Keszthely Város Önkormányzat Képviselő-testülete 6/2015. (II. 26.) önkormányzati rendelete

a szociális ellátások helyi rendszeréről

Hatályos: 2023. 04. 01- 2024. 02. 29

Keszthely Város Önkormányzat Képviselő-testülete 6/2015. (II. 26.) önkormányzati rendelete

a szociális ellátások helyi rendszeréről

2023.04.01.

Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában és a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8a. pontjában rögzített feladatkörében eljárva, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 1. § (2) bekezdése, 10. § (1) bekezdése, 26. §-a, 32. § (1) bekezdés b) pontja, 32. § (3) bekezdése, 45. §-a, 48. § (4) bekezdése, 58/B. § (2) bekezdése, 62. § (2) bekezdése, 92. § (1)-(2) bekezdése, 131. § (1) bekezdése, 132. § (4) bekezdése alapján Keszthely Város Önkormányzata által nyújtott szociális ellátások helyi rendszeréről következőket rendeli el.1

I. RÉSZ

ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

1. A RENDELET CÉLJA, HATÁLYA

1. § (1) E rendelet célja, hogy az önkormányzat közigazgatási területén életvitelszerűen élő egyének és családok szociális biztonságának megőrzése, elősegítése érdekében, de szem előtt tartva az önkormányzat teherbíró képességét, megállapítsa a pénzben és természetben biztosított helyi szociális ellátások formáit, szervezeti kereteit, az eljárási és jogosultsági szabályokat, illetve azok igénybevételének és érvényesítésének módját, feltételeit és garanciáit.

(2)2 A rendelet hatálya kiterjed Keszthely város közigazgatási területén érvényes lakó- illetve tartózkodási hellyel rendelkező és életvitelszerűen lakó, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (továbbiakban: Szt.) 3. §-ban megjelölt személyekre. A rendelet hatálya az Szt. 7. § (1) bekezdésében megjelölt ellátások vonatkozásában a 2007. évi II. törvény rendelkezései szerint jogszerűen Magyarországon tartózkodókra is kiterjed.

(3)3 A rendelet 20. § - 22. §-ának, valamint a 26. § (4) bekezdésének hatálya kiterjed a Keszthely és Környéke Kistérségi Többcélú Társuláshoz tartozó települések közigazgatási területén érvényes lakó- illetve tartózkodási hellyel rendelkező és életvitelszerűen lakó, az Szt. 3. §-ban megjelölt személyekre.

2. AZ ELLÁTÁSOK MEGÁLLAPÍTÁSÁNAK ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI

2. § (1) Az e rendeletben szabályozott ellátások megállapítása kérelemre történik, melyet az e célra rendszeresített, az egyes ellátásoknál külön megjelölt, e rendelet mellékletét képező formanyomtatványon kell előterjeszteni. A kérelemhez csatolni kell a formanyomtatványban felsorolt – az egyes ellátásokra való jogosultság megállapításához szükséges – mellékleteket. A kérelmet – ha e rendelet másként nem rendelkezik – postai úton a Keszthelyi Polgármesteri Hivatal (továbbiakban: Hivatal) postacímére címezve, vagy személyesen a Hivatal szociális ügyintézőinél lehet benyújtani.

(2) Az Önkormányzat hatáskörébe tartozó szociális ellátásra a kérelmező csak akkor jogosult, ha nyilatkozik családja vagyoni, jövedelmi viszonyairól, azokat igazolja, és együttműködik a környezettanulmány elkészítésében.

(3) A Hivatal Önkormányzati és Igazgatási Osztálya az adatok valódiságát megvizsgálja, amelyhez felhasználhatja a jövedelemadózási rendszer adatait, a jövedelem és a vagyon megállapításához rendelkezésre álló egyéb információkat és a személyi adat és lakcímnyilvántartás adatait.

(4) A rendszeres ellátásra való jogosultságot meg kell szüntetni, ha

a) a jogosultság feltételei már nem állnak fenn, vagy jogosultságot kizáró körülmény következett be,

b) a jogosult azt kéri,

c) a jogosult meghal,

d) az e rendeletben meghatározott egyéb okból,

e) amennyiben a jogosultság fennállása alatt, két egymást követő hónapban az ellátást a jogosult nem veszi át.

(5) A (4) bekezdés szerinti megszüntetés időpontja a megszüntetésre okot adó körülmény bekövetkezése hónapjának utolsó napja.

(6) E rendeletben szabályozott szociális rászorultságtól függő pénzbeli rendszeres és eseti ellátást az önkormányzat a jogosult számára a Hivatal Közgazdasági Osztálya útján teljesíti. A rendszeres pénzbeli ellátást utólag, minden hónap 5-ig folyósítja.

3. § (1) Az e rendeletben szabályozott szociális ellátásokkal kapcsolatos hatáskörét - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - a képviselő-testület a polgármesterre ruházza át.

(2) A képviselő-testület jelen rendelet 12/A. § (1) bekezdéséhez, továbbá az eseti ellátás tekintetében a 14. § (2) bekezdéséhez kapcsolódó hatáskörét az Emberi Erőforrások Bizottságára ruházza át.

4. § (1) A jogosultsági feltételek közül

a) a nappali tagozaton tanulás tényét, illetve az esetleges tanulmányi ösztöndíj összegének nagyságát a tanintézet igazolásával,

b) elvált szülők esetén a saját háztartásban tartást, a kiskorú elhelyezését is rendező jogerős bírósági határozattal kell bizonyítani.

(2) A jövedelem számításához és a vagyon megállapításához felhasználható bizonyítékok az Szt. 4. § (1) a) és b) pontja alapján

a) A havonta rendszeresen mérhető jövedelem esetén a vonatkozó jogszabályok szerinti jövedelemigazolás,

b) a családtámogatás, egészségbiztosítás, nyugdíjbiztosítás, magánnyugdíj-biztosítás keretében, valamint a járási hivatal által folyósított ellátások esetében a kérelem benyújtását megelőző hónapban kifizetett ellátás igazoló szelvénye,

c) vállalkozó esetében az illetékes NAV igazolása a kérelem benyújtását megelőző gazdasági év személyi jövedelemadó alapjáról, illetve a kérelem benyújtását megelőző 3 hónap nettó jövedelmének igazolása

d) adott támogatási formáknál az előző havi számlával igazolt rezsiköltségek, valamint a tulajdonjog, bérleti jog és albérlet igazolása

e) egyéb jövedelmek esetében a kérelmező büntetőjogi felelőssége mellett tett nyilatkozata havi átlagos nettó jövedelméről, valamint arról, hogy

f) az Szt. 4. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározottnál magasabb értékű vagyonnal nem rendelkezik.

(3) Kétséges jövedelemigazolás esetén - az érdemi döntés meghozatalához - környezettanulmányt kell végezni, amely megállapításai a jövedelmi viszonyok mellett együttesen képezik a döntés alapját.

5. § Elemi kár, rendkívüli krízishelyzet esetén benyújtott eseti támogatási kérelem elbírálásánál a jövedelmi viszonyoktól indokolt esetben el lehet térni.

6. § A Hivatal a támogatásra való jogosultság fennállását folyamatosan figyelemmel kíséri és szükség esetén javaslatot tesz a támogatás megszüntetésére.

7. § Az Szt. 7. §-a, valamint 48. §-a alapján teljesített kifizetéseknek, az arra egyébként illetékes önkormányzattól történő visszaigénylése iránt a Hivatal intézkedik.

