Képviselő-testületének 23/2008 (VI.13..) önkormányzati rendelete
Zalakaros Város Építészeti-műszaki Tervtanácsa létrehozásáról, működésének rendjéről
Zalakaros Város Önkormányzata Képviselőtestülete a helyi önkormányzatokról szóló többször módosított 1990. évi LXV. Törvény 16. § (1) bekezdésében, valamint az épített környezet alakításáról és védelméről szóló módosított 1997. évi LXXVIII. törvény (a továbbiakban: Étv.) 6. § (7) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a településrendezési és az építészeti-műszaki tervtanácsokról szóló 252/2006.(XII.7.) Kormányrendelet (a továbbiakban: Korm.rendelet) figyelembe vételével az alábbi rendeletet (a továbbiakban: R.)alkotja:
Általános rendelkezések
1. § (1) Zalakaros Város Önkormányzata Képviselőtestülete (a továbbiakban Képviselőtestület) a települési környezet megóvása, továbbfejlesztése érdekében Zalakaros Város Építészeti-műszaki Tervtanácsa elnevezéssel helyi építészeti-műszaki tervtanácsot (a továbbiakban: Tervtanács) működtet
(2) A Tervtanács működése Zalakaros város közigazgatási területére terjed ki.
(3) A R. hatálya a Korm. rendelet 10. § (2) bekezdésében foglaltakon felül kiterjed e R. 3. § -ában meghatározott közterületi és építészeti-műszaki tervekre.
(4) A Tervtanács székhelye: Zalakaros Város Polgármesteri Hivatala, 8749 Zalakaros, Gyógyfürdő tér 1. szám.
A Tervtanács jogállása
2. § (1)1 A Tervtanács szakmai véleményező, tanácsadó testület, melynek véleménye nem érinti a terv elfogadására, jóváhagyására és engedélyezésére jogosult szervek hatáskörét és döntési jogkörét, továbbá nem helyettesíti a más jogszabályokban előírt egyeztetési és véleményezési kötelezettséget.
(2) A Korm. rendelet 10. § (2) bekezdésében és e R. 3. § -ában felsorolt tervek készítői, a tervező illetve a tervezéssel megbízott szervezetek vezetői a tervek engedélyeztetése előtt kötelesek kikérni a Tervtanács véleményét.
A Tervtanács feladata
3. § (1) A Tervtanács feladata az építészeti-műszaki tervek szakszerűségének és magas szakmai színvonalának elősegítése. E körben különös figyelmet kap a településkép értékeinek a védelme, a harmonikus városkép alakulásának elősegítése, a településrendezési és fejlesztési döntések hatékony érvényre juttatása, a Korm. rendelet 12. § -ában részletezett eljárási rend szerint.
(2)2 A Tervtanácshoz a Korm. rendelet 10. § (2) bekezdésében felsoroltakon felül véleményezésre be kell nyújtani az engedélyezés iránti kérelmekhez tartozó, a Korm. rendelet 11. §. (3),(4) bekezdésében részletezett tartalmú építészeti-műszaki tervek közül:
a) a közintézmények-, a közterületre tervezett létesítmények terveit,
b) a Helyi Építési Szabályzatban kétlépcsős eljárás alá vont létesítmények terveit,
c) a helyi védelem alatt álló, vagy védett környezetbe tervezett létesítmények terveit,
d) 500 m2-t meghaladó összes szintterületű létesítmények terveit,
e) a polgármester, a képviselőtestület bizottsága, a városi főépítész, vagy az építéshatóság ajánlása szerint a városképet jelentősen érintő létesítmény terveit,
f) elektronikus hírközlési eszköz bázisállomása illetve tartószerkezetével együtt a 2.0 m-t, épülettől független elhelyezés esetén a 6,0 m-t meghaladó méretű antenna terveit,
g) a Helyi Építési Szabályzatban meghatározott építési munkák terveit.
A Tervtanács szervezete és működése
4. § (1) A Tervtanács szavazati joggal rendelkező elnökből, szakmai titkárból és a tárgyalandó terv tartalmától függően változó összetételű tagokból álló testület. A Tervtanács elnöke a helyi önkormányzati főépítész.
(2)3 A Tervtanács titkárát az elnök nevezi ki négy évre.
(3)4 A Tervtanács tagja az építészeti-műszaki tervezési és az építésügyi műszaki szakértői jogosultság szabályairól szóló külön jogszabályban meghatározott végzettségű és szakmai gyakorlatú személy lehet, akit az elnök nevez ki, négy évre.
(4) A Tervtanács elnöke az egyes szakkérdések tisztázása, illetve a Tervtanács megalapozott vélemény nyilvánítása érdekében a R. -ben meghatározott szakmai feltételeknek megfelelő bírálót kérhet fel.
(5) A Tervtanács a tárgyalandó terv tartalmától függően, az ügyrendjében meghatározott eltérő számban és összetételben, de a határozatképességet biztosító, legalább 5 fővel ülésezik.
(6) A Tervtanács működésének a részletes szabályait a Korm. rendelet, valamint e R. keretei között megállapított Ügyrend tartalmazza.
(7) A Tervtanács működéséhez szükséges technikai és adminisztrációs feltételek biztosításáról a jegyző, a Polgármesteri Hivatal útján gondoskodik.
(8)5 A Tervtanács működési költségeit, beleértve a tiszteletdíjakat is, a működtető Zalakaros város önkormányzat képviselőtestülete folyamatosan, a tárgyévi költségvetésében biztosítja a Korm. rendelet 17. § -a szerint.
Záró rendelkezések
5. § (1) Az e R. -ben nem szabályozott kérdésekben a 252/2006.(XII.7.) Kormányrendelet (továbbiakban Korm.r.)előírásait kell alkalmazni.
(2)6
(3) E R. a kihirdetésétől számított 60 nap elteltével lép hatályba, a rendelkezéseit ezen időpontot követően induló eljárásokban kell alkalmazni.
(4) E R. hatálybalépésével Zalakaros Város Önkormányzata Képviselőtestületének 9/2003.(V.25.) sz. önkormányzati rendelete az Önkormányzati Településrendezési és Építészeti-műszaki Tervtanács létrehozásáról, működésének rendjéről hatályát veszti.
Módositotta a 26/2009. (XII.18.) sz. Ör. 5. §-a
Módositotta a 26/2009. (XII.18.) sz. Ör. 5. §-a
Módositotta a 35/2008.(XII.19.) sz. Ör.
Módositotta a 35/2008.(XII.19.) sz.Ör.
Módositotta a 26/2009.(XII.18.) sz. Ör. 5.§-a
Törölte a 35/2008.(XII.19.) sz. Ör.