7/A. § Az elhunyt személy közköltségen történő eltemettetésének elrendelése esetén az Szt. 48. § (3) bekezdése b.) pontja alapján a köztemetés költségeinek megtérítésére legfeljebb 12 havi részletekben történő megfizetés engedélyezhető, amennyiben az egyösszegű megfizetés a kötelezett és családja létfenntartását veszélyezteti.

8. §4 A lakhatási támogatás keretében a jelen rendelet 10. §-ban foglaltakon túl, a támogatásban való jogosultság egyéb feltétele a rendezett lakókörnyezet folyamatos biztosítása. Lakókörnyezet rendben tartási kötelezettségét megszegi az, aki

a) az épület állaga veszélyezteti az emberi életet és testi épséget,

b) a lakóház környezetében jelentős mennyiségű hulladékot halmoz fel,

c) a lakóház környezetében csekély mennyiségű, de emberi egészségre ártalmas veszélyes hulladékot halmoz fel,

d) az udvarban, kertben található tárgyak rendben tartását elmulasztja,

e) az épület, járda hó- és jégmentesítési kötelezettségét elmulasztja,

f) egészségügyi kártevők elszaporodása meggátolását elmulasztja,

g) szükség szerinti gyomtalanítást, fűnyírást elmulasztja,

h) az állattartásra vonatkozó szabályozást megszegi.

II. RÉSZ

TELEPÜLÉSI TÁMOGATÁSOK

9. § (1) Települési támogatás keretében igényelhető ellátások

a) lakhatási támogatás

b) gyógyszertámogatás

c) rendkívüli gyermekvédelmi támogatás

d) Arany János Tehetséggondozó Programban résztvevő tanulók támogatása

e) temetési támogatás

f) eseti települési támogatás

g) tűzifa támogatás

h) alkalmi munkavégzés

i)5 házi segítségnyújtásért fizetendő térítési díj

j)6 gyermekétkeztetésért fizetendő térítési díj támogatása.

(2) Az (1) bekezdés a)-f) pontjaiban megjelölt támogatások elsősorban pénzbeli formában, míg az g)-i) pontban megjelölt ellátások kizárólag természetbeni formában nyújthatók.

(3)7 Egy naptári éven belül ugyanaz a család, illetve személy a 9. § (1) bekezdés b), c), f) pontja, valamint a g) pontjának 60%-a feletti rész alapján nyújtott támogatásban – legfeljebb a szociális vetítési alap háromszorosának megfelelő összegben részesülhet, amitől különös méltánylást igénylő körülmény esetén Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testülete Emberi Erőforrások Bizottsága eltérhet.

A. SZOCIÁLIS RÁSZORULTSÁGTÓL FÜGGŐ PÉNZBELI ELLÁTÁSOK

1. LAKHATÁSI TÁMOGATÁS

10. § (1) A lakhatási támogatás a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez nyújtott hozzájárulás. Az önkormányzat a villanyáram-, a víz- és a gázfogyasztás, a távhő-szolgáltatás, a csatornahasználat és a szemétszállítás díjához, a lakbérhez vagy az albérleti díjhoz, a közös költséghez lakhatási támogatást nyújt, melyet 1 évre kell megállapítani.

(2) A megállapított támogatás folyósítása történhet elsősorban - a lakhatási feltételek megőrzése érdekében – a szolgáltató felé történő közvetlen utalással, különösen annak a családnak, személynek, akinek lakbér-, fűtés-tartozása áll fenn.

(3)8 Lakhatási támogatásra jogosult az a személy, aki a kérelemben megjelölt lakásban keszthelyi lakcímmel rendelkezik, abban életvitelszerűen lakik, és annak tulajdonosa, bérlője vagy haszonélvezője, továbbá akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 300%-át, egyedülálló esetében pedig a szociális vetítési alap 450%-át, és a háztartás tagjai egyikének sincs Szt. szerinti vagyona.

(4) A lakhatási támogatás összege 5000,- Ft/hó.

(5) A lakhatási támogatás iránti kérelem benyújtója, illetve a támogatás jogosultja köteles lakókörnyezete rendezettségét biztosítani a 8. §-ban meghatározottak alapján.

(6) A kérelem benyújtója vagy a támogatásra jogosult az elvégzendő tevékenységek konkrét megjelölését tartalmazó felszólítástól számított 8 napon belül köteles eleget tenni a 8. §-ban foglaltaknak.

(7) A 8. §-ban foglalt kötelezettség teljesítését negyedévente, illetve szükség esetén a Hivatal családsegítő közreműködésével ellenőrzi.

(8) Lakhatási támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.

(9) Nem részesülhet lakhatási támogatásban az a kérelmező, akinek háztartása részére az adott évben tűzifa juttatás került megállapításra.

(10) A lakhatási támogatásra való jogosultság megállapítása iránti kérelmet az 1. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

2. GYÓGYSZERTÁMOGATÁS

11. § (1)9 Kérelemre gyógyszertámogatás biztosítható rászorultsági alapon annak a személynek, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem a szociális vetítési alap 350%-át egyedül élő esetében pedig ezen összegnek 400%-át nem haladja meg, és a havi rendszeres gyógyszerfogyasztásának költsége, vagy gyógyászati segédeszközének térítési díja a jövedelmének 10%-át meghaladja.

(2) A támogatás összege személyenként a benyújtott gyógyszerköltség 70%-a, éves szinten maximum 50.000,- Ft.

(3) Gyógyszertámogatás annak állapítható meg, aki közgyógyellátásban nem részesül.

(4) A kérelemhez a gyógyszerköltség igazolására a kérelmező köteles benyújtani a háziorvos által rendszeresen felírt gyógyszerek listáját, a gyógyszertár pecsétjével ellátott igazolással. Gyógyászati segédeszköz esetén a szakorvosi javaslatot és az árajánlatot vagy számlát.

(5) A támogatott köteles a támogatás felhasználásáról a nevére vagy TAJ számára kiállított gyógyszertári számlával, vagy igazolással a támogatás kifizetését követő 30. napon belül elszámolni.

(6) A tárgyévben újabb támogatás nem állapítható meg annak a kérelmezőnek, aki elszámolási kötelezettségének nem tett eleget.

(7) A gyógyszertámogatásra való jogosultság megállapítása iránti kérelmet a 2. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani. A gyógyszerköltséget a 2. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell igazolni. A háziorvosi igazoláson kizárólag a kérelmező személyes szükségletének kielégítéséhez szükséges gyógyszereket lehet feltüntetni.

3. RENDKÍVÜLI GYERMEKVÉDELMI TÁMOGATÁS

12. § (1)10 A támogatásra a kérelmező akkor jogosult, ha a családban az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 280%-át.

(2)11 A támogatás egyszeri összege gyermekenként nem haladhatja meg a szociális vetítési alap 60%-át, éves szinten összesen maximum 45.000,- Ft, azzal, hogy a kifizetett rendszeres gyermekvédelmi támogatás összege jogosultság esetén a támogatás megállapítása során levonásra kerül.

(3) A támogatás egy naptári éven belül legfeljebb kettő alkalommal adható.

(4) A megállapított és végrehajtható határozat szerinti támogatás folyósítása folyószámlára vagy postai átutalás útján történik.

(5) A rendkívüli gyermekvédelmi támogatásra való jogosultság megállapítása iránti kérelmet a 3. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

4. Arany János Tehetséggondozó Programban résztvevő tanulók támogatása

12/A. § (1)12 Az Arany János Tehetséggondozó Programba pályázó tanuló részére kérelemre elvi támogatás vagy tanévenként egy alkalommal szociális támogatás állapítható meg, amely támogatásra a pályázó tanuló akkor jogosult, ha a program részvételi feltételeként meghatározott rendszeres gyermekvédelmi támogatásra való jogosultságot igazolja.

(2)13 A támogatás összege tanulónként legfeljebb 50.000 Ft lehet.

(3) A szociális támogatás folyósításának feltétele az intézmény értesítése a programba történő befogadásról és az iskolalátogatási igazolás becsatolása.

(4) A támogatás folyósítása folyószámlára vagy postai átutalás útján történik a megállapítástól számított 15 napon belül.

(5) Az Arany János Tehetséggondozó Programba pályázók támogatására való jogosultság megállapítása iránti kérelmet a 4. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

5. TEMETÉSI TÁMOGATÁS

13. § (1)14 Támogatás nyújtható kérelemre annak, aki a meghalt személy eltemettetéséről gondoskodott annak ellenére, hogy arra nem volt köteles, vagy tartásra köteles hozzátartozó volt ugyan, de a temetési költségek viselése a saját, illetve családja létfenntartását veszélyezteti, továbbá akinek családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 350%-át, egyedül élő esetében a szociális vetítési alap 400%-át.

(2)15 A támogatás összege 50.000,- Ft, de elérheti annak teljes összegét, ha a temetési költségek viselése a kérelmezőnek vagy családjának a létfenntartását veszélyezteti.

(3) A támogatás iránti kérelemhez mellékelni kell a temetés költségeiről a támogatást kérő vagy egy háztartásban élő családtagja nevére kiállított számlák eredeti példányát.

(4) Az (3) bekezdésben meghatározott számlákat a kérelmező részére vissza kell adni. A megállapított segély összegét - vagy a kérelem elutasításának tényét - illetve a határozat számát a számlákra rá kell vezetni.

(5) A támogatás természetbeni szociális ellátás formájában is nyújtható közvetlenül a temetkezést végző gazdálkodó szervezet, vállalkozó felé történő utalással.

(6) A támogatás a temetés költségeit igazoló számla hiányában is - utólagos elszámolási kötelezettség mellett - megállapítható.

(7) Nem jogosult temetési támogatásra, aki az eltemettetésre – ellenszolgáltatás fejében – szerződésben vállalt kötelezettséget.

(8) Temetési támogatás iránti kérelmet az elhalálozás napjától számított 60 napos, jogvesztő határidőn belül, az 5. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

6.16 Rendkívüli települési támogatás (továbbiakban: eseti ellátás)

14. § (1)17 Kérelemre vagy hivatalból települési támogatást kell nyújtani annak a személynek, aki önmaga, illetve családja létfenntartásáról más módon nem tud gondoskodni, vagy alkalmanként jelentkező nem várt többletkiadásokhoz szükséges és ahol a családban az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 270%-át, egyedülálló esetében pedig a szociális vetítési alap 400%-át.

(1a)18 Létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetnek minősül különösen betegséghez, halálesethez, elemi kár elhárításához kapcsolódó élethelyzet.

(1b)19 Létfenntartási gondnak minősül különösen ha a kérelmező jövedelme kizárólag rendszeres pénzellátás, vagy ha a kérelmező tartósan munkanélküli, vagy ha a családjában élő tartósan beteg, fogyatékos személy ellátásáról kell gondoskodnia.

(2) Kérelmezőnként évente egy alkalommal a jövedelmi határtól és a hasznosítható ingatlan- és járművagyontól, valamint a vagyoni értékű jogtól a jogosultság megállapításánál el lehet térni.

(2a) A (2) bekezdésben meghatározott eseti ellátás megállapítására kérelmező kizárólag akkor jogosult, ha e rendeletben szabályozott (2) bekezdésen kívüli, nem rendszeres települési támogatás nem állapítható meg a részére.

(3)20 Az ellátás egyszeri összegének felső határa a szociális vetítési alap 60%-a, de rendkívül indokolt esetben (elemi kár, krízishelyzet) ettől el lehet térni.

(4) Az eseti ellátás iránti kérelmet az ellátásra jogosult, illetve az terjesztheti elő, aki ilyen helyzetről tudomást szerez. Utóbbi esetben a döntésre jogosult az eljárás hivatalból történő megindításáról intézkedhet.

(5) A megállapított ellátás folyósítása történhet készpénzben vagy az igénylő költségeinek - a lakhatási feltételek megőrzése érdekében – a szolgáltató felé történő közvetlen utalással, különösen annak a családnak, személynek, akinek lakbér-, fűtés-tartozása áll fenn.

(6) A készpénzben megállapított és végrehajtható határozat szerinti ellátás folyósítása elsősorban folyószámlára vagy postai átutalás útján történik. Rendkívüli krízishelyzetben az ellátás folyósítása a kérelem benyújtását követő ügyfélfogadási napon pénztári kifizetéssel is történhet.

(7) Az eseti ellátásra való jogosultság megállapítása iránti kérelmet a 6. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

(8) Az eseti ellátás tekintetében hatáskörrel rendelkező szerv (hatáskör átruházás esetén személy) döntése alapján az ellátás részben vagy egészben természetbeni szociális ellátás formájában nyújtható.

B. TERMÉSZETBEN NYÚJTOTT ELLÁTÁS

1. TŰZIFA TÁMOGATÁS

15. § (1)21 Tűzifa juttatásban részesülhet az kérelmező, akinek az egy főre jutó havi nettó jövedelme, családban élő esetében a szociális vetítési alap 350%-át, egyedülálló esetében a szociális vetítési alap 400%-át nem haladja meg és a tűzifa beszerzéséről más módon gondoskodni nem tud.

(2) Tűzifa juttatás egy háztartásban csak egy személynek állapítható meg, egy fűtési szezonhoz kapcsolódóan (minden év szeptember 1. – április 15. közötti időszak) belül legfeljebb 2,5 m3 mennyiségben.

(3) Nem részesülhet tűzifa juttatásban az a kérelmező, aki, vagy akinek háztartásában lakhatási támogatás került megállapításra jogosultsága fennállásáig.

(4) A tűzifa megrendeléséről és kiszállításáról a jogerős döntést követően a Hivatal Önkormányzati és Igazgatási Osztálya egyéni vállalkozó bevonásával gondoskodik.

(5) A tűzifa átvételét a jogosult átvételi elismervény aláírásával igazolja.

(6) A tűzifa és a szállítás költségeit, a teljesítést igazoló számlák, illetve azok mellékletét képező átvételi elismervények becsatolásával a települési támogatás – tűzifa támogatás – terhére a Hivatal Közgazdasági Osztálya teljesíti.

(7)

(8) A tűzifa támogatásra való jogosultság megállapítása iránti kérelmet a 7. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

2. EGYSZERŰSÍTETT FOGLALKOZTATÁS, ALKALMI MUNKAVÉGZÉS

16. § (1) Keszthely Város Önkormányzata kérelemre egyszerűsített foglalkoztatást biztosít annak az aktív korú személynek,

a) aki foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesül vagy az állami foglalkoztatási szervvel együttműködési kötelezettségét legalább egy hónapja teljesíti, és

b) munkára kész és képes állapotban van, egyéb munkaerő piaci foglalkoztatásban vagy programban egy hónapon belül nem vett részt, vagy nem tud részt venni, és

c) a közfoglalkoztatása nem önhibájából szűnt meg, továbbá

d) önmaga vagy családja számára nem várt többletkiadása keletkezett, melyet önerőből megoldani nem tud és

e)22 akinek családjában az egy főre jutó jövedelme nem haladja meg a szociális vetítési alap 200%-át.

(1a) Amennyiben a kérelmezőnek Keszthelyi Városüzemeltető Egyszemélyes Kft.-vel szemben 2 hónapot meghaladó, fennálló tartozása van (lakbér, közös költség stb.,), egyszerűsített foglalkoztatásra való jogosultság megállapítására csak akkor kerülhet sor, ha a kérelmező vállalja, hogy a munkabér kifizetésével egyidejűleg, a munkabérének 20%-át befizeti a VÜZ Kft. házipénztárába.

(2) Keszthely Város Önkormányzata kijelöli a VÜZ Keszthelyi Városüzemeltető Egyszemélyes Nonprofit Kft.-t, hogy az önkormányzati hatósági határozatban foglaltak alapján az (1) bekezdés szerinti jogosulttal az egyszerűsített munkaszerződést (alkalmi munka) kösse meg, intézze a munkabér kifizetéssel, közteherfizetéssel kapcsolatos feladatokat, az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2010. évi LXXV. törvényben foglaltak alapján.

(2a) Amennyiben a kérelmező közfoglalkoztatása önhibájából szűnt meg, a kérelem beadására a jogviszony megszűnését követő 3 hónap elteltével van lehetősége.

(3) A VÜZ Nonprofit Kft. az Önkormányzat felé minden hónap 15. napjáig elszámol az előző hónapban hatósági határozat alapján egyszerűsített munkaszerződéssel foglalkoztatottak számára kifizetett összegről. A megküldött elszámolás alapján az Önkormányzat költségvetésében biztosított települési természetbeni támogatás terhére a Hivatal Közgazdasági Osztálya 8 napon belül a foglalkoztató részére utalja a havi kifizetések összegét.

(4) Az egyszerűsített foglalkoztatás havi egy alkalommal maximum 2-5 nap, éves szinten maximum 25 nap, kiemelt figyelemmel a szezonalitásra. Az alkalmi munkavállalói szerződés a jogszabályban meghatározott mindenkori napi minimálbér adható legkisebb összegének alkalmazásával köthető meg.

(5) Kérelmező a kérelem benyújtását követő ügyfélfogadási napon személyesen ügyfélfogadási időben az alkalmi foglalkoztatást megállapító hatósági határozat kettő eredeti példányát átveszi. A foglalkoztatónál (VÜZ Nonprofit Kft.) – legkésőbb a kézhezvételt követő munkanapon köteles megjelenni és szerződést kötni. Kérelmező tudomásul veszi, hogy a számára biztosított munka segédmunka, ami a VÜZ Nonprofit Kft. keretein belül elvégzendő tevékenységekre korlátozódik (pl. közterület takarítás, csapadékvíz elvezetés, ároktisztítás, stb.). A munkáltató legkésőbb 3 munkanapon belül alkalmi foglalkoztatást biztosít nevezett számára, a határozatban megjelölt időtartamban, segédmunkás munkakörben.

(6) Amennyiben az (5) bekezdésben megjelölt időpontig kérelmező a foglalkoztatónál nem jelenik meg, a határozat érvényét veszti, ismételt kérelemmel 2 hónap elteltével élhet, és ezen időtartam alatt eseti ellátásban nem részesülhet.

(7) A munkáltatónak joga van megtagadni a foglalkoztatást abban az esetben, ha a kérelmező nem munkára kész és képes állapotban jelenik meg. A munkavállaló köteles az alkalmi munkavégzés során szem előtt tartani a baleseti, munkavédelmi előírásokat, nyilatkozata alapján vállalni a munkavégzést és azt a munkavezető utasításának megfelelően elvégezni.

(8) A foglalkoztató – amennyiben a kérelmező a munkavégzés során szabályt sért, illetve kárt okoz – az okozott kár megtérítését követelheti, és a jövőben megtagadhatja számára az alkalmi munkavégzés biztosítását.

(9) Az egyszerűsített foglalkoztatásra való jogosultság megállapítása iránti kérelmet a 8. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

(10) Amennyiben a kérelmező az (1a) bekezdésben meghatározott feltételnek nem tesz eleget, úgy az e rendelet 9. § (1) bekezdés b.), c.), f.) és g.) pontja, valamint a 14. § (2) bekezdése szerinti támogatások megállapítására az erre irányuló kérelme benyújtását követő 6 hónapig nem kerülhet sor.

3. Házi segítségnyújtás igénybe vételéért fizetendő térítési díj támogatása

16/A. § (1)23 A térítési díj támogatása a 20. § szerinti házi segítségnyújtásban részesülő ellátott részére kérelmére állapítható meg 1 éves időtartamra, amennyiben az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 500%-át.

(2) A támogatás mértéke az igénylő részére megállapított gondozási díj 40%-a.

(3) A kérelemhez a jogosultság igazolására a kérelmező köteles benyújtani a Keszthely és Környéke Kistérségi Többcélú Társulás Szociális Szolgáltató Központtal kötött megállapodást a házi segítségnyújtás szociális ellátás megállapításáról, továbbá csatolni köteles a gondozónője javaslatát a támogatás igénybevételéről.

(4) A megállapított támogatás folyósítása a szolgáltató felé történő közvetlen utalással történik.

(5) A térítési díj támogatására irányuló kérelmet az ellátott nevében a gondozója is benyújthatja.

(6) A házi segítségnyújtás igénybe vételéért fizetendő térítési díj támogatása iránti kérelmet a 9. sz. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

3/A.24 Gyermekétkeztetés igénybevételéért fizetendő térítési díj támogatása

16/B. § (1) A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 21/A. § (1) bekezdés b) pontja alapján biztosított étkeztetési térítési díj támogatása az igénybevevő szülője/törvényes képviselője kérelmére állapítható meg minden év szeptember 1. és június 15. napja közötti időtartamra, amennyiben az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 300%-át.

(2) A támogatás mértéke az igénylő részére megállapított étkezési térítési díj 30%-a.

(3) A megállapított támogatás folyósítása a szolgáltató által minden támogatott hónap 15. napjáig történő elszámolást követően a szolgáltató részére közvetlen utalással történik.

(4) A gyermekétkeztetés igénybevételéért fizetendő térítési díj támogatása iránti kérelmet a 13. melléklet szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.

III. RÉSZ

SZEMÉLYES GONDOSKODÁST NYÚJTÓ ELLÁTÁSOK

17. § (1) Az önkormányzat személyes gondoskodás keretében látja el, illetve feladat-ellátási szerződéssel biztosítja az alapellátási formákat, valamint gondoskodik az alapellátás keretében nem gondozható rászorultak szakosított ellátáshoz való hozzájutásáról.

(2) Az alapellátási formák:

a) étkeztetés,
b) házi segítségnyújtás,
c) jelzőrendszeres házi segítségnyújtás,
d) családsegítés,
e) támogató szolgáltatás,
f) nappali ellátás.
fa) nappali ellátást nyújtó intézmény:
- idősek klubja (Keszthely, Csók I. u. 1/A.)
- fogyatékosok nappali intézménye (Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Gondoskodás Háza Fogyatékosok Nappali Otthona Keszthely, Eötvös u. 2.)
fb) nappali melegedő (Szent Erzsébet Jótékonysági Alapítvány Keszthely, Bakacs u. 10.)
(3) Az önkormányzat által biztosított szakosított ellátási forma az ápolást, gondozást nyújtó intézmény: Idősek Otthona (Keszthely, Csók I. u. 1/A.)

18. § (1) Keszthely Város Önkormányzata működteti a helyi Szociális Kerekasztalt, különösen a szolgáltatástervezési koncepcióban meghatározott feladatok megvalósulásának, végrehajtásának figyelemmel kísérésére.

(2) A Szociális Kerekasztal évente legalább egy alkalommal ülést tart, tagjai az önkormányzat működési területén szociális intézményeket működtető fenntartók képviselői, a szociális intézmények vezetői, az Emberi Erőforrások Bizottsága tagjai, továbbá az alábbi helyi szervezetek képviselői:

a) Magyar Vöröskereszt Városi Szervezete,

b) Szent Erzsébet Jótékonysági Alapítvány,

c) Magyar Máltai Szeretetszolgálat Keszthelyi Csoportja,

d) KESOTE Mozgáskorlátozottak Szakosztálya,

e) Látásfogyatékosok Keszthelyi Kistérségi Egyesülete,

f) „Nők a XXI. Századért” Egyesület,

g) Nagycsaládosok Keszthelyi Egyesülete,

h) ÉFOÉSZ Zala Megyei Közhasznú Egyesület

i) Kolping Oktatási és Szolgáltató Szervezet Támogató Szolgálat Keszthely

j)25 Mandulavirág Fogyatékossággal Élők Református Szeretetotthona Támogató Szolgálata

k) Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza

l) Keszthely-Hévíz Kistérségi Civil Egyeztető Fórum

m) Idősügyi Tanács

n) Kis Szent Teréz Plébánia Karitasz Csoport.

1. ÉTKEZTETÉS

19. § (1) A népkonyhát (Szent Erzsébet Jótékonysági Alapítvány Keszthely, Bakacs u. 10. sz.) helyben fogyasztással elsősorban azok a hajléktalan 18 éven felüli személyek vehetik igénybe, akik ellátatlanok, de együttműködési kötelezettségüket az állami foglalkoztatási szervvel teljesítik – kivéve, ha ezt egészségi állapotuk nem teszi lehetővé, ebben az esetben pedig az össz-szervezeti egészségkárosodás megállapítását kell kezdeményezni.

(2)26 Krízishelyzet esetén azok a családok, személyek is igénybe vehetik a népkonyhán történő étkezést, akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem a szociális vetítési alap 200%-át, egyedülálló esetében pedig a 250%-át nem haladja meg.

(2a) Rendkívüli méltánylást érdemlő krízishelyzet esetén - így különösen elemi kár, magas gyógyszerköltség, legalább 1 hónapos kórházi ápolással járó betegség, tartós – fél éves táppénzes állomány, fennálló hiteltartozás, stb. - a (2) bekezdés szerinti jövedelemhatártól a polgármester eltérhet.

(3)27 Az Egyesített Szociális Intézmény (Keszthely, Csók I. u. 1/A.) elsősorban az öregségi nyugdíjban részesülők (időskorúak), vagy az egészségkárosodottak ellátásában részesülő vagy krónikus betegséget igazoló ellátottak napi egyszeri meleg étkeztetését biztosítja.

2. HÁZI SEGÍTSÉGNYÚJTÁS

20. § (1) Házi segítségnyújtás keretében a szolgáltatást igénybevevő személy saját lakókörnyezetében kell biztosítani az önálló életvitel fenntartása érdekében szükséges ellátást az Szt 63. §-ban foglalt feltételekkel.

(2)28 Keszthely és Környéke Kistérségi Többcélú Társulás (továbbiakban: fenntartó) a szolgáltatást a Keszthely és Környéke Kistérségi Többcélú Társulás Szociális Szolgáltató Központjával (továbbiakban: Szociális Szolgáltató Központ) kötött megállapodás keretében biztosítja.

3. JELZŐRENDSZERES HÁZI SEGÍTSÉGNYÚJTÁS

21. §29 A fenntartó a jelzőrendszeres házi segítségnyújtást a Szociális Szolgáltató Központ keretében biztosítja.

4. CSALÁDSEGÍTŐ SZOLGÁLAT

22. § (1) Keszthely Város Önkormányzata a szociális és mentálhigiénés problémák miatt veszélyeztetett, illetve krízishelyzetbe került személyek, családok életvezetési képességének megőrzése, az ilyen helyzetekhez vezető okok megelőzése, valamint a krízishelyzet megszüntetésének érdekében szükséges törvényi kötelezettségeit a Keszthelyi Család- és Gyermekjóléti Központ útján biztosítja.

(2)30 Települési támogatásban részesülő esetén a Keszthelyi Család- és Gyermekjóléti Központ a Hivatal Önkormányzati és Igazgatási Osztálya jelzése alapján köteles figyelemmel kísérni és további szakmai segítséget nyújtani a krízishelyzetbe került támogatott személyek, családok részére. A krízishelyzet felszámolására tett intézkedésekről és az esetleges további lehetőségekről tájékoztatja a hivatalt.

(3)31 Keszthely és Környéke Kistérségi Többcélú Társulás, mint fenntartó a társuláshoz tartozó települések részére a családsegítés szolgáltatást a Szociális Szolgáltató Központtal kötött megállapodások alapján biztosítja.

5. TÁMOGATÓ SZOLGÁLTATÁS

23. § A támogató szolgálat térítésköteles, igénybevételét az Szt. 65/C. §-ban foglaltaknak megfelelően az Önkormányzat a Kolping Oktatási és Szolgáltató Szervezet Támogató Szolgálat Keszthely (Keszthely, Szalasztó u. 1.), valamint a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Sorstárs Támogató Szolgálat útján biztosítja.

6. NAPPALI ELLÁTÁS

24. § (1) A hajléktalanok nappali ellátását – az önkormányzattal kötött külön megállapodás alapján – a Szent Erzsébet Jótékonysági Alapítvány (Keszthely, Bakacs u. 8.) biztosítja. A nappali ellátás a hét minden napján legalább 8 óra és 18 óra között vehető igénybe. A téli hónapokban a hideg miatt beállt krízishelyzet esetén fenntartói döntés alapján az ellátás fenti nyitvatartási időben az Alapítványnál, nyitvatartási időn kívül az Egyesített Szociális Intézmény (Keszthely, Csók I. u. 1/A.) erre a célra kijelölt helyiségében biztosított.

(2) Az Idősek Klubja (Keszthely, Csók I. u. 1/A.) biztosítja a saját otthonukban élő, tizennyolcadik életévüket betöltött, egészségi állapotuk, idős koruk miatt szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes személyek napi háromszori étkeztetését is, havi jövedelmük függvényében. A nappali ellátás 7.00 – 19.00 óráig vehető igénybe.

(3) A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület működtetésében (Keszthely, Eötvös u. 2.) biztosítja a saját otthonukban élő, 3. életévüket betöltött, önkiszolgálásra részben képes, vagy önellátásra nem képes, de felügyeletre szoruló fogyatékos, illetve autista személyek részére napközbeni tartózkodás, társas kapcsolatok, alapvető higiéniai szükségletek kielégítését, valamint az ellátottak napközbeni étkeztetését. Fogyatékosok nappali ellátása hétfőtől-csütörtökig 6.45 – 16.30 óráig, pénteken 6.45 – 16.00 óráig vehető igénybe.

ELLÁTÁSOK IGÉNYBEVÉTELE

25. § (1) A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások igénybevétele önkéntes, az az ellátást igénylő kérelmére történik.

(2) Ha az ellátást igénylő cselekvőképtelen, a kérelmet törvényes képviselője terjeszti elő. A korlátozottan cselekvőképes személy kérelmét törvényes képviselőjének beleegyezésével terjesztheti elő. Ha közöttük a kérelem kérdésében vita van, arról a gyámhatóság dönt.

(3) Ha a törvényes képviselő ideiglenes gondnok, az intézményi elhelyezésre vonatkozó kérelemhez, indítványhoz a gyámhatóság előzetes jóváhagyása szükséges.

26. § (1) Az önkormányzat által biztosított ellátás igénybevételére irányuló kérelmet:

a) a szociális étkeztetés

b) az idősek klubja,

c) az ápolást, gondozást nyújtó intézmény igénybevételére irányuló kérelem esetén

az Egyesített Szociális Intézmény vezetőjénél,

(2) a családsegítő és gyermekjóléti szolgáltatás igénybevételére a Keszthelyi Család- és Gyermekjóléti Központnál, illetve a Keszthelyi Polgármesteri Hivatalnál,

(3) a nappali melegedő nyújtotta ellátás esetén a Szent Erzsébet Jótékonysági Alapítvány által fenntartott Bakacs utcai intézménynél,

(4) a házi segítségnyújtás és a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás esetén a Szociális Szolgáltató Központ intézményvezetőjénél,

(5) fogyatékosok nappali ellátása esetén a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Gondviselés Háza Fogyatékosok Nappali Otthona intézményvezetőjénél

(6) támogató szolgáltatás esetén a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Kolping Támogató Szolgálat intézményvezetőjénél lehet benyújtani.

(7)32 Az ellátások megszüntetésének eseteit és módját az intézmények szakmai programja tartalmazza.

(8)33 Az intézményvezető és az ellátást igénybe vevő között kötendő megállapodással összefüggő kérdéseket az Szt. 94/C. alapján megkötésre kerülő megállapodás valamint az intézmény szakmai programja tartalmazza.

A TARTÓS BENTLAKÁST NYÚJTÓ SZOCIÁLIS ELLÁTÁS

27. §34 (1) Keszthely Város Önkormányzata a személyes gondoskodás keretébe tartozó szakosított ellátást az Egyesített Szociális Intézmény (Keszthely, Csók I. u. 1/A.) útján biztosítja.

(2) A személyes gondoskodást nyújtó szociális intézményi jogviszony keletkezését

a) az intézményvezető határozata

b) a bíróság ideiglenes intézkedését tartalmazó végzése,

c) a bírói ítélet,

d) a Szt. 94/B. § szerinti esetben a megállapodás alapozza meg.

28. § (1) Az önkormányzat által fenntartott és működtetett intézmény esetén, ha az intézményvezető férőhely hiányában az ellátásra vonatkozó igényt nem teljesíti, úgy a kérelmet a kézhezvétel napján nyilvántartásba veszi. A nyilvántartás célja az igények teljesítési sorrendjének megállapíthatósága. A nyilvántartott igények teljesítésének indokoltságát évente felül kell vizsgálni.

(2) A nyilvántartás az alábbi adatokat tartalmazza:

a) a kérelem beadásának időpontját,

b) a kérelmező személyazonosító adatait,

c) a kérelmező lakó-, illetve tartózkodási helyét,

d) a tartásra köteles személy, illetve törvényes képviselője természetes személyazonosító adatait.

(3) A nyilvántartásból törölni kell az adatokat, ha az ellátásra vonatkozó igény teljesül, illetve az ellátásra vonatkozó igény megszűnik.

(4) A nyilvántartásból adat csak az adatigénylésre jogosult szervnek és a jogosultságot megállapító szociális hatáskört gyakorló szervnek szolgáltatható.

29. § (1) Az intézményvezető az igények beérkezésének sorrendjében gondoskodik az ellátást igénylők elhelyezéséről.

(2) Ha soron kívüli elhelyezési igény merül fel, az intézményvezető dönt a soron kívüliség fennállásáról. Ha valamennyi soron kívüli elhelyezési igény nem teljesíthető, az intézményvezető haladéktalanul intézkedik az előgondozás lefolytatásáról, majd dönt a jogosultak elhelyezési sorrendjéről.

30. § Az alapellátási és szakosított forma esetében az intézmény vezetője külön eljárás nélkül köteles ellátást nyújtani, ha az ellátásra szoruló élete és testi épsége veszélyben van.

A SZEMÉLYES GONDOSKODÁSÉRT FIZETENDŐ TÉRÍTÉSI DÍJAK

31. § A személyes gondoskodásért fizetendő térítési díjakat, a térítési díjak csökkentésének, illetve elengedésének eseteit és módjait Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testülete külön rendeletben szabályozza.

32. §

33. §

34. §

35. §

36. §

37. §

A TÉRÍTÉSI DÍJ CSÖKKENTÉSÉNEK, ILLETVE ELENGEDÉSÉNEK ESETEI ÉS MÓDJAI

38. §

IV. RÉSZ

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

39. § (1) E rendelet 2015. március 1. napján lép hatályba.

(2) E rendelet rendelkezéseit a hatálybalépéskor folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell, figyelemmel a Szt. 134/C. §-ban hozott rendelkezésekre.

40. § E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a szociális ellátásokról és azok igénybevételéről 40/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet hatályát veszti.

41. § (1) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg Keszthely Város Önkormányzata Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 23/2014. (X.22) önkormányzati rendelet (SzMSz) 2. sz. mellékletének a polgármesterre átruházott hatáskörök I. pontja helyébe az alábbi rendelkezés lép:

„I. Szociális igazgatás:
A szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (Szt.) alapján:
Települési támogatás keretében dönt az alábbi ellátások odaítéléséről:
a) lakhatási támogatás,
b) gyógyszertámogatás,
c) rendkívüli gyermekvédelmi támogatás,
d) temetési támogatás,
e) eseti ellátás,
f) tűzifa támogatás,
g) alkalmi munkavégzés,
h) dönt a tartós bentlakásos intézményi ellátás során a személyi térítési díjakról abban az esetben, ha az ellátott jövedelme nem fedezi az intézményi térítési díjat és jelentős ingatlanvagyonnal rendelkezik. Szükség esetén kezdeményezi a követelésnek a kötelezett ingatlanvagyonára történő jelzálogjog bejegyzést,
i) dönt az Szt. 48. §-a szerinti köztemetésről.

(2) Az SzMSz 3. sz. melléklet, III. fejezet 2/1. pontja az alábbiak szerint módosul:

„2. Az Emberi Erőforrások Bizottságára átruházott hatáskörök
2/1.) a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. tv. alapján a temetéshez nyújtott támogatás és a gyermekek jogán járó támogatás kivételével eseti ellátást állapít meg. Kérelmezőnként évente egy alkalommal a jövedelmi határtól és a hasznosítható ingatlan- és járművagyontól, valamint a vagyoni értékű jogtól a jogosultság megállapításánál el lehet térni.
…”

10. melléklet

11. melléklet

12. melléklet

13. melléklet a 6/2015. (II. 26.) önkormányzati rendelethez44

Gyermekétkeztetés igénybevételéért fizetendő térítési díj támogatása települési támogatás kérelem
1. Személyi adatok:
1.1. Neve:______________________________________________
1.2. Születési neve: ______________________________________
1.3. Anyja neve: _________________________________________
1.4. Születési helye, ideje: _________________________________
1.5. Lakóhely (a lakcímnyilvántartásba bejelentett lakóhely):
1.5.1. Irányítószám, település: ______________________________________________________________
1.5.2. Utca/út/tér: ____________________________________
1.5.3. Házszám: _______
1.5.4. Épület/lépcsőház, emelet/ajtó:_________________
1.6. Tartózkodási hely (a lakcímnyilvántartásba bejelentett tartózkodási hely:
1.6.1. Irányítószám, település: ______________________________________________________________
1.6.2. Utca/út/tér: _____________________
1.6.3. Házszám: _________
1.6.4. Épület/lépcsőház, emelet/ajtó: _________________
1.7. Társadalombiztosítási Azonosító Jel (TAJ): ______________________
1.8. Állampolgárság (Nem magyar állampolgár esetén fel kell tüntetni, ha a személy bevándorolt, letelepedett, oltalmazott vagy menekült jogállású): __________________
1.9. Telefonszám: _________________________
1.10. Kérelmezővel közös háztartásban (azonos lakcímen) élők száma: ______ fő.
1.11. Kérelmezők háztartásában élők személyi adatai:

A

B

C

D

E

1

Név (születési név)

Születési helye, ideje (év, hó, nap)

Anyja neve

Társadalombiztosítási azonosító jele (TAJ)

Oktatási intézmény neve

2

3

4

5

6

7

2. Jövedelmi adatok

A jövedelmek típusai

A kérelmező jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő házastárs (élettárs) jövedelme

A kérelmezővel közös háztartásban élő egyéb rokon jövedelme

Összesen

1. Munkaviszonyból, munkavégzésre/foglalkoztatásra irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz

2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem

3. Nyugellátás, megváltozott munkaképességű személyek ellátásai (például rokkantsági ellátás, rehabilitációs ellátás), korhatár előtti ellátás, szolgálati járandóság, balettművészeti életjáradék, átmeneti bányászjáradék, időskorúak járadéka, a nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások emeléséről szóló jogszabály hatálya alá tartozó ellátás

4. A gyermekek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatások (különösen: GYED, GYES, GYET, családi pótlék, gyermektartásdíj, árvaellátás)

5. Önkormányzat, járási hivatal és munkaügyi szervek által folyósított rendszeres pénzbeli ellátások

6. Egyéb jövedelem (különösen: kapott tartás-, ösztöndíj, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések stb.)

7. A család összes nettó jövedelme

8. A család összes nettó jövedelmét csökkentő tényezők (fizetett tartásdíj összege)

3. Egy főre jutó havi családi nettó jövedelem (ügyintéző tölti ki): ________________ Ft/hó.
4. Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt jövedelmi adatok valódiságát a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. § (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóigazgatósága útján - ellenőrizheti.
5. Dátum: Keszthely, 20_______________________
6. Az ellátást igénylő vagy törvényes képviselője aláírása: ___________________________
Vagyonnyilatkozat
I. A kérelmező személyes adatai
Neve: ............................................................................................................................
Születési neve: .............................................................................................................
Anyja neve: ..................................................................................................................
Születési hely, év, hó, nap: ..........................................................................................
Lakóhely: .....................................................................................................................
Tartózkodási hely: .......................................................................................................
Társadalombiztosítási Azonosító Jele: .......................................................................
II. A kérelmező és a vele együtt élő közeli hozzátartozójának vagyona
A. Ingatlanok
1. Lakástulajdon és lakótelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat):
- címe: ........................................ város/község ........................... út/utca .......... hsz.,
- alapterülete: ........... m2,
- tulajdoni hányad: ...........................,
- a szerzés ideje: ................ év.
Becsült forgalmi érték:* .......................................... Ft
Az ingatlan-nyilvántartásba az ingatlanra vonatkozóan bejegyzett terhek, korlátolt dologi jogok, vagyoni értékű jogok vagy feljegyzett tények:
................................ (pl. haszonélvezet, jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom, használati jogok, szolgalom).
2. Üdülőtulajdon és üdülőtelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat):
- címe: ........................................ város/község ........................... út/utca ............. hsz.,
- alapterülete: ........... m2,
- tulajdoni hányad: ...........................,
- a szerzés ideje: ................ év.
Becsült forgalmi érték:* .......................................... Ft
Az ingatlan-nyilvántartásba az ingatlanra vonatkozóan bejegyzett terhek, korlátolt dologi jogok, vagyoni értékű jogok vagy feljegyzett tények:
................................ (pl. haszonélvezet, jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom, használati jogok, szolgalom).
3. Egyéb, nem lakás céljára szolgáló épület- vagy épületrész-tulajdon (vagy állandó használat):
- megnevezése .................................... (pl. zártkerti építmény, műhely, üzlet, műterem, rendelő, garázs),
- címe: ........................................... város/község ......................... út/utca ............. hsz.,
- alapterülete: ........... m2,
- tulajdoni hányad: ...........................,
- a szerzés ideje: ................ év.
Becsült forgalmi érték:* .......................................... Ft
Az ingatlan-nyilvántartásba az ingatlanra vonatkozóan bejegyzett terhek, korlátolt dologi jogok, vagyoni értékű jogok vagy feljegyzett tények:
................................ (pl. haszonélvezet, jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom, használati jogok, szolgalom).
4. Termőföldtulajdon (vagy állandó használat):
- megnevezése: ......................................................................................................................
- címe: ........................................... város/község ....................... út/utca ............ hsz., (pontos cím hiányában: ...................... helyrajzi szám),
- alapterülete: ........... m2,
- tulajdoni hányad: ...........................,
- a szerzés ideje: ................ év.
Becsült forgalmi érték:* .......................................... Ft
Az ingatlan-nyilvántartásba az ingatlanra vonatkozóan bejegyzett terhek, korlátolt dologi jogok, vagyoni értékű jogok vagy feljegyzett tények:
................................ (pl. haszonélvezet, jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom, használati jogok, szolgalom).
B. Egyéb vagyontárgyak
Gépjármű adatai:
a) személygépkocsi: ................................................................ típus .................. rendszám
a szerzés ideje, valamint a gyártás éve: ...............................................................................
Becsült forgalmi érték:** .......................................... Ft
Gépjárműre bejegyzett terhek, gépjárművet terhelő vagyoni értékű jogok:
................................................................................. (pl. elidegenítési és terhelési tilalom, bejegyzett üzemben tartói jog). A gépjárművet mozgáskorlátozottságra tekintettel tartják fenn:
igen nem
(a megfelelő aláhúzandó).
b) tehergépjármű, autóbusz, motorkerékpár, vízi- vagy egyéb jármű:
................................................................................................. típus .................. rendszám
a szerzés ideje, valamint a gyártás éve: ..............................................................................
Becsült forgalmi érték:** .......................................... Ft
Gépjárműre bejegyzett terhek, gépjárművet terhelő vagyoni értékű jogok:
................................................................................. (pl. elidegenítési és terhelési tilalom, bejegyzett üzemben tartói jog).
III. Nyilatkozatok
1. Felelősségem tudatában kijelentem [a megfelelő aláhúzandó, és a b) pont szerinti esetben kitöltendő], hogy
a) fizetési számlával nem rendelkezem vagy
b) az alábbi fizetési számlával rendelkezem (valamennyi megjelölendő):
- Pénzforgalmi szolgáltató neve: ................................................................................................
fizetési számla száma: ..............................................................................................................
fizetési számlán kezelt összeg ..................................................................................................
- Pénzforgalmi szolgáltató neve: ................................................................................................
fizetési számla száma: ..............................................................................................................
fizetési számlán kezelt összeg ..................................................................................................
- Pénzforgalmi szolgáltató neve: ................................................................................................
fizetési számla száma: ..............................................................................................................
fizetési számlán kezelt összeg ..................................................................................................
- Pénzforgalmi szolgáltató neve: ................................................................................................
fizetési számla száma: ..............................................................................................................
fizetési számlán kezelt összeg ..................................................................................................
2. Felelősségem tudatában kijelentem [a megfelelő aláhúzandó, és a b) pont szerinti esetben kitöltendő], hogy a velem együttélő közeli hozzátartozóm
a) fizetési számlával nem rendelkezik vagy
b) az alábbi fizetési számlával rendelkezik (valamennyi megjelölendő):
- Pénzforgalmi szolgáltató neve: ................................................................................................
fizetési számla száma: ..............................................................................................................
fizetési számlán kezelt összeg ..................................................................................................
- Pénzforgalmi szolgáltató neve: ................................................................................................
fizetési számla száma: ..............................................................................................................
fizetési számlán kezelt összeg ..................................................................................................
- Pénzforgalmi szolgáltató neve: ................................................................................................
fizetési számla száma: ..............................................................................................................
fizetési számlán kezelt összeg ..................................................................................................
- Pénzforgalmi szolgáltató neve: ................................................................................................
fizetési számla száma: ..............................................................................................................
fizetési számlán kezelt összeg ..................................................................................................
3. Tudomásul veszem, hogy az ellátásra való jogosultság feltételeinek megállapítása érdekében a hatóság a fentiekben megjelölt pénzforgalmi szolgáltató felé megkereséssel élhet a fizetési számlán kezelt összeg tekintetében.
4. Kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek. Hozzájárulok a nyilatkozatban szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárásban történő felhasználásához, kezeléséhez.
Kelt: .......... év .............................. hó ............ nap
................................................
aláírás
Megjegyzés:
A vagyoni helyzet vizsgálatakor nem kell figyelembe venni az életvitelszerűen lakott ingatlan eladása, valamint az életvitelszerűen lakott ingatlanon fennálló vagyoni értékű jog átruházása esetén az eladott ingatlan, illetve átruházott vagyoni értékű jog ellenértékeként a fizetési számlára befizetett összeget.
Ha a kérelmező vagy vele együttélő közeli hozzátartozója bármely vagyontárgyból egynél többel rendelkezik, a vagyonnyilatkozat megfelelő pontját a vagyontárgyak számával egyezően kell kitölteni. Ha a vagyonnyilatkozatban feltüntetett vagyon nem Magyarország területén van, a forgalmi értéket a vagyon helye szerinti állam hivatalos pénznemében is fel kell tüntetni.
* Becsült forgalmi értékként az ingatlannak a településen szokásos forgalmi értékét kell feltüntetni.
** Becsült forgalmi értékként a gépjármű kora és állapota szerinti értéket kell feltüntetni.
Kérelem indokolása: ______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________
A kérelemhez csatolom a gyermek(ek) iskolalátogatási/tanulói, hallgatói jogviszony igazolását.
Nyilatkozatok:
Tudomásul veszem, hogy:
- a szociális hatáskört gyakorló szerv - az állami adóhatóság útján - ellenőrizheti a kérelemben közölt jövedelmi adatok valódiságát,
- köteles vagyok a feltüntetett adatokban bekövetkezett változást 15 napon belül bejelenteni az eljáró hatóságnak
- hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.
Felelősségem tudatában kijelentem, hogy:
- életvitelszerűen a lakóhelyemen/a tartózkodási helyemen élek (a megfelelő rész aláhúzandó),
- a családomban élő közeli hozzátartozóként feltüntetett személyek életvitelszerűen az enyémmel megegyező lakcímen élnek,
- a kérelemben közölt adatok a valóságnak megfelelnek.
Dátum: Keszthely, 20______________________________
Az ellátást igénylő vagy törvényes képviselője aláírása: _______________________________
Kitöltési utasítás:
1. Lakóhelyként a lakcímet igazoló hatósági igazolványon szereplő állandó lakóhely vagy tartózkodási hely címét kell feltüntetni.
2. Közeli hozzátartozó a házastárs, élettárs, 20 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, a 23 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató, a 25 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vérszerinti, örökbefogadott, illetve nevelt gyermek.
Korhatárra tekintet nélkül a tartósan beteg, az autista, illetve a testi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos vérszerinti, örökbefogadott, illetve nevelt gyermek, amennyiben ez az állapot a gyermek 25. életévének betöltését megelőzően is fennállt.
A 18. életévét be nem töltött gyermek vonatkozásában a vérszerinti és az örökbefogadó szülő, illetve a szülő házastársa vagy élettársa.
3. Egy háztartásban élő közeli hozzátartozók jövedelmét hozzátartozók szerint kell feltüntetni.
4. Rendszeres jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelmét kell szerepeltetni.
5. Nem rendszeres jövedelem, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző 12 hónap alatt kapott összeg egy havi átlagát kell együttesen figyelembe venni.
6. A jövedelem-nyilatkozatban feltüntetett jövedelmekről típusának megfelelő igazolást, vagy annak fénymásolatát (nyugdíjszelvény, munkáltatói igazolás, szerződés, adóigazolás) a jövedelem-nyilatkozathoz csatolni kell.
7. Az egy főre jutó havi nettó családi jövedelem a havi családi összjövedelem osztva a közeli hozzátartozók számával.
1

A bevezető a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

2

Az 1. § (2) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

3

Az 1. § (3) bekezdését a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdése iktatta be.

4

A 8. § a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

5

A 9. § (1) bekezdés i) pontja a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

6

A 9. § (1) bekezdés j) pontját a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.

7

A 9. § (3) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 1. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

8

A 10. § (3) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 26/2022. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg. A 10. § (3) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.

9

A 11. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 26/2022. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg. A 11. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

10

A 12. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

11

A 12. § (2) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

12

A 12/A. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

13

A 12/A. § (2) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

14

A 13. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 26/2022. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg. A 13. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 6. §-ával megállapított szöveg.

15

A 13. § (2) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 6. §-ával megállapított szöveg.

16

A 6. alcím címe a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

17

A 14. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 6. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 14. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 26/2022. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg. A 14. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 7. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

18

A 14. § (1a) bekezdését a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 6. § (2) bekezdése iktatta be.

19

A 14. § (1b) bekezdését a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 6. § (2) bekezdése iktatta be.

20

A 14. § (3) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 7. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

21

A 15. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 26/2022. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg. A 15. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 8. §-ával megállapított szöveg.

22

A 16. § (1) bekezdés e) pontja a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.

23

A 16/A. § (1) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 10. §-ával megállapított szöveg.

24

A 3/A. alcímet (16/B. §-t) a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 11. §-a iktatta be.

25

A 18. § (2) bekezdés j) pontja a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 12. §-ával megállapított szöveg.

26

A 19. § (2) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 7. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 19. § (2) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 13. §-ával megállapított szöveg.

27

A 19. § (3) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 7. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

28

A 20. § (2) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 8. §-ával megállapított szöveg.

29

A 21. § a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.

30

A 22. § (2) bekezdése a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 10. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

31

A 22. § (3) bekezdését a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 10. § (2) bekezdése iktatta be.

32

A 26. § (7) bekezdését a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 11. §-a iktatta be.

33

A 26. § (8) bekezdését a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 11. §-a iktatta be.

34

A 27. § a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 12. §-ával megállapított szöveg.

35

Az 1. melléklet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 13. § (1) bekezdés - 1. mellékletével megállapított szöveg.

36

A 2. melléklet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 13. § (2) bekezdés - 2. mellékletével megállapított szöveg.

37

A 3. melléklet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 13. § (3) bekezdés - 3. mellékletével megállapított szöveg.

38

A 4. melléklet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 13. § (4) bekezdés - 4. mellékletével megállapított szöveg.

39

Az 5. melléklet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 13. § (5) bekezdés - 5. mellékletével megállapított szöveg.

40

A 6. melléklet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 13. § (6) bekezdés - 6. mellékletével megállapított szöveg.

41

A 7. melléklet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 13. § (7) bekezdés - 7. mellékletével megállapított szöveg.

42

A 8. melléklet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 13. § (8) bekezdés - 8. mellékletével megállapított szöveg.

43

A 9. melléklet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IV. 12.) önkormányzati rendelete 13. § (9) bekezdés - 9. mellékletével megállapított szöveg.

44

A 13. mellékletet a Keszthely Város Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2023. (III. 31.) önkormányzati rendelete 14. §-a iktatta be